Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Durk Massey/ shareef#0982 «

Ötleted leírása

» Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Q&A

Q:
Miért érné meg a vezetőségnek, hogy ezt bevezesse?
A: A válasz egyszerű. A szerepjáték magját a karakterek képezik, ez pedig azt jelenti, hogy minél több karakter van, annál színesebb a szerver és annak környezete.

Q: Mi haszna lenne a szervernek ebből?
A: A szerveren több karakter lenne jelen, így sokkal változatosabb, egyedibb és élvezhetőbb szerepjáték szituációk alakulnának ki.

Q: Azt gondolom, hogy a szerepjáték közösség még nem érett erre. Mi a megoldás erre a problémára?
A: Ahogy azt a topic címében is írtam: több karaktert csak is a vezetőség jóváhagyásával lehetne alakítani.

Q: Hogyan működne a második - esetleg több - karakter igénylése? A: A fejemben a procedúra szinte ugyanaz lenne, mintha írnál egy egyszerű alap leírást a karakterről. A fejedben összerakod a történetet/alapokat, megformázod majd kirakod a karaktertörténetek vagy egy erre kialakított külön fórumrészbe "xy. karakter" címkével. Ezt egy vezetőségi tag ellenőrzi, és az alapján eldönti hogy érdemes-e második karaktert alakítanod. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehetne például rendőr karakter mellett maffiózót alakítani?A: Erről az a véleményem, hogy egészen addig kivitelezhető a dolog, ameddig a két karakter szálai nem kapcsolódnak össze. Onnantól nem folytatható tovább a több karakteres dolog. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehet mindkét karakterem ugyanabban a frakcióban? A: A legtöbb ember ezt a lehetőséget úgyis erre használná, így igen. Adott Anonymus, aki az LSPD vezetője (Captain+, továbbiakban Lt), viszont a Captain+ nem végez járőrszolgálatot, legfőképpen adminisztrációs munkát végez - ez pedig unalmas. Anonymus szeretne egy második karaktert, hisz, az első elég unalmas. Az ötlet elfogadása esetén Anonymusnak van erre lehetősége, másképp nincs. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Ahogy azt a téma címébe is beleírtam: a nem érett a közösség kommentek megelőzése érdekében ez nem egy általánosan elérhető funkció lenne, hanem szervervezetőségi engedélyhez kötöttként gondoltam.


Kérlek titeket, hogy a téma alatt nyugodtan fejtsétek ki gondolataitokat - természetesen ezt kulturált formában tegyétek meg -, azonban, hogy a vezetőség részletes felmérést tudjon készíteni arról, hogy ki támogatja és ki ellenzi az ötletet, használjátok az alábbi "tageket" a hozzászólásaitok alján:


+ | Támogatom az ötletet.

- | Nem támogatom az ötletet.

S | Semlegesen állok az ötlethez.


credits: @sentinel180
«​

Csatolmányok

» -z «

Egyéb megjegyzések

» Hajrá. «



 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Ez az ötlet már egyszer kint volt, akkor el lett utasítva, én is hevesen elleneztem. Azóta bőrömön tapasztaltam milyen a két karakteres rendszer és megláttam a pro érveket is.

Vezetőségi ellenőrzéssel én is támogatom az ötletet. Nagyon sok olyan játékos van, aki szereti a karakterét, de ezek mellett igénye van a változatosságra is. Felügyelve a dolgot, kordában tartva igenis lehet pozitív hozadéka a dolognak.

Szeretem a karakteremet és szívesen alakítom, de szeretnék egy prostituált karaktert is, amivel pénzt farmolok, de hiányzik egy jamaikai karakter is a repertoáromból, amit akarva akaratlanul is nagyon megszerettem.

Az egész ötlethez annyit tennék még hozzá, hogy nem engedném,hogy két saját karakter között bármiféle anyagi átruházás történjen, ameddig arra a vezetőség rá nem bólintott.

De bízok benne,hogy bekerülés esetén a játékosok új rp szituációkat fognak majd keresni új emberekkel. ❣️
 

my soul is dying

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:73
Ismervén a magyar gta5rp közösséget ebből komoly problémák születnének. Megugrana az MG-re vonatkozó szabályszegés és annak gyanúja is, erős vádaskodások mennének jobba - balra (akinek nem inge ...!).. Ha mindezt félre tudnánk rakni és ténylegesen nem szándékos szabálytalan előnyszerzés céljából ugranánk be pl.: PD-be miközben a 'main' kari illegálos, vagy fordítva, remek lehetőségeket biztosítana a játékosok számára.
A derűs oldalon; a dutyban "monoton" rp-t végző játékosok, pl: md, szerelők. ki tudnának kapcsolódni, hisz mentősként nem mész el verekedni a gettóba, de bandásként simán megteheted bandádtól függően, természetesen. - És fordítva.
Ha valaki színvonalasan, szabályosan tud vinni egy-egy karaktert két teljesen eltérő szálon, és soha még csak gondolatban sem hozza összefüggésbe a kettőt, nem funolgatni jár fel a 2. karival, és tudja is ehez tartani magát adott játékosunk.. Mindenképpen támogatandó ötletnek érzem, hiszen ezzel a lehetőséggel erősen színesíteni lehetne a szervert hétköznapjait.
Szóval ez egy kétélű penge amit óvatosan kell megközelíteni.
Mindezek tudatában örülnék, ha megjelenne eme frankó lehetőség a szerveren.
+
 

Srilanka

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
-
Ez az ötlet már egyszer kint volt, akkor el lett utasítva, én is hevesen elleneztem. Azóta bőrömön tapasztaltam milyen a két karakteres rendszer és megláttam a pro érveket is.

Vezetőségi ellenőrzéssel én is támogatom az ötletet. Nagyon sok olyan játékos van, aki szereti a karakterét, de ezek mellett igénye van a változatosságra is. Felügyelve a dolgot, kordában tartva igenis lehet pozitív hozadéka a dolognak.

Szeretem a karakteremet és szívesen alakítom, de szeretnék egy prostituált karaktert is, amivel pénzt farmolok, de hiányzik egy jamaikai karakter is a repertoáromból, amit akarva akaratlanul is nagyon megszerettem.

Az egész ötlethez annyit tennék még hozzá, hogy nem engedném,hogy két saját karakter között bármiféle anyagi átruházás történjen, ameddig arra a vezetőség rá nem bólintott.

De bízok benne,hogy bekerülés esetén a játékosok új rp szituációkat fognak majd keresni új emberekkel. ❣️

Igazából adnám ezt a rendszert mert tényleg ha van egy kiépített karaktered akkor nyilván nem fogsz "karakterszerkesztési" kérelmet írni hogy na akkor most én XY-t rp-zek. Igazából most lehet mondani hogy sok EMGÉ . De meglehetne megfelelően oldani hogy aki a fő karakterével illegálozik az a másik karakterével nem legálozhat. Vagy esetlegesen "leaderi" engedéllyel csatlakozhatna például illegálos frakció tagjaként legális frakcióba. De nyilván ugye ennek ugyan úgy következménye lenne ha Mg-zne vagy bármi hasonló
 

𝚋𝚕𝚞𝚗𝚝

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:140
🌴
Kicsit bővebben kifejtenéd a gondodat ezzel kapcsolatban? - Ahogy a többiek tették.
Erre én is kíváncsi lennék. Szerintem ez a rendszer rosszat senkinek nem okozna. Aki nem akar, az nem csinál több karaktert. Aki pedig szeretne, annak több rp lehetősége lesz.
Teljes mértékben hülyeségnek tartom ezt a két karakteres dolgot én nem tudom támogatni.
Kíváncsi vagyok a te látásmódodra. Miért nem támogatod, miért hülyeség?
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Multkor én vetettem fel ezt az ötletet akkor kicsit negatívan fogadták, de még mai napig támogatni tudom, mert pl most van egy banda tag karakterem és szivesen civilkednék csak vele és nem Frakcióznák vagy pl hajléktalan vagy csóró karatret RP-znék ami miliós számlával nem RP-s
Csak TÁMOGATOM!
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:673
Dexter Sosa
Nekem 50/50 ez a rendszer. Sok szempontból jó lenne, viszont szerintem kevesen tudnák úgy használni, hogy az tényleg előre lendítse a szervert. Alapos utánajárás és folyamatos monitorozást igényelne a rendszer, hogy biztos a rendszer miatt ne történjen probléma. Figyelmetlenségből történő MG és vagyonáthordás. Sokan azért akarják, hogy egyszerre kettő frakcióban legyenek. Jelenleg se tud a szerver nagy része egy frakcióban jól teljesíteni és oda fókuszálni, ha ez még kettő felé szakadna.. Gatya.

Összeségében nem vagyok ellenére, viszont nagyon át kell nézni és szabályozni ha valaki kettő karaktert akar létrehozni.
 

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey
Szerintem felesleges, mint ahogy a többiek is kihangsúlyozták, ki lenne nagyon használva ez a rendszer. Nem támogatom.
Felesleges valakinek persze, mert szokás az embereknek egy karakter alá mindent bezsúfolni, van olyan réteg aki korlátokat húz annak érdekében, hogy szerepben maradjanak. Az lenne az első legfontosabb lépés, hogy a játékosok karaktert formáljanak és ne csak a vagyon legyen előttük célnak. Ha egyesek így alakítanák a karaktert, akkor lehet lenne kedve egy másik karakterhez ahol más szinten van és mást alakítana.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Felesleges valakinek persze, mert szokás az embereknek egy karakter alá mindent bezsúfolni, van olyan réteg aki korlátokat húz annak érdekében, hogy szerepben maradjanak. Az lenne az első legfontosabb lépés, hogy a játékosok karaktert formáljanak és ne csak a vagyon legyen előttük célnak. Ha egyesek így alakítanák a karaktert, akkor lehet lenne kedve egy másik karakterhez ahol más szinten van és mást alakítana.
Ezzel egyet kell értenem. Karakterem elkészítésénél magam is korlátokat és határokat húzok,hogy meddig megyek el. Fontosnak tartom a szerepben maradást, amibe bizonyos autók/ingatlanok már nem férnek bele.
Mondhatni persze,hogy hát magamra vessek, senki nem kér erre. De én így akarom csinálni, mert számomra ez színesíti a játékot.
Ez a rendszer ha bekerülne, kevés embert célozna meg. Szigorú kikötésekkel és monitorozással, részletes szabályokkal a dolog végképp működhetne. No offense senki felé, de tény,hogy a karakter készítésénél legtöbbször az a felépülés/váz, hogy legál/illegál + gazdag. Legyen az fegyverből drogból bármiből. Ezt könnyű felhúzni. Ezzel arra akarok utalni,hogy így sok mindent be lehet zsúfolni egy karakter alá. Így lehet,hogy nincs igény második karakterre.
Vannak viszont olyanok,.akik kipróbálnának mást is. Akár éppen az ellenkezőjét, a hajléktalan rpt vagy éppen a bandarpt, mert második karakterrel miért ne?!
Jó dolog lenne ez, nem ördögtől való!


UI: nagyon hoznék egy monk/szerzetes karaktert aki szabadulva a szigorú kolostorból belekóstol a bűnös Los Santosba. De ez sose lesz main karakter
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:815
Ameddig az emberek hetente két hetente, vagy épp ahogy a szabályzat engedi havonta ckznak felesleges második karakter, azt is a szabályzat szerinti leghamarabbi időn belül ckznák? Kevés az olyan karakter akivel hónapok múlva is találkozik az ember.
 

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
Véleményem szerint teljesen működőképes lehet a dolog, ha jól van szabályozva, akár egy előre jól megírt karaktertörténet is lehetne a feltétele. Aki funolni szeretne a második karakterével, valószínű nem fog belefektetni túl sok időt egy történet megírásába.

Én is nehezen válltam meg az előző karakteremtől, és szerintem ezzel nem csak én vagyok így egyedül. Támogatom.
 

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey
Ameddig az emberek hetente két hetente, vagy épp ahogy a szabályzat engedi havonta ckznak felesleges második karakter, azt is a szabályzat szerinti leghamarabbi időn belül ckznák? Kevés az olyan karakter akivel hónapok múlva is találkozik az ember.

Gyakran van karakter ck igen, mert az emberek ki akarnak próbálni mindig más féle karakter szálat, de ha lenne engedély két karakterre akkor lehet, hogy a CK kérelmek is csökkennének. Ez csak egy feltételezés nem biztos persze.

@Phillips John tőled továbbra is érdekel a véleményed, mert ahogy látom nem tudtad értelmezni a leírást, azt kértem ahogy a többiek tették, hogy a gondolatot fejtsétek ki ezzel kedvezünk a vezetőség felé is. Azzal amit te írtál hogy “hülyeség” semmire se megy senki, de ha nem vagy képes megfogalmazni részletesebben, akkor inkább ne szólj hozzá a topichoz.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Ameddig az emberek hetente két hetente, vagy épp ahogy a szabályzat engedi havonta ckznak felesleges második karakter, azt is a szabályzat szerinti leghamarabbi időn belül ckznák? Kevés az olyan karakter akivel hónapok múlva is találkozik az ember.
leginkább azért vannak a ck-k, mert valaki kimaxolja a karakterét. Ez két karakter esetén redukálódhat, ha mindkettővel folyamatosan foglalkozik.
 

Pop Haze

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:173
Lui-V
Szerintem frappáns, több rp lehetőséget biztosítana. Nemtudom ki hogy tudná ezt kihasználni, erre nem látok rációt de amennyiben ez beteljesülne arra is megtalálható a méltó büntetés. Átruházást nem tartom tisztának de a hcrp-s karaktertörténetekkel belehet biztosítani egy adott karaktert. Részemről egy nagy +.
 

rgcerti

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
certified
Teljes mértékben helye lenne a szerveren. Igaz hogy több filterezést igényelne a Vezetőség részéről, de egy új rendszer az általában igényli. Aki megpróbálná kihasználni ezt a rendszert bármilyen formában, arra egy erős szankciót ki kell osztani. +

*Lehetne implementálni az új update-el (1.2-vel).
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Lehetne implementálni az új update-el (1.2-vel).
Erre nem látok opciót, mert ugye kell csinálni belépés után egy panelt, hogy melyik karakterrel szeretnél játszani ami a login panelt is megpiszkálja. Az 1.2 pedig most pénteken jön és nem lenne már szerintem jó halasztani, mert az emberek kivannak éhezve egy nagyobb petchre. De PL 1.3 vagy időközi update. De ezek csak az én meglátásaim.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó