Illegál craft-rendszer

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Szkep

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Sziasztok!

Első sorban szeretném leszögezni, hogy az alábbiakban felsorolt dolgok/tippek nem csak 100%-ban az én/én frakcióm véleményén alapulnak.
Beszéltem már több illegális leader-rel és egyhangúan mindenki egyet értett abban, hogy a jelenlegi rendszer nem a legjobb.






Drogokkal kapcsolatos problémák:
1) a droglabor ára túl magas (jelenleg 350.000.$) --- MEGOLDÓDOTT, az ár csökkentve lett.
2) az ültetéshez szükséges droglabor --- MEGBESZÉLVE, az ár csökkentés végett ez a gond is mérséklődött.
3) a skill rendszer egyik nagy hátránya, a folyamatosan csökkenő EXP, ezzel szemben nagyon nehezen megszerezhetőek a készségkönyvek (RNG)
4) a palántánként 25 órás növési idő/csak az ültető gondozhatja a növényeit
5) a maffia nem tud drogot készíteni
6) a drogok nem nyújtanak kellő bónuszt ahhoz, hogy értéket képviseljenek

Kifejtés:
1) Vannak frakciók, akik nem engedhetik meg maguknak ezt az összeget (nem tudnak például annyit online lenni, hogy kifarmolják az árát).
2) Az ültetéshez úgy érezzük, hogy fölösleges a labor, ellenben a kész drog elkészítésével.

3) A skill rendszert érzem a drog rész közül a legnagyobb problémának. Nagyon nehéz felfejleszteni a skill-t lvl8-ra, hogy el tudjam ültetni például a kokaint, ha pedig az ültetés után például RP-zni szeretnék a többiekkel, akkor pár óra alatt vissza esik annyira ez a lvl, hogy a kész kokaint már nem tudom becraft-olni. Túl sok soak-olást igényel ez a rendszer, ami végett semmi időm nem maradna RP-re.
4) A palánták kinövési ideje 25 óra, ha 40% alá csökken a nedvességük, akkor pedig ez fenn maradt idő duplázódik és csak az tudja locsolni, aki elültette őket.
5) Ez a pont magától értetődik. A bandák tudnak fegyvert craft-olni és drogot ültetni, míg a maffia a kábítószerekhez nem tud nyúlni.
6) A marihuana +20 HP-t, a kokain pedig +50-et ad. Szerintem ez a nagy rizikó (5 növény után 50%-kal riaszt a rendszer a PD-n), amit vállal a frakció a drogokkal nem tud kifizetődni, még akkor sem, ha saját használatra veszik őket. Ha leesem a motoromról (nem tőgáznál) is azonnal meghalok, így például a +20HP szinte meg sem érződik.

Tippek a problémák megoldására:
1) Az alap ár csökkentése.
2) Ültetni lehessen sima lakásokban/házakban is, de a tovább craft-oláshoz továbbra is maradjon elengedhetetlen a labor.

3) A skill rendszer átdolgozása vagy éppen ne lehessen skill-t veszíteni, hiszen ez a sok farmolás mind-mind az RP-től veszi el az időt.
4) A palánták növési idejének részleges csökkentése, nem magát a növési időt érezzük soknak. De az is segítene a helyzeten, ha bárki
locsolhatná a lerakott növényeket vagy lehetne embereknek jogosultságot adni a gondozásukhoz.
5) A maffiáknak is legyen script-i joga a drogokhoz vagy pedig kapjanak ők is valamit, ami csak az övék, ezzel megszüntetve a frakciók között, script adta előnyöket/hátrányokat.
6) A drogok adjanak egyéb/nagyobb bónuszokat, hogy meg is érjék a kockázatot. (High risk, high reword rendszer)




Fegyverekkel kapcsolat problémák (ezt érezzük összességében súlyosabbnak):
1) a fegyver alkatrészek ritkasága
2) blueprint egyszer használhatósága

3) ugyan az az EXP rendszer, mint a drognál
4) ha valahogyan össze is tudnánk szedni az alkatrészeket, akkor sem 100% a sikeres becraft-olás

Kifejtés:
1) Jelenleg, a mi részünkről szerintem közelíti a fémdetektorozás az összesített 60 órát és jelenleg NULLA alkatrészt találtunk (meg úgy 5 készségkönyvet). A mágneshalászatba összesen alig 10-20 órát rakhattunk, de a helyzet ugyan ez, csak jóval kevesebb könyv drop-pal.
2) Blueprint-et tudtommal csak fegyverraktárból lehet szerezni, aminek a kirablása önmagában óriási kockázat, ezzel szemben pedig a blueprint el is vész egy használat után.

3) Ezt a részt a dorogknál már kifejtettem
4) Kész csodának számítana, ha akár csak egy pisztolyhoz lenne mindenünk, ezzel szemben craft-olás még sikertelen is lehet.

Tippek a problémák megoldására:
1) Könnyebben lehessen alkatrészeket és blueprint-et is találni. Lehetne akár frakció korlátozás rá, hogy pl.: napi x számú fegyvert craft-olhat le az adott frakció, ezzel elérve azt, hogy ne tudjunk 600 AK-t egyetlen nap alatt össze szedni.
2) A blueprint-ek minden használat után maradjanak meg.

3) Az EXP rendszert a drogoknál már kifejtettem.
4) A craft-olásnak ne legyen rizikó faktora. Ha megvan minden, had menjen simán a dolog.




Ezek csak gyorsan megfogalmazott problémák és tippek voltak. Mindössze annyit szeretnénk elérni, hogy, mint illegál frakció tagok tudjunk is illegálkodni normális körülmények között úgy, hogy közben nem fog minden egyes player fegyverrel/droggal teli kocsikkal furikázni. A jelenlegi rendszerben, amennyiben mi tényleg drogot/fegyvert akarunk készíteni 100%-os grind fest-et jelent. Folyamatos detektorozás, horgászás szükséges minimális RP-vel. Hiszen, ha megállunk RP-zni, bukjuk a skill-jeinket és az időt, amit azok megszerzésébe fektettünk.

Köszönjük a megértést!




[float=right max=45%]Digitális aláírások:
Blader55 (Jack Hall Gang leader)
Fuege (The Sanctuary leader)
Darell (Volody OPG leader)
Szkep (Independents 1%er MC leader)
[/float]
 

Blader55

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
Szevasztok!
Én a drog rendszer 5-ös pontjához fejteném ki a véleményem. 

Szerintem úgy lehetne ezt a legjobban megoldani, hogy továbbra is csak a "banda" típusú frakciók tudjanak kábítószert készíteni. Viszont lehetne egy NPC ami adott időközönként lespawnolodna és akkor a két Maffiának valamilyen jelzést adna. Ez az NPC egy másik megadott ideig lenne csak ott és ez alatt az idő alatt lehetne neki eladni a dolgokat. 

Mivel ez mind a két maffiának egy jó bevételi forrása lenne emiatt meg lenne már köztük az "ellenségeskedés", hogy fel tudják vásárolni a bandáktól a kábítószert. Ilyenkor lehetne szövetségeket kötni vagy csak egyszeri vételeket. Lehetne olyan is, hogy az egyik maffia direkt drágábban megveszi az árút csak, hogy a másik ne tudjon ezzel is gyengítve őket gazdaságilag. 

Ebbe a rendszerbe is be lehetne vinni árfolyam változást a változatosság kedvéért. 
 

Marvar

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:78
Lucy Clarke
Igazat kell adjak teljes mértékben a fent leírtakhoz.
Teljesen okés szerintem az, hogy a szerver nyitásakor és alapból, hogy pénzt szerezzen az ember, hogy dolgoznia kell.
VISZONT. Ha 0-24 robotolna az összes illegális szervezetek, akkor semmi RP nem lenne. Én személy szerint a szerverre az RP miatt járok fel és nem azért, hogy megállás nélkül dolgozzak. Reggeli órákban egy, másfél óra alatt összeszedek 8 ezret, elmegyek utamra, a tagokkal RP-zünk és délutánra elfogy az adók, a szükségletek és az SMS-ek (mert nem vagyok az MG híve) miatt. Nem beszélve arról, hogy akkor még ha valamilyen oknál fogva benéztem valamit és meghúztam a kocsimat, pillanatok alatt elmegy ez a 8 ezer.
Nem az árak magasságára szerettem volna kilyukadni, csak arra, hogy az illegálnak is legyen valami munka, vagy bármi ötlet, ami összeköthető, mert számomra illúzióromboló, hogy egy orosz személyt alakítok, aki egyébként eléggé benne van a piszkos munkában és másodállásban ananászszedő :/
UI.: Az árak egyébként okésak, magasak, viszont nem lesz napok alatt mindenkinek a legdrágább kocsija, háza.
 

Bencev4

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Sziasztok!
Ma szedtem le két marihuána palántát. Egyikről termést, másikról magot. Sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy ahoz, hogy megtekerjek egy cigit 5 azaz ötös tudás szükséges. Nyilván az, hogy nevelgettem a palántákat nem adott csak a pp-zet két könyv amiknek a tudását el is vesztettem még mielőtt megnőtt volna a palánta (amúgy is csak másfél szintett vitt fel a nulláról) Oké. Akkor két lehetőségem maradt. Gondoltam élek is velük. Az egyik az, hogy veszek egy fémdetektort és ezentúl a nap 24 órájában peca helyett fémkeresőzni fogok reménykedve, hogy találok könyvet, mert én azért nem fogok irl pénzt kiadni, hogy a tudásom el is tűnjön kevesebb idő alatt mint ahogy a palánta megnő(ez tényleg egy hatalmas vicc srácok) Szóval gondoltam elmegyek és megveszem a fémdetektort. Eddig volt mindegyik boltban. Bemegyek a legközelebbibe és nem találom. Akkor keressük a cigipapírt, legalább azzal ne keljen tökölnöm. Hát azt se találtam. Akkor térjünk át a másik lehetőségemre. Vegyük meg a szükséges dolgokat az ültetéshez. Cserép és föld. Ja... Hogy nincs... Ez se... Teljesen kinyirtátok a drogbizniszt srácok. Most ott vagyok, hogy feleslegesen basztam el PP-t mind a palántákra, mind a könyvekre és a droglaborra is. Oké a droglabort a társam vette, de ő is P-ből vett autót amit bezuzatott és úgy lett pénz a laborra. Szóval ha látja ezt az az ember aki kitalálta ezt a rendszert kérem kifejtené azt, hogy mégis mit kéne csinálnom? Mert jelenleg ott vagyok, hogy itt hagyom az egésszet úgy ahogy van. Vicc. De tényleg.
 

Sentor

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Sajnos egy alpha és béta teszt után az éles rendszerben derülnek ki legnagyobb hibák. Az Economy avagy Gazdaság. Az Árakkal részlegesen vagyok egyetértve, de így látva titeket, hogy konkrétan csak grind és kín után után tudtok megfelelő "eszközökhöz" jutni. Legend és a Team jelenleg is dolgoznak az "aranyközéputon", de szerintem vannak viszont dolgok, mint ez, ahol kicsit hagyni kéne jobban folyni a dolgokat.Ha úgy nézem (és ez az én személyes nézetem) a jelenlegi "gazdaság" még nem nött fel annyira hogy ilyen megszorításokkal nézzünk szembe.​
 

Szkep

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
A témát frissítettem, a drogoknál az első két pontot sikerült megoldani/mérsékelni.
 

Montes123

Újonc
Játékos
Üzenetek:2
Idézet tőle: Bencev4:
Sziasztok!
Ma szedtem le két marihuána palántát. Egyikről termést, másikról magot. Sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy ahoz, hogy megtekerjek egy cigit 5 azaz ötös tudás szükséges. Nyilván az, hogy nevelgettem a palántákat nem adott csak a pp-zet két könyv amiknek a tudását el is vesztettem még mielőtt megnőtt volna a palánta (amúgy is csak másfél szintett vitt fel a nulláról) Oké. Akkor két lehetőségem maradt. Gondoltam élek is velük. Az egyik az, hogy veszek egy fémdetektort és ezentúl a nap 24 órájában peca helyett fémkeresőzni fogok reménykedve, hogy találok könyvet, mert én azért nem fogok irl pénzt kiadni, hogy a tudásom el is tűnjön kevesebb idő alatt mint ahogy a palánta megnő(ez tényleg egy hatalmas vicc srácok) Szóval gondoltam elmegyek és megveszem a fémdetektort. Eddig volt mindegyik boltban. Bemegyek a legközelebbibe és nem találom. Akkor keressük a cigipapírt, legalább azzal ne keljen tökölnöm. Hát azt se találtam. Akkor térjünk át a másik lehetőségemre. Vegyük meg a szükséges dolgokat az ültetéshez. Cserép és föld. Ja... Hogy nincs... Ez se... Teljesen kinyirtátok a drogbizniszt srácok. Most ott vagyok, hogy feleslegesen basztam el PP-t mind a palántákra, mind a könyvekre és a droglaborra is. Oké a droglabort a társam vette, de ő is P-ből vett autót amit bezuzatott és úgy lett pénz a laborra. Szóval ha látja ezt az az ember aki kitalálta ezt a rendszert kérem kifejtené azt, hogy mégis mit kéne csinálnom? Mert jelenleg ott vagyok, hogy itt hagyom az egésszet úgy ahogy van. Vicc. De tényleg.
Valamennyire igazad van afelől, hogy kevés az a 2óra és hamar leviszi a szinted, átlehetne állítani, hogy naponta vonjon le 60xpt ha nem használod mert tényleg ez a 2óra rengeteg, nem craftolhatunk a 2 óránként fegyvereket, azért, hogy megmaradjon a tudásunk.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó