Rendvédelmi frakciók duty item feltöltés szállítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Geruus

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:96

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Nico Castaneda / Gerii#4423 «

Ötleted leírása

» Van a rendvédelmi frakcióknak egy olyan szállításuk amivel a duty itemüket tudják feltölteni. Na már most, ez az illegálnak is kedvez hogy ők is kapjanak belőle valamit. Mai nap történt egy olyan hogy a PD csinált egy ilyen szállítást amire a frakcióm megpróbálta elvinni a szállítást, viszont ez mind addig jól ment míg kiszedtük azt az autót amivel szállították a dolgokat. Miután arra került a sor hogy megnézzük hogy mit is sikerült szerezünk a szállításból, akkor nem volt semmi benne illetve még zárva is volt, a kilőtt szállítóból átpakolták egy másik autóba és azzal szállították el (valószínűleg ezért is tűnt el a szállítás ikon a mapról) . Az ötletem amiért létrehoztam annak az lenne a célja hogy meglegyen szabva hogy milyen autóval lehessen elvinni ezeket a duty item feltöltő dolgokat és hogy ne lehessen azt megtenni hogy átpakolják egy mások járműbe. «


Csatolmányok

» - «
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Én kérek elnézést, de szerintem pont a mai eset mutatja azt, hogy mennyire egyszerű egy ilyen szállítást megtámadnatok. Egyáltalán nem támogatom, így is könnyű számotokra és sokszor nagyon szorult helyzetben vagyunk!
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Megértem mindkét fél nézetét de itt a PD-vel szimpatizálok. Elég egyszerű egy ilyenre lecsapni. Amit tudok mondani az max annyi, hogy a PD akkor vigyen ki akár több Blockade szerű kocsit, így nem tudni hogy melyikbe van az áru.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Hányszor foglalkoztak ezzel a scriptel az illegális frakciók?
Nem értem az összefüggést és az ötletedhez jelenleg teljesen irreleváns információ. Az ötleted az lenne, hogy ti kilövitek a szállítókocsi kerekeit (Amit azért 90 km/h-ás sebességnél nem túl nehéz) majd odamenjetek és felmarkoljátok. Engem többek között zavart a mentalitás, hogy levadásztátok az XRAY-t, hogy megöljetek teljesen feleslegesen, de abból nem írtam egy ötletet. Kérlek ne essünk át a ló túlsó oldalára, amit fairnek tartok azt elfogadom és le is írom fórumon, viszont szerintem ez nem abba a kategóriába esik.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Ha úgy is izgalmat, akciót akar a rendvédelem, akkor miért is probléma, hogy megtudják támadni ezeket a szállítmányokat @Diló ? Talán több emberrel és jobban felkészülve kell nekivágni ennek is és nem félvállról venni.
Ugyan nem tudok semmit a mai esetről, illetve még soha nem is támadtam ilyen konvojt, mert nem fogok bekészülve várni egy ilyenre, hiszen nem értesül róla az illegál addig, amíg el nem indítjátok. (Általában pár perc alatt letudjátok ahogy eddig láttam, szóval nekem nem tűnik olyan húde egyszerűnek eltulajdonítani, mint itt most fel lett vázolva.) Ha valóban csak fogtátok és kipakoltátok a páncélautót aztán a mezei buffalokkal elvittétek ami benne volt, akkor teljesen jogos, hogy megszületett ez a topic. Mi értelme a páncél autónak, ha végül sima autóval viszitek célba a rakományt? Persze a kérdésem akkor valid, ha ez történt.
Ne felejtsd el, az illegál elveszíti a fegyvereit mikor meghal (aztán nem cpben állva szerez újat), illetve elveszíthet minden tárolt illegális dolgát is, ha lenyomozzák. Ezzel szemben nektek az össz-vissz "veszteni valótok" az, hogy felkell tölteni a készleteket. Nem véletlen került ez be, szóval remélem eddig is és a továbbiakban is megfelelő, racionális és rp-s keretek között végzitek ezeket a szállításokat.
Illetve még egy kérdés 10 ből hány szállítást tulajdonítanak el átlagosan? Mert a hozzászólások alapján olyan, mintha legalább a fele sikertelen lenne.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Ha úgy is izgalmat, akciót akar a rendvédelem, akkor miért is probléma, hogy megtudják támadni ezeket a szállítmányokat @Diló ?
Lentre bemásolom a részt, amiben kifejti a problémáját. (szerintem)
Az ötleted az lenne, hogy ti kilövitek a szállítókocsi kerekeit (Amit azért 90 km/h-ás sebességnél nem túl nehéz) majd odamenjetek és felmarkoljátok.
Valamilyen szinten érthető. Hiszen nem egy versenyautóról beszélünk amivel szállítják.

Az SO részéről tudok nyilatkozni, azon belül is inkább csak a saját véleményemet osztanám meg.
Nem nagyon találkoztam még olyan esettel, hogy megtámadták volna a konvojt. Ez valamilyen szinten elszomorított, de megkönnyebbülést is adott. A veszítéssel nincs problémám, sőt! Még örülök is annak, ha ti nyertek. Ez nektek plussz és még a végén egy nagyobb, hosszú akció is kijöhet belőle, sok RP-vel.
Illetve még egy kérdés 10 ből hány szállítást tulajdonítanak el átlagosan?
Nálunk ez egyelőre a nullát érinti. Legalább is legjobb tudomásom és emlékeim szerint.
Ha valóban csak fogtátok és kipakoltátok a páncélautót aztán a mezei buffalokkal elvittétek ami benne volt, akkor teljesen jogos, hogy megszületett ez a topic. Mi értelme a páncél autónak, ha végül sima autóval viszitek célba a rakományt?
Szerintem ilyen esetben inkább egy panaszkönyvet kellett volna nyitnia, nem pedig egy új topicot. A panaszkönyvekből már volt példa, hogy egy újabb "szabályt" kapott a rendvédelem. https://forum.onerp.hu/threads/adil-lane-matteo-marchetti.17249/ példának okául ezt a topicot tudnám felhozni.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Szia Alfi, az elso kerdesedet nem ertem, mert nem implementeltam a mondandomba, hogy nem kene tudniuk megtamadni, sajnalom, ha felrerthetoen fogalmaztam.
Egyertelmuen nem szabad felvallrol venni az ilyeneket, egyetertek.

"Mi értelme a páncél autónak, ha végül sima autóval viszitek célba a rakományt?" - Egyertelmuen nem ez a cel, viszont nem nehez egy ilyen konvojt megtamadni, bekeriteni, mert 2 uticel van osszesen es szerintem mar az illegal mindket helyet tudja. Viszont szerintem azt te is bevallhatod, hogy kiloni egy pancelauto kerekeit majd elvinni az egyszeruen unfair es tul konnyu.

"Ne felejtsd el, az illegál elveszíti a fegyvereit mikor meghal" Ez szerintem minden rablasnal fenn all, akar bankrablas, autoker vagy boltrablasrol legyen szo.

"Illetve még egy kérdés 10 ből hány szállítást tulajdonítanak el átlagosan?" Bevallom keves, viszont nemtudok pontos statisztikat nyujtani szamodra sajnos
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
@jadengod.
Akkor látszólag egy állásponton vagyunk, köszi az összeszedett választ. Ez a konvoj szállítás akkor valóban elég ritkán van megtámadva, én esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a stockade kerekei kapjanak bulletproofot. Ha jól tudom a valóságban simán megoldják a kerék kialakítását úgy, hogy ne nagyon lehessen kilyuggatni. Viszont ha ezt megkapjátok, akkor tényleg legyen szabályozva, hogy csak ezzel a járművel lehet A és B között eljuttatni a szállítmányt.

TL;DR Mindkét oldalról legyen korrekt és sportszerű a dolog.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
én esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a stockade kerekei kapjanak bulletproofot. Ha jól tudom a valóságban simán megoldják a kerék kialakítását úgy, hogy ne nagyon lehessen kilyuggatni. Viszont ha ezt megkapjátok, akkor tényleg legyen szabályozva, hogy csak ezzel a járművel lehet A és B között eljuttatni a szállítmányt.
Egyertelmuen ez a megoldas lenne szerintem tokeletes es nagyon orulnek, ha igy lenne.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
@jadengod.
Akkor látszólag egy állásponton vagyunk, köszi az összeszedett választ. Ez a konvoj szállítás akkor valóban elég ritkán van megtámadva, én esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a stockade kerekei kapjanak bulletproofot. Ha jól tudom a valóságban simán megoldják a kerék kialakítását úgy, hogy ne nagyon lehessen kilyuggatni. Viszont ha ezt megkapjátok, akkor tényleg legyen szabályozva, hogy csak ezzel a járművel lehet A és B között eljuttatni a szállítmányt.

TL;DR Mindkét oldalról legyen korrekt és sportszerű a dolog.
vagy csak szimplán ne lehessen kilőni.
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
A PD oldaláról tudok nyilatkozni.. lehet, hogy egy kis megfigyelést venne igénybe az illegál részéről, viszont pofon egyszerűnek tűnik. Minden héten töltünk storaget, körülbelül ugyan azon a napon, nagyjából ugyan azokban az órákban. (Egy hetet bír ki) A legtöbb esetben nem történik támadás, ami pedig volt, az részben sikertelenül zárult.. (még az FBInál).

Miért nincs olyan embere az illegálnak a PDből, aki esetleg tájékoztatja őket előre a szállításról?

Azt pedig meg sem említem, hogy volt olyanra is példa, hogy zajlott a szállítás, amikor a fegyverraktárat robbantották. Persze nem hiszti ez, azért van, azért lett behozva, hogy az illegálnak kedvezzünk.

Néha kicsit úgy érzem, hogy már minden egyszerűsítve van, hogy az illegálnak könnyebb legyen, illetve látok olyan ötleteket, aminek a végeredménye az lenne, hogy tálcán adjuk a kezükbe a felszerelést, és hasonlók. Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára, lehet csak én látom így.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Miért nincs olyan embere az illegálnak a PDből, aki esetleg tájékoztatja őket előre a szállításról?

Azt pedig meg sem említem, hogy volt olyanra is példa, hogy zajlott a szállítás, amikor a fegyverraktárat robbantották. Persze nem hiszti ez, azért van, azért lett behozva, hogy az illegálnak kedvezzünk.

Néha kicsit úgy érzem, hogy már minden egyszerűsítve van, hogy az illegálnak könnyebb legyen, illetve látok olyan ötleteket, aminek a végeredménye az lenne, hogy tálcán adjuk a kezükbe a felszerelést, és hasonlók. Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára, lehet csak én látom így.

Lehet én vagyok nagyon fáradt, de nem értem kire vagy mire írod a fentieket. Ki mondta, hogy az illegálnak tudnia kéne a szállításokról előre? Mi van egyszerűsítve az illegál számára a topicban? Olyan, mintha egy teljesen más beszélgetésből idekerült volna véletlen egy választ, vagy csak én nem látom mire reflektálsz. Kérlek kicsit nyisd fel a szemem, így most úgy tudok neked válaszolni, hogy tippelem mire gondolsz:

Ha te itt most arra gondolsz, hogy igenis hadd vigye buffaloval a duty itemeket a rendvédelem, mert a stockadet túl egyszerű kirabolni, akkor borzasztóan távol állunk a valóságtól.

Ha te itt most arra gondolsz, hogy sok illegálnak kedvező szabály került be, akkor döntsétek el, szeretnétek, hogy legyenek akciók, vagy nem? Először megpróbáltátok kötelezővé tenni a scriptes rablásokat az illegál frakcióknak, most pedig az a probléma, hogy rabolnak az illegálosok, netalántán nyernek is? A topic témáját érintve látszólag nem túl sikeresek az említett rablások. Esetleg az van sérelmezve, hogy már nem lehet kimenni mindenhova XRAY-el? Akkor ugyanaz a kérdésem megint, akarjátok, hogy raboljon az illegál, vagy nem? Mert ha ti mindenképp OPk akartok maradni, akkor ne csodálkozzatok, ha senki sem használja ki a script adta lehetőségeket.

Véleményem szerint ha a PD valósághoz hűen rendesen, intenzíven és hatékonyan gyakorlatozna, akkor a sokkal képzettebb rendőröknek nem lenne szüksége annyi meg annyi script adta lehetőségre, ami korábban megvolt. Példának felhoznék egy fegyverraktárat. Kiérkezik az első (kettő) egység, és lényegében kilöveti saját magát, mert a raktár utcájában 30-al gurul annak ellenére, hogy tűz alatt áll és bele is hal, mert megsem próbál fedezéket keresni, vagy ésszerűen közelíteni a helyszínre(mindig legalább 2 autó elgurul az utcában aki szétlesz darálva ellenállás nélkül). Ha egyedül kitudok lőni három rendőrt akik egyszerre tüzelnek rám, akkor szerintem nem nálam van a hiba, hanem egyszerűen gyakorlatlanok a lövésben. (Az illegálnak nincs túlzottan lehetősége éles akción kívül gyakorolni rendes keretek között, a rendvédelemnek szerintem akadna) Szerintem sokkal inkább az emberek skilljét, a felvonulási tervet, eljárásokat kellene felülvizsgálni amivel lehetne növelni a hatékonyságot, ahelyett, hogy godmodeot adnánk a rendvédelemnek, értsd jól.

Itt még megemlíteném azt, mennyire sportszerűtlen az XRAY-es helikopterrel telibe a rablók fölé emelkedni, kihasználva azt, hogy a játékban nem lehet függőlegesen felfelé lőni, így odafentről hőkamerával folyamatosan tudnak infózni a helyzetünkről anélkül, hogy lőni tudnánk rá. (A valóságban azért nem olyan lehetetlen a felettem köröző helikopterre lőni)

De a lényeg, ha nincs "egyszerűsítve" (=kiegyensúlyozva) az illegál számára a mérleg nyelve, akkor NEM LESZ aki scriptes rablásokat hajtson végre, amiből az következik, hogy az a 60 fő (betelt limit esetén) maximum gyorshajtókra fog vadászni egész nap, közben pedig megy a sírás, hogy nincs akció. Megkell tanulni veszíteni mindenkinek (mindkét oldalon), de főként azoknak, akik picsognak amiért az illegálnak is lett kedvezve az elmúlt szabályváltoztatásokban.

A hozzászólásom pedig nem személy szerint neked szól @Dorinna , mivel nem vagyok meggyőződve róla, hogy pontosan mit értettél az általad leírtakkal, de ha már fel lett hozva ez a téma, akkor kifejtettem a véleményemet jobb hely híján.​
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:395
find out ic
Ha te itt most arra gondolsz, hogy igenis hadd vigye buffaloval a duty itemeket a rendvédelem, mert a stockadet túl egyszerű kirabolni, akkor borzasztóan távol állunk a valóságtól.
Nem voltam jelen, nem is akarok vitát kezdeni erről. A Buffalos részt megértem, mert mégis szedán. De például van egy pár SUV is, mint az Alamo, vagy a Scout. Azokról érdekelne a vélemény minden oldalról. Mármint azokba szerintem korrekt lenne bepakolni, hiszen azok mégis nagyobb kaliberű autók.

EDIT: Itt nem arra gondolok, hogy a szállítás elején bepakolni az autókba, hanem arra, ha esetlegesen a Stockade kiesne.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó