"Illegálos" karakter alakítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
Na most előre is no offense és ne vegye senki magára, de kikívánkozik belőlem és érdekel mások mit tapasztaltak.
Egyre többet látom azt, hogy az illegális körökben mozgás sokak szerint azt jelenti, hogy odamegyünk másokhoz, kötekedünk, verekszünk, késelünk és bulizunk.
Engem érdekelne őszintén, hogy mi alapján alakult ki ez, mert szerintem elég nagy BS. xd
Aki ezt tapasztalja, szerinte zavaró? Illetve érdekel mások szerint mit lehetne tenni, hogy ezen változtatva legyen, ha nem csak szerintem zavaró.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Ez egy magyar kór, ami samp óta kíséri a közösséget. Hasonló, mint a...

- Cosa nostra fehér/bratva fekete fk kocsik
- a bandatag mindig kötekszik
- a maffia/mob tag csak elegáns ruhát vehet fel
- a roleplay lényege a vagyon, annak felstackelése
- materialuzmus --> csak az minősül rpnek és csak az érdekes, amihez item/anyagi profit párosul
- maga a kereskedés és a roleplay összemosása
- totális maffia fanatizmus - ami nem maffia az nem érdekes illegál
- közösségi rp csak buli és autóstali lehet
- terminátor karakterek
és hát végül, de nem utolsó sorban, mióta a gta v engedi az egyedi karaktert a buzinők.

Ez csak egy hasra ütött lista, tuti hosszabb még. Késő este ennyi jut eszembe.

Válaszolva a kérdésedre... Borzasztóan idegesítő és rövid távon nem kezelhető dolog. Az emberek hozzáállását megváltoztatni pedig tömegesen nem lehet, csak kicsike léptekben, új barátságokon és közös rpken keresztül. Illetve rendszer szintű scriptes támogatással, reformálással. Vannak játékosok, akik illegált alakítanak és veszíteni is hajlandóak, túllátnak az általad felsorolt dolgokon, de számuk sajnos igen alacsony. Nyerni menő.


Vzm4TW4.jpg
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
Válaszolva a kérdésedre... Borzasztóan idegesítő és rövid távon nem kezelhető dolog. Az emberek hozzáállását megváltoztatni pedig tömegesen nem lehet, csak kicsike léptekben, új barátságokon és közös rpken keresztül. Illetve rendszer szintű scriptes támogatással, reformálással. Vannak játékosok, akik illegált alakítanak és veszíteni is hajlandóak, túllátnak az általad felsorolt dolgokon, de számuk sajnos igen alacsony. Nyerni menő.
Egyébként én teljesen megértem a nyerni akarást. Bele van kódolva az emberbe mondhatni. Annyi megoldást látok erre, hogy olyan RP szitukat kéne generálni, ahol mondhatni profitálsz a vesztéssel (és itt nem anyagi profitra gondolok mielőtt valaki félreért). Ha van Kis Pista, aki most kezdett illegálozni és csak úgy találkozik a vesztéssel, hogy elkapja a rendőr, kap egy nagyobb csekket, böribe rakják és kész (nem szidom a PDt, lehet velük jól RPzni) akkor érthetően nem akar belemenni ebbe.
A vagyon.. sajnos minden játékban a vagyon a hajtó erő, kevés ember tud elvonatkoztatni tőle és értékelni a többi részét. Ez amúgy nem is baj szerintem addig, amíg nem csak azért jársz fel, hogy pénzt farmolj.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:621
Millie Evers
engem csak annyi érdekel, hogy mennyi kocsi szabadul fel ma! :love:

Nekem az a kedvencem, hogy mikor elgondolják azt, hogy nincs kedvük hozzád, akkor te lehetsz a dalai láma se fognak neked egy sort se írni. Hanem ott hagynak.
Boldogan emlékszem vissza arra, mikor még éttermesként beszaladtak, IC-ztem nekik ugyebár. Megvették az NPC-től a kajájukat és kisprinteltek.
Én igazán boldog vagyok annak a kis réteggel is, akikkel 2-3 órát csak ICzünk, igaz, ahogy Demzsi is mondta, hogy kevés. De nagyon jó érzés. Nem tudom, hogy lehetne belekódolni
vagy csak megmutatni, hogy mennyire is fasza dolog ez. Talán nagy rétege nem MTA-zott, ahonnan ezek az alapok kiindulhattak volna. Nincs meg nekik a löket, mert yt-n láthatták azt, hogy milyen a gazdagrp és a voice.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
Megvették az NPC-től a kajájukat és kisprinteltek.
Én igyekszem ilyenkor valami pozitív dologra gondolni, hogy hátha mondjuk csak azért volt ez, mert valami nagyon izgi RP szálba volt és csak gyorsan beszaladt, mert muszáj volt.

elgondolják azt, hogy nincs kedvük hozzád
Sajnos ezt durvább mértékben is láttam már, hogy ha tudják, hogy te vagy xy és épp ez meg az a karid, akkor direkt kerülnek, mert az előző karaktereddel volt valami nézeteltérést és azonosítanak azzal, ergo, ha IC pl nőgyűlölő paraszt voltál, akkor OOC is az vagy és kerülni kell.

Én igazán boldog vagyok annak a kis réteggel is, akikkel 2-3 órát csak ICzünk, igaz, ahogy Demzsi is mondta, hogy kevés.
Beismerem, hogy én se vagyok tökéletes, velem is megesik, hogy nem vagyok kapható ilyenre, különböző okokból, de szerintem más is van így vele. Szerintem az lenne a legjobb megoldás erre, ha többször lennének változatos, a playerek számára csalogató lehetőségek (pl a volt szemétszedés, de biztos van, aki jobb példát tud) ahol az egymással való közös RP-zés, ismerkedés van előtérbe helyezve. Természetesen ez nem a vezetőség feladata, hanem a playereké, hogy megteremtsék ezeket, de sajnos tapasztaltam azt, amit a felettünk lévő úr írt, hogy ha nincs pénznyeremény, van aki el se jön csak emiatt. Fórumon az ötletek részen volt, aki kifejtette korábban, hogy nem lenne jó, ha az ilyenekre kötelező lenne menni és ezzel egyet is értek, de azért örülnék, ha lenne valami, ami odavinné az embereket nagyobb számban.

Kis edit: Sajnos azt tapasztaltam, hogy a magyar RP közösség nagy részének élvezetet nyújt az, ha épp szidnak valamit vagy valakit. Erre nagyon jó példa az intimebb RP-k. Egyet értek, vannak olyanok, amik érthető okból válnak a komédia részévé, mert ki lehet érdemelni. De amikor csak úgy szimplán beírod chatre, hogy milyen szánalmas mindenki, aki csinálta, mert te nem akarod, az tök felesleges feszültségkeltés, amikor elég lenne csak ignorálni és kerülni, ha neked nem tetszik. Másik példa lehetne az, hogy jelenleg sokan játszanak a szerveren, akik egy másik nyílásakor közösen, nagy csoportban szidták, mert épp az volt a menő. Erről sem ártana leszokni.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:788
engem csak annyi érdekel, hogy mennyi kocsi szabadul fel ma!
+1 Mindenki akarja fejleszteni a kocsiparkját ezen nincs mit szégyelni.

Természetesen ez nem a vezetőség feladata, hanem a playereké, hogy megteremtsék ezeket, de sajnos tapasztaltam azt, amit a felettünk lévő úr írt, hogy ha nincs pénznyeremény, van aki el se jön csak emiatt
Fentebb válaszoltad meg, az embereket a pénz és a győzelem érdekli egy játékban is, az a motivációja.

A vagyon.. sajnos minden játékban a vagyon a hajtó erő, kevés ember tud elvonatkoztatni tőle és értékelni a többi részét. Ez amúgy nem is baj szerintem addig, amíg nem csak azért jársz fel, hogy pénzt farmolj.
Ők azok akik lemorzsolódnak legelöször egy szerverközösségből, ők azok akik bejelenteni járnak fel a kocsijukat, és várják a félévenkénti updateket, ahol megnézik mik az újdonságok, megveszik az újonnan bekerült dolgokat, és mikor kifarmolták magukat megint eltűnnek.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
+1 Mindenki akarja fejleszteni a kocsiparkját ezen nincs mit szégyelni.
Szerintem ez nem igaz, ha nem csal a memóriám, akkor a cégrendszer bevezetése óta 1, max 2 autót vettem, azokat is azért, hogy az alakított karakterhez megfelelő járművem legyen. (pl lakótársat kereső, anyagi függetlenséget kereső személyhez nem illik a szupersport) Abban is biztos vagyok, hogy nem csak én vagyok ezzel így, hanem több player is, mivel tudnék olyan személyt mondani, aki így van ezzel. (bár beismerem, hogy ha legközelebb gazdagot RPzek, akkor biztos megpróbálok egy Entity XF-et beszerezni, mert nagy kedvencem, de valószínűleg el is adok majd érte valamit)

az embereket a pénz és a győzelem érdekli egy játékban is, az a motivációja.
Nem akarok nagyon bonyolult szitut leírni, de tegyük fel nagy a szád és ezért megvernek IC komolyabban. Ráraksz 2 napnyi kórházRPt, PDvel közös RP, mert érdekelni fogja őket, utóRP a sérülésekről.. ez alatt végig lehetőséged van egy vesztes szituból jól kijönni és új barátokat szerezned a karakternek. Ezt kéne tudatosítani azokkal, akik így gondolkodnak.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,533
-
Elég sokat látok / tapasztalok és elég sok visszajelzést kapok az illegális frakciók megmozdulásaiból, legyen szó az RP-s vagy épp a kevésbé RP-s frakciók tagjairól. Tapasztalatok alapján - sok esetben - 1 vagy 2 ember miatt bélyegeznek meg frakciókat és pont emiatt az "odamegyünk másokhoz, kötekedünk, verekszünk, késelünk és bulizunk" effektus miatt, pillanatok alatt kialakul egy kép a közösségben a teljes frakcióról, hiszen ha "XY ott "játszik, akkor biztos a teljes banda/maffia ilyen". Az ilyen esetek miatt gondolom úgy, hogy a frakció Leaderének ezeket a játékosokat szűrnie kell és tennie kell az ellen, hogy még véletlen se alakulhasson ki ilyen vélemény. Ha pedig közös erővel / segítséggel nem megy - vagy úgymond rávezetéssel, hogy ezt lehet másképp is csinálni - akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy a frakció érdekében megváljanak bizonyos tagoktól és ne hagyjanak támadási felületet sem, hogy megbélyegezzék őket. Sajnos / nem sajnos vannak és lesznek is olyan játékosok, akik miatt ez a topic megszületett.

Ez pedig egy hatalmas igazság:
Az emberek hozzáállását megváltoztatni pedig tömegesen nem lehet, csak kicsike léptekben, új barátságokon és közös rpken keresztül. Illetve rendszer szintű scriptes támogatással, reformálással.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
1 vagy 2 ember miatt bélyegeznek meg frakciókat
Azt hiszem olyat is láttam, hogy ténylegesen csak 1-2 ember érintett és olyat is, hogy egy kisebb csoportot, de ettől függetlenül teljes mértékben egyet tudok érteni azzal, hogy 1-2 ember is bőven elég arra, hogy egy teljes frakciót megpecsételjen. Viszont itt feljön az is, hogy ha -mint mondtad is- elég sokan látják azt, hogy ez van, akkor kizártnak tartom, hogy a frakció vezetősége egy ilyen szituról se tudjon egy helyzetben sem és így az Ő "hibájuk" is szerintem.
Fontosnak tartom az illegál-PD közötti normális, emberi kapcsolat megtartását OOC, mivel, ha ott feszültség van, az túl sok ember kedvét tudja elvenni, de ettől függetlenül az is nagyon sokat számít, hogy a civilek mit látnak az illegális frakikról. Az átlag játékos, akinek nincs köze az illegális élethez nagy eséllyel nem fogja megtapasztalni a különféle törvény által elítélt tevékenységeit az adott frakciónak, ezért az alapján ítélkezik, amit lát. Ha ez annyiban merül ki, hogy elmennek bulizni, balhéznak, megkéselnek valakit, aztán átmennek a másik buliba, akkor egy elég jogos negatív érzés lesz benne, még akkor is, ha ezt tegyük fel csak egy trió teszi és nem az egész fraki. Ennek a szövegnek a zárásához hozzáteszem, hogy egyébként nem jó úgy ítélkezni, ha nem ismered a teljes képet, de lássuk be mindenki emberből van és az ilyen eléggé hangulatromboló tud lenni.

Edit:
Valóban hatalmas igazság az, amit Demzsi írt, viszont még, ha nem is mond senki sem világmegváltót, még akkor is reménykedem abban, hogy azoknak, akikre ez igaz, legalább a tömérdek részük elolvassa és magára ismer és ezáltal a pozitív irányba változik.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Ez egy magyar kór, ami samp óta kíséri a közösséget.
|| a SAMP közösségnek volt azért jó oldala is, de természetesen egyetértek, hogy..

- Cosa nostra fehér/bratva fekete fk kocsik
Még ha az lenne! Helyette van durrogós tuningverda, meg 20 éves maffiafőnök.

- a bandatag mindig kötekszik
Ez a része kiváltképp idegesít, hogy csak azért, mert bandatag, nem lehet egy szimpla utcai beszélgetést lefolytatni anélkül, hogy valamilyen okot ne keressen arra, hogy neked akarjon menni. A kötekedéshez csapjuk hozzá, hogy amit nem ő szervezett, tönkre kell tenni, fújolni kell, törekedni egy olyan végkifejlethez, ami a vérengző állatokra jellemző. A karim nem kis felmérést végez, erősen meg van lepve, hogy pontosan mi is történik itt, mivel abnormális ennek a jelenségnek a súlyossága.

- a maffia/mob tag csak elegáns ruhát vehet fel
ha ezt látnám, még jobban örülnék, mint a warrior princessnek szupermodellnek, de amit te írsz, az is egy letűnt kor.

- a roleplay lényege a vagyon, annak felstackelése
Addig stackelek vagyont személy szerint, amíg az nem elég arra, hogy az adott kari stabilan éljen és a rá jellemző járművet megengedjem magamnak (Jelenleg Regina Sedannal közlekedek lol)
Emellett azt nézem végig, hogy az árak továbbra sem csökkennek, mivel ha az adott cuccli tényleges értékében adná el az ember a dolgokat, akkor már most minuszban lenne , így ez egy megtörhetetlen ördögi körnek tűnik.. De akkor is a kedvencem a többszázezres Surge volt, ami nem kerül csak kábé 60k-ba... az egyetlen oka ennek az elmebajos árnak az az, hogy 6os limitje van (Számomra érthetetlen, hogy a limit miért ad rá az árra de np)

- materialuzmus --> csak az minősül rpnek és csak az érdekes, amihez item/anyagi profit párosul
Az a baj, hogy ehhez szoktatták az embereket és most már elvárják, hogy ha valahova elmennek, valami nyeremény üthesse a markukat. Vagy tombola, vagy valamilyen teljesítmény alapon szerzett vagyontárgy..
Elég nagy baj, hogy ez így van, én személy szerint kb nem kérek semmit azoktól akikkel a jövőben RPzni fogok, max ilyen párszáz dolcsis jelentéktelen összeget, mivel eddig se a profit mozgatott. Ez után se fog, de azt is készpénznek vehetem, hogy az a réteg, amelyik a nyereményért megy mindenhova, azzal nem is lesz valszeg ilyen RP-m.
- maga a kereskedés és a roleplay összemosása
Ebbe bele se kezdek.. egyik pontod sem olyan, hogy ne tudjak úgy helyeselni, mint trabantban a bólogatós kutya.
Elég baj, hogy ennyire minden a pénzről szól, a kereskedés meg olyan szinten megy, hogy az irreális.
- totális maffia fanatizmus - ami nem maffia az nem érdekes illegál
Ezért is szeretem nézni az olyan kezdeményezéseket, mint az a koreai benzinkutazás, meg mondjuk az F13.
Ezekből szerintem nem jön nagy haszon, vagy épp minuszba mennek, csak azért mennek fel minden nap, hogy együtt nyomják, de sajnos ez még mindig a kisebbség.
- közösségi rp csak buli és autóstali lehet
Főleg, ha nyerni lehet rajta.. A bulikról is elég gyorsan elvánszorognak, plusz már majdnem kiszámítható, hogy ha buli, akkor valaki konfliktust hoz oda is csak mert nem az ő szervezése.
- terminátor karakterek
Ahogy látom a számuk csökken, de igen, volt elég baj ezzel a jelenséggel.


Teki:
Nem akarok nagyon bonyolult szitut leírni, de tegyük fel nagy a szád és ezért megvernek IC komolyabban. Ráraksz 2 napnyi kórházRPt, PDvel közös RP, mert érdekelni fogja őket, utóRP a sérülésekről.. ez alatt végig lehetőséged van egy vesztes szituból jól kijönni és új barátokat szerezned a karakternek. Ezt kéne tudatosítani azokkal, akik így gondolkodnak.

Sure, de ezzel nagyon kevesen vannak így, hogy napokon keresztül viszik ugyanazt az RP szálat, az eredeti szitunak a folytatását, élvezve szimplán a játékot.
Lehetne így is, de ahogy látható, sokkal könnyebb vagy megpusztulni, vagy a kezelés után kb elfelejteni, hogy valaha megsérültél. Ezzel szemben az MD pedig sokszor a kezeit kiRPzi, hogy egy az átlagnál jóval komolyabb és hosszasabb RP-t játsszon le, míg ez rengeteg embert még frusztrál is, ugyanis így nem jut idő az ellátás -> börtön utáni kamionozásra.
Tudom, valahonnan vissza kell hozni az elvesztett pénzt, de sok esetben ez fogadni merek, hogy úgy néz ki, hogy volt 2,5M, elmentél robolni, nem jött össze, lecsuknak, tegyük max bírsággal, majd még az ellátás is, kifog az ember egy hosszabban RPző dokit, eltelik 5 óra, a fuvar meg nem viszi le magát na.
Vissza kell hozni az elvesztett bírságpénzt + az órák alatt elvesztett zsét.


Amennyire csak lehet, próbálok interaktálni én is, de amit pl Laca írt, hogy egy-két tett rányomja a bélyegét akár a komplett frakikra, hát igen.
Őszinte leszek, minek hazudni, elég rossz szájízzel kezdek bele olyan szituba, ahol tudom, hogy 80 százalék eséllyel vagy a lányok (kivétel nélküli) megvétele tevéért, vagy a buli tönkretétele a cél, esetleg egy finom szúrkálás / lövöldözés.
Ezért is nézek inkább olyan RPk után, amik önmagukban is kitűnnek, pl ULSA lehetőségek, mivel ott nem azt fogom tapasztalni, hogy az erős nagy küffődi beleköt az élő fába is, "me' csak" alapon.

Egyébként ha már itt tartunk, ott is volt egy kis WTF moment, lehet, hogy nem ide tartozik, de értem én, hogy a karik nagyjából hasonlóan festenek, és mindenki megszokta, hogy az átlag körülbelül 25 éves.. de amikor a bulin a secus kb kishölgynek nézi a majd' 50 évest, akkor azért nagyot tudok nézni. :D
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
Ahogy látom a számuk csökken
Ez is valami amúgy, szerintem kis törekedés mellett az ilyenek csökkenthetőek lesznek. Persze, olyan, mint az alkoholizmus, hogy 100%-ban nem lehet kiírtani mindenkiből minden rosszat, mert az ember nem ilyen, de ha csak kicsit is csökken egy posztnak vagy xy playernek a segítsége miatt a fentebb leírtak bármelyike, akkor az már siker.
sokkal könnyebb vagy megpusztulni, vagy a kezelés után kb elfelejteni, hogy valaha megsérültél
Sajnos sokszor láttam ilyet és félig-meddig megértem, mert amikor RP-zni kezdtem én se voltam oda az MD RP-ért, bár sose mentem el odáig, hogy inkább meghaljak. Nagy disclamer, egy MDs se vegye magára a következő sorokat, nem negatívan értem, DE! Meg kéne ismertetni az emberekkel, akik nem MD tagok, hogy az ottani RPk igen is jók és élvezhetőek. Ha bemész, hogy fáj a fejem vagy beszaladsz, hogy eltörött a lábam, akkor érthető okokból nem fogsz egy élvezhető RPt kapni, de nem kell azt hinni, hogy az MD RP az afkolásból áll, ha te a sérült vagy. Nagyon is interaktívvá és élvezhetővé lehet tenni közben is és az utó, befekvős RPt is. Ha az emberek rájönnének erre és adnának neki egy rendes esélyt, sokkal többen szeretnék.
Az meg még egy nagy pluszt ad hozzá, ha csatlakozol a frakcióhoz és megtapasztalod, hogy milyen egy ilyenben aktívan részt venni. *nem szponzorált hirdetés*

vagy a buli tönkretétele a cél, esetleg egy finom szúrkálás / lövöldözés.
Ezt a mentalitást sose értettem meg, de az a baj, hogy ez a szórakozóhelyeket is egy elég rossz helyzetbe teszi. Ha nem vizsgálod át a belépők ruházatát, akkor tömeggyilkosság lesz, ha meg átvizsgálod, akkor az a baj, hogy egy sima bulin miért van ekkora security. Röviden ellehetetleníti egy jó buli megszervezését, ami meg szimplán toxic, aminek meg nincs a helye a szerveren IMO.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Rengeteg dolog közre játszik hogy egy illegális karakter miért viselkedik így vagy úgy. Szerintem a legfőbb okok amiért félrecsúszik egy illegális karakter vagy hogy miért születnek nagyon bugyuta szituációk, azok a következők (A fent leírtakon kívül mivel ugyanazt én se akarom leírni! Ezekkel egyetértek.):

- Sokan valamiért még mindig magyar gondolkodást visznek IC-be, valamiért képtelenek vagyunk elfogadni hogy a játékterünk az USA-ban helyezkedik el. Teljesen más szokások és szabályok vonatkoznak az emberekre. (Lásd: Rengetegszer láttam már illegál-pd konfliktust ebből kialakulni, mivel az illegális karakter nem tudta helyén kezelni a dolgokat. Úgy gondolják hogy nem lőhetik vagy sokkolhatják le őket bizonyos helyzetekben. Mert Magyarországon nem így lenne.)

- IC események/sérelmek/történések OOC-ra vitele. Nem egyszer találkozni ezzel az esettel is. Több személyes tapasztalatom van. Példa: Amikor az illegálos karakter valakit megver bizonyos okok miatt, lehet az áldozat más illegálos, civil vagy bármi. Yap, megvernek de nem azért mert OOC utálnak téged, hanem mert IC hibáztál (és ez sem feltétlen az elutasítás jele, sokszor visszalehet jönni belőle). Jártam már úgy hogy valaki írt, hogy neki rosszul esett hogy IC megvertük. Bruh.

- Gyors eszkalációk tömkelege. A szerveren megtalálható legfőbb probléma pár karakternél. (És itt most nem leszólni akarok senkit, mindenki belepottyant már ebbe a hibába.) Rengeteg ilyennel találkozni, amikor egy beszólás vagy kisebb sérelemre is úgy reagálnak hogy leszúrnak, lelőnek. Raboltak már el egy beszólás végett is. Néha olyan dolgokért követnek el gyilkosságokat, hogy csak fogom a fejem. Ezzel megölve bármiféle IC interakciót a jövőben és OOC is elrontják a kapcsolatot. Egy ilyen után nem szívesen akar az ember visszamenni újra belevágni a dologba. Rengetegszer egy sima verekedés megoldaná a dolgokat vagy még annyi se.

- Olyan illegális frakciók felépítése akik "irányítják vagy irányítani akarják az EGÉSZ várost". Ilyen nincs, borzalmas amikor frissen spawnolt karakterek próbálnak bárkit maguk alá hajtani, csak azért mert nekik le lett írva fórumra, hogy övéké az egész város. IC kéne reputációt kialakítani, növekedni és terjeszkedni. Lépésről lépésre. Mivel ebből mi szokott kialakulni? Az XY elhiszi hogy bármit elkövethet, csinálhat a város bármely pontján következmények nélkül. (Lásd: Kötekedik bulihelyeken stb.)


Aprópó, másik topic de az "illegális karakter alakítás" alá tartozik. Legtöbbször frissen bevándorolt, európai vagy ázsiai karakter alakítása.
Nekem mai napig fáj amikor ilyet látok. (Újból nem sértés, csak próbálok a problémákra világítani ezzel kapcsolatban. Próbálok olyan példákat felhozni amivel nem bántok létező/volt frakciókat, nem ez a célom. KÖSZI!)
Rengeteg olyan karakter és FRAKCIÓ is készül akik "most jöttek az országba, a maffia ide akar terjeszkedni, ide külte őt XY" - Bugyuta indokok arra, hogy valaki lusta egy koncepció után kutatómunkát végezni. A legtöbb bűnszervezet tagja itt született és nőtt is fel, egyetlen nyelv amin tud az a angol vagy a spanyol (lakhelytől függően). Sokan csak azért csinálnak pl: Örmény, olasz, norvég meg stb illegális karaktereket mert szerintük ezzel válik egyedivé, plusz kitudja használni a másik nyelven való beszédet a frakciótársakkal. (bruuuuh)
Egy olasz maffiát, LCN-t, Camorra stb. se fog senki ide spawnolni olaszországból, frissen bevándorolt olaszokkal karöltve. Elég egy kicsit is utána olvasni vagy EGY SOROZATOT (igen még ennyi is elég, pedig ott se a valóságot festik le sokszor) megnézni és már érted, hogy várj már. Ezek ide születtek és olaszul se tudnak? Nem járnak öltönyben csak amikor kell? Nem uralja a várost? Nem csak a rablásról szól az egész?
 
Utoljára szerkesztve:

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:484
Sokan valamiért még mindig magyar gondolkodást visznek IC-be, valamiért képtelenek vagyunk elfogadni hogy a játékterünk az USA-ban helyezkedik el.
Bár teljes mértékben igazad van, de úgy gondolom ez bizonyos mértékben elnézhető, főleg a kezdőbb RPseknél, tekintve, hogy nincs az embereknek totális rálátása az Amcsi rendszerekre, így itt-ott hiányos tudás miatt esik meg, nem szándékosan, mint pár fentebb felhozott példa. (legjobb példa hogy a kezdőt megállítja a rendőr és instant száll is ki a kocsiból)
Jártam már úgy hogy valaki írt, hogy neki rosszul esett hogy IC megvertük. Bruh.
Sajnos én is tapasztaltam a jelenséget, néha csak egy /me-s ütés is elég hozzá, nem kell komolyabb verés. Viszont ilyen esetben talán az a legjobb, ha valaki elbeszélget vele, hogy amúgy ennek nem így kéne lennie, mivel a karakterével történt és így járt.
Néha olyan dolgokért követnek el gyilkosságokat, hogy csak fogom a fejem.
Több korábbi részt is kiemelhetnék, amire ugyan ez lenne a válaszom, de úgy érzem elég egyet. Bár nem fejtettem ki olyan szépen, mint te, de fentebb én is írtam, hogy sajnos ez a hozzáállás, hogy illegálos vagyok, nekem oké, ha gyilkossággal oldok meg minden nézeteltérést, mert ilyen a karakterem. Csak ez a felfogás szerintem bugyuta és ahogy te is írtad csak arra jó, hogy elvegye mások kedvét.

Olyan illegális frakciók felépítése akik "irányítják vagy irányítani akarják az EGÉSZ várost".
Van egy jó ideje egy elképzelés, amit fontolgatok magamban, amivel ez ténylegesen, RPs kereteken belül megvalósítható lenne csak egyeztetni kéne másokkal, pl a PD-vel, hogy benne vannak-e ilyen RP-ben, mert szerintem senki sem akarná, hogy ilyen miatt OOC feszültség legyen legál és illegál között. A megfelelő ötletcsomaggal és előkészülettel szerintem mondhatni 0-ról is meglehetne ezt valósítani, inkább az a baj, hogy nem annyiból kéne álljon, hogy kiírom fórumra, hogy Afrikai bevándorló maffia vagyok, a város ura.

Az utolsó részre reagálva pedig, sose szerettem kifejezetten azokat az illegálokat, amik tagok terén annyiból áll, hogy kötelező egy nemzetiséget hozni vagy kapd be. Rengeteg és rengeteg olyan szervezet létezik, akik származástól függetlenül összecsapódnak egy közös cél érdekében. Vagy olyan is, hogy összecsapódnak a fehérek a sötétbőrűek ellen, szimpla rasszizmusból. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy aki xy nemzetiségű maffiát RPzik például az rosszul csinálja, mivel ettől független lehetnek nagyon ügyes RPsek és akár a legjobb illegál fraki a szerón, szimplán szerintem túl sok ilyen szervezet alakul meg.

Ettől függetlenül amúgy szinte mindennel egyet értek, amit mondtál, csak az első soroddal nem. Természetesen rengeteg olyan player van, aki logikus, karakterhez passzoló döntés alapján balhéznak, verekszenek, stb, viszont sajnos több olyan is van, aki csak "bandatag vagyok, most megyek anyázni és vagy becsicskulsz vagy megkésellek" alapon müxik.
 

pdf

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
zsim zsum
Egy olasz maffiát, LCN-t, Camorra stb. se fog senki ide spawnolni olaszországból, frissen bevándorolt olaszokkal karöltve.
itt a lenyeg, nagy megjelenesek aztan toluk feljen az egesz varos. megis mitol, volt itt valaha olyan globalis befolyassal biro frakcio aki beleirta a palyazataba hogy uralkodni akar es amitol felnie kellett volna barmelyik karakternek? (itt nyilvan kozvetlen kapcsolat nelkul)
eleve a korulmenyek (jatek, szerver) miatt szinte lehetetlen barmilyen szobeszedet, vagy ilyesmit kivitelezni.
na meg megcsinalni a 57812352x olaszmaffiat ugyanarra a kaptafara, mert hat ki akarna piti buncselekmenyeket rpzni az milyen megalazo mar :'D
meg itt a karakterek, egy esetlen huszoneves karakterrel probalom ic elvezetni nehanapjan a szerver egyik ismert szorakozohelyet, amibe sokszor belebotladozik a karakter. ja es nem vagyok milliardos.
 

Milk

Haladó
Játékos
Üzenetek:23
vanda kreslina
Engem az húz fel a legjobban, mikor női karakterek férfiakat megszégyenítve végeznek ki embereket. Már az is fura, hogy egy nő egy mobban/mafiában maximálisan belelát a tevékenységekbe. Bandáknál pedig sajnos az fordul mindig elő, hogy semmibe veszik a női karaktereket, holott ugyanannyi joguk van egy bandában mint a férfiaknak.
 

Botosjeti

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Felipe Contreras
Sajnos a szerver közössége kicsiny része úgy fogja fel az illegál életet, hogyha nincs egy howitzer ágyú a kipufogódon, agyon tuningolt kocsid, vagy nincs beállítva a frekvencia a rádión(mert ez tényleg nagyon fontos 🤡), vagy annyira agresszív személy, hogy lassan már pszichopatába átesik, akkor nem vagy verified illegálos.

Jelenleg az a helyzet, hogy néha adott eseteknél nem fogják fel a helyzet súlyosságát, hanem még vissza is szólogatnak, vagy beszólnak a rádióba hogy gáz van, amolyan IlLeGáLoS vAgYoK mEgTeHeTem effektus üt be, mint a dopamin, felszabadul a vérükbe. Néha abszurd az egész helyzet. Vagy a másik kedvencem, lassan már ott tartunk, hogy helikopterrel a sarki benzinkútig elmennek, ezzel esélyt sem adva a másik félnek, ha esetleg egyénünk körözött, hiszen ők tán csak nem lövik ki a farokrotort.

Példaképpen a szerverközösség nagyon kis része RPzik a gettóban, hiszen ott nem fér bele reálisan a verified illegálos szett, ezért inkább elkerülik vagy végig száguldanak rajta, hevesebb ágyúzással, mint amit Donetsk kapott.

giphy.gif
 
Utoljára szerkesztve:

ketamine_bojack

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Mivel utoljára talán 2016-ban játszottam bandában és a tudásom elavult kapcsolatban így csak az OCG vonalon tudok véleményt kifejteni.

Nagyon sokan a hazai szerepjátékos közösségben azt hiszik, hogy egy bűnszervezet és benne lévő minden tag érinthetetlen. Számos olyan pályázatot látni, hogy igen ők bármiféle RP nélkül az alvilágot uraló királyokként spawnolnak le a városba.

A valóságban azonban a szervezett csoportosulások egyáltalán nem istenek. Vegyük példának New York városát, ahol a mai napig megtalálható az 5 nagy család, de ezek mellett még számos ír, kínai és egyéb csoportosulás található meg ott amik szimbiózisban működnek egymás mellett. Mindig lesz valaki aki dominál közöttük valamilyen szinten, de akkor sem lesz soha olyan, hogy a város teljes alvilága térdre ereszkedik előttük.

A másik fontos dolog ami itthon nincs meg a játékosok nagy részében az a félelem szerepjátékozása. Nem azért nem fogsz megölni egy járőrt vagy bármilyen rendvédelmi személyt mert abban a pillanatban ne lennél rá képes, hanem azért mert az utóhatásai fájdalmasak rád és a szervezetedre nézve. Előbb intéznek el téged a saját bűntársaid, minthogy a rendvédelem rád találna.

Az előzőekből következik, hogy itthon sokan a legkisebb okkal is képesek megölni bárkit mert az ő karaktere "maffiózó". A valóságban ezek a fickók S legutolsó esetben folyamodnak gyilkossághoz és ha megteszik azt az esetek túlnyomó többségében erősen átfontolják. A modern alvilágban a diplomácia a legfontosabb. Az elvetemült őrülteket hamar kidobják közülük mert a szervezetre nézve is veszélyt jelentenek, önpusztító hatással rendelkeznek az ilyenek.

Egy másik nagy tévedés az, hogy aki bármilyen módon kapcsolatban áll egy ilyen szervezettel azok milliomosok. Ezzel ellentétben a külső körben lévő tagok havi keresete olyan 2-10 ezer dollár között mozoghat és ebből is megy felfelé pénz a belső kör irányába.

Atteszék Koreatown projektje és a Carcanis projekt is tetszik, mivel nem maradtak meg a régi dogmáknál a SAMP-os időkből. Innen is kívánok sok sikert az ilyen kezdeményezésekhez.

Elég sok mindenre nem tértem ki mivel nem akartam most regényt írni, azonban ha bárki belekezdene egy OCG projektbe, de úgy érzi hiányos a tudása szívesen segítek bárkinek a tőlem telhető legjobb tudásommal.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó