Rendvédelmi frakciók duty item feltöltés szállítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Geruus

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:96

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Nico Castaneda / Gerii#4423 «

Ötleted leírása

» Van a rendvédelmi frakcióknak egy olyan szállításuk amivel a duty itemüket tudják feltölteni. Na már most, ez az illegálnak is kedvez hogy ők is kapjanak belőle valamit. Mai nap történt egy olyan hogy a PD csinált egy ilyen szállítást amire a frakcióm megpróbálta elvinni a szállítást, viszont ez mind addig jól ment míg kiszedtük azt az autót amivel szállították a dolgokat. Miután arra került a sor hogy megnézzük hogy mit is sikerült szerezünk a szállításból, akkor nem volt semmi benne illetve még zárva is volt, a kilőtt szállítóból átpakolták egy másik autóba és azzal szállították el (valószínűleg ezért is tűnt el a szállítás ikon a mapról) . Az ötletem amiért létrehoztam annak az lenne a célja hogy meglegyen szabva hogy milyen autóval lehessen elvinni ezeket a duty item feltöltő dolgokat és hogy ne lehessen azt megtenni hogy átpakolják egy mások járműbe. «


Csatolmányok

» - «
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Ha te itt most arra gondolsz, hogy sok illegálnak kedvező szabály került be, akkor döntsétek el, szeretnétek, hogy legyenek akciók, vagy nem? Először megpróbáltátok kötelezővé tenni a scriptes rablásokat az illegál frakcióknak, most pedig az a probléma, hogy rabolnak az illegálosok, netalántán nyernek is? A topic témáját érintve látszólag nem túl sikeresek az említett rablások. Esetleg az van sérelmezve, hogy már nem lehet kimenni mindenhova XRAY-el? Akkor ugyanaz a kérdésem megint, akarjátok, hogy raboljon az illegál, vagy nem? Mert ha ti mindenképp OPk akartok maradni, akkor ne csodálkozzatok, ha senki sem használja ki a script adta lehetőségeket.
Ez a bekezdés számtalan sebből vérzik, valótlanságot állít. Az SO megkapta a fegyverhajót. Én ezekből kettőn vettem részt. A kettőből egyszer volt, hogy sikerült elcsípnünk az illegált, a másodiknál a nyomukat se láttuk. Érdekelt? Sziven ütött? Nem. Így is annyi fegyveretek van, hogy a nemzeti gárda is kevés lenne hozzá. Példának egy tegnapi esetet tudnék felhozni, ahol három autónyi cuccot pakoltunk ki egy garázsból.
mert a raktár utcájában 30-al gurul annak ellenére, hogy tűz alatt áll és bele is hal
Miután 5 méterenként szögek vannak ledobva, így igen, 30-al gurulnak. Piszok idegesítő órákat várni a szerelőre ezért.
Itt még megemlíteném azt, mennyire sportszerűtlen az XRAY-es helikopterrel telibe a rablók fölé emelkedni, kihasználva azt, hogy a játékban nem lehet függőlegesen felfelé lőni, így odafentről hőkamerával folyamatosan tudnak infózni a helyzetünkről anélkül, hogy lőni tudnánk rá. (A valóságban azért nem olyan lehetetlen a felettem köröző helikopterre lőni)
Ha a valóságot nézzük, akkor hidd el, hogy a helikopterből is lőnének rád. De ez itt nincs engedélyezve, szóval egyezzünk ki egy döntetlenben.
De a lényeg, ha nincs "egyszerűsítve" (=kiegyensúlyozva) az illegál számára a mérleg nyelve, akkor NEM LESZ aki scriptes rablásokat hajtson végre, amiből az következik, hogy az a 60 fő (betelt limit esetén) maximum gyorshajtókra fog vadászni egész nap, közben pedig megy a sírás, hogy nincs akció. Megkell tanulni veszíteni mindenkinek (mindkét oldalon), de főként azoknak, akik picsognak amiért az illegálnak is lett kedvezve az elmúlt szabályváltoztatásokban.
Ez is nonszensz, az SO-nak nincs túl sok akciója, mégis tök jól megvagyunk. A másik félről már egy ideje nem tudok nyilatkozni.
Ki mondta, hogy az illegálnak tudnia kéne a szállításokról előre?
Pont erről beszél a Dóri. Hogy intézzétek úgy az RP-t, hogy legyen emberetek erre, aki ezt ki tudja deríteni, avagy "nyomozzatok" utána. Simán megvalósítható. Mivel hetente vannak ilyen szállítások, akár kétszer is.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Ez a bekezdés számtalan sebből vérzik, valótlanságot állít. Az SO megkapta a fegyverhajót. Én ezekből kettőn vettem részt. A kettőből egyszer volt, hogy sikerült elcsípnünk az illegált, a másodiknál a nyomukat se láttuk. Érdekelt? Sziven ütött? Nem. Így is annyi fegyveretek van, hogy a nemzeti gárda is kevés lenne hozzá. Példának egy tegnapi esetet tudnék felhozni, ahol három autónyi cuccot pakoltunk ki egy garázsból.

Itt az idő sorolnod a valótlanságokat.

Miután 5 méterenként szögek vannak ledobva, így igen, 30-al gurulnak. Piszok idegesítő órákat várni a szerelőre ezért.
Adott esetben nem volt szögelve, egyébként pedig ha tudod, hogy szögelve van, miért mész oda meghalni?

Ha a valóságot nézzük, akkor hidd el, hogy a helikopterből is lőnének rád. De ez itt nincs engedélyezve, szóval egyezzünk ki egy döntetlenben.

Baromira nem döntetlen, hogy te ott repülsz és lehetetlen elbújni vagy elmenekülni előled, mert kihasználod a játékot és fölé repülsz valakinek. A PDs heli meg kb. tk.ra lőhetetlen, ezzel az erővel jöhetne az illegál is helivel és lőhetnének belőle, ha mindkét heli ugyanannyira bírná a lövést, na az döntetlen lenne.

Ez is nonszensz, az SO-nak nincs túl sok akciója, mégis tök jól megvagyunk. A másik félről már egy ideje nem tudok nyilatkozni.

Ha nem vagy leader, nagyon sajnálom, hogy nem jutott el hozzátok az, hogy megpróbálták kötelezővé tenni az illegál számára a rablásokat a leadereitek.

Ugyanitt megkérdezem, hogy mennyi szankciót osztottál ki eddig az ész nélkül nevető reagálóknak?
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
A PDs heli meg kb. tk.ra lőhetetlen, ezzel az erővel jöhetne az illegál is helivel és lőhetnének belőle, ha mindkét heli ugyanannyira bírná a lövést, na az döntetlen lenne.
Ez a kijelentes nagyon fajt, kiloheto, majdnem minden akcionak kilovik, mert nincsen tul sok eselyunk a magasba repulesen kivul... szoval kerlek ne allits valotlansagot!
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Ez a kijelentes nagyon fajt, kiloheto, majdnem minden akcionak kilovik, mert nincsen tul sok eselyunk a magasba repulesen kivul... szoval kerlek ne allits valotlansagot!
Saját tapasztalatból beszélek, ha nincs fémtörő, megszámlálhatatlan tár után is még a levegőben van. Mivel elég éppen a látóhatár szélén az emberek fölé repülni, mindennek mondható, csak nem korrektnek és sportszerűnek az, hogy gondtalan repked az emberek felett. Ha engem lőttek helivel, elég volt 1-2 tár és már füstölt.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Saját tapasztalatból beszélek, ha nincs fémtörő, megszámlálhatatlan tár után is még a levegőben van. Mivel elég éppen a látóhatár szélén az emberek fölé repülni, mindennek mondható, csak nem korrektnek és sportszerűnek az, hogy gondtalan repked az emberek felett. Ha engem lőttek helivel, elég volt 1-2 tár és már füstölt.
Itt is fustol, sajat tapasztalat, csak el kell talalni hozza a helit es ha realitasra epitunk akkor a helibol mar reg lonenek ratok, nem csak korozne barmilyen vedelem nelkul.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Itt is fustol, sajat tapasztalat, csak el kell talalni hozza a helit es ha realitasra epitunk akkor a helibol mar reg lonenek ratok, nem csak korozne barmilyen vedelem nelkul.
Olvasd el kérlek amit írtam ezzel az egésszel kapcsolatban, mert nem ez volt a lényege a dolognak. Szerinted reális, hogy a heli 5-10 percig egy helyben áll az emberek fölött és infózik, mert tudja jól, nem tudnak rálőni? Ha a PDs heli is épp olyan hamar tkra vágódik, akkor valószínűleg csak szerencsétlen voltam, akkor megkövetem magam és elnézést. De már nagyon messzire elmentünk az eredeti topictól. Egy normális hangvételű, tippeket is tartalmazó hozzászólásból sikerül a leglényegtelenebb dolgokat kiemelni ahelyett, hogy magát a problémát ízlelgette volna bárki. De legalább az objektivitást kilométerekre elkerülő emberek ma is rákattinthattak a nevető fejre. Ha érdemben nem érkezik vélemény vagy feltevés arra, amit megfogalmaztam szerintem teljesen normálisan, akkor részemről befejeztem a diskurzust.
 

Patrick

Haladó
Játékos
Üzenetek:20
Olvasd el kérlek amit írtam ezzel az egésszel kapcsolatban, mert nem ez volt a lényege a dolognak. Szerinted reális, hogy a heli 5-10 percig egy helyben áll az emberek fölött és infózik, mert tudja jól, nem tudnak rálőni?
Szerintad az reális, hogy az autópályán köröz két biciklis folyamatosan a lövöldözés közben? Nem kéne féltenie az életét annak a két embernek mindenféle fedezék nélkül?
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Jó volt olvasni a hozzászólásokat. Érdekes látni, hogy a PD mennyire éli az OP helyzetet, ezzel tönkretéve az illegál/civil életet.

Érdekes olvasni, hogy az illegál mennyire nem tud mit kezdeni a PD-vel egy akció során, csak a dara marad nekik, persze azt is szabályozva(városon kívül, stb).

Furcsa látni, hogy tök okos megnyilvánulások vannak, de egyik sem pontosan az adott problémára reflektál.

Remélem a vezetősèg talál egy, az ezzel kapcsolatos megoldást is. Az eddigiek számomra hatalmas előrelépések voltak, többszörös rep a vezetőség felé. Örülök, hogy végre nem 100% PD orientált a rendszer.

Remélem, hogy az LSPD-BCSO vs. Illegál egyszer, valaha azonos lesz, mármint erőnléti szintekben.

Valahol olvastam, hogy “annyi fegyveretek van…” mennyi ? :) 40db, 45. Mi nem Cartel vagyunk, nem craftolunk, raktárazunk orrvérzésig. (Ez csak FYI, egy frakciót tükröz, van még másik 8.. Kár, hogy senkit nem láttam itt hozzászólni.)

Olvastam, hogy valamikor szállítás alatt raktár volt. Ez szerintem megvolt legutóbb(talán Szerbek?), de a miénken is volt már ilyen.

Kivánok mindenkinek Boldog Karácsonyt!
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Ki mondta, hogy az illegálnak tudnia kéne a szállításokról előre?
Miért ne lehetne tudnia róla? Ez is egy plusz pont lenne az illegálnak, nem kell mindent hivatalosan bejelenteni.
Ha te itt most arra gondolsz, hogy igenis hadd vigye buffaloval a duty itemeket a rendvédelem, mert a stockadet túl egyszerű kirabolni, akkor borzasztóan távol állunk a valóságtól.
Nem azt mondom, hogy valósághű az, ha ilyet csinálnak, azonban a topic azzal jött létre, hogy korlátozzuk le egy járműre a szállítást. Miért ne lehetne kevésbé "életképtelen" a rendvédelem ahhoz, hogy ilyet kitaláljon, mondjuk egy másik páncélozott autóval?

Először megpróbáltátok kötelezővé tenni a scriptes rablásokat az illegál frakcióknak, most pedig az a probléma, hogy rabolnak az illegálosok, netalántán nyernek is?
Nem mi akartuk a scriptes rablásokat, hanem a BCSO akkori vezetősége keresett fel minket, hogy mit szólnánk hozzá. Mondtuk, hogy nekünk mindegy, benne vagyunk. Lacával beszéltem este és mondta, hogy nem biztos, hogy jó ötlet és az illegálnak se fog tetszeni, mire válaszoltam neki, hogy ha nem akarják, akkor nem lesz korlátozás, ennyire egyszerű. Nem kell foggal körömmel kapaszkodni valamibe. Élvezhető legyen mindenkinek a játék...

Nem tudom miért van ennyire pocsék tapasztalatod a rendvédelmekkel kapcsolatban, de én amióta magas pozíciót töltök be, azóta azt szajkózom, hogy a rendvédelem sose veszít... és ezt mindig elmondom nekik. Nekünk nem kell harcolni az új fegyverekért, nekünk scriptesen adott minden, aki veszíthet az egyedül az illegál, szóval nem baj, ha lehetőséget adunk nekik, ahogy az sem, ha nyertesként jönnek ki a szituból. Nem kell vérszemet kapni azért, mert nem mi nyertünk... mai napig próbálom nekik a másik oldalt is bemutatni ezzel. Ez a szállítás se miattunk jött létre, hiszen annó le lett szavazva, hogy legyen ilyen, hanem az illegál miatt.

Esetleg az van sérelmezve, hogy már nem lehet kimenni mindenhova XRAY-el?
Nem tetszik se nekem, se a PD javarészének, de Lacáék elmagyarázták, hogy mi a szitu és miért kellett. Megértettük. Én főleg XRAYeztem, de ez a módosítás miatt nem igazán megyek már akciókra sem. (amúgy se lenne túl reális Commanderként)

Akkor ugyanaz a kérdésem megint, akarjátok, hogy raboljon az illegál, vagy nem? Mert ha ti mindenképp OPk akartok maradni, akkor ne csodálkozzatok, ha senki sem használja ki a script adta lehetőségeket.
Lehet, hogy nem nerfelni kéne a PD-t (mert így jön le a tagoknak, hiába próbálunk magyarázatot adni mindenre nekik) hanem az illegált kéne boostolni, hogy ők nekik is legyen lehetőségük felvenni a harcot a rendvédelemmel szemben.

Véleményem szerint ha a PD valósághoz hűen rendesen, intenzíven és hatékonyan gyakorlatozna,
Rengetegen dolgoznak és elfoglaltak... Tarthatnánk napi 2 időpontban ugyan olyan képzést, mert egy része a PDnek sose érne rá, összeegyeztethetetlen lenne a megadott időpont és a kiképzőknek az idejük is véges. Van olyan alosztály, ami szokott gyakorlatozni, nem is kis adagban.

Kiérkezik az első (kettő) egység, és lényegében kilöveti saját magát, mert a raktár utcájában 30-al gurul annak ellenére,
Van benne igazság, nem tagadom, azonban lehetséges, hogy az ilyen tagok nem annak az alosztálynak a tagjai, akik tanulják a megközelítését is. Arról pedig nem is beszéltem még, hogy egy útzárat nem tudunk letenni, pedig az lenne kb az első, mert egyből kilövik az embereinket a raktár körül. (még ha az utca végén vannak, és nem közvetlen a bejárat mellett...)

Itt még megemlíteném azt, mennyire sportszerűtlen az XRAY-es helikopterrel telibe a rablók fölé emelkedni,
Erről nem tudok nyilatkozni, nem hallottam még azt, hogy az XRAYesek szándékosan csinálnak ilyet. Emellett az XRAY könnyen kilőhető, mivel pár golyó, 900 alá esik a HP és már füstöl, tehát ott kell hagyni a helyszínt.. azt pedig meg se említem, hogy a lábunk szanaszét vérzik, mert néha a modellből is kibugol a karakter talpa és azt lövik. (állítások szerint)

De a lényeg, ha nincs "egyszerűsítve" (=kiegyensúlyozva) az illegál számára a mérleg nyelve, akkor NEM LESZ aki scriptes rablásokat hajtson végre,
Nem rád, vagy rátok gondolok, hanem arra a rétegre akik az ötletekkel már csak-csak azt érik el, hogy a rendvédelem fegyver nélkül lépjen, hogy legyen az illegálosoknak esélyük... De ahogy mondtam, a kiegyensúlyozás addig nem a legjobb, amíg erős nerfet kap a rendvédelem ahelyett, hogy az illegál fejlődne scriptesen a szintükre.

Megkell tanulni veszíteni mindenkinek (mindkét oldalon), de főként azoknak, akik picsognak amiért az illegálnak is lett kedvezve az elmúlt szabályváltoztatásokban.
Úgy gondolom a PDsek többsége elég érett felfogással rendelkezik ahhoz, hogy felfogja mi a fairplay és tudjon veszíteni is. Csak ha már volt valamid, amit használtál és bevállt, utána megtiltják nem egyszerű lenyelned és máshogy csinálni a dolgokat. Szóval szerintem részben jogos a felháborodás a PDsek részéről ha úgy érzik, hogy korlátozva vannak, de erről naphosszakat lehetne vitatkozni, hiszen nem látjuk úgy a másik oldalt mint ti.
 

Rikol

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:81
Dragomir Mirkovic
Érdekes topic lett ebből meg kell hagyni.

Eddig az illegál élet ki volt halva a szerverről legalábbis szerintem. Az illegál frakciók lecserélődtek nagy részben. Ők megpróbálnak most "kezdeni" magukkal valamit. Ezeket ugye a scriptes illetve nem scriptes rablásokkal csinálják/csináljuk. Amikor még az elöző frakcióban voltam nem véletlenül szinte csak legál RP-k mentek illetve csak az illegál illegállal RP. Túl OP még most is a PD ezt szerintem nem kell taglaljuk. Eddig is azok voltak csak eddig senki nem nyitotta ki a száját és senki nem adott neki hangot hanem inkább nem mentek rabolni és jólvan az úgy. Most, hogy színre léptek az "újak" és valamit akartak csinálni szembesültek vele, hogy szopóroller van, csak ők kinyitották a szájukat és hangot adtak neki. Lásd @Alfi, Cortezék illetve mi is hangot adtunk neki. Mi sose azt mondtuk/kértük, hogy fegyver nélkül jöjjön a PD csak azt a bizonyos mérleget szeretnénk középre vagy legalábbis szinte középre billenteni mondhatni finomhangolni. Ezek a finomhangolások el is kezdődtek és a PD kapta a nerfeket. Láss csodát a az illegálok egyre nagyobb számmal mentek rabolni és egyre nagyobb számmal sikeresek lettek ezek az akciók. Mi volt a PD reakciója? Az illegál kisírta magának. A legutóbbi LLS szállítmány után OOC chaten a következő volt olvasható: "Én örülök, hogy elvitték legalább nem sírnak megint". Az elején az illegál hajót amikor elakarták vinni esély nem volt rá, megpróbálták többen is nem sikerült nekik, sőt volt olyan, hogy a PD már készenlétben állt a hajó lespawnolásakor. Kinyitották a szájukat, finomhangoltak a szabályokon és mondhatni már fifty-fifty az esély. Ahogyan az LLS szállítást is esélytelen volt elvinni a szabályok/korlátozások behozatala előtt. Meg értem a másik oldalt is mert tényleg kapják a folyamatos nerfeket. De ezek nélkül a nerfek nélkül túl egyoldalú a helyzet. Amit a PD úgy fog fel, hogy sírunk. Tisztelet a kivételnek!!
@Dorinna nagyon tetszik az ötleted, kérlek segíts, hogy szerinted mivel lehetne minket is egy szintre hozni a rendvédelemmel. Jelenleg én úgy látom, hogy az egy szintre hozatal csak úgy működik, ha igenis ti kapjátok a nerfet/szabáylozásokat. (Nem tudom mi olyan dolog kerülhetne be ami minket annyira OP-vá tenne)
Ne felejtsük el azt sem, hogy amikor a PD tartotta unfairnek a szögek kidobását és ebből topic készült a vezetőség nekünk adta a nerfet. Tehát ez egy oda vissza játék. Utoljára hozzá tenném azt is, hogy ha a "sírásunk" jogtalan lenne akkor a vezetőség nem hozná ezeket a szabályokat.


Ui: @Anubis30, Igen a szerbek mentek rabolni szállítás alatt, amit én AS chaten meg is kérdeztem, hogy nem lenne e baj, mert nem akarunk kibaszni a rendőrökkel és simán elnapoljuk, hogy ne kelljen egy RP-t kukázniuk. Az a válasz jött, hogy nyugodtan csináljuk.
 
Utoljára szerkesztve:

Tanci

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:259
Sziasztok!

Nem lesz nagyon változtatva ezen a szállítási módon.
Egyszer közösen megbeszéltük(legál - illegál leaderek), hogy mi az arany középút.
Ez lett megszavazva, hogy NE legyen korlátozás.
Így is marad.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó