Kamionos business-rendszer fejlesztési ötlet

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Hector «

Ötleted leírása

» Nos pár napja (2 hete kb, bocsi utólag is srácok...) összedugtuk a fejünket a jelenlegi kamionos cégtulajdonosokkal, hogy mit merre, hogyan lehetne csinálni még. Nem is nagyon szaporítanám a szót, ugyanis mindre készítettem egy-egy simple poll-t, amelybe a beírt kérdésekre lehetett szavazni, így a kialakult eredményeket a fotókon látjátok. (Csatolmányban ott lesznek)«


Csatolmányok

» Szavazás1 Szavazás2 Szavazás3 Szavazás4 Szavazás5«

Egyéb megjegyzések

» Köszönöm minden kamionos cégtulajnak, aki akkor és az adott időben résztvett ebben, valamint @Cortez -nek is, hogy javasolta, csináljuk meg! Nélküle ez nem ment volna! «



 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
"Mentalitás" miatt nem érkeznek érvek, vagy azért, mert nincsenek? Srác elkezdett egy párbeszédet. Még csak nem is trollkodott. Ezek után fel lehet tenni a kérdést, megérte-e?
Nem helyes a kérdés, ne haragudj. Ha esetleg elvesztetek x számú játékost a túlzott savazás miatt, vagy az általuk kedvelt tevékenység lekorlátozása miatt, akkor.. megérte-e?
Távol álljon Tőlem bárki megbántása is, nem az a forma vagyok, de kicsit túlzásokba estek. Még mindig egy játékról beszélünk... Játék!
Tényleg innentől kezdve, nem a sértődés miatt, de úgy érzem felesleges bármit hozzáfűznöm ehhez. Elfogadom a Ti nézeteiteket is, amivel részben egyet is értek, s tudom mit szeretnétek!
Hiszem, hogy akin vagy akiken múlik ez a dolog majd, a legjobb tudásával/tudásukkal fog(nak) döntést hozni benne. Nyilván van sok magánvélemény, ami egy közösségen belül sok magánvéleménnyé avanzsálódik, amikből összeadódik amit úgy nevezünk közügy, közvélemény. Mégis hiszem, hogy a legvégső döntéshozó helyesen fog eljárni, mert maradjunk annyiban, amíg mi két oldal vagyunk... egyetértés nélkül ebben, addig bárminemű szavazás is érdemtelen. Részemről ennek a történetnek itt a vége. Nem, legyen akkor, hogy nem tudok érvelni, noha fentebb szerintem több ízben tettem a fenntarthatósággal kapcsolatban, de jó... nem tudok érvelni, ezt is elfogadom. Nekem ide került a pont és vége. Ez volt az utolsó hozzászólásom a témához, mert érdemtelennek találom. Mindenki úgy kapcsolódjon ki EGY JÁTÉKBAN ahogy az számára és jó, s kiadja!
További szép napot Nektek!
 
Utoljára szerkesztve:

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Amennyi rossz felróható a cégekkel kapcsolatosan, annyi fordítva is simán összegyűjthető.
Kérlek hozz rá példát. Sőt! Mivel több érv is van a cégek ellen, kérlek több ellenérvet is hozz fel.
IRL is azért alapít valaki céget, hogy deficites legyen vagy, ha az nem is, de csak tengődjön napról-napra x ezres vagy tízezres haszonnal? Nem a munkavállalónak kell meggazdagodni rajta, hanem a vezetőnek kell profitálnia akinek költségekkel jár fenntartani azt.
IRL egy picit nehezebb egy kamionos céget alapítani, mint a játékban. És IRL vannak olyan tényezők, mint például egy-két munkagép menetre képtelensége, munkavállalói akadályok, stb. Apropó költségek. Ha a játékban nincs elég "munkavállalód", akkor bele kell szállnod a kamionba, és menned kell a fuvarokat. Kérdem én: akkor minek tartod fenn? Miért nem mész el máshoz kamionozni. (Gondolom nehogy ő gazdagodjon már, ha neked sem megy [általánosítva])
Tényleg innentől kezdve, nem a sértődés miatt, de úgy érzem felesleges bármit hozzáfűznöm ehhez.
A hiszti pedig nem juttatja az embert 0-ról az 1-re.
 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
Kérlek hozz rá példát. Sőt! Mivel több érv is van a cégek ellen, kérlek több ellenérvet is hozz fel.

IRL egy picit nehezebb egy kamionos céget alapítani, mint a játékban. És IRL vannak olyan tényezők, mint például egy-két munkagép menetre képtelensége, munkavállalói akadályok, stb. Apropó költségek. Ha a játékban nincs elég "munkavállalód", akkor bele kell szállnod a kamionba, és menned kell a fuvarokat. Kérdem én: akkor minek tartod fenn? Miért nem mész el máshoz kamionozni. (Gondolom nehogy ő gazdagodjon már, ha neked sem megy [általánosítva])

A hiszti pedig nem juttatja az embert 0-ról az 1-re.
Az a baj lövésed sincs semmiről sem a karakteremmel kapcsolatosan, mégis pálcát törsz! Hiszti? Ez pedig már OOC minősítés? Komolyan idáig sülyedsz? Ne tedd, nem áll jól! :)
Legyen szép napod! :)
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
@Sanyi
Szia, én a kamionos bizniszről nem tudok infót adni, nekem elég régóta nincs ilyen cégem. Én bevállaltam azt, hogy ezeket összeszedem, felírom. Nekem ez a téma nem releváns, a mezőgazdaságban több ötletem is van/volt/lesz, abban tudok relevánsat mondani.
Én azt mondom, hogy a megkérdezett, jelenlegi cégtulajdonosok, alkalmazottak beszéljenek helyettem. Butaságot nem szeretnék mondani, nem célom már ezzel a fajta biznisszel foglalkozni. Sokkal inkább terelődnék az RP felé, de valahol igazatok van, semmi extra RP-t nem adna... Ha megnézitek a szavazásban feltett kérdéseket, láthatjátok, hogy direktbe azok lettek kérdezve, amik gondot jelentettek.
Azért 5 szavazás lement erről is, nem csak egy igen-nem opció volt leírva. Ennél többet ezért a fajta bizniszért már nem tudok tenni, innentől a közösségé és a vezetőségé a döntés, miként alakítják tovább a dolgokat. :)
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Az a baj lövésed sincs semmiről sem a karakteremmel kapcsolatosan,
?????????????????????????????? Hogy jön ide a karaktered?????????????????????????????????????????????????????????????????
Hiszti? Ez pedig már OOC minősítés? Komolyan idáig sülyedsz?
OOC minősítés?? Egy kicsit nagyobbra nyisd ki a szemed, ha jársz a világban. Vannak ennél sértőbb dolgok is ne aggódj. Mindazonáltal sikerült a lényeget megragadnod. Nyilvánvalóan feleslegesen írtam bele, hogy általánosítok.

Ne tedd, nem áll jól! :)
lol

@Sanyi
Szia, én a kamionos bizniszről nem tudok infót adni, nekem elég régóta nincs ilyen cégem. Én bevállaltam azt, hogy ezeket összeszedem, felírom. Nekem ez a téma nem releváns, a mezőgazdaságban több ötletem is van/volt/lesz, abban tudok relevánsat mondani.
Én azt mondom, hogy a megkérdezett, jelenlegi cégtulajdonosok, alkalmazottak beszéljenek helyettem. Butaságot nem szeretnék mondani, nem célom már ezzel a fajta biznisszel foglalkozni. Sokkal inkább terelődnék az RP felé, de valahol igazatok van, semmi extra RP-t nem adna... Ha megnézitek a szavazásban feltett kérdéseket, láthatjátok, hogy direktbe azok lettek kérdezve, amik gondot jelentettek.
Azért 5 szavazás lement erről is, nem csak egy igen-nem opció volt leírva. Ennél többet ezért a fajta bizniszért már nem tudok tenni, innentől a közösségé és a vezetőségé a döntés, miként alakítják tovább a dolgokat. :)
Ez egyáltalán nem kielégítő válasz, de köszönöm szépen! Ha gondolod, érdekelne arról a bizniszről is a véleményed, ami neked van.
 

Brownie

🍪Süti, a modi🍪
Fórum moderátor
Üzenetek:262
Camilla Roberts
Fórum moderátor hozzászólás
Helló! Megkérnék mindenkit a továbbiakban, hogy igyekezzen a témához illően, illetve mások számára nem sértően megfogalmazni a kommentjét. További kellemes napot kívánok nektek!
 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
Rólad van szó, nem a karakteredről.
Ebben az esetben kérdem Én, hogy miként veszi vagy veszitek a bátorságot egy ember megítéléséhez azért, mert kifejti a véleményét?
Tudtommal véleményt lehet formálni itt, álláspontot foglalni.
Ahogy említettem empatikus próbálok olyanokkal is lenni, akik nem rokonszenveznek a nézeteimmel, hisz nincs vele semmi gond, nem kell egyezni a véleményünknek... DE! ...ha tényeket állítanak fel kérésre, az rögtön hiszti? Nem értem!
Le reagáltam azt is, hogy egyetértek veletek egy bizonyos szinten és tudom, hogy a helyes útra szeretnétek az embereket terelni mindazzal ami mellett kiálltok, mindezek ellenére ahogy említettem csak savaztok. Épp ezért írtam mindazt, hogy felesleges a továbbiakban boncolgatni ezt a témát, illetve szavazásra bocsájtani, mert létjogosultsága nincs, hisz tudjuk többen ellenzik, mint amennyien mellette vannak.
Mindez mit eredményez? Ezt! Feszültségkeltést és apróbb szikrát emberek között. Ez pont nem építi a közösséget, hanem rombolja. Mondtam... egyetértek veletek, s tudom mi az elképzelés... de a "szabadságérzetet- tudatot" nem lehet csak úgy elvenni egy játékban szerintem. Az már nem az, ha rá erőltetjük a másikra a mi akaratunkat. Aki nem akart eddig is interaktálni IC veled, vagy a másik játékostársaddal az ezután se fog. Se velem...
Minek tartok akkor fenn céget, miért nem megyek máshova? Hát hónapokon át tartom fenn szó nélkül, többnyire egyedül víve a céget (utóbbi időben két barátom csatlakozott). Nem panaszkodtam, nem kértem többet, nem kellett senki, mert nem is jöttek. De kérdem én.. ha nem jöttek és nem jönnek alkalmazottak, hisz szó van erről, akkor hol az RP-s réteg? Mert gondolom, ha nincs alkalmazott, nem cégeznek, akkor rp-znek nem? Mindegy... :D
Elfogadom, hogy nem tudok érvelni, elfogadom, hogy hisztis vagyok, elfogadok én mindent, de ez engem minősít valóban? Hát...
Szerintem kicsit átestünk a ló túl oldalára.

?????????????????????????????? Hogy jön ide a karaktered?????????????????????????????????????????????????????????????????

OOC minősítés?? Egy kicsit nagyobbra nyisd ki a szemed, ha jársz a világban. Vannak ennél sértőbb dolgok is ne aggódj. Mindazonáltal sikerült a lényeget megragadnod. Nyilvánvalóan feleslegesen írtam bele, hogy általánosítok.


lol
Hogy jön ide, hogy minősítesz a véleményem alapján? Ne haragudj, de ehhez nincs mit hozzáfűznöm, azért, mert.... hogy is van? Jaaa... nem tudok érvelni, megvan! :) Igazad van mindenben! Sok sikert... :D
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Ebben az esetben kérdem Én, hogy miként veszi vagy veszitek a bátorságot egy ember megítéléséhez azért, mert kifejti a véleményét?
Tudtommal véleményt lehet formálni itt, álláspontot foglalni.
Ahogy említettem empatikus próbálok olyanokkal is lenni, akik nem rokonszenveznek a nézeteimmel, hisz nincs vele semmi gond, nem kell egyezni a véleményünknek... DE! ...ha tényeket állítanak fel kérésre, az rögtön hiszti? Nem értem!
Le reagáltam azt is, hogy egyetértek veletek egy bizonyos szinten és tudom, hogy a helyes útra szeretnétek az embereket terelni mindazzal ami mellett kiálltok, mindezek ellenére ahogy említettem csak savaztok. Épp ezért írtam mindazt, hogy felesleges a továbbiakban boncolgatni ezt a témát, illetve szavazásra bocsájtani, mert létjogosultsága nincs, hisz tudjuk többen ellenzik, mint amennyien mellette vannak.
Mindez mit eredményez? Ezt! Feszültségkeltést és apróbb szikrát emberek között. Ez pont nem építi a közösséget, hanem rombolja. Mondtam... egyetértek veletek, s tudom mi az elképzelés... de a "szabadságérzetet- tudatot" nem lehet csak úgy elvenni egy játékban szerintem. Az már nem az, ha rá erőltetjük a másikra a mi akaratunkat. Aki nem akart eddig is interaktálni IC veled, vagy a másik játékostársaddal az ezután se fog. Se velem...
Minek tartok akkor fenn céget, miért nem megyek máshova? Hát hónapokon át tartom fenn szó nélkül, többnyire egyedül víve a céget (utóbbi időben két barátom csatlakozott). Nem panaszkodtam, nem kértem többet, nem kellett senki, mert nem is jöttek. De kérdem én.. ha nem jöttek és nem jönnek alkalmazottak, hisz szó van erről, akkor hol az RP-s réteg? Mert gondolom, ha nincs alkalmazott, nem cégeznek, akkor rp-znek nem? Mindegy... :D
Elfogadom, hogy nem tudok érvelni, elfogadom, hogy hisztis vagyok, elfogadok én mindent, de ez engem minősít valóban? Hát...
Szerintem kicsit átestünk a ló túl oldalára.
Ezzel tudod az a probléma, hogy amíg én (és valószínűleg @Demzsi királycsászárom se) nem érzem a feszültség legapróbb szikráját se, addig te, vagy legtöbb esetben ti, az érveiteket egyáltalán megvédeni képtelen hosszú szövegekkel jöttök.
Hogy jön ide, hogy minősítesz a véleményem alapján? Ne haragudj, de ehhez nincs mit hozzáfűznöm, azért, mert.... hogy is van? Jaaa... nem tudok érvelni, megvan! :) Igazad van mindenben! Sok sikert... :D
Na erről nem is beszélve. Hogy vitázzon egy jó ízűt így az ember?
 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
Ezzel tudod az a probléma, hogy amíg én (és valószínűleg @Demzsi királycsászárom se) nem érzem a feszültség legapróbb szikráját se, addig te, vagy legtöbb esetben ti, az érveiteket egyáltalán megvédeni képtelen hosszú szövegekkel jöttök.

Na erről nem is beszélve. Hogy vitázzon egy jó ízűt így az ember?
Ha véleményt vártok, vagy érveket, akkor szükségszerű a vita? Na, Ti pont ezért vagytok itt, semmi másért! :)
 

Brownie

🍪Süti, a modi🍪
Fórum moderátor
Üzenetek:262
Camilla Roberts
Fórum moderátor hozzászólás
A vezetőség válaszáig zárom a témát.
 

Ruszi

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:129
[FA] A kamionos rendszer jelenleg is fejlesztés alatt áll. A fuvarok összege a rework miatt nem lesz emelve, a jelenlegi bérleti díjak maradni fognak. Az 50 százalékos részesedés, változatossabb és új útvonalak, több fuvarlehetőség a következő patchben érkeznek. [FA][/FA][/FA]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó