Felvásárló Dealer - Módosítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Federico D Cortez «

Ötleted leírása

» Felvásárló Dealer / Drogok eladásának módosítása:
Ezalatt leginkább azt értem, hogy a szerveren jelenleg a drogok mennyiségének előállítása és
az eladási mennyiségek aránya között a különbség hatalmas. Nem az lenne az öltet, hogy ezt kiegyenlítsük, csak tegyük
egy picit könnyebbé és reálisabbá a dolgot. Kérhetne a felvásárló mindenféle drog típusból (természetesen a mennyiség mindig változná, ritkábban adna be csak nagy mennyiséget). A jelenlegi rendszer miatt rengeteget kell spam-elni a dealert és még így is nagyon kevés az esély, hogy el tudjuk adni a drogot, ha mégis akkor 5-10 darabot általában és ez napokig el tud így húzódni (ha mindenki egész nap aktív lenne talán nem, de ez mint tudjuk nem mindig kivitelezhető). A drog előállítása nem olcsó, az illegál frakcióknak az egyetlen pénzbevételt (a rablások mellett a drog eladása jelenti), de sajnos ez a mostani rendszer által nagyon meg van nehezítve. Rengeteg pénzt ölnek az illegáis frakció leader-ek a szervezetekbe saját pénzből, nem csak a magam nevében beszélek. Interior-ok igénylése, járművek vásárlása, termelés finanszírozása és a többi...Úgy gondolom, hogy ezzel picit lehetne segíteni az összes illegális frakciót, picit könnyebbé tenné a dolgot (természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden illegális frakció gazdagodjon meg, a rendszert reális keretek között kellene kicsit módosítani).«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi vagyok itt is a többi illegál-frakció tagjainak a véleményére. «



 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Teljesen egyetértek azzal a résszel hogy azon is javítani/okosítani kellene hogy tudjuk a drog világát illetve ezt az egészet beültetni Játékos - Játékos közötti keretekbe is, mint amire ti céloztok.
Viszont én ennek az ügynek egy teljesen külön ötletek topicot javasolnék és ott is ötletelhetnénk, miközben az itteni topic alatt dolgozhatnánk azon, hogy a ROTTEN álltal posztolt ötletet a drog rendszerrel kapcsolatban hogyan lenne érdemes kicsit reworkolni, mert én pl kitartok a véleményem mellett, hogy lehetne csiszolni rajta.

Ti nemtudnátok nyitni egy topicot annak a célnak, amit Demzsi és te is emlitettetek? Lehetne ott is ötletelni célzottan abban a témában, és akkor nem 12 felé menne a téma hanem fokuszáltabb lenne kicsit az egész.
Támogatom én is!
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Ez a karma, mert NPC veréssel ment a flex élményképben. ;)

Ne azon menjen a vita, hogy az NPC keveset vesz, hiszen ez még mindig csak alternatíva. Úgy kell kialakítani a drogrendszert, hogy előnyre jusson vele a fogyasztó és rendszeresen vegyen.
Pénz van szarásig úgy tudom.
Totál tudnám támogatni, hogy valami olyat nyujtson a drog, amiért akár egy sima játékos is úgy gondolja, NA EBBŐL NÉHA VENNI KÉNE MERT XY....
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Szerintem, ha ennél jobban kérné az npc a drogot akkor egy dolgot érünk el, hogy az összes illegálos milliókkal a zsebében szaladgál.
A felvásárlót minden órában tudod hívni, ha úgy adja ki 2x is, és kér drogot. Itt az arányokkal van gond, hogy van hogy 20 hívásból 1x kér talán meth-et. 20 hivás az legalább 10-12 óra játékidő, vagy több. A többi droghoz meg konkrétan nemjutsz hozzá mert nincs kokainleveled, se cracked, se LSD-D a piacról, mert senki se teriti.
 

Daryl

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:124
Nem tudom én illegálosként azt tapasztaltam, hogy volt olyan ember, aki 1 nap alatt kiszedett drog eladásból 1-1.2 milliót. Ennél jobbra hova? (Ez lehet, hogy a ritka esetek egyike) Legrosszabb esetben egy nap alatt kb 400 ezer kiszedhető, szerintem.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Nem tudom én illegálosként azt tapasztaltam, hogy volt olyan ember, aki 1 nap alatt kiszedett drog eladásból 1-1.2 milliót. Ennél jobbra hova? (Ez lehet, hogy a ritka esetek egyike) Legrosszabb esetben egy nap alatt kb 400 ezer kiszedhető, szerintem.
Nekünk nagyon régóta nincs így és nem csak mi vagyunk vele így. Ha ez így menne, nyílván nem is vetettem volna fel az ötletet. Talán az esélyen kellene növelni picit, hogy beadja.
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Nem tudom én illegálosként azt tapasztaltam, hogy volt olyan ember, aki 1 nap alatt kiszedett drog eladásból 1-1.2 milliót. Ennél jobbra hova? (Ez lehet, hogy a ritka esetek egyike) Legrosszabb esetben egy nap alatt kb 400 ezer kiszedhető, szerintem.
Én ilyet soha nem tapasztaltam Daryl.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Nem tudom én illegálosként azt tapasztaltam, hogy volt olyan ember, aki 1 nap alatt kiszedett drog eladásból 1-1.2 milliót. Ennél jobbra hova? (Ez lehet, hogy a ritka esetek egyike) Legrosszabb esetben egy nap alatt kb 400 ezer kiszedhető, szerintem.
Persze, felhívták a csodaszámot, nem azt adta, amit akartak, relogoltak és hívták megint.

Így a hülye is ki tud szedni millió felett, kérdéses, hogy ez mennyire etikus.
 

Daryl

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:124
Persze, felhívták a csodaszámot, nem azt adta, amit akartak, relogoltak és hívták megint.

Így a hülye is ki tud szedni millió felett, kérdéses, hogy ez mennyire etikus.
Relog után nem tudod újrahívni a dealert. Egyszerűen annyi a titka a dolognak, hogy nem csak az npc-t kell becélozni, hanem playerek irányába is tolni kell a cuccot.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Relog után nem tudod újrahívni a dealert. Egyszerűen annyi a titka a dolognak, hogy nem csak az npc-t kell becélozni, hanem playerek irányába is tolni kell a cuccot.
Akkor ketten hívják egy telóról. Az is alternatíva. Ezek mennek Daryl. Amit mondasz tök jól hangzik. De a gyakorlatban non egzisztens a dolog. Mert playerek felé drog piac nincs. TALÁN ESETLEG pár kezdőnek el tudod adni, aki be akar vágódni vagy felvételre jönne. Két havonta beesik egy.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Akkor ketten hívják egy telóról. Az is alternatíva. Ezek mennek Daryl. Amit mondasz tök jól hangzik. De a gyakorlatban non egzisztens a dolog. Mert playerek felé drog piac nincs. TALÁN ESETLEG pár kezdőnek el tudod adni, aki be akar vágódni vagy felvételre jönne. Két havonta beesik egy.
Sajnos mi is ezt tapasztaljuk. Tényleg sokat RP-zünk másokkal, más frakikkal. A bandások egyenesen megmondták (akikkel kapcsolatunk van), pénzért őket a drog nem érdekli. Más játékosnak eladsz talán egy-két darabot, maffiának akik akció közben használják, megint nem opció hisz ők is állítanak elő. Én sem azt mondtam, hogy milliókkal kell mászkálni, de az sem reaális, hogy a leader-ek, tagok tartják fent a frakciót. Egy bűnszervezet lényege a pénzszerzés, ez szimpla üzlet IRL, nem azért alakulnak ki bűnszervezetek, hogy azok random bűncselekményeket kövessenek el, a pénz motiválja az egészet és ezeket a bűncselekményeket. Itt a szerveren sajnos ez visszafelé működik, pénzt kell ölni a frakcióba, hogy bűncselekményt (akciót) lehessen elkövetni.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Kimondhatjuk szerintem, hogy kockázat mentes dolgunk van a droggal. A PD soha a büdös életben nem fog lecsapni ránk miközben NPCnél vagyunk, ezt figyelembe véve nem kéne változtatni rajta. Bár köztudott, hogy így se vagyunk fanok. Plusz lehet az én emlékezetem csal, de a drog rendszer előtt is működtek a frakciók, sőt még akkor is ment a scriptes rablások nagy része. Lehet a probléma gyökere másban van.
 

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius
A probléma gyökere az, hogy a maffia leaderek kevés információval rendelkeznek és leragadtak az öltöny viselésnél, valamint ők nem a karakterüket akarják fejleszteni, amihez 0$ szükséges, hanem az OOC vágyakat kiélni IC karakterrel. Amég az okoz nekik örömet, hogy pénzt szerezzenek, addig nem lesz minőségi maffia szerepjàték a szerveren. Így nem lesz banda-maffia kapcsolat sem. Szép pénteket, jó munkát!
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
A probléma gyökere az, hogy a maffia leaderek kevés információval rendelkeznek és leragadtak az öltöny viselésnél, valamint ők nem a karakterüket akarják fejleszteni, amihez 0$ szükséges, hanem az OOC vágyakat kiélni IC karakterrel. Amég az okoz nekik örömet, hogy pénzt szerezzenek, addig nem lesz minőségi maffia szerepjàték a szerveren. Így nem lesz banda-maffia kapcsolat sem. Szép pénteket, jó munkát!
Már fentebb említettem, nem teljesen ez lenne a cél. A cél az lenne, hogy fenntartsuk a frakciót, mert ezek a dolgok csak a pénzt viszik. Természetesen mi is az RP-re megyünk, ezt sokan tudják is rólunk. Itt mindössze azzal van a gond, hogy sok mindent kell egy frakcióban finanszírozni, nem tartom reálisnak, hogy a leader-ek vagy a tagok nyomják a pénzt egy Mafia frakcióba. Természetesen az RP az elsó, de amelett azért jó ha nem viszi el az a pénzt. Ne legyünk álszentek ha lehet, mindenkit a pénz mozgat és mindenki vágyik a játékon belül egy kis akcióra, izgalomra, még ha az RP is az elsődleges cél. Mi szerintem ezt teljes mértékben kielégítjük, mármint az RP részére gondolok itt.
 

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius
Álszentek? Ne magadból indulj ki. Ha lövöldözni akarok, elmegyek BF-ezni COD-zni CS-zni, ha versenyezni meg autókat tuningolni, ott a Forza, kapcsolatra meg szexre ott a barátnő. És pont ez a baj, hogy 80%-a a játékosoknak mindent a szerveren akar véghez vinni. Nem létezik olyan ember, aki minden egyes nap ugyanolyan komolyan tudja venni a karakterét és ugyanazt a szintet tudja hozni. Tudod mi a különbség köztünk? Én addig nem tolom fel a seggemet, amég nem tudom kinyújtani a maxot! Ellenben veletek akik szürreális dolgokat csinálnak, héten többszörösen rabolnak, valamint kocsikáznak ide oda, miközben DC-n a spanokkal beszélnek. Ti csak a szerveren léteztek, de nem éltek. Ez NEM tartozik a szerepjáték definíciójába. Hozzáteszem, nagyon sokatoknak tökéletes karaktere van negatív tulajdonság nélkül.

Idézet tőle: Brownie:
A személyeskedésből kicsit vegyél vissza!
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
A probléma gyökere az, hogy a maffia leaderek kevés információval rendelkeznek és leragadtak az öltöny viselésnél, valamint ők nem a karakterüket akarják fejleszteni, amihez 0$ szükséges, hanem az OOC vágyakat kiélni IC karakterrel. Amég az okoz nekik örömet, hogy pénzt szerezzenek, addig nem lesz minőségi maffia szerepjàték a szerveren. Így nem lesz banda-maffia kapcsolat sem. Szép pénteket, jó munkát!
Ez így nagyon fars info már ne haragudj. Amiket leírtál, megkérdezhetem honnan vetted? Megmerem kockáztatni hogy az egyik legtöbbet rpzünk Maffia - Maffia között, vagy simán civil. Ezek olyan semmiből vett megfogalmazások, amik
1, inkább degradáló jellegüek indokolatlanul felénk Maffiások felé.
2, A témához nemsikerült semmit se tenned ezzel.

Köszönöm.

Álszentek? Ne magadból indulj ki. Ha lövöldözni akarok, elmegyek BF-ezni COD-zni CS-zni, ha versenyezni meg autókat tuningolni, ott a Forza, kapcsolatra meg szexre ott a barátnő. És pont ez a baj, hogy 80%-a a játékosoknak mindent a szerveren akar véghez vinni. Nem létezik olyan ember, aki minden egyes nap ugyanolyan komolyan tudja venni a karakterét és ugyanazt a szintet tudja hozni. Tudod mi a különbség köztünk? Én addig nem tolom fel a seggemet, amég nem tudom kinyújtani a maxot! Ellenben veletek akik szürreális dolgokat csinálnak, héten többszörösen rabolnak, valamint kocsikáznak ide oda, miközben DC-n a spanokkal beszélnek. Ti csak a szerveren léteztek, de nem éltek. Ez NEM tartozik a szerepjáték definíciójába. Hozzáteszem, nagyon sokatoknak tökéletes karaktere van negatív tulajdonság nélkül.
Szerintem mostmár befejezhetnéd a személyeskedést, semmit nem teszel a témához ezzel, és totál negativ vagy...
 
Utoljára szerkesztette a moderátor:

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Álszentek? Ne magadból indulj ki. Ha lövöldözni akarok, elmegyek BF-ezni COD-zni CS-zni, ha versenyezni meg autókat tuningolni, ott a Forza, kapcsolatra meg szexre ott a barátnő. És pont ez a baj, hogy 80%-a a játékosoknak mindent a szerveren akar véghez vinni. Nem létezik olyan ember, aki minden egyes nap ugyanolyan komolyan tudja venni a karakterét és ugyanazt a szintet tudja hozni. Tudod mi a különbség köztünk? Én addig nem tolom fel a seggemet, amég nem tudom kinyújtani a maxot! Ellenben veletek akik szürreális dolgokat csinálnak, héten többszörösen rabolnak, valamint kocsikáznak ide oda, miközben DC-n a spanokkal beszélnek. Ti csak a szerveren léteztek, de nem éltek. Ez NEM tartozik a szerepjáték definíciójába. Hozzáteszem, nagyon sokatoknak tökéletes karaktere van negatív tulajdonság nélkül.

Felesleges ennyire indulatosnak lenni. A témához ez egyáltalán nem kapcsolódik. Ha megnézed a fórumon az élményképek részlegünket akkor láthatod, hogy mi pont nem a minden héten többszörösen rabolgató szervezet vagyunk, de ez már részletkérdés igazából. Ez a topic most itt nem erről szól.
 

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
Felesleges ennyire indulatosnak lenni. A témához ez egyáltalán nem kapcsolódik. Ha megnézed a fórumon az élményképek részlegünket akkor láthatod, hogy mi pont nem a minden héten többszörösen rabolgató szervezet vagyunk, de ez már részletkérdés igazából. Ez a topic most itt nem erről szól.
Lehet hogy nem, tényleg egy lépcsőfokkal fentebb léptétek, de azért ezekkel az ,,élményképekkel” nem tudom mennyire mutatkoznék. Ordít az igénytelenségtől, egy ilyen ,,gyorsan feldobok valamit hogy lássák létezek vibe”. Ezekbe a képekbe nincs idő fektetve, pedig ha érdekel egy frakció és mutatni akarod a játékosoknak muszáj minőséget felmutatni. Örülnék ha egy válaszodban ne szerepelne az hogy ,,mi az rpre megyünk és sokan tudják🤓”. Örülök hogy egy Rp szerveren rpztek, váó.

@Danesz szerintem igen is tesz hozzá a témához Martin, olvasd át és értelmezd picit ne szó szerint kettő perc alatt adj egy goofy választ.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Lehet hogy nem, tényleg egy lépcsőfokkal fentebb léptétek, de azért ezekkel az ,,élményképekkel” nem tudom mennyire mutatkoznék. Ordít az igénytelenségtől, egy ilyen ,,gyorsan feldobok valamit hogy lássák létezek vibe”. Ezekbe a képekbe nincs idő fektetve, pedig ha érdekel egy frakció és mutatni akarod a játékosoknak muszáj minőséget felmutatni. Örülnék ha egy válaszodban ne szerepelne az hogy ,,mi az rpre megyünk és sokan tudják🤓”. Örülök hogy egy Rp szerveren rpztek, váó.

@Danesz szerintem igen is tesz hozzá a témához Martin, olvasd át és értelmezd picit ne szó szerint kettő perc alatt adj egy goofy választ.

Mi az RP-re megyünk, ezt már leírtam…Viccet félretéve. Több képünk is van fent, van szerkesztett élménykép és van ami pillanatkép. Az, hogy ez neked nem nyerte el a tetszésed, az már tényleg a saját véleményed és természetesen ahhoz mindenkinek meg is van a joga. A téma itt ismételten nem erről szól, ha valamiért nem szimpatikus a frakciónk, van még rengeteg lehetőséged a szerveren, sok másik frakció van még. Nem érzem azt, hogy ezt feltétlen át kellene vinni személyeskedésbe egy olyan topic alatt ami nem erről szól. Örülök, hogy kifejtetted a véleményed minden estre!

Edit: Egy élménykép lényege az az, hogy a képek visszadják az RP-t, lehet ezt akárhogyan csicsázni, a lényeg marad ugyanaz. A pillanatképek azok, amik átadják a pillanatot amit meg szeretnél örökíteni. Akárhogyan is csicsázzuk és keressük benne a minőséget, ez többről nem szól.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó