Illegális küldetés fair play

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:689
-

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» ReLay «

Ötleted leírása

» Jelenlegi script leírás:

Felhívod a melós számot és 50 - 50%, hogy jelez a PD-nek. Ekkor a HÍVÓ kap egy blip-et a térképen és a PD egy bejelentést.
Véleményem szerint túl könnyű ezeket a melókat megcsinálni, mert a hívó fél a városban marad, másik kettő ember meg megcsinálja a melót. Konkrétan semmi lehetősége a PD-nek, mert max egy gyorshajtást vernek rád.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az ötletem:

Kocsitörés meló:
Ugyanúgy megmaradna az 50-50% arra, hogy megkapja a blipet az aki telefonált. Viszont ha feltörték a kocsit akkor megint lehetne egy 50-50% arra, hogy egy ismeretlen járókelő értesíti a PD-t a riasztó miatt. Nem pontos címmel, pl: Sandyben egy autófeltörésről jött bejelentés. Aztán ha megtörtént a bejelentés, akkor bejelezne a trafipax is a járműre.

Szállítmányozás:
Ugyanúgy 50-50 a hívó. Plusz lenne 25-30% esély arra is, hogy felnyomja a pozíciód egy járókelő. Mivel eldugottabb helyen vannak ezek a helyek, azért lenne minimálisabb a jelentésre az esély. Pl: "Little Seoul-ból elindult egy drogszállítmány / fegyverszállítmány ". Viszont ez nem adna folyamatos blipet, hanem egy fixet az indulási pozícióról.
Edit: Saját kocsiba is lehessen berakható a dobozka.


«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Találjuk meg a balance-t a két oldal között. Normális hozzászólásokat várok, nem szitkozódást a felek között. Mindenki tartalmasan fejtse ki a támogató és ellenérveit. Köszi, puszi.
EDIT: ÉN IS ILLEGÁLOS VAGYOK!«



 
Utoljára szerkesztve:

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:666
Dexter Sosa
ezt az 50-50%os bejelzést még mindig nem tudom komolyan venni. Illegális küldetésnél a küldetés adó fél tesz bejelentést, hogy éppen neki csinálnak illegális tevékenységeket? Hamár egyik oldalról ennyire nyomjuk a full IC vonalat, akkor legyen már itt is ez. Legyen az autófeltörésnél riasztó a kocsiban, ami addig csörömpöl még le nem adom a kocsit (szóval ezt hallja minden player aki mellett elmegyek ergó van esély hogy IC legyen bejelentés). Kereső blipet még megértem, az egy jobb megközelítés de csak akkor, ha az a blip fairplay-en alapul. Azaz ne a blip közepén legyen a keresendő személy, és legyen elég nagy a blip a városhoz mérten. De szerintem elég lenne egy kocsi leírás a PD-nek valamint egy kiinduló zóna, hogy honnan jelentettek lopott kocsit. Úgy se mászkál túl sok player az utakon és egy hupikék izomautót arany felnikkel elég egyszerű kiszúrni.
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:689
-
ezt az 50-50%os bejelzést még mindig nem tudom komolyan venni. Illegális küldetésnél a küldetés adó fél tesz bejelentést, hogy éppen neki csinálnak illegális tevékenységeket? Hamár egyik oldalról ennyire nyomjuk a full IC vonalat, akkor legyen már itt is ez. Legyen az autófeltörésnél riasztó a kocsiban, ami addig csörömpöl még le nem adom a kocsit (szóval ezt hallja minden player aki mellett elmegyek ergó van esély hogy IC legyen bejelentés). Kereső blipet még megértem, az egy jobb megközelítés de csak akkor, ha az a blip fairplay-en alapul. Azaz ne a blip közepén legyen a keresendő személy, és legyen elég nagy a blip a városhoz mérten. De szerintem elég lenne egy kocsi leírás a PD-nek valamint egy kiinduló zóna, hogy honnan jelentettek lopott kocsit. Úgy se mászkál túl sok player az utakon és egy hupikék izomautót arany felnikkel elég egyszerű kiszúrni.
Ha felhívod a számot, ő ad egy kontaktot. Tehát konkrétan nem ő adja a küldetést, simán felnyomhat. Riasztó hang pedig van. Ezért is írtam, hogy 50-50%-al jelentse a lopást egy járókelő. Aztán ha jelentve van, akkor jelezzen a trafi.
 

Pop Haze

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:173
Lui-V
Ha felhívod a számot, ő ad egy kontaktot. Tehát konkrétan nem ő adja a küldetést, simán felnyomhat. Riasztó hang pedig van. Ezért is írtam, hogy 50-50%-al jelentse a lopást egy járókelő. Aztán ha jelentve van, akkor jelezzen a trafi.
Akkor minek ad küldetést ha kapásból felnyom? Ennek 0 értelme van. 50-50 % esélyt csak akkor tartom valósnak, ha autófeltörést adnak melónak és egy "járókelő" bejelent.
Hozzátenném, annak sincs semmi értelme, hogy az adott karakter kapja meg a blipet magára ami erősen unfair és logikátlan MG kreáló. Sok dolog sántít ezekkel az illegális
melókkal járó bejelentésekkel. Ésszerűbb lenne szerintem az egész bejelentés dolgot újragondolni ezzel kapcsolatban.
Van erre egy példa is: Rózsaszín furgonnal csak nem járkál senki autópályán, ezt egy PD Helikopterrel közlekedő kiszúrta és ránk volt tapadva amíg a városban le nem ráztuk.
A kérdés itt is felmerült bennünk: lehet nem jelzett be, de az illető egyből sejtette, hogy illegális küldetést hozunk le mert nem szabványos színű furgont vezettünk?
 

Szilike

Haladó
Játékos
Üzenetek:22
Jason Josh
Akkor minek ad küldetést ha kapásból felnyom? Ennek 0 értelme van. 50-50 % esélyt csak akkor tartom valósnak, ha autófeltörést adnak melónak és egy "járókelő" bejelent.
Hozzátenném, annak sincs semmi értelme, hogy az adott karakter kapja meg a blipet magára ami erősen unfair és logikátlan MG kreáló. Sok dolog sántít ezekkel az illegális
melókkal járó bejelentésekkel. Ésszerűbb lenne szerintem az egész bejelentés dolgot újragondolni ezzel kapcsolatban.
Van erre egy példa is: Rózsaszín furgonnal csak nem járkál senki autópályán, ezt egy PD Helikopterrel közlekedő kiszúrta és ránk volt tapadva amíg a városban le nem ráztuk.
A kérdés itt is felmerült bennünk: lehet nem jelzett be, de az illető egyből sejtette, hogy illegális küldetést hozunk le mert nem szabványos színű furgont vezettünk?
Egyetértek, engem tegnap és tegnap előtt is be vittek, mert a blip rajtam volt, úgy, hogy tegnap előtt a kocsit ott hagytuk és menekültünk, tegnap pedig neki se fogtunk, de már egyből jött ránk a PD, ismét be vittek. Szerintem jobb lenne, ha a kocsira amit vinni kéne, vagy a dobozra rakná a blipet, mert eléggé nem reális, hogy nincs nálunk semmi, neki se fogtunk, vagy abba hagytuk, de rajtunk van a blip, és ezért kapnak el.
 

Manguszta

Haladó
Játékos
Üzenetek:18
Sziasztok!
Muszáj hozzászólnom, mert úgy érzem téves gondolatok mentén indulunk el egyáltalán az ötletelés mentén.
Elismerem, mondhatni szívás az egész script ha így tekintünk rá a rendvédelem részéről. Nincs fogási lehetőség feltétlen, és nem is feltétlen materiális a fogás..
Egyensúly hozására viszont különösen jó volt.. Hogy miért gondolom így?
Egy illegális szervezet általában, azon kívül, hogy természetesen ad lehetőséget valamennyi script használására, valamennyit azért ad is vissza, mint a civileknek, mint a rendvédelemnek és a társ illegális szerveknek. Amire gondolok itt a közösségi programok szervezése. Persze az lenne az ideális, hogy ez szintén bevétel generáló tevékenység, és olyan irányzatok se probléma, hogy elindulnak, de míg irreálisan mérsékelt lehetőség van úgy mond erre. Viszont ezeknek terhe többnyire az adott frakciót terheli.. Jóformán az egyik főbb bevételi tevékenysége egy illegálnak ez, lehetne persze különböző rablásokat, fosztásokat csinálni, de minden szervezetnek szüksége van egy bázis bevételre, amit a jelenlegi rendszer tudott biztosítani, olyan lehetőségként, hogy amelyik frakció tenni akar saját közössége érdekében, az bizony saját idejét befektetve, megtudta oldani, hogy tompítsa a költségeket.. Egy frakció létszáma cirka 10-20 főnél szokott megállni, ami kettő óránként ha jól ad az NPC, merthogy az is random, nagyjából 2 000 $ - 8 400 $ két órára a bevétel, ami kövezzetek meg nem nagy pénz, tekintettel, hogy én még a traffipax összegekre néha kertészkedek is, hogy be tudjam fizetni. (mert nehéz azért így egyről a kettőre jutni, de tudom, hogy van lehetőség)

Valljuk be egy illegális tranzakciónál elenyészően ritka a rajtaütés, hisz akkor nem ennyien se ezt a dolgot, (realítást nézve) ritka ha ilyen jól működik a rendfenntartás. Ezzel a random járókelő bejelenti random jelez blippet, random mutat rádiuszt a környékéről a játékosoknak, egy valamit érünk el, csinálunk egy kaszinót a szerverből, ahol különböző szerencsjáték elemek vannak, ami néha okés egy szerepjátékba, csak ahol teret akarunk adni különböző karakterek találékonyságának, ügyességének, akkor nem biztos, hogy ez éppen a legjobb megoldás erre a mechanizmusra.

A legjobbnak azt tudnám elképzelni, hogy csak egy példával éljek, lopás esetén 1 percel körözést helyez az autóra a rendszer, traffipax bejelzésképp, hogy lopott autó halad el.
Kivédhető, de mégis óvatosság, plussz egy faktor amire gondolnia kell az autótolvajnak, illetve nem kell a rendőröknek se a “semmire” követnie random autókat, mert ez feléjük se korrekt, hogy megfoghatatlan dologra kapnak egy értesítést, mondjuk megy egy furgon illegálisan, mit szállít? Nem tudjuk, mitől illegális? Nincs bejelentve lopottnak, a legnagyobb hiányosság tán a jármű regisztráció hiánya.. Olyan pénzszerzési lehetőségek kellenek, ahol okos megoldásokkal, alacsony kockázattal bizonyos tőkét tud építeni egy frakció, mert semmiből nem lehet várat építeni.

(egyébként a jármű színezés is olyan szélsőséges, hogy lehetetlen ügyesen, okosan csinálni a dolgokat, jó lenne mindenre egy okos megoldást is kitalálni, és az ember tud dönteni, hogy kockázatosan, vagy okosba, de ici picit tovább tartva végzi a feladatot..)
 

Szilike

Haladó
Játékos
Üzenetek:22
Jason Josh
Nincs nálad semmi ami illegális akkor milyen jog alapon vittek be? Illetve használjatok csali embert aki teljesen makulátlan 😁
Üldözés volt, leráztam őket és eldugtam a kocsim, sétálok, azt rám jön 4 pd-s. Be vittek kihalgatásra, megnézték, hogy a nevemen van a kocsi, és ezért egyből engem vádoltak. Reálisan rám sem kellett volna jöjjenek, mert a küldit megszakítottuk, de mégis volt rajtam blip.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Sziasztok!
Muszáj hozzászólnom, mert úgy érzem téves gondolatok mentén indulunk el egyáltalán az ötletelés mentén.
Elismerem, mondhatni szívás az egész script ha így tekintünk rá a rendvédelem részéről. Nincs fogási lehetőség feltétlen, és nem is feltétlen materiális a fogás..
Egyensúly hozására viszont különösen jó volt.. Hogy miért gondolom így?
Egy illegális szervezet általában, azon kívül, hogy természetesen ad lehetőséget valamennyi script használására, valamennyit azért ad is vissza, mint a civileknek, mint a rendvédelemnek és a társ illegális szerveknek. Amire gondolok itt a közösségi programok szervezése. Persze az lenne az ideális, hogy ez szintén bevétel generáló tevékenység, és olyan irányzatok se probléma, hogy elindulnak, de míg irreálisan mérsékelt lehetőség van úgy mond erre. Viszont ezeknek terhe többnyire az adott frakciót terheli.. Jóformán az egyik főbb bevételi tevékenysége egy illegálnak ez, lehetne persze különböző rablásokat, fosztásokat csinálni, de minden szervezetnek szüksége van egy bázis bevételre, amit a jelenlegi rendszer tudott biztosítani, olyan lehetőségként, hogy amelyik frakció tenni akar saját közössége érdekében, az bizony saját idejét befektetve, megtudta oldani, hogy tompítsa a költségeket.. Egy frakció létszáma cirka 10-20 főnél szokott megállni, ami kettő óránként ha jól ad az NPC, merthogy az is random, nagyjából 2 000 $ - 8 400 $ két órára a bevétel, ami kövezzetek meg nem nagy pénz, tekintettel, hogy én még a traffipax összegekre néha kertészkedek is, hogy be tudjam fizetni. (mert nehéz azért így egyről a kettőre jutni, de tudom, hogy van lehetőség)

Valljuk be egy illegális tranzakciónál elenyészően ritka a rajtaütés, hisz akkor nem ennyien se ezt a dolgot, (realítást nézve) ritka ha ilyen jól működik a rendfenntartás. Ezzel a random járókelő bejelenti random jelez blippet, random mutat rádiuszt a környékéről a játékosoknak, egy valamit érünk el, csinálunk egy kaszinót a szerverből, ahol különböző szerencsjáték elemek vannak, ami néha okés egy szerepjátékba, csak ahol teret akarunk adni különböző karakterek találékonyságának, ügyességének, akkor nem biztos, hogy ez éppen a legjobb megoldás erre a mechanizmusra.

A legjobbnak azt tudnám elképzelni, hogy csak egy példával éljek, lopás esetén 1 percel körözést helyez az autóra a rendszer, traffipax bejelzésképp, hogy lopott autó halad el.
Kivédhető, de mégis óvatosság, plussz egy faktor amire gondolnia kell az autótolvajnak, illetve nem kell a rendőröknek se a “semmire” követnie random autókat, mert ez feléjük se korrekt, hogy megfoghatatlan dologra kapnak egy értesítést, mondjuk megy egy furgon illegálisan, mit szállít? Nem tudjuk, mitől illegális? Nincs bejelentve lopottnak, a legnagyobb hiányosság tán a jármű regisztráció hiánya.. Olyan pénzszerzési lehetőségek kellenek, ahol okos megoldásokkal, alacsony kockázattal bizonyos tőkét tud építeni egy frakció, mert semmiből nem lehet várat építeni.

(egyébként a jármű színezés is olyan szélsőséges, hogy lehetetlen ügyesen, okosan csinálni a dolgokat, jó lenne mindenre egy okos megoldást is kitalálni, és az ember tud dönteni, hogy kockázatosan, vagy okosba, de ici picit tovább tartva végzi a feladatot..)
Ez mind szép és jó amit írtál de sajnos a scriptek 90% a szerveren nem RP kompatibilisen van felépítve köztük ez is.
Mindkét csapatnak kelljen valamit tenni a siker érdekében ne csak az egyik félnek, jelenleg pontosan megkapja a PD a játékos helyét 50% eséllyel ami azért elég vad elképzelés ha belegondolunk., ezért lenne jó megoldás a keresőzóna vagy valamiféle aura ami jelzi éppen merre "látják" és érkeznek a "bejelentések".
Akár a trafi is bejelezhetne a kocsira, vagy akár 2 perce van levinni a kocsit mielőtt bejelez egy pontos koordinátát miszerint a kocsit GPS aktiválódott vagy ilyesmi, jobb mint a bőr alatti GPS ami az illegális karakterekbe applikálnak születésükkor.
Az a baj ez a rendszer meglátásom szerint nagyon felületes és fejlesztésre szorul.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:389
find out ic
Üdv. Nem szándékozom az ötletelésbe beleszólni, ezt inkább rátok, illegál frakciótagokra hagynám. Főképp a tisztánlátás miatt szólok hozzá.
A rendvédelmi szerveknek (jelen esetben az LSPD) ezt jelzi:
[Illegális tevékenység] Egy füles alapján kaptatok egy bejelentést egy illegális tevékenységről. Bejelöltük 20 másodpercig a térképen a legutolsó ismert pozíciót.
Egyébként percenként frissül a blip, még akkor is, ha félbehagyta valaki. Folyamatosan jelez addig, ameddig nincsen ténylegesen "teljesítve" az adott tevékenység.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:621
Millie Evers
Üldözés volt, leráztam őket és eldugtam a kocsim, sétálok, azt rám jön 4 pd-s. Be vittek kihalgatásra, megnézték, hogy a nevemen van a kocsi, és ezért egyből engem vádoltak. Reálisan rám sem kellett volna jöjjenek, mert a küldit megszakítottuk, de mégis volt rajtam blip.
Nem lényeges, de azért egy-két mondattal kiegészíthetted volna ezt, ahelyett, hogy ez megtörténne ebben a topicban:
Normális hozzászólásokat várok, nem szitkozódást a felek között. Mindenki tartalmasan fejtse ki a támogató és ellenérveit.

Aranyos Relay, hogy balanceot akarsz, az én részemről LSPD szemszögből nem tudok megoldást. De ez teljesen jó lehet amit leírtál.
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:689
-
Akkor minek ad küldetést ha kapásból felnyom? Ennek 0 értelme van. 50-50 % esélyt csak akkor tartom valósnak, ha autófeltörést adnak melónak és egy "járókelő" bejelent.
Hozzátenném, annak sincs semmi értelme, hogy az adott karakter kapja meg a blipet magára ami erősen unfair és logikátlan MG kreáló. Sok dolog sántít ezekkel az illegális
melókkal járó bejelentésekkel. Ésszerűbb lenne szerintem az egész bejelentés dolgot újragondolni ezzel kapcsolatban.
Van erre egy példa is: Rózsaszín furgonnal csak nem járkál senki autópályán, ezt egy PD Helikopterrel közlekedő kiszúrta és ránk volt tapadva amíg a városban le nem ráztuk.
A kérdés itt is felmerült bennünk: lehet nem jelzett be, de az illető egyből sejtette, hogy illegális küldetést hozunk le mert nem szabványos színű furgont vezettünk?

Úgy érzem nem értelmezted kellően amit leírtam. Görgess feljebb, láss hozzá.
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:689
-
A legjobbnak azt tudnám elképzelni, hogy csak egy példával éljek, lopás esetén 1 percel körözést helyez az autóra a rendszer, traffipax bejelzésképp, hogy lopott autó halad el.
Kivédhető, de mégis óvatosság, plussz egy faktor amire gondolnia kell az autótolvajnak, illetve nem kell a rendőröknek se a “semmire” követnie random autókat, mert ez feléjük se korrekt, hogy megfoghatatlan dologra kapnak egy értesítést, mondjuk megy egy furgon illegálisan, mit szállít? Nem tudjuk, mitől illegális? Nincs bejelentve lopottnak, a legnagyobb hiányosság tán a jármű regisztráció hiánya.. Olyan pénzszerzési lehetőségek kellenek, ahol okos megoldásokkal, alacsony kockázattal bizonyos tőkét tud építeni egy frakció, mert semmiből nem lehet várat építeni.

Akkor kiemelem neked amit leírtam a Topicban is és máris nem a semmire követnek random autókat.

Kocsitörés meló:
Ugyanúgy megmaradna az 50-50% arra, hogy megkapja a blipet az aki telefonált. Viszont ha feltörték a kocsit akkor megint lehetne egy 50-50% arra, hogy egy ismeretlen járókelő értesíti a PD-t a riasztó miatt. Nem pontos címmel, pl: Sandyben egy autófeltörésről jött bejelentés. Aztán ha megtörtént a bejelentés, akkor bejelezne a trafipax is a járműre.

Szállítmányozás:
Ugyanúgy 50-50 a hívó. Plusz lenne 25-30% esély arra is, hogy felnyomja a pozíciód egy járókelő. Mivel eldugottabb helyen vannak ezek a helyek, azért lenne minimálisabb a jelentésre az esély. Pl: "Little Seoul-ból elindult egy drogszállítmány / fegyverszállítmány ". Viszont ez nem adna folyamatos blipet, hanem egy fixet az indulási pozícióról.
Edit: Saját kocsiba is lehessen berakható a dobozka.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Ezeket akkor tudnám támogatni, ha pl PD részéről a kamera elromlana az ütközés hatására vagy csak úgy random vagy kevés akkumulátor feszültség miatt.
Jelenleg erről a részről csak egyoldalú száll van.
Így, ha tovább nerfelnénk az illegált akkor már erre se járnának ahogy ékszer,autoker és bankrablás sincs kb.
 

Sensei

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Meglátásom szerint elég csak az autó lopásoson ügyeskedni, a többin maradhatna a hívóra való bejelzés. Autólopásnál se kell egetrengetőre menni. Mivel a lopandó autók nagy százalékban eldugott helyeken vannak, kisebb százalékkal mehetne, mondjuk 25% hogy kapnak érdesítést nagyjábol a törés felénél vagy harmadánál... mivel nem egy percig tart, hanem ha jól tudom kettő. Plusz egy kiindulási pontot és az autórol egy leírást valamint ha trafin halad át. Szerintem nem kell hogy mindenhez harcolni kelljen mondjuk úgy. Egy stabil bevételi forrás kell nekünk is főleg ha a kiadásainkat nézzük ami lehet scriptes és rp miatti kiadás.
 
Utoljára szerkesztve:

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Meglátásom szerint elég csak az autó lopásoson ügyeskedni, a többin maradhatna a hívóra való bejelzés. Autólopásnál se kell egetrengetőre menni. Mivel a lopandó autók nagy százalékban eldugott helyeken vannak, kisebb százalékkal mehetne, mondjuk 25% hogy kapnak érdesítést nagyjábol a törés felénél vagy harmadánál... mivel nem egy percig tart, hanem ha jól tudom kettő. Plusz egy kiindulási pontot és az autórol egy leírást valamint ha trafin halad át. Szerintem nem kell hogy mindenhez harcolni kelljen mondjuk úgy. Egy stabil bevételi forrás kell nekünk is főleg ha a kiadásainkat nézzük ami lehet scriptes és rp miatti kiadás.
Ezt támogatom, hamár módosítani kell és balanszot kell keresni. Ugyanakkor. Az, hogy egy járókelő jelez az LSPD felé, reálisnak tartom! (Független, hogy nincs NPC forgalom. NE IS LEGYEN HA LEHET, bár ezt ugye nem én egyszemélyben fogom eldönteni.)

Az LSPD iszonyatosan fejlődött, olyan taktikákat és mozdulatokat látok néha tőlük, amely totálisan, de megfelelően nagy százalékban irányítanak az IRL dolgok. Tényleg, ez nem irónia, nem fikázás, le a kalappal! Nagyon szépek az akcióitok, öröm benne résztvenni és látni, hogy mi is vár rám a való életben, ha amcsiba ilyenre adnám a fejem, mint a szerveren.
Ugyanakkor, az LSPD olyan szinten tudja lekövetni az embereket, amely néha számora is elfogadhatatlan. A város túlfeléről érkező rendőr is tudja, hogy merre vagyok, pedig nem is lát, nem is hall, nem tudja, hogy mi a helyzet. Én ezt elfogadom, mint adrenalin generátor, mint RP, mint élmény, de nem tartom valósnak.
Tudjátok, hogy sosem voltam LSPD-s (itt), nem tudom, mi is megy a színfalak mögött. Amit látok, az tetszik, de ahogy a boltrob OP, úgy néha az LSPD is az. Nem azt szeretném, hogy 100% esélyem legyen, mert tudok veszíteni, sőt, ha kell, még direkt meg is állok nekik, hogy RP legyen belőle, de vannak olyan pillanatok, amikor azt mondom, hogy nem.
Egy nagyon csúnya példa a fairplay hiányára (gondolom ezen már variáltatok, azóta sem láttam ilyet, mondjuk nem is figyeltem, de ezen fentakadt a szemem. oneRP Highlightsban láttam. Autóker torlasz.
Nem bántok senkit. 2 utcára van a kereskedés az LSPDtől, egyetlen kijárattal. Amit kox elállnak, hogy esélyed se legyen. Ismétlem, engem ez nem zavar! Én nem fogok rátok lőni, az autókert reteszelővel kell kihozni, nem fegyverrel - elv alapján. Így viszont egy fikarcnyi esélye se lenne az embernek.


A Javaslatom a script módosítására a következő lenne, így hogy minden szuperül és lehetőségekhez mérten kultúráltan (nem megbántva senkit) jött ki a fejemből.
Autófeltörés. 100% bejelzés arra, aki telefonált, az autóra pedig egy leírás, egy helymegnevezés. Blip nélkül. Így az LSPD minimum létszámmal is eltud menni két irányba, az egyik a telefonálót, a másik az autót keresi fel. Mindkettőre egy civil jelzés érkezik.
A tárgyas küldetések így is macerásak, lassabb FK autó, stb, ott bőven van esély megfogni az embert. Nem variálnám.
U.I.: Jó az illegál, legalább most van akció is. Kérlek, ne vegyetek el sokat belőle, hogy ne égjenek ki az emberek.
 

Hans

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:26
Igazából jelenlegi formájában nem működik a kitalált a rendszer- hacsak nem így lett megálmodva, de a script váza alapján ezt nem hiszem -.

A meta jelenleg a következő: "B" kihívja, felhívja..stb a megbízót, aki megbízza valamivel "B" karaktert és X % esély van arra hogy őt feldobja közbe a rendőrségnek azaz kerül rá Y időnként egy CP. A probléma ott van, hogy amíg a "B" karakter kapja a pinget, köröz a város északi oldalán..addig "C" karakter mindenféle zavarás, jelzés, hint nélkül meg tudja csinálni a küldetést délen, anélkül hogy érintkeznie kéne azzal akiről nekünk van infónk.
Tehát ez egy no risk script, itt nem igazán van szó balanszolásról, nincs hova. Ebben a formában teljesen zökkenőmentesen végig lehet vinni, maximum leigazoltatjuk azt akit a CP mutat nekünk.
Ha be is vinnénk - végtére is nevezhetjük a fülest bejelentésnek, elindulhatunk az alapján - nyomozást indíthatnánk, akár börtönt emlegetve sem tudnánk semmit kiszedni senkiből. (tisztelet a..) Se azt hogy mit csináltak, se azt hogy kivel. Tapasztalat, akár súlyosabb vádak esetén.
A script nem tartalmaz infót arra vonatkozóan sem hogy milyen jellegű illegális tevékenységről van szó így elindulni is nehéz. Tök jó lenne akár csak valami hint, mire számítsunk.

Megoldási javaslat:
  • Ha a jelenlegi működést vesszük alapul akkor vagy kapjon pinget - úgy ahogy most - maga az illegális tevékenység tárgya, azaz jeladó az autóba, jeladó a szállítandó dobozok között....stb. <- Viheti bárki, aki kihívta nem kap pinget
  • Vagy: Kapjon pinget mindenki aki "benne van" a küldetésbe, ehhez nyilván invite alapúnak kéne lennie a bulinak, egy maximum létszámot meghatározva akár, pl 3. Scriptesen csak ők tudják vinni
  • Vagy: csak az az egy ember nyomhatná a megbízást aki kérte - így a ping helyes lesz - ettől függetlenül segíthetnek neki mások nyilván. De akkor is, akiről szól a bejelentés jelen lesz és lesz kézzel fogható dolog a kezünkbe.

Mindezt kiegészíteném azzal hogy ne legyünk teljesen unfairek, a bejelentés, feldobás %-át levinném. Nekem 50% rémlik, legyen 25-30-35%. Tehát, ugyanannyi hívásból nagyobb eséllyel lesz pénze az illegálnak, de a rendőrségnek is lehet sikerélménye és nem "üres, semmit nem tudó ártatlan embereket" kergetne.
Aztán még így is lesz esélye mindenkinek elmenekülni, főleg a traffik nélkül.
Mit szóltok?
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó