Passzív jövedelem, grind kiszorítása.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Chase Dalton / 3sm4rt«

Ötleted leírása

» A téma címe szerintem elég beszédes, olyan munkák behozatalára gondolok ami idő ráfordítással, és tapasztalat szerzéssel egy passzív jövedelemet tudna biztosítani a szerverre. Nagyon sokan jelenleg is csak azért járnak fel a szerverre, hogy rendezzék az állataikat, növényeiket, szórakozóhelyüket, és grindoljanak.Maga az ötlet egy olyan rendszer behozása lenne ami az idő elteltével, a szorgalommal/tapasztalattal hozna normális kereseti lehetőséget, illetve az újaknak is egy jó kezdés lenne, hogy ne túl sokáig ragadjanak a mókuskerékbe. Ezt én jelenleg egy olyan online kereskedésbe tudom elképzelni ahol fokozatosan tudnánk nagyobb és nagyobb értékű dolgok kereskedésével foglalkozni. Független lenne a többi játékostól, szóval nem számítana, hogy kinek mennyi pénze van aktuálisan.
A licitre bocsájtandó tárgyak adott időközönként jelennének meg egy oldalon(Mint jelenleg a kamionos munkába megtalálható fuvarok).

Ha egy tárgyat megvásárolunk, az bekerülne az oldalon lévő "Tárgyaim" box-ba. Ez a Box kezdetben egy 5 slotos dolog lenne, de idővel ezt ki tudnánk bővíteni(ezt is maximalizálnám, hogy meddig lehet bővíteni). A tárgyak eladása hasonlóan működne, mint a jelenleg is használatban lévő felvásárló 20-30 percenként változna a tárgyak eladási értéke. Szóval ha akkor adnánk el a tárgyat mikor épp fent van az ára, annak a különbsége lenne a haszon amit vissza is tudnánk forgatni. A szinteket a már begyűjtött haszon értékhatárokkal tudnánk növelni. PL. Kezdésként inkább lomokat lehetne vásárolni, kisebb haszonnal, de kisebb rizikóval. Ha elérünk egy 100-200.000 $ hasznot akkor mehetnénk már komolyabb licitekre, kisebb járművek (alacsony minőségű) és így tovább, akár az ingatlan kereskedésig, vagy műtárgyakig.

Összedobtam erre néhány ötletet, előre bocsi hogy gagyi lett de szemlélteti amit szemléltetni szeretnék.

A legtöbb rendszer amit használ, az jelenleg is már meg van valósítva a szerveren, valameilyen formátumba.

De nagyon szívesen látnék olyan munkákat is amik tapasztalat alapúak, és időt kell ráfordítani ahhoz, hogy hozománya legyen. Esetleg egy olyan szakmát is, ami nem frakcióhoz kötött, hanem magánvállalkozóként egy szolgáltatást lát el.
Szinttől függően tudnának ellátni adott munkákat a többi playernek.
Szívesen olvasnék Pró Kontrákat, az egész csak egy hírtelen ötlet, szóval biztos sok minden van amire az ötlet megírása pillanatában nem gondoltam, szívesen olvasom a saját elképzeléseiteket módosításaitokat ha esetleg termékeny talajba hullik az ötlet. ❤️😊👌 «


Csatolmányok

» «
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:489
Jó lenne valami passzív jövedelem, de fontos, hogy ne fizessen sokat.
Őszintén a borászat is lehetne ilyen, ha nem lenne ekkora grind vele, ha ténylegesen profitot akarsz belőle.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:489
Ha lekötsz 2x200k-t az passzív jövedelem, nem elég?
Igazából is-is szerintem. Ha csak tankolni jársz, kaját-piát veszel meg ilyenek, akkor pont elég a lekötés. Viszont, ha generálozni kell a kocsit, vinni kell, akár sima szerelésre akár másért (sokszor törték már össze a kocsim úgy, hogy csak parkoltam a kórház előtt pl és nem tudnak vezetni) meg hasonlók, akkor az már kevés.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Tehát a trading post nézegetése interaktívabb, mint az, hogy van lekötésed ami mellett tudsz RP-zni, frakciózni vagy épp RP munkázni?

edit: akkor már inkább a lekötésen emelnék vagy olyan dolgokon amivel RP szituációba lehet kerülni másokkal
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
Tehát a trading post nézegetése interaktívabb, mint az, hogy van lekötésed ami mellett tudsz RP-zni, frakciózni vagy épp RP munkázni?
Maga az, hogy rákukkantasz 20-30 percenként az eladásokra vagy figyeled ,hogy mikor van lent vagy fent interaktívabb mint 8 órára lekötni bizonyos összeget és mikor letelt kiveszed.
De maga a poszt lényege inkább az igényfelmérés.
Én csak egy saját ötletet dobtam be ami hátha alapul tud szolgálni másnak, vagy csak egy jó brainstorminghoz vezet.
De ha a közösség úgy látja, hogy semmi hasonlóra nincs igény, akkor nincs. 🫡
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:168
Kriszokos0
Gondoltam valami kicsit interaktívabb dolog legyen.
Valójában csak felemelném a leköthető összeget mondjuk 400-ra vagy nagyobb összegre, ha az megoldható. Esetleg emelnék a lekötési időn is mondjuk 12 óráig, így lehetne játszadozni a lekötésekkel sokkal jobban, mint jelenleg is. Mellette pedig passzív jövedelemnek el tudsz menni frakciózni. Hidd el, eléggé meg tudod szedni magad és ha van garázs az adott frakinak, akkor az autód sem fog történni.
Motor generál? 2k kilométer alatt érsz el oda, ha nem használod az autót gyakran és mondjuk frakizol, akkor legalább 3x-or ki farmoltad azt az összeget, ami szükséges. Oh.. Meg ott a prémium, az is elegendő rá magában.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:489
Valójában csak felemelném a leköthető összeget mondjuk 400-ra vagy nagyobb összegre, ha az megoldható. Esetleg emelnék a lekötési időn is mondjuk 12 óráig
Erre én is gondoltam, viszont úgy, hogy marad a 200K és adjon mondjuk 1%-al többet minden óra után.

Motor generál? 2k kilométer alatt érsz el oda, ha nem használod az autót gyakran és mondjuk frakizol, akkor legalább 3x-or ki farmoltad azt az összeget, ami szükséges. Oh.. Meg ott a prémium, az is elegendő rá magában.
Ez szép és jó, de a passzív jövedelem épp azért jó, ha van, mert ha nem vagy frakiban, akkor nem kapsz prémiumot. :)
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
Valójában csak felemelném a leköthető összeget mondjuk 400-ra vagy nagyobb összegre, ha az megoldható. Esetleg emelnék a lekötési időn is mondjuk 12 óráig, így lehetne játszadozni a lekötésekkel sokkal jobban, mint jelenleg is. Mellette pedig passzív jövedelemnek el tudsz menni frakciózni. Hidd el, eléggé meg tudod szedni magad és ha van garázs az adott frakinak, akkor az autód sem fog történni.
Motor generál? 2k kilométer alatt érsz el oda, ha nem használod az autót gyakran és mondjuk frakizol, akkor legalább 3x-or ki farmoltad azt az összeget, ami szükséges. Oh.. Meg ott a prémium, az is elegendő rá magában.
A lekötéssel nekem csak egy olyan problémám van, hogy 8 óráig nem férsz hozzá semmihez. Nem kis összegekre megy csekély kamat ( ami meg is érthető, való életben is így van) Itt viszont több kisebb dologba is bele tudsz fektetni pénzt, és több eséllyel tudod kihozni az adott kisebb összegeket már valamekkora haszonnal. Ha az 200 dolcsi akkor 200, ha az 5000 akkor 5000 de akkor sem kell az egész ciklust megszakítanod azért mert hírtelen egy kisebb összegre van szükséged.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,103
.
Itt megint az a lényeg ahogy értem, hogy 0 produktummal kapjon a player pénzt. Akinek a mostani gazdaságban sok pénz 2x200k az ne is akarjon gazdag lenni xd
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Igazából is-is szerintem. Ha csak tankolni jársz, kaját-piát veszel meg ilyenek, akkor pont elég a lekötés. Viszont, ha generálozni kell a kocsit, vinni kell, akár sima szerelésre akár másért (sokszor törték már össze a kocsim úgy, hogy csak parkoltam a kórház előtt pl és nem tudnak vezetni) meg hasonlók, akkor az már kevés.
nem látom a problémát ezzel.
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
Itt megint az a lényeg ahogy értem, hogy 0 produktummal kapjon a player pénzt. Akinek a mostani gazdaságban sok pénz 2x200k az ne is akarjon gazdag lenni xd
Szó sincs gazdagodási vágyról, hanem csak egy plusz dolog amivel az ember tud foglalkozni.
Tegyük fel van egy szabad 20 percem míg várom az embereket, leülök kicsit nyomkodni. De még sem egy fa biznisz, vagy farm ami miatt rohanni kell ,hogy ki ne pusztuljon minden.
Sajnos én is sok emberrel találkoztam a szerveren, akiknek fontosabb volt az, hogy ne rohadjon ki a tök minthogy maradjon a társasággal.
Ha valaki gazdagodni akar, és csak a grinde érdekli lehet nem ez az ötlet változtatja meg a szemléletet, viszont legalább egy alternatíva azoknak akik szeretnének egy kis pluszt, de nem akarják feláldozni az RP-t és az idejüket azért, hogy pluszhoz jussanak. Most ha csak az első ócskaságokkal kezd el valaki foglalkozni akkor zsebbe megy 200-300$ haszon / eladás, ami jelenleg a boltokba még egy tacco-ra se elég. De ha valakinek ez a meggazdagodás hát nyomkodja serényen. :)
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:489
nem látom a problémát ezzel.
Nem is mondtam, hogy baj van ezzel. Szimplán azt akartam kifejezni, hogy ha egy MINIMÁLIS plusz bevételt tudnál szerezni anélkül, hogy kamionban ülsz meg tököt szedsz, akkor tudsz nyugodtan RP-zni úgy, hogy az ilyen kiadásokat tudod fedezni mellette.

Itt megint az a lényeg ahogy értem, hogy 0 produktummal kapjon a player pénzt. Akinek a mostani gazdaságban sok pénz 2x200k az ne is akarjon gazdag lenni xd
Részemről szó sincs gazdagodásról vagy nagy összegű pénzszerzésről, szimplán minimális pluszról.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:819
Szerintem épp elég passzív jövedelem van amit szemrebbenés nélkül tud az ember kihasználni. prémiumok rp alapú fizetés kiegészítés. Rengeteg GOV-tól igénybevehető támogatás cégekre, civileknek, csak mert levegőt veszel.... - Egy kezdő feljön a szerverre és tájékozódik, instant több mint 100k-val indíthat a govnál, ott a lekötés, és mindenki kedvence a kereskedés... - Igen szinte mindegyikhez minimálisan rpzni kell. Én ha változtatást kérnék ezeknek az összegeknek az emelését átgondolását kérném...
 

Bolondmike

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:222
bolondmike
Megszokott beef téma megint csak előkerült 🤣🤗 Van elég passzív jövedelem a szerveren nem kérünk többet, tökéletes a szerver ahogy van, illetve olyanoknak kellene a véleményére adni aki nem másik szerverről beszél, és aktívan játszik nap mint nap a szerveren! Illetve ameddig olyan emberek véleményére van adva, aki máshol tolja de azért kéregeti a változásokat, aki meg megteheti hogy állatot gondozzon az meg csinálja amit szeret 🤗
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:789
Sean Bennett
Megszokott beef téma megint csak előkerült 🤣🤗 Van elég passzív jövedelem a szerveren nem kérünk többet, tökéletes a szerver ahogy van, illetve olyanoknak kellene a véleményére adni aki nem másik szerverről beszél, és aktívan játszik nap mint nap a szerveren! Illetve ameddig olyan emberek véleményére van adva, aki máshol tolja de azért kéregeti a változásokat, aki meg megteheti hogy állatot gondozzon az meg csinálja amit szeret 🤗

Ne haragudj de feltudnád ezeket sorolni, miket értesz passzív jövedelem alatt?
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
"olyanoknak kellene a véleményére adni aki nem másik szerverről beszél, és aktívan játszik nap mint nap a szerveren! Illetve ameddig olyan emberek véleményére van adva, aki máshol tolja de azért kéregeti a változásokat"
Ezt a részt nem igazán értem, mire szeretnél utalni, de az ötletek pont erre valóak. Lehet egy beef téma vagy bármi, de ha az egy olyan emberhez kerül akiben megfogalmazódik egy előremutató ötlet, az már a szerver előre lendülését hozza elő. Lehet, hogy egy másik irányba indul el a téma ami teljesen elüt a kiindulási ponttól, majd egy olyan pontba végződik ami kiaknázza egy sarkallatos pontját a szerver életének. Néha érdemes kicsit túl is nézni egy adott szituáción. 👌🫡 Itt is már előkerült a lekötési idő/ összeg megemelése, vagy a segélyek átgondolása.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:489
Megszokott beef téma megint csak előkerült 🤣🤗 Van elég passzív jövedelem a szerveren nem kérünk többet, tökéletes a szerver ahogy van, illetve olyanoknak kellene a véleményére adni aki nem másik szerverről beszél, és aktívan játszik nap mint nap a szerveren! Illetve ameddig olyan emberek véleményére van adva, aki máshol tolja de azért kéregeti a változásokat, aki meg megteheti hogy állatot gondozzon az meg csinálja amit szeret 🤗
Az, hogy napi 8 órát pénzt farmolsz és campeled az autókert, hogy az 1 millás kocsit eladd 3ba gyárilag "MeRtLiMiTeSéSeNnYiTéR" nem számít passzív jövedelemnek.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó