Rendvédelmi szervek 'mdc' butitás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Ádé

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:29
Aiden Deyes

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved
» Aiden Deyes «

Ötleted leírása
» A napokban belekerültem egy üldözésbe amikor is elsuhantam egy járőr autó mellett 200-al a motorral, mire észrevettem, hogy járőr már késő volt és már kapcsolta is a villogót szirénával meghintve, mivel épp egy kis falu mellett haladtam Paletonál, gondoltam drága mulatság lenne igy a b tervet választva gondoltam meglépek előle hisz már sötét volt,(23:00-után járunk időben) 200-al rongyoltam mellette gondolván nem láthatott sem engem sem a rendszámom, a járőrnek esélye sem volt olyan hirtelen lereagálni a helyzetet hogy a közelembe kerülhessen igy végig mögöttem járt több száz méterre sőt még talán többre is. Az alagútból kiérve már a lámpáim lekapcsolt állapotban voltak ügyelve arra ne lássa merre tartok illetve a rendszám se legyen kivilágitva(mellékesen a beépitett traffipax valahogy nem kapott le) Az üldözés körülbelül a 4 sávos Lost Mc Bar bekanyarodó kereszteződéséig tartott mikor feladta a versenyt a motorral szemben, ekkor én tovább hajtottam egész Los Santosig. Pár napig nem is jártam a motorral majd a mai nap kihoztam és belefutottam egy igazoltatásba aminek egyből letartóztatás lett a vége(ez persze bármikor megtörténhetett volna mert körözés alatt volt a motor és a karakterem is) Ezt az esetet egy rp-vel zártuk le minden probléma nélkül viszont amit szeretnék ezzel, hogy ne legyen ilyen könnyen lekövethető egy adott jármü amikor szinte esélytelen lenne beazonositani a személyt és a motort is(igy hogy a beépitett traffipax nem kapott le) A járőr elmondása szerint a kocsiban lévő traffipax mért be és rögzitette az egészet videóanyagon, szerintem egy sima mezei járőr kocsiban, ha használnak is éjjellátő kamerát ami esetleg rögziti a rendszámom az sem lát el km-erekre mint egy beépitett és itt csak ez szólt a járőr mellett, mivel a jail szinte fix és a történetet sajnos nem lehet tovább vinni, sem kamu alibivel sem bizonyiték hiányával igy a jailt megkaptam és eléggé frusztráló hogy elkerülhető lett volna a szituáció azzal hogy feldobtam egy alibi-t vagy épp bizonyiték hiányával elengednek, igy a karakter ugye bekerül a rendszerbe ami által 'priusza lesz'. Úgy gondolom ez egy teljesen IC ügy, hogy a karakter akit alakitasz megáll-e vagy sem, független attól hogy valaki mennyire jó vagy rossz fiú a szerveren, véleményem szerint ez a rendvédelmiseken kivül nem tartozik 'szereptévesztéshez'. Illetve, ha nincs semmilyen képi vagy videó anyagban rögzitett bizonyiték amin látszik a jármü rendszáma(beleszaladsz üldözés közbe egy beépitett traffiba) kilométerekről ne tudja kiolvasni a rendvédelmi szerv egy sima 'f11'-el «


Csatolmányok

» Válasz «

Egyéb megjegyzések
» Amikor csatlakoztam a szerverre volt egy hasonló esetem de akkor teljesen elengedtem az egészet most viszont szeretném, ha ezt a nyomonkövetést valahogy le lehetne kicsit butitani, hogy egy fajta rp szituáció alakuljon ki a rendőrök részéről is meg épp az üldözött személynek is adna egy kis adrenalin löketet(akik a városban letartóztattak korábban is ők kaptak el, neveket nem szeretnék irni, nem tudom felismertek-e de azt tudom, hogy ők is azt várták, hogy üldözés lesz, igy egy realisztikusabb rizikót vállalhat a személy, hogy megléphet és nem minden esetben lesz nyomonkövethető. «



 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Én azt támogatnám, hogy mindenki levehesse a rendszámot, civil is. Ha ez a script elérhető lesz akárki számára, máris megszűnik ez a probléma.... és még örüljünk azért, hogy a beépített Traffik nem jelentik le, hogy gyorsan hajtott valaki, aki meg is lett büntetve a rendszer által, mert ugyebár IRL is így működik.

Nem értek egyet azzal amiket leírsz, mert ha van egy járműved, gondolom van, vagy volt rajta forgalmi, van jogosítványod jobb esetben, mindenféleképpen lekövethető vagy. Ha nem vagy illegális bevándorló, akkor biza a rendszerben is benne lesz a karaktered.

gondoltam drága mulatság lenne igy a b tervet választva gondoltam meglépek előle
Ez lett volna talán a leghűbb megoldás, IRL se menekülsz gondolom ha megállítana a rendőr.

200-al rongyoltam mellette gondolván nem láthatott sem engem sem a rendszámom
Nagyon nagyon!!!! sok esetben nem méri be a járőrautóban a traffi a gyorshajtót, egyéb okok végett.

Pár napig nem is jártam a motorral
Igazából ha számít, én adnék erre egy dicséretet, nagyon sok mindenki ennyit sem tesz.

viszont amit szeretnék ezzel, hogy ne legyen ilyen könnyen lekövethető egy adott jármü amikor szinte esélytelen lenne beazonositani a személyt és a motort is
Ha legális úton vettél egy járművet, adásvételi szerződéssel például(mással nem is igazán lehet), akkor egyértelmű, hogy benne leszel a rendszerben. A Traffi kiírja a rendszámod, rákeresnek és ott van minden adatod.. szerintem ezt nem lehet hogy butítani. Amikor ennyire egyértelmű valami, nem játszhatjuk a hülyét. Ha le lenne szerelve a rendszám, akkor nehezebb dolga lenne a rendvédelmiseknek.

kocsiban lévő traffipax mért be és rögzitette az egészet videóanyagon
A járőrautókban van dashcam, ami azt jelenti, hogy hang -és képanyagot is készít a jármű környezetéről, nem beszélve a rendvédelmisek ruházatába beépített AXON bodycamről, ami hasonlóképpen működik.

eléggé frusztráló hogy elkerülhető lett volna a szituáció azzal hogy feldobtam egy alibi-t vagy épp bizonyiték hiányával elengednek
Lett volna rá lehetőséged, mint akárki másnak, az, hogy megáll. Sok esetben elengedik a rendőrök a gyorshajtókat, bár nem a 200-al közlekedőket az tény, de ha nem akarsz priuszt és azt, hogy a rendszerben legyen rólad egy szép megjegyzés, akkor meg kell állni és vállalni a következményeket azért, mert gyorsan hajtasz. Bizonyíték hiánya pedig jelen esetben nem létezik, hiszen a felvételen látszik az autó, a rendszám, hogy mennyivel mentél és a többi... Nem szeretnék ötleteket adni, hogy miképp kezelhetted volna ezt a dolgot úgy, hogy elengedjenek, de lehetett volna mit mondani a rendvédelemnek.

Úgy gondolom ez egy teljesen IC ügy, hogy a karakter akit alakitasz megáll-e vagy sem, független attól hogy valaki mennyire jó vagy rossz fiú a szerveren
Természetesen, a te saját döntésed, hogy akarsz e priuszt vagy sem. Ismételten azt tudom felhozni, amit mondtam, hogy IRL megállsz, mert nem akarsz nagyobb bajt magadnak. Ha legális karaktert alakítasz, akkor megéri neki megállni, mintsem üldöztetnie magát. Nem tudom miért ne lehetne következménye annak, ha gyorsan mész.

nem tartozik 'szereptévesztéshez'
Lényegében de, csak civilek esetében nincs annyira szigorúan véve. Ha engedve lenne mindenki számára, akkor hogyan nézne ki a szerver? Minek a sebességkorlátozások? Értem, hogy egy játék és szeret mindenki gyorsan hajtani, de ez egy roleplay szerver, ami valamilyen formában a valóságot próbálja tükrözni. Szépek lennénk ha a kormányzó úr is hajtana 250el, nitrózva a városháza előtt, mert olyan kedve van.


kilométerekről ne tudja kiolvasni a rendvédelmi szerv egy sima 'f11'-el
Nem tudja. Csak nagyon közelről lehet leolvasni a rendszámot F11-el, mert annak is van egy hatósugara, illetve az sem mindegy milyen szögből látod az adott járművet. A járőrautókban lévő traffi ha éppen lekap (10ből 4-5x mér be) írja a rendszámot is. Sokszor azonban ha nem azonnal kapja el gyorshajtást, de a rendvédelmis illető utána megy és üldözőbe veszi, lehetséges, hogy az ezt követő percekben lementi a rendszámot. Ez is benne van a pakliban.


hogy egy fajta rp szituáció alakuljon ki a rendőrök részéről
Ebben mi az RP szituáció? Az üldöztetés az üldöztetés, másból sem áll, csak hajt össze vissza az üldözött fél, izzad a tenyere, kivisz pár oszlopot, a rendvédelem pedig folyamatosan rádiózik, jelenti a helyzetet, koordinálja a többi egységet és állítja az MDCt. Nem sok RP-t látok abban, ha egy rendszám nélküli jármű elhajt előttük és nem sikerül bemérni majd elveszítjük, azon kívül, hogy teszünk pár kört a városban, mert más lehetőségünk nincs kideríteni az illetőt, sem a járművét.

üldözött személynek is adna egy kis adrenalin löketet
Aki üldözteti magát, az vágyik erre, és meg is kapja egy fél órás üldözés során.

megléphet és nem minden esetben lesz nyomonkövethető.
Mint mondtam, 10 alkalomból 4-5x sikerült lekapnia a járőrautókban lévő traffiknak a gyorshajtót, emellett ott van a rendszámlevétel, szóval vegyesen, de bőven van olyan ember, akinek sikerül meglépnie.
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Igazából itt Dorina mindent leírt nagyrészt. Ha nem akarsz priuszt akkor inkább állj meg, ha a rendőr olyan kedvében van akkor nem is ad neked csekket. De alapból se annyira nagy mennyiséget ad. Hogy tovább mentél az a te dolgod, meg eléggé nehéz lenne lebutítani egy alapból egyszerű rendszert. Azért mert neked nem tetszett hogy a rendőr lenézte a rendszámodat és kirakott egy körözést. Ha rp szituációt akarsz akkor megtudsz állni, sokan rendvédelemben rp-zni akarunk és nem azt hogy megállítjuk az embert és le is lőnek minket. Nem támogatom!

Edit: Így sincs annyi trafi alapból, meg kilehet őket kerülni simán.
 
Utoljára szerkesztve:

Csani21

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:99
Bob_Kowats
Nem tudom támogatni. - A traffi nagyon sokszor nem mér be adott járműveket. Dorinna tökéletesen megfogalmazta minden problémámat, meglátásomat szóval csak azt tudnám írni amit Ő is írt.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Mindent leirtak az elottem levok, viszont kiemelnem, hogy maga a trafi sokszor nem ismeri fel a rendszamokat, kb 10 kocsibol csak 3-4nek meri be tapasztalatom szerint es akkor is elindulni 0-rol egy 200al kozlekedo auto fele, nehez.

Bemertek teged, peched volt. A valo vilagban hidd el ennel sokkal jobban le lehet kovetni az embereket a mai technologiaval.
Szerintem csak azert mert rosszul jottel ki belole nem kell megvaltoztatni a rendszert. Nem OP a PD, nagy hatranyokbol indulunk es rengetegen elmenekulnek, de sokat el is kapunk.
Maskor majd jobban fog sikerulni a menekules, sok sikert kivanok hozza, talalkozzunk az uton!
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Ha ezt korlátozzuk, akkor javasolnék egy szabálypontot az indokolatlan menekülésre is. Nagyon sokan hobbit űznek abból, hogy üldöztetik magukat, csak mert megnéztek két Drake Chapman videót.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,551
-
Én azt támogatnám, hogy mindenki levehesse a rendszámot, civil is. Ha ez a script elérhető lesz akárki számára, máris megszűnik ez a probléma.... és még örüljünk azért, hogy a beépített Traffik nem jelentik le, hogy gyorsan hajtott valaki, aki meg is lett büntetve a rendszer által, mert ugyebár IRL is így működik.

Nem értek egyet azzal amiket leírsz, mert ha van egy járműved, gondolom van, vagy volt rajta forgalmi, van jogosítványod jobb esetben, mindenféleképpen lekövethető vagy. Ha nem vagy illegális bevándorló, akkor biza a rendszerben is benne lesz a karaktered.


Ez lett volna talán a leghűbb megoldás, IRL se menekülsz gondolom ha megállítana a rendőr.


Nagyon nagyon!!!! sok esetben nem méri be a járőrautóban a traffi a gyorshajtót, egyéb okok végett.


Igazából ha számít, én adnék erre egy dicséretet, nagyon sok mindenki ennyit sem tesz.


Ha legális úton vettél egy járművet, adásvételi szerződéssel például(mással nem is igazán lehet), akkor egyértelmű, hogy benne leszel a rendszerben. A Traffi kiírja a rendszámod, rákeresnek és ott van minden adatod.. szerintem ezt nem lehet hogy butítani. Amikor ennyire egyértelmű valami, nem játszhatjuk a hülyét. Ha le lenne szerelve a rendszám, akkor nehezebb dolga lenne a rendvédelmiseknek.


A járőrautókban van dashcam, ami azt jelenti, hogy hang -és képanyagot is készít a jármű környezetéről, nem beszélve a rendvédelmisek ruházatába beépített AXON bodycamről, ami hasonlóképpen működik.


Lett volna rá lehetőséged, mint akárki másnak, az, hogy megáll. Sok esetben elengedik a rendőrök a gyorshajtókat, bár nem a 200-al közlekedőket az tény, de ha nem akarsz priuszt és azt, hogy a rendszerben legyen rólad egy szép megjegyzés, akkor meg kell állni és vállalni a következményeket azért, mert gyorsan hajtasz. Bizonyíték hiánya pedig jelen esetben nem létezik, hiszen a felvételen látszik az autó, a rendszám, hogy mennyivel mentél és a többi... Nem szeretnék ötleteket adni, hogy miképp kezelhetted volna ezt a dolgot úgy, hogy elengedjenek, de lehetett volna mit mondani a rendvédelemnek.


Természetesen, a te saját döntésed, hogy akarsz e priuszt vagy sem. Ismételten azt tudom felhozni, amit mondtam, hogy IRL megállsz, mert nem akarsz nagyobb bajt magadnak. Ha legális karaktert alakítasz, akkor megéri neki megállni, mintsem üldöztetnie magát. Nem tudom miért ne lehetne következménye annak, ha gyorsan mész.


Lényegében de, csak civilek esetében nincs annyira szigorúan véve. Ha engedve lenne mindenki számára, akkor hogyan nézne ki a szerver? Minek a sebességkorlátozások? Értem, hogy egy játék és szeret mindenki gyorsan hajtani, de ez egy roleplay szerver, ami valamilyen formában a valóságot próbálja tükrözni. Szépek lennénk ha a kormányzó úr is hajtana 250el, nitrózva a városháza előtt, mert olyan kedve van.



Nem tudja. Csak nagyon közelről lehet leolvasni a rendszámot F11-el, mert annak is van egy hatósugara, illetve az sem mindegy milyen szögből látod az adott járművet. A járőrautókban lévő traffi ha éppen lekap (10ből 4-5x mér be) írja a rendszámot is. Sokszor azonban ha nem azonnal kapja el gyorshajtást, de a rendvédelmis illető utána megy és üldözőbe veszi, lehetséges, hogy az ezt követő percekben lementi a rendszámot. Ez is benne van a pakliban.



Ebben mi az RP szituáció? Az üldöztetés az üldöztetés, másból sem áll, csak hajt össze vissza az üldözött fél, izzad a tenyere, kivisz pár oszlopot, a rendvédelem pedig folyamatosan rádiózik, jelenti a helyzetet, koordinálja a többi egységet és állítja az MDCt. Nem sok RP-t látok abban, ha egy rendszám nélküli jármű elhajt előttük és nem sikerül bemérni majd elveszítjük, azon kívül, hogy teszünk pár kört a városban, mert más lehetőségünk nincs kideríteni az illetőt, sem a járművét.


Aki üldözteti magát, az vágyik erre, és meg is kapja egy fél órás üldözés során.


Mint mondtam, 10 alkalomból 4-5x sikerült lekapnia a járőrautókban lévő traffiknak a gyorshajtót, emellett ott van a rendszámlevétel, szóval vegyesen, de bőven van olyan ember, akinek sikerül meglépnie.
Head of Staff hozzászólás
Dóri leírt mindent ezzel kapcsolatban. Azt még hozzátenném, hogy a civilek gépjárművéről is letudja venni az illegál a rendszámot, csak kapcsolatot kell kiépíteni, ha ilyen tevékenységben akarunk mozogni. Nem tervezünk ilyen szinten belenyúlni az MDC-be. Zárom.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó