Penal Code Ötlet

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

grazzoka

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Dewon Gray / Darw'in#7711 «

Ötleted leírása

» Az ötletem az lenne, hogy a Penal Code másképp hasson az illegál/NS/Karaktertörténettel rendelkező illetők szerepjátszására. Mire gondolok? A jelenlegi Penal Code-ban meghatározott maximumok, $50.000 és 300 perc. Ezek a számok alapból arra mozgatnak, hogy inkább hagyjuk az egészet, úgy sem éri meg stb-stb. Ezáltal kevés a kihasználtsága a dolgoknak. Még a pénzzel nem is lenne akkora probléma, mert kit érdekel a pénz. Inkább az idő. 300 perc - 5 óra egy olyan környezetben, ahol az RP létminimumát sem kapjuk meg, főképp afkra használjuk, másra nincs nagy értelme. Ezáltal az ötletem kifejtése, hogy a felsorolt illetőknek, akik illegális dolgokban mozgolódnak, lásd prostitúció, illegális frakció és társai. Kapjanak egy engedményt ezeken felül. Például $20.000 és max 90/100 perc. Az RP-t a jelenlegi rendszer nem segíti elő, ha egyedül kapnak el. A lebuktatás és egyebek ugyan úgy alkalmazhatóak, hogy elkapják az érintett szervet/embert. Viszont a resztriktálás kevesebb, ezáltal megszűnik a "Hát én tuti nem csinálok ilyet, mert ki a bánat ül 300 percet..."
Őszintén, szerintem az RP nem attól lesz meghatározó, hogy az illetőnk megkapja-e a 300 perc IC jailt vagy sem. Ez inkább elijeszti az embereket attól, hogy csinálják. Régebben voltak prostituáltak, akik tényleg az RP-ért, kisebb pénzért csinálták a dolgukat. Viszont hamar kihallt a projektjük a folytonos jailek végett. Szerintem egyet tudunk érteni, hogy az-az 5 óra, az kiöli az RP részért az illegális dolgokból és nem ösztönöz. Hallható a rendvédelmi személyektől, hogy nem kapnak illegális motívumokat, scriptes megmozdulásokat. Hát ez természetes, ha azt vesszük figyelembe, hogy ezek megvalósításához a 300perc lebeg a fejünk fölött, mint egy guillotine. «


Csatolmányok

» - «
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Az ötletben megjelenő egyik problémára készülőben van/lesz egy új rendszer, ami reményeim szerint megváltoztatja az eddigi játékmenetet.
Ez itt érhető el: https://forum.onerp.hu/threads/börtönreform.16333/

A büntetéseken valóban lehetne módosítani, hisz csak egy zárkába kerülsz nem pedig ténylegesen a megyei börtönbe. Én még azt is megkockáztatom, de kijelentem, hogy egyes rendvédelemben játszó játékosok mentalitásán is lehetne csiszolni. Nagyon lehangoló tud lenni, ha több óra szkenárió után több órára jailbe kerül egy játékos és OOC megjegyzésképpen kapsz egy sicc be-t röhögős emojival. Ez csak egy példa volt.

Nyilván a büntetést mindenkinek le kell töltenie, efelől kétség nincs. Viszont mindenáron ne csesszünk ki egymással és ne kezeljük egymást NPC-nek! Ez ahogy látom megemlítődik az ötlet fő hozzászólásában is.

Kivételek azért számomra is vannak. A toxic játékosokat mindenféleképpen büntetni kell, ha ész nélkül cselekednek karakterükkel. Aztán a szituációt sem tudják megfelelően, karakterhűen kezelni. Ennek függvényében jómagam is döntenék a több órás jailen vagy magától az illegális szereptől eltiltással is megpróbálkoznék.
Lehet egy kicsit elkanyarodtam, csak igyekszek minden eshetőséget figyelembe venni.

Szóval remélem, hogy sikerül egy élvezhetőbb játék körülményeket kialakítani.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Maga az ötlet nem rossz, viszont annak idején mikor megírtuk az új PC-t az volt az alapötlet, hogy csak azok kapnak 50k büntit + 300p jailt akik bankot rabolnak tússzal és robbanó mellénnyel.
Az ötletből ítélve sajnos úgy veszem le, hogy sajnálatos módon nem az akkor rendszer maradt meg a tudatban. Annak idején a X bűncselekmény összeadásánál osztottuk a büntetéseket így a max idő 100 perc körüli volt, hosszabb kihallgatás vagy elő RP után pedig levontuk az erre fordított időt a büntetésből.

Magán a rendszeren nem, inkább a rendvédelem hozzáállásán kellene változtatni ilyen téren.
Amennyiben tényelgesen vissza lehetne, hozni azt, hogy az akár 1-2 órás kihallgatásokat követően nem rakjuk még be szegény illegált 200 körüli percekre, illetve nem a maximum kiszabható büntetést nézzük olyan esetekben ahol a másik személy együttműködő volt, esetlegesen segítőkész.
Ez a rendszer régen működött, sajnálatos, hogy most valamiért nem működik és értem illetve látom a másik fél felháborodását és kedvtelenségét, hogy nem éri meg ha utána 5 órát kell afkolni a cellában.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Bárhol játszottam eddig, mindig a PD berkein belül tevékenykedő karaktereket eljátszó játékosok hozzáállása és magáról az RPről való gondolkodása volt a legnagyobb probléma. Azok, akik közülük soha, még csak ismerősökön keresztül sem ismerik milyen illegális karaktert alakítani, gőzük sincs mennyire demotiváló kapni az óriási büntetést és végtelennek tűnő szobafogságot. AJ-t nem kapsz olyan mértékűt, mint amit ingame azért kaphatsz, mert kihasználnál egy scriptet. Miért az ember van büntetve lényegében OOC, mert nem jött össze egy amúgy is szinte lehetetlen rablást kivitelezni, ami amúgysem érné meg IC előnyszerzésből (mivel jórészt nincs esélyed és buksz mindent), de legalább RPre biztosít lehetőséget.

Ha olyan gondolkodása lenne minden PDsnek, hogy ezek mögé lát és inkább örül, hogy nem a járőrkocsival szaladgál órákon keresztül, mert végre valaki akciót csinál neki, akkor talán nem büntetné orrvérzésig OOC szankcióval szerencsétlent aki lényegében RPt és játékélményt nyújt neki. Sokan OOC is azt hiszik, hogy most szétkellszxpatni az illegálost mert ő az ellenség és az nyújtja a játékélményt és kielégülést, hogy minél nagyobb számokat írhatnak a /jail után.

Bízom benne, hogy a jövőben átlesz dolgozva ez PD v. Illegál sok tekintetben, mert jelenleg nem találkoztam még emberrel, aki azt mondta volna megéri megpróbálni BÁRMIT kirabolni.​
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó