Keressünk ebben értelmet? -Kibeszélő téma

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Henzó

Individuum
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:313
-
A végén kiderül még az is, hogy aki grindol az sem élvezi a grindolást csak csinálja mert már beletett egy csomó időt és energiát.

De tovább megyek a végén kiderül hogy a script túlbonyolítása nem enged azoknak a játékosoknak, akik grindolnak időt fordítani másra is, mert akkor a már megszerzett dolgai bánják? Ez lehet csak az én agymenésem de lehet benne valami mélyen eldugva.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
A végén kiderül még az is, hogy aki grindol az sem élvezi a grindolást csak csinálja mert már beletett egy csomó időt és energiát.

De tovább megyek a végén kiderül hogy a script túlbonyolítása nem enged azoknak a játékosoknak, akik grindolnak időt fordítani másra is, mert akkor a már megszerzett dolgai bánják? Ez lehet csak az én agymenésem de lehet benne valami mélyen eldugva.
Számomra pont ez a szar, hogy szívok a vassal (fát még megoldom), lemegyek a bányába, szétvágok 50 vasat meg ezüstöt (vegyesen, aderallal) aztán ad 5-6 darabot a legjobb esetben is?! Én nem várom el, hogy több legyen! Ha kell, ott áll a ranch, leszarom, max eladom. Igaz, amiért vettem sose jön vissza, de nem érdekel a bukó. Inkább a frakcióra fordítanám az időt, de azért egy minimális pénzt is termelnék. Persze, minimális, napi 5-600k.. Mhm, nyílván. Adózás után esetleg. Ez sem gond, vigye a GSA, nemlényeges. A fenntartás? A javítások?
Demzsinek leírtam Discordon, hogy a bizniszrendszerre a tesztelők (akik valóban teszteni mentek fel ott és akkor, nem azért, hogy megnézzék, hogy az adott terület mennyibe fog kerülni, stb... Ugye srácok? Tudják,akikre gondolok...) minden real timeban csináltunk. A szarvasmarha bevételét bárki megtudta mondani? Hogy mennyit fog hozni 4-5(!!!) nap után? Szerintem senki. Azt se tudtuk ott és akkor, hogy mekkora lesz, mennyi pénzt ad. Igen, ad 200 marha 15 milliót. Mennyi az adója? Mennyi az állat ára? Menyni a fa és a vas ára? MENNYI IDŐ IS EZ?!


Kurvaunalmas a grind. Én, aki grindolom a farmot mint a picsa mondom ezt, hogy UNALMAS! Kiégek már lassan... és nem, ez már ott elment, hogy NEM MEGFELELŐEN TESZTELTÜK LE! Ha az ott és akkor nem 10 órát megy, hanem pl 2 napot, és két napig mindenki csak azt csinálja, akkor ott és azonnal tudtuk volna, hogy mennyi is lesz a della belőle! Nem, szart rá mindekni.

CSak az volt a fontos, hogy én (mondok valamit! Full random!!!) a Horny's burgert a cégemmel, amit most alapítottam, raktam be a rá a pénzt és a haver ott áll a cpbe gyorsan MGvel felvegyem, gyorsan kibérelje és az enyém legyen! Senki sem tudta, hogy 30*45k+ fuvar behoz egy valag pénzt. Senki sem tudta, hogy a farmból menynit lehet kiszedni. Csak amikor élesben ment. és utána meg sírtunk, mint a picsa, hogy jajj nerfelik nerfelik... Mit vártatok? Szart mindeki rá, aki meg csinálta volna enm tudta, mert nem hogy annyi idő alatt nem jött le a cucc, hogy megnézzük, de a tesztünk sem tartott addig! Legyen péntek estétől vasárnap estig! Hidd el, lesz eredmény.
Persze, késő bánat, de ez van! Nem késő javítani! Van, aki csinálná!


Edit: A kamionos cég az egyetlen, amire PP-t tudsz/kell költeni, hogy nagyobb fuvarokat tudj vinni. Farmosnál is jó lenne, ha lenne PP-s trailer, meg eke, akibe több mag fér. Kevesebb jármű kellene, szervernek stabil lenne a fennmaradása, stb... Fakitermelőnek 7 napig nem tönkremenő juhargyüjtő? Deal? Csak a kamionos cégbe tudsz PP-t költeni, hogy több pénzed lehessen. Legyen máshol is.
 
Utoljára szerkesztve:

Henzó

Individuum
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:313
-
Kicsit elkanyarodtunk a témától, de észrevételnek mindenképp hasznos dolgokat lehet leszűrni a fenti HSZ-ekből.

Kezdenek az emberek elfáradni abban, hogy folyamatosan az igazukat kell bizonyítsák, aztán a végén kiderül, hogy nem is az emberekkel volt a gond.

Saját nevemben eltudom mondani azt, ha lennének olyan frakciók a szerveren, akikkel szívesebben kontaktálnék, vagy lennék a részese talán aktívabb játékos lennék. Ezzel a részével nem vagyok egyedül úgy érzem, viszont ahhoz, hogy az olyan frakciók megint írjanak pályázatot, amik nem egy hónapig tartanak és normális tartalmat tudnak hozni a szerverre szükség lenne egy másfajta felfogásra azoknak a körében, akik létre tudják hozni a megfelelő eszközöket ezeknek a frakcióknak.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Kicsit elkanyarodtunk a témától, de észrevételnek mindenképp hasznos dolgokat lehet leszűrni a fenti HSZ-ekből.

Kezdenek az emberek elfáradni abban, hogy folyamatosan az igazukat kell bizonyítsák, aztán a végén kiderül, hogy nem is az emberekkel volt a gond.

Saját nevemben eltudom mondani azt, ha lennének olyan frakciók a szerveren, akikkel szívesebben kontaktálnék, vagy lennék a részese talán aktívabb játékos lennék. Ezzel a részével nem vagyok egyedül úgy érzem, viszont ahhoz, hogy az olyan frakciók megint írjanak pályázatot, amik nem egy hónapig tartanak és normális tartalmat tudnak hozni a szerverre szükség lenne egy másfajta felfogásra azoknak a körében, akik létre tudják hozni a megfelelő eszközöket ezeknek a frakcióknak.
És ez csak a kezdet lenne. Be kell látni,hogy a vezetőség is befolyásolja a játékosok gondolkodását. Mert fontos mozgató rugó a pénzt. Ám ameddig frakció nélkül komoly összegeket lehet szakítani - kínkeserves grindok mellett, ahogy azt Hector fentebb kifejtette - a játékosok továbbra is grindolni fognak és nem rpzni.
 

Henzó

Individuum
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:313
-
Ezeknek a szükségességét igazolja az, hogy majdnem 700 ember látta 2 óra alatt ezt a topicot, a hozzászólások mellett a reakciók és eleve a tény, hogy ez a topic megszületett. Úgy gondolom ez a forgatókönyv lejátszódott már egyszer nem túl régen egy ennél zöldebb szerveren.

A legütősebb, legjobban megírt karaktertörténeteknek is komoly napok kellettek ekkora megtekintéshez, nemhogy pár óra.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Fent @Henzó és @Demzsi plusz @Anubis30 is leírta amúgy a főbb problémákat. Szóval én azokat skippelném is. Ami sajátot tudok hozzá adni az csak annyi, hogy azon kevés játékosok egyike vagyok aki még játszik, ennyi idő után is. Bár inkább a haveri társaság tart itt mintsem az újítások. Nem is vagyok aktív a fórumon, se sehol. IC csinálom dolgaim amit tudok és kész. Ennek pedig egyszerű az indoka, nekem már nincs kedvem itt semmin változtatni. De kajak, minek? 1 évig nem volt, akkor most se lesz.

Amit én látok az nem más mint a kétségbeesett kapaszkodás a játékosokba. (legtöbbször régi jó bevált MTA/SAMP módszerekkel) Nem merünk már úgy szankcionálni(utolsó utáni esélyeseket sem. Az amúgy mi?), lentebb adtunk az elvárásokból és a többi. Persze.. bizonyára a játékosok és a megmondó emberek hibája ez is. Ja.

Illegál oldalon töltöttem el a legtöbb időt, oda minőségi alternatíva a nem reális lövöldözést elkerülő embereknek nem érkezett 1 év alatt. Konkrétan semmi. A kocsifeltörésen kívül ami esetleg dobott pár csontot rosszabb napokon. (a drog és fegyver piacról inkább ne is beszéljük, sírtunk már eleget.)

Na de miért nem? - A legtöbb amit meetingen vagy fórumon kaptam/kaptunk az nem más mint a "Magyaroknál ez nem működik" (Honnan tudod? Mert MTA-n nem ez a menő?) "Nem megvalósítható" (Olyan dolgokra amik amúgy máshol ALTVÉN léteznek, igen) "Nem látványos, parancs nem lesz" - (Ez a pókeres ötlet volt, hogy legalább a búta illegálos aki nem akar lövöldözni napi 5x meg taktikai szettben rohangálni az beszélgetések mellet tudjon szórakozni. De ugye egy panel meg egy parancs nem volt elég. Mert nem illik a szerverre.) Mint Demzsi is írta, a legtöbb "belsősre" került. Aztán ott is maradt.

A tesztelés hiánya amit említettek, igen is valós. Találkoztunk vele mondjuk a drogrendszernél, amikor bekerült és minuszba vert mindenkit. Akkor leboxoltuk helyben, hogy elfogadható legyen. (Egyébként még beszéltük is hogy ideiglenes megoldás de azóta az van. És azzal megy a mentegetőzés hogy HÁT TI AKARTÁTOK WAWAWWA). - Az a rendszer nem működik, pénz generátor. A PD nem tud a folyamatba beleszólni, képtelen, lehetetlen. Miért? Mert XY kigrindolja vagy megveszi az adott "grind itemet" -> becsapja az npcnek aki X óra alatt lenyomja neki a drogot -> NPCnek eladja. Itt hol lehet megzavarni az illegál működését? Sehol. Ingyen pénz generátor, nem ezt akarják az emberek. Eladni a drogok felét nem lehet playernek csak akinek a norecoil kell vagy a hp. Mert picsa drága és semmit nem ad.

Nekem ami még bosszantó az a bekorlátoltság, rengeteg ember van korlátolva. Kell egy szinten, de ez sok. Mindenhez SCRIPT kell meg panel meg ez-az-amaz. Amikor babdában voltunk éheztünk egy verekedés utáni felszedésre. A gettóban egy kisebb verésre minek a mentő? - Megkaptuk az EÜ dobozt, csá újra MTA. Jó látni! - Minek a minigame? Megvertek, jön haver, elbassza a minigamet, meghalok. Elnézést? Ez was? - Helyette felpattant volna és kész, ha panasz/bugoltatás/kihasználás van akkor ott a PK vagy a /pm. Bruh.

A mostani frakciók helyzetére pedig annyit tudok mondani, hogy hát ez van. Ha nincs más alternatíva akkor hiába tartjuk a markunkat. Minek egy RPre alapozott frakció ha szart se tud csinálni? Majd jön egy fegyóraki, rablás élvező, egyenest a Paydayből kihozott fúróval baszogtatni a széfet. Nem tudom miféle filmeket néztetek de a szervezett bűnözés azért ennél jóval izgalmasabb tud lenni. (Mégha 1x-2x beleférne, de eddig aki belevágott hogy "NAJÓ CSAK HETI 1" azok végül totál elsüppedtek a dologban. Az RP elmaradt mert a dara sokkal izgibb és támogatott.

További betegségeket sorolhatnék de már csak egyet tudok kiemelni, a játéktér nagysága. CAYO PERICO - VIDÉK. Totál fölösleges ha alapvetően a városban játszódna a szerver. De még a mai napig jön vidékre egy-két új dolog. Mi is van vidéken? Farmok - növény és állat, juharkúpolás, kamionozás, moonshine, fémkeresőzés, halászat, rákászat, illegál hajó, bánya, favágó, libegő, harmony bolt rablás, drag pálya, 10 kiló "biznisz" és még amiket kihagytam. Totáááál fölös dolgok, széthúzza az amúgy is kicsi játékosbázist a nagy mapra. Biztos lehetne alternatívát kitalálni a városban vagy legalább annak közelében.

És félreértés ne essék, ezek jó és jópofa scriptek! De tényleg! De a nagy része több órát igénybe vevő grindnak van és nem arra hogy bárki is egy sort RP-zen rá. És nem... ezt nem azzal kell megoldani hogy "Hát de a szabály is mondja hogy RPzni kell melóban" - Ki a picsa akarja azt rpzni egész nap hogy a tököt szedegeti meg feji a juharszirupot? RP általában kettő vagy több különböző player bevonásából lesz, amiből akár sztoriszálak alakulnak, IC kapcsolatok legyen az jó vagy rossz vagy csak szimpla érintkezés történik.




Persze ott a másik oldal is, a tulaj szemszöge. Nem azért fizet egy fejlesztőt vagy öli bele saját idejét és pénzét mint itt, hogy utánna semmi profitja ne legyen a dologból. Ez is egy üzlet, lényegében. Lehet itt mondogatni, hogy mindent a PLAYERÉRT!! De legyünk őszinték, hogy számít a profit. Kell is, kinek nem számítana? Fontos ha a saját időd, energiád ölöd bele.

De szerintem a közösség sose kért olyat hogy na irgumburgum csak minden rpvel és minden más szar. Legyen pp, legyen limit, legyen kereskedés, senkit nem érdekel. Tudjuk jól hogy itt nincs 800 player ami fenttartja a szervert kisujjból. De csak egy alternatívát akartak az emberek, nem kapták meg. Ez van, majd esetleg foglalkozik vele az akinek még van kedve hozzá.

Engem és ha beszélhetek egy kicsit Demzsi nevében akkor szerintem őt se foglalkoztatja már annyira ez a dolog. Nyugodt lehet mindenki aki aggódott ez miatt bármiféle szinten is. Ha a mostani rendszer és szint megfelel a többségnek akkor úgy is ez marad. Ezt már a jelenlegi frakció vezetőknek/adminoknak/vezető tagoknak kell leboxolni a játékosokkal és egymással. Már persze, ha akarnak változást.




Én már csak RPzek addig ameddig totál ki nem égek a járőr autóba fosó és hasonló tevékenységet folytató egyénektől. Vagy ameddig odébb nem raknak a felsőbb hatalmak.
 

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
Nem kötelezőek a scriptes rablások, oké. Mégis meg lett említve, hogy jó lenne használni őket. Az újonan bekerült illegálok leírásaiban ezek kötelezően jelen vannak, felénél nagyon erősen törik a realitást. Nem vagyok szakértő, de egy cartel életébe hol fér bele az autóker rablás? Mondjuk… már bandánál is láttam, hogy most ez a menő. Számomra az a felfoghatatlan, hogy ezeket senki nem teszi szóvá, jó az úgy, ahogy van. Nekem is olyan érzésem van, hogy sokkal de sokkal kisebbek az elvárások. Valljuk be, 3 hónappal ezelőtt ez nem így működött. Nem mondom, akkor is volt egy-két frakció, ahol felmerültek problémák realitás terén, de valahogy mégis /magasabb volt a színvonal/.

Mikor belekezdtünk a TBC-be, féltem, hogy nem lesz rá nagy igény. Nem foglalkozunk scriptes rablásokkal, sem a drogeladással. Magyarul: a frakciótagok nem tudnak nagy pénzekhez jutni nálunk. Öten-hatan indultunk, mára már ott tartunk, hogy lassan tele a frakciópanel. Persze, egy teljesen új drogrendszernek nagyon örülnénk, használnánk a scripteket, ha reális keretek között beleférne a bandarp-be. A jelenlegi területrendszerrel annyit tudunk kezdeni, hogy konkrétan karakteren kívül lecraftoljuk a tárakat, megrendeljük a fegyvereket, aztán egy fiktív szál révén belevesszük az rpbe. Hosszútávon ez megoldás? Nem hinném.

Pénzre szükség van, egy interiort 100k alatt nem fogsz venni a gettóban sem. És igen… egyesek most röhögve olvassák ezt el, mert az a 100k nekik semmit sem jelent, hisz milliók ülnek a bankban. DE higyjétek el, hogy rpvel azt az összeget nem egy, és nem is két nap alatt fogom összeszedni. És most egy interiorról beszélünk, amire szükséged lehet az rp-het, nem a 152. szuperautóról, ami teljesen felesleges, és semmit nem ad hozzá magához a karakterhez, vagy annak személyiségfejlődéséhez. Feleslegesnek tartom, hogy most kitérjek a szerver gazdaságára részletesebben, százszor ki lett már vesézve, de változás nem történt.

Valamennyire lehet eltér a témától, de nem tudom megérteni, miért nem mernek az adminok szankciókat osztani? Utolsó esélyesként ha szabálysértést követsz el, kapsz egy 30 perces AJ-t, de talán még azt sem. Nem szeretnék senkit megsérteni most, de nem egy olyan játékos játszik a szerveren, akik vagy rontanak mások játékélményén, vagy csak azért van itt mert a valakinek a valakije. Konkrétan bármit csinálhatsz, nagyobb következménye nem lesz. Funolsz 4 órán keresztül, belesz*rsz a rendőrkocsiba, leülöd a 30 perces jailed, és megy tovább az élet. Miért nincs a dolgoknak súlya? Mert esett a playerszám? Azért kapnak olyan emberek ub-t, akik nyilvánvalóan nem közösségbe valók, hogy több játékos legyen?
Ez is arra bűzlik, hogy inkább a mennyiség lett előtérbe helyezve, nem a minőség. Nem hinném, hogy ez lenne a megoldás. Sokkal mélyebbre kellene ásni. Vagy…elég ebben a topicban áskálódni.

Nem szeretnék senkit megsérteni a hozzászólásommal, ez egy személyes vélemény. Talán egy kicsit nyers lett, ezt tudtam összehozni így hajnalni háromkor.

Jóéjt!
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Attól, hogy tőlünk van az elvárva, hogy legyen mittudomén 150-200 hcrp-s átlag játékos, az nem működik. Sose volt annyi Magyarországon összesen, az egész közösséget nézve sem. És míg nem lesz ilyen, addig egy szervert sem lehet csak és kizárólag az ilyen játékosokra építeni. (Volt már rá példa, látjuk, hogy hol van épp.)
Aki játszott a ti AVRP-teken, az tudja, hogy ez nem igaz. És állandóan ezt hajkózod, miközben tudod te is nagyon jól, hogy menne. Valamint azt azért ne seperjük a szőnyeg alá, hogy ezek a projektek nem az RP-re vevő játékosbázis miatt fulladtak csődbe :)

Simán van a magyar közösség több száz fős, csak ők itt-ott játszanak, a magyar szerverekből kiégve. Vannak világon játszók, de vannak olyanok is, akik átmentek valami random amerikai, vagy angol szerverre, ahol kapnak RP közeli élményt.
Ahogy az előttem kommentelők nagyon szépen és kultúráltan kifejtették: RP, Roleplaying, szerepjáték; ez lenne a megvalósítandó cél, nem pedig a grindmachine. Én merem azt az állítást feltenni, hogy ha nem lennének grindolási lehetőségek, akkor mindenki szívesebben csinálna mást. De ugye beleölt már mindenki nagyon sok pénzt (forintot, vagy IG pénzt, mindegy), és csak folytatni akarja.


És mindenféle önfényezés nélkül, én már letöröltem az altv-t, mert úgy éreztem, hogy a szerver nem tud nyújtani nekem olyan kikapcsolódást, mint amit elvárnék. Pedig nekem is volt 3 hcrp-s karakterem, és igyekeztem mindig élethűen, megfontoltan vezetni a karaktereket. Ahogy azt illik.
 

Levosz

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:70
Bobson Dugnutt
Fogalmazás nem az erősségem, de szeretnék én is hozzászólni a topichoz.
Egyszerre boldogít a posztban látott hozzászólások, hogy nemcsak én érzem a hanyatlást és nekem nincs ingerem sokat fent lenni, mellette elszomorít hogy eljutottunk erre a pontra hogy sokaknak 3 éven keresztül süket füleket talált a mondanivalójuk. 2020 béta óta tagja voltam a dolgoknak és még akkor dícsérni tudtam a szervert , óriási potenciát éreztem, amikor megnyitott a szerver 200+ playerrel csillogott a szemem. Scriptből volt itt-ott és kihoztuk a legjobbat RP-vel. Még SSMO önkormányzatban voltam és nem scriptekhez kötődtünk, hanem RP-vel órákon át szórakoztunk illegál és legál oldalakkal. Rengetek visszajelzés jött, hogy mennyire közvetlen és jó a társaság. (Ennyit az önfényezésről)
Most ezeket az időket annyira visszasírom és amit Demzsi és Henzó, Anubis leírt és még sokan mások, minden pontjukban egyetértek és tudom őket támogatni. VIsszanézve annyi jó frakció és játékos volt tele RP ötlettel és motivációval, amik a végén le lettek szavazva vagy az ötlet posztokon porosodnak. Azok a játékosok óriási számban eltűntek és kiégtek, én is már kiégtem nem egyszer és próbálok reményt keresni az egészben, mivel a barátaim is itt játszanak néha-néha vagy mert 3 évem van a szerverben. Ott volt az illegál , 3 éven át hallottam jó ötletet vagy nekifutást ami nem volt sikeres, mert nem kapott figyelmet a vezetőségtől és megunták a negativitást és várakozást. Rablások jöttek , de nem mindenféle illegál akar csak bankrablással és ékszerrablással meglenni. Hallottam jó ötleteket bankrabláshoz, de azt is utána hogy le lettek szavazva. (Gondolok itt az altv update, Ped rendszerére) Ékszerrablás jónak indult és van is benne ez-az amit jónak lehet mondani, de nagy igényt nem hallottam róla, én csak Jeffry-től láttam Live-ot bár teljesen meg se néztem. Sajnos arról is hallottam logikátlan dolgot, pl a lopott ékszert ugyanannak a boltnak kell eladni. (What??) És még a dara után nem is kifizetődő miután az illegálnak grindolni kell a fegyverért. Drogrendszerre annyi kérést hallottam és az sehol se lett még tervrajzra se vetítve de az ékszerrablás előbukkant. Ha senki nem kéri ne legyen már problémázás, hogy senkinek nem tetszik semmi. Főleg ha van rajta mit javítani. Ott egy ötlet fórum PONT EZÉRT, hogy amire van igény akkor kerüljön be, aztán hébe-hóba valami bekerül , lehet eltérően ami le van írva. Furcsa módon 1 éves vagy öregebb posztok is vannak.

Valahol már untam a sok szabályzatot, (nem arra gondolok hogy nem kellenek de..) annyi probléma volt a szerveren amit csak szabályzattal letudott a vezetőség. Legjobb példa a trafipax volt hogy van egy idegesítő, hibás modell amit le lehet cserélni, erre egy lusta szabállyal letudják a problémát. Kár hogy fórum posztot kellett erre nyitnom, hogy le legyen végre cserélve.

Kezd már fárasztó lenni hogy van egy jó ötlet vagy valami Quality of life ötlet amire az a válasz jön, hogy "sok munka", "sok idő megcsinálni". És? Innen az jön le hogy nem akar a vezetőség foglalkozni a dologgal vagy lusta hozzá. Lássa már a játékos bázis hogy törődnek velük és a szerverrel..

Unalmas már hogy a vezetőség RP-re rugdos minket amikor azt is hozzánk dobja, hogy rpzzünk NPC-vel.
2 éve amikor bejött az étterem gyönyörűen ránk lett erőltetve a dolog, hogy járjunk el oda és a víz + kaja tápértéke a homokéval lett egyenlő, (a whisky jobban hidratál mint a VÍZ) csak hogy mi menjünk kajáért és beszéljünk másokkal (Mondjuk ez hozott annyit, hogy jót beszélgettem Sheriff-ekkel, miközben grilleztek tükörtojást a házamnál, mert nem akartak étterembe menni, aztán a homok is laktatóbb lett mint a tojás a "javítás" után.). Az RP-t nem erőszakolni kell, hanem megadni a lehetőséget rá. A sok npc-vel pont elmegy, a kényszerítés meg elveszi a kedvet tőle.


Jött a konkurencia és akkor volt egy leállás pont ugyanezzel a problémákkal. 90%a a szervernek váltott mert az itteni dolgokat megunta és kiégett, amikor újra nyílt visszajött mert nincs más vagy várt valamit. Sajnos ugyanaz van mint az első leálláskor. És ne mondogassák már hogy nincs baj és mi vagyunk hülyék.. 3 éve van aki itt van/volt és mondta a hibákat és a javításokat amire a "csak te érzed így / minden jó, ez hülye" válasszal a nyakába fostak.
Régen mondtam hogy LEHETNE potenciál a szerverben de most amerre tart amilyen hozzáállással azt tudom mondani, hogy LEHETETT VOLNA.
Már egyszer kifejeztem a véleményem discordon ami annyit ért hogy szúrós szemmel néztek rám. Tapasztalatból, két kijövetel van ha nem tetszésedet nyilvánítod, vagy leszarnak vagy megfigyelésre tesznek. Ugyanaz van, mint például a Hungary Rp-n volt, cenzúra..
Még az sem erződik, hogy hálásak a segítségért ,legyen ez teszt vagy bármilyen hozzátett munka. Akárki aki eddig segített hallgattam hogy le lett szarva vagy úgy bántak vele, mint aki max elvett az asztalról és nem tett hozzá. Vagy nézzük a veterán játékosokat, mi itt vagyunk az alapoktól, mi is le vagyunk szarva hiába látjuk és mondjuk a bajt.

Messze állok még hogy minden fájdalmamat kisírjam, de csak hadarni tudnék. Remélem azért átadja a dolgokat a többi playernek.
 
Utoljára szerkesztve:

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,524
-
Rengeteg minden meg lett említve, amivel egyetértek, így azokat nem fogom leírni én is újra. Pár pont amit szösszenetként itt hagynék - elvégre nem írtam alá titoktartási szerződést, se semmit, viszont a korrektség kedvéért nem fogok teljesen a dolgok mélyére ásni és felszínre hozni őket.

Tény, hogy az én vezetőségi időszakom se volt mindenki számára elfogadható - aláírom. Voltak szemét és keményebb döntéseim, szabályaim és a többi. Viszont... - minden önfényezés nélkül, szimplán a tényeket felsorakoztatva - próbáltam kihozni a maximumot, időt-energiát nem sajnálva. 2021.03.29. óta voltam jelen csapattagként a szerver életében, akkor még 1-es adminként. Azóta próbálkoztam - több emberrel együtt [akik kiégtek időközben vagy így vagy úgy, bizonyos okok miatt] a lehetőségekhez mérten a legjobb tudásom szerint segíteni a közösséget és a csapatot [kitartást annak pár adminnak akik még bírják 🤍]. 2021 őszén már mindenki tudott bőven a másik szerver nyitásáról és akkor már vezetőségi szinten volt lehetőségem belátást nyerni a oneRP életébe. Nem egyszer, nem kétszer tartottunk kis előadást arról, hogy nem jó az út, a játékosokat meghallgatni, nem pedig csendesíteni kell. Nem történt semmi érdemleges változás, maximum csak halvány próbálkozás, ami akkor is csak egy réteget fogott meg, vagy maximum annak is csak egy kis szeletét. Bezárt a szerver, leadtam, hagytam búcsúzóul egy nyersebb monológot, hogy alapos és mély rework kell, nem csak scriptek / optimalizáltság, hanem hozzáállás szintjén is. Nagy reményekkel jöttem vissza az 1.0 előtt, Klóddal rengeteg munkát és időt öltünk a dolgokba [innen is üdv]. Elmondtam neki, hogy nem fogok megvárni még egy bukást, mert nem vagyunk képesek tanulni a saját hibáinkból, holott lett ígérve fű meg fa még a hírekben, hogy milyen változások lesznek a mentalitást is tekintve... hát sehol semmi.

Rengeteg ötlet, QoL apróság, lehetőség vagy a kukában landolt többségi [értsd vezetőségi] szavazat alapján, vagy került fel belsősre, ami a mai napig ott van - lásd chopshop, vagy ez vagy Henzó által összeírt és működőképes drogrendszer rework és még lehetne sorolni... [ami a leadásával együtt inkább törlésre is került, mert reménytelen volt, hogy bekerüljön]. Helyette olyan dolgok kerültek megvalósításra, amiről volt, hogy mi is csak akkor tudtuk meg, hogy a következő patchben lesz, amikor már 80%-ban elkészült [pl.: dragtrack]. Utólag is bocs azoktól, akiknek odaírtam, hogy majd bekerül - én is ebben a tudatban voltam.

Féléve elindult a lejtőn lefelé az egész ismét, amit egyszer már sokan átéltünk itt. A legjobban azzal lehet bemutatni a csúszást, amikor a K-Town projekt leadásra került. Egy olyan projekt ami rengeteg pluszt tudott adni és tudott volna még adni a közösségnek. Az volt a fordulópont arra, hogy átgondolásra kerüljön az, hogy ne csak a scriptes dolgokért kaphasson juttatást egy-egy illegális szervezet [már aki élt vele], hanem a pure RP is díjazva legyen. Létrehoztunk olyan dolgokat, amik máshol már alap, hogy vannak [Gamemaster, RP alapú illegális tevékenységek és még sorolhatnánk].

Az volt az elv, hogy legyen balansz a két oldal között [grind vs RP]. Volt rá próbálkozás, nem egyszer, nem kétszer... csak amikor bekerül a rules-ba, hogy RP-zned kell minden körülmények között és szerephűnek kell maradni, akkor jött a felháborodás, hogy hát de a farmokon meg a kamionban mit RP-zel, miért van erre szükség, etc-etc. Akkor kérdezem én, hol a balansz? Az a balansz, hogy az egyik rétegnek nem kell RP-zni egy RP szerveren, a másik meg tegyen érte, de ne kapjon semmit? Ez minden csak nem balansz. Kukába lett vágva rengeteg minden amivel nem egy MTA vagy online feelinget akartunk kialakítani és vissza lettek hozva olyan dolgok, mint az "ajánlott a sciptes rablások használata, indokolatlan frakciók behozatala a szerverre [cartel - amiről döntést hoztunk anno közösen, hogy többet nem lesz], stb. Megint a mennyiség a mérvadó a minőség helyett és ez nem csak a frakciókban látszik meg. Két csapat tudja hozni amit kell, a Crip és a TBC.
Felmerülhet a kérdés, hogy hol vannak azok a játékosok, akik színt hoztak a szerverre, olyan élményképeket és karaktertörténeteket mutattak be, hogy öröm volt őket olvasni. Az a baj, hogy egyáltalán ezt a kérdést fel kell tenni, mert nem sikerül a dolgok mögé látni, vagy épp meghallgatni őket. Nagyon fárasztó a folyamatos falakba ütközés és egy bizonyos szekér hajtása.

Mindenesetre figyelemmel követjük elég sokan a történéseket, mert szerintem rengeteg mindenkit érdekel, hogy mi lesz a projekt sorsa, hiszen nem 10-20 ember tett ebbe bele vagy adott hozzá. Nem beszélve azokról, akik csak olvassák a topicot de magukra ismernek, csak már egyszerűen belefáradtak abba, hogy ugyanazt hajtogassák. 🤍

Sok sikert a vezetőségnek és a csapatnak a jövőben, hogy sikerüljön fordítani a kockán, főleg annak a pár embernek köztük, akik nem a rang miatt vannak még ott ahol.

A fenti sorok pedig minden irónia nélkül kerültek megírásra, legyen szó a negatív vagy épp a pozitív oldaláról.
 
Utoljára szerkesztve:

Botosjeti

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Felipe Contreras
Azok az emberek, akik próbáltak egy kicsit komolyabb Roleplayt teremteni a szerveren, azok már rég elmentek máshova, ahol a közösség nagyobb része is az RP végett van, vagy csak szimplán abbahagyták az efajta időtöltést.

Megannyiszor felvetettük már, hogy ekkora közösséghez túl sok, és felesleges frakciók vannak, amelyek a nagyobb központú frakcióktól elveszik a playereket, ezáltal nem tudnak akkora ütemű RP-t generálni, mint amit kellene. A PD mérhetetlenül le van korlátozva, ők sem tudnak amolyan “tiszteletet” nyerni. Példaképpen a SWATot senki sem tudja komolyan venni, ha megjelennek pedig pont, hogy kéne.

Továbbá azt is folyamatosan hangsúlyoztuk, hogy túl kevés a játékosbázis ekkora map-ra, konkrétan a város egy szellemváros néha, maximum néha a messziben meghallod, hogy épp elsütnek egy howitzert(ALS-t). A gettóról ne is beszéljünk, a civilek nem járkálnak arra, hisz már mindenük megvan, vagy meg tudják teremteni(drogra gondolok itt) amire szükségük van, pedig a bandák jelenléte a szerveren egyfajta “motor” az események létrehozásában, mint maga a PD is például. A szerveren átlagosan egy banda maximum 2-3 hónapig bírja, mivel a tagok nem kapnak semmiféle “külső ingert” a közösségtől és végül ráunnak az egymással való, folyamatos RPvel.
Kétszer nekifutottam a Florenciának és mind a kétszer kiégettem magam, hisz annyira erőltettem és gondolkodtam, hogy mégis mivel lehetne inspirálni a playereket de elég hamar rájöttem, hogy sehogy. Maximum bejönnek egy Bugattival a Ranchoi kamiontelepre, kamionozni(????). Próbáltam létrehozni ott egy boltot/kisebb kajáldát a gettóba, hátha passzív átmeneti megoldásként lesz mozgás ott. Magát az MLO-t is megvettem, de a válasz az volt, hogy nem tesznek le új bizniszt, hanem vegyek meg egy meglévőt, nekem meg nincs xy millióm, hogy ilyesmit meg tudjak oldani. Kukába ment.

Szerelőtelepek abszolút feleslegesek véleményem/ünk szerint, aminek hangot is adtunk, de nem történt semmiféle változás velük, ha esetleg lenne 300 player a szerveren, akkor még azt mondanám hogy rendben van, legyen. De XY órákat eltölteni a négyfal között és csak szerelgetni… Biztos megvan a maga varázsa, de számomra inkább taszító.

Digassterről meg ne is beszéljünk. Annyi a céljuk hogy a benzinkutakat töltögetik. Volt pár ismerősöm benne akiket kérdeztem, hogy mégis miféle élményt tud nyújtani a frakció, de elég csekély dolgot tudtak érvként felhozni.

/me szomorúan leül a zongorához, majd elkezd zongorázni, néha szipog párat.

 

Taami

Legendás Író
Mentor
Üzenetek:299
Emlékszem.... Emlékszem arra, amikor Covid lett és életem első textrp szerverére felléptem nem volt ez más, mint a oneRP. Emlékszem rá, hogy volt egy Jack Hall Gang nevezetű frakció. 0-a RP tudással befogattak megtanítottak, amennyire csak tudtak. Emlékszem, hogy pár órás szerveren való fentlétem alatt, semmi más nem volt csak tömény RP. Még horgászat közben is nyomtuk... Emlékszem, hogy volt egy SSM frakció, amit én is vezettem. Emlékszem, hogy afk időszakban is ment az RP. Kreatívak voltak a tagok, találtak valamit maguknak mindig. Egy prémium osztás is több óráig tartott. Emlékszem, hogy akkor is volt egy réteg, akik már akkor látták, hogy rosszabb irányba megy a téma.


Emlékszem, hogy konkurencia is nyílt. Emlékszem, hogy új reményekkel tértünk vissza újra nyitáskor. 1,5 évig toltam én is ezt a szekeret és az a terület, amiben én vagyok a jó. Teremtett sok RP lehetőséget és sok emléket.

Mint régen most is... Süket fülek vannak. A változás mindig nehéz dolog, de lépni kell. Lépni kell egy olyan irányba, hogy nyitni kell játékosok felé. Most nincs konkurencia, de még is lefelé megy az a bizonyos lejtő, hogy miért? Előttem a válasz, felesleges ismételnem őket.


Egyre kevesebben vagyunk mi "megmondó emberek..." szépen lassan elkopnak. Elfáradtunk…. Bízom benne, hogy ezeket az emlékeket áttudom még itt élni. Hajrá és sok sikert kívánok hozzá!
 

tamas_

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:178
-
Én nagyon szeretnék szeretni egy magyar szervert, annak ellenére, hogy társaimhoz hasonlóan én is tudnám pakolni a sátorfám. Többször is elhatároztam, hogy így fogok tenni, végül két-három hét kihagyás után mindig visszatértem, mert túl sok szép - vagy megszépült - emlék van a fejemben arról, hogy mindezt csak úgy hátrahagyjam, még akkor is, ha igazából a régi jó dolgokból mára nem maradt semmi. Akkoriban sem a frakciók minősége - elsősorban - volt a döntő faktor a közösségben kialakuló ismeretségekkel, barátságokkal kapcsolatban, hanem az együtt töltött idő. Sokkal nyitottabb, proaktívabb volt a játékosok hozzáállása, de nem is a HC-ra, hanem a szimpla kommunikációra. A maga egyszerűségében volt nagyszerű a szerver, a szájbarágós mindenre script és NPC felfogással pedig ez a pálca derékba lett törve, a kamionos, tökfőzelékezős agymenésekkel pedig jó mélyre el is ástuk a darabokat, melyeket felszínre hozni ennyi idő után már nagyon nehéz lesz. Páran emlékezhetünk még a legendás Paleto benzinkútra, a legtöbb frakció és közös RP színhelyére, az akkori szerver letisztult környezetének szívére. Semmi nem kellett hozzá, csak a jó mentalitás. Volt, amikor már mai szemmel kissé gagyi képet festett egy szituáció, kicsit fun volt, kicsit non és kiestünk a szerepből, de a miénk volt, jót nevettünk és élveztük, vártuk, hogy vajon mi lesz ebből holnap. Sajnos ezek az emberek jobbára már eltűntek, valószínűleg kinőttek abból, hogy puszta kedvtelésből játszanak egy szerveren és szentimentálisabb irányt vettek, nem tudták lenyelni a műfajjal egyenesen szembemenő újításokat, mém kategóriába tartozó rendszereket, afféle passionként tekintve az itt leköpött szerepjátékra. Mert lehet, hogy ez egyeseknek kínosan hangzik, de ez sokaknak nem csak egy játék, hanem élmények, önmegvalósítás, tanulás, alkotás helye. Mintha egy könyvet írnál, ami egy jóval szélesebb körben elfogadott példa erre, csak sokkalta interaktívabb, újabb generációkra szabott formában. Ezért is viseljük ennyire komolyan a hanyatlást, mert közel áll hozzánk. Lehet mondani, hogy akkor keressünk más helyet, de nem szeretnénk. Én legalábbis magyarul akarok játszani, az anyanyelvemen, nem akarok egy sokadik hal lenni a nemzetközi szerverek tengerében. Itt ténylegesen egy közösségben érzem magam, még akkor is, ha igazából nem köt minket össze semmi a közös platformon kívül. Minden második játékos nevét láttam már valahol, és ez már nyújt egy olyan érzést, hogy tudunk egymásról. A legtöbb emberre van időm, nem jönnek percenként újabb posztok, eligazodom, és persze várom a fejleményeket egy frissen érkező frakcióval kapcsolatban, követem a témát, ami alá segítő szándékú emberek írják le a tapasztalataikat, mert Magyarországon van erre lehetőség. A kedvem, motivációm ettől függetlenül erősen megcsappant az elmúlt időszakban, például nem érzem, hogy magabiztosan tudnék egy karaktertopicot vezetni, mert nem történik annyi említésre méltó dolog a szerveren, hogy fent tudjam tartani. Még akkor sem, ha már csak egy élménykép miatt az ember szándékosan keresi a különféle RP szituációkat. Már senki nem állna meg egy percre sem beszélgetni, mindenki rohan, száguld valahová, jön-megy, dudál. Mindezek ellenére eljátszogatom a szerveren, mert olyan frakcióban vagyok, ahol a társaimmal legalább tudok érdemben érintkezni. Sürgősen változásokra van szükség, illetve komolyan fontolóra kell venni egy RP-hez értő vezetőségi tag, adminisztrátor szavait, és fejlődni. Mivel a feladatkörük nem csak azt tartalmazza, hogy mérlegelési joggal osszanak szankciókat, hanem azt is, hogy közvetítsék a játékosok igényeit, ha egyenesen minket nem hallgatnak meg akármilyen okból kifolyólag. Nem a legnagyobb magyar GTA V textRP szerver, hanem az egyetlen. Egy egyfős mezőnyből nem nehéz elsőnek és legjobbnak lenni. Jó lenne a helyükre igazítani a dolgokat.
 
Utoljára szerkesztve:

smashing machine

Haladó
Játékos
Üzenetek:20
Ario Stokes
Miért akarjátok komolyan venni a szervert ha a vezető nem vesz titeket komolyan?
3 év alatt semmi változás csak üres igéretek.
Demzsi,Laca leírta mi a probléma.
Nyilván lehet így is hozzáállni, valószínű régen te is érdekelt voltál a témában, szívesen leírtad volna a véleményedet az akkor aktuális dolgokról (lehet le is írtad), csak mondjuk akkor még nem volt ilyen traumatikus helyzet a szerveren és talán meg sem lettél meghallgatva. Én azt érzem, hogy most már elérkezett az a pont, ahol minden nyitott szemmel közlekedő ember látja a drasztikus hanyatlást. Amennyiben van mondjuk harminc-negyven ember, aki hangot is ad ennek, akkor kialakulhat a vezetőség felé is egy szembetűnöbb visszajelzés azzal kapcsolatban, hogy valami tényleg nem oké. Így is elég nagy számokat sikerült produkálni hozzászólásokkal, reakciókkal és ez már talán nem az a pont, ahol egy 'Rendben van, el lesz intézve!' vagy egy a 'A közösségen múlik minden.' szöveggel célszerű lerendezni az 'elégetlenkedőket' vezetőségi részről.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Gondoltam, ha már visszacsaltak a szerverre leírom én is a véleményem, hátha előrébb tudom segíteni a közös célt ... lehet kicsit nyers lesz a fogalmazásom, de láthattuk, hogy a probléma körbeírása nem old meg és a jövőben sem fog megoldani az égvilágon semmit.

Borzasztó látni, hogy mióta elmentem ugyan az a szűklátókörűség és a problémák szőnyeg alá söprése van előtérben. Sok helyen így volt, ezeknek a szervereknek nagy többsége most valami elcseszett wordpress oldalon van fent a nyílt forráskódokkal karöltve. Szuper, de nem hinném, hogy ez iránymutató lenne..

A tesztelés hiánya amit említettek, igen is valós. Találkoztunk vele mondjuk a drogrendszernél, amikor bekerült és minuszba vert mindenkit. Akkor leboxoltuk helyben, hogy elfogadható legyen. (Egyébként még beszéltük is hogy ideiglenes megoldás de azóta az van. És azzal megy a mentegetőzés hogy HÁT TI AKARTÁTOK WAWAWWA). - Az a rendszer nem működik, pénz generátor. A PD nem tud a folyamatba beleszólni, képtelen, lehetetlen. Miért? Mert XY kigrindolja vagy megveszi az adott "grind itemet" -> becsapja az npcnek aki X óra alatt lenyomja neki a drogot -> NPCnek eladja. Itt hol lehet megzavarni az illegál működését? Sehol. Ingyen pénz generátor, nem ezt akarják az emberek. Eladni a drogok felét nem lehet playernek csak akinek a norecoil kell vagy a hp. Mert picsa drága és semmit nem ad.
A sárgával jelölt részhez hozzátenném, hogy nagyjából 1 nap alatt kellett valami élhetőt hozzátenni, miután az új drogrendszer behozásával sikerült az egyik kézzel kicsit adni, a másik kézzel meg "kicsit" elvenni a pornéptől. Nehogy már jó legyen nekik. Laca is és Henzó is ott volt a megbeszélésen, ahol a minuszos rendszert próbáltuk kozmetikázni, azt még szeretném kiemelni, hogy a meeting közben előjött az is, úgy írjuk össze a dolgokat, hogy ahhoz már ne kelljen hozzányúlni. Miért? Azt a sok munkaórát, amit a nagy többség számára fölösleges scriptek megírásába fektetett a vezetőség, simán bele lehetett volna forgatni a drogrendszer tesztelésébe, további javításába és a finomhangolásokba. De ha már ez nem jött össze és már készen vannak ezek, legalább dedikáljuk rá egy kis időt, hogy foglalkozzunk vele és ne bűnbakokat keressünk az alábbi címszóval: "Ők mondták, hogy legyen így!"

További betegségeket sorolhatnék de már csak egyet tudok kiemelni, a játéktér nagysága. CAYO PERICO - VIDÉK. Totál fölösleges ha alapvetően a városban játszódna a szerver. De még a mai napig jön vidékre egy-két új dolog. Mi is van vidéken? Farmok - növény és állat, juharkúpolás, kamionozás, moonshine, fémkeresőzés, halászat, rákászat, illegál hajó, bánya, favágó, libegő, harmony bolt rablás, drag pálya, 10 kiló "biznisz" és még amiket kihagytam. Totáááál fölös dolgok, széthúzza az amúgy is kicsi játékosbázist a nagy mapra. Biztos lehetne alternatívát kitalálni a városban vagy legalább annak közelében.
Ezt már régebben is felhoztuk, de annyira jutottunk, hogy túl sok script van megírva vidéken, nem dobjuk ezeket a kukába. Miért nem lett átdolgozva és átcsoportosítva minden LS-be (Értem ezalatt ismét a sárgával jelölt részeket), hogy ne legyen hiábavaló a beleölt idő + energia? Akkor volt 180 játékos átlagban, de maximum magunkat láttuk a kirakatüvegben, mert egy lélek sem RP-zett LS-ben az utcán, persze vidéken sem, hiszen percenként kattogtattak a tökre meg a locsolókannára, csak az auto /me, /do spamelte a chatet. A közösségi hely markernek sem volt semmi értelme, ha éppen nem lehetett hógolyóval fejbe csűrni a másikat valami "event" keretein belül, már ki is voltak halva ezek a részek (is).

Mikor visszajöttem felcsillant a szemem, hogy át lehet vállalni a boltokban az eladó szerepét, viszont hamar rájöttem, hogy a rendszer korlátozott és a changelogon kívül semmi nincs ahonnan az emberek tudomást kapnának erről a lehetőségről. Nincs semmi, ami ösztönözné őket, nincs kiterjesztve a lehetőség a benzinkutakra, hogy a tankolást is át lehessen venni az NPC-től abban az adott időben.

De biztos vagyok benne, hogy ezek a pontok még tettek egy lapáttal a tűzre:
  • +100% Alapmunka fizetés, így ismét értelmet nyert a grindelés és még kevesebb interakcióra kerül majd sor. (Minek?)
  • Most már két karaktert kap boldog-boldogtalan, így nyugodtan belefoshat másodlagos karakterével a járőrautóba, minden további nélkül.
  • Bekerült a felvonó, amit a játékosok 70%-a kb. egy vagy szélsőséges esetekben maximum két alkalommal fog használni. (Metro? Tram?)

Sajnálom, hogy le kell ezeket írnom, de ne menjünk már el ezek mellett szó nélkül! Nagyon jó, hogy evezünk, csak ne ellentétes irányba...




Miért akarjátok komolyan venni a szervert ha a vezető nem vesz titeket komolyan?
3 év alatt semmi változás csak üres igéretek.
Demzsi,Laca leírta mi a probléma.

Ez egy kibeszélő az Off-topicban, mindenki kifejtheti és bedobhatja véleményét a közösbe. A hozzáállásod és a kommented sokat hozzátett a témához, a többiek nevében is köszi!
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Nyilván lehet így is hozzáállni, valószínű régen te is érdekelt voltál a témában, szívesen leírtad volna a véleményedet az akkor aktuális dolgokról (lehet le is írtad), csak mondjuk akkor még nem volt ilyen traumatikus helyzet a szerveren és talán meg sem lettél meghallgatva. Én azt érzem, hogy most már elérkezett az a pont, ahol minden nyitott szemmel közlekedő ember látja a drasztikus hanyatlást. Amennyiben van mondjuk harminc-negyven ember, aki hangot is ad ennek, akkor kialakulhat a vezetőség felé is egy szembetűnöbb visszajelzés azzal kapcsolatban, hogy valami tényleg nem oké. Így is elég nagy számokat sikerült produkálni hozzászólásokkal, reakciókkal és ez már talán nem az a pont, ahol egy 'Rendben van, el lesz intézve!' vagy egy a 'A közösségen múlik minden.' szöveggel célszerű lerendezni az 'elégetlenkedőket' vezetőségi részről.
Szerintem sokat láttunk a topicod alatt, de nem eleget. Kíváncsi lennék a másik oldalra.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Nyilván lehet így is hozzáállni, valószínű régen te is érdekelt voltál a témában, szívesen leírtad volna a véleményedet az akkor aktuális dolgokról (lehet le is írtad), csak mondjuk akkor még nem volt ilyen traumatikus helyzet a szerveren és talán meg sem lettél meghallgatva. Én azt érzem, hogy most már elérkezett az a pont, ahol minden nyitott szemmel közlekedő ember látja a drasztikus hanyatlást. Amennyiben van mondjuk harminc-negyven ember, aki hangot is ad ennek, akkor kialakulhat a vezetőség felé is egy szembetűnöbb visszajelzés azzal kapcsolatban, hogy valami tényleg nem oké. Így is elég nagy számokat sikerült produkálni hozzászólásokkal, reakciókkal és ez már talán nem az a pont, ahol egy 'Rendben van, el lesz intézve!' vagy egy a 'A közösségen múlik minden.' szöveggel célszerű lerendezni az 'elégetlenkedőket' vezetőségi részről.
Az a probléma hogy azt veszem észre hogy a játékosok nem megbecsülve hanem szívatva vannak.
1.Másfél évet kellett várni hogy a trafipax modelje megváltozzon. (Akkor is “meglettek emelve a büntetési árak” válaszreakciót kaptunk ami passzívagresszív megnyilvánulásnak jött le sok embernek)
2. Mikor még szerelő leader voltam 0 leírás lett létrehozva mikor bejött 12 fajta új szerelési item és ezekből nem kaptunk egyet sem kezdésképp akkor hanem az akkori Fuentes mostani Hector-nak kellett időt nem kimélve hajnalig vadászni az alkatrészeket és ezt mind azért kaptuk mert panaszkodtunk Legend számára hogy unalmas a szerelő frakció és kutya sem jön 1-2 hétnél tovább dolgozni hozzán (örökké nem tudsz lekötni senkit hiába probálkoztunk)

És még sok efajta megnyilvánulás után telt be a pohár és sajnálok minden forintot amit ide költöttem erre a szerverre illetve le is mondtam három egyedi autómat.


Mi játékosok csak szivatva leszünk ezen a szerveren.

(Telefonról írtam elnézést az elírásokért.)
 
Utoljára szerkesztve:

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Az a probléma hogy azt veszem észre hogy a játékosok nem megbecsülve hanem szívatva vannak.
1.Másfél évet kellett várni hogy a trafipax modelje megváltozzon. (Akkor is “meglettek emelve a büntetési árak” válaszreakciót kaptunk ami passzívagresszív megnyilvánulásnak jött le sok embernek)
2. Mikor még szerelő leader voltam 0 leírás lett létrehozva mikor bejött 12 13 fajta új szerelési item és ezekből nem kaptunk egyet sem kezdésképp akkor hanem az akkori Fuentes mostani Hector-nak kellett időt nem kimélve hajnalig vadászni az alkatrészeket és ezt mind azért kaptuk mert panaszkodtunk Legend számára hogy unalmas a szerelő frakció és kutya sem jön 1-2 hétnél tovább dolgozni hozzán (örökké nem tudsz lekötni senkit hiába probálkoztunk)

És még sok efajta megnyilvánulás után telt be a pohár és sajnálok minden forintot amit ide költöttem erre a szerverre illetve le is mondtam három egyedi autómat.


Mi játékosok csak szivatva leszünk ezen a szerveren.

(Telefonról írtam elnézést az elírásokért.)
Cső Kabu. Tudod, ott és akkor volt az a szar, hogy nyomni kellett, mert "ez a dolgom." Két alkalommal ürítettem le a frakciókasszát. Egy jó 30-32 milliós keretet. 3 teleptet kellett ott és azonnal elássak! Szartam le a laggot, a kifagyást, tudtam, hogy nem baszhatom tönkre a másik játékélményét, mert én lusta vagy hanyag vagyok! Tartom azóta is! Szép éjszaka volt, de @An0nim , @Kosurasag , és még további játékostársaim nélkül ez SOHA nem sikerült volna. Közel 70 millió dollárt mozgattunk meg azon az estén. Hajnal 1-ig, vagy hogy vittük a cuccokat. SSM, Sunrise és Car Nation, vagy mi volt akkor a neve. Nemtudom már. Rinyáltam én is, kapkodtam, agyfaszt kaptam, de megcsináltuk, mert EZ volt a dolgunk!

De ez nem is ide tartozik... Annak is már egy éve... A másiknak már kettő.
 

Duko

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:26
Lehetett volna itt több "új" arculattal rendelkező frakció, de ahogy kikerült a pályázat már robbantak is rá negatív kommentek. Értem kell az építő kritika de a " jelenlegi" frakciók se tudnak olyan hatalmas egyediséget felmutatni és a "következő" frakciók sem fognak tudni, mivel van egy alapelv amit követni kell... Mellesleg az sem lenne gond ha teljesen függetlenül döntenének az arra jogosult emberek, és nem mások folyamatos sugallataira mert úgy érzem ez megy.. Én ezért eladtam mindent nem fogok semmibe csak kiszórom a tárgyakat amiből tudok még pénzt csinálni és ennyi körözgetek valami rozzant kocsival a városban nincs inger ami miatt jó lenne másokkal bármibe kezdeni..
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó