Illegális küldetés fair play

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:691
-

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» ReLay «

Ötleted leírása

» Jelenlegi script leírás:

Felhívod a melós számot és 50 - 50%, hogy jelez a PD-nek. Ekkor a HÍVÓ kap egy blip-et a térképen és a PD egy bejelentést.
Véleményem szerint túl könnyű ezeket a melókat megcsinálni, mert a hívó fél a városban marad, másik kettő ember meg megcsinálja a melót. Konkrétan semmi lehetősége a PD-nek, mert max egy gyorshajtást vernek rád.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az ötletem:

Kocsitörés meló:
Ugyanúgy megmaradna az 50-50% arra, hogy megkapja a blipet az aki telefonált. Viszont ha feltörték a kocsit akkor megint lehetne egy 50-50% arra, hogy egy ismeretlen járókelő értesíti a PD-t a riasztó miatt. Nem pontos címmel, pl: Sandyben egy autófeltörésről jött bejelentés. Aztán ha megtörtént a bejelentés, akkor bejelezne a trafipax is a járműre.

Szállítmányozás:
Ugyanúgy 50-50 a hívó. Plusz lenne 25-30% esély arra is, hogy felnyomja a pozíciód egy járókelő. Mivel eldugottabb helyen vannak ezek a helyek, azért lenne minimálisabb a jelentésre az esély. Pl: "Little Seoul-ból elindult egy drogszállítmány / fegyverszállítmány ". Viszont ez nem adna folyamatos blipet, hanem egy fixet az indulási pozícióról.
Edit: Saját kocsiba is lehessen berakható a dobozka.


«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Találjuk meg a balance-t a két oldal között. Normális hozzászólásokat várok, nem szitkozódást a felek között. Mindenki tartalmasan fejtse ki a támogató és ellenérveit. Köszi, puszi.
EDIT: ÉN IS ILLEGÁLOS VAGYOK!«



 
Utoljára szerkesztve:

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Igazából jelenlegi formájában nem működik a kitalált a rendszer- hacsak nem így lett megálmodva, de a script váza alapján ezt nem hiszem -.

A meta jelenleg a következő: "B" kihívja, felhívja..stb a megbízót, aki megbízza valamivel "B" karaktert és X % esély van arra hogy őt feldobja közbe a rendőrségnek azaz kerül rá Y időnként egy CP. A probléma ott van, hogy amíg a "B" karakter kapja a pinget, köröz a város északi oldalán..addig "C" karakter mindenféle zavarás, jelzés, hint nélkül meg tudja csinálni a küldetést délen, anélkül hogy érintkeznie kéne azzal akiről nekünk van infónk.
Tehát ez egy no risk script, itt nem igazán van szó balanszolásról, nincs hova. Ebben a formában teljesen zökkenőmentesen végig lehet vinni, maximum leigazoltatjuk azt akit a CP mutat nekünk.
Ha be is vinnénk - végtére is nevezhetjük a fülest bejelentésnek, elindulhatunk az alapján - nyomozást indíthatnánk, akár börtönt emlegetve sem tudnánk semmit kiszedni senkiből. (tisztelet a..) Se azt hogy mit csináltak, se azt hogy kivel. Tapasztalat, akár súlyosabb vádak esetén.
A script nem tartalmaz infót arra vonatkozóan sem hogy milyen jellegű illegális tevékenységről van szó így elindulni is nehéz. Tök jó lenne akár csak valami hint, mire számítsunk.

Megoldási javaslat:
  • Ha a jelenlegi működést vesszük alapul akkor vagy kapjon pinget - úgy ahogy most - maga az illegális tevékenység tárgya, azaz jeladó az autóba, jeladó a szállítandó dobozok között....stb. <- Viheti bárki, aki kihívta nem kap pinget
  • Vagy: Kapjon pinget mindenki aki "benne van" a küldetésbe, ehhez nyilván invite alapúnak kéne lennie a bulinak, egy maximum létszámot meghatározva akár, pl 3. Scriptesen csak ők tudják vinni
  • Vagy: csak az az egy ember nyomhatná a megbízást aki kérte - így a ping helyes lesz - ettől függetlenül segíthetnek neki mások nyilván. De akkor is, akiről szól a bejelentés jelen lesz és lesz kézzel fogható dolog a kezünkbe.

Mindezt kiegészíteném azzal hogy ne legyünk teljesen unfairek, a bejelentés, feldobás %-át levinném. Nekem 50% rémlik, legyen 25-30-35%. Tehát, ugyanannyi hívásból nagyobb eséllyel lesz pénze az illegálnak, de a rendőrségnek is lehet sikerélménye és nem "üres, semmit nem tudó ártatlan embereket" kergetne.
Aztán még így is lesz esélye mindenkinek elmenekülni, főleg a traffik nélkül.
Mit szóltok?
Őszintén szólva, jelenleg, aki így csinálja, az a felesleges és értelmetlen lövöldözést kerülné el (Én fixen!). A jelenlegi működése ennyiből jó. Valamint, vasárnap óta szerintem mentünk egy laza 5 küldit, talán, mindig tárgyazni kellett (érdekes is, hogy csak azt adott be, se autót a-b között, se feltörést.), ehhez frakcióautó szükséges, amelyek lassabbak, mint az átlag. Hogyan kerülöm ki azt, hogy elkapják? Hozok egy rendszám nélküli autót, amely "védi" őt! Opcionálisan több emberrel, állig felfegyverkezve. A darának az esélye, ha van jelentés a PD felé 99,9%. Én nem szeretek lövöldözni, 1. nem tudok lőni, amatőr balfasz vagyok, 2. az nem RP, hogy egy AK-val a kezemben nyomom a balklikket és az aimbot segít, vagy ha nagyon szuperügyes vagy és tolod az FPS-gameszkókat, akkor vágod, mi a szitu. Mehetsz lőgyakorlatra, büntetlenül, hogy kitapasztald, milyen a recoilja az AK-nak, AR-nek, Mossbergnek és társainak. Érted.
A Javaslat deal lehet, részemről, de garantált lesz a lövöldözés, függően, hogy hol fogjátok meg a delikvenst. (Úgytudom, városban még mindig nem lehet lövöldözni ész nélkül, de volt már hogy tévedtem.) a pinget abban az esetben adom plusszra, ha csak adott ember viheti a motyót, valamint az LSPD sem száll fel helikopterrel az ember feje fülé, 150 méterre, "láthatatlanul", ezzel még azt is ellehetetlenítve, hogy a helinek baja essen. -értsd: pont fölötted van, játék adottsága, hogy nem tudsz 90 fokban felfelé nézni.

  • Vagy: csak az az egy ember nyomhatná a megbízást aki kérte - így a ping helyes lesz - ettől függetlenül segíthetnek neki mások nyilván. De akkor is, akiről szól a bejelentés jelen lesz és lesz kézzel fogható dolog a kezünkbe.
Erre külön reakt a tegnapi küldetésünk. Én hívtam, én beszéltem vele és én tettem be az autóba a tárgyat, amit el kellett vinniük. Egyedül a leszállításban nem vettem részt, és amikor beszéltem vele, akkor is ment nektek a ping, jó 5 perc után jöttetek a közelembe. Igen, bementem intibe, pakoltam a szarjaimat, alig tudtam magam kimagyarázni claytonnak.
Szóval van ilyenkor is esélyetek, nem tudom, hogyan lehetne mégtöbb. Igen, adnám én is, ha több ízben találkoznánk, alkalomadtán össze is lőnénk.
Nemmondom, hogy jó így, de ha valami változik a scriptben, vagy valami befolyásolja azt, arról jó lenne tudni, hogy alkalmazkodni tudjunk.

Extra kieg a pinges részre, hogy igen, csak az tud az NPCvel beszélni, aki felhívta, küldit felvette. Leadásnál is. Namost, ha leigazoltatjátok a hívót, aki nincs ott, majd ezután 3-4 percel elindul a célra, hogy letudják adni, miközben a motyó már a célon van, akkor sem leszünk előrébb. Ha leadják a küldetést, akkor a ping is megy vele. 2 percel a küldi leadása után fogtak meg az intinél a rendőrök tegnap. Megvolt a szokásos, forma RP, 0 bemutatkozással, indokkal, hogy miért ront rám fegyverrel két egység. Szóval ez a része is jó.
A gond az, hogy bármit mondunk IC (lásd múltkor autóker), nem érdekel senkit, csak a script, amit mond. Értem én, de ez így nem kóser. Leadtam infót a múltkori balhéval kapcsolatban, semmi sem történt, 1 héttel később késelés. Nem is várom el, hogy elhigyjetek bárkinek is bármit IC, én annyit kérnék csak, hogy figyeljetek arra is, amit az ember mond, hamár szerepet játszunk. Nem mindenki hazudik IC. Harry Potterből rövid quote: "Sokmindent hall az ember, Nagyúr, de ki tudja, köztük van-e az igazság."

Maradok tisztelettel az LSPD vs Illegál téren.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Ha a jelenlegi működést vesszük alapul akkor vagy kapjon pinget - úgy ahogy most - maga az illegális tevékenység tárgya, azaz jeladó az autóba, jeladó a szállítandó dobozok között....stb. <- Viheti bárki, aki kihívta nem kap pinget
Mindezt kiegészíteném azzal hogy ne legyünk teljesen unfairek, a bejelentés, feldobás %-át levinném. Nekem 50% rémlik, legyen 25-30-35%
Head of Staff hozzászólás
Ez alapján várható a változtatás a következő patch-től, 30%-os rátával. Köszi @Hans!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó