Drogfelvásárló NPC arányainak megnövelése

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Dready

Újonc
Játékos
Üzenetek:10
Mason Keats

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Mason Keats/Keats «

Ötleted leírása

» Elég egyszerű, mivel tapasztalataim szerint az NPC nagyon ritkán vesz olyan drogot amilyet te el szeretnél adni, de ha ad is csak keveset vesz belőle. Ha másik drogokat vesz azokból is nagyon sokszor minimális mennyiséget vásárol fel, amivel szinte semmi pénzt illetve rp-t sem hoz mert amióta játszom a szerveren nem nagyon vettem észre hogy a civilek érdeklődnének bármiféle drog iránt, persze vannak kivételek van aki belemegy és vesz de ez ritka. Ha feljebb lennének rakva a mennyiségek akkor több drogot lehetne eladni, ami több bevételt hozna a frakcióknak, amit vissza tudnának forgatni akár rpkbe akár bármi másba. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Remélem nem csak én gondolom igy, és azt is remélem ha ez bekerül pár frakciónak és játékosnak élvezhetőbb lesz a játékmenete. «



 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm

Dready

Újonc
Játékos
Üzenetek:10
Mason Keats
Szia! Az NPC milyen hosszútávú RP lehetőséget tud hozni?
Hosszútávú RP-nek nem mondanám de ha a civilek, ahoz folyamodnának hogy drogot vesznek tudnának különböző rp-ket létrehozni, amivel kicsit szinesebb lenne a civileknek is a szerveren eltöltött idejük ahelyett hogy kamionoznának, vagy akármi hasonló tevékenységet folytatnának.(semmi bajom azzal aki kamionozik azért van hogy csinálják)
Illetve, mivel lenne élvezhetőbb a játékmenetem mert több drogot vásárol fel egy NPC?
Ezt nem úgy fogalmaztam meg ahogy kellett volna, igazából ezzel arra akartam reflektálni hogy több bevétel miatt jobban élveznék a játékosok a szerveren eltöltött idejüket( szerintem kicsit élvezhetőbb ha van bevételed és nem azon kell gondolkodni hogy na vajon a következő felszerelés javitást miből fogom kifizetni mert eddig az NPC semmit nem vásárolt fel.). Bármi kérdésed van még szivesen válaszolok rá.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
Szerintem, meg pont a drogfelvásárló a hibás, hogy nem forog a drog a szerveren. Megcsináljátok / megcsinálják, aztán csak eladják. A playerek így előbb rántanak fel fiktíven egy utcát, minthogy keressék az illegált, aki csak eladná a felvásárlónak, aki ezért gyártja. Ez persze egyáltalán nem a te hibátok, a hülye is kihasználná úgymond az ingyen pénzt. Egyáltalán nincs szükség a növelésre, úgy gondolom a játékosbázisban van elég függő karakter. Ne a felvásárlóval dealerkedjetek, hanem a playerekkel. Illetve, én ahányszor voltam ezen a területen, vagy tagként, vagy leaderként egy jó rphez nem kellett pénz.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Szerintem, meg pont a drogfelvásárló a hibás, hogy nem forog a drog a szerveren. Megcsináljátok / megcsinálják, aztán csak eladják. A playerek így előbb rántanak fel fiktíven egy utcát, minthogy keressék az illegált, aki csak eladná a felvásárlónak, aki ezért gyártja. Ez persze egyáltalán nem a te hibátok, a hülye is kihasználná úgymond az ingyen pénzt. Egyáltalán nincs szükség a növelésre, úgy gondolom a játékosbázisban van elég függő karakter. Ne a felvásárlóval dealerkedjetek, hanem a playerekkel. Illetve, én ahányszor voltam ezen a területen, vagy tagként, vagy leaderként egy jó rphez nem kellett pénz.


Mióta vagyok a szerveren lassan fél éve csak illegálban voltam, soha nem volt rá példa hogy valaki drogot akart volna venni tőlem pedig a mostani karakterem erre építem.
 

SoneX

Veterán
Adminsegéd
Üzenetek:243
Anthony Quince
Nálunk sikeresen forgott a drog civilek nélkül is egyébként. Nem értem, az NPC-t brutál keveset használtuk. Más frakcióval ment a biznisz, erre kell ráfeküdni. A civil nem fog drogost RP-zni, mert büntetendő, pénzbe kerül és később ettől fog függeni, hogy meghal-e a karaktere. Az a gond, hogy ilyenbe senki nem fog belemenni vagy nagyon alacsony %-ban. Az NPC-t simán ki lehetne venni. Mi is erre voltunk rápörögve a frakció elején, és kb alig használtuk, mivel más bandákkal megoldódott a kérdés. De egyébként azért úton útfélen lehet akasztani pár civilt is aki vásárol.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Lehet könnyebben mennének az emberek a gettóba drogot venni, ha az elmúlt időszakban nem az lett volna az imázs több szervezetnél, hogy hiperagresszív mastermind criminal colt scamppel, hanem az, hogy esetleg kétes eredetű cuccmákokat próbálnak rásózni pl olyanra, aki mondjuk az ott lent lévő 2 kút közül az egyiknél leáll tankolni.
Épeszű ember ugyanis nyilván nem oda megy naftáért, ahol nyilvánvalóan "rosszarcúak" bóklásznak sűrűbben. A kirablásuk helyett esetleg meg lehetne próbálni mondjuk azt az utat, hogy megpróbálsz eladni neki valami vackot, ha pedig nem veszi, elhajtod az anyjába (nem, nem kirablás után, hanem anélkül), hogy jó akkó menjen a bánatba.
Mi a legrosszabb? Feljelenti a tízezer kendőt viselő afro közül az egyiket? Biztos sok járőr szeretne odamenni kivizsgálni.. én fix nem vállalnám, menjen az a kolléga, aki RPGvel alszik, PDsként be nem tenném oda a lábam.
A legtöbb amit a sikertelen vásárlás után megtudhatnak, hogy kék/piros/egyéb színű kendős marha zsebredugott kézzel próbált eladni nekik valamit.
A kendő színét megtudja, oszt annyi volt, többet nem. De te meg esélyt adtál neki, hogy ha venne, akkor tud venni.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
Mióta vagyok a szerveren lassan fél éve csak illegálban voltam, soha nem volt rá példa hogy valaki drogot akart volna venni tőlem pedig a mostani karakterem erre építem.
Cserébe te készítetted a drogot a társaidnak, akik eladták az NPC-nek.
Helyette mehetett volna a “kemény” drog a kis bandás kölyköknek. Egyből RP lett volna nem NPC.

+ csak hogy a témához visszacsavarjunk: ha növelnénk ugyanaz lenne mint a kamion meg az ilyenek, aminek hívjátok: csak nem a sofőr gazdagszik meg hat nap alatt, hanem a bandás.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Kötelező megadni játékostársadnak a tisztelet.
Cserébe te készítetted a drogot a társaidnak, akik eladták az NPC-nek.
Helyette mehetett volna a “kemény” drog a kis bandás kölyköknek. Egyből RP lett volna nem NPC.

+ csak hogy a témához visszacsavarjunk: ha növelnénk ugyanaz lenne mint a kamion meg az ilyenek, aminek hívjátok: csak nem a sofőr gazdagszik meg hat nap alatt, hanem a bandás.

Mondjuk ezt nem tudom honnan szedted, de nem sok valóság alapja van.

+ hogy a témához visszacsavarjunk, vegyük ki a pénzt a szerverről és nem lesz vita a pénzen

Mindegy mit csinálsz. Nem ez volt a kérdés amúgy

Köszönjük Emese.
 

Pinguuuu

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Másik elképzelés

Irl nem terít az ember így drogot az utcán főleg mert nyüzsgés van mindenhol elvégre több milliós várost rpzünk. Azt is akár megmerném húzni, hogy az npc visszakapná az eredeti rendszerét, csak mondjuk 70%-al bejelez a pdnek, hogy itt valaki drogot fog eladni megint csak rp a pd-nek és az illegálnak egyből nem vinnék annyira a drogokat adni. Ezzel lenne esélye a pd-nek dílereket megfogni és informálódni nem csak az lenne, hogy az ember sunyiba radar alatt viszi a drogokat. Irl is vannak besúgók köpők akik feldobják a dílerüket. Így legalább a pd nem ülne tétlenül, hogy volt egy lövöldözés és kik ezek mik ezek. Ez a 70% rizikó elég lenne ahoz, hogy az illegál nem csak úgy szórja a dolgait mert egyből nem lenne kedve kockáztattni az egészet.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Felesleges szerintem az npc-vel varriálni akkor az egész rendszert kell átdolgozni. Teszi valaki bele a pénzt azért, hogy álljon a széfben neki drog mert senki nem fog megvenni annyi drogot tőle, amennyit úgy le tud termeszteni hogy a lehető legkevesebbet gyártsa le de még az npcket se bukja be. Egy labor fenttartása nem olcsó de gondolom ezzel mindenki tisztában van. Nincs piaca ezen kell változtatni
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
régen se volt kereslet a drogra, nem hiszem hogy ez változni fog. Ha kikerül a drogos npc, de a playerek se fognak venni akkor majd az illegál néz boci szemekkel hogy most mi a péló van, mit kezdjünk a sok droggal ami a kutyának se kell.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
én lehet valami csoda vagyok, de az előző karakteremmel 3 emberen keresztül ért el hozzám a drog. Aki akarja, TUD csinálni belőle rpt, ami mindenkinek fekszik. (ja és képes voltam minél drágább árat fizetni csak hogy hozzájussak.)

+ már megint: és akkor civil voltam!
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Igen le is írtad a lényeget, Aki akarja, TUD de mivel nincs semmi értelme azon kívül, hogy függő leszel, így lehetne változtatni és kicsit pl átformálni őket "party drogokká" ha már úgyis ez az a dolog ami megmozgat több embert. Nem leszel olyan könnyen függő, több piát tudsz mielőtt hánysz vagy hasonló dolgok nem tudom mit lehet scriptel ebből kihozni.

Lehet könnyebben mennének az emberek a gettóba drogot venni, ha az elmúlt időszakban nem az lett volna az imázs több szervezetnél, hogy hiperagresszív mastermind criminal colt scamppel, hanem az, hogy esetleg kétes eredetű cuccmákokat próbálnak rásózni pl olyanra, aki mondjuk az ott lent lévő 2 kút közül az egyiknél leáll tankolni.
Épeszű ember ugyanis nyilván nem oda megy naftáért, ahol nyilvánvalóan "rosszarcúak" bóklásznak sűrűbben. A kirablásuk helyett esetleg meg lehetne próbálni mondjuk azt az utat, hogy megpróbálsz eladni neki valami vackot, ha pedig nem veszi, elhajtod az anyjába (nem, nem kirablás után, hanem anélkül), hogy jó akkó menjen a bánatba.
Mi a legrosszabb? Feljelenti a tízezer kendőt viselő afro közül az egyiket? Biztos sok járőr szeretne odamenni kivizsgálni.. én fix nem vállalnám, menjen az a kolléga, aki RPGvel alszik, PDsként be nem tenném oda a lábam.
A legtöbb amit a sikertelen vásárlás után megtudhatnak, hogy kék/piros/egyéb színű kendős marha zsebredugott kézzel próbált eladni nekik valamit.
A kendő színét megtudja, oszt annyi volt, többet nem. De te meg esélyt adtál neki, hogy ha venne, akkor tud venni.


Ennek több pontjába bele tudnék kötni.

Lehet könnyebben mennének az emberek a gettóba drogot venni, ha az elmúlt időszakban nem az lett volna az imázs több szervezetnél, hogy hiperagresszív mastermind criminal colt scamppel, hanem az, hogy esetleg kétes eredetű cuccmákokat próbálnak rásózni pl olyanra, aki mondjuk az ott lent lévő 2 kút közül az egyiknél leáll tankolni.

Az ominózus szervezetet jó pár hete ki lett véve, tehát ez befejeződött. Én mint fent is leírtam egy kúton dekkolok órákat amikor van időm hátha oda jönne valaki és eltudnék neki adni cuccot, de a kutya nem jön oda, 2 hét alatt talán 2 ember de kb beszaladtak fizetni és már mentek is. Ezzel is sokat találkoztam hogy feka karakterrel inkább ignorálnak.

Épeszű ember ugyanis nyilván nem oda megy naftáért, ahol nyilvánvalóan "rosszarcúak" bóklásznak sűrűbben.
Látszik , hogy ez is csak egy feltételezés szerinted hol lehet venni drogot a Fehérház Előtt?

Mi a legrosszabb? Feljelenti a tízezer kendőt viselő afro közül az egyiket? Biztos sok járőr szeretne odamenni kivizsgálni.. én fix nem vállalnám, menjen az a kolléga, aki RPGvel alszik, PDsként be nem tenném oda a lábam.

Ezt is rosszul gondolod, mert egy ilyet meghallanának már 5 járőr lenne ott 2 percen belül.
 

SoneX

Veterán
Adminsegéd
Üzenetek:243
Anthony Quince
Egyébként... simán lehet kereskedni civillel. Két ember volt amég foglalkoztam a dologgal akiknek adtunk el és civil volt. Tehát igazából lehet simán, csak keresni kell. Ha nem kommunikálsz az emberekkel csak a kereskedés meg a grind megy akkor sajnos nem fogsz vevőt találni. Lightosan ki lehet alakítani a dolgokat csak foglalkozni kell vele és időt bele cuccolni. Most is több emberről tudok aki függőt/droghasználót RP-zik és nem sajnálja rá a pénzét. Itt a felfogással van főként gond, mert sokan azt hiszik ha 40 autóm van abból 30 szupersport akkor Én sokra vittem. Pedig egyátalán nem.

Az ominózus szervezetet jó pár hete ki lett véve, tehát ez befejeződött. Én mint fent is leírtam egy kúton dekkolok órákat amikor van időm hátha oda jönne valaki és eltudnék neki adni cuccot, de a kutya nem jön oda.

Látszik , hogy ez is csak egy feltételezés szerinted hol lehet venni drogot a Fehérház Előtt?
Egyébként... már nem azért..
1 hónapot dolgoztam külföldön(Spanyolország), néha átnéztünk Portugáliába mert a határ mellett voltunk. Konkrétan tereken árulták a cuccot. Nem feltétlen szükséges gettó környezet hozzá.
 
Utoljára szerkesztve:

Pinguuuu

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Szia, hogy micsoda? Ezt kifejthetnéd, de előtte olvasd el megint amit leírtál.
Lényegében tömören ha npczni akar a player csinálja rizikóval. A régi rendszert akarják, hogy vigyék a drogot össze vissza legyen. Az onlineos Acid Lab-et tudom példának felhozni legyen esély arra hogy téglával kereskedsz és bevisznek nem pedig egy időpontra spawnoló npcvel.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Nyilván, csak nem egy olyan nigga aki kimegy a hoodjáról ezálltal szabad prédává vállva.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó