Valóban a Roleplay az első?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Shima Kiyoshi «

Ötleted leírása

»
Sziasztok!

Ezer meg egy mondanivalóm lenne a témával kapcsolatosan, de rövidre szeretném fogni. Kiváncsi vagyok a véleményetekre, jöhet nyugodtan pro és kontra.

Egy átlag 130 fős szerverről beszélünk, ahol több tucat játékos frakciós életet tölt be a szerveren. Szomorúan látom, hogy ekkora létszámnál az emberek 50-65%-a mégis kamionokban ülnek és pénzt farmolnak. Örülök, hogy ilyen ötletekkel akarjuk feldobni a játékosok kedvét, de most komolyan, ez előre viszi a szervert? Hála nekik az összes limit betelt az autókereskedésekben, ezzel az új játékosokat, valamint a szerepjátékot első sorba helyező játékosokat ellehetetlenítve a megélhetéstől, ez esetben az autó vásárlástól. Pár százezres autókat milliókért árulnak, miközben egy bandatag tízezret nem tud összekaparni. Tudom, oldja meg, PP-zzen, vagy raboljon bankot...
Kérdezem a Vezetőséget, valamint a közösséget, hogy milyen reális útvonalat tudtok mutatni nekünk, akik RP-zni szeretnének a szerveren és persze nem robotolni akarnak bizonyos munkahelyeken. Megköszönöm a HCRP-s segélyt, azt az 1.000$-t ami óránként a kezembe csúszik. Ezzel jó esetben fedezni tudom az ételt, valamint az italt. Hozhatok bármilyen kreatív ötletet, de illegális szervezetnek egyetlen pénzszerzési lehetősége van jelenleg, a drog. Veszi valaki? - Nem!

Bild


Ha ennyire előtérbe helyeznénk a Roleplay-t a szerveren, akkor nem az "avatár" robot játékosoknak kedveznénk.

«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 
Utoljára szerkesztve:

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,979
Silay Denzel
Hiába van optimalizálva, mostanra már a legtöbb ember megszedte magát és a gazdaság eltűnt a szerverről. Egy olyan autó amit pár hónapja megvettél egy millióért most már négyért tudsz hozzájutni. Aki pedig nem szeretne grindolni az költsön ppre, hogy megvegye magának a karakteréhez illő autót.
Nincs kint annyira sok pénz összességében a játékosoknál, amit ne tudna kidolgozni a szerver gazdasága. Az meg, hogy egyes járművek árai magasabbak lettek, az nem oneRP sajátosság. Minden szerveren megvan ez a jelenség, ami már több éve fut. És hát oneRP sem fiatal már a több, mint 2 évével. :D
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
Hiába van optimalizálva, mostanra már a legtöbb ember megszedte magát és a gazdaság eltűnt a szerverről. Egy olyan autó amit pár hónapja megvettél egy millióért most már négyért tudsz hozzájutni. Aki pedig nem szeretne grindolni az költsön ppre, hogy megvegye magának a karakteréhez illő autót.
Nekem erre van egy olyan javaslatom és már most hallom a szónokokat, akik ezt ellenzik. Ha egy játékos új karaktert szeretne, akkor a jelenlegi karakterének vagyonának bizonyos százalékat veszítse el. Ezzel én úgy gondolom, egy löketet biztosít a gazdaság létezéséhez.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Nekem erre van egy olyan javaslatom és már most hallom a szónokokat, akik ezt ellenzik. Ha egy játékos új karaktert szeretne, akkor a jelenlegi karakterének vagyonának bizonyos százalékat veszítse el. Ezzel én úgy gondolom, egy löketet biztosít a gazdaság létezéséhez.
Az ötlet jó és támogatnám is csak nem tudom hogy lehetne megvalósítani, hogy ne játssza ki mindenki.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Nekem erre van egy olyan javaslatom és már most hallom a szónokokat, akik ezt ellenzik. Ha egy játékos új karaktert szeretne, akkor a jelenlegi karakterének vagyonának bizonyos százalékat veszítse el. Ezzel én úgy gondolom, egy löketet biztosít a gazdaság létezéséhez.
Ezt elég rég felhoztuk, akkor is támogattam. Még mikor GTA:Hungary ment ott is ez volt (igaz, ott nehezebb is volt CK-zni), hogy 15%-ot elveszítettél a banki pénzedből, valamint előre le kellett írni mit akarsz hozni és ahoz mérten lett elvéve a tulajdonod.

UI: Ezt egyszerüen ki lehet játszani, hogy CK előtt átpasszolod a vagyonodat. Viszont mivel kevesebb CK lesz, jobban utána lehet járni a player múltjának, észrevenni a furcsa tranzakciókat és átírásokat. Ha bebizonyosodik, hogy kijátsza a rendszert akkor törölni mindkét fél vagyonát/bannolni őket.
 

Srilanka

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
-
Ezt elég rég felhoztuk, akkor is támogattam. Még mikor GTA:Hungary ment ott is ez volt (igaz, ott nehezebb is volt CK-zni), hogy 15%-ot elveszítettél a banki pénzedből, valamint előre le kellett írni mit akarsz hozni és ahoz mérten lett elvéve a tulajdonod.

UI: Ezt egyszerüen ki lehet játszani, hogy CK előtt átpasszolod a vagyonodat. Viszont mivel kevesebb CK lesz, jobban utána lehet járni a player múltjának, észrevenni a furcsa tranzakciókat és átírásokat. Ha bebizonyosodik, hogy kijátsza a rendszert akkor törölni mindkét fél vagyonát/bannolni őket.
Támogatom!
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
UI: Ezt egyszerüen ki lehet játszani, hogy CK előtt átpasszolod a vagyonodat. Viszont mivel kevesebb CK lesz, jobban utána lehet járni a player múltjának, észrevenni a furcsa tranzakciókat és átírásokat. Ha bebizonyosodik, hogy kijátsza a rendszert akkor törölni mindkét fél vagyonát/bannolni őket.
Könnyen utána lehet nézni. Ettől eltekintve jogos a felvetés.
 
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Ezt elég rég felhoztuk, akkor is támogattam. Még mikor GTA:Hungary ment ott is ez volt (igaz, ott nehezebb is volt CK-zni), hogy 15%-ot elveszítettél a banki pénzedből, valamint előre le kellett írni mit akarsz hozni és ahoz mérten lett elvéve a tulajdonod.

UI: Ezt egyszerüen ki lehet játszani, hogy CK előtt átpasszolod a vagyonodat. Viszont mivel kevesebb CK lesz, jobban utána lehet járni a player múltjának, észrevenni a furcsa tranzakciókat és átírásokat. Ha bebizonyosodik, hogy kijátsza a rendszert akkor törölni mindkét fél vagyonát/bannolni őket.
Pont, hogy nem lehetett kijátszani. Ha megcsináltad is, csak ideig óráig ment. 7499$ felett jelzett az AC, hogy pénzmozgás történt. Általában nagyobb mozgásra ugrottunk is, a CK-t pedig mindig ellenőriztük, volt, hogy ilyenek miatt röppentek az emberek. Ott a szerverszabály is más volt, mint itt. Az az volt, ez pedig ez. A felvetést nem támogatom, kivéve ha CSAK CK-ra vontakozik, halálra nem!
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Pont, hogy nem lehetett kijátszani. Ha megcsináltad is, csak ideig óráig ment. 7499$ felett jelzett az AC, hogy pénzmozgás történt. Általában nagyobb mozgásra ugrottunk is, a CK-t pedig mindig ellenőriztük, volt, hogy ilyenek miatt röppentek az emberek. Ott a szerverszabály is más volt, mint itt. Az az volt, ez pedig ez. A felvetést nem támogatom, kivéve ha CSAK CK-ra vontakozik, halálra nem!
itt csak CKról van szó
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:7,019
-
Pont, hogy nem lehetett kijátszani. Ha megcsináltad is, csak ideig óráig ment. 7499$ felett jelzett az AC, hogy pénzmozgás történt. Általában nagyobb mozgásra ugrottunk is, a CK-t pedig mindig ellenőriztük, volt, hogy ilyenek miatt röppentek az emberek. Ott a szerverszabály is más volt, mint itt. Az az volt, ez pedig ez. A felvetést nem támogatom, kivéve ha CSAK CK-ra vontakozik, halálra nem!
Ha meghalsz, eleve nem kezdesz új karaktert, de ezt leírta krekor is.

"Ha egy játékos új karaktert szeretne, akkor a jelenlegi karakterének vagyonának bizonyos százalékat veszítse el."
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:968
Az ötlet jó, viszont vagyontárgyat senki ne veszítsen, viszont bankszámlájáról x % pénzt nyugodtan veszíthet az ember.
 
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Ha meghalsz, eleve nem kezdesz új karaktert, de ezt leírta krekor is.

"Ha egy játékos új karaktert szeretne, akkor a jelenlegi karakterének vagyonának bizonyos százalékat veszítse el."
Igen-igen, az odáig stimt. Ezért írtam, hogy ha esetleg egy ahhoz hasonló rendszer bekerül, akkor csak a CK-ra vonatkozzon, halálra ne. Abból ott is borultunk meg párszor, hogy pl Rendőr, tűzharc után meghal, hiába keres egy csomót, mindíg bukja a vagyona 10%-t. Kiegként kezeljétek légyszi az általam leírtakat. :)
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Az ötlet jó, viszont vagyontárgyat senki ne veszítsen, viszont bankszámlájáról x % pénzt nyugodtan veszíthet az ember.
Muszáj, mert akkor gyorsan bevásárlok mindenből és ennyit ér az új módosítás. De csak akkor fogsz veszíteni tulajdont, ha teljesen eltér a két karakter. Milliárdosból CKzol egy deportálásra kerülő kóreaira akkor lehet hogy mindened elveszíted.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
Igen-igen, az odáig stimt. Ezért írtam, hogy ha esetleg egy ahhoz hasonló rendszer bekerül, akkor csak a CK-ra vonatkozzon, halálra ne. Abból ott is borultunk meg párszor, hogy pl Rendőr, tűzharc után meghal, hiába keres egy csomót, mindíg bukja a vagyona 10%-t. Kiegként kezeljétek légyszi az általam leírtakat. :)
Fanatic kedvesem, még egyszer szeretném hangsúlyozottan közölni számodra, hogy az alábbi javaslat, amit most én vetettem fel újra a nagy közönség számára az kifejezetten a felhasználók új karakterére vonatkozik. Abban az esetben, ha a karakter meghal ÉS(!) folytatja tovább emlékezet vesztéssel a szerepét, akkor nem jár vagyon elkobzás/vesztés. Kinek, hogyan tetszik a megfogalmazás. Szóval ne gyárts közhiedelmet, kérlek.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:968
Muszáj, mert akkor gyorsan bevásárlok mindenből és ennyit ér az új módosítás. De csak akkor fogsz veszíteni tulajdont, ha teljesen eltér a két karakter. Milliárdosból CKzol egy deportálásra kerülő kóreaira akkor lehet hogy mindened elveszíted.
Akkor senki nem fog milliárdosból koreai szegény emberre ckzni. Akkor milliárdosról, milliárdosra, és nem vesztesz semmit.
 
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Fanatic kedvesem, még egyszer szeretném hangsúlyozottan közölni számodra, hogy az alábbi javaslat, amit most én vetettem fel újra a nagy közönség számára az kifejezetten a felhasználók új karakterére vonatkozik. Abban az esetben, ha a karakter meghal ÉS(!) folytatja tovább emlékezet vesztéssel a szerepét, akkor nem jár vagyon elkobzás/vesztés. Kinek, hogyan tetszik a megfogalmazás. Szóval ne gyárts közhiedelmet, kérlek.
Kiegként kezeljétek légyszi az általam leírtakat
@krekor ❤️
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Szerintem ezzel már csak elmenne az emberek kedve a CK-tól és jönne a sok maffiás-orvos-rendőr-bandás-szerelő karakter. Enélkül is sok ilyet láttam.
Ha jön a sok maffiás-orvos-rendőr-bandás-szerelő karakter, egyszer őket is utol éri valaki haragja, és majd CK után sírhat. Valahogy újra eljutottunk oda, hogy sok a pénz és nagyon szar a helyzet, mikor leír valaki egy ötletet hirtelen mindenki véleménye megváltozik és pont a legpénzesebbek ellenzik az ötletet. Irónikus helyzet.
 

AnĐris

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:71
Muszáj, mert akkor gyorsan bevásárlok mindenből és ennyit ér az új módosítás. De csak akkor fogsz veszíteni tulajdont, ha teljesen eltér a két karakter. Milliárdosból CKzol egy deportálásra kerülő kóreaira akkor lehet hogy mindened elveszíted.
Én azt látom, hogy ez nem egy megoldás. Gondolj bele, hogy valaki hónapokat vagy éveket is dolgozik azért, hogy legyen néhány járműve és milliója. Ezek után egy bandába szeretne csatlakozni, ahol a frakció RP megköveteli tőle, hogy ne legyen nagyon mennyiségű vagyona. Ilyenkor bukjon el mindent, hogy frakció tag lehessen? Azt érhetjük el vele, hogy még kevesebb ember vállalna ilyen szerepet a szerveren, ha nem kezdő utána, elveszíthet mindent.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Ha jön a sok maffiás-orvos-rendőr-bandás-szerelő karakter, egyszer őket is utol éri valaki haragja, és majd CK után sírhat. Valahogy újra eljutottunk oda, hogy sok a pénz és nagyon szar a helyzet, mikor leír valaki egy ötletet hirtelen mindenki véleménye megváltozik és pont a legpénzesebbek ellenzik az ötletet. Irónikus helyzet.
Ha utalás akart lenni, akkor én továbbra is támogatom az ötletet, szimplán szerintem sokkal jobb megoldás a szimpla bankszámlai vagyonvesztés, mert előre látom mi lenne belőle, ha a tulajdonokat is törölnék.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó