Felvásárló Dealer - Módosítás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Federico D Cortez «

Ötleted leírása

» Felvásárló Dealer / Drogok eladásának módosítása:
Ezalatt leginkább azt értem, hogy a szerveren jelenleg a drogok mennyiségének előállítása és
az eladási mennyiségek aránya között a különbség hatalmas. Nem az lenne az öltet, hogy ezt kiegyenlítsük, csak tegyük
egy picit könnyebbé és reálisabbá a dolgot. Kérhetne a felvásárló mindenféle drog típusból (természetesen a mennyiség mindig változná, ritkábban adna be csak nagy mennyiséget). A jelenlegi rendszer miatt rengeteget kell spam-elni a dealert és még így is nagyon kevés az esély, hogy el tudjuk adni a drogot, ha mégis akkor 5-10 darabot általában és ez napokig el tud így húzódni (ha mindenki egész nap aktív lenne talán nem, de ez mint tudjuk nem mindig kivitelezhető). A drog előállítása nem olcsó, az illegál frakcióknak az egyetlen pénzbevételt (a rablások mellett a drog eladása jelenti), de sajnos ez a mostani rendszer által nagyon meg van nehezítve. Rengeteg pénzt ölnek az illegáis frakció leader-ek a szervezetekbe saját pénzből, nem csak a magam nevében beszélek. Interior-ok igénylése, járművek vásárlása, termelés finanszírozása és a többi...Úgy gondolom, hogy ezzel picit lehetne segíteni az összes illegális frakciót, picit könnyebbé tenné a dolgot (természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden illegális frakció gazdagodjon meg, a rendszert reális keretek között kellene kicsit módosítani).«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi vagyok itt is a többi illegál-frakció tagjainak a véleményére. «



 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Egyetértek veled. Jelenleg a drogos telefonomba az arány 50 fű/kokain kérés és max 5-6 meth. Az anyag gyülik rajtunk, az előállitása és a terület fenntartása meg egy vagyon a szerveren, mint időben (alkatrész farm, fegyverek belerakása + pénz a napi javitásra, alapanyagra, raktárbővités, és az elején a 7 munkás megvétele.)
Hétfő és csütörtök kell a területet megvédeni, de maga a terület nem ad akkora bevételt ebben a 4 napban, mint amennyi a fenntartása! Teljesen veszteséges, vagy közel veszteséges a jelenlegi rendszer.

Én is azt javasolnám, hogy a vezetés legyen kedves felülvizsgálni a helyzetet, és szülessen valamilyen módosítás, ezzel kapcsolatban ha lehetséges.
Köszönöm a figyelmet.
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Szerintem az is opció és RP generálás ha valaki azzal kereskedik pl.:
1. van egy kis kali ami a maffiának területbe talán 5 ezer pontot dob és ha banda megrendeli x meth-ért
2. ott a crack a bandának kokain kell hozzá és azt csak maffia tud csinálni pincébe ami, hogy ne legyen mínuszos mondjuk a maffia kokain előállításért LSD-t kér.
Szóval nem csak scriptben kell gondolkodni és így a szerver élet is felpesdül.
 

Klicsko

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:95
Sajnos a problémának a gyökere onnan kezdődik, hogy nem tudunk mindenféle droghoz hozzájutni vagy például mafiásként nem tudunk kokaint gyártani és nem a mi hibánkból. Ha a bandák és minden más mafia részt vállalna a drog rendszerben aktívan akkor nem lenne probléma mert lenne mindenkinek minden fajta drogja és akkor nem kellene csak a " Meth vagy Kristály meth " dealeket várni és azokat vadászni. Személy szerint nekem elég sűrűn be adja ezeket de van tag a frakcióban akinek 3-4 nap alatt konkrétan semmit nem kért ezek közül. Ezen tényleg valamit lehetne módosítani, TÁMOGATOM az ötleted!
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Szerintem az is opció és RP generálás ha valaki azzal kereskedik pl.:
1. van egy kis kali ami a maffiának területbe talán 5 ezer pontot dob és ha banda megrendeli x meth-ért
2. ott a crack a bandának kokain kell hozzá és azt csak maffia tud csinálni pincébe ami, hogy ne legyen mínuszos mondjuk a maffia kokain előállításért LSD-t kér.
Szóval nem csak scriptben kell gondolkodni és így a szerver élet is felpesdül.
Teljesen egyetértek veled és mi üzünk ilyen üzleteket. Kiskaliért Meth- stb. Sokfelé el lehetne most ágazni, de maga a rendszer jelenleg ha azt nézed hogy az illegálnak TÉNYLEG MINDENT maguk kell megvegyenek, előállítaniuk, és a terület is scriptesen közel veszteséges vagy veszteséges akkor is ha egész nap nyomod a hívást a felvásárlónak, akkor azért felmerül a kérdés hogy valóban jó-e ez így.
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Sajnos a problémának a gyökere onnan kezdődik, hogy nem tudunk mindenféle droghoz hozzájutni vagy például mafiásként nem tudunk kokaint gyártani és nem a mi hibánkból. Ha a bandák és minden más mafia részt vállalna a drog rendszerben aktívan akkor nem lenne probléma mert lenne mindenkinek minden fajta drogja és akkor nem kellene csak a " Meth vagy Kristály meth " dealeket várni és azokat vadászni. Személy szerint nekem elég sűrűn be adja ezeket de van tag a frakcióban akinek 3-4 nap alatt konkrétan semmit nem kért ezek közül. Ezen tényleg valamit lehetne módosítani, TÁMOGATOM az ötleted!
Pontosan ez a véleményem nekem is a bandák felé. Jelenleg, és remélem nem sértődnek meg, de jelenleg nem veszik ki a részüket a rendszerből, pedig egyértelmüen látható hogy a rendszer direkt ilyen, hogy a Banda és Maffia közt legyen kereskedelem, mert egyik függ a másiktól bizonyos tekintetben. De ha a bandások NINCSENEK a piacon mert nem csinálják, úgy bukik a rendszer is... és már régóta ez megy sajnos. :/
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Jelenleg, és remélem nem sértődnek meg, de jelenleg nem veszik ki a részüket a rendszerből,
Mások a prioritások. Vannak akik nem találják örömüket az NPC spamelésben. Vagy a terület napban. Vagy a reputációs pontokban. Lehetne sorolni. Inkább adtunk el 4 hetente 2 gramm füvet rendes játékosnak, mint NPC-nek egy nap háromszor. Személyes véleményt láttál.
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Mások a prioritások. Vannak akik nem találják örömüket az NPC spamelésben. Vagy a terület napban. Vagy a reputációs pontokban. Lehetne sorolni. Inkább adtunk el 4 hetente 2, gramm füvet rendes játékosnak, mint NPC-nek egy nap háromszor. Személyes véleményt láttál.
Igen én teljesen megértelek, és teljesen átjön az hogy mások a nézetek. De azoknál a frakcióknál akik keményen tolják a scriptes rablásokat és egyebeket, mert az az igazság hogy ez is dolgunk, feladatunk hogy illegális RP ket generáljunk a legállal. Ezeknek a megmozdulásoknak és a fenntarthatóságának komoly költségei vannak. Ha mindenki csak rpzgetne, a legális frakciók se csinálnának semmit, maximum gyors hajtásért osztanának csekkeket.

És hozzáteszem, magamból indulok ki, nálunk rengeteg az RP is, összejövünk, bulizunk, kapcsolat Rpzünk, beszélgetünk, órákig tervezzük IC xy rablásokat stb stb.
Tehát a scriptes dolgok nem irják felül a valós rp ket.
DE! Azért vagyunk Scriptes Banda/Maffia hogy csináljuk a scriptes dolgokat is. Az egyensúlyt fenn kell tartani, generálni kell a másik oldalnak is dolgokat.
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
A felvásárló NPCvel vannak bajok. Még karaktertörténetekben is olvashatjuk,hogy nem akar megvenni mindent. Szerintem kell ennek egy rework.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Igen én teljesen megértelek, és teljesen átjön az hogy mások a nézetek. De azoknál a frakcióknál akik keményen tolják a scriptes rablásokat és egyebeket, mert az az igazság hogy ez is dolgunk, feladatunk hogy illegális RP ket generáljunk a legállal. Ezeknek a megmozdulásoknak és a fenntarthatóságának komoly költségei vannak. Ha mindenki csak rpzgetne, a legális frakciók se csinálnának semmit, maximum gyors hajtásért osztanának csekkeket.

És hozzáteszem, magamból indulok ki, nálunk rengeteg az RP is, összejövünk, bulizunk, kapcsolat Rpzünk, beszélgetünk, órákig tervezzük IC xy rablásokat stb stb.
Tehát a scriptes dolgok nem irják felül a valós rp ket.
DE! Azért vagyunk Scriptes Banda/Maffia hogy csináljuk a scriptes dolgokat is. Az egyensúlyt fenn kell tartani, generálni kell a másik oldalnak is dolgokat.
Mondok neked jobbat! Mi lenne, ha nem a tüzet akarnánk oltani, hanem a tűz forrását keresnénk? Mi lenne, ha elérnénk azt, hogy ne ússzon be a fegyver/narkotikum 2+ forrásból? Mi lenne, ha a játékosok - mind a banda és a maffia rászorulna arra, hogy kapcsolatba lépjen a másikkal? Mert én bárhonnan nézem barátom, ha valakinek kell valami - legyen az fegyver vagy ismét csak drog - akkor tol egy fegyver raktárat/hajót/területet és bumm megvan mindene. Milyen kereskedelemről beszélünk akkor? Hozok neked egy személyes példát:

Mint említettem neked, a mi kis csapatunk nem nagyon él ezekkel a lehetőségekkel. De ha kell fegyver vagy tár, csak belepakolunk egy területbe 200-300 füvet és bumm. Megvan. Nem szorulsz rá, hogy kontaktálj bárkivel is, mert bármit bárhonnan megkapsz.

Mi lenne, ha a játékosok is vennék a drogot, nem csak az NPC? Mert meg lehetne oldani, hogy vonzóbb legyen. Biztos vagyok a dologban. Ti nem élnétek ezeket a dolgokat? A saját clubbotokban áruljátok a saját anyagotokat. Nem lenne jó? Mert szerintem hihetetlenül élvezetes lenne.
Másik dolog... Nem akarok elkanyarodni a témától, de fegyverek. Meghalsz? Elveszik a nagykali? Na damn! Illegál hajóról/rakiból/területből szedek ki újat. Nem nagy dolog! Érted mire akarok kilyukadni? Nem a pénzel van a probléma. Nem is azzal, hogy a banda nem veszi ki a részét a dolgokból! A gond azzal van, hogy mindenkinek mindene megvan. Akkor milyen bartellt szeretnénk? Milyen kapcsolatot maffia és banda között? Cseréljük ki az anyagot? Aztán NPC-zük el közösen?

Megkérnék mindenkit, hogy ne értsen félre! Nem ugatni akarok, nem célom remegni a rendszer ellen. Csupán fantáziálok. Hátha. Én készen vagyok a párbeszédre. El tudom mondani, össze tudom szedni ezeket a dolgokat ha kapok kis időt. És nagyon szívesen megosztom veletek, amennyiben szavaim nem találnak "süket fülekre".

Ha mindenki csak rpzgetne, a legális frakciók se csinálnának semmit, maximum gyors hajtásért osztanának csekkeket.
Erre csak annyit mondanék neked, hogy RP-zni mindig lehet. Olyan jó narkotikumra specializálódott dolgokat lehetne csinálni a clubbokban is, ha ott szórjátok az anyagot. Nagyon állat lenne. Imagine civil ruhás narcotic rendőrök stb stb. Mind RP lenne. Ha lesz gang unit, a gatyámba vizelek.
 

martin.

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:62
Darterrius
Ez a karma, mert NPC veréssel ment a flex élményképben. ;)

Ne azon menjen a vita, hogy az NPC keveset vesz, hiszen ez még mindig csak alternatíva. Úgy kell kialakítani a drogrendszert, hogy előnyre jusson vele a fogyasztó és rendszeresen vegyen.
Pénz van szarásig úgy tudom.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Szerintem az is opció és RP generálás ha valaki azzal kereskedik pl.:
1. van egy kis kali ami a maffiának területbe talán 5 ezer pontot dob és ha banda megrendeli x meth-ért
2. ott a crack a bandának kokain kell hozzá és azt csak maffia tud csinálni pincébe ami, hogy ne legyen mínuszos mondjuk a maffia kokain előállításért LSD-t kér.
Szóval nem csak scriptben kell gondolkodni és így a szerver élet is felpesdül.
Természetesen ezt mi is nyomjuk.
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Mondok neked jobbat! Mi lenne, ha nem a tüzet akarnánk oltani, hanem a tűz forrását keresnénk? Mi lenne, ha elérnénk azt, hogy ne ússzon be a fegyver/narkotikum 2+ forrásból? Mi lenne, ha a játékosok - mind a banda és a maffia rászorulna arra, hogy kapcsolatba lépjen a másikkal? Mert én bárhonnan nézem barátom, ha valakinek kell valami - legyen az fegyver vagy ismét csak drog - akkor tol egy fegyver raktárat/hajót/területet és bumm megvan mindene. Milyen kereskedelemről beszélünk akkor? Hozok neked egy személyes példát:

Mint említettem neked, a mi kis csapatunk nem nagyon él ezekkel a lehetőségekkel. De ha kell fegyver vagy tár, csak belepakolunk egy területbe 200-300 füvet és bumm. Megvan. Nem szorulsz rá, hogy kontaktálj bárkivel is, mert bármit bárhonnan megkapsz.

Mi lenne, ha a játékosok is vennék a drogot, nem csak az NPC? Mert meg lehetne oldani, hogy vonzóbb legyen. Biztos vagyok a dologban. Ti nem élnétek ezeket a dolgokat? A saját clubbotokban áruljátok a saját anyagotokat. Nem lenne jó? Mert szerintem hihetetlenül élvezetes lenne.
Másik dolog... Nem akarok elkanyarodni a témától, de fegyverek. Meghalsz? Elveszik a nagykali? Na damn! Illegál hajóról/rakiból/területből szedek ki újat. Nem nagy dolog! Érted mire akarok kilyukadni? Nem a pénzel van a probléma. Nem is azzal, hogy a banda nem veszi ki a részét a dolgokból! A gond azzal van, hogy mindenkinek mindene megvan. Akkor milyen bartellt szeretnénk? Milyen kapcsolatot maffia és banda között? Cseréljük ki az anyagot? Aztán NPC-zük el közösen?

Megkérnék mindenkit, hogy ne értsen félre! Nem ugatni akarok, nem célom remegni a rendszer ellen. Csupán fantáziálok. Hátha. Én készen vagyok a párbeszédre. El tudom mondani, össze tudom szedni ezeket a dolgokat ha kapok kis időt. És nagyon szívesen megosztom veletek, amennyiben szavaim nem találnak "süket fülekre".


Erre csak annyit mondanék neked, hogy RP-zni mindig lehet. Olyan jó narkotikumra specializálódott dolgokat lehetne csinálni a clubbokban is, ha ott szórjátok az anyagot. Nagyon állat lenne. Imagine civil ruhás narcotic rendőrök stb stb. Mind RP lenne. Ha lesz gang unit, a gatyámba vizelek.
Azért az hogy mész egy raktárat - hajót nem olyan egyszerü mint gondolod. Több frakció spameli a hajót! Csak egy csapat nyer, többi bukja a felszerelést ha meghalnak. Ez nem olyan dolog amit könnyedén farmolhatsz mint a füvet, amit leadsz a területbe. (Annyi füvünk van mint égen a csillag, a legegyszerübb item amit elő lehet állítani.) (Maffiának fegyvert kell leadnia területbe vagy pénzt, nem füvet)
A raktár se olyan egyszerü. 7 fegyver ládát lehet kiszedni és ha vannak emberveszteségeid a raktár rp alatt, épp hogy pár fegyverrel vagy beljebb amit nyitsz, kontra amit elbuktál mert meghalsz az akcióban.

Ezzel csak arra akarok kikanyarodni, hogy a megfogalmazásodban elég könnyedén utaltál ezekre, de a valóság az hogy ezek a dolgok KOMOLY IDŐ/PÉNZ/FARM előkészületeket igényelnek, hogy sikeresek legyenek. Pont az ilyen feladatok háttér finanszírozása miatt lenne megfontolandó a drog rendszer felülvizsgálata és esetleges REWORK je. Az se lenne hátrány ha igenis nyomnák a bandák pl a kokainlevél cserét a Maffiák felé valamiért. (Ez csak egy példa)
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Sajnos a problémának a gyökere onnan kezdődik, hogy nem tudunk mindenféle droghoz hozzájutni vagy például mafiásként nem tudunk kokaint gyártani és nem a mi hibánkból. Ha a bandák és minden más mafia részt vállalna a drog rendszerben aktívan akkor nem lenne probléma mert lenne mindenkinek minden fajta drogja és akkor nem kellene csak a " Meth vagy Kristály meth " dealeket várni és azokat vadászni. Személy szerint nekem elég sűrűn be adja ezeket de van tag a frakcióban akinek 3-4 nap alatt konkrétan semmit nem kért ezek közül. Ezen tényleg valamit lehetne módosítani, TÁMOGATOM az ötleted!
Ez így van. Sajnos nincs elég aktív banda elég tagokkal, mi is régóta próbáljuk a kokain business-t nyélbe ütni.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Nem kotekedosbol szeretnem ezt irni, de ahogy latom az illegalosoknak sosem volt problema a penz. Szamtalan sportautotok van, fegyveretek, ingatlanotok stb.

Egyet tudok erteni Demzsi szavaival. Inkabb arra kene fokuszalni, hogy hogyan lehetne a play-player interakciot novelni es nem arra, hogy hogyan lehetne meg olcsobban droghoz juttatni az illegalt. Nem ellenetek szol, de kulso szemmel, meg amit latok duskaltok a penzben. (Nem szemelyeskedes, csak meglatas)

Danesz, neked is, pont most olvastam az ugyedet, hogy sportautoval mentetek kirabolni embert, nem ereztem ott sem, hogy annyira raszorulnatok arra, hogy penzszukeben vagytok, mert te leirtad ott, hogy mennyire gazdag a karakteretek.

Probaljunk meg egy kicsit nem mindent scriptesen megoldani, hanem alternativakat talalni ezekere a problemakra.

(Egyaltalan nem szantam szemelyeskedesnek semelyik reszt sem, ha valakinek valamilyen kivetni valoja van az egyik reszevel kerem irjon ram es kihuzom)
 

Danesz

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:115
Jason Hawk
Nem kotekedosbol szeretnem ezt irni, de ahogy latom az illegalosoknak sosem volt problema a penz. Szamtalan sportautotok van, fegyveretek, ingatlanotok stb.

Egyet tudok erteni Demzsi szavaival. Inkabb arra kene fokuszalni, hogy hogyan lehetne a play-player interakciot novelni es nem arra, hogy hogyan lehetne meg olcsobban droghoz juttatni az illegalt. Nem ellenetek szol, de kulso szemmel, meg amit latok duskaltok a penzben. (Nem szemelyeskedes, csak meglatas)

Danesz, neked is, pont most olvastam az ugyedet, hogy sportautoval mentetek kirabolni embert, nem ereztem ott sem, hogy annyira raszorulnatok arra, hogy penzszukeben vagytok, mert te leirtad ott, hogy mennyire gazdag a karakteretek.

Probaljunk meg egy kicsit nem mindent scriptesen megoldani, hanem alternativakat talalni ezekere a problemakra.

(Egyaltalan nem szantam szemelyeskedesnek semelyik reszt sem, ha valakinek valamilyen kivetni valoja van az egyik reszevel kerem irjon ram es kihuzom)
Teljesen egyetértek azzal a résszel hogy azon is javítani/okosítani kellene hogy tudjuk a drog világát illetve ezt az egészet beültetni Játékos - Játékos közötti keretekbe is, mint amire ti céloztok.
Viszont én ennek az ügynek egy teljesen külön ötletek topicot javasolnék és ott is ötletelhetnénk, miközben az itteni topic alatt dolgozhatnánk azon, hogy a ROTTEN álltal posztolt ötletet a drog rendszerrel kapcsolatban hogyan lenne érdemes kicsit reworkolni, mert én pl kitartok a véleményem mellett, hogy lehetne csiszolni rajta.

Ti nemtudnátok nyitni egy topicot annak a célnak, amit Demzsi és te is emlitettetek? Lehetne ott is ötletelni célzottan abban a témában, és akkor nem 12 felé menne a téma hanem fokuszáltabb lenne kicsit az egész.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Mondok neked jobbat! Mi lenne, ha nem a tüzet akarnánk oltani, hanem a tűz forrását keresnénk? Mi lenne, ha elérnénk azt, hogy ne ússzon be a fegyver/narkotikum 2+ forrásból? Mi lenne, ha a játékosok - mind a banda és a maffia rászorulna arra, hogy kapcsolatba lépjen a másikkal? Mert én bárhonnan nézem barátom, ha valakinek kell valami - legyen az fegyver vagy ismét csak drog - akkor tol egy fegyver raktárat/hajót/területet és bumm megvan mindene. Milyen kereskedelemről beszélünk akkor? Hozok neked egy személyes példát:

Mint említettem neked, a mi kis csapatunk nem nagyon él ezekkel a lehetőségekkel. De ha kell fegyver vagy tár, csak belepakolunk egy területbe 200-300 füvet és bumm. Megvan. Nem szorulsz rá, hogy kontaktálj bárkivel is, mert bármit bárhonnan megkapsz.

Mi lenne, ha a játékosok is vennék a drogot, nem csak az NPC? Mert meg lehetne oldani, hogy vonzóbb legyen. Biztos vagyok a dologban. Ti nem élnétek ezeket a dolgokat? A saját clubbotokban áruljátok a saját anyagotokat. Nem lenne jó? Mert szerintem hihetetlenül élvezetes lenne.
Másik dolog... Nem akarok elkanyarodni a témától, de fegyverek. Meghalsz? Elveszik a nagykali? Na damn! Illegál hajóról/rakiból/területből szedek ki újat. Nem nagy dolog! Érted mire akarok kilyukadni? Nem a pénzel van a probléma. Nem is azzal, hogy a banda nem veszi ki a részét a dolgokból! A gond azzal van, hogy mindenkinek mindene megvan. Akkor milyen bartellt szeretnénk? Milyen kapcsolatot maffia és banda között? Cseréljük ki az anyagot? Aztán NPC-zük el közösen?

Megkérnék mindenkit, hogy ne értsen félre! Nem ugatni akarok, nem célom remegni a rendszer ellen. Csupán fantáziálok. Hátha. Én készen vagyok a párbeszédre. El tudom mondani, össze tudom szedni ezeket a dolgokat ha kapok kis időt. És nagyon szívesen megosztom veletek, amennyiben szavaim nem találnak "süket fülekre".


Erre csak annyit mondanék neked, hogy RP-zni mindig lehet. Olyan jó narkotikumra specializálódott dolgokat lehetne csinálni a clubbokban is, ha ott szórjátok az anyagot. Nagyon állat lenne. Imagine civil ruhás narcotic rendőrök stb stb. Mind RP lenne. Ha lesz gang unit, a gatyámba vizelek.
Mi több frakcióval is állunk kapcsolatban. Itr leginkább a költségek fedezéséről van szó. Maffiaként a kiadás magas, még a bevétel ennek is köszönhetően nem túl erős. Aki ismeri munkásságunk itt a szerveren az tudja, hogy mi is leginkább az RP-re megyünk, rengeteget RP-zünk más frakciókkal (banda, maffia, legál). De azokat a tevékenységeket amiket űzünk ezek mellett, hogy izgalom is legyen, finanszírozni kell, nem beszélve az interior igénylésekről, járművek vásárlásáról és a többi. Az RP-nek ez nem ártana. Egyszerűen nehéz IC megoldani az eladást (mármint más játékosoknak), az arány a termelés és az eladás között még mindig hatalmas. Az egyedüli üzlet amit mi is csinálunk a Meth-ből, az a fegyver a területbe, de abból pénzt nem látunk mert venni nagyon senki nem akarja.
 

RoTTeN

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:382
Nem kotekedosbol szeretnem ezt irni, de ahogy latom az illegalosoknak sosem volt problema a penz. Szamtalan sportautotok van, fegyveretek, ingatlanotok stb.

Egyet tudok erteni Demzsi szavaival. Inkabb arra kene fokuszalni, hogy hogyan lehetne a play-player interakciot novelni es nem arra, hogy hogyan lehetne meg olcsobban droghoz juttatni az illegalt. Nem ellenetek szol, de kulso szemmel, meg amit latok duskaltok a penzben. (Nem szemelyeskedes, csak meglatas)

Danesz, neked is, pont most olvastam az ugyedet, hogy sportautoval mentetek kirabolni embert, nem ereztem ott sem, hogy annyira raszorulnatok arra, hogy penzszukeben vagytok, mert te leirtad ott, hogy mennyire gazdag a karakteretek.

Probaljunk meg egy kicsit nem mindent scriptesen megoldani, hanem alternativakat talalni ezekere a problemakra.

(Egyaltalan nem szantam szemelyeskedesnek semelyik reszt sem, ha valakinek valamilyen kivetni valoja van az egyik reszevel kerem irjon ram es kihuzom)
Ez azért van mert magunk finanszírozzuk a dolgokat, leader-ek, al-leaderek. Ezzel baj nem is lenne, hisz mi vállaltuk a frakciót, de lehetne ezen könnyíteni picit. Keresni is lehetne egy illegából, vagy legalább a fenntartást előteremteni. Ez lenne egy maffia lényege, a pénz keresése.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Nem kotekedosbol szeretnem ezt irni, de ahogy latom az illegalosoknak sosem volt problema a penz. Szamtalan sportautotok van, fegyveretek, ingatlanotok stb.

Egyet tudok erteni Demzsi szavaival. Inkabb arra kene fokuszalni, hogy hogyan lehetne a play-player interakciot novelni es nem arra, hogy hogyan lehetne meg olcsobban droghoz juttatni az illegalt. Nem ellenetek szol, de kulso szemmel, meg amit latok duskaltok a penzben. (Nem szemelyeskedes, csak meglatas)

Danesz, neked is, pont most olvastam az ugyedet, hogy sportautoval mentetek kirabolni embert, nem ereztem ott sem, hogy annyira raszorulnatok arra, hogy penzszukeben vagytok, mert te leirtad ott, hogy mennyire gazdag a karakteretek.

Probaljunk meg egy kicsit nem mindent scriptesen megoldani, hanem alternativakat talalni ezekere a problemakra.

(Egyaltalan nem szantam szemelyeskedesnek semelyik reszt sem, ha valakinek valamilyen kivetni valoja van az egyik reszevel kerem irjon ram es kihuzom)
Az embert a pénz hajtja. Nekem is van több millióm, mindent elértem. De ha belefognék egy projektbe még rendes playerként, fix olyat keresnék amiből azért pluszba jövök ki. 3 év alatt gyűlt össze ennyi nem is akarom, hogy 2 hét alatt az egészet feléljem. Ahogy mennek fel az árak, úgy az küszöb is emelkedik. Régen ha volt folyószámlán 5-6 millió mindenható+ voltál, most már ez zsebpénz. A drog mindig is egy ilyen köcsög script lesz. Sose lesz rá elég kereslet, hogy player-player kereskedés legyen, viszont NPCnél meg nem is lehet oly drága, hogy az már felborítsa a már amúgy is roskadozó gazdaságot. Nem tudom, hogy milyen állapotban van a drog script hisz nem vagyok aktív régóta, de be kell látni, hogy ez végképp még meg sem fogja közelíteni az értelmes és élvehető szintet. Most itt rantelhetnék az illegál helyzetéről de az már más topicba illik.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Azért az hogy mész egy raktárat - hajót nem olyan egyszerü mint gondolod.
A tényen szerintem nem változtat. Alapvetően a szerver szerintem sok lehetőséget kínál ezen felszerelések megszerzésére, bármiféle kontakt nélkül.
ezek a dolgok KOMOLY IDŐ/PÉNZ/FARM előkészületeket igényelnek
Ez azért van mert magunk finanszírozzuk a dolgokat, leader-ek, al-leaderek.
Ez így komolyan hangzik. Fentebb említve is lett, hogy sok esetben a leaderek saját pénzt forgatnak a dologba. Ez így igen szomorúan hangzik. Viszont én nekem van egy olyan sejtésem, hogy ezek a maffiák valamilyen úton módon - legyen az közvetett vagy közvetlen - rendelkeznek vagy kamionos céggel vagy farmal vagy juharsziruppal. Akármi. Ezek sem elhanyagolható bevételek. Akkor így már lehet nem is olyan bonyolult dolog a pénz? Javítsatok ki ha tévedek (sose kamionoztam, farmoztam, szirupoztam, termeltem fát), de úgy tudom egy leadott kör tök vagy 200K? Iszonyatos pénz. Az nekünk/nekem másfél 2 hét playtime, lekötésekkel. Érted mire akarok kilyukadni? Nem olyan ördögi ez, mint fel van festve.
drog rendszer felülvizsgálata és esetleges REWORK je
Tru shit. Egyetértek veled. Sok mindent át lehetne gondolni a rendszerben, kezdve akár a vizuális effektekkel. Vagy a függőséggel.
Az se lenne hátrány ha igenis nyomnák a bandák pl a kokainlevél cserét a Maffiák felé valamiért. (Ez csak egy példa
1.1 kezdetén próbáltuk. A mini átdolgozás után is. Azt a választ kaptuk, hogy nem éri meg. Maffiától.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó