Ideiglenes forgalomból kivonás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Alexxa

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Raina Winkler

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Raina Winkler / ♥ 𝙰𝚕𝚎𝚡𝚊 ♥#9927 «

Ötleted leírása

» Az ötletem, a járművekkel kapcsolatos, vagyis egy ideiglenes forgalomból kivonás. Én szerintem, a szerveren lévők többségének nem éppen 1 vagy 2 autója van, hanem akár 5 vagy több. Viszont van az az eset, mikor a 8 autóból, az éppen futó karakterem életébe, nem illeszkedik ebből 5 jármű, így azokat nem használom, viszont a jövőben tervezem használni, így eladni sem szeretném. Így annyit tehetek jelenleg, hogy ha van, akkor garázsba teszem, de ha így is van, a karakterem óránként több száz, vagy éppen ezer dollárt fizet, arra, ami igazából neki nincs is. Ennek megoldására pedig a forgalomból kivont járművek jutottak eszembe. Városházán a rendszám bediktálásával és az időtartam megadásával (1 hét, 2hét, 1 hónap, vagy akár működhetne úgy is, hogy határozatlan idejű, és mikor bemész a városházára akkor forgalomba helyezteted) kivonatod a járművet a forgalomból. Ekkor az adott járműre az adót nem kellene fizetni, természetesen ha valaki mégis használná a kivont járművét, akkor akár a telepített trafik is jelezhetnének a rendvédelmi szervek felé, úgy mint jelenleg a körözések és a rendszám nélküli járműveknél illetve az MDC-ben is látható lehetne, hogy nincs forgalomban, így ezáltal bírságolhatnák, illetve az adott járművet akár le is foglaltathatnák. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 

LAC!

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:778
Sean Maverick
500 dollár az adó 3 autóra is meg 10re is azthiszem. Legalábbis én nekem van pár autóm de a legdrágább dolog a premium bankszámlacsomag amit óránként von. Ettől függetlenül én nekem tetszik az otlet
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:658
Dexter Sosa
ORFK esetében jó ötlet, csak az LSPD-ről van szó.
El kéne kezdeni elvonatkoztatni az IRL dolgoktól és figyelembe venni a játékra egészséges dolgokat. Az ötlet maga jó és hasznos. Pozitív hatással van a playerekre? Igen. Megvalósítható? Igen. Hasznátvennék a playerek rövid vagy hosszútávon? Igen.
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:259
Pamela
El kéne kezdeni elvonatkoztatni az IRL dolgoktól és figyelembe venni a játékra egészséges dolgokat. Az ötlet maga jó és hasznos. Pozitív hatással van a playerekre? Igen. Megvalósítható? Igen. Hasznátvennék a playerek rövid vagy hosszútávon? Igen.
Csak itt az a baj, hogy nem tud a játékosok egy része elvonatkoztatni, az is baj, hogy ha a nyomozók használják a felvarrót, mert IRL magasabb rang itt pedig nem, az is probléma, ha "ok nélkül" igazoltatnak, az is probléma, ha úgy viselkednek a PDsek mint IRL és odalépnek ha kell, nem beszélve a fiktív leaderi rangról IC, mert mi az, hogy kimegy a Chief helyszínre.. Pedig a szerver egyébként - hiába Amerika - kevertnek mondanám, hiszen innen-onnan is vannak rendszerek, szokások amik jól működnek. Amíg ez a dolog fent áll, addig mindig fogja kapni a PD is ezeket, ha nem az IRL sablon szerint működik.

Az ötlethez egyébként: Jelen esetben ha nincs forgalmi engedély csináltatva az autóra, akkor ki van vonva a forgalomból. Legalábbis így kellene lennie. Akkor ne legyen járműadó ilyenkor, viszont ha lekap a traffi és büntet, legyen nagyobb összeg a csekken.. vagy adjon nagyobb büntetéts a PD/SO. Szerintem a játékosok javarésze amúgy nem csináltat forgalmit, mert amúgy fölöslegesnek mondható, lehet szereltetni ugyan úgy nélküle, nincs ki ellenőrizze. Ha valaki kisangyal módjára vezet forgalmi nélkül soha az életben nem fogják megállítani igazoltatni, így le sem fog bukni.
Kérdés az, hogy mennyire lenne jó, ha a járműadó csökkenne, szinte megszűnne.. Limit van egy jó pár autón, vannak olyanok amiken csak ül a gazdi. Persze megdolgozott érte, szíve joga, nekem is van ilyen autóm és csak porosodik, de nagyon nem lenne megérő eladni CKnál majd újra megvenni ha akarok egyet.

Ettől függetlenül támogatnám ha a nem forgalmiztatott járművek valóban kilennének véve a forgalomból. (MDCből nem, viszont látni lehetne, hogy mikor csinált rá utoljára) Ezzel kompenzálni lehetne azt a pénzmennyiséget szerintem amennyi "kiesne" a szervernek az adók csökkentésével.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Pedig a szerver egyébként - hiába Amerika - kevertnek mondanám, hiszen innen-onnan is vannak rendszerek, szokások amik jól működnek.
Ez pedig nagyon sokszor vezet katyvaszhoz és butaságokhoz. Elkéne dönteni, hogy most Őrmester Troy Sanford vagy Officer Sanford akarunk lenni, vagy mi.

Akkor ne legyen járműadó ilyenkor, viszont ha lekap a traffi és büntet, legyen nagyobb összeg a csekken..
Engedély hiánya így is legalább nyolc ezer dollár, ha figyelmen kívül hagyod. Négy, ha figyelsz.

Szerintem a játékosok javarésze amúgy nem csináltat forgalmit, mert amúgy fölöslegesnek mondható, lehet szereltetni ugyan úgy nélküle, nincs ki ellenőrizze.
Ha nincs forgalmi, akkor nincs a nyilvántartásban a jármű regisztrálva. Bár két különböző dolog a regisztráció és a jármű forgalmiengedélye. A regisztrációs papírnak viszont minden esetben nálad kell lennie.

de nagyon nem lenne megérő eladni CKnál
Ez lenne a legjobb dolog véleményem szerint, ha új karakternél, új lappal indulnának. Akkor lehet nem mennének az emberek olyan indokkal más karakterre, hogy megunta az előzőt.

Jelezzen be a traffi ha nincs forgalmi.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Na jó.. Közben itt alatta olvasom a dolgokat, inkább nem támogatom, mert végül egy katyvasz lesz belőle amivel valószínűleg megszívjuk.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
2 oldala van a dolognak. Az ötlet indoka, hogy az éppen aktuális karakterhez nem illő jármű után ne kelljen adót fizetni mert ugye nem használja. A probléma ott van, hogy másnak meg lehet pont menne a kocsi a karakteréhez, de nem tudja megvenni már elfogyott a limit. Én személy szerint megnővelném a járműre fizetendő adót. Az aki megteheti, hogy 10+ járművet tart, igenis fizessen érte.

Személyes véleményem az, hogy amennyiben nem megy a karakteredhez az autó úgy add el, adna némi löketet a kereskedésnek ha nem ülne mindenki a limites kocsikon miközben nem is használja.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
2 oldala van a dolognak. Az ötlet indoka, hogy az éppen aktuális karakterhez nem illő jármű után ne kelljen adót fizetni mert ugye nem használja. A probléma ott van, hogy másnak meg lehet pont menne a kocsi a karakteréhez, de nem tudja megvenni már elfogyott a limit. Én személy szerint megnővelném a járműre fizetendő adót. Az aki megteheti, hogy 10+ járművet tart, igenis fizessen érte.

Személyes véleményem az, hogy amennyiben nem megy a karakteredhez az autó úgy add el, adna némi löketet a kereskedésnek ha nem ülne mindenki a limites kocsikon miközben nem is használja.
Mert nagyon fontos, hogy támogassuk a kereskedést a szerveren, hiszen ez a mozgató rugója a Roleplaynek...
 

Alexxa

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Raina Winkler
Én megértem azt a részét is, hogy leginkább a limites autókra terelődtünk, hisz ez eddig is probléma volt, és lesz is, hogy valaki megveszi majd ül az autón mert nem használja míg más használná, na de ha nekem van egy annyira nagyon egyedi autóm, akkor már nem az a 150$ tart vissza, hogy eladjam-e vagy nem, magamból tudok kiindulni, én személy szerint azért dobtam fel ezt, mert pl nekem van egy rozsdás "sz*r" Club-om, ami se nem limites se nem semmi, olcsó pénzért utánad dobják, na de nekem szép emlékeim vannak vele, én arra már költöttem, az minden nyűgével bajával az enyém. Én attól a kocsitól nem szeretnék megválni, sőt ha úgy van még szeretném máskor is használni, hozzá illő karakterrel, és ha ilyenből van már mondjuk 3 autóm, és ha megoldható, akkor csak-csak jobb lenne ha még ennyivel is könnyebb lenne, most aki frakcióban van, annak úgymond semmi baja ezzel, kapja a fizetést ha duty-zik, de egy illegálos számára, mikor nincs óránkénti bevétele, már lehet nem annyira jó. Szóval most hogy úgy vissza is kanyarodjak a témához, én megértem, hogy a limites autóknál ez mért nem kedvez, de ugyan úgy, egy sima egyszerű autónál is előfordulhat szerintem, hogy a gazdája az emlékek vagy bármi miatt, nem szeretne megválni tőle. Ha van ötletetek amivel szűrni lehetne ezt a dolgot, akkor szívesen ötletelek bárkivel.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Én megértem azt a részét is, hogy leginkább a limites autókra terelődtünk, hisz ez eddig is probléma volt, és lesz is, hogy valaki megveszi majd ül az autón mert nem használja míg más használná, na de ha nekem van egy annyira nagyon egyedi autóm, akkor már nem az a 150$ tart vissza, hogy eladjam-e vagy nem, magamból tudok kiindulni, én személy szerint azért dobtam fel ezt, mert pl nekem van egy rozsdás "sz*r" Club-om, ami se nem limites se nem semmi, olcsó pénzért utánad dobják, na de nekem szép emlékeim vannak vele, én arra már költöttem, az minden nyűgével bajával az enyém. Én attól a kocsitól nem szeretnék megválni, sőt ha úgy van még szeretném máskor is használni, hozzá illő karakterrel, és ha ilyenből van már mondjuk 3 autóm, és ha megoldható, akkor csak-csak jobb lenne ha még ennyivel is könnyebb lenne, most aki frakcióban van, annak úgymond semmi baja ezzel, kapja a fizetést ha duty-zik, de egy illegálos számára, mikor nincs óránkénti bevétele, már lehet nem annyira jó. Szóval most hogy úgy vissza is kanyarodjak a témához, én megértem, hogy a limites autóknál ez mért nem kedvez, de ugyan úgy, egy sima egyszerű autónál is előfordulhat szerintem, hogy a gazdája az emlékek vagy bármi miatt, nem szeretne megválni tőle. Ha van ötletetek amivel szűrni lehetne ezt a dolgot, akkor szívesen ötletelek bárkivel.
Ezzel egyetértek, nekem is 1 éve megvan a Sultan RS, amihez nagyon sok emlékem fűződik és nem szeretném eladni azért mert nem használom jelenleg. Bár szerintem aki kicsit is gondolkodik az az illegálban próbálja anyagilag úgy intézni a dolgait legyen alap bevétele akár mondjuk a kamatokból, akár mondjuk ott van a HCRP lap amivel pont el lehet érni azt, hogy illegál mellett elegendő összeget biztosítson számára, hogy azt tudja csinálni amit szeretne. Én Illegál frakcióba vagyok és 8 járművem van amit én úgy érzem nem igazán terhel meg, szóval bár jó az ötlet de valószínűleg túl bonyolitanánk és később többet fizetnél azért hogy a kocsit vissza hozd a forgalomba. Régen amikor country RP volt a szerveren nagyon sok autómat adtam el emiatt. Azóta csökkent az adó összege és eléggé korrigálták szóval már nem ver földhöz mint régen és vannak módszerek amivel lehet az adót kompenzálni.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
-Őszinte leszek veletek, bármiféle rosszindulat nélkül. Nekem ez az egész hogyan ússzuk meg kevesebb adóval szagot erjeszt, ilyen meg olyan köntösökbe tekerve. Szerény véleményem szerint a rendszer nem rossz úgy, ahogy most van, de a büntetéseket én is meghúznám, ha valakit rajta kapnak. Ne legyen "fölösleges" a forgalmi. Maximum legyen másfél hónap az érvényességi idő, hogy valamivel kompenzálja magát a dolog és ne legyen háborgás.
-De sajnos valóban itt is figyelembe kell venni az illegált, és annak az állandó bevételeit. De ez teljesen más téma.
-Az, hogy CK esetében válljunk meg az emlékekkel teli autóktól, én sem tartom jó ötletnek. Imádom a Tornadomat, vele álmodok, akkor is, ha nem gurulok vele minden nap. Max szigorítsunk a karakterváltáson is és az emberek jobban átgondolják majd mit is szeretnének.

Ui: Max az adót állítsuk párhuzamba az autó típusával, mint a szerelésnél - alacsony, közepes, magas. Ezt működőképes megoldásnak gondolnám. ✅ Így mindenki megtarthatja szeretett autóját, max többet fizet érte.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Ezt az adó dolgot sem értem, mert tényleg a 3 ingatlanomra többet fizetek, mint az autókra, 500 dollár pedig nem sok adó. Ne piszkáljuk meg ezt az adórendszert, mert igaza lesz @Tiiskid94 -nek, egy olyan katyvasz lesz belőle amit senki sem akar.
Egyetértek, 100%-ban. Lacival is meg Tiissel is.
Az eredeti ötlet jó, de már mindenki csűri-csavarja (nem jó irányba), így ez megvalósítása során fixen nem hozná a várt eredményt.
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
A jelenlegi szerver gazdaság, és fizetések mellett, még aprópénznek sem nevezhető az az összeg amit az adóért ki kell adni óránként, legyen szó akár 2 akár 10 autóról, ha valakinek ez az összeg is megterhelő, az már no comment szerintem.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,516
-
Head of Staff hozzászólás
1.2-vel érkezik a rendszer. Traffi alatt bejelez a hatóságoknak, ha kivont gépjárművel haladunk át alatta, illetve büntet is érte majd a script - traffi alatt.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó