Kamionos business-rendszer fejlesztési ötlet

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Hector «

Ötleted leírása

» Nos pár napja (2 hete kb, bocsi utólag is srácok...) összedugtuk a fejünket a jelenlegi kamionos cégtulajdonosokkal, hogy mit merre, hogyan lehetne csinálni még. Nem is nagyon szaporítanám a szót, ugyanis mindre készítettem egy-egy simple poll-t, amelybe a beírt kérdésekre lehetett szavazni, így a kialakult eredményeket a fotókon látjátok. (Csatolmányban ott lesznek)«


Csatolmányok

» Szavazás1 Szavazás2 Szavazás3 Szavazás4 Szavazás5«

Egyéb megjegyzések

» Köszönöm minden kamionos cégtulajnak, aki akkor és az adott időben résztvett ebben, valamint @Cortez -nek is, hogy javasolta, csináljuk meg! Nélküle ez nem ment volna! «



 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
A hozzászólásom elolvasása előtt, kérlek benneteket biznisztulajok, hogy értelmezzétek a következő sort:
Értékelem az igyekezetet, jó látni hogy összefogtatok, egyikőtökkel sincsen személyes problémám.
Most hogy tisztáztuk, felvetett bennem pár kérdést ez az ötlet.

Miért született meg ez az ötlet?

A pollokat átnézve, ízlelgettem a sorokat és gondolkoztam.
Vajon még több pénzszerzésen kívül, szól másról is ez az ötlet?

A tulajok lettek megkérdezve. Rajtuk kívül ez kinek jó?

Nézzük csak meg. Az eddigi ~20% profit helyett újra minimum 50% legyen.
Nem értem ezt miért kell szabályozni, különben hogyan csábítják majd magukhoz az alkalmazottakat? Tudtommal így sem tolongnak.

Változatos útvonal:
Oké, érthető. Még lehet jó is, de nem hiszem hogy csökkentene a munka monotonításán.

Több és értékesebb fuvarok:
Azért kell a 20 bedobott fuvar helyett 30-35, hogy nagyobb eséllyel, több értékesebbet adjon?

Továbbá ha nem lenne elég, hogy a tulaj ismét rommá keresi magát ebből az egészből, szegénynek még csökkentsük a bérleti díjon is?
Jön be a pénz, de nemigen távozik.

Azt nevezzük fejlesztésnek, hogy több pénzt keres a cégtulaj?
Nem lesz ettől még kevesebb alkalmazott?
Nem pont a kamionos cégtulajok akarták, hogy ne legyen korlátozva 50%-ra a maximum fizetés?

Tényleg nem értem, kérlek benneteket, kamionos cég tulajdonosok, magyarázzátok el nekem/nekünk, hogy ez mire jó.

Persze, tudom. - Pénz, pénz meg egy kis pénz.
 

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
A véleményem 1:1 egyezik Locoéval, szóval nem fogom ugyanazt leírni.

Ettől függetlenül, az összes ötlet amit ti megszavaztatok, és most kiraktatok, a szerver jelenlegi ( kvázi abszolút romokban heverő / nem létező ) gazdaságát még jobban elrontanátok. Pár hónap után ott tartanánk, hogy a "cégtulajok" szabnának a szerveren kvázi mindennek ( autó, ház, etc ) árat, mert csak nekik lenne tőkéjük arra, hogy actually meg is vegyék azokat. Ami pedig, kibaszott rossz.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
Én szintúgy ezt gondolom, annyit hozzátéve, hogy van pár olyan dolog is közte, ami csak mégjobban a pénzfarmolás felé vinné az embereket, az RP-től meg el. Példának okáért, tök jó, hogy kevesebb meló van vele, de az annyit tesz, hogy több ember menne csinálni, mert kevesebbért kapná meg ugyan azt /vagy mégnagyobb/ összeget.
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Végülis bármilyen cég-reformot amely a tulajdonos felé menne pozitív irányba (igen, a pénz kereseti lehetőséget illetően) annyira kár is közvéleménykutatásnak ki tenni, mivel, ha arról merül fel a főtéma, hogy Zancudo területén mennyi vaddisznó van és jó lenne pár kacsa is, akkor is a történet vége az, hogy a kamionosok a sátánok, keresztre kell feszíteni őket, stb. :LOL:
Egyet nem ért meg senki. Ha ezt szeretnék csinálni bizonyos emberek, mert kikapcsolja Őket egy fárasztó nap után, akkor ha ezer szankcióval, lehetőség elvétellel vagy bármivel is sújtod, akkor is ezt fogja csinálni ELSŐSORBAN, de nem utolsósorban! Ettől még fog erpézni', el fog menni közösségbe, de valahol levezeti a napi/heti, akármilyen frusztrációit úgy, hogy igen... bármily ördögtőlvalónak gondoljátok, de úgy, hogy pénzt is keres. Építve a gazdasági egzisztenciáját, mert lehet épp szeretne egy bizonyos szintet elérni és csókolom...
Noha feltételezem IRL is az a fontos, hogy egy vállalkozás-, vagy cégvezető deficites legyen, a munkavállalói keressék "milliomosra" magukat. Persze...
Pénzfarmolásra vinné az embereket? Kiket, mikor, ha 50% a munkavállaló részesedése? Őket nem!
Tulajt? Ha csökken is bérlés mondjuk 25%-kal, attól még:
- kell bérleti díjat fizetni
- kell napi szinten adózni (munkavállaló keresete után is...legyen akármennyi)
- korrektséget nézzük, ha nem kötelező, de azért általában a szállítmányozásban irl is kártyát vagy hozzájárulás kapnak a tankoláshoz a melósok...
- szereltetni kell, nyilván, ha balfék valaki és összetöri az a saját problémája, de mondjuk egy generál is 150k és igen, időnként becsúszik.. nekem jelenleg 2 is!
....és akkor mindezek után vagyunk ott, hogy grindel valaki, igaz? Nem tudom!
Továbbra is tartom, hogy lehet mondani akármit vagy szankcionálni (tudom nem történt ilyen!!) vagy ellene cselekedni, az nem azt fogja elérni, hogy rp-re csábítja az embert, hanem megfosztja egyfajta módon a "szabadságérzetétől" amit adhat pont a szerver és máris látjuk AZ EGYIK okát (mielőtt kitalálná valaki, hogy fő okát...), hogy lelépnek.
Múltkor mikor jó ideig 30-55 player között mozgott a szerver, jó pár telephelyet láttam szabadon... feladva. Régebben meg úgy harcoltak egyért is (velem is b@sztak ki, hogy elfelejtettem bérelni azt vehettem vissza x összegért..de sebaj), mint Kossuth a hazáért!
Én azt mondom teret kell adni! Aki fogékony az rp szituációk kialakítására, vagy épp random belecsöppenésére azáltal, hogy KERESI ÖNSZÁNTÁBÓL a lehetőséget rá az úgy is értékes részét fogja képezni a szervernek!
Aki pedig másban leli örömét, hiszem... magamból ki indulva, hogy szint úgy fenn tud tartani egy egészséges egyensúlyt, hogy semmi ne menjen, semmi ÉRTÉKES róvására!
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:627
Maurizio Mancini
Köszönjük az észrevételeket illetve a negatív kritikát, csak az a baj tudjátok, hogy a jelenlegi bizniszrendszer fenntarthatatlan a cégvezetők szempontjából és VÁLTOZÁSRA van szükség! Ezért jött létre egy discord szerver, ahol azok a jelenlegi cégvezetők elmondhatták a véleményüket, akik részt kívántak venni az egyeztetésben.
Miért született meg ez az ötlet?
Mert a jelenlegi bizniszrendszer fenntarthatatlan.
A tulajok lettek megkérdezve. Rajtuk kívül ez kinek jó?
A szerver gazdaságának.
Nézzük csak meg. Az eddigi ~20% profit helyett újra minimum 50% legyen.
Nem értem ezt miért kell szabályozni, különben hogyan csábítják majd magukhoz az alkalmazottakat? Tudtommal így sem tolongnak.
Azért mert, ha 80 meg 90%-ot adsz a sofőrjeidnek akkor a fenntartási költségekre és az adókra nem marad semmi.
Változatos útvonal:
Oké, érthető. Még lehet jó is, de nem hiszem hogy csökkentene a munka monotonításán.
Pedig csökkentene, ha nem csak Paleto-Dockok fuvart kéne vinni 0-24.
Több és értékesebb fuvarok:
Azért kell a 20 bedobott fuvar helyett 30-35, hogy nagyobb eséllyel, több értékesebbet adjon?
Igen, mert vannak olyan váltások, ahol 20-25k fuvar a max és mivel a fuvarok az összes cég között oszlanak el ez is szükséges lenne.
Továbbá ha nem lenne elég, hogy a tulaj ismét rommá keresi magát ebből az egészből, szegénynek még csökkentsük a bérleti díjon is?
Jön be a pénz, de nemigen távozik.
Szerinted akkor a cégvezető dobálja be a pénzt hónapok óta a bérleti díjra mert nem lehet munkást találni? Ha meg valaki mégis dolgozna az 80-90%-os részesedést szeretne ez szerinted teljesen rendben van? Esetleg ez nem teszi tönkre még jobban a gazdaságot, hogy egy kamionos 2-3 körrel többet keres mint egy szerelő 3-4 óra alatt?
Azt nevezzük fejlesztésnek, hogy több pénzt keres a cégtulaj?
Mivel a kiadások nagyobbak a bevételeknél így több bevételre van szükség.
Nem lesz ettől még kevesebb alkalmazott?
Nem, mert nem tud arra hivatkozni, hogy hát de máshol 80-90%-ot adnak mindenféle bónuszokkal.
Nem pont a kamionos cégtulajok akarták, hogy ne legyen korlátozva 50%-ra a maximum fizetés?
Az szerver gazdaságára nézve ez az egyik legrosszabb döntés volt sajnos. Az 50%-os maximum is szükséges.
Persze, tudom. - Pénz, pénz meg egy kis pénz.
Komolyan mondom vegyetek egy céget és nézzétek meg mi most a helyzet hónapok óta. Meglátnátok, hogy munkást találni nem lehet többek között a lvl 10 miatt, illetve a cégvezető gyakorlatilag semmit sem tud tenni, hogy legalább ne mínuszba kerüljön az egésszel.

Semmi gond, nem kell mindenben egyetértünk, de akkor nyugodtan írjátok le, hogy milyen javaslatotok van a helyzet megjavítására? @Loco @Shaddy @Taktikaiteknős
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
Anno kíváncsiságból kipróbáltam a kamionozást, még rengeteg pénzt lehetett vele keresni, de nem ezért mentem. Egy fuvart mentem csak le, hogy megnézzem. Már az odaúton szarrá untam magam. Szeretem a vezetős játékokat, de ez egy RP szerver. RP-sen oda-vissza vezetgetni cél nélkül kurva unalmas, ha meg racsézni akarok, akkor más játékot indítok el. Igen, a farmot és hasonlókat nem próbáltam ki, de az teljesen ugyan az, csak nem a W-t nyomod, hanem pár balklikket is.
A statisztikákat könnyű úgy mutatni, hogy kedvező legyen, főleg, ha belemagyarázol még valamit.
Ez egy 0 RP-vel járó valami, ami konkrétan csak a pénzről szól. Sok kamionost láttam, biztos vannak kivételek, de sok esetben, ami le van művelve, annak semmi köze az RP-hez. És a többi céges dolog is nagyon hasonló ehhez.
Cégtulajként szinte semmit sem kell csinálnod és jön be a pénz. Ez realisztikusan egy alacsony összeg kéne legyen. Miért? Jó kérdés, azért, mert ez egy passzív bevétel, mint a pénzlekötés. Jó, ha van, csináld, ha akarod, de ne ebből akarjunk vagyont látni. Elég volt a bejövésekor az a szánalmas farmolás és gazdagodás, ami volt.
Ha passzívan bejön napi 50K, már az is sok, tekintve, hogyha azt nézzük, hogy ha valaki egy nap dutyzik 5 órát ugyan ezt az összeget kapja. De neki tennie is kell érte. Neked nem.
Felőlem kaphattok QOL upgradeket, de akkor az arról szóljon, hogy kevésbé legyen monoton, ne arról, hogy közben a pénz is sokkal jobban jöjjön.
És igen, lehet, hogy egyesek rengeteget vannak a szerón, szóval belefér a farmolás mellé az RP is, de ha nézünk egy átlag dolgozó / iskolába járó személyt, akkor annak van egy nap mondjuk 3 órája játszani. Ha minden egyes nap ezt csak a szerón tölti, akkor is ebből 1.5-2 óra elmegy farmolással, akkor kb olyan, mint, ha fel se jönne.
 

TheWildCard

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Shayla Norman
Hello. Megértem azt amit irsz Teknős. Viszont azt is figyelembe kell venni(bármelyik cég típust figyelembe véve), hogy irdatlan pénz kell ahhoz, hogy valamit tudj fejleszteni. (Lásd: 1 munkás hely 100k, 2 db ültetvényhely, ami termel jo esetben adó nélkül 1500$ t az 20-40ezer $., többit nem sorolom fel) Van olyan hely, amihez ha azt szeretnéd, hogy jöjjön 200ezer, kell 3 millio csak a fejlesztésre. Tulajok irdatlan mennyiségű pénzt beletesznek, csak azért, hogy más is tudjon keresni vele, ne csak ők. Gondolj bele, ezek után te örülnél a napi 50k $ nak, miután belefektetsz több milliókat egy cégbe?

Edit: Ahhoz, hogy elfogadható legyen a napi 50ezer kereslet, komolyan kellene csökkenteni a telepek, illetve további költségek árát, illetve emellett nyilván a bevételt is, illetve könnyíteni a dolgokat emellé.
(Telorol irtam)
 
Utoljára szerkesztve:

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Egyet nem ért meg senki. Ha ezt szeretnék csinálni bizonyos emberek, mert kikapcsolja Őket egy fárasztó nap után, akkor ha ezer szankcióval, lehetőség elvétellel vagy bármivel is sújtod, akkor is ezt fogja csinálni ELSŐSORBAN, de nem utolsósorban! Ettől még fog erpézni', el fog menni közösségbe, de valahol levezeti a napi/heti, akármilyen frusztrációit úgy, hogy igen... bármily ördögtőlvalónak gondoljátok, de úgy, hogy pénzt is keres. Építve a gazdasági egzisztenciáját, mert lehet épp szeretne egy bizonyos szintet elérni és csókolom...
Te írtad le a lényeget, csak kicsit máshogy. Itt az elsődleges a pénz, és nem a kikapcsolódási lehetőség. Aki kikapcsolódni akar a kamion vezetésével, nem fog küzdeni a százalékért. Azokat a pénz vezérli.

Régebben meg úgy harcoltak egyért is (velem is b@sztak ki, hogy elfelejtettem bérelni azt vehettem vissza x összegért..de sebaj), mint Kossuth a hazáért!
Erre már rá volt világítva, sehol nincs rendben az, hogy bérleti jogot vásárolnak. xD

Mert a jelenlegi bizniszrendszer fenntarthatatlan.
Azért mert, ha 80 meg 90%-ot adsz a sofőrjeidnek akkor a fenntartási költségekre és az adókra nem marad semmi.

Én próbálok belelátni a szemszögetekbe Poqu, és megértelek benneteket, hogy nincs rendben az, hogy 80-90%-os fizetéseket kérnek. Valóban, ez így van.

Itt azzal van a baj, hogy mindent akartok. /Akinek nem inge.../

Akkor legyen visszaállítva a max 50%-os fizetés,
VAGY
Legyen olcsóbb a bérleti díj/adó.
VAGY
Legyen több és értékesebb fuvarlehetőség
és legyenek változatosabb útvonalak, ha ez tényleg segít akármiben is.

Ha most mindent megkapna a kamionos bizniszrendszer, hirtelen akkora plusz profithoz jutnának a telephely vezetők, hogy a biznisztulaj egyenlő lenne a monopóliummal. Rövid időn belül megint annyi pénzt szednének ki az egészből, hogy literálisan bármit megtehetnének, és ők szabnák meg mindennek az árát.

Szerinted akkor a cégvezető dobálja be a pénzt hónapok óta a bérleti díjra mert nem lehet munkást találni? Ha meg valaki mégis dolgozna az 80-90%-os részesedést szeretne ez szerinted teljesen rendben van? Esetleg ez nem teszi tönkre még jobban a gazdaságot, hogy egy kamionos 2-3 körrel többet keres mint egy szerelő 3-4 óra alatt?
Melyik ötletetek miatt fog több kamionos jelentkező születni?
Mindegyikkel tőlük vesztek el, és így sincs várólista. Nem hiszem, hogy erre lehetne fogni a dolgot.

A bizniszrendszer már rég alapjaitól változtatta meg és tette tönkre a szerver gazdaságát. Most sem lenne másképp, csak cégenként 10 ember helyett 1 ember keresné rommá magát. Szerintem még rosszabb.

Egyáltalán nincs rendben szerintem a szerver környezetét nézve, hogy biznisszel többet keresnek az emberek mint legális frakcióban, ezért is született meg az ötlet:

Aki legálozni akar, azokat frakciókba kellene csábítani ahol interaktálhatnak, nem egy kamionfülkébe Paleto és dokkok közötti útvonalra. Aki meg a kikapcsolódás miatt csinálja, tudni fogja úgy is.
Komolyan mondom vegyetek egy céget és nézzétek meg mi most a helyzet hónapok óta. Meglátnátok, hogy munkást találni nem lehet többek között a lvl 10 miatt, illetve a cégvezető gyakorlatilag semmit sem tud tenni, hogy legalább ne mínuszba kerüljön az egésszel.
Visszatérve még egyszer, a szavazásokban szereplő ötletekkel miért gondoljátok, hogy többen mennének kamionozni?
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
(Lásd: 1 munkás hely 100k, 2 db ültetvényhely, ami termel jo esetben adó nélkül 1500$ t az 20-40ezer $., többit nem sorolom fel) Van olyan hely, amihez ha azt szeretnéd, hogy jöjjön 200ezer, kell 3 millio csak a fejlesztésre. Tulajok irdatlan mennyiségű pénzt beletesznek, csak azért, hogy más is tudjon keresni vele, ne csak ők. Gondolj bele, ezek után te örülnél a napi 50k $ nak, miután belefektetsz több milliókat egy cégbe?
Nem is értem.

Ez az egésznek a lényege. Befektetsz egy bizonytalanba, és hajtod hogy legyen kereseted. Mert ha nem csinálod buksz, ez ösztönöz.

Belefektetsz 3 milliót, rendben van. De neked az semmibe nem kerül időn kívül, mert forgatod vissza a megkeresett pénzt. Miután kifejlesztetted maxra pedig nem kell mást fizetni a bérleti díjon kívül. Ez olyan mint egy Tycoon játék, de valójában a cég megalapítási pénzt, bérleti díjat és esetleg járművet kell csak megvenned a tőkédből. Utána termelik neked/Termeled magadnak. Az már a te döntésed, hogy hogyan, milyen feltételekkel veszel fel alkalmazottakat.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
ogy jöjjön 200ezer, kell 3 millio csak a fejlesztésre. Tulajok irdatlan mennyiségű pénzt beletesznek, csak azért, hogy más is tudjon keresni vele, ne csak ők
Ez igaz, viszont abban is biztos vagyok, hogy a mostani cégek minimum 90%-a még akkor lett csinálva, amikor naponta bejött az a 3 milla, szóval emiatt ez az érv számomra irreleváns.
 

TheWildCard

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Shayla Norman
Ez igaz, viszont abban is biztos vagyok, hogy a mostani cégek minimum 90%-a még akkor lett csinálva, amikor naponta bejött az a 3 milla, szóval emiatt ez az érv számomra irreleváns.
Megértem ezt is, viszont akik most kezdik( igen, csomoan vannak olyanok, akik most vágnak bele és vesznek telepet) azokkal mi van?
Nem is értem.

Ez az egésznek a lényege. Befektetsz egy bizonytalanba, és hajtod hogy legyen kereseted. Mert ha nem csinálod buksz, ez ösztönöz.

Belefektetsz 3 milliót, rendben van. De neked az semmibe nem kerül időn kívül, mert forgatod vissza a megkeresett pénzt. Miután kifejlesztetted maxra pedig nem kell mást fizetni a bérleti díjon kívül. Ez olyan mint egy Tycoon játék, de valójában a cég megalapítási pénzt, bérleti díjat és esetleg járművet kell csak megvenned a tőkédből. Utána termelik neked/Termeled magadnak. Az már a te döntésed, hogy hogyan, milyen feltételekkel veszel fel alkalmazottakat.
Szerintem te is tudod nagyon jól, mekkora nehézségekkel jár fenttartani egy bizniszt.




(Részemről nincs több hozzáfűzni valóm)
 
Utoljára szerkesztve:

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Szerintem te is tudod nagyon jól, mekkora nehézségekkel jár fenttartani egy bizniszt…
Sosem vezettem bizniszt. Ez a válaszom az összes jelenlegi bizniszre fogalmazott meg egy átfogó, általános tényt.

Az egyedüli nehézségetek az alkalmazott szerzés, amit megértek.
Viszont azt is megértem, hogy miért nem akarnak menni az emberek kamionozni, sőt...
És ezekkel a dolgokkal, csak még kevesebb kedve lesz az embereknek csatlakozni.
 

TheWildCard

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Shayla Norman
Annyit tennék hozzá / egészítenélek ki, hogy a munka erő szerzés mindenhol romokban van, fent is általánosságban irtam a bizniszekre.
Edit: részben a sok idő/ monotonitás miatt nem jelentkeznek, ez miatt születtek meg a mostani topicok Hector által.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:627
Maurizio Mancini
Én próbálok belelátni a szemszögetekbe Poqu, és megértelek benneteket, hogy nincs rendben az, hogy 80-90%-os fizetéseket kérnek. Valóban, ez így van.

Itt azzal van a baj, hogy mindent akartok. /Akinek nem inge.../

Akkor legyen visszaállítva a max 50%-os fizetés,
VAGY
Legyen olcsóbb a bérleti díj/adó.
VAGY
Legyen több és értékesebb fuvarlehetőség
és legyenek változatosabb útvonalak, ha ez tényleg segít akármiben is.
Nincs vagy vagy sajnos... véleményünk szerint ezek a megszavazott dolgok nagyon is szükségesek lennének a kamionos cég felélesztéséhez. Nem szeretném magamat ismételni több topic alatt is megtettem már milyen változásokra lenne szükség. Nyugodtan le lehet nyilazni ezt az ötletet is, de attól csak a szőnyeg alá van söpörve a probléma nem pedig megoldva.
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Szia @Anubis30!
Egy ideje foglalkoztat már a kérdés, és szerintem nem csak engem.

Ezek az ötletek hogyan vezetnek el oda, hogy a játékosbázis többet kontaktáljon egymással? Fél óra után is ne csak üres utcákba botoljon az ember? Ne csak egyszavas rp-ket láthassunk?

Te szerinted.. vagy jöhet a többi cégtulajtól is válasz erre; milyen RP lehetőségeket nyújtanak ezek a vállalkozások? És kérlek ne csak egy szóval, hanem részletesen fejtsétek ki, mert én nem értem.. erre akarok választ kapni.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:157
Kriszokos0
Szia @Anubis30!
Egy ideje foglalkoztat már a kérdés, és szerintem nem csak engem.

Ezek az ötletek hogyan vezetnek el oda, hogy a játékosbázis többet kontaktáljon egymással? Fél óra után is ne csak üres utcákba botoljon az ember? Ne csak egyszavas rp-ket láthassunk?

Te szerinted.. vagy jöhet a többi cégtulajtól is válasz erre; milyen RP lehetőségeket nyújtanak ezek a vállalkozások? És kérlek ne csak egy szóval, hanem részletesen fejtsétek ki, mert én nem értem.. erre akarok választ kapni.
Szia Sanyi!

Ezen fajta cég típusok pont semmilyen kontaktot sem vagy nagyon minimális kontaktot jelentenek a playerek között. Példa: Béla fel veszi a cégbe Józsit.

Ami számomra még jobban furcsa és kérdést fel vett az az éttermet helyzete. Anubis is tudja többek között, hogy milyen egy éttermet fenn tartani, de még sem merült fel láthatóan az ötleteket olvasva az éttermek kérdése. Pedig szerintem az az egyetlen olyan cég típus aminél amúgy nagyon is RP lehetőség is van..
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Lehetek a sz@r, nem nagyon mozgat, de ezen az alapon akkor azt is fel lehet hozni, ha van egy adott "játékosbázis" (értsd: régi ismerősök társasága) és campelnek egy szerelőtelepen, magánháznál, étteremben, kórház előtt és interaktálni kívánnál "új" résztvevőként, vagy le sem bagóznak, vagy ahogy fentebb is írtad, írták... fél mondatokkal letudnak, meg "mhmm"-zéssel.
Tapasztalat!
Nem, nem elleneségesen léptem fel pedig, nem is rp-képtelenül, hanem pont ellenkezőleg, lévén ahogy IRL is, úgy próbálok törekedni az empátiára IC is, illetve, ha nem volt x percen belül 8 lila/piros sorom a történet-cselekvés hűen ábrázolásához, akkor egy sem...
Amennyi rossz felróható a cégekkel kapcsolatosan, annyi fordítva is simán összegyűjthető. Az meg, hogy esetleg kivezetésre kerülnének (amit nagy szamárságnak tartanék) a cégek, vagy "szigorítások" alá esnének épp azért, hogy "jobban ösztönözzék" az "átlagembert" az rp-re, sokkal inkább sülne el visszájára', mintsem hasznára a közösségnek, elvégre az eddigi példák alapján ahogy mondjátok, se nagyon interaktálnak az emberek... de így meg, hogy megvonás vagy ellehetetlenítés felé sodornák azt amit szeretnek csinálni az RP-N KÍVŰL (mivel attól még, hogy mennek mondjuk 8 fuvart még rp-znek....előtte vagy utána!) akkor tényleg üres utcák, helyiségek lennének, mert lelépnének keresve más helyet.

A másik... ki jár jól, ki nem jár jól kérdés. Ahogy fentebb írták a szerver gazdasága őszintén romokba... a hiba ugyanúgy az átlagfelfogásba van aki 2.000.000$-os autón akar 12.000.000$-ért túl adni és társai...
A cég tulajdonosok meg nehogy a létperemén legyenek már őszintén. IRL is azért alapít valaki céget, hogy deficites legyen vagy, ha az nem is, de csak tengődjön napról-napra x ezres vagy tízezres haszonnal? Nem a munkavállalónak kell meggazdagodni rajta, hanem a vezetőnek kell profitálnia akinek költségekkel jár fenntartani azt. Bár szerintem ezt kár ecsetelni, mert a szerver vezetője és akinek cége van vagy referenciája hasonló területen tudja, hogy nem azért vállakozik és költ bele, áldoz rá időt-anyagit nem sajnálva, hogy csak "Hmm.. eldöcögünk!".
Emellett pedig azért igen, a munkavállalónak nem meggazdagodni kell, de egy fenntartható juttatást biztosítani mellette.

Nem mellesleg olyanok törnek pálcát felette akik nem is vezettek céget, nem is ismerik a velejáró nehézségeket olykor.
Őszintén a szavazást sem értem minek lett ki írva immár, mikor tudjuk jól, hogy a közösség erején múlik a változás szelének felkorbácsolása, akkor az annyit tesz, mint halotnak a csók. Semmit.
Megjegyzem utoljára: Aki a belépést követően végig rp-zni szeretne mindaddig amíg nem nyom ALT+F4 -et, az ahogy eddig is, ezután is azt fogja tenni! Aki másképp cselekedik, mert mondjuk cégezik is közben egy fárasztó nap után és csak utána vagy előtte rp-zik az ezután is így fog tenni. Ha meg kivételre kerülne, vagy módosításra negatív irányba akkor lehet a BELÉPÉS gombra se nyomna rá következőleg...
Amire mondhatjuk, hogy nem is kár, hisz nem hasznos része a szervernek, de azért valljuk be... mégis kár lenne kicsit!
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Lehetek a sz@r, nem nagyon mozgat, de ezen az alapon akkor azt is fel lehet hozni, ha van egy adott "játékosbázis" (értsd: régi ismerősök társasága) és campelnek egy szerelőtelepen, magánháznál, étteremben, kórház előtt és interaktálni kívánnál "új" résztvevőként, vagy le sem bagóznak, vagy ahogy fentebb is írtad, írták... fél mondatokkal letudnak, meg "mhmm"-zéssel.
Tapasztalat!
Nem, nem elleneségesen léptem fel pedig, nem is rp-képtelenül, hanem pont ellenkezőleg, lévén ahogy IRL is, úgy próbálok törekedni az empátiára IC is, illetve, ha nem volt x percen belül 8 lila/piros sorom a történet-cselekvés hűen ábrázolásához, akkor egy sem...
Amennyi rossz felróható a cégekkel kapcsolatosan, annyi fordítva is simán összegyűjthető. Az meg, hogy esetleg kivezetésre kerülnének (amit nagy szamárságnak tartanék) a cégek, vagy "szigorítások" alá esnének épp azért, hogy "jobban ösztönözzék" az "átlagembert" az rp-re, sokkal inkább sülne el visszájára', mintsem hasznára a közösségnek, elvégre az eddigi példák alapján ahogy mondjátok, se nagyon interaktálnak az emberek... de így meg, hogy megvonás vagy ellehetetlenítés felé sodornák azt amit szeretnek csinálni az RP-N KÍVŰL (mivel attól még, hogy mennek mondjuk 8 fuvart még rp-znek....előtte vagy utána!) akkor tényleg üres utcák, helyiségek lennének, mert lelépnének keresve más helyet.

A másik... ki jár jól, ki nem jár jól kérdés. Ahogy fentebb írták a szerver gazdasága őszintén romokba... a hiba ugyanúgy az átlagfelfogásba van aki 2.000.000$-os autón akar 12.000.000$-ért túl adni és társai...
A cég tulajdonosok meg nehogy a létperemén legyenek már őszintén. IRL is azért alapít valaki céget, hogy deficites legyen vagy, ha az nem is, de csak tengődjön napról-napra x ezres vagy tízezres haszonnal? Nem a munkavállalónak kell meggazdagodni rajta, hanem a vezetőnek kell profitálnia akinek költségekkel jár fenntartani azt. Bár szerintem ezt kár ecsetelni, mert a szerver vezetője és akinek cége van vagy referenciája hasonló területen tudja, hogy nem azért vállakozik és költ bele, áldoz rá időt-anyagit nem sajnálva, hogy csak "Hmm.. eldöcögünk!".
Emellett pedig azért igen, a munkavállalónak nem meggazdagodni kell, de egy fenntartható juttatást biztosítani mellette.

Nem mellesleg olyanok törnek pálcát felette akik nem is vezettek céget, nem is ismerik a velejáró nehézségeket olykor.
Őszintén a szavazást sem értem minek lett ki írva immár, mikor tudjuk jól, hogy a közösség erején múlik a változás szelének felkorbácsolása, akkor az annyit tesz, mint halotnak a csók. Semmit.
Megjegyzem utoljára: Aki a belépést követően végig rp-zni szeretne mindaddig amíg nem nyom ALT+F4 -et, az ahogy eddig is, ezután is azt fogja tenni! Aki másképp cselekedik, mert mondjuk cégezik is közben egy fárasztó nap után és csak utána vagy előtte rp-zik az ezután is így fog tenni. Ha meg kivételre kerülne, vagy módosításra negatív irányba akkor lehet a BELÉPÉS gombra se nyomna rá következőleg...
Amire mondhatjuk, hogy nem is kár, hisz nem hasznos része a szervernek, de azért valljuk be... mégis kár lenne kicsit!
Prédikációk és hegyi beszédek helyett sokkal inkább effektív válaszokra és alternatívákra volna szükség, ezzel semmit nem érünk el.

Nem hiszem, hogy valakinek kevésbé lenne kredibilis vagy fontos a mondandója azért, mert nem volt még biznisze. Sok dologba talán pont ezért lát bele jobban, mert nincs leragadva vagy elköteleződve, objektívan tudja látni a dolgokat.

Még egyszer említve, született néhány ellenérv és- vagy kérdés, amire érdemleges választ nem kaptunk.
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Prédikációk és hegyi beszédek helyett sokkal inkább effektív válaszokra és alternatívákra volna szükség, ezzel semmit nem érünk el.

Nem hiszem, hogy valakinek kevésbé lenne kredibilis vagy fontos a mondandója azért, mert nem volt még biznisze. Sok dologba talán pont ezért lát bele jobban, mert nincs leragadva vagy elköteleződve, objektívan tudja látni a dolgokat.

Még egyszer említve, született néhány ellenérv és- vagy kérdés, amire érdemleges választ nem kaptunk.
Ne haragudj, de pont erről a mentalitásról beszélek! Innentől kezdve nincs is miről beszélni úgy hiszem...
Maradok tisztelettel!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó