A bőség zavarában - beszélgető topic.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Vilmos

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:105
Simon Khorozian
Én is hozzászólok akkor. Alapvetően szerintem az egyetlen probléma, hogy minden civil fegyverrel rohangál, bár ez sem annyira nagy gáz mert elvégre Amerikában vagyunk. Nincs értelme szerintem fegyver szerzést nerfelni az illegál számára, terület meg szerintem nagyon nem OP, mert nem könnyű fent tartani, vagy elköltesz minimum 150 ezret három naponta (Ha már meg van a terület kettő alkalom óta) vagy, ha frissen veszed akkor háromszáz ezer, nyilván ez maffiás terület, a banda egy százassal olcsóbb. Lehet olyan fegyvereket rendelni ami fel tudja tartani ezt a költséget, de akkor három naponta max egy fegyvert rendelsz. (Ezt úgy írom, hogy van benne tapasztalatom és mint nagyjából friss frakció mert le lettünk resetelve, tehát nincs felhalmozva a pont). A fegyverkopás tényleg jó ötlet, ez el lett fogadva, be is lesz vezetve idővel. Ezen kívűl egyszer voltam fegyverhajón, szinte alig jött valami, még többet fektettünk bele, dettó a raktár is, több pénz, mint ami kijön belőle, bár azt még életemben nem próbáltam. Ez saját vélemény, úgy írom le mint aktívan tapasztalt a témában, nincs maxos fegyver skillem, pedig abba is sokat öltem, rengeteg fegyvert elbukunk így is a craft miatt, szóval a szerzésnek a nerfelését jó ötletnek nem tartom...
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
az aktuális kedvenc banda aki kb miskolc stylebe pakolja a napjait és mindenkibe belekötve szurkálnak vagy lövöldöznek.
Megint a bandarp van előszedve. És csodálkozunk, hogy miért nincsen gang life a szerveren.
Ha van egy banda, akkor le kell menni és "ki a fonokod? matol nekunk dolgozol, add el a methunket az NPC-nek!"

Ha pedig a banda az "aktuális" kedvenc, lehet azért van, mert vannak emberek akik be merik vállalni. Akik bevállalják, hogy rpzik inkább a leégett utcai tagot, mint a gazdag maffiózót.
Justice to gangrp!
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Igen? Mert te ezt miből állapítottad meg , hogy nekem nincs fogalmam? Szerintem több közöm van itt az éjszakai élethez mint a szerver nagy részének màrcsak az életkorom miatt is. De nem itt fog ez eldőlni ki milyen csibész gyerek a monitor/telefon mögött
Ezt az IRL mekkora gengszter vagyok témát, szerintem még most hagyjuk.
Ez egy RP szerver közössége és nagyon nem releváns, hogy ki micsoda RL.
Biztos lehetsz benne, hogy nem vagyok RL pszichiáter szakorvos 20+ év tapasztalattal, 3 specializációval, pszichopátiával megáldva és controlled substance engedélyekkel.
Soha nem is fogom ezt állítani, azonban utánanézés alapján megy az RP-m természetesen.

Az életkorod miatt? az se nagyon releváns. Ha az életkor annyira fontos lenne, senki se alkalmazna IC olyanokat, akik OOC 13-15 évesek akár. Pedig sok nagyon komoly RP skillel megáldott playert láttam már ebből a korosztályból, akik komolyabban RPztek akár bandatagot, akár mentőst is.

Teljesen irreleváns egy RP szerveren, hogy te mi vagy RL. Az információkat statisztikák és egyéb valós dolgok alapján összeszedhetitek, sokan meg is teszik, ott van pl a Florencia, az, hogy a placcon ücsörögnek majdnem mindig, az is totálisan reális. Azonban az, hogy állig majdhogynem bomb squados embert megszégyenítő páncélzattal ácsorog egy kartell member egy !fővárosi!, !központi helyen lévő! szórakozóhely előtt, na az nem az.

Kinézetről meg se kéne tudnod állapítani egy ilyenről, hogy simlis, mert nem az a célja, hogy lobogtassa a Tijuana zászlaját, hogy "cső kartelles vagyok, le lehet ülni".
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
J
Ezt az IRL mekkora gengszter vagyok témát, szerintem még most hagyjuk.
Ez egy RP szerver közössége és nagyon nem releváns, hogy ki micsoda RL.
Biztos lehetsz benne, hogy nem vagyok RL pszichiáter szakorvos 20+ év tapasztalattal, 3 specializációval, pszichopátiával megáldva és controlled substance engedélyekkel.
Soha nem is fogom ezt állítani, azonban utánanézés alapján megy az RP-m természetesen.

Az életkorod miatt? az se nagyon releváns. Ha az életkor annyira fontos lenne, senki se alkalmazna IC olyanokat, akik OOC 13-15 évesek akár. Pedig sok nagyon komoly RP skillel megáldott playert láttam már ebből a korosztályból, akik komolyabban RPztek akár bandatagot, akár mentőst is.

Teljesen irreleváns egy RP szerveren, hogy te mi vagy RL. Az információkat statisztikák és egyéb valós dolgok alapján összeszedhetitek, sokan meg is teszik, ott van pl a Florencia, az, hogy a placcon ücsörögnek majdnem mindig, az is totálisan reális. Azonban az, hogy állig majdhogynem bomb squados embert megszégyenítő páncélzattal ácsorog egy kartell member egy !fővárosi!, !központi helyen lévő! szórakozóhely előtt, na az nem az.

Kinézetről meg se kéne tudnod állapítani egy ilyenről, hogy simlis, mert nem az a célja, hogy lobogtassa a Tijuana zászlaját, hogy "cső kartelles vagyok, le lehet ülni".
Persze lejött a lényeg, honnan tudod te hogy miért van rajtam az a mellény, milyen szerepet töltök be a szervezetben vagy hogy egyàltalán cartel tag vagyok?

Ja ui: Egyszerűbb rpzni úgy bàrmit hogy sosem volt benne részed csak mert utàna néztél, mielőtt bàrki kiforgatnà nem , nem voltam még cartel tag amerikàban golyóàlló mellénnyel ✌️
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Nem is erről volt szó, de nyilvàn csak feltètelezni tudod milyen az ha elvertek ha még nem vertek el. Ez egy egyszerű példa
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Ezzel felhívom magamra a figyelmet? Ugyan úgy meg lehet venni mint egy fegyvert… vagy honnan tudjàtok hogy az minek volt rpzve?
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
J

Persze lejött a lényeg, honnan tudod te hogy miért van rajtam az a mellény, milyen szerepet töltök be a szervezetben vagy hogy egyàltalán cartel tag vagyok?

Ja ui: Egyszerűbb rpzni úgy bàrmit hogy sosem volt benne részed csak mert utàna néztél, mielőtt bàrki kiforgatnà nem , nem voltam még cartel tag amerikàban golyóàlló mellénnyel ✌️
Az utánanézés nem a youtubeon a top 10 most violent cartels, meg a top 10 psychopaths-t jelenti a Watch Mojo-tól, legalábbis nálam. Ellenben az én esetemben szakterületen végzett kutatási anyagok is lehetnek akár. :>
Yep, ilyen van kartellekről is!

Ha azt nyomnám, akkor egy dühöngő veszett állatot RPznék.

egyébként igen, felhívod magadra a figyelmet, különben nem tartana ott a kartell reputációja, ahol. (ismét), megjegyezném, baromi jó kezdeményezésnek látszott a Tijuana.
Egyébként megjegyezném, RPzek kartellessel, és még az én karim intelligenciájával sem sikerült kibogoznom, hogy akár ilyennek is lehet a tagja, annyira rejti.
Ellenben a kevóban feszítés forgalmas helyen nem épp rejtőzködés.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Nincs értelme szerintem fegyver szerzést nerfelni az illegál számára, terület meg szerintem nagyon nem OP, mert nem könnyű fent tartani,
Akkor mehet tovább a grind? Jó ez így és ne is törődjünk vele, hogy nulla illegális mocorgás van a szerveren?

És nem, én nem számítom bele az NPC-t, a "cserélgetést" a fegyvert methért és fordítva hülyeségeket.


Nekem ennyi elég volt Srácok, köszi. Jól érezzük magunkat a térdig érő langyi vízben, a bőség zavarában. Megvan minden és kifarmoljuk magunknak a cuccokat. Másokra nincs szükség, megcsináljuk inkább magunknak. Mert ez így jó. Nem tudok innentől mit hozzáfűzni a dologhoz.
Nem is akarunk belegondolni, hogy mi lenne, HA. Ha nem az lenne a cél, hogy minél hamarabb meglegyen minden, hanem az, hogy kimaxoljunk mindent, amíg elérünk odiág. Az egész fejben dől el. Amíg az illegál élete kimerül a scriptekben és az esti bulikban, addig érdemben nem tudunk előre lépni a roleplay felé. Majd ha egyszer nem lesz elég jó az esti Cockatoos vagy Masionette, vagy éppen tuningtali akkor majd dumálunk.

Köszi a véleményeket és, hogy hellyel-közzel sikerült normális keretek között beszélni a dolgokról.:whistle:
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:789
Szerintem egyikünk sem volt még életében sem mentős, sem politikus, sem orvos és mentőtiszt. De megkockáztatom tökfarmer sem.
Nem nem tanultam egészségügyet, nem tanultam politikát, sőt rl gyűlőlőm a politikát, tökfarmer de semmi ilyesmit nem is akartam végezni.
Bár ha tanultam volna vagy másképp alakítom az életem, na de mindegy ez nem ennek a topiknak a lényege.
De mindenki elfelejt valamit ez egy játék és jól érezni akarja magát, és nem remegni az ilyeneken.
 

ketamine_bojack

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Viszont ha ennyire tisztában vagy az alvilággal kapcsolatban, akkor gondolom azt is tudod, hogy a kartellek államokban lévő csoportjai azért felelősek, hogy a határon becsempészett kábítószert eladják a belőle befolyó készpénzt pedig hazaküldjék az anyaszervezetnek. A kartellek igazi ereje Mexikóban van, ott küzdenek napi szinten a hatalmuk megőrzéséért. Uncle Sam csak a fejőstehén számukra amiből finanszírozzák ezt.

Az államokban nem igazán fogsz találni magas rangú kartell tagokat mert ahogy a határon átjönnének a bilincs csattanna a kezükön. Sőt! Ha az államokbeli brigád túlságosan is felhívja magára a figyelmet, azzal az anyaszervezetnek a bevételét kockáztatják.

De nyilván ezt te is tudod, hiszen benne vagy az alvilágban.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Persze lejött a lényeg, honnan tudod te hogy miért van rajtam az a mellény, milyen szerepet töltök be a szervezetben vagy hogy egyàltalán cartel tag vagyok?
Az a baj, hogy szerintem neked nem jön le a lényeg, de válaszolok már pár dologra neked.
“2001 és 2013 közt közel fél millió ember, 406 496 fő vesztette életét lövöldözésben.”
Szereted a statisztikákat, ezért én is azzal jövök neked. Amerikában becslések szerint jelenleg 335.000.000 ember él. Gyorsan megnéztem egy oldalt, ami szerint 2021-ben 26,031-ből 20,958 gyilkosságban volt érintett lőfegyver. Szerintem érzed, hogy ez milyen elenyésző szám a teljes lakossághoz képest. Ha ennyire az IRL-t vesszük, akkor a szerón kábé napi 1 embert szabadna lelőni a statisztikák szerint. Itt természetesen előjön az, hogy ez csak egy játék, és ez igaz is. Ez alapján szerintem megegyezhetünk, hogy az IRL viszonyok sok esetben irreleváns érvek.
Visszatérve az eredeti topicra, amiben még egyet is értek veled, hogy rengeteg fegyver van Amerikában és a szerveren is, szóval valósághű az egész, DE! ez nem feltétlen jó így. Ha elnézünk attól, hogy egyeseket ez arra ösztönöz, hogy ne féltse az életét a lövöldözésben, mert max elbukja a fegyvert, úgy is van 60 másik, akkor is ott van az, hogy értelmetlenül sok a fegyver. Jó lenne, ha nehezebb lenne beszerezni őket, mert még úgy is volt belőlük régen is egy csomó. Talán fellendítené a kereskedelmet egy picit.
Akkor minek van a szerveren nagykaliber armor?
Természetesen szabad használni őket, de nem kéne túlesni a ló másik oldalára. Mint amikor bejött és a szerelők meg a mentősök is azt viselték dutyban...
Annyira jó , hogy mindenki tisztában van mi van az usaban
Tekintve, hogy Amcsi RP-t nyomunk, nem értem miért lep ez meg téged. Nem állítom, hogy ahhoz, hogy a szerveren legyél mindent tudnod kell róla, de azért egy kis alap nem árt minimum..
Gondolom ők csak bedutyznak és megkapják “semmi vesziteni való nincs” hogy legyen kiegyenlítve az esély?
Ne haragudj, de ez nevetséges egy állítás volt. Még, ha el is tekintünk attól, amit Laca leírt, hogy fogyócikk a felszerelés, akkor is rengeteg PDs a túlélésre törekszik és sokan tovább RPzik a sérüléseiket bizonyos kereteken belül. (Természetesen nem lehet minden egyes golyót minden egyes playernek realisztikusan RPznie, mert elfogyna a rendőr)
Igen? Mert te ezt miből állapítottad meg , hogy nekem nincs fogalmam?
A válaszaid 80%-ából.
màrcsak az életkorom miatt is
Erre csak egy hatalmas XD-t tudok válaszolni, sajnálom.
De nem itt fog ez eldőlni ki milyen csibész gyerek a monitor/telefon mögött
Erre egy mégnagyobb XD jár.
De kapjon senki nem mondta ezt, de ha magunk kell eltartani mégis miből tartsuk el magunk ha nem a scriptelt dolgokból mikor ők is abból tartjàk el maguk?
Ezt az érved valahogy sehova se tudom tenni, bugyutának tartom.
Ezzel felhívom magamra a figyelmet?
Igen.

Majd ha egyszer nem lesz elég jó az esti Cockatoos vagy Masionette, vagy éppen tuningtali akkor majd dumálunk.
Őszintén szólva alkalmanként (szóval nem minden este) jónak tartom ezeket, mert lehetőséget biztosítHAT olyan karakterek összehozására, akik alapvetően nem találkoznának. Pl egy civil és egy drogkereskedő. (persze nem úgy értem, hogy állj ki a táncparkett közepére és /s Dróg eladó) Természetesen az nem tesz sok értéket hozzá, ha csak benyomod a dance animot és ott állsz, mert abból nagy RP-k nem lesznek.
Személy szerint szívesen látom a különféle kezdeményezéseket a szerveren, amik egyediek, -akár legális, akár nem- de van, amiben nem lehet részt venni sok embernek a karaktere miatt. Hogy példát mondjak be akartak szervezni egy boxmeccsre, ami nem hiszem, hogy legális lett volna, de az apatestű karimmal nincs értelme belemenjek, mert csak belevernek a betonba (természetesen megnyerhetném a balklikk harcot, de az meg kicsit szereptévesztés lenne imo)
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Őszintén szólva alkalmanként (szóval nem minden este) jónak tartom ezeket, mert lehetőséget biztosítHAT olyan karakterek összehozására, akik alapvetően nem találkoznának. Pl egy civil és egy drogkereskedő. (persze nem úgy értem, hogy állj ki a táncparkett közepére és /s Dróg eladó) Természetesen az nem tesz sok értéket hozzá, ha csak benyomod a dance animot és ott állsz, mert abból nagy RP-k nem lesznek.
Személy szerint szívesen látom a különféle kezdeményezéseket a szerveren, amik egyediek, -akár legális, akár nem- de van, amiben nem lehet részt venni sok embernek a karaktere miatt. Hogy példát mondjak be akartak szervezni egy boxmeccsre, ami nem hiszem, hogy legális lett volna, de az apatestű karimmal nincs értelme belemenjek, mert csak belevernek a betonba (természetesen megnyerhetném a balklikk harcot, de az meg kicsit szereptévesztés lenne imo)
Egyébként meg ha minden utolsó lebujban 190 centis állatok vizsgálgatnak át, még esély is alig van bevinni a cuccot, ha valaki nem előRPzi le, hogy a cipellőbe rakja a tasakocskákat.
Amit nagyon szívesen végignéznék, de van egy olyan érzésem ,hogy ez is csak akarat kérdése.. illetve.. jelen esetben a nemakarásé.

Az, hogy szereptévesztésnek érzed a balklikk harcon a győzelmet, egy bónusz pont az RPhez.. csak ezt úgy érzem nem sokan gondolják át így, mivel egy csomóan kigyúrt titán, egyébként exkatona, vagy női kariknál egy szupermodell warrior queen, aki gyönyörű és veszélyes karit hoznak. (Harley Quinn szindróma?)
Iszonyat nagy tisztelet a kivételeknek, akik igenis embert hoztak, átlagos, saját kis fájdalmaikkal és bajaikkal létező karit. Nektek GLHF! Ismerjetek magatokra!
 

tamas_

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:178
-
Ha nem a századik paramilitáris frakciót raknátok a nyilvánosság elé bármiféle emberi mivolt nélkül, akkor egy szavunk sem lenne szerintem, de ez így már elég unalmas, és nyílván szúrja a játékosok szemét, hogy megint talpig páncélozott ürgéket lát mászkálni a városban "kartell" címszóval, holott ez teljesen életszerűtlen. Sztereotípiákra építitek a frakciót, hiszen vannak szintek, amiket a Narcos és egyéb kirakat sorozatok nem mutatnak be. Ilyen szervezet nem létezik, nincs olyan, hogy egy bűnöző minden gondolata a fegyverekről vagy drogról szól, megvannak nekik is a mindennapi problémáik, csupán a kisebb gondjuk is nagyobb lehet a miénknél. De nem droidok. Az a baj, hogy ezeket az érzéseket - félelem, üldözési mánia, satöbbi - nem jelenítitek meg, csak azt, amivel erősnek és menőnek tűnhettek, például /guard3-ban nyomni biztonságiaskodást lövedékállóban, meg validálni dolgokat a bűnözői státusszal. És igen, ez egy játék, viszont egy olyan, amit igenis komolyan kell venni, és aki csak röhögni akar egy jót a haverokkal, menjen olyan szerverre, vagy keressen más játékot. Valakinek az a szórakozás, ha alkothat és kiélheti a kreativitását, szeret írni, olvasni, és még művelődik is, mert csak utánanéz annak, hogy mit és hogyan akar alakítani, és a szerepjáték alapvetően ezeknek az embereknek és ezzel a gondolkodással lett kitalálva. Sokszor egy kalap alá vesszük a kettőt. A másik rész, mégpedig az, hogy a civil is a seggébe rejti a fegyvert, mert annyi ruha van rajta, hogy éppen legális, szintén elfogadhatatlan az én olvasatomban és rájuk lehetne szólni, csak hogy egy klasszikussal zárjak. Amíg nem Baltimore vagy Detroit RP van, ne húzzuk már rá mindenre, hogy "amerika, öcskös, ott ez megyen". Tudjuk, hogy nem, és ez általánosítás.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Ha nem a századik paramilitáris frakciót raknátok a nyilvánosság elé bármiféle emberi mivolt nélkül, akkor egy szavunk sem lenne szerintem, de ez így már elég unalmas, és nyílván szúrja a játékosok szemét, hogy megint talpig páncélozott ürgéket lát mászkálni a városban "kartell" címszóval, holott ez teljesen életszerűtlen. Sztereotípiákra építitek a frakciót, hiszen vannak szintek, amiket a Narcos és egyéb kirakat sorozatok nem mutatnak be. Ilyen szervezet nem létezik, nincs olyan, hogy egy bűnöző minden gondolata a fegyverekről vagy drogról szól, megvannak nekik is a mindennapi problémáik, csupán a kisebb gondjuk is nagyobb lehet a miénknél. De nem droidok. Az a baj, hogy ezeket az érzéseket - félelem, üldözési mánia, satöbbi - nem jelenítitek meg, csak azt, amivel erősnek és menőnek tűnhettek, például /guard3-ban nyomni biztonságiaskodást lövedékállóban, meg validálni dolgokat a bűnözői státusszal. És igen, ez egy játék, viszont egy olyan, amit igenis komolyan kell venni, és aki csak röhögni akar egy jót a haverokkal, menjen olyan szerverre, vagy keressen más játékot. Valakinek az a szórakozás, ha alkothat és kiélheti a kreativitását, szeret írni, olvasni, és még művelődik is, mert csak utánanéz annak, hogy mit és hogyan akar alakítani, és a szerepjáték alapvetően ezeknek az embereknek és ezzel a gondolkodással lett kitalálva. Sokszor egy kalap alá vesszük a kettőt. A másik rész, mégpedig az, hogy a civil is a seggébe rejti a fegyvert, mert annyi ruha van rajta, hogy éppen legális, szintén elfogadhatatlan az én olvasatomban és rájuk lehetne szólni, csak hogy egy klasszikussal zárjak. Amíg nem Baltimore vagy Detroit RP van, ne húzzuk már rá mindenre, hogy "amerika, öcskös, ott ez megyen". Tudjuk, hogy nem, és ez általánosítás.
Erre is csak fel tudom hozni a "kivételek" témáját.
Akivel RPzek kartelles, és amennyire én megfigyeltem, igenis megvannak a saját aggályai.. De összességében, általánosítva igaz lenne, amit írtál, de mindig hozzátenném, hogy giga tisztelet a kivételnek!
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Ja ui: meg lehet mutatni hogyan kéne csinálni, ha valamit jól csinàlsz mindig lesznek károgók😧
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó