Halálkor fegyverek elvesztése

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
A fegyverek értékállósága miatt nagyon fontos lenne, hogy halálkor a játékos veszítse el a fegyvereit. Ugyanakkor, a holttesttől legyen lehetőség elvenni bizonyos tárgyakat (fegyverek, drogok, értékesebb dolgok), amik mindenkinek fontosak lehetnek (például a bankrablót lelövik, viszont a többi rabló elveszi tőle a fegyverét és a tárakat, vagy egy rendőr talál egy holttestnél egy fegyvert vagy valamilyen kábítószert, ami alapján nyomozni tud egy esetnél). Akár a drogoknál is lehetne, hogyha a játékos meghal, veszítse el őket.
A játékos ne tudja kipakolni a saját hulláját. Ezzel megelőzhető a szabálysértés.


Előre szeretném leszögezni azoknak az illegál oldalon lévőknek, akik szerint ez hátrány lenne: Ez az illegál érdeke, hogy a fegyvereik értékesek maradjanak.
 

diREKT

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Így is annyi valami értéke amennyinek az eladó mondja, hiába akar egy civil pl Ak-t venni 40 ezerért ha 70be adjuk, ezen kívül nem tartom annyira rossz ötletnek, bár PP-s fegyvereknél nem tudom mennyire örülne a tulaj :p
.... bár szerintem jó ez a rendszer ahogy most van, majd ha bele akar piszkálni a vezetőség belepiszkál :D
 

Insigne

Veterán
Játékos
Üzenetek:240
prémiumpontért fegyver szisztéma meme.
Ha halálkor elvesztenéd a fegyveredet, vissza lenne valamilyen módon szorítva a spontán lövöldözések száma legalább és értéket is adna a fegyvernek.
+1
 

Gh0st

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:151
Idézet tőle: diREKT:
Szoktak lenni spontán lövöldözések? :O

Insigne leírta korábban más témákhoz hogy nem játszik a szerveren, tehát valószínűleg ezt is úgy írta hogy nem tájékozódott előtte.

Ettől függetlenül, ha nincsenek spontán lövöldözések akkor is mindenképp szükség van erre, alapvető dolog hogy ha meghalsz nem maradnak nálad a fegyverek. (még ha nincs is CK, hanem a halál után csak kórházba kerülsz, akkor is irreális hogy nálad maradnak a fegyverek, ezeket egyből elvennék mielőtt kórházba vinnének)
 

SanyAa

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:184
Jó az ötlet, de szerintem kellene mellé, hogy a PD nek ne legyen végtelen duty-ja. Azaz, pl a pd kap egy hétre 20-20 fegyvert (csak példa) ha elfogy, nem kapnak abból. Így a PD fegyvereit is ellehetne venni, és nem csak az illegálnak lenne nehezebb dolga.
 

HenryVnS

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ne beszéljünk realitásról akkor, amikor a halál utáni történésekről van szó. Ezzel nem a realitást növelnénk a szerveren, pusztán a felhasználóbarátságot csökkentenénk. Itt nem a fegyver az értékálló, hanem a lőszer. Ezzel nincs is semmi baj.

Gondoljatok bele egy picit ebbe: PP-ztem 30 ezer forint értékben SKINES (mivel másfélét nem lehet) fegyvereket. Ha NEADJISTEN meghalok, akkor halálonként bukok nagyjából 2-3 ezer forintot. Ilyen esetben nem tűnik valami jó dealnek az, hogy eltűnik a fegyver ha meghalsz.
 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
PP-s fegyverre nagyon egyszerűen lehetne valami kiváltság. Nem veszik el, vagy valami hasonló.
Gondoltam nem írom bele, mert szerintem eléggé egyértelmű, hogy senki sem fogja kitörölni a szerveren a játékosok valódi pénzét.
 

HenryVnS

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Az úgy meg eléggé pay2win lenne, ami nem lenne fer azokkal a játékosokkal szemben, akik nem töltenek fel. Ez olyan mintha azt mondanád (eléggé lesarkosítva), hogy ha PPzel egy itemet, ami kiváltja a gyémántfúrószárat és azzal 2x gyorsabban lehetne kifúrni és még csak el sem törve soha. Mire kiérne a rendőrség egy bankrabláshoz már ki lenne pakolva a hely.


Ez így szerintem eléggé játékosbarát és megéri mindenkinek.
 

Nyikolaj Vaszilijev

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:105
Szerintem eléggé nehéz összeszedni az alkatrészeket a fegyverhez mire összetákolsz egyet nem kis időbe telik. Utána eléggé kellemetlen ha elveszted, mert haverod véletlen leütött vagy valami hasonló(bugban meghalsz stb), és ugye a hullától nem lehet elvenni semmit. Nyílván van megoldás PL: elrakod a kocsidba, de szerintem a házakban a bútorok ha belenének scriptelve úgy, hogy lehessen bennük pakolni az elégge megkönyítené a biztonságos tárolást.
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Ezzel az ötlettel rendesen meghúztad az oroszlán bajszát, ám én mindettől függetlenül úgy gondolom, hogy éppen ideje volt egy ilyesfajta ötletnek megszületnie. Jelenleg az illegál eszeveszett módon vágódik bele mindenfajta olyan körülménybe, melyből simán kerekedhet egy laza csitt-csatt-dirr-durr. Pontosan jól tudjuk, hogy az ilyen helyzeteknél az ellenérdeket képviselő egyének (akik ugyebár a lőpárbajt kezdeményezik) nem nagyon szívbajosak, hiszen pontosan jól tudják, hogyha esetlegesen meg is halnak, az max egy ezresükbe fog fájni, semmivel se többe. Mondhatjuk, hogy igazságtalan, de ha ezen vagy fennakadva, miért tevékenykedsz illegál berkeken belül? Tessék akkor elmenni horgászni, bányászni, és kész. Tízszer annyit lehet keresni egy illegális frakcióval, ha okosan csinálod, mint bármely más "szakmában" a szerveren. Ezt figyelembe véve pedig egy kicsit nonszensznek tartom a fegyverek megmaradását, elvégre az illegál lényege pont a kockázatvállalás, ahol áldozatok nélkül nem igen jön a siker (vagy hát nem kéne jönnie). A jelenlegi helyzet sajnos lehetőséget szolgáltat arra, hogy az illegálosok ne féltsék karakterjüket, gondolkodás nélkül vágjanak bele egy 20% -os túlérési arányt biztosító ügyletbe, mert hát tudják, hogy a fegyverük bizony megmarad, és ezzel igazából még úgy is nyernek, ha papíron mégsem - meghalnak. Ennek következtében pedig megtapasztalhattunk már megannyi random bolt, meg emberrablást, amiknek azért a minősége rendesen csapkodta a béka valagát. Szó se róla, kell az esemény, de nem gondolnám, hogy ily módon kellene ezt elérni. Ebből fakadóan pedig egyetértek az ötlet azon részével, hogy halál után el lehessen venni az elhunyt ember fegyverét. Viszont ezt én speckó kiegészíteném azzal, hogy erre csak a rendőrök legyenek képesek. Elvégre megnézném, amikor Kis Pista, a halász egy lövöldözés közben beoson a III. Világháborús körülményeket felvonultató esemény kellős közepére, és szépen ki lootolja a jó népet. Korrekt kereteken belül lehetne tartani ezeket az elvételeket, és úgy gondolom, hogy a szabályzat kiegészítésével, és - mint már említettem is - a rendőröket leszámítva zéró toleranciával ezeket a dolgokat helyén lehetne bőven-bőven kezelni. A PP -s fegyverekre is ki lehetne találni valamit, elvégre az magától értetődő módon egy másik ligában játszik.
 

diREKT

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
@EyezOfAPsycho

Nem tudom melyik frakció Kis Pistái lövöldöznek ilyen körülmények között mint azt fentebb leírtad, de nekik egy ilyesfajta nehezítés helyett inkább jailt kéne kiosztani. Hozzáteszem fegyvert gyártani kisebb mennyiségben (5-10-15 db) köszönhetően a csodás %-os craft sikerességi rendszernek továbbra sem éri meg és a civilek nagyja meg se tudja fizetni, szóval ez az üzlet még a piacon se nagyon dobna, hiszen ez még nagyobb fegyverdrágulást eredményezne, és akkor a civil Kis Pisták is hamarabb váltják ki az engedélyt és veszik 40ezerért az uzit a boltba mint hogy más játékosoktól vegyék tegyük fel 2x annyiért.
 

Kreator

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:136
Támogatom ! Halálkor a lőfegyverek tűnjenek el.. sőt a kés stb is...
Egyedül a pp-s tárgyak maradjanak meg mint régen GTA SA -s Legened fejlesztéseknél. 
 

diREKT

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Nos látom mindenki orrba-szájba támogatja a dolgot, ebből következtetnék hogy egyikőtök sem illegál fraki tagja, és lövésetek nincs arról hogy működik a craft rendszer. Nos, nekem sajnos van, ROSSZUL. Az egyszer használatos bp-ktől kezdve a %-os craft sikerességig és még lehetne sorolni. Tehát ha ezt az ötletet esetleg bevezetnék, azzal csak azt lehetne elérni hogy a szerveren annyi lövöldözést és fegyvert se látna senki mint amennyi eddig volt, és lehet hogy még maguk az illegális frakciók is inkább boltból vennének fegyvert, mivel a frakciómból például tudtommal csak én próbáltam fegyvert craftolni és csak minuszba jöttem ki belőle... Deeee hajrá, vezessük be ezt is, aztán jöhet megint a "mé nem akciózik az illegál?"
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Ha a craft rendszer rosszul működik, akkor lehet tanácsos lenne kigondolni, miként működhetne jobban, összeülni pár másik illegál-vezetővel, ötletelgetni, és ha már van valami normális, használható agyszülemény, akkor "papírra" vetni a dolgokat, és ötletet írni belőle, nem pedig azon kiakadni, hogy néhány ember támogatja a fegyverek eltűnését halál után, legalábbis szerintem. Hogyha pedig egy frakció csak az akciózásból, a bankrablásból, meg a boltrablásokból akar pénzt szerezni, akkor minden bizonnyal valami félrement, mert ezer, meg ezer más, egyéb lehetőség is van azon kívül, hogy pju-pju, meg pju-pju-pju-pju.
 

diREKT

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
ÓÓÓÓ barátom nagyon jól tudjuk mi ezt, és azt se hidd hogy amit az ötleteléssel kapcsolatban leírtál nem történt meg : )))))))) csak épp az independence háromnegyede meg a volodyból is páran szépen itthagyták a szervert bizonyos okok miatt amiket nem szeretnék megnevezni nehogy "bontsam a közösséget"......
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Az esetek túlnyomó részében ha valakinek valami nem tetszik, akkor az emberek otthagynak csapot-papot, mert az a bizonyos dolog számukra valamiért megoldhatatlannak tűnik, és túlnő rajtuk. Legalábbis ezt hiszik. Lehet, hogy a Volodynál nem ez volt a helyzet, próbáltatok kompromisszumokat kötni, de az én tapasztalataim alapján bőven rugalmas annyira a vezetőség, hogy próbáljon kedvezni azoknak, akik rászorulnak valamilyen indokból kifolyólag.
 

HenryVnS

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
A Craft rendszer már akkor jobb lenne, ha a BP-k megmaradnának és a %-os "vagy sikerül vagy nem" dolog eltűnne a francba. A halál utáni fegyvereltűnésről meg annyit, hogy: Vagy mindenkinek, vagy senkinek.
Én az összes fegyveremet PPztem eddig, egyet sem craftoltam - az NS frakciómat fegyvereztem fel - és még páran tettek így mellettem. Tök jól hangzik számomra is az, hogy kiváltságaim vannak amiért veszem RL pénzzért a dolgokat, de biztos fer ez a többiekkel szemben?
Mármint: Nekem elég annyi kiváltságnak, hogy megspórolom az időt és az IG pénzt azzal, hogy támogatom a szervert.
 

Andy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:41
Az ötlet egy része rávilágít problémákra, mint az, hogy nem eltántorító a halál a fegyveres egyéneknek. Persze ez összetett téma. Nem lehet az se, hogy csak úgy elvételre kerüljön a fegyver, hiszen a jelenleg is rossz állapotban lévő, vagy még nem teljesen kifejlett illegálnak ez nagy hátrány. A PP-s fegyverek birtoklóinak pedig nagy kiváltság lenne, ha a többiekkel szemben, nem tűnne el a fegyver. Esetleg egy olyan alternatívát tudok elképzelni, hogy PP-s fegyver csak a harmadik elhalálozás után tűnne el. Ezzel meg gondolom az a gond, hogy nem kevés munkát igényel, hiszen számításba kell venni sok dolgot script alapján is.

A craft rendszerről elég sok panaszt hallok én is, viszont megoldást egyet se. Most itt találni megoldásra hajazó szövegeket, ötleteket, de részletesen még nem láttam leírást (persze lehet, hogy csak az én figyelmem kerülte el). Ha ennyire nagy gond van a craft rendszerrel, ajánlanám, hogy az illegált jelenleg képviselő egyének üljenek össze, és írjanak meg egy számukra megfelelő rendszer tervezetet. Biztos lesz benne hiba, amit a vezetőség korrigál, vagy ha nem is hiba, nemtetszés, de legalább egy használhatóbb dolog áll a rendelkezésükre. Egy külsős, aki jelenleg nem lát bele az illegál helyzetébe, ezt nem tudja korrigálni. Itt azoknak kell lépni elsősorban, akik ebben élnek/játszanak.

Sajnálattal látom ,hogy több ember is maga mögött hagyva mindent, távozik. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha problémák adódnak, akkor menekülés helyett közösen tennének a hibákért. Ha egy rendszerrrel gond van, sok lehetőség van arra, hogy ezt közöljék az illetékesek fele. Sose megoldás a "menekülés", helyette a problémákat meg kell oldani. Ha egy közösség az, ami bomlasztja az egész csapatot, az más, bevallom, azt nehezebben lehet kezelni, viszont rendszer/script adta problémákat szerintem javítani lehet.
 

diREKT

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Tudtommal napokig, hetekig folyt a vita az illegálosok ügyében, nem tudom pontosan, nem vagyok leader, annyit tudok, annyi jön le az egészből, hogy megannyi mantis és fórum ötlet, discord és ts beszélgetés után se lett semmi előrelépés...
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó