Junichi Teruya - Ramon Serrano, Ruya Atay, Aiden Johnson

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
panaszkonyvj.png

Neved: Junichi Teruya
Játékos(ok) neve: Ramon Serrano, Ruya Atay, Aiden Johnson
Panasz oka: Több résznél is FearRP hiánya, túlzott force-olás
Panasz kifejtése: A mai nap folyamán(2023.06.21.) este fél 11-től kezdődött egy RP száll a PD és két civil illegálos között, aminek a vége egy totális darálás lett mindkét fél részéről. A PD-sek egy Trainee bejelentése alapján reagáltak és ki mentek egy feltételezhető ház feltörésre Mirror Park-ba. Mint IC kiderült a lakás tulaj szintúgy PD-s Trainee, illetve tartózkodik ott egy másik, civil személy is. Ezen személy lenne Aiden Johnson. IC a PD részéről jött a szokásos helyi információ gyűjtés, ahol ezekre mind fény derült. Az RP folyamán a PD-sek felsorakoztak, megkezdték a behatolást két /ds után, amire nem kaptunk bentről választ (ennél a pontnál OOC sejthető volt, hogy ez már inkább túsz ejtés, mint sem házba való betörés). A PD behatolt, totális dara párbaj, majd szépen kihallgatása a két a túsznak, RP lezárás. A lényeges pontok a PD kiérkezése előtt és a behatolás előtti pillanatok. Aiden Johnson többször is a FearRP-t nem követve nyilatkozott IC, amire kapott utasítást egy fegyveres személytől, hogy ne tegye. Később IC továbbra is beszélt, még akkor is, mikor Ellie Johnson utasította csendre (IC felesége Aiden-nek, az ő RP-jében én nem véltem felfedezni ki vetni valót, szerintem a FearRP-t teljesítette).
A másik két személyre pedig szintúgy FearRP elmulasztása. Bővebben kifejtve a PD behatolása előtti pillanatban IC a házból való információ szolgáltatás helyett inkább csak egy "/Hatoljanak/-/Akkor biztos lövöldözés/" mondatot hallattak szimplán say-be, ami FearRP-t tekintve nem meríti ki azt. Hiszen arról tudtak, hogy rendőrök, de arról nem, hogy hányan vannak. Illetve a kialakult szituáció túszejtés lett, nem pedig szimpla ki rablás. Emiatt előnyösebb lett volna azt úgy is kezelni, mint szimpla "dara RP-ként".
Bizonyíték részbe csatolom Ellie logját, aki bent volt az egész szituáció alatt túszként.
A logból teljesen ki olvasható a FearRP-k hiánya.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://pastebin.com/C6YcE7p2
Megjegyzés: Röviden össze foglalva Aiden Johnson többször hibázott a FearRP betartása terén. Ramin és Ruya pedig szintúgy hibázott a FearRP terén.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Sziasztok!

A PK-t én fogom bírálni. Várom az érintettek válaszát a felhozott vádakra, illetve a túlzott OOC chat használatát is magyarázzátok meg, mert okát nem látom, hogy ennyire pörgetni kellett. Tele van felesleges OOC-val az egész RP-tek.

Ezen felül várom a részletes - logokkal alátámasztott - magyarázatot a PD részéről, hogy mi alapján mentek ki a helyszínre.
 

Rambo2324

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Ramon Serrano
Sziasztok! Magamra nézve nem teljesen érzem jogosnak a pk-t hiszen a karakterem egy olyan személy aki már gyilkolt rendvédelmi személyt, tud bánni a fegyverekkel, és nem retteg annyira a rendvédelemtől. Amit kivülről hallott feltételezhetett annyit hogy csak 2 átlagos járőr jött ellenőrizni a helyzetet akiket simán el tud tenni lábalól és utánna elszökni a helyszinről ez alapján a FearRP szabálypontot szerintem nem sértettem meg.

Én ooc chatet annyira használtam hogy segitsek az érintett feleknek illetve közöljek olyan információt ami befolyásolhatja a játékmenetemet mivel a rp alatt épp egy zivatar volt (IRL) a környéken ami esetlegesen okozhatott volna egy áramszünetet és eltűnhettem volna az rp alól.

Azt alá tudom támasztani hogy Aiden megsértette a FearRP szabálypontot hiszen miközbe bilincsbe volt zárva és fegyver volt a fejéhez tartva nevetgélt, lazán semmi félelmet mutatva beszélgetett illetve bilincsbe megpróbált kiszaladni az interiorból úgy hogy fegyver volt ráfogva.

Az rp szituáció szerintem nem lett túszejtés, szimplán ic arra utasitottuk a feleket hogy menjenek egy olyan helyre ahol a rendőrök nem látják meg őket amikor behatolnak a lakásba.

Szeretném kérni Junichi Teruya -t, hogy a részemről jogosnak tekintett magyarázatot a karakterem elfogultságából származó rendőrökkel való szembeszállásán kívül pontosan milyen FearRP - t hiányolt? Vagy akár Aidenen kívül bármelyik másik résztvevőtöl akikre PK - t nyitott.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Sziasztok!

A PK-t én fogom bírálni. Várom az érintettek válaszát a felhozott vádakra, illetve a túlzott OOC chat használatát is magyarázzátok meg, mert okát nem látom, hogy ennyire pörgetni kellett. Tele van felesleges OOC-val az egész RP-tek.

Ezen felül várom a részletes - logokkal alátámasztott - magyarázatot a PD részéről, hogy mi alapján mentek ki a helyszínre.
Jó reggelt Laca! Össze vágva csatolom a logot, mivel abban az ügytől független, más személlyel RP-zett rész is van. Mivel annak sokasága belátásom szerint zavarja ennek a szituációnak a log részét. Az eredti, teljes, vágatlan verziót fenn áll ettől függetlenül, a logot tekintve két idő bélyeg közötti része.
Log elérhetőségi linkje: https://pastebin.com/2xwgzDFP
Mivel IC tudjuk, hogy a Francis (bejelentő) a PD-nél Trainee(ez olyan info amit a Nathan Moore tudhat, hiszen a PD-nél FTO-s), így több egység is reagált a bejelentésre. Illetve szimpla, gyorshívós bejelentés, ami információ hiányos, ez által inkább több, mint kevesebb felfogás él nálunk. A korábbi Clayton által elrendelt fokozott figyelem miatt.

Sziasztok! Magamra nézve nem teljesen érzem jogosnak a pk-t hiszen a karakterem egy olyan személy aki már gyilkolt rendvédelmi személyt, tud bánni a fegyverekkel, és nem retteg annyira a rendvédelemtől. Amit kivülről hallott feltételezhetett annyit hogy csak 2 átlagos járőr jött ellenőrizni a helyzetet akiket simán el tud tenni lábalól és utánna elszökni a helyszinről ez alapján a FearRP szabálypontot szerintem nem sértettem meg.

Én ooc chatet annyira használtam hogy segitsek az érintett feleknek illetve közöljek olyan információt ami befolyásolhatja a játékmenetemet mivel a rp alatt épp egy zivatar volt (IRL) a környéken ami esetlegesen okozhatott volna egy áramszünetet és eltűnhettem volna az rp alól.

Azt alá tudom támasztani hogy Aiden megsértette a FearRP szabálypontot hiszen miközbe bilincsbe volt zárva és fegyver volt a fejéhez tartva nevetgélt, lazán semmi félelmet mutatva beszélgetett illetve bilincsbe megpróbált kiszaladni az interiorból úgy hogy fegyver volt ráfogva.

Az rp szituáció szerintem nem lett túszejtés, szimplán ic arra utasitottuk a feleket hogy menjenek egy olyan helyre ahol a rendőrök nem látják meg őket amikor behatolnak a lakásba.

Szeretném kérni Junichi Teruya -t, hogy a részemről jogosnak tekintett magyarázatot a karakterem elfogultságából származó rendőrökkel való szembeszállásán kívül pontosan milyen FearRP - t hiányolt? Vagy akár Aidenen kívül bármelyik másik résztvevőtöl akikre PK - t nyitott.
Jó reggelt Rambo!
Ahogy feljebb is írtam a számok azok ami miatt nem stimmelnek a FearRP-k. Lehet, hogy a karaktered ölt már egy rendőrt, de ez nem azt jelenti, hogy szembe is tud nézni, tegyük fel 10-el. Illetve IC tudomásotok volt arról, hogy Ellie Johnson egy rendőr, mivel le do-zta az elején, hogy a zsebében ott egy jelvény (log részlet: [22:29:24] *** a zsebében rendőr jelvény található. [Ellie Johnson]). Emiatt szerintem IC már nem állja meg helyét, hogy csak két járőr kijön csekkolni a szituációt.
A túszejtés szituációra reagálva pedig.. Feltételezésem alapján nem a személyek ki rablása volt az elsődleges cél, hiszen csak is Ellie marok lőfegyverét vettétek el, Aiden pénzét nem. Mivel pedig a "rablás" ideje alatt kiért a PD, így a szituáció már nem szimpla rablás, hanem inkább túszejtés. Erre is utal, hogy nem azonnal be törtünk a házba, hanem kaptatok két-három felszólítást ds-ben, erre semmi reakciót nem toltatok(itt értem úgy, hogy az a mi részünkről is észrevehető legyen, tehát kommunikációs hiba részetekről leginkább, de IC ez szimpla ellenállás).
Illetve pedig.. Egy OOC részt kiragadnék a tényleges dara RP előttről. Kivágott rész: [22:37:39] Pierre Meitner: (( Hát ha bejönnek dara lesz most ez ilyen )). Ezen rész 10 perccel a behatolás előtt hangzott el, tehát 10 perccel korábban el volt már döntve OOC, hogy akkor ti lövöldözni fogtok. Ezen rész alatt Ellie IC még adott nektek információt arról, hogy bizony ma már volt törve a ház, emiatt nem csak egy járőregység lehetséges.
Ennek a kivágott log részlete:
[22:44:11] Ellie Johnson mondja: Egyébként tényleg az történt, hogy ma, nem is olyan régen, volt egy betörés.
[22:44:34] Ellie Johnson mondja: És a kollégák megígérték hogy figyelni fognak.
Ezen rész miatt, ha ti voltatok a korábbi ház feltörés vagy próbálkozás elkövetői, akkor IC tudnotok kellett volna, hogy nem csak szimplán egy járőr jön csekkolni.
 

akos2093

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Aiden Johnson
Üdvözlet mindenkinek.
Kedves Admin: A velem szemben felhozott kihágások azon részére "Túlzott volt az OC-Chat használata"
Elismerem és vállalom az ezzel járó büntetéseket amennyiben szükségesnek tartják. Ezt csupán annyival tudom magyarázni hogy a szerveren töltött idő alatt ez volt az első ehhez hasonló Rp szituációm, nem tudtam hogy korlátozottabban kellene használni az OC chatet, legközelebb ezt minden képpen szemelőtt fogom tartani.

A PD-felől èrkező kihágások mi szerint nem tettem eleget egy fegyveres személy utasításának (oda sétáltam az ajtóhoz)
Ez egy puszta félre értés volt a chatben, ezt azonnal jeleztem is OC-n hogy rosszul értelmeztem az utasítást.
Arra hogy az egész szituáció során az általam tanúsított viselkedés nem lett volna hű az Rp-hez, ezt viszont elfogultnak èrzem és nem értek vele egyet, még pedig azért mert az hogy egy túsz hogyan viselkedik stressz helyzetben, ez nem gondolom hogy le lehetne írni egy alap sémában, van aki fél és akkor sem szólal meg ha kérdezik, van aki fél ezért hülyeségeket csinál, próbál barátkozni hát ha meg ússza a szituációt, az Rp-ben többször is /me parancsal jeleztem azt hogy félek és pánikolok! Én éppen az a fajta túsz voltam aki kellemetlen hogy ott van, furán viselkedik, arra egyszer sem adtam okot hogy bántsanak, soha nem agresszív arra utaló magatartást tanúsítottam hogy a karakteremet bántsák vagy hasonló, egyszerűen szervezetlennek gondoltam a tuszejtoket és igyekeztem elvonni a figyelmüket.
Köszönöm hogy elolvastad.
Aiden Johnson (Ákos)



Ui: Ellie Johnson az Rp szerint a testvérem és nem a feleségem!
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Az, hogy mennyi PD-s reagál azt a bent lévők nem tudják és nem is kell feltétlen tudniuk. Ezt indoknak a FearRP hiányára a betörők részére nem tudom elfogadni. Részükre szankciót nem osztok. Köszönöm a részvételt Nektek.

Viszont felmerült egy érdekes dolog a szerverlogokat bújva. Magyarázzátok el kérlek, hogy Maison mégis mi alapján gondolt egyet és pont a Johnson testvérek felé vette az irányt, majd minden IC nélkül tett egy gyorshívó bejelentést? Se SMS-t nem kapott ez idő alatt, se rádióhasználata nem volt, se semmi, ami arra utalna, hogy ott "gáz" lehet a helyszínen. Mindemellett a két időpont között semmi nem történt:

[2023-6-21 22:1:5] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Na megírtam a vizsgát,remélem sikerült.

[22:27:21] [Bejelentés] A bejelentés adatai:
[22:27:21] Bejelentés sorszáma: 1
[22:27:21] Bejelentő neve: Maison Francis
[22:27:21] Bejelentő telefonszáma: Ismeretlen (gyorshívó)
[22:27:21] Bejelentő pozíciója: Mirror Park
[22:27:21] Bejelentés indoka: Gyorshívás

[2023-6-21 22:28:58] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Jóestét!
[2023-6-21 22:29:12] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Igen,én voltam.
[2023-6-21 22:30:43] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Most szerettem volna átmenni az egyik barátomhoz,de két fekete motor áll a ház előtt és félek hogy nincsenek egyedül mert már többször betörtek.
[2023-6-21 22:31:33] [IC-Chat] Maison Francis mondja: 352 a házszám,3 autó áll ott és a kettő motor amit az imént említettem.
[2023-6-21 22:31:50] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Rendben,nagyon köszönöm.

Konkrétan a semmiből megjelent a helyszínen. @Kirazu84, kérlek jelezd Maison-nek, hogy reflektáljon. Ráadásul, ha leteszed a felszerelésed és civilben vagy, akkor hogy van nálad gyorshívó? Mindemellett azért ha van is, illik RP-zni annak a használatát.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Arra hogy az egész szituáció során az általam tanúsított viselkedés nem lett volna hű az Rp-hez, ezt viszont elfogultnak èrzem és nem értek vele egyet, még pedig azért mert az hogy egy túsz hogyan viselkedik stressz helyzetben, ez nem gondolom hogy le lehetne írni egy alap sémában, van aki fél és akkor sem szólal meg ha kérdezik, van aki fél ezért hülyeségeket csinál, próbál barátkozni hát ha meg ússza a szituációt, az Rp-ben többször is /me parancsal jeleztem azt hogy félek és pánikolok! Én éppen az a fajta túsz voltam aki kellemetlen hogy ott van, furán viselkedik, arra egyszer sem adtam okot hogy bántsanak, soha nem agresszív arra utaló magatartást tanúsítottam hogy a karakteremet bántsák vagy hasonló, egyszerűen szervezetlennek gondoltam a tuszejtoket és igyekeztem elvonni a figyelmüket.
Szia! Bemásolok pár sort, csak a tisztánlátás kedvéért, ha esetleg megkérdőjeleznéd a döntésem, hogy miért fogsz túlzott OOC chat használat és FearRP hiánya miatt szankciót kapni.

[2023-6-21 22:33:47] [IC-Chat] Aiden Johnson mondja: Nem rabolunk ki inkább közösen valaki mást?
[2023-6-21 22:37:58] [OOC-Chat] Aiden Johnson: (( engem ne bántsatok xd :D ))
[2023-6-21 22:42:19] [IC-Chat] Aiden Johnson mondja: Am Aiden vagyok ha sok pénzt kaszáltok meg ihatunk a meló után valamit.
[2023-6-21 22:48:32] [OOC-Chat] Aiden Johnson: (( eskü kajak izgulok :DDDD ))
[2023-6-21 22:48:54] [OOC-Chat] Aiden Johnson: (( első nektek is? :D ))

Nem szeretnék ezenfelül belemenni abba, hogy a karakteralakításod se feltétlen az igazi. Tekintettel arra, hogy tegnap este még PD-s volt a karaktered - ez a szál előtt léptél ki nem sokkal - nem így viselkedik ilyen szituációkban. Ezt inkább Fun-nak érzem a részedről amit leműveltél IC chaten, nem karakteralakításnak.

Head of Staff hozzászólás
A büntetésed 60 perc AJ, túlzott OOC chat és FearRP hiánya miatt.


A PK jogtalan a rablást végző felekre, Aiden pedig a büntetését megkapja.

A topicot nyitva hagyom Maison szálának tisztázásáig.
 

akos2093

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Aiden Johnson
Mint mondtam a túzott OC használatát megértettem, A FearRP akkor is azt mondom hogy ez nem korrekt de te vagy az admin...
 

Sauvage69

Újonc
Játékos
Üzenetek:6
Maison Francis
Az, hogy mennyi PD-s reagál azt a bent lévők nem tudják és nem is kell feltétlen tudniuk. Ezt indoknak a FearRP hiányára a betörők részére nem tudom elfogadni. Részükre szankciót nem osztok. Köszönöm a részvételt Nektek.

Viszont felmerült egy érdekes dolog a szerverlogokat bújva. Magyarázzátok el kérlek, hogy Maison mégis mi alapján gondolt egyet és pont a Johnson testvérek felé vette az irányt, majd minden IC nélkül tett egy gyorshívó bejelentést? Se SMS-t nem kapott ez idő alatt, se rádióhasználata nem volt, se semmi, ami arra utalna, hogy ott "gáz" lehet a helyszínen. Mindemellett a két időpont között semmi nem történt:

[2023-6-21 22:1:5] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Na megírtam a vizsgát,remélem sikerült.

[22:27:21] [Bejelentés] A bejelentés adatai:
[22:27:21] Bejelentés sorszáma: 1
[22:27:21] Bejelentő neve: Maison Francis
[22:27:21] Bejelentő telefonszáma: Ismeretlen (gyorshívó)
[22:27:21] Bejelentő pozíciója: Mirror Park
[22:27:21] Bejelentés indoka: Gyorshívás

[2023-6-21 22:28:58] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Jóestét!
[2023-6-21 22:29:12] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Igen,én voltam.
[2023-6-21 22:30:43] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Most szerettem volna átmenni az egyik barátomhoz,de két fekete motor áll a ház előtt és félek hogy nincsenek egyedül mert már többször betörtek.
[2023-6-21 22:31:33] [IC-Chat] Maison Francis mondja: 352 a házszám,3 autó áll ott és a kettő motor amit az imént említettem.
[2023-6-21 22:31:50] [IC-Chat] Maison Francis mondja: Rendben,nagyon köszönöm.

Konkrétan a semmiből megjelent a helyszínen. @Kirazu84, kérlek jelezd Maison-nek, hogy reflektáljon. Ráadásul, ha leteszed a felszerelésed és civilben vagy, akkor hogy van nálad gyorshívó? Mindemellett azért ha van is, illik RP-zni annak a használatát.
Üdv!

Látom én is szóba kerültem.
Már korábban meg volt beszélve hogy ott találkozunk ha végeztem a vizsgával és együtt játszunk tovább.Amikor megérkeztem láttam két idegen motort és mivel többször is történt betörési kísérlet azt reméltem hogy rajta kaptam a betörőket.Mivel nem túl rég játszom nem tudtam hogy a gyorshívót hogy és miként lehet használni de legközelebb odafigyelek.Egyébként én is ott lakok ezért volt kulcsom is a házhoz.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Tehát minden IC előzmény nélkül érkeztél oda, ergo MG-ztetek, ha jól értem. Igaz?
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Tehát MG-ztetek. OOC infót használtatok fel IC. Köszönöm a választ.

A büntetésed 45 perc MG miatt, illetve Aiden büntetése is bővül emiatt.

A gyorshívó funkcióját pedig rágd át a PD-vel, hogy hol és mikor, milyen helyzetekben lehet használni. Lehetőleg legyen róla RP, ha igénybe veszed.

Head of Staff hozzászólás
Zárom a PK-t.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó