tejbegríz vagy tejberizs

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Danó

Veterán
Játékos
Üzenetek:261
-
Sajnálattál látom, hogy mások ilyen egyszerűen döntésre jutnak. Igazából ezt a kérdést több szempontból is érdemes megvizsgálni. Úgy gondolom, hogy a tejbegrízből egyszerre sokkal többet meg lehet enni, ergó hamarabb el is fogy. Míg a tejberizs sokkal jobban laktató. Ám figyelembe kell venni azt is, hogy lehet az a rizs jó lett volna egy egy adag rántott húshoz is, rakott kelhez, stb-stb. Így ergó több kiadás is, mert lehet venni megint majd rizst venni. Szerintem a magyarok konyhájában inkább a tejbegríz a gyakoribb, mivel valamivel egyszerűbb, de persze mindenkinek más az ízlése.

Összegezve: mikor mi, általában jobban oda vagyok a tejberizsért egy kis kakóval, fahéjjal vagy akár lekvárral, de a tejbegríz is nagyon finom tud lenni, főleg hogyha nem a régi iskolai menzás víz és tejpor keveréke, ami folyik összevissza. 🥸

Pro tipp: kevergesd gyakran, nehogy leégjen
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
A koliban megutáltatták velem a tejberizset, mert belekevertek még ilyen low-budget gyümölcskonzervet is, és amikor a konyhás néni kimérte az adagot a tányérra, csak egy fehér, összeállt mócsingot kaptunk (pont mint a börtönben a filmekben).

Tejbegríz.. mézzel, kakaóporral egyértelműen.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Sajnálattál látom, hogy mások ilyen egyszerűen döntésre jutnak. Igazából ezt a kérdést több szempontból is érdemes megvizsgálni. Úgy gondolom, hogy a tejbegrízből egyszerre sokkal többet meg lehet enni, ergó hamarabb el is fogy. Míg a tejberizs sokkal jobban laktató. Ám figyelembe kell venni azt is, hogy lehet az a rizs jó lett volna egy egy adag rántott húshoz is, rakott kelhez, stb-stb. Így ergó több kiadás is, mert lehet venni megint majd rizst venni. Szerintem a magyarok konyhájában inkább a tejbegríz a gyakoribb, mivel valamivel egyszerűbb, de persze mindenkinek más az ízlése.

Összegezve: mikor mi, általában jobban oda vagyok a tejberizsért egy kis kakóval, fahéjjal vagy akár lekvárral, de a tejbegríz is nagyon finom tud lenni, főleg hogyha nem a régi iskolai menzás víz és tejpor keveréke, ami folyik összevissza. 🥸

Pro tipp: kevergesd gyakran, nehogy leégjen
az kom
 

Taami

Individuum
Mentor
Üzenetek:301
Gyerek koromban a nevelő intézetben olyan 4 éves koromban... Tetszett egy kis leányzóka, nyomultam rá, majd sírva szaladt el a homokozóba. Az óvónő vagy ki ezt látta és vígasztalás képpen megkínált a tejbegrízőből. Annyira finom volt, hogy rá 5 percre bekakiltam. Szóval ezen érzelmi ok miatt tejbegríz.... Egyértelműen.
 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Igazából nekem teljesen mindegy. Mind a kettőt szeretem. Kislányom van nagyon oda a tejbegrízért. Amikor neki csinálok, szoktam magamnak is csinálni és olyankor együtt vacsizunk az esti fürdés után.
 

failure

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Ayaka Arasaka | Envy Chambers
Mivel a rizs ízét ki nem állhatom, ezért kizárólag a tejbegríz.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó