Felvásárló Dealer - Módosítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Federico D Cortez «

Ötleted leírása

» Felvásárló Dealer / Drogok eladásának módosítása:
Ezalatt leginkább azt értem, hogy a szerveren jelenleg a drogok mennyiségének előállítása és
az eladási mennyiségek aránya között a különbség hatalmas. Nem az lenne az öltet, hogy ezt kiegyenlítsük, csak tegyük
egy picit könnyebbé és reálisabbá a dolgot. Kérhetne a felvásárló mindenféle drog típusból (természetesen a mennyiség mindig változná, ritkábban adna be csak nagy mennyiséget). A jelenlegi rendszer miatt rengeteget kell spam-elni a dealert és még így is nagyon kevés az esély, hogy el tudjuk adni a drogot, ha mégis akkor 5-10 darabot általában és ez napokig el tud így húzódni (ha mindenki egész nap aktív lenne talán nem, de ez mint tudjuk nem mindig kivitelezhető). A drog előállítása nem olcsó, az illegál frakcióknak az egyetlen pénzbevételt (a rablások mellett a drog eladása jelenti), de sajnos ez a mostani rendszer által nagyon meg van nehezítve. Rengeteg pénzt ölnek az illegáis frakció leader-ek a szervezetekbe saját pénzből, nem csak a magam nevében beszélek. Interior-ok igénylése, járművek vásárlása, termelés finanszírozása és a többi...Úgy gondolom, hogy ezzel picit lehetne segíteni az összes illegális frakciót, picit könnyebbé tenné a dolgot (természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden illegális frakció gazdagodjon meg, a rendszert reális keretek között kellene kicsit módosítani).«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi vagyok itt is a többi illegál-frakció tagjainak a véleményére. «



 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Lehet hogy nem, tényleg egy lépcsőfokkal fentebb léptétek, de azért ezekkel az ,,élményképekkel” nem tudom mennyire mutatkoznék. Ordít az igénytelenségtől, egy ilyen ,,gyorsan feldobok valamit hogy lássák létezek vibe”. Ezekbe a képekbe nincs idő fektetve, pedig ha érdekel egy frakció és mutatni akarod a játékosoknak muszáj minőséget felmutatni. Örülnék ha egy válaszodban ne szerepelne az hogy ,,mi az rpre megyünk és sokan tudják🤓”. Örülök hogy egy Rp szerveren rpztek, váó.

@Danesz szerintem igen is tesz hozzá a témához Martin, olvasd át és értelmezd picit ne szó szerint kettő perc alatt adj egy goofy választ.
Nem, ezzel semmit se tesztek hozzá. Nem a drogrol és az ahhoz kapcsolodó ötletekről beszéltek, hanem megy a vagdalózás, a negativitás és a burkolt beszólások. Én kiszáltam a témábol. Nemkérek belőle.
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
Merre vannak a modik? Ezt már rég zárni kellett volna. Halóó. NPChez már semmi köze. A felvásárlóval baj van.

Idézet tőle: Brownie:
A felesleges, feszültségkeltő részt kivettem a hozzászólásodból, nem szeretnék mégegy ilyet látni tőled.
 

Brownie

🍪Süti, a modi🍪
Fórum moderátor
Üzenetek:261
Camilla Roberts
Merre vannak a modik? Ezt már rég zárni kellett volna. Halóó. NPChez már semmi köze. A felvásárlóval baj van. Mint olvashatjuk Destin Nash és Sergio Cortes történetébe is , nem vesz meg mindent. (pedig Sergio meg is verte)
Fórum moderátor hozzászólás
A felesleges, feszültségkeltő kommentek eddig is törölve/szankcionálva lettek. A véleménykifelytés céljából a témát nyitva hagyom, de a szabályzatba ütköző hozzászólások továbbra is erőteljesen moderálva lesznek.
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Amúgy szerintem az is jó lenne ha pl random találhatnál NPC-t aki drogot keres (felvásárló és kereskedőhöz hasonlóan lenne sok spawn hely) és akkor neki tudod eladni a drogot pl ez szerintem vér frissítés lenne és talán anno is így volt, hogy nem kellett hívni.
 

Cross

Vélemény Vezér
Játékos
Üzenetek:322
-
Ami talán segíthetne az NPC-nek való eladáson, ha visszatérnénk az előző drog eladásos NPC-hez kisebb változtatással.

Hasonlóan az illegál és felvásárló NPC-hez random spawnolna óránként a városban (esetleg vidéken is, új spawn helyeken), vásárolna minden drog fajtából, de limitált mennyiségben.
Tehát például vesz füves cigiből 7-et, kokainból 3-at, heroinból 5-öt, LSD-ből 12-őt, Crackből 7-et, Metből 14-et, Kristályból 9-et, változó áron per játékos. Vagy akár kisebb mennyiségekben 1-5 darab, és minden frakció tag el tud adni annyit abban az órában.
Így akár az árfolyamokkal is lehetne játszani, mert jelenleg ha 10-ből 1-szer beadja azt a drogot, amit elszeretnél adni akkor fixen leadod függetlenül az ártól.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Ami talán segíthetne az NPC-nek való eladáson, ha visszatérnénk az előző drog eladásos NPC-hez kisebb változtatással.

Hasonlóan az illegál és felvásárló NPC-hez random spawnolna óránként a városban (esetleg vidéken is, új spawn helyeken), vásárolna minden drog fajtából, de limitált mennyiségben.
Tehát például vesz füves cigiből 7-et, kokainból 3-at, heroinból 5-öt, LSD-ből 12-őt, Crackből 7-et, Metből 14-et, Kristályból 9-et, változó áron per játékos. Vagy akár kisebb mennyiségekben 1-5 darab, és minden frakció tag el tud adni annyit abban az órában.
Így akár az árfolyamokkal is lehetne játszani, mert jelenleg ha 10-ből 1-szer beadja azt a drogot, amit elszeretnél adni akkor fixen leadod függetlenül az ártól.
Ez tényleg jó ötlet így, bár a mennyiségen én emelnék picit hiszen ha új spawn pozíciókat kap az NPC akkor nem lesz egyszerű megtalálni és 1-5 darabért senki nem fog bóklászni a városban és még vidéken is véleményem szerint, bár értem ezzel mire akartál célozni.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Ez tényleg jó õtlet így, bár a mennyiségen én emelnék picit hiszen ha új spawn pozíciókat kap az NPC akkor nem lesz egyszerű megtalálni és 1-5 darabért senki nem fog bóklászni a városban és még vidéken is véleményem szerint, bár értem ezzel mire akartál célozni.
Időbe telik mire megtaláljátok, de ha készül róla egy térkép a pozíciókról, akkor már nem kell többet keresni. Pár hét és teljesen publikussá válnak ezek a térképek a mai közösséggel. Még régen talán vidéken volt nagy kincs az NPC pozik, mostmár nem.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Lehet, hogy csak én látom így, de ez mivel viszi előrébb az RP-t? Mitől fog a karakter fejlődni, mitől lesz jobb az, ha egy NPC-t hajkurásztok a mapon, hogy eladhassátok neki a drogot? Én értem, hogy a játékosok nem akarnak venni, de akkor tegyetek érte, hogy vegyenek. Építsetek ki egy tervet rá, keressetek egy rést a pajzson. Könnyen lehet nagy a szám, hisz a szerveren több, mint fél éve vagyok rendvédelemben, így nincs nagyon belátásom az illegál ennek részébe. Jelenleg ez a koncepció egy singleplayerre hasonlít, amit bármelyik story gamebe megtudtok csinálni, csak nem droggal.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Lehet, hogy csak én látom így, de ez mivel viszi előrébb az RP-t? Mitől fog a karakter fejlődni, mitől lesz jobb az, ha egy NPC-t hajkurásztok a mapon, hogy eladhassátok neki a drogot? Én értem, hogy a játékosok nem akarnak venni, de akkor tegyetek érte, hogy vegyenek. Építsetek ki egy tervet rá, keressetek egy rést a pajzson. Könnyen lehet nagy a szám, hisz a szerveren több, mint fél éve vagyok rendvédelemben, így nincs nagyon belátásom az illegál ennek részébe. Jelenleg ez a koncepció egy singleplayerre hasonlít, amit bármelyik story gamebe megtudtok csinálni, csak nem droggal.
Persze, az lenne a legjobb ha player-player között mozogna a drog de 3 éve, hogy nincs rá egyáltalán kereslet. Régen se volt kereslet erre egyáltalán akkor is saját használatra termesztette mindenki. Feljön a kérdés, hogy ez FiveM-en hogy működik? Ott se. Ott is mindenki saját használatra termeszti mikor mennek egy rablásra vagy akcióra. MTA-t nem hoznám fel mint példa, teljesen irreleváns már az a platform. Jelenleg nem tudom én se, hogy milyen a drogrendszer és a kereslet, de kétlem hogy akármi is változott volna amióta inaktív vagyok. Be kell látni, hogy ez az NPC eladást kell továbbfejleszteni és finomítgatni mert ez az utolsó lehetőség.

szerk: a mostani drogrendszerről meg jót nem is tudok mondani. Egyáltalán nincs átgondolva, teljesen lyukas az egész script úgy ahogy van. Egyik helyen az van mondva, hogy nem lesz XY helyen NPC mert RP szerveren vagyunk, utána meg bejön egy script amiben egy NPC droglabor tycoon van létrehozva..
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
Persze, az lenne a legjobb ha player-player között mozogna a drog de 3 éve, hogy nincs rá egyáltalán kereslet. Régen se volt kereslet erre egyáltalán akkor is saját használatra termesztette mindenki. Feljön a kérdés, hogy ez FiveM-en hogy működik? Ott se. Ott is mindenki saját használatra termeszti mikor mennek egy rablásra vagy akcióra. MTA-t nem hoznám fel mint példa, teljesen irreleváns már az a platform. Jelenleg nem tudom én se, hogy milyen a drogrendszer és a kereslet, de kétlem hogy akármi is változott volna amióta inaktív vagyok. Be kell látni, hogy ez az NPC eladást kell továbbfejleszteni és finomítgatni mert ez az utolsó lehetőség.

szerk: a mostani drogrendszerről meg jót nem is tudok mondani. Egyáltalán nincs átgondolva, teljesen lyukas az egész script úgy ahogy van. Egyik helyen az van mondva, hogy nem lesz XY helyen NPC mert RP szerveren vagyunk, utána meg bejön egy script amiben egy NPC droglabor tycoon van létrehozva..
Szerintem elég nagy probléma hogy jelenleg civil és maffia is tud füvet termeszteni. Azt még szerintem keresnék is, de így simán megtermelik maguknak. Ötlet: Csak banda tudja termeszteni a füvet mint 1.1 előtt.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Szerintem elég nagy probléma hogy jelenleg civil és maffia is tud füvet termeszteni. Azt még szerintem keresnék is, de így simán megtermelik maguknak. Ötlet: Csak banda tudja termeszteni a füvet mint 1.1 előtt.
Fiamsz nem mond amúgy hülyeséget. Az a baj akármennyire 2015 meg GF a dolog, a régi banda - dróg maffia- fegyver felállás ami működőképes. Én is húzom rá a számat, de ha mindenki megtermel magának mindent és ezzel kilövi a keresletet lendíthetjük a kereskedelmet.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Szerintem elég nagy probléma hogy jelenleg civil és maffia is tud füvet termeszteni. Azt még szerintem keresnék is, de így simán megtermelik maguknak. Ötlet: Csak banda tudja termeszteni a füvet mint 1.1 előtt.
Régen kontroll alatt volt tartva, akkor se változott semmi. Annyi változott, hogy most az illegálnak kiesik az a 1000$os bevétele.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.
[SA]
Szervusztok!
Elolvastuk az ötletet, az a javaslatunk, hogy próbáljatok találni egy arany középutat és azt írjátok fel fórumra. A sok hozzászólásból nehéz össze hozni egy jól módosított rendszert.[/SA]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó