Ignacio Fernan - Marcus Garner

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Niko23

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:40
logo.png

one RolePlay
Panaszkönyv - Játékos(ok) ellen

Neved: Ignacio Fernan

Panaszra tett játékos(ok) neve: Marcus Garner

Panasz oka: NonRP

Panasz kifejtése: Egy boltrablást követően, lövöldözés alakult ki a Sandy motelnél. Az egész lövöldözésben 4 ember vett részt a mi oldalunkról. Elsőnek az én karakteremet lőtték animba, ezt követően a többiek elfutottak. Az ő részüket nem tudom. A videóban is látható, hogy Marcus nem kevés golyót kapott karakterébe és minimum az egyik lába el is tört. 5 perccel az után, hogy szét lett lőve, már a karakteremnél volt. Rákérdeztem, elvileg lerpézte, hogy ellátja a karakterét. Ezt követően pedig átnézte a karakteremet, /egyből/ kivette a zsebeiből a tárakat és a pisztolyt fel a földről. Halál után Viki visszavitt a helyszínre, hogy adjam vissza a fegyvert és a tárakat. Ott még kifejtettem a véleményemet. 5 perc alatt, beleszámítva a még folyamatban lévő tűzharcot is(ami a szemszögemből nem látszódott), nem tudom elképzelni azt, ahogy a karakter ellátja magát és olyan jó állapotba kerül, hogy visszamegy az egyik szitává lőtt elkövetőhöz azért, hogy kivegye a zsebeiből a tárakat, majd megkeresse a kezéből kiesett pisztolyt és azt is magával vigye. Ha annyira a biztonságra kell menni, miért nem küldött oda mást? Miért volt fontosabb az a pisztoly, mint a karaktere épsége? /Az eset után még egy mentős is megkérdezte, hogy 10 golyóval a testében hogyan sétál./

Bizonyíték(Kép, log, videó): https://www.youtube.com/watch?v=dR4puztX25k
0:25 - Marcus megkapja a golyókat  1:54 - 5 perc elteltével, a tár és fegyver elvétele 

VqLcoJ9.png
 

Megjegyzés: Nem nagyon értem, hogy miért annyira fontos, egy szanaszét lőtt ember kipakolása, miközben a karaktered testében /10/ darab golyó pihen meg és mindezt még egy folyamatban lévő tűzharc közben.

Továbbá még azt is érdekesnek tartom, ahogy megtaláltak minket a rendőrök másodjára is. Efelől is érdeklődtem még a helyszínen Marcus-nál. Egyszer azt mondta, hogy be volt mérve a karakterem, másodjára meg helikopter látott minket elvileg a hőlátó kamerával. Bárhogyis, nekem nem áll össze a történet. 2x ráztuk le a rendőröket, másodjára már helikoptert nem hallottunk/láttunk. Így a kocsit letéve egyből kiszálltunk, futni kezdtünk a sivatagban. Át is öltöztünk, de ahogy beértünk a motelhez, egy rendőrautó vágott be hozzánk villogva.
 

roli20020509

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:104
Hali, én a boltrablásban nem, ám a motelnél levő tűzharcban részt vettem. Személy szerint teljesen egyet tudok érteni Ignacio panaszával, mivel én az épület másik oldalán voltam, és képes volt a panaszra tett személy Ignacio fegyverelvételével foglalkozni ahelyett, hogy védené, illetve segítse társait. Ennek okán, míg ment a ,,pakolás", addig én mellettük 40 méterrel adtam 3 fejlövést kolegáiba. Én ezt a pakolást véleményem szerint nonszensznek tartom, inkább (HA tiszta a terep) a sérült ellátása fontosabb, mint annak kilootolása. Természetesen a fegyver eltávolítása kötelező ellátás előtt, de az tényleg, hogy egy ember konkrétan tojik arra, hogy milyen golyókat kapott és hogy nem érez ennek okán semmit, illetve ha csak be is köti, attól még ugyan úgy fáj, csak talán nem vérzel el, erre: hmm... most így golyóktól vérző testemmel még azért elveszem a fegyvert, hogy legalább valami eredmény legyen. Lehet, hogy más nem így látja, de ez az én véleményem.
 

Kristóof

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Szervusztok!

Első sorban tudtommal úgy működik a tűzharc szituáció, hogy élet, halálig megy a dolog. Kaptam lövéseket (10-et pontosabban) de az nem mind a lábamba volt, a 60-70% lehet a kevlárba is, valamint lehet, hogy még abból a 10 golyóból 2 súrolta a kezemet vagy a lábamat. Amikor lelőttelek nem egyből szaladtam oda hozzád és vettem el a fegyvered. Az idő alatt a  karakterem nem érzett fájdalmat az adrenalin miatt, valamint be is lett kötözve a lábam RP-sen, valamint a BCMD is értesítve volt, hogy jöjjenek a helyszínre, ami nem látszódik a videódon, hanem csak a későbbi jelenetek, amikor ott mászkálok, az előtt még egyszer mondom, hogy bekötöttem a lábam. A teljes videót küld el, az egészről, ugyanis a videó megvágott és NEM onnantól látszódik az egész szituáció, amikor animba lőttünk, hanem amikor ott mászkáltam már körülötted. Valamint hang sávval szeretném kérni a videót.
1 Deputy volt még a helyszínen, akit szintúgy meglőttek, de ő egy másik Suspectet látott el, így kénytelen voltam én megoldani a szituációt, ugyanis animba voltál, azaz életbe és ilyenkor, hogy megmentsem az én életemet, illetve a társam életét, nehogy elkezdj lövöldözni valami csoda folytán, így odamentem majd elvettem a fegyveredet és a táradat és utána érkeztek a BCMD-sek és elláttak.
 

Princess Robot Bubblegum

Újonc
Játékos
Üzenetek:9
Jim Hogg szintén láblövést kapott a lövöldözés során. Ez a videóban is látszik. Ez kábé 1 találat volt (a HP 3-5%-ot csökkent, van róla nekem is videóm).

Azonban, egy Roleplay szerveren szerintem a lövöldözés sokszor animig megy vagy halálig. A láblövést a script úgy is kisegíti, hogy a karaktered az bukdácsol, sőt, mellette vérezhetsz is.

Én személy szerint szoktam sérülést RP-zni, de ebben a szituációban én is a scriptre hagytam a lábsérülést, és a karakterem bukdácsolt is rendesen. Nem tudom, hogy kitér-e a szabályzat külön arra, vagy van-e precedens ilyen döntésekben, hogy mennyire vagy köteles sérüléseket RP-zni. Elvégre ha valakinek van célzója, simán sok golyót beleszór a másik játékos karakterébe, annak ellenére, hogy a valóságban egy tűzharcban nem talál el valakit 10 golyó, ha csak tényleg halálra nem sorozzák.

Itt egy hasonló videó egy mellkaslövésről:

https://www.youtube.com/watch?v=M8HPQHJn7e0&feature=youtu.be&t=193
 

Shotx18

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
[adminisztrator]Sziasztok! Én fogom kezelni ezt az ügyet.
Az ügy alaphelyzete miszerint 10 darab lövés találta el Marcust jogos lehetne, de mivel a scrpit alapján nem esett animba így feltehetőleg nem voltak kritikus találatok. A szituáció azon része, hogy saját magát látja el egy kicsit furcsa (elláthatta volna mondjuk az egyik társa is), de nem tartom túlzottan kifogásolhatónak. A láblövés utáni futkározás még betudható lenne az adrenalin túltengésének, de nem 5-6 percen keresztül, hogy még át is tudd vizsgálni a gyanúsítot személyt. Lövöldözés közben egy ilyen szituációban 1-2 percig még szerintem elfogadható, hogy az adrenalinra fogja az ember, de utána azért már nem nagyon fog tudni futkározni. Ebben a szituációban szükséges lett volna valami féle fájdalmat bele rp-zni 2-3 perc elteltével (Nem szeretjük a vasembereket ;) )
Illetve a tejes videót szeretném elkérni Ignaciotól hangsávval együtt[/adminisztrator]
 

Niko23

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:40
Idézet tőle: Princess Robot Bubblegum:
Itt egy hasonló videó egy mellkaslövésről:

https://www.youtube.com/watch?v=M8HPQHJn7e0&feature=youtu.be&t=193

Miben hasonlít ez a videó a pk-hoz azon kívül, hogy lövöldözés van benne? Ha végignézed, direkt nem szállok ki a karakterem sérülései miatt és a kocsmai lövöldözés után egyből kórházba vitt Josue.

Ezeket a kommenteket nem nagyon tudom hova tenni. Normálisan leírtam a panaszkönyvben, hogy mivel van gondom és ez a véleményem szerint nem rp, hogy szétlőtt karakterrel 5 perc elteltével is rohangálsz, majd ráveted még magad egy szétlőtt suspect fegyverére, + még hozzáteszem, nem a legrészletesebb rp-ével. Ennek ellenére az első komment már arról szól, hogy tegyem ki a videót hangsávval.

Nekem semmi személyes bajom sincs veletek ooc, meg szerettem volna beszélni a helyszínen Viki jelenlétével is az ügyet, de senkit se érdekeltem nagyon. Ezt és a fórumon tanúsított hozzáállást nem nagyon tudom hova tenni azok után, hogy általában szanaszét vagyunk darálva és most az egyszer megszólaltam valamiért.

Kíváncsi vagyok még, hogy azzal a pisztollyal mi történt. Ennyire kellett az a fegyver, hogy még az rp is hanyagabb módon lett letolva? Még csak a karakteremet se csekkoltad le, egyből a zsebeit nézted. Hol csinál ilyet egy rendőr?
 

Shotx18

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
[adminisztrator]
[quote author=undefined]Miben hasonlít ez a videó a pk-hoz azon kívül, hogy lövöldözés van benne? Ha végignézed, direkt nem szállok ki a karakterem sérülései miatt és a kocsmai lövöldözés után egyből kórházba vitt Josue.[/quote]
Ezek alapján te is ugyan így cselekedtél volna ilyen szituációban.
Így én jogtalannak tartom a panaszt![/adminisztrator]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó