Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Durk Massey/ shareef#0982 «

Ötleted leírása

» Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Q&A

Q:
Miért érné meg a vezetőségnek, hogy ezt bevezesse?
A: A válasz egyszerű. A szerepjáték magját a karakterek képezik, ez pedig azt jelenti, hogy minél több karakter van, annál színesebb a szerver és annak környezete.

Q: Mi haszna lenne a szervernek ebből?
A: A szerveren több karakter lenne jelen, így sokkal változatosabb, egyedibb és élvezhetőbb szerepjáték szituációk alakulnának ki.

Q: Azt gondolom, hogy a szerepjáték közösség még nem érett erre. Mi a megoldás erre a problémára?
A: Ahogy azt a topic címében is írtam: több karaktert csak is a vezetőség jóváhagyásával lehetne alakítani.

Q: Hogyan működne a második - esetleg több - karakter igénylése? A: A fejemben a procedúra szinte ugyanaz lenne, mintha írnál egy egyszerű alap leírást a karakterről. A fejedben összerakod a történetet/alapokat, megformázod majd kirakod a karaktertörténetek vagy egy erre kialakított külön fórumrészbe "xy. karakter" címkével. Ezt egy vezetőségi tag ellenőrzi, és az alapján eldönti hogy érdemes-e második karaktert alakítanod. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehetne például rendőr karakter mellett maffiózót alakítani?A: Erről az a véleményem, hogy egészen addig kivitelezhető a dolog, ameddig a két karakter szálai nem kapcsolódnak össze. Onnantól nem folytatható tovább a több karakteres dolog. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehet mindkét karakterem ugyanabban a frakcióban? A: A legtöbb ember ezt a lehetőséget úgyis erre használná, így igen. Adott Anonymus, aki az LSPD vezetője (Captain+, továbbiakban Lt), viszont a Captain+ nem végez járőrszolgálatot, legfőképpen adminisztrációs munkát végez - ez pedig unalmas. Anonymus szeretne egy második karaktert, hisz, az első elég unalmas. Az ötlet elfogadása esetén Anonymusnak van erre lehetősége, másképp nincs. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Ahogy azt a téma címébe is beleírtam: a nem érett a közösség kommentek megelőzése érdekében ez nem egy általánosan elérhető funkció lenne, hanem szervervezetőségi engedélyhez kötöttként gondoltam.


Kérlek titeket, hogy a téma alatt nyugodtan fejtsétek ki gondolataitokat - természetesen ezt kulturált formában tegyétek meg -, azonban, hogy a vezetőség részletes felmérést tudjon készíteni arról, hogy ki támogatja és ki ellenzi az ötletet, használjátok az alábbi "tageket" a hozzászólásaitok alján:


+ | Támogatom az ötletet.

- | Nem támogatom az ötletet.

S | Semlegesen állok az ötlethez.


credits: @sentinel180
«​

Csatolmányok

» -z «

Egyéb megjegyzések

» Hajrá. «



 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Elképesztően csalódott vagyok, mivel néhány fórumozó- és játékostárs azért mert ő nem használná a rendszert, illetve nem látja át, hogy ez a rendszer a közösség, illetve a szerver fejlődésében egy nagyon nagy mérföldkő lenne, nem támogatja. Ezzel egy nagyon nagy lehetőséget elvéve a további játékosoktól. Bele se merek gondolni, mi zajlik a fejükben. De ők sem gondolnak bele, hogy milyen új állapotokat hozhat egy ilyen rendszer gondolom azért, mivel ők megoldják, hogy különböző "szerepeket" játszanak el a polihisztor karaktereikkel (rendőr - farmermágnás - kamionsofőr, természetesen egyszerre).

Azoknak, akik nem szeretnének a szereptévesztésnek a gondolatával se játszani, ez egy olyan kaput nyit meg, amit semmi más rendszer nem fog tudni. Nem az lesz, hogy miután megunta arra a napra tegyük fel a PD szolgálatot az illető, hogy lelép és meg mással játszani, hanem ott a lehetőség neki, hogy második karakterével egy teljesen más RP szálat vigyen és színesítse a szerver életét, arról meg nem is beszélve, hogy eggyel több játékos maradna fent a szerveren.

Aki attól fél, hogy MG-t szül annak van egy rossz hírem, ugyanis 2023-ban amikor már mindenki különböző VoIP platformokon van - akár kötődik egy frakcióhoz, akár nem - akarva akaratlanul lesz RP. Ámbátorhogy erre vannak a kedves adminisztrátortársaink, hogy ezeket felügyeljék és szankcionálják, tegyék a dolgukat, ne itt "TARTÓZKODOM" jelmondatokat írogassanak.

Aki meg azért nem támogatja, mert nem használná: Akkor nem használod, kész. :) Te, a te karaktered kevesebb színt, kevesebb szituációt fog a szerver életébe vinni, mint azé, aki egy másik szerepet alakítva erőn felül építeni próbálja a oneRP közösségét.
 
Utoljára szerkesztve:

ojeda

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:66
ABM
Felesleges valakinek persze, mert szokás az embereknek egy karakter alá mindent bezsúfolni, van olyan réteg aki korlátokat húz annak érdekében, hogy szerepben maradjanak. Az lenne az első legfontosabb lépés, hogy a játékosok karaktert formáljanak és ne csak a vagyon legyen előttük célnak. Ha egyesek így alakítanák a karaktert, akkor lehet lenne kedve egy másik karakterhez ahol más szinten van és mást alakítana.
Itt az a gond, hogy egyes játékosok még azt az egy karakterüket se tudják vinni, amibe bele kezdenek, gondolj bele, hogy milyen lenne, ha bejönne ez a rendszer. De igazából mindegy is a dolog, hisz egyszer már el lett utasítva, most is ez lesz véleményem szerint. De azért sok sikert, hátha sikerül.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Itt az a gond, hogy egyes játékosok még azt az egy karakterüket se tudják vinni, amibe bele kezdenek, gondolj bele, hogy milyen lenne, ha bejönne ez a rendszer. De igazából mindegy is a dolog, hisz egyszer már el lett utasítva, most is ez lesz véleményem szerint. De azért sok sikert, hátha sikerül.
De aki nem tud egy karaktert se vinni (mert az nem szerepjáték, ha a tököket szeded 0/24), annak úgyse fogják megadni a lehetőséget arra, hogy vigyen egy másodikat is... Ez megint az, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött. Azért, mert vannak kevésbé kompetens karakteralakítók, ne azoktól legyen már elvéve a lehetőség, akik minőségi RP-t folytatnának a szerveren.
 

ojeda

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:66
ABM
De aki nem tud egy karaktert se vinni (mert az nem szerepjáték, ha a tököket szeded 0/24), annak úgyse fogják megadni a lehetőséget arra, hogy vigyen egy másodikat is... Ez megint az, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött. Azért, mert vannak kevésbé kompetens karakteralakítók, ne azoktól legyen már elvéve a lehetőség, akik minőségi RP-t folytatnának a szerveren.
Ha valami nem tetszik olyan téren amit viszek, nyugodtan fel lehet keresni és nem itt a kommentekben kritizálni. Minőségi rp-ről beszélsz, de valahogy még se láttam bármit is tőled.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Ha valami nem tetszik olyan téren amit viszek, nyugodtan fel lehet keresni és nem itt a kommentekben kritizálni. Minőségi rp-ről beszélsz, de valahogy még se láttam bármit is tőled.
Annyival le is zárnám a beszélgetést, hogy nem a személyednek írtam a választ, hanem nagy általánosságban. Akinek nem inge, ugyebár.
 

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey
Elképesztően csalódott vagyok, mivel néhány fórumozó- és játékostárs azért mert ő nem használná a rendszert, illetve nem látja át, hogy ez a rendszer a közösség, illetve a szerver fejlődésében egy nagyon nagy mérföldkő lenne, nem támogatja. Ezzel egy nagyon nagy lehetőséget elvéve a további játékosoktól. Bele se merek gondolni, mi zajlik a fejükben. De ők sem gondolnak bele, hogy milyen új állapotokat hozhat egy ilyen rendszer gondolom azért, mivel ők megoldják, hogy különböző "szerepeket" játszanak el a polihisztor karaktereikkel (rendőr - farmermágnás - kamionsofőr, természetesen egyszerre).

Azoknak, akik nem szeretnének a szereptévesztésnek a gondolatával se játszani, ez egy olyan kaput nyit meg, amit semmi más rendszer nem fog tudni. Nem az lesz, hogy miután megunta arra a napra tegyük fel a PD szolgálatot az illető, hogy lelép és meg mással játszani, hanem ott a lehetőség neki, hogy második karakterével egy teljesen más RP szálat vigyen és színesítse a szerver életét, arról meg nem is beszélve, hogy eggyel több játékos maradna fent a szerveren.

Aki attól fél, hogy MG-t szül annak van egy rossz hírem, ugyanis 2023-ban amikor már mindenki különböző VoIP platformokon van - akár kötődik egy frakcióhoz, akár nem - akarva akaratlanul lesz RP. Ámbátorhogy erre vannak a kedves adminisztrátortársaink, hogy ezeket felügyeljék és szankcionálják, tegyék a dolgukat, ne itt "TARTÓZKODOM" jelmondatokat írogassanak.

Aki meg azért nem támogatja, mert nem használná: Akkor nem használod, kész. :) Te, a te karaktered kevesebb színt, kevesebb szituációt fog a szerver életébe vinni, mint azé, aki egy másik szerepet alakítva erőn felül építeni próbálja a oneRP közösségét.

Köszönöm! - Régi veterán játékosban tudtam, hogy nem fogok csalódni.
Ha valami nem tetszik olyan téren amit viszek, nyugodtan fel lehet keresni és nem itt a kommentekben kritizálni. Minőségi rp-ről beszélsz, de valahogy még se láttam bármit is tőled.
Nem személyeskedni akart. - Te kezdtél el a végén személyeskedni, maradjunk annyiba, hogy @Bandosz elegendő RP-t mutatott már az RP világába, csak nem ismered.
 

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
Itt az a gond, hogy egyes játékosok még azt az egy karakterüket se tudják vinni, amibe bele kezdenek, gondolj bele, hogy milyen lenne, ha bejönne ez a rendszer. De igazából mindegy is a dolog, hisz egyszer már el lett utasítva, most is ez lesz véleményem szerint. De azért sok sikert, hátha sikerül.
Nem hiába írja azt mindenki, hogy szabályzásra szorulna, és nem az összes játékos számára lenne elérhető a semmiből.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Hatalmas csalódottsággal látom, tapasztalom, hogy 2023-ban a vélemény egy nevetős és/vagy skull reakcióban merül ki. Mindezektől függetlenül érdembeli negatív véleményt nem olvashattunk ezen személyektől. Szomorúsággal tölt el az is, hogy egyből a rosszra gondolunk, egyből az MG-t és egyéb más gondolatokat látunk bele. Az adminisztrátor csapat azért(is) van, hogy az ilyen eseteket redukálják, megszüntessék. Ahogy a posztba is leírták, vezetőségi engedély lenne szükséges hozzá, ergó ők szabályoznák, hogy ki kaphat erre jogot. Feltételezem, hogy nem egy karakterszerkesztés kérelmi mintával érne fel a kérelem, hanem egy sokkal komplikáltabb rendszerrel működne. Ezt természetesen csak ők fogják tudni megválaszolni, HA elfogadásra kerülne az ötlet.

Remélhetőleg az előbb említett reakciókon kívül írásbeli érveket is kapunk azok ellen, hogy miért is nem támogatják, hiszen a szavazás számlálója is negatívban van.
 

Boxos

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Amunet Khalifa
Nem támogatom.
Nem hiszem hogy szükség lenne erre. Jobban bele gondolva, mi értelme lenne teljesen a nulláról kezdeni a szerver?
Meg hát elég könnyen vissza is lehet élni ezzel a rendszerrel. Pl a saját karidnak plusz ház és autó.
Felesleges az egész.
 

Robex

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:63
robcyka98@gmail.com
Nem támogatom Szerintem felesleges, mint ahogy a többiek is kihangsúlyozták, ki lenne nagyon használva ez a rendszer.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
mi értelme lenne teljesen a nulláról kezdeni a szerver?
Mert vannak olyan játékosok, akik inkább RP szituációkat keresik farmolás helyett? Ezzel hatalmas lehetőséget adva nekik?
Meg hát elég könnyen vissza is lehet élni ezzel a rendszerrel. Pl a saját karidnak plusz ház és autó.
A Tinának feltett kérdésemet neked is feltenném. Nem lehet ezeket szabályzattal korlátozni? Loggal nyomon követni a szabályszegőket? Vagy nem kelt feltűnést, hogy a kezdő karakter olyan autóval szaladgál?
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Nem támogatom Szerintem felesleges, mint ahogy a többiek is kihangsúlyozták, ki lenne nagyon használva ez a rendszer.
Nem támogatom.
Nem hiszem hogy szükség lenne erre. Jobban bele gondolva, mi értelme lenne teljesen a nulláról kezdeni a szerver?
Meg hát elég könnyen vissza is lehet élni ezzel a rendszerrel. Pl a saját karidnak plusz ház és autó.
Felesleges az egész.
Én nem támogatom!
összegezve Nem Támogatom

Tudom támogatni! A többiek gondolkodását nem értem, vagy velem van a baj vagy veletek, de valakivel biztos. NEM tudják kihasználni csak úgy mert a rendszer nem lenne mindenkinek adott, illetve monitorozva lenne. Tehát ha valaki ki is használja akkor kapja a büntit, capisce? Az MGre való hivatkozás megint csak hülyeség, aki MGzni akar az megteszi második karakter nélkül is.

Akárhogy nézem, az RPzni vágyó rétegnek olyan lenne mint egy falat kenyér hóvégén.

A semmitmondó HSZeknek meg sok értelme van a topic alatt, yes. 🗿
 

Boxos

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Amunet Khalifa
Mert vannak olyan játékosok, akik inkább RP szituációkat keresik farmolás helyett? Ezzel hatalmas lehetőséget adva nekik?

A Tinának feltett kérdésemet neked is feltenném. Nem lehet ezeket szabályzattal korlátozni? Loggal nyomon követni a szabályszegőket? Vagy nem kelt feltűnést, hogy a kezdő karakter olyan autóval szaladgál?
Szerintem maradjunk annyiba, hogy ki lehet játszani, ezt biztosra tudom. ha senki nem figyel, észre se lehet venni.
De gondolom az admin team, nem hiszem hogy egésznap az embereket fogja nézegetni, hogy mikor fogják át verni a rendszert.
Meg szerintem a mostani karakterekkel is ki lehet bármilyen RP-t alakitani.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Szerintem maradjunk annyiba, hogy ki lehet játszani, ezt biztosra tudom. ha senki nem figyel, észre se lehet venni.
De gondolom az admin team, nem hiszem hogy egésznap az embereket fogja nézegetni, hogy mikor fogják át verni a rendszert.
Meg szerintem a mostani karakterekkel is ki lehet bármilyen RP-t alakitani.
Azoknak, akik nem szeretnének a szereptévesztésnek a gondolatával se játszani, ez egy olyan kaput nyit meg, amit semmi más rendszer nem fog tudni. Nem az lesz, hogy miután megunta arra a napra tegyük fel a PD szolgálatot az illető, hogy lelép és meg mással játszani, hanem ott a lehetőség neki, hogy második karakterével egy teljesen más RP szálat vigyen és színesítse a szerver életét, arról meg nem is beszélve, hogy eggyel több játékos maradna fent a szerveren.
Ezt bemásolom neked ide. Karakter szerepben maradás. És ez nem csak a PD-re igaz. Mentős, szerelő, soroljam még? Vannak dolgok, amiket nekik egyszerűen NEM lehet. És nem feltétlen a szerepben maradás miatt - szabályzat is tilthatja. Ennél többet nem szeretnék mondani, ha érted érted ha nem nem. No offense, szeri van.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Szerintem maradjunk annyiba, hogy ki lehet játszani, ezt biztosra tudom. ha senki nem figyel, észre se lehet venni.
De gondolom az admin team, nem hiszem hogy egésznap az embereket fogja nézegetni, hogy mikor fogják át verni a rendszert.
Meg szerintem a mostani karakterekkel is ki lehet bármilyen RP-t alakitani.
Tehát, ha én PD-be vagyok, akkor ugyan azzal a karakterrel közben lehetek @Demzsi barátom bandájában is tag? Esetleh fordítva?
 

Veysel

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:117
Gregory Mogiljevics
Sziasztok! Én nem tudom támogatni ezt ötletet, indoklásom a következő. Ha valaki komolyan gondolja és épiti a karakterét akkor nincs annyi ideje, hogy egy másik frakcióban is aktívan részt tudjon venni. Persze ez abban az esetben megoldható lenne , ha otthon ül az illető 0-24. Ha a kétkarakteres dolgot behoznák még több inaktív frakció lenne, így is sok frakció ember hiányban szenved. Ha lennénk a szerveren 200-300 játékos akkor simán eltudnám képzelni, hogy bizonyos feltételek mellet lehetne engedélyezni a két karaktert .
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó