Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Rowan / carnage#0704 «

Ötleted leírása

» Van egy teljesen kihasználatlan része a szervernek ami a postaláda. Egy postarendszernek szerintem sok mindenki hasznát venné, ha egy kis időt belefektetünk. Az alap ötlet hogy lehessen playerek között postai úton itemeket vagy leveleket küldeni. Régen több esetben is jól jött volna egy ilyen rendszer és tök egyedi lenne a szerverhez. Leveleket 2 féle módon lehetne feladni. A megírt levelet eljuttatjuk a kívánt házhoz majd egy parancsal a postaládájába dobjuk. Erről pár perc után kapnánk értesítést hogy elkerüljük az MG-t. A másik lehetőség hogy egy post op ponton feladjuk a levelet. A másik része viszont érdekesebb a rendszernek, az item küldés. Legjobban úgy lehetne megvalósítani mint a mostani ócskás NPC-t. Feljön egy panel, ott összekattingatjuk, hogy miket akarunk a csomagba tenni. Az itemeknek amúgy is van súlya, szóval azzal lehetne kalkulálni a csomagok árát. 3 kilónként egy 500$ szerintem elfogadható. Ez sok playernek jelentene megváltást, akinek nagy számú itemeket kell átvinni A-ból B-be. A PD a leltárt pár kattintással és egy 10-15p alatt átvinné a raktárba, úgyszint az illegálnak is remek lenne. A balansz faktorra viszont figyelni kell, mert könnyen érdektelenné lehet tenni az egész rendszert ha rosszul van elsütve. Az illegálnak le kell fizetni a postást, hogy ne legyen belőle gebasz hogy 10 barettát akar elküldeni. A PD akármikor elmehet egy PostOP állomásra és az ott tárolt csomagokat átnézheti. Egy plusz pont lenne, ha egyfajta easybox/foxpost lenne ebbe a rendszerbe beleágyazva. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Az egész rendszer pár dologra épülne, ami fontos: A diszkréció és anonimitás: ne kelljen semmi magán adatot megadni, vagy ha igen lehessen kamu nevet beírni; ne legyen korlátozva sok dolog, mindenki használja úgy a rendszert ahogy akarja, mindkét félnek megvan a saját lehetősége, hogy kibasszon a másikkal; telefonszámhoz kötni az easybox lehetőséget, hogy arra kapjon SMS-t az illető.

Ez az ötlet gyerekcipőben jár, ha valaki lát benne fantáziát és lehetőséget ne habozzon írni commentet. Egy valamit kérek, hogy ne menjen "de ez IRL nem így van" próbáljunk meg egyszer tényleg a játékélményre adni ne a realitásra. «



 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Személy szerint nagyon szívesen látnám a rendszert a szerveren és örülök, hogy sikerült jól kibalancolni támogatom!
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Szerintem ez mindenki számára hasznos lenne, van benne kis rizikó, ami kell is. Esetleg óránként pedig jöhetne a futár aki ki is szállítja az itemeket, leveleket a kért helyre. Nem is kérdés, hogy támogatjuk!
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,544
-
Az ötlet jó, viszont... hogyan kerülnétek el, hogy megszűnjön a player és player közti kontakt? Ha itt mindent is lehetne küldeni, akkor nem feltétlen születne kontakt kettő vagy több játékos közt. Mi lenne a feladónak a risk abban, ha nem kellene adatot megadni feladásnál? Ezekre jöhetnek ötletek.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Szerintem így sincs valami sok kontakt a playerek között, én ebből indultam ki. De teljesen jogos, hisz ez tényleg elvenne egy szintet a csereberéből. A risk pedig az esetleges átnézése lenne a csomagnak. Ahogy fent is írtam, ha én feladok egy csomagot azt a PD akár mikor ellenőrizheti. Egy lefizetős részt is simán el tudok képzelni, ha lefizetem nem jelezne illegális tárgyakra. Az adatok megadása alap dolog lenne. Ha úgy kezdődne hogy el akarok küldeni egy pisztolyt de kéri a rendszer a teljes nevemet az halott ügy, és megint ott vagyunk hogy bejött egy rendszer de a kutya se foglalkozik vele. A PD-nek minden területre kitérne a keze csak tenni is kell érte. Szóval igen, ha én bemegyek feladni egy csomagot akkor a CCTV adjon a karakteremről egy leírást, ne kézbe kapják az infót a karakterem nevéről és lakcímemről.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Maga az ötlet tényleg nem rossz, viszont nem tartom reálisnak, hogy fegyvert lehessen küldeni a postán, nem igen tennéd meg ezt IRL sem. Azzal elveszne egy csomó RP lehetőség. Mi rengeteget RP-ztünk már szállítást más frakciókkal (fegyver, drog), vagy éppen eladást / vásárlást (kis sikátorokban, maszkban találkozni stb…). Ezek a dolgok sokat hozzátesznek egy frakció RP élményéhez, viszont ebben az esetben ezek elvesznének. Maga az ötlet viszont tetszik. Esetleg ha meg lenne szabva, hogy hány darab fegyvert lehetne feladni (talán max 2 kiskaliber), szerintem úgy ez a része is működhetne, viszont a feladások közötti időt limitálni kellene ebben az esetben (amennyiben illegális tárgyról lenne szó).
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Mint mondtam tök jogos hogy elveszne egy RP kör, viszont ha én csak droggal akarok foglalkozni és nem akarok player-player kontaktot csinálni hanem csak otthon ülni, feladni a csomagot és nyerni az egészen az is egy járható út. De értem az aggodalmat, viszont mint említettem a PD akár mikor közbe tudna szólni. Ha feladok egy csomagot legyen az 10 kokain az maradjon a postán 10-15 percig. Ha nem fizetem le a postást akkor kapjon a rendőrség valamiféle jelzést, hogy itt hagytak egy csomagot amiben valószínűleg valami nem odaillő van. Kapnak rólam egy személyleírást és mehet a nyomozás. Viszont így legyen több posta. Legyen 2-3 posta ahol fel tudok adni csomagot, meg ugyan ennyi easybox szerűség. Akár az összeset be lehet CCTV-zni, legalább izgi lesz.

ui: ezt az IRL se csinálnád dolgot meg már nagyon unom, valami mást kéne kitalálni erre. Mond hogy nem annyira élvezetes vagy valami, de IRL példálózni egy játékban gáz.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Mint mondtam tök jogos hogy elveszne egy RP kör, viszont ha én csak droggal akarok foglalkozni és nem akarok player-player kontaktot csinálni hanem csak otthon ülni, feladni a csomagot és nyerni az egészen az is egy járható út. De értem az aggodalmat, viszont mint említettem a PD akár mikor közbe tudna szólni. Ha feladok egy csomagot legyen az 10 kokain az maradjon a postán 10-15 percig. Ha nem fizetem le a postást akkor kapjon a rendőrség valamiféle jelzést, hogy itt hagytak egy csomagot amiben valószínűleg valami nem odaillő van. Kapnak rólam egy személyleírást és mehet a nyomozás. Viszont így legyen több posta. Legyen 2-3 posta ahol fel tudok adni csomagot, meg ugyan ennyi easybox szerűség. Akár az összeset be lehet CCTV-zni, legalább izgi lesz.

ui: ezt az IRL se csinálnád dolgot meg már nagyon unom, valami mást kéne kitalálni erre. Mond hogy nem annyira élvezetes vagy valami, de IRL példálózni egy játékban gáz.
Úgy gondolom egy valóságra épülő RP szerveren a realitás felé hajlani minden, de nem gáz. Ahogyan én is leírtam, az ötlet tetszik, de limitálni kell a dolgot, így a játék és a realitás felé is billen a dolog.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,544
-
Head of Staff hozzászólás
1.2-vel érkezik. A részleteket később kiírjuk, hogy hogyan.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó