Valóban a Roleplay az első?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Shima Kiyoshi «

Ötleted leírása

»
Sziasztok!

Ezer meg egy mondanivalóm lenne a témával kapcsolatosan, de rövidre szeretném fogni. Kiváncsi vagyok a véleményetekre, jöhet nyugodtan pro és kontra.

Egy átlag 130 fős szerverről beszélünk, ahol több tucat játékos frakciós életet tölt be a szerveren. Szomorúan látom, hogy ekkora létszámnál az emberek 50-65%-a mégis kamionokban ülnek és pénzt farmolnak. Örülök, hogy ilyen ötletekkel akarjuk feldobni a játékosok kedvét, de most komolyan, ez előre viszi a szervert? Hála nekik az összes limit betelt az autókereskedésekben, ezzel az új játékosokat, valamint a szerepjátékot első sorba helyező játékosokat ellehetetlenítve a megélhetéstől, ez esetben az autó vásárlástól. Pár százezres autókat milliókért árulnak, miközben egy bandatag tízezret nem tud összekaparni. Tudom, oldja meg, PP-zzen, vagy raboljon bankot...
Kérdezem a Vezetőséget, valamint a közösséget, hogy milyen reális útvonalat tudtok mutatni nekünk, akik RP-zni szeretnének a szerveren és persze nem robotolni akarnak bizonyos munkahelyeken. Megköszönöm a HCRP-s segélyt, azt az 1.000$-t ami óránként a kezembe csúszik. Ezzel jó esetben fedezni tudom az ételt, valamint az italt. Hozhatok bármilyen kreatív ötletet, de illegális szervezetnek egyetlen pénzszerzési lehetősége van jelenleg, a drog. Veszi valaki? - Nem!

Bild


Ha ennyire előtérbe helyeznénk a Roleplay-t a szerveren, akkor nem az "avatár" robot játékosoknak kedveznénk.

«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 
Utoljára szerkesztve:

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Én azt látom, hogy ez nem egy megoldás. Gondolj bele, hogy valaki hónapokat vagy éveket is dolgozik azért, hogy legyen néhány járműve és milliója. Ezek után egy bandába szeretne csatlakozni, ahol a frakció RP megköveteli tőle, hogy ne legyen nagyon mennyiségű vagyona. Ilyenkor bukjon el mindent, hogy frakció tag lehessen? Azt érhetjük el vele, hogy még kevesebb ember vállalna ilyen szerepet a szerveren, ha nem kezdő utána, elveszíthet mindent.
Ha hónapokat/éveket dolgozol azon, hogy legyen egy sikeres karaktered akinek van több autója és több ingatlanja, igen annak vannak hátulütői és felelősségel jár az egész, hogy hogy cselekszel. Pontosan! Ha egy multi tulajdonos vagyok akkor elgondolkodom majd hogy mit csinálok, mibe mártom a kezem. Ha a frakciónak vannak elvárásai, akkor vagy egyeztetek előtte vagy pedig keresek más opciót.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Ha hónapokat/éveket dolgozol azon, hogy legyen egy sikeres karaktered akinek van több autója és több ingatlanja, igen annak vannak hátulütői és felelősségel jár az egész, hogy hogy cselekszel. Pontosan! Ha egy multi tulajdonos vagyok akkor elgondolkodom majd hogy mit csinálok, mibe mártom a kezem. Ha a frakciónak vannak elvárásai, akkor vagy egyeztetek előtte vagy pedig keresek más opciót.
Szerintem a szerzője nem így értette. De egyébként azt is figyelembe kell venni, hogy ez csak egy játék, szóval meg kell találni a határt az élvezhetőség+kikapcsolódás és a cselekedeteid súlya között
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Szerintem a szerzője nem így értette. De egyébként azt is figyelembe kell venni, hogy ez csak egy játék, szóval meg kell találni a határt az élvezhetőség+kikapcsolódás és a cselekedeteid súlya között
Ebben teljesen egyetértek, hogy meg kell találni a határt a kettő között. Viszont itt mi nagyon szélsőséges döntésekről beszélünk. Az, hogy becsatlakozol egy bandába, belemártod a kezed egy komoly illegális ágba, vagy tényleg nagyon elbasztál valamit ami haragot keltett másokban. Ez nem mindennapi. Pont az ilyen szélsőséges dolgoknál kell odafigyelni a szabályzatra és a kijövetelre. Nem mindenki kerül ilyen helyzetbe de ha szembejön egy ilyen lehetőséggel legyen súlya a döntéseinek.
 

AnĐris

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:71
Szerintem a szerzője nem így értette. De egyébként azt is figyelembe kell venni, hogy ez csak egy játék, szóval meg kell találni a határt az élvezhetőség+kikapcsolódás és a cselekedeteid súlya között
Pontosan ez volt az alapelv, a vagyon bukással nincsen problémám, hiszen azt gondolom, hogy hónapokon, akár éveken át is lehet élvezhető egy karakter, számomra biztosan, de amennyiben illegális frakcióba szeretnék csatlakozni, ahol követelmény, hogy szegény karaktert hozzak, akkor fel kellene áldoznom mindenemet?
A vége az lenne, hogy a leaderrel egyeztetek és azt mondom neki, hogy nem erősítem a frakcióját RP-vel, mert valószínűleg nem tart addig egy frakció, mint amennyi időm nekem benne van abba, hogy elérjem a jelenlegi tulajdonomat.
 

jaredx

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Travis Bowman
Vagyon ide vagy oda, itt már az is probléma, hogy a játékosok nagy részét nem mozgatja az illegális élet, mert nincs benne annyi pénz. Ezzel nem akarok megsérteni senkit, de én ezt így látom.
 

AnĐris

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:71
Ebben teljesen egyetértek, hogy meg kell találni a határt a kettő között. Viszont itt mi nagyon szélsőséges döntésekről beszélünk. Az, hogy becsatlakozol egy bandába, belemártod a kezed egy komoly illegális ágba, vagy tényleg nagyon elbasztál valamit ami haragot keltett másokban. Ez nem mindennapi. Pont az ilyen szélsőséges dolgoknál kell odafigyelni a szabályzatra és a kijövetelre. Nem mindenki kerül ilyen helyzetbe de ha szembejön egy ilyen lehetőséggel legyen súlya a döntéseinek.
A döntés nem nagyon szélsőséges, szerintem a játékosok jelentős része ki szeretne próbálni több frakciót, itt nem feltétlen arról van szó, hogy hetente cserélve, de néhány havonta valami újat szeretne, ami szerintem teljesen érthető, hiszen nagyobb izgalmakat szeretne a játékába. Az illegális cselekvések után nagyon sokat lehet veszíteni, ennek már alapjába véve is megvan a komoly következménye. Komoly súlya van a vagyonvesztésnek, a nullázásnak viszont túl komoly, olyan amit szerintem 100-ból kevesebb mint 1 ember vállalna.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Vagyon ide vagy oda, itt már az is probléma, hogy a játékosok nagy részét nem mozgatja az illegális élet, mert nincs benne annyi pénz. Ezzel nem akarok megsérteni senkit, de én ezt így látom.
Tapasztaltaim alapján van benne, nem is kevés pénz. Szimplán van egy veszély faktor és talán amiatt nem akarnak egyesek menni. Meg illegál mellett is tudnak kamionozni, ha ennyire tényleg csak a pénz mozgatja egyeseket. Szerintem azért nehezebb a toborzás, mint régebben, mert van 10 illegális frakció, ott vannak a script nélküliekből is több.. szimplán nincs annyi ember, hogy mindet megtöltsék.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Tapasztaltaim alapján van benne, nem is kevés pénz. Szimplán van egy veszély faktor és talán amiatt nem akarnak egyesek menni. Meg illegál mellett is tudnak kamionozni, ha ennyire tényleg csak a pénz mozgatja egyeseket. Szerintem azért nehezebb a toborzás, mint régebben, mert van 10 illegális frakció, ott vannak a script nélküliekből is több.. szimplán nincs annyi ember, hogy mindet megtöltsék.
Na igen a rizikó miatt egyáltalán nem éri meg. Kockáztatom az időmet csak azért hogy pöttöm pénzeket tudjak kihozni, miközben a bizniszekből semmi rizikóval a többszörösét tudom kihozni ha az időt nézem. Azért mondok időt, mert nem izgat hogy rámvernek egy 30ezres bírságot mert leszarom. Inkább az, hogy utána 30p kihallgatás ahol úgysem mondok semmit, majd 2 órát afkolhatok a cellában. Ez mind a legjobb lehetőség, mert lehet hogy még 1 órát fogok feküdni az MD-be és ott is afkolhatok.
 

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Ha jön a sok maffiás-orvos-rendőr-bandás-szerelő karakter, egyszer őket is utol éri valaki haragja, és majd CK után sírhat. Valahogy újra eljutottunk oda, hogy sok a pénz és nagyon szar a helyzet, mikor leír valaki egy ötletet hirtelen mindenki véleménye megváltozik és pont a legpénzesebbek ellenzik az ötletet. Irónikus helyzet.
Pont ez a baj, hogy más miatt veszitheted el a vagyonod.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Andris rátapintott a lényegre, nem is feszegetem tovább a témát, mert abszolút jó végéről nézi a dolgot…DE!

Egyet kell, hogy értsek krekorral és Popekkal is. Egy minimális vagyon veszteség szükséges, ismétlem minimális, nem maximális. Itt a CK menetrend szerint jön, olyan, mint a fél 11-es utolsó buszok. Szerintem lehetne különbséget tenni CK és nyaralás/költözés/munkaügy között.

CK

- Életfogytot kapsz
- Egy fontosabb akció alatt meghalsz
- A saját frakciód megöl valami nyomós indokkal

Fontos: Erre a karaktert birtokló személynek a legtöbbször nincs ráhatása.

Nyaralás/költözés/munkaügy

Nem kell forszírozni, mert ezen a szerveren ez a leggyakoribb, kevés karakter volt aki valóban is CK-zva lett volna, de így hivatkozunk erre, mert így a legegyszerűbb. Természetesen ezt a karaktert birtokló személy szabályozza.

1.: Mindenkinek szüksége van egy kis megújulásra. Teljesen mindegy, hogy melyik módon. Megértem, hogy emberek azért idővel beleunnak egy karakterbe és váltanának.

2.: A vagyon bizonyos százalékának elvesztésére minimálisan szükség van, választott módtól függetlenül. Ezen pénzek a szerverről kerüljenek is ki.

3.: Ez egy darázsfészek, sok ember biztosan nem örülne neki, de kell. Komoly egyeztetést kell kezdeményezni a community-vel erről. Kész, előre elkészített, célzott egyirányú kérdésekkel.

4.: Ha esetleg a millárdos kontra migráns koreai példával éljek, akkor az nem megoldás, hogy valaki korlátozva, fenyegetve legyen (a korábbi elért IC sikerei árán) amiatt, hogy nem játszhat egy adott karakter, mert hosszú hónapok évek munkái mennének tönkre. Ez így nem jó, nem működőképes és korlátozza a kreatív szabadságot, a játék adta örömöket.
Megoldás: Ideiglenesen vegyék csak el tőle a vagyont a kocsikat, amíg egy “koreai, hobo…stb.” karaktert alakít. Legyen erről ticket, legyenek ezek a dolgok elzárva, letétbe helyezve, majd ha új gazdagabb karaktert hozna megint, visszakaphatja.

5.: Ha valakit a rendvédelem aktívan figyel, vagy a rivális banda, akkor csak a CK legyen megoldás, szerintem. Vagy egy komolyabb IC szál arról, hogy kicsempészik a városból és akár a másik módi is.

Ötletelgetek, de szerintem a két fogalmat jó lenne külön választani. FiveM-en is volt anno CK, de ott 70-100% vagyonvesztéssel, ami nagyon rossz. Nem is kell mondanom, a CK, ez a két betű egy olyan szó volt amit kimondva mindenki felkapta a fejét. Viszont, a playerek teljesen elhanyagolható tized, század százaléka részesült ebben. Ötleteljünk, találjuk ki közösen, reformáljuk meg, legyünk úttörők. Miért is ne lehetnénk?
 
Utoljára szerkesztve:

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Amúgy csak úgy meg említeném, voltam olyan szerveren is ahol sima halál után is a vagyonod 10 százalékát el vették. Így sokkal jobban vigyáztak az emberek az életükre én ezt mondjuk támogatnám.
CK után meg vagyon törlés, kivéve a ppzet autók, csak itt az nehéz lenne megállapítani.
Mondjuk ott ez úgy vette ki magát hogy senki se ckzott csak infó CK volt szinte ha bandából mentél el.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Amúgy csak úgy meg említeném, voltam olyan szerveren is ahol sima halál után is a vagyonod 10 százalékát el vették. Így sokkal jobban vigyáztak az emberek az életükre én ezt mondjuk támogatnám.
CK után meg vagyon törlés, kivéve a ppzet autók, csak itt az nehéz lenne megállapítani.
Mondjuk ott ez úgy vette ki magát hogy senki se ckzott csak infó CK volt szinte ha bandából mentél el.
A halál utáni nem preferálós:
- Bug miatt meghalhatsz, videós bizonyítékot kér mindenki. Én, és rajtam kívül sokan mások nem készítenek videót
- GTA alap fizika miatt is sok a halál

A másik meg ugyanaz, mint FiveM-en, csak info CK volt szinte.
Régen SA:MP-on is így volt a tulajdonod megmaradt, de a pénzed 15-20%-át felkellett áldoznod amikor új karaktert kezdtél.
Én típustól függően szabnék ki egy százalékot, vagy egy megfelelő árat.
Példa
CK: 10-15% / vagy konkrét összeg
Nyaralás/Utazás/Munkaügy: 5-10% / vagy konkrét összeg
De ez csak egy ötlet.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
A halál utáni nem preferálós:
Igazából én még azt is tudnám támogatni csak kicsit macerás lenne. Plusz illegál és PD részéről kellemetlen dolgokat okozhat, bár főleg a PD-nek. Ha csak napi egy scriptes rablás lenne és már ott meghalnának az is elég sok minusz lehet.

CK: 10-15% / vagy konkrét összeg
Nyaralás/Utazás/Munkaügy: 5-10% / vagy konkrét összeg
Szerintem simán lehet a duplája is. Akinek kevés van, annál nem számít sokat, akinek sok van, annak meg úgy is mindegy.
 

Sensei

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Ahogy olvasom most áttértünk a pénzre... Ugyebár az árak a limit és a sok pénz miatt van az egekben. Mindig valaki többet kér érte és el is tudja adni... Vannak akik megtudják fizetni, vannak akik nem. Viszont amennyiben az autólimit rendszer átlenne alakítva, mondjuk feljebb nyomva- vagy jópár járműröl le is kerülne az eléggé lenyomná az árakat és már normálisabban beszélhetnénk a pénzröl. De... még mindig ott van a sok pénz problematika... Egy eléggé hülye és fáradságos megoldás ütötte meg a kobakom... Amennyiben emelnék mindennek az árát, autók,ételek, külömböző itemek- valamint a fizetéseket is mint frakcióban mint alapmunkában már más lenne a felállás, eközben a játékosok meglévő vagyonához nem is nyúlnánk- ebböl adódna hogy a pénz értéktelenebb lesz, de máris lehet kompenzálni egy kis alapmunkával- vagy frakcióba töltött idővel... Vagyis röviden tömören az agyam elgondolása alapján= Emeljünk mindent hogy ne kelljen elvenni.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Ahogy olvasom most áttértünk a pénzre... Ugyebár az árak a limit és a sok pénz miatt van az egekben. Mindig valaki többet kér érte és el is tudja adni... Vannak akik megtudják fizetni, vannak akik nem. Viszont amennyiben az autólimit rendszer átlenne alakítva, mondjuk feljebb nyomva- vagy jópár járműröl le is kerülne az eléggé lenyomná az árakat és már normálisabban beszélhetnénk a pénzröl. De... még mindig ott van a sok pénz problematika... Egy eléggé hülye és fáradságos megoldás ütötte meg a kobakom... Amennyiben emelnék mindennek az árát, autók,ételek, külömböző itemek- valamint a fizetéseket is mint frakcióban mint alapmunkában már más lenne a felállás, eközben a játékosok meglévő vagyonához nem is nyúlnánk- ebböl adódna hogy a pénz értéktelenebb lesz, de máris lehet kompenzálni egy kis alapmunkával- vagy frakcióba töltött idővel... Vagyis röviden tömören az agyam elgondolása alapján= Emeljünk mindent hogy ne kelljen elvenni.
Csak részben van igazad szerintem. Nyílván, ha betellik a limit felmennek az árak. De nézd más szemszögből. Ha a cégek nem adnának napi 100000 milliót, akkor nem telt volna be az összes létező limit két héttel a nyitás után és senki sem tudna 8-10 milliót kifizetni egy kocsiért, ergo nem kérnének érte annyit.
 

Sensei

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Csak részben van igazad szerintem. Nyílván, ha betellik a limit felmennek az árak. De nézd más szemszögből. Ha a cégek nem adnának napi 100000 milliót, akkor nem telt volna be az összes létező limit két héttel a nyitás után és senki sem tudna 8-10 milliót kifizetni egy kocsiért, ergo nem kérnének érte annyit.
Ohh... egy pöppet rosszul fogalmaztam... vagyis inkább nem írtam bele. Természetesen az alapbol irreálisan sok pénzt hozó cucclik maradnának ugyanúgy ezáltal nem lenne jobb egy alapmunkánál vagy egy frakciónál.

Kieg: Bár akkor olyan mintha kukába dobnánk a kamionozást. Ami szinte a legjobban hozza a pénz pár ember számára... viszont alapmunkává átlehetne alakítani.
 

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Ahogy olvasom most áttértünk a pénzre... Ugyebár az árak a limit és a sok pénz miatt van az egekben. Mindig valaki többet kér érte és el is tudja adni... Vannak akik megtudják fizetni, vannak akik nem. Viszont amennyiben az autólimit rendszer átlenne alakítva, mondjuk feljebb nyomva- vagy jópár járműröl le is kerülne az eléggé lenyomná az árakat és már normálisabban beszélhetnénk a pénzröl. De... még mindig ott van a sok pénz problematika... Egy eléggé hülye és fáradságos megoldás ütötte meg a kobakom... Amennyiben emelnék mindennek az árát, autók,ételek, külömböző itemek- valamint a fizetéseket is mint frakcióban mint alapmunkában már más lenne a felállás, eközben a játékosok meglévő vagyonához nem is nyúlnánk- ebböl adódna hogy a pénz értéktelenebb lesz, de máris lehet kompenzálni egy kis alapmunkával- vagy frakcióba töltött idővel... Vagyis röviden tömören az agyam elgondolása alapján= Emeljünk mindent hogy ne kelljen elvenni.
Ezzel az a baj hogy azok szívnák meg akik rpznek
 

AnĐris

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:71
Ahogy olvasom most áttértünk a pénzre... Ugyebár az árak a limit és a sok pénz miatt van az egekben. Mindig valaki többet kér érte és el is tudja adni... Vannak akik megtudják fizetni, vannak akik nem. Viszont amennyiben az autólimit rendszer átlenne alakítva, mondjuk feljebb nyomva- vagy jópár járműröl le is kerülne az eléggé lenyomná az árakat és már normálisabban beszélhetnénk a pénzröl. De... még mindig ott van a sok pénz problematika... Egy eléggé hülye és fáradságos megoldás ütötte meg a kobakom... Amennyiben emelnék mindennek az árát, autók,ételek, külömböző itemek- valamint a fizetéseket is mint frakcióban mint alapmunkában már más lenne a felállás, eközben a játékosok meglévő vagyonához nem is nyúlnánk- ebböl adódna hogy a pénz értéktelenebb lesz, de máris lehet kompenzálni egy kis alapmunkával- vagy frakcióba töltött idővel... Vagyis röviden tömören az agyam elgondolása alapján= Emeljünk mindent hogy ne kelljen elvenni.
Az infláció növelése a lehető legrosszabb megoldás (deflációt nem ideszámítva) szerény véleményem szerint. Ezt könnyen meg lehet tenni egy valutaváltással is, de itt még nem tartunk.
A vállalkozások jobbak mint az alapmunkák, hiszen az később updatelhető, egy csomó lehetőség pakolható bele, a melók változtatása, bonyolultabbá tétele viszont nem jó megoldás erre, így szerintem az nem gond, hogy a szerveren a cégrendszer van az alapmunkák helyett.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Van itt sok nagyon okos, meg rettenetes ötlet. Most pl. @husom amilyen drasztikusan hozzááll a témához, az telibe nevetséges, ne haragudj. Úgy tárgyaljátok a témát, mintha ez a szerver jótékonyságból futna. Ha valakinek nincs annyi ideje vagy éppen lehetősége a pénzszerzésre, de ő úgy van beállítva, hogy az számít neki, akkor a szerver támogatás fület fogja meglátogatni. Abból a PP-ből megveszi magának amit szeretne, esetleg bizniszt vásárol, amivel már lesz lehetősége pénzt szerezni magának. Azzal, hogy te elakarod venni tőle azt, amihez lényegében a HUFnak köszönhetően jutott, elfogadhatatlan. Sőt, végérvényésen elveszi a kedvét az ilyesfajta embernek attól, hogy valamilyen különleges karaktert akarjon valaha RPzni. Mégis miért kellene elveszítenie a jórészt forintért szerzett vagyonát, de akár több hónap munkáját azért, mert egy csórót akarna RPzni. Miért nem állhat egy garázsban, használaton kívül? Miért kell ennyire a körmére nézni mindenkinek? Egyik oldalról sírás van a sok pénz miatt, a másik oldalról meg a minőségi RP hiánya miatt. Most az egyiket úgy akarod megoldani, hogy a másikat még mélyebbre csúsztatod?

Másik dolog, mégis milyen karaktert akar RPzni valaki, amihez több milliós autó kell? Az összes típusú/fajta autóból van olyan, amin nincs limit. Nem tudok elképzelni olyan karaktert, amihez nem lehetne autót találni. A lakás árak sincsenek az egekben, egész korrekt helyeken tudsz normális áron házat kapni. Aki nem hajlandó pár napot rászánni arra, hogy elmenjen kamionozni, illetve előbb sír 30 soron keresztül fórumon, mint sem támogassa a szerver működését 10 ezer forinttal, az ne akarjon drága autóval járni. Minden legyen olcsó, aztán legyen gazdag rp szeró vagy mit akartok? Ha neked fontos a vagyon, akkor tessék elővenni a golden debit cardot, vagy szépen grindolni, ne legyen már csettintésre bárkinek bármije, mert hát ő csilliárdost akar rpzni.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó