Valóban a Roleplay az első?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Shima Kiyoshi «

Ötleted leírása

»
Sziasztok!

Ezer meg egy mondanivalóm lenne a témával kapcsolatosan, de rövidre szeretném fogni. Kiváncsi vagyok a véleményetekre, jöhet nyugodtan pro és kontra.

Egy átlag 130 fős szerverről beszélünk, ahol több tucat játékos frakciós életet tölt be a szerveren. Szomorúan látom, hogy ekkora létszámnál az emberek 50-65%-a mégis kamionokban ülnek és pénzt farmolnak. Örülök, hogy ilyen ötletekkel akarjuk feldobni a játékosok kedvét, de most komolyan, ez előre viszi a szervert? Hála nekik az összes limit betelt az autókereskedésekben, ezzel az új játékosokat, valamint a szerepjátékot első sorba helyező játékosokat ellehetetlenítve a megélhetéstől, ez esetben az autó vásárlástól. Pár százezres autókat milliókért árulnak, miközben egy bandatag tízezret nem tud összekaparni. Tudom, oldja meg, PP-zzen, vagy raboljon bankot...
Kérdezem a Vezetőséget, valamint a közösséget, hogy milyen reális útvonalat tudtok mutatni nekünk, akik RP-zni szeretnének a szerveren és persze nem robotolni akarnak bizonyos munkahelyeken. Megköszönöm a HCRP-s segélyt, azt az 1.000$-t ami óránként a kezembe csúszik. Ezzel jó esetben fedezni tudom az ételt, valamint az italt. Hozhatok bármilyen kreatív ötletet, de illegális szervezetnek egyetlen pénzszerzési lehetősége van jelenleg, a drog. Veszi valaki? - Nem!

Bild


Ha ennyire előtérbe helyeznénk a Roleplay-t a szerveren, akkor nem az "avatár" robot játékosoknak kedveznénk.

«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 
Utoljára szerkesztve:

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Egy olyan "drogkartellt" akik egy tetőn bújva lövik le AK-val a játékosokat akik megközelítik az NPC-t és sorolhatnánk.


Arra gondolsz, hogy az OOC chat használata 90%-ban bizonyos játékosoknál arról szól, hogy trágár megnyilvánulásokat tesz, vagy pedig MG-re használja a recont és társai?
Neeem, en azokra az emberekre gondolok, akik fel vannak hivva ts-re, hogy jatekosokat rakjanak ki a frakciobol. Vagy azokra, akik ki vannak tiltva nevetseges indokkal rendvedelmi frakciokbol, de az adott jatekos ugye meg veletlen sem tudhatja meg. Vagy epp azokra, akik ki vannak specizve, es mas emberektol tudjak meg privat uzenet formajaban, hogy a cel egyes játékosok eluldozese a szerverrol. Vagy epp azokra a jatekosokra, akik valtoznak, de felesleges, mert nincs meghallgatva, csak elitelve.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Abszolút nem tudom miről beszélsz, annyira titkolod miről is van szó. Annyit tudok meg, hogy bizonyos frakcióvezetők TS-re fel vannak hívva, hogy tagokat rakjanak ki, állításod szerint nevetséges megindoklásokkal. Egy korábbi üzenetedben ezt az indokot közösség bomlasztásnak jelölted meg. Aki közösség bomlasztással van vádolva, az nem csak a frakcióból kerül eltávolításra, hanem a szerverről is. Akik változnak, biztos vagyok benne, hogy nem cél a szerverről elüldöztetése, mert azt egy paranccsal meg lehet oldani.

Tettem egy kört és utána néztem, miről is beszélhetsz pontosan. Ha jól tudom, akkor a híres mondás szerint előbb lőttél, mint bármilyen történést megosztottál volna a körülötted lévő játékosokkal. Ahogy az angol mondja, aka. Dara Queen.
Ehhez a témához csak úgy szólj hozzá, ha Te is tudsz valami okosságot mondani a szerver megfelelő jövőkép építéséhez.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Miért van szükség egy olyan cégre ami üzemanyagot szállít? Vagy aki rendezvényeket szerver? Vagy akik szerelnek?

Ezzel én is így vagyok.. minek? Vagy legyen, létezzen szerelő csak ne frakcióként és ne legyen lekorlátolva semmi szabállyal, hanem mint a rendes playerek által vezetett biznisz létezhetne ez a dolog. És akkor "jocika" kinyitja műhelyét és "papszi215124" mehet dolgozni oda ha nagyon szeretné sőt ha karakterhez illik még az illegálos is lehúzhatja ott a melóját. Én még mindig jobban bírnám az olyan rendszert ahol nincs a tipikus "grind meló" tehát nincs alap munka. Feljön a lvl1 és ilyen cégekből kéne pénzt keresnie. Számtalan lehetőség rejlik ezekben csak ugye legyen benne valami RP is... ne A pontból drive B-be majd folyt köv. holnap mert sose fog szülni semmit.
 
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Miért van szükség egy olyan cégre ami üzemanyagot szállít?
Szia uram! A Digasster Company jelenleg "frakció" minősítésben van jelen, nem mint "cég". Mi felelünk az üzemanyag, valamint az alkatrész ellátásért. 15 emberem lehet plafonon, jelenleg 14 van! 14 embert kötök le, aki nem szerelő, nem mentős és nem rendőr! Mi vagyunk, akik minden nap oda kell, hogy tegyük magunkat! :) Nekünk ez a dolgunk. Az, hogy Legend ezt a frakciót megalkotta, gondolom, okkal tette. Én pedig lassan egy éve legjobb tudásom szerint viszem, fejlesztem, javítgatom.

Javaslatod ezzel kapcsolatban (ha van) üziben várom ❤️
 

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius
Srácok köszi a kommenteket, viszont kezdünk elmenni egy teljesen másik irányba. Próbáljunk megoldást találni a fő problémára. A pénznek nem lesz hamarosan értéke, hiszen milliókat kaszálnak a játékosok, miközben egyes frakciók közös összefogással sem tudnak hat számjegyűs összeget összekaparni.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Olyan dolgokon veszekedtek amit nem a vezetőségnek vagy szervernek kell megoldani. Én például csak Rpzek, elég sokat és erre szolgál a FaceNetwork. Szerintem az a baj a legtöbb ember kocsival járkál körbe körbe és panaszkodik, hogy ajjh nincs RP. Én szerintem azok akik itt panaszkodnak hozzá tennének a közösséghez és egy-egy olyan alkalmon túl tennék magukat amikor nem voltak sokan egy eventen amit ők szerveztek, akkor már több lehetőség lenne. Nyújtsatok élményt a játékosoknak és akkor menni fognak legközelebb is. Ha jól érzik magukat akkor azt fogják csinálni. Az illegáloknak meg át kéne gondolni a frakción belüli gazdaságát, mert jelenleg bandázgatnak és nem úgy viselkednek mint egy bűn szervezet, hanem egy haveri társaság.
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Lehet itten fujjongni a kereskedés meg a pénz hajhászás miatt, de a szerver nem tudna fent maradni ezen dolgok nélkül. Ha ténylegesen csak azok a játékosok maradnának fent akik csak az RP miatt vannak fent, akkor az átlag játékosszám lecsökkenne 20 körülire, de lehet még sokat is mondok. A legtöbben szórakozni jönnek fel, és nem véresen komolyan venni a dolgot, hanem csak dolgozgatni, ismerkedni, farmolni a pénzt, autókat és házakat venni. Jó lenne már ha mindenki tudna a saját elve szerint játszani békében, és a két csoport nem ugrana egymás nyakának. És most csúnya lessz amit mondok, de az hogy a szerver hosszú távon fent marad és megéri üzemeltetni, az főként a pénz hajhászós, farmolós embereknek köszönhető. Az pedig kifejezetten jót tesz a szervernek hogy megy mindennek fel az ára, mivel igy a PP ára is megy felfele, ezáltal többen PP-znek ami jó a szervernek. Ha a vezetőség olyan dolgokat hozna be ami az ilyen játékosokkal szúr ki, azzal maguk alatt vágnák csak a fát.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Vegyesek az érzelmeim, mert mindenki igazat mond, viszont ezeket a véleményeket kellene közös nevezőre hozni és jó ötleteket megfogalmazni utána.
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Szép az ötlet, azonban át lett már rágva párszor úgy érzem. A probléma a játékosok hozzáállása, ami ha nem változik, akkor akármilyen script bevezethető lenne, nem fogja rávenni a játékosokat arra, hogy jobban Rpzzenek. Úgy gondolom, hogy nem a szerver vezetősége a hibás ebben, esetleg amit tehetnek az a farmer és fuvaros pénzek csökkentése, viszont mindenki tudja az hova vezetne. Félreértés ne essék, nyugodtan keressenek milliókat, engem nem zavar, csupán ne csodálkozzunk, ha az emberek az ilyen lehetőségekre ugranak, ha pár hét alatt milliomos lehetsz. Vagyis nem lenne probléma, de mindenki tudja, hogy az a réteg csinálja ezeket, akik nem feltétlen szorulnak rá, így azzal egyetértek, hogy a kezdő és új játékosoknak esélyük sem lesz ezeket megtapasztalni, mivel akik elfoglalták a farmokat, őket nem lehet majd kirobbantani. Remélem ezt sem érti félre senki, mindenki ezt tette volna, ha van rá lehetősége.

Amíg nem dől el az emberek többségénél fejben, hogy változtassanak, addig nem lehet mit csinálni.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Erre nem lesz ötlet. Mindenki másképp él meg egy roleplay szervert.
Teljesen jogos álláspont, viszont egy kis simulás egymáshoz lehet nem ártana és itt a kicsinyítő jelző a fontos.
Szép az ötlet, azonban át lett már rágva párszor úgy érzem. A probléma a játékosok hozzáállása, ami ha nem változik, akkor akármilyen script bevezethető lenne, nem fogja rávenni a játékosokat arra, hogy jobban Rpzzenek. Úgy gondolom, hogy nem a szerver vezetősége a hibás ebben, esetleg amit tehetnek az a farmer és fuvaros pénzek csökkentése, viszont mindenki tudja az hova vezetne. Félreértés ne essék, nyugodtan keressenek milliókat, engem nem zavar, csupán ne csodálkozzunk, ha az emberek az ilyen lehetőségekre ugranak, ha pár hét alatt milliomos lehetsz. Vagyis nem lenne probléma, de mindenki tudja, hogy az a réteg csinálja ezeket, akik nem feltétlen szorulnak rá, így azzal egyetértek, hogy a kezdő és új játékosoknak esélyük sem lesz ezeket megtapasztalni, mivel akik elfoglalták a farmokat, őket nem lehet majd kirobbantani. Remélem ezt sem érti félre senki, mindenki ezt tette volna, ha van rá lehetősége.

Amíg nem dől el az emberek többségénél fejben, hogy változtassanak, addig nem lehet mit csinálni.
Egyetértek.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Olyan dolgokon veszekedtek amit nem a vezetőségnek vagy szervernek kell megoldani. Én például csak Rpzek, elég sokat és erre szolgál a FaceNetwork. Szerintem az a baj a legtöbb ember kocsival járkál körbe körbe és panaszkodik, hogy ajjh nincs RP. Én szerintem azok akik itt panaszkodnak hozzá tennének a közösséghez és egy-egy olyan alkalmon túl tennék magukat amikor nem voltak sokan egy eventen amit ők szerveztek, akkor már több lehetőség lenne. Nyújtsatok élményt a játékosoknak és akkor menni fognak legközelebb is. Ha jól érzik magukat akkor azt fogják csinálni. Az illegáloknak meg át kéne gondolni a frakción belüli gazdaságát, mert jelenleg bandázgatnak és nem úgy viselkednek mint egy bűn szervezet, hanem egy haveri társaság.
Szia Tiis.
Számomra például teljesen idegen a facenetwork használata mivel RL is megvetem a szoc.média használatát. Ez lehet egyedi eset.
Az eventekre próbáltam eljárni, legfőbb illegális mivoltomban. Az a baj amit feljebb is megfogalmaztak, hogy mindenki éli a bulit. Ellötyögnek a zenére, beszélgetnek és ezzel kimerül az RP fogalma sok embernek.
Illegálként már itt is látszik, hogy nem tudsz érvényesülni. Egy kósza füvescigit vagy kokaint nem tudsz eladni értelmes RP-ben, mert nincs rá szükségük.
A függőség rendszer is nagyot menne, ha nem az lenne, hogy 15-20perc (max) RP-vel elintézne egy mentős.. vagy esetleg a gondatlan játékosok hagyják a karakterüket meghalni és vége a függőségnek. Sajnos itt tartunk!

Másik dolog, hogy tapasztalataim szerint a tipikus 'Hood RP' marad egy bandásnak a szerveren. Próbáltam kb 1 hónapon keresztül optimistán hozzáállni a dolgokhoz, már-már tryhardoltam a dolgot, hogy legyen belőle valami. Sajnos azt a tanulságot kelett levonnom a történésekből, hogy senki nem foglalkozik (maximum próbálkozik) az illegállal. Se fegyverekre nincs igény, ezáltal drogokra sem. Egyedül egy csapattal voltak pozitív tapasztalataim akik bunyóhoz vásároltak füvescigit, nem tudom mi lett velük, remélem nagyot mentek.
Sok embernek nem fog tetszeni a tanulság amit írok, de sajnos én így láttam/látom:
Nincs illegális tevékenység a szerveren mert a rendőrök unbalanced módon túl erősek.

Persze ehhez hozzátartozik az is, hogy a bolt/bankrablásnak maximum RP-s célja van mint tevékenység. A pénzszerzési mivoltját rég elvesztette. Max, ha egyedül rabolnál 2-3 boltot naponta akkor megkeresnéd azt amit egy kamionos vagy farmer. Persze ehhez neked RP-zni kell, kockáztatnod kell (nem keveset) és eszközöket kell felhalmoznod, illetve készülnöd kell.

Fegyverekre nagyon nincs kereslet ahogy láttam, ahogy írták mindenki jófiút/kislányt játszik. Ölni meg késsel is lehet, nem? De!

De ki tudja, lehet ez változik azzal, hogy a bandaterületekről kikerült a DM szabálypont :)

PS.: No offense, csak a tapasztalataim, gondolataim osztottam meg.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Ha ennek az ellentétje lenne, akkor meg ezzel lenne a gond (pl seemta-nal), fölösleges ezen vitázni szerintem.
Teljes mértékben igazad van, senkinek nem jó, hogy egy gangwar szerver legyen. Viszont szinte 0 az illegális jelenlét meglátásom szerint.
A közösségben pedig bőven látok potenciált az egészséges fegyverhasználat/viselés arányára a szerveren.

Azért az átlag életkor itt jóval magasabb mint SEE-n.
 

warship

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ella Nordin
Oszinten nem értek az itteni illegálhoz, Seen voltam összesen 2 évet illegálba.
De őszintén ha az illegál szeretne jobban erősödni, akkor picit agresszívabb taktikahoz kell nekik folyamodni (gondolok itt a tegnapi tüntetesre amit akar tovább lehet vinni és az illegál frakik ezt kihasznalva több embert is besorozhat hozzájuk, csak egy egyszerű példa a sok közül).
A seet meg sziplan meg csak azért idéztem mert ott is az illegál kissé gyenge (sőt onerp-hez képest 5x gyengébb) és konkrétan ott az illegál frakik helyett a civil lövöldözők vették át az illegál helyzetet, amit inkább nem kommentelnek....
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Oszinten nem értek az itteni illegálhoz, Seen voltam összesen 2 évet illegálba.
De őszintén ha az illegál szeretne jobban erősödni, akkor picit agresszívabb taktikahoz kell nekik folyamodni (gondolok itt a tegnapi tüntetesre amit akar tovább lehet vinni és az illegál frakik ezt kihasznalva több embert is besorozhat hozzájuk, csak egy egyszerű példa a sok közül).
A seet meg sziplan meg csak azért idéztem mert ott is az illegál kissé gyenge (sőt onerp-hez képest 5x gyengébb) és konkrétan ott az illegál frakik helyett a civil lövöldözők vették át az illegál helyzetet, amit inkább nem kommentelnek....
I see, tudom mi van / volt see-n. És illegál tevékenységről beszéltem én is főként. De igen, lehetőség rengeteg van az RP-ben. Kb elejétől szinte a végéig részt vettem.
A leírtakhoz meg azért tartanám magam a balance miatt. Itt is a see-s helyzetre hasonlít a dolog.. de talán itt durvább a dolog.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Egyre többen vannak úgy mint én, hogy már kevés az RP és tartalom kell nekik. A két réteg között aki itt játszik hatalmas a különbség. Van aki egész nap fent lehet, valakinek meg van pár órája és nem akar hosszadalmas RP-ket és teljesen komoly szálakat kiépíteni, csak szórakozni akar és élvezni akarja azt a pár órát a szerveren. Itt az utóbbi félnek lehet kedvezni, scriptekkel több lehetőséggel, hogy elfoglalja magát. A másik fél meg ígyis-úgyis leköti magát majd a saját RPjével.

Van pár szabályzatban lévő rész ami nyitás óta bent van pl. illegál engedély legáloknak és már nyitásnál többen felszólaltunk/tak ezzel kapcsolatban. Egyszerüen kellemetlen a helyzet, hogy egy alap dologra engedélyt kell kérni egy főadmintól. A tömérdek rossz emlékkel egybeöltve, nem értem még mit keres a szabályzatban. Itt többen is leírták ami teljesen igaz a jelenlegi playerbázisra. Egyáltalán nem érettek szinte semmihez. Mindig másban keresik a hibát de azt nem veszik észre, hogy amit ők csinálnak sokszor sokkalta toxicabb mint amire mutogatnak. Van aki gyárilag nem tud veszíteni így másokon éli ki a hülyeségeit, akik mindig kifogásokat keresnek és kibeszélik magukat.

Régóta nem játszom aktívan a szerveren, de amikor felmentem és megláttam az árakat majdnem magam alá szartam és amiket hallottam azok se voltak túl jók a fülemnek. A gazdaság teljesen eltorzult és ennek a levét mindenki issza még aki csak tényleg RP-zni jön fel. Megoldást nem tudok mondani, mert az én elképzelésem az egésszel kapcsolatban totál más. De amíg az egyik fél nem lép addig ugyan ott fog tartani ez az egész mint ahogy ez elkezdődött kb. 1 éve. 💫
 

jaredx

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Travis Bowman
Én megmondom a frankót, hogy a hétvége óta játszom aktívabban a szerveren és nem tudom, hogy régebben mennnyire volt aktív része a szervernek az illegális közösség (már ha volt ilyen), de amit most tapasztalok/tapasztaltam az elmúlt pár napban az elkeserítő, nem látok mást csak kamionokat és kb. ennyi. Nem tudom, hogy amikor fent van a szerveren 100+ player, annak a nagyrésze mit csinálhat? Los Santos nagyrésze kihalt, gyanítom mindenki a pénzt farmolja, hogy megtudjon magának venni pár 5-600.000$-os autót és ennyi. Azt kell mondjam, mint a többiek, hogy a szerveren játszók nagy része, csak a pénz miatt játszik és nem másért, szerintem már az RP-re való igény is kihaló félben van. Annak nem látom értelmét, hogy felmenjek a szerverre és 1-2 órát azzal töltsek, hogy egy minimális pénzt tudjak csinálni a számlák kifizetése miatt, mert ez valakinek nem elégíti ki az igényeit. Sajnos minden a pénz körül forog és ameddig ez így marad, már pedig így fog, addig nem fog a szerver egyről a kettőre jutni.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
Én megmondom a frankót, hogy a hétvége óta játszom aktívabban a szerveren és nem tudom, hogy régebben mennnyire volt aktív része a szervernek az illegális közösség (már ha volt ilyen), de amit most tapasztalok/tapasztaltam az elmúlt pár napban az elkeserítő, nem látok mást csak kamionokat és kb. ennyi. Nem tudom, hogy amikor fent van a szerveren 100+ player, annak a nagyrésze mit csinálhat? Los Santos nagyrésze kihalt, gyanítom mindenki a pénzt farmolja, hogy megtudjon magának venni pár 5-600.000$-os autót és ennyi. Azt kell mondjam, mint a többiek, hogy a szerveren játszók nagy része, csak a pénz miatt játszik és nem másért, szerintem már az RP-re való igény is kihaló félben van. Annak nem látom értelmét, hogy felmenjek a szerverre és 1-2 órát azzal töltsek, hogy egy minimális pénzt tudjak csinálni a számlák kifizetése miatt, mert ez valakinek nem elégíti ki az igényeit. Sajnos minden a pénz körül forog és ameddig ez így marad, már pedig így fog, addig nem fog a szerver egyről a kettőre jutni.
Nagy a játéktér, ezért az emberek általában bizonyos gócpontokon szoktak gyülekezni. Ha megtalálod ezeket a pontokat, találni fogsz bőven embereket. Érdemes rendezvényszervező cégek által kreált eseményekre is elmenni, ami lassan kb napiszintű, azokon jól el lehet kezdeni kapcsolatokat kiépíteni. Az pedig, hogy van, aki a pénzre megy, mindig is így volt. Csak míg régen alapmunkáztak az emberek, addig itt a biznisszel foglalkoznak. (Aminek a bevételét próbáljuk folyamatosan optimalizálni egyébként, hogy ne legyen irreálisan magas.)
 

𝚋𝚕𝚞𝚗𝚝

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:140
🌴
Nagy a játéktér, ezért az emberek általában bizonyos gócpontokon szoktak gyülekezni. Ha megtalálod ezeket a pontokat, találni fogsz bőven embereket. Érdemes rendezvényszervező cégek által kreált eseményekre is elmenni, ami lassan kb napiszintű, azokon jól el lehet kezdeni kapcsolatokat kiépíteni. Az pedig, hogy van, aki a pénzre megy, mindig is így volt. Csak míg régen alapmunkáztak az emberek, addig itt a biznisszel foglalkoznak. (Aminek a bevételét próbáljuk folyamatosan optimalizálni egyébként, hogy ne legyen irreálisan magas.)
Hiába van optimalizálva, mostanra már a legtöbb ember megszedte magát és a gazdaság eltűnt a szerverről. Egy olyan autó amit pár hónapja megvettél egy millióért most már négyért tudsz hozzájutni. Aki pedig nem szeretne grindolni az költsön ppre, hogy megvegye magának a karakteréhez illő autót.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó