Alapvető dolgok módosítása a szerveren (első lépések)

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Pancho Avilés / sanyilegend#2974 «

Ötleted leírása




No, elkezdeném a legelejéről ami így hirtelen eszembe jutott. A legfőbb indíttatás, amiért ezt a topic-ot megnyitom az az, hogy egészen kevés játékossal lehet interaktálni a szerveren belül. Nagyobb része valami munkával tevékenykedik (kamionozik, farmozik, fakitermel), másik része csak afkol, mert nem találja a helyét, és van a harmad, aki úgy járná a várost, azonban nincs kiért. Láttam a fórumon egy jó és hangzatos mondatot, miszerint: "az embereket és gondolkodásukat kis lépésekkel lehet megváltoztatni". Ez nagyon igaz, de akkor miért is ne kezdenénk el? Vannak szerverek, amelyek évek óta futnak már, és teljesen jól, stabil játékosbázissal, miért is ne tudnánk róluk példát venni a saját szerverünkön, az értünk létrehozott környezetben?

Az első ötlet az a civilek "bolyongásából", úgymond semmittevésükről kapott ihletet. Mit tud jelenleg csinálni egy civil, amivel azért pénzt is kereshet, és el tudja magát tartani? (nem feltétlen tuningra költi a vontatójába) Igazából alapmunkázni tud, meg valamelyik drága jó céghez tud elmenni 70-80%-os részesedésért. Jól meg tud élni belőle, valóban, de eközben hogyan rp-zik? Azért azt ne felejtsük el, hogy továbbra is egy RP szerveren vagyunk. Ha valaki nagyon gazdag akar lenni, akkor gazdagrp-zzen, ha valaki kamionozni akar, akkor ETS2-zön. Vagy inkább ATS, ott amerikai kamionok vannak.

Első lépésként átdolgozhatnánk a bizniszrendszert, hogy végre valóban legyen közösség építő ereje. A legmeghatározóbb előrelépés a fizetés bevezetése lenne a bizniszekhez. Kapjon az RP-jével arányos fizetést. Minél több sort ír le, annál több fizetést kapjon. Egy este alatt pultozásból, 'tudomisén 15-20ezer. Biztonsági őrként is, meg igazából bármiként. Minél több sort ír le, annál több fizetést kap. Honnan lesz pénze erre a cégnek? Nagyon egyszerű, mint eddig: a GOV-tól. Megnézzük, hogy az eddigi mértékű támogatás mellett fenntartható-e egy biznisz, és ha nem, akkor egy kicsit megemeljük. Ha egy manager vagy egy ilyen cégben honnan lesz pénzed? Mondjuk a beszedett belépőkből, vagy ha jól csinálja, akkor a támogatásból is kap. De drasztikusabban is megoldhatjuk, hogy ösztönözve legyenek az emberek: egyből a GOV számlájáról kapja az RP-ző ember a fizetést, így a tulajdonosoknak marad a bérlésekre stb.

Ha ez megvan, akkor ki lehetne bővíteni a bizniszek palettáját. Ócskások, ahol ilyen használt telefonokat, meg kacatokat lehet venni. Konkrétan egy vegyesbolt, ahol olcsóbban meg lehet venni, meg legalább interaktálnának egymással az emberek. Vagy ilyen lehet akár egy kaszinó, amely különböző engedélyekhez lenne kötve (így több RP lehetne mondjuk egy GOV-nak is), és egy póker- vagy blackjack asztal bútorként letehető egy interiorban.

A civileknek továbbá adhatnánk olyan jogosultságokat, mint leadni az illegál NPC-nek a bőröket, húsokat, így az illegális vadászat újból értelmet kaphatna. De egy rendszámlevételt is megkockáztathatnánk, én is le tudom kapni a rendszámot a kocsimról IRL.


A másik nagy téma, hogy próbáljuk "kötelezni" az embereket az RP-re. Nagyon egyszerűen kivitelezhető: sok automatikus RP-t kivehetnénk a szerverről, és csak a legfontosabbak maradhatnának, mint a fegyverelővétel, átöltözés vagy ilyenek. Ezzel egy időben pedig bevezetni egy új szabálypontot (amely sokak által "common courtesy" néven lehet ismerős), miszerint minden kötelező RP-zni. Minden alatt értendő, interakciók, cigi elővétel, rácsatlakoztatod a futót a traktorra, kamionra, és emellett sorolhatnám a végtelenségig. Nem megterhelő pár szót beírni, ha már TextRP-n vagyunk, de lehet enyhítő körülmény, ha csak egyedül van, nincs játékos a környezetében. (még bővíthető komment szekcióban).
A következő. Tudom, hogy a forint, mint maga szükségszerűű. Ez egy üzlet, teljes mértékben megértem, hogy pénzért csinálja az ember, és ezzel minden rendben van, azonban nézhetnénk olyan lehetőségek után, ami nem feltétlen a meggazdagodást segíti elő a játékosoknál, hanem mondjuk egy előre jutást. Például: rengeteg dolog van most az interior szerkesztőben, amiből szép házakat lehet összehozni. Ezt akár bővíthetjük is, és PP-hez lehetne kötni olyan itemeket, amikből valami különlegeset akarunk kihozni (mondjuk tobaco shop, cigis polcokkal, vagy liquor store alkoholos italokkal a polcokon, ÉS LEHESSEN POLCOKRA TENNI ITEMEKET) Ezzel elkerülhetnénk azt, mint amit a múltkor olvastam, hogy valaki hibajelentésbe tette, hogy nem tud turbót, meg verseny motort tenni a vontatójába (és igen, bárki bármit mond ez nevetséges :D)


Felmerült még egy ötlet, ami lehet, hogy bicskanyitogatós, de jobban belegondolva mégiscsak hasznos lehetne. Jelenleg van két olyan legális szervezet a szerveren, ami fontosnak fontos dolgot lát el, de más módon is megoldhatóak lennének. Az egyik a Lifeinvader, a másik pedig a Digasster. A Life feladatait egy rendezvényszervező cég tökéletes módon el tudná végezni, SŐT még az adott játékos más frakcióban is tudná növelni a létszámot. Az álláshirdetést pedig minden legális frakció tudja intézni magának govolással.
A Digasster egyébként hasznos feladatot lát el, de továbbra is szerintem olyan frakcióktól vesznek el embereket, mint a PD, vagy az MD, és tökéletesen integrálható lenne a feladatuk a jelenleg futó kamionos cégekbe, és mellette itt is el tudna menni az alany egy frakcióba.


Nyilván látjuk, hogy ez sokáig nem fog tudni így menni, és valamit kezdeni kell. A legideálisabb az a járművek értékeinek csökkentése, majd utána a megszerezhető pénz csökkentése lenne, de egyelőre csak egy lépés. Érjük el, hogy ha valaki pénzt akar keresni, akkor az első ötlete ne a kamionos munka legyen.




Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Nem akarok megsérteni senkit, köszi! «



 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Utolsó illegál meetingen azt kaptuk,hogy legyünk kreatívak. Tőled legalábbis @Legend . Ki merem jelenteni,hogy sokkal inkább részei vagyunk a szerver vérkeringésének,mint te. Elismerem,hogy a scriptjeid szépek és részletesek. Ezt senki nem veheti el tőled tényleg. De így,hogy a mindennapokban látjuk,mi megy a szerveren látod kéne... Az irány nem jó. Nagyon nem. Nekem is és sokan másoknak is olyan érzése van, mintha a onerp a
GTA V see mta- ja akarna lenni. ( Pedig abból van most három). Monopóliumod van Legend. Tiéd az egyetlen gta v textrp. Ami latba vet legalábbis. Olyat alkothatnál, ami sehol máshol nincs. Kérlek téged hallgasd a játékosaidra. Nem 10 percet öltünk a szerverbe. Akik ide írnak 100k+-nál járnak. Van rálátásuk. Lehet folytatni ezt az utat. Nyugodtan. Csak hosszútávon ütöd a szöget a koporsóba. Mi csak RPzni szeretnénk. De úgy nem tudunk, hogy legyünk kreatívak, közben meg sehol semmi mert mindenki a tökre meg a juharra hokizik.
Ennyit akartam. Ha megsértettem valamit töröljétek.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Utolsó illegál meetingen azt kaptuk,hogy legyünk kreatívak. Tőled legalábbis @Legend . Ki merem jelenteni,hogy sokkal inkább részei vagyunk a szerver vérkeringésének,mint te. Elismerem,hogy a scriptjeid szépek és részletesek. Ezt senki nem veheti el tőled tényleg. De így,hogy a mindennapokban látjuk,mi megy a szerveren látod kéne... Az irány nem jó. Nagyon nem. Nekem is és sokan másoknak is olyan érzése van, mintha a onerp a
GTA V see mta- ja akarna lenni. ( Pedig abból van most három). Monopóliumod van Legend. Tiéd az egyetlen gta v textrp. Ami latba vet legalábbis. Olyat alkothatnál, ami sehol máshol nincs. Kérlek téged hallgasd a játékosaidra. Nem 10 percet öltünk a szerverbe. Akik ide írnak 100k+-nál járnak. Van rálátásuk. Lehet folytatni ezt az utat. Nyugodtan. Csak hosszútávon ütöd a szöget a koporsóba. Mi csak RPzni szeretnénk. De úgy nem tudunk, hogy legyünk kreatívak, közben meg sehol semmi mert mindenki a tökre meg a juharra hokizik.
Ennyit akartam. Ha megsértettem valamit töröljétek.
Attól mentsen meg a jó isten, hogy ha én a gta v seemtaját akarnám létrehozni. :D Sose szimpatizáltam azzal a hozzáállással, és azzal, amit képviselnek. (és nem is fogok)
És tény, hogy nem játszok a saját szerveremen, így nem látom olyan szemmel, mint ti, játékosok, de látom más szempontból, továbbá 13 éve vagyok jelen az RP közösségben, így a korábbi tapasztalatokra is építek, mert például ugyanazt a hibát nem szeretném 2x elkövetni. :D
Sok esetben lehet, hogy egy ötlet szép és jó (függetlenül ettől a topicktól), de a tapasztalatok alapján, vagy ha levezeted magadban, hogy mi mit fog eredményezni, lehet, hogy teljesen más végeredmény fog kijönni az egészből. És nekem, mint szerver tulajnak (és a vezetőség többi tagjának) ezt előre látnia kell, mert csak akkor tud hosszútávon működni egy szerver sikeresen. Továbbá sok ötlet néha, ami fel van hozva, lehet, hogy tök jól működik egy külföldi viszonylatban (itt főleg a gta worldről származó ötletekre gondolok), de ez Magyarország, aminek a közössége más egyszerűen. Itt ilyenkor az adott ötletet a magyar közösségre kell szabni.
Monopóliumod van Legend. Tiéd az egyetlen gta v textrp. Ami latba vet legalábbis.
Ez egyébként rossz, mert egészséges konkurencia kell, de sajnos a Magyar GTA V Text RP közösség nem bír el egyébként több szervert. (volt már 2 konkurens szerverünk is, tudjuk mindkettőnek a végkimenetelét.)
Utolsó illegál meetingen azt kaptuk,hogy legyünk kreatívak. Tőled legalábbis @Legend .
És ehhez tartom is magam, de nem csak erről volt szó azon a meetingen. Meg lett szavazva nem egy scriptbeli változtatás is, ami például az 1.3-al jönni fog.
Mi csak RPzni szeretnénk. De úgy nem tudunk, hogy legyünk kreatívak, közben meg sehol semmi mert mindenki a tökre meg a juharra hokizik.
De erre írjatok akkor ötleteket, ami nem az, hogy vegyük ki azt a rendszert (vagy frakciót), vagy lehetetlenítsük el. Mint írtam korábban is, ez régen is probléma volt, csak akkor biznisz rendszer helyett alapmunkáztak, mert sajnos a magyar közösségben a pénz és az egyéb ingóságok jelentős szerepet töltenek be a játékosoknál.
Adjatok olyan ötleteket, amivel rávesszük az embereket a másikkal való interakcióra, és nem kötelezzük őket, mert abból felháborodás van mindig. Én nyitott vagyok, voltam, leszek az ilyen ötletekre. :D
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Adjatok olyan ötleteket, amivel rávesszük az embereket a másikkal való interakcióra
Én erre azt az ötletet tudnám felvetni, hogy bizonyos idő közönként lehetne (megadott órán ként ) pénzt adni a játékosnak persze AFK után nem járna.
PL.:
2 óra ---> 1000 $
4 óra ---> 2000 $
8 óra ---> 2000 $
És szerintem ezzel a játékos ösztönözve lenne arra, hogy RP-zen, mert így nem tud olyan könnyen mínuszba menni és az alap szükségleteire is lenne pénze (evés, ivás).

Másik ötletem pedig fentebb említett komment szerintem legjobban megvalósíthatóságának kifejtése a rendezvény szervező cégen lenne, hogy a pultos, biztonsági őr és akár a DJ is óránként kapna egy adott összeget persze ez az RP-jétől függően.
PL.:
1 órára kap 5000 $ persze ez az aha rendesen RP-zik, de ha az adott órában kevesebbet RP-zik akkor arányosan kevesebbet kap.
 

laurenthalas

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Alfonso_Mancini
Én erre azt az ötletet tudnám felvetni, hogy bizonyos idő közönként lehetne (megadott órán ként ) pénzt adni a játékosnak persze AFK után nem járna.
PL.:
2 óra ---> 1000 $
4 óra ---> 2000 $
8 óra ---> 2000 $
És szerintem ezzel a játékos ösztönözve lenne arra, hogy RP-zen, mert így nem tud olyan könnyen mínuszba menni és az alap szükségleteire is lenne pénze (evés, ivás).

Másik ötletem pedig fentebb említett komment szerintem legjobban megvalósíthatóságának kifejtése a rendezvény szervező cégen lenne, hogy a pultos, biztonsági őr és akár a DJ is óránként kapna egy adott összeget persze ez az RP-jétől függően.
PL.:
1 órára kap 5000 $ persze ez az aha rendesen RP-zik, de ha az adott órában kevesebbet RP-zik akkor arányosan kevesebbet kap.

Hogyan lehet meghatározni, hogy valaki "kevesebbet RPzik" vagy "rendesen RPzik"? 🤔
 

laurenthalas

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Alfonso_Mancini
1 óra ugye 60 perc és akkor ha AFK-kol akkor nem RP-zik az az arra az időre nem jár a fizetés.
Ez egy baromság. Nem nevezném azt RPnek ha valaki fel alá szaladgál futár autóval és dolgozik... Vagy ha kamionozik és csak vezet és nem beszél senkivel, nem "játssza a szerepét" senki előtt...
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Továbbá sok ötlet néha, ami fel van hozva, lehet, hogy tök jól működik egy külföldi viszonylatban (itt főleg a gta worldről származó ötletekre gondolok), de ez Magyarország, aminek a közössége más egyszerűen. Itt ilyenkor az adott ötletet a magyar közösségre kell szabni.
Azonban ha a másik oldalát nézzük, akkor rengeteg magyar játszik külföldi szervereken, mert ott kapja meg azt a minőségi kikapcsolódást egy RP szerveren, amit a magyarországiak nem tudnak biztosítani számára. Ha egy world-öt nézünk, ott is sok magyar játszik, de egy jó barátomat idézve: "angol nyelven nem tudsz olyan szép /me-ket és /do-kat írni, mint magyarul". És ez teljesen igaz. Amíg valaki nem olyan szerencsés, hogy az angol is meg a magyar is az anyanyelve. Hogy a példánál maradjak, a GTA:W körülbelül 6 éve fut, és hogy miért? Azért, mert ott ha nem vagy hű a karakteredhez, vagy irreálisan játszol vele, stb (HCRP nélkül is lehet személyisége a karakternek!!!!!!) raknak ki a szerverről.

De erre írjatok akkor ötleteket, ami nem az, hogy vegyük ki azt a rendszert (vagy frakciót), vagy lehetetlenítsük el. Mint írtam korábban is, ez régen is probléma volt, csak akkor biznisz rendszer helyett alapmunkáztak, mert sajnos a magyar közösségben a pénz és az egyéb ingóságok jelentős szerepet töltenek be a játékosoknál.
Adjatok olyan ötleteket, amivel rávesszük az embereket a másikkal való interakcióra, és nem kötelezzük őket, mert abból felháborodás van mindig. Én nyitott vagyok, voltam, leszek az ilyen ötletekre. :D
Megadtam a kezdő lökéseket a topic leírásában. Egyik sem kötelező, viszont mindegyik interakciókat szülne, sőt még azt is megkockáztatnám, hogy csábítóbb lenne, mint kamionozni.



Annyit tennék még hozzá a "nehezen lehet kontrollálni" részhez, hogy ezért vannak az adminisztrátorok a szerveren. Nem tudom szám szerint mennyi, de 10-15 biztosan, és nyilván azért adminok, mert értenek az RP-hez, objektívak, és reálisak egytől egyig. Könnyű szerrel tudnának ellenőrizni, kontrollálni mindent. (Az AS-ekről nem is beszélve)




Egyébként pedig eltértünk eléggé attól a kezdő témától, ami miatt a topic nyílt, és érdemleges végkimenetelt nem láttunk még, nagyon kár lenne ha zárásra kerülne anélkül.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Sziasztok rég jártam erre, de

Első részével egyetértek, RP alapján kapni a fizetést például egy pultosként az sokkal nagyobb interakciókat eredményez, mint a jelenlegi passzív bevételes rendszer, ami másról nem szól mint, hogy rajta ülnek a bizniszeken és a kutya nem jár oda, csak venni kaját majd száguld tovább. Nem muszáj ezt a Govhoz kötni lehetne automatikus frakció féle óránkénti fizetéses rendszer, ha rendez valaki egy bulit például be dutyzik és akkor rphez lenne kötve, egy étteremnél is meg lehet ezt tenni.

Az illegális scriptet behozatalát civileknek is támogatom, például a graffitit is, jöhet bárki azzal hogy szét lesz firkálva a város, de ezért frakcióba lépni mert graffitis karaktert akarsz hozni abszurd, a rendszám levétele is jó lenne, egy non scriptes autós banda vagy bármilyen fraki ezt a lehetőséget miért ne használhatná ki az illegál NPC-vel együtt. Nem olyan könnyű azt azért megtalálni.
Ezt azért tartom fontosnak, mert lehet vannak emberek akik a jelenlegi illegál frakciókba nem illenek bele, vagy nem akarnak hasonló stílust képviselni, vagy csak egy közös baráti társaság aki nem biztos hogy egy teljes frakciót ki tenne.

Én szerintem ne legyen kötelezve senki az alapvető RPkre, hogy kB a kocsimba beszállás 15 percet vegyen igénybe míg le RPzek mindent ami amúgy látszik.
Ezek plusz interakciót egymás között nem eredményeznek. Nem ettől lesz több RP, hogy az nézem hogy wáow milyen szépen le rpzte az úr hogy a kocsijában elfordítja 45 fokban a kulcsot amitől durran a kipufogó /do-ba, ezek nem eredményeznek plusz interakciót.

Lehetne olyat is, amit élnék, hogy bizniszeket pályázni, van egy elképzelésed le írod részletesen és segítenek megvalósítáni, ehhez hozzá lehetne kötni az interioros cuclit amit említett Sanyi és akár be rendezni egy interiort az elképzelések szerint egyedi dolgokkal.

A fizetések csökkentésével felesleges már ilyenkor 3 év múlva foglalkozni a pénzt el kell engedni, ha valaki azon stresszel, hogy a másiknak mennyi pénze van, az nem Rpzni jött, attól hogy valakinek kevesebb a pénze, sőt amúgy a pénz elég sokszor motiváció egy csapat, vagy vállalkozás részére, szóval egy gazdag ember hamar tud felépíteni egy céget, amit elképzelt RP alapján. De a pénzen nem tudsz már változtatni az emberek már megszedték magukat a szegényeket akiknek meg nincs és elakarnak érni valamit ne bántsuk.

Én annak örülnék, ha valakinek van bármilyen elképzelése akár egy rablás, akár egy cég, biznisz vagy egy buli vagy bármi hasonló ötlete azt lehessen akár felírni discordra és kapjanak támogatást az ötleteik megvalósításához.

Minden ilyen dolog plusz RP-t, interakciót eredményez a játékosokkal szemben.

Annyit még hozzá fűznék hogy a LifeInvader és a Diggaster is jó frakció egy közösséget alakít ki akik együtt játszanak, az hogy a PD vagy az MD-től vesznek el embereket nem érzem úgy, hiszen nem biztos, hogy aki egy marketing vagy benzinkutas az szeretne rendőr vagy éppen mentős lenni, így igazából ezek megszüntetésével azt érnénk el hogy egy közösségek szét bomlanak akik játszanak egymással és csak kocsikáznának unalmukban fel alá.
 
Utoljára szerkesztve:

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Head of Staff hozzászólás
Ebből már van ami megvalósult, hála nektek! A többit nyugodtan külön témaként lehet vesézni. 💙
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó