Alapvető dolgok módosítása a szerveren (első lépések)

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Pancho Avilés / sanyilegend#2974 «

Ötleted leírása




No, elkezdeném a legelejéről ami így hirtelen eszembe jutott. A legfőbb indíttatás, amiért ezt a topic-ot megnyitom az az, hogy egészen kevés játékossal lehet interaktálni a szerveren belül. Nagyobb része valami munkával tevékenykedik (kamionozik, farmozik, fakitermel), másik része csak afkol, mert nem találja a helyét, és van a harmad, aki úgy járná a várost, azonban nincs kiért. Láttam a fórumon egy jó és hangzatos mondatot, miszerint: "az embereket és gondolkodásukat kis lépésekkel lehet megváltoztatni". Ez nagyon igaz, de akkor miért is ne kezdenénk el? Vannak szerverek, amelyek évek óta futnak már, és teljesen jól, stabil játékosbázissal, miért is ne tudnánk róluk példát venni a saját szerverünkön, az értünk létrehozott környezetben?

Az első ötlet az a civilek "bolyongásából", úgymond semmittevésükről kapott ihletet. Mit tud jelenleg csinálni egy civil, amivel azért pénzt is kereshet, és el tudja magát tartani? (nem feltétlen tuningra költi a vontatójába) Igazából alapmunkázni tud, meg valamelyik drága jó céghez tud elmenni 70-80%-os részesedésért. Jól meg tud élni belőle, valóban, de eközben hogyan rp-zik? Azért azt ne felejtsük el, hogy továbbra is egy RP szerveren vagyunk. Ha valaki nagyon gazdag akar lenni, akkor gazdagrp-zzen, ha valaki kamionozni akar, akkor ETS2-zön. Vagy inkább ATS, ott amerikai kamionok vannak.

Első lépésként átdolgozhatnánk a bizniszrendszert, hogy végre valóban legyen közösség építő ereje. A legmeghatározóbb előrelépés a fizetés bevezetése lenne a bizniszekhez. Kapjon az RP-jével arányos fizetést. Minél több sort ír le, annál több fizetést kapjon. Egy este alatt pultozásból, 'tudomisén 15-20ezer. Biztonsági őrként is, meg igazából bármiként. Minél több sort ír le, annál több fizetést kap. Honnan lesz pénze erre a cégnek? Nagyon egyszerű, mint eddig: a GOV-tól. Megnézzük, hogy az eddigi mértékű támogatás mellett fenntartható-e egy biznisz, és ha nem, akkor egy kicsit megemeljük. Ha egy manager vagy egy ilyen cégben honnan lesz pénzed? Mondjuk a beszedett belépőkből, vagy ha jól csinálja, akkor a támogatásból is kap. De drasztikusabban is megoldhatjuk, hogy ösztönözve legyenek az emberek: egyből a GOV számlájáról kapja az RP-ző ember a fizetést, így a tulajdonosoknak marad a bérlésekre stb.

Ha ez megvan, akkor ki lehetne bővíteni a bizniszek palettáját. Ócskások, ahol ilyen használt telefonokat, meg kacatokat lehet venni. Konkrétan egy vegyesbolt, ahol olcsóbban meg lehet venni, meg legalább interaktálnának egymással az emberek. Vagy ilyen lehet akár egy kaszinó, amely különböző engedélyekhez lenne kötve (így több RP lehetne mondjuk egy GOV-nak is), és egy póker- vagy blackjack asztal bútorként letehető egy interiorban.

A civileknek továbbá adhatnánk olyan jogosultságokat, mint leadni az illegál NPC-nek a bőröket, húsokat, így az illegális vadászat újból értelmet kaphatna. De egy rendszámlevételt is megkockáztathatnánk, én is le tudom kapni a rendszámot a kocsimról IRL.


A másik nagy téma, hogy próbáljuk "kötelezni" az embereket az RP-re. Nagyon egyszerűen kivitelezhető: sok automatikus RP-t kivehetnénk a szerverről, és csak a legfontosabbak maradhatnának, mint a fegyverelővétel, átöltözés vagy ilyenek. Ezzel egy időben pedig bevezetni egy új szabálypontot (amely sokak által "common courtesy" néven lehet ismerős), miszerint minden kötelező RP-zni. Minden alatt értendő, interakciók, cigi elővétel, rácsatlakoztatod a futót a traktorra, kamionra, és emellett sorolhatnám a végtelenségig. Nem megterhelő pár szót beírni, ha már TextRP-n vagyunk, de lehet enyhítő körülmény, ha csak egyedül van, nincs játékos a környezetében. (még bővíthető komment szekcióban).
A következő. Tudom, hogy a forint, mint maga szükségszerűű. Ez egy üzlet, teljes mértékben megértem, hogy pénzért csinálja az ember, és ezzel minden rendben van, azonban nézhetnénk olyan lehetőségek után, ami nem feltétlen a meggazdagodást segíti elő a játékosoknál, hanem mondjuk egy előre jutást. Például: rengeteg dolog van most az interior szerkesztőben, amiből szép házakat lehet összehozni. Ezt akár bővíthetjük is, és PP-hez lehetne kötni olyan itemeket, amikből valami különlegeset akarunk kihozni (mondjuk tobaco shop, cigis polcokkal, vagy liquor store alkoholos italokkal a polcokon, ÉS LEHESSEN POLCOKRA TENNI ITEMEKET) Ezzel elkerülhetnénk azt, mint amit a múltkor olvastam, hogy valaki hibajelentésbe tette, hogy nem tud turbót, meg verseny motort tenni a vontatójába (és igen, bárki bármit mond ez nevetséges :D)


Felmerült még egy ötlet, ami lehet, hogy bicskanyitogatós, de jobban belegondolva mégiscsak hasznos lehetne. Jelenleg van két olyan legális szervezet a szerveren, ami fontosnak fontos dolgot lát el, de más módon is megoldhatóak lennének. Az egyik a Lifeinvader, a másik pedig a Digasster. A Life feladatait egy rendezvényszervező cég tökéletes módon el tudná végezni, SŐT még az adott játékos más frakcióban is tudná növelni a létszámot. Az álláshirdetést pedig minden legális frakció tudja intézni magának govolással.
A Digasster egyébként hasznos feladatot lát el, de továbbra is szerintem olyan frakcióktól vesznek el embereket, mint a PD, vagy az MD, és tökéletesen integrálható lenne a feladatuk a jelenleg futó kamionos cégekbe, és mellette itt is el tudna menni az alany egy frakcióba.


Nyilván látjuk, hogy ez sokáig nem fog tudni így menni, és valamit kezdeni kell. A legideálisabb az a járművek értékeinek csökkentése, majd utána a megszerezhető pénz csökkentése lenne, de egyelőre csak egy lépés. Érjük el, hogy ha valaki pénzt akar keresni, akkor az első ötlete ne a kamionos munka legyen.




Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Nem akarok megsérteni senkit, köszi! «



 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
legtöbben ráeszméltek, hogy van jobb, és inkább elmentek máshová
Nem fogom azt mondani neked, hogy minden tökéletes, de úgy érzem elfogultan írtad ezt le. Én nyitott szemmel jártam és rengetegen, ismétlem rengetegen csinálták azt, hogy ide-oda járkáltak két szerver között és épp azt szarozták, amelyiken nem voltak fent. Ez szimpla emberi vágy, hogy tartozz egy csoportba, bár nem túl felnőttes viselkedés, hogy így építesz emberi kapcsolatokat.
Ezt hívják Dunning-Kruger hatásnak.
Ezt meg ne vedd szőrszálhasogatásnak, de amúgy maga a tanulmány és az emberek által használt formája ennek a dolognak nem takarja a valóságot. Bár az alapköve jó, de nem pontos, ez alá is támasztható.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Futólag átolvastam a kommentek és a téma nagy részét, és 1-2 dologra reagálnék is:
- Területi kérdés, város, vagy nem város: Én személy szerint imádtam a vidéket, de a közösség hatására átköltöztünk ugye LS-be. Ez részben hasznos is volt, mert vidéken már sok rendszert egyszerűen nem lehet megvalósítani, meg valóban illúzióromboló volt az, hogy mindenki szupertsportokkal közlekedett ott is. Az utóbbiak miatt már vissza sem lehetne költözni, még ha akarnánk se.
- Kevés a játékosszám: Itt nem kell aggódni. Egy szerver életében vannak jobb és rosszabb napok, hetek. E poszt megírásánál például a többi text rp szerver statisztikáját megnézve (itt ugye csak mta jöhet szóba), arányaiban mindenhol nagyon kevesen vannak. Pl.: HL szerveréhez képest kb 5 játékossal vagyunk csak lemaradva. (azért hoztam itt most konkrétan fel ezt a szervert, mert a játékos statisztikánk nagyon hasonló mindig hozzájuk, értsétek: ha sokan vannak nálunk, ott is sokan vannak, ha kevesen, akkor ott is kevesen.) Összképet nézve még mi így is az egyik legnépszerűbb szerver vagyunk Magyarországon. Szóval nem kell parázni, ilyen ez. :D
- Infláció: A szerverünk több, mint 3 éve fut, ez sajnos már a velejárója. Minden szerveren jelentkezik infláció, ezt maximum csillapítani lehet különböző megoldásokkal. Ezt mi is folyamatosan nézzük, és korrigáljuk. (Pl.: 1.2-vel az autókereskedésben fellelhető kocsik egy részén is emeltünk árat, szerintem fel sem tűnt a játékosok nagy részének.) Néha 1-2 új rendszer bekerültével előfordulhatnak, hogy rosszul lőjük be az árakat (bármennyire is törekszünk a legjobb konfigurációra), ezt ilyenkor jelezzétek felénk, ne úgy, mint tavaly nyáron a bizniszeket. (Azt csak 1-2 hónapra rá tudtuk meg, hogy eléggé OP, és amint megtudtuk, el is kezdtük nerfelni.)
- Magasabb adókat: ez nagyon érzékeny téma. Míg az adók beállítása a mi kezünkben volt, addig mindig is el lettünk küldve a melegebb éghajlatra, hogy miért ennyi, stb, stb. (Lásd: 2021 nyara) Ezt az adózást ezért rátok bíztuk (GOV), így IC alapokra helyezve az egész problémát. Mi maximum egy minimumi értéket határozunk meg scriptileg, ha módosítunk is, akkor maximum ezen fogunk.
- Bizniszek: ezek lényegében a nem kezdő játékosoknál a régi alapmunkákat helyettesíti. Hogy értsétek: aki pénzt akar szerezni, mert például meg akar venni egy kiszemelt kocsit, az ígyis-úgyis össze fogja szedni rá az összeget, ha nem lenne biznisz rendszer, akkor az alapmunkákat tolná addig, mint ahogyan régen is tették a játékosok. (Lásd: SAMP, MTA időszak, és oneRP első 1-2 éve.) Ez sajnos mindig is így volt, és így is lesz, mert ilyenek az emberek. Én azt az elvet vallom ezért, hogy ki kell szolgálni mind a két oldalt (aki nem akar dolgozni, csak RP-zni és a pénzért megdolgozó embereket is), de nyilván mindenkit az RP irányába kell terelni, ahogy csak lehet. (lehetőleg frakciókba, mert szerintem ott alakulhat ki a legkönnyebben egy jó kis rp :D)

A jó kis rpket mindig is a közösség csinálja, nem a szerver scriptjei, és nem a szerver vezetősége. Rajtatok múlik, hogy hogyan álltok a dologhoz, miket valósítotok meg. A lehetőségek tárháza szinte határtalan, és ha esetlegesen valamit nem is lehet megcsinálni, keressetek fel minket, és kiötletelünk valamit az ügyben. Viszont itt jön sajnos az a tény is, hogy egyébként sokan (nem csak nálunk, hanem máshol is) nem nagyon kreatívak, mert elszoktak ettől, vagy megvannak a maguk kis pár fős közösségükben. Ezen változtatni kell, és ezt mi, mint vezetőség nem nagyon tudjuk véghez vinni. (Legalábbis nem egyedül.) Csak nézzetek rá az ULSA-s témára, és az ahhoz kapcsolódó 2 rendezvényre. Nagyon sokan elmentek rá, jókat RP-ztek. És miért? Mert nem mindennapi dolog volt. Nem egy 80. autóstalálkozó, nem egy 100. sima buli egy adott helyszínen. Persze kellenek olyanok is, de nem csak olyanok.

Röviden ezek a gondolatok jutottak most hirtelen az eszembe, remélem, hogy páran választ kapnak ebből a kis szösszenetből egyes dolgokra. :D
Mi továbbra is azon leszünk, hogy a lehetőségekhez mérten, a közösségi igényt felmérve alkossuk tovább a szervert akár scriptileg, akár más téren.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
- Területi kérdés, város, vagy nem város: Én személy szerint imádtam a vidéket, de a közösség hatására átköltöztünk ugye LS-be. Ez részben hasznos is volt, mert vidéken már sok rendszert egyszerűen nem lehet megvalósítani, meg valóban illúzióromboló volt az, hogy mindenki szupertsportokkal közlekedett ott is. Az utóbbiak miatt már vissza sem lehetne költözni, még ha akarnánk se.
Fentebb arról volt szó, hogy lehet jobb lenne CSAK a városban lenni. Tehát nem lennének scriptek vidéken.
- Bizniszek: ezek lényegében a nem kezdő játékosoknál a régi alapmunkákat helyettesíti. Hogy értsétek: aki pénzt akar szerezni, mert például meg akar venni egy kiszemelt kocsit, az ígyis-úgyis össze fogja szedni rá az összeget, ha nem lenne biznisz rendszer, akkor az alapmunkákat tolná addig, mint ahogyan régen is tették a játékosok. (Lásd: SAMP, MTA időszak, és oneRP első 1-2 éve.) Ez sajnos mindig is így volt, és így is lesz, mert ilyenek az emberek. Én azt az elvet vallom ezért, hogy ki kell szolgálni mind a két oldalt (aki nem akar dolgozni, csak RP-zni és a pénzért megdolgozó embereket is), de nyilván mindenkit az RP irányába kell terelni, ahogy csak lehet. (lehetőleg frakciókba, mert szerintem ott alakulhat ki a legkönnyebben egy jó kis rp :D)
Ez jól hangzik, hogy az RP irányába kell terelni az embereket. Csak jelenleg nem ez történik, döntően a grindon van a hangsúly. Ha a frakciókba akarnánk az embereket terelni akkor az érné meg és nem egy biznisz, vagy legalább ugyanúgy megérné.
A jó kis rpket mindig is a közösség csinálja, nem a szerver scriptjei, és nem a szerver vezetősége.
Igaz, de erősen befolyásolni tudja hosszútávon a gondolkodást egy script vagy a szerver vezetősége. Szerintem nem lehet ez alól csak úgy kibújni.
Viszont itt jön sajnos az a tény is, hogy egyébként sokan (nem csak nálunk, hanem máshol is) nem nagyon kreatívak, mert elszoktak ettől, vagy megvannak a maguk kis pár fős közösségükben. Ezen változtatni kell, és ezt mi, mint vezetőség nem nagyon tudjuk véghez vinni. (Legalábbis nem egyedül.)
Szerintem meg csak a szerver vezetősége tud elindítani egy ilyen folyamatot és senki más. A közösség nem fog magától csak úgy megváltozni, főleg hogy megint csak nem olyan scriptekkel/szabályokkal vannak szembe állítva ahol fontos lenne a kreativitás. Sőt, frakció téren is rengeteg gond van. Közel 1 évet lehúztam illegál oldalon, lehet kreatív az ember csak senki se vevő rá, nincsenek még minimálisan se kényszerítve rá. Scriptek pedig csak az egyik oldalt szolgálják ki és nem azt ahol kreatívnak kell lenni (bár egy fegyverhajón is lehet kreatív az ember, biztosan) Legál oldalon se látok mást egyébként, tele van fölösleges frakciókkal (Lásd: diggaster, szerelők) - Ezek nem frakciók, max cégek vagy bizniszek. Ilyenekre felhúzni egy frakciót szimplán butaság. Extrémen ritka ha valaki tud szórakoztatni egy "szerelő RP" közben (nagyobb büntetés ott afkolni mint bármiféle aj). És ez nem a playereket támadja, hanem magát azt hogy frakciónak számít a szerelő. És nem látni olyan újítást se ami változtatna ezen, valószínűleg sose lesz ilyen.
Jól hangzik ez hogy a "közösségen múlik" - Csak a folyamatot a közösség nem tudja magának elindítani.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Fentebb arról volt szó, hogy lehet jobb lenne CSAK a városban lenni. Tehát nem lennének scriptek vidéken.
Az sem megvalósítható, hisz egyes rendszereket lehetetlen berakni csak LS-be.
Ez jól hangzik, hogy az RP irányába kell terelni az embereket. Csak jelenleg nem ez történik, döntően a grindon van a hangsúly.
Ezzel vitatkoznék. Pl. 1.3-ba is jön majd olyan script, ami éppen az RP felé tereli a játékosokat.
Igaz, de erősen befolyásolni tudja hosszútávon a gondolkodást egy script vagy a szerver vezetősége. Szerintem nem lehet ez alól csak úgy kibújni.
Könnyű mindig mindenért a vezetőséget hibáztatni vagy felelősségre vonni. És ezt most nem bántásból írom. De mi nem tudunk helyettetek RPzni, játszani. Mi maximum scriptileg vagy szabályzattal tudunk befolyásolni, de azt is csak egy szintig. És ez ingoványos talaj. Könnyű olyan reformokat hozni, ami jónak látszódik, de nem az. És az ilyenekben részben vagy egészben bele is bukhat egy komplett szerver is akár. (Láttunk már példát rá.) A közösséget szépen lassan lehet csak formálni. De míg más szerverek az ellenkező irányba teszik ezt, addig meg végképp nehéz dolgunk van.
tele van fölösleges frakciókkal (Lásd: diggaster, szerelők)
Az előbbi frakció azért jött anno létre, hogy mutassunk valami nem megszokott frakció típust is a közösségnek. Nekem személy szerint vannak ötleteim, hogy még mikkel lehet bővíteni azt a frakciót, hogy még izgalmasabb legyen, de ezt majd egyszer meglátjuk. A szerelők pedig fontosak, mert ha cégként lennének, akkor eluralkodna a káosz. Papíron jónak hangzik az, hogy szinte bárki üzemeltethetne telepet, de egyébként meg egy kontrol nélküli valami lenne belőle. Egy idő után az összes ilyen szerelő cég inaktív lenne, vagy csak szimplán nem lennének, és ezt mi 100x nehezebben tudnánk kontrolálni, mint most, frakció formában. Ilyesmi rendszer is "bizonyított" már más szerveren, és ahogy én hallottam, nem túl sok sikerrel.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
A szerver játékosszámára tekintettel nem lehet ennyi frakciót fenntartani. Ha 200-300 player lenne, akkor volna értelme ezekre külön frakciót fenntartani.
Ez ördögi kör, mert ha nem mutatsz valami újat a játékosnak, lehet, hogy fel sem jön a szerverre. Szerintem nem ez a megoldás egy problémára, hogy vegyük ki, mert az a problémát nem biztos, hogy meg fogja oldani.
Itt leginkább arra kell szerintem rátérni az ötletelés terén, hogy a játékosokat hogyan lehet minél több RP interakcióba bevonzani. Sőt, leginkább arra kell törekedni, hogy minél több "globális" rp legyen, és ne csak ellegyen mindenki magának vagy másod/harmad magával.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Könnyű mindig mindenért a vezetőséget hibáztatni vagy felelősségre vonni. És ezt most nem bántásból írom.
Nem mindenért a vezetőséget hibáztatom. Egyébként ez fordítva is igaz.
Mi maximum scriptileg vagy szabályzattal tudunk befolyásolni, de azt is csak egy szintig. És ez ingoványos talaj.
Igoványosnak ingoványos, de véleményem szerint meg se próbálunk rálépni erre a talajra. Jelenleg nem tudok olyan lényeges scriptet felmondani ami az általad említett "kreativitásra" próbálni terelni bárkit is. Esetleg a rendezvényszervező bizniszek és kb ennyi. Senki se várta el soha hogy gyökeresen legyen változtatva holnapra, mivel ezt tényleg csak lassan lehet megtenni. Csak már lassan nem éri meg belevágni, sok idő eltelt és rengeteg rendszer van amit nem lehet városba áthozva mint mondtad, tehát tervek szerint sose lesznek változtatva.
Az előbbi frakció azért jött anno létre, hogy mutassunk valami nem megszokott frakció típust is a közösségnek. Nekem személy szerint vannak ötleteim, hogy még mikkel lehet bővíteni azt a frakciót, hogy még izgalmasabb legyen, de ezt majd egyszer meglátjuk. A szerelők pedig fontosak, mert ha cégként lennének, akkor eluralkodna a káosz. Papíron jónak hangzik az, hogy szinte bárki üzemeltethetne telepet, de egyébként meg egy kontrol nélküli valami lenne belőle. Egy idő után az összes ilyen szerelő cég inaktív lenne, vagy csak szimplán nem lennének, és ezt mi 100x nehezebben tudnánk kontrolálni, mint most, frakció formában. Ilyesmi rendszer is "bizonyított" már más szerveren, és ahogy én hallottam, nem túl sok sikerrel.
Nem tudom miért olyan nehéz egy CP-t lerakni amikor inaktív egy telep. - Erre a leggyakoribb indok az szokott lenni hogy "Hát de megvárják még bezár". Ok és? Egy CPben állva vagy a szerelőknél állni, a kötelező /me ellövések után ugyanannyi RP-ben részesülök. Totál mindegy melyiket választja az ember .Mindenre van már egy NPC csak pont erre nincs. Aki pedig ténylegesen RP-t keres a szerelőkkel az továbbra is elfogja vinni oda a verdát. Tuning-műhelyeknek több értelme lenne playerek kezében, pedig az jelenleg egy CP-vel van megoldva. Akkor a másikat miért ne lehetne? Vagy felcserélni? - Elmaradott gondolkodásra vall egy szerelő frakció, rég túlléptünk rajta. MTA-n meg SAMP-on lehet még menő, de szerintem ott is hamarabb fogják elhagyni mint itt.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Az átlagos 100-130 player mellé társul jelenleg Illegál és Legál oldalt összesítve 15 darab frakció. Ha a telepek felszabadulnának ( és ne legyen harag, semmi bajom a szerelőkkel ) Felszabadulna 10-20 aktív ember, hozzá vesszük még a digasster frakciót akkor ismét egy 10 ember felszabadul. Instant 30 játékos oszolhat el a maradék 12 frakción, ami megoldhatná például a Parking Enforcement, A kórházban dolgozók, a mentősök hiányát. Ugyanígy a GOV vezetésére sem kellene külön karaktert fentartani.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Nem mindenért a vezetőséget hibáztatom. Egyébként ez fordítva is igaz.

Igoványosnak ingoványos, de véleményem szerint meg se próbálunk rálépni erre a talajra. Jelenleg nem tudok olyan lényeges scriptet felmondani ami az általad említett "kreativitásra" próbálni terelni bárkit is. Esetleg a rendezvényszervező bizniszek és kb ennyi. Senki se várta el soha hogy gyökeresen legyen változtatva holnapra, mivel ezt tényleg csak lassan lehet megtenni. Csak már lassan nem éri meg belevágni, sok idő eltelt és rengeteg rendszer van amit nem lehet városba áthozva mint mondtad, tehát tervek szerint sose lesznek változtatva.

Nem tudom miért olyan nehéz egy CP-t lerakni amikor inaktív egy telep. - Erre a leggyakoribb indok az szokott lenni hogy "Hát de megvárják még bezár". Ok és? Egy CPben állva vagy a szerelőknél állni, a kötelező /me ellövések után ugyanannyi RP-ben részesülök. Totál mindegy melyiket választja az ember .Mindenre van már egy NPC csak pont erre nincs. Aki pedig ténylegesen RP-t keres a szerelőkkel az továbbra is elfogja vinni oda a verdát. Tuning-műhelyeknek több értelme lenne playerek kezében, pedig az jelenleg egy CP-vel van megoldva. Akkor a másikat miért ne lehetne? Vagy felcserélni? - Elmaradott gondolkodásra vall egy szerelő frakció, rég túlléptünk rajta. MTA-n meg SAMP-on lehet még menő, de szerintem ott is hamarabb fogják elhagyni mint itt.
És most őszintén: mivel lennénk előrébb, ha ez az 1-2 frakció kikerülne? Bő 1 éve a közösség kivetette pl az étterem frakciót is. (Ehelyett lett az éttermes biznisz.) Most pedig már nem 1 embertől hallottam, hogy de jó is volt az anno, elmentek a frakcióval csoportosan kajálni, és közben RPztek egy jót.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Az átlagos 100-130 player mellé társul jelenleg Illegál és Legál oldalt összesítve 15 darab frakció. Ha a telepek felszabadulnának ( és ne legyen harag, semmi bajom a szerelőkkel ) Felszabadulna 10-20 aktív ember, hozzá vesszük még a digasster frakciót akkor ismét egy 10 ember felszabadul. Instant 30 játékos oszolhat el a maradék 12 frakción, ami megoldhatná például a Parking Enforcement, A kórházban dolgozók, a mentősök hiányát. Ugyanígy a GOV vezetésére sem kellene külön karaktert fentartani.
De jó lenne, ha ez így működne. Papíron ez is szép meg jó, de a tapasztalatok nagyon nem ezt mondják. Bő ,fFél éve kb meg lett szüntetve a L&L frakció is, azt remélve, hogy a tagjai átmennek a GOV-ba. Hát, 1-2 tagot leszámítva ez nem így lett.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:791
Amúgy nem a grindeolás öli meg leginkább az rp-t a szerveren, hanem az a társadalmi hiba ami 2023-ban jelen van az életben is. Rohan mindenki, mert lekési a vonatot, nem tud bevásárolni nem tud megfőzni pihenni, és holnap kezdődik minden előről.
Szerveren is hasonló a helyzet. Mindenki eltervezi a napi programját felállít egy napi rutint, és ha valami közbejön mondjuk kirabolnak, vagy ütközöl egyet, de bármilyen nem várt esemény, és kizökken az illető, nem úgy áll az egészhez utána mert kudarc éri, és csak annyi, hogy a napi teendőit nem bírta végigcsinálni.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:393
find out ic
Egy idő után az összes ilyen szerelő cég inaktív lenne, vagy csak szimplán nem lennének
Saját tapasztalatból mondom, hogy frakcióként sem különb a helyzet. Volt, amikor napokon keresztül nem tudtam a szolgálati járművem használni, mivel nem volt nyitva egy telep sem.
Elég egy rossz leader, vagy pár kiégett (eddig aktív) frakciótag és a blip a térképen elég hosszú időre lesz piros. Olyankor pedig megjelennek a "szerelőt keresek" hirdetések.

Viszont akkor érvelnék ismét a céges dolog mellett, hogy miért is lenne jó?

Olvasgattam a fórumot és sokszor jött velem szembe az, hogy valakinek a karaktere szeret autókat bütykölni, esetleg egy teljes frakció van az autók köré felhúzva. De itt jön a bukkanó!
Mivel kettő frakcióban nem lehet egy adott ember, így választania kell:

A) Vagy elmegy robotolni egy telepre, és nyújthatja a PDA-t.
B) Vagy pedig csak fiktíven foglalkozhat az autójával és a scriptre kell hagyatkoznia ismét.

Ha egy teljes karakter, vagy frakció van a kocsik köré húzva, akkor miért kelljen szerelőhöz vinniük az autójuk, amibe annyi időt fektetnek?
Ha cégek lennének a telepek, akkor mindenki boldog lehetne. Miért? Nem kell a dutyperc miatt aggódia és még lenne ideje is az rp-re.

Bő 1 éve a közösség kivetette pl az étterem frakciót is. (Ehelyett lett az éttermes biznisz.) Most pedig már nem 1 embertől hallottam, hogy de jó is volt az anno, elmentek a frakcióval csoportosan kajálni, és közben RPztek egy jót.
Erre egyetlen nagyon jó válasz van, akkor voltak emberek akik kiszolgáltak az éttermekben.
A mostani tulajok is csak annyira vannak bent az éttermükben, hogy megrendeljenek 2000 Pepsit és cirka 1500 szelet pizzát megint, és fussanak vissza a fökföldre vagy az intibe.
Ha valaki magára ismert most, van egy rossz hírem. Akinek nem inge, ne vegye magára, mert láttam már azt is, hogy csinálják rendesen az éttermeket.
"Régen minden jobb volt" mentalitással pedig folyamatosan küszködni kell, mert az emberek nem változnak, csak megöregszenek.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Amúgy nem a grindeolás öli meg leginkább az rp-t a szerveren, hanem az a társadalmi hiba ami 2023-ban jelen van az életben is. Rohan mindenki, mert lekési a vonatot, nem tud bevásárolni nem tud megfőzni pihenni, és holnap kezdődik minden előről.
Szerveren is hasonló a helyzet. Mindenki eltervezi a napi programját felállít egy napi rutint, és ha valami közbejön mondjuk kirabolnak, vagy ütközöl egyet, de bármilyen nem várt esemény, és kizökken az illető, nem úgy áll az egészhez utána mert kudarc éri, és csak annyi, hogy a napi teendőit nem bírta végigcsinálni.
Ezzel egyetértek 100%-ban. És az emberek egy része veszíteni sem tud.

Saját tapasztalatból mondom, hogy frakcióként sem különb a helyzet. Volt, amikor napokon keresztül nem tudtam a szolgálati járművem használni, mivel nem volt nyitva egy telep sem.
És ezt szorozd meg 10-zel legalább, ha nem frakcióként lenne az egész. Mert mint írtam, így még csak-csak van rálátásunk, és kontrol alatt tudjuk tartani őket, cégként ez sokkal nehezebb lenne.

Mivel kettő frakcióban nem lehet egy adott ember, így választania kell:
Lehet az a megoldás, hogy többfrakciós rendszert hozzuk be? Mondjuk egy korábbi szerveremen (MTA) már ez is meg volt valósítva, és a végére kivettük. Miért? Mert olyan irreális kombókat tudtak a játékosok csinálni, hogy például egyszerre volt valaki MD-s és illegálos is. Esetlegesen egy szerelő - illegál vagy egy diggaster - illegál férne bele ewbbe a kombóba, ami még reális is lehet.
Erre egyetlen nagyon jó válasz van, akkor voltak emberek akik kiszolgáltak az éttermekben.
Azért voltak, mert frakció volt, és kontrol alatt volt tartva. Megint magamat tudom idézni, amit az előbb is leírtam: frakciót sokkal könnyebb kontrol alatt tartani.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
És ezt szorozd meg 10-zel legalább, ha nem frakcióként lenne az egész. Mert mint írtam, így még csak-csak van rálátásunk, és kontrol alatt tudjuk tartani őket, cégként ez sokkal nehezebb lenne.
Egy CP-n mit nehéz kontrol alatt tartani?
Lehet az a megoldás, hogy többfrakciós rendszert hozzuk be? Mondjuk egy korábbi szerveremen (MTA) már ez is meg volt valósítva, és a végére kivettük. Miért? Mert olyan irreális kombókat tudtak a játékosok csinálni, hogy például egyszerre volt valaki MD-s és illegálos is. Esetlegesen egy szerelő - illegál vagy egy diggaster - illegál férne bele ewbbe a kombóba, ami még reális is lehet.
Erre vannak az adminok, ha valaki visszaél a rendszerrel, megkapja ami jár neki. Illetve szerintem frakciótípusokat lehetne scriptesen is korlátozni, így "véletlen" sem tudna egy ember Illegálba és mellette LSPD-be kerülni.

Azért voltak, mert frakció volt, és kontrol alatt volt tartva. Megint magamat tudom idézni, amit az előbb is leírtam: frakcitó sokkal könnyebb kontrol alatt tartani.
Biznisznek is épp olyan panelja van mint a frakciónak, mivel másabb akkor?
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Az a baj, hogy bizonyos szinten mindkét félnek igaza van szerintem. Nehéz, ha nem lehetetlen ezekre mindre egy aranyközéputat kialakítani, ami a playerek hozzáállásának és az RP-nek is kedvez. Voltak pozitív és negatív részei is az étteremnek, ha már ennél a példánál vagyunk, én nem egy olyan embert láttam ott, akivel próbáltam RP-zni, de csak minél előbb ki akart szolgálni. Na meg ugye rengeteg funolás volt ott, ha épp nem jött senki.

Lehet az a megoldás, hogy többfrakciós rendszert hozzuk be?
Én leginkább a több karakteres megoldásnak örülnék, természetesen szigorú korlátozásokkal. (mint pl hogy nem lehetsz PDs és illegálos)
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Egy CP-n mit nehéz kontrol alatt tartani?
CP-s megoldásban még annyi RP sincs, mint most. Ergo még kevesebb helyen kéne interakcióba lépj játékosokkal.
Erre vannak az adminok, ha valaki visszaél a rendszerrel, megkapja ami jár neki. Illetve szerintem frakciótípusokat lehetne scriptesen is korlátozni, így "véletlen" sem tudna egy ember Illegálba és mellette LSPD-be kerülni.
Nagy szerver voltunk, lehetetlen volt ellenőrizni. Scriptileg le lehet viszont korlátozni, de akkor nem erre a döntésre jutottunk. Ezért írtam, hogy ez még egy megoldás lehetne, korlátokkal.
Biznisznek is épp olyan panelja van mint a frakciónak, mivel másabb akkor?
Bizniszt bárki csinálhat, nincs akkora felelőssége egy biznisz tulajnak, mint egy frakció leadernek.
én nem egy olyan embert láttam ott, akivel próbáltam RP-zni, de csak minél előbb ki akart szolgálni. Na meg ugye rengeteg funolás volt ott, ha épp nem jött senki.
Igen, volt ilyen is sajnos. Pont ezért lett kivéve, a közösség hatására, mert "minek kell rpzni, ha csak kaját megyek be venni", "gyorsabban adja már ide a kaját", "miért nincsenek nyitva hajnali 4-kor?!".

Én leginkább a több karakteres megoldásnak örülnék, természetesen szigorú korlátozásokkal. (mint pl hogy nem lehetsz PDs és illegálos)
2x is fel lett vetve, legutóbb meg is lett szavaztatva a játékosokkal, hogy legyen-e, de a nemleges válasz aratott "sikert".
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:791
Ha a playert frakcióba szeretnénk küldeni azt ún versenyképes fizetéssel lehet. Be kell látni mindenkinek a pénz a legnagyobb motiváció. Ergo ha közel annyit tud keresni prémiumokkal mint egy cégben. - Tudom valaki ne a pénzért legyen a frakcióba... De ennek a játékosközösségnek a pénz a mozgató rugója. Meg kell fordítani azt az arányt, hogy frakciós tevékenységért több pénzt zsebelhess be, mint egy cégben. Frakciós tevékenységet meg a leaderek tudják generálni, egy globál rp-vel frakción belüli rpkkel.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Ha a playert frakcióba szeretnénk küldeni azt ún versenyképes fizetéssel lehet. Be kell látni mindenkinek a pénz a legnagyobb motiváció. Ergo ha közel annyit tud keresni prémiumokkal mint egy cégben. - Tudom valaki ne a pénzért legyen a frakcióba... De ennek a játékosközösségnek a pénz a mozgató rugója. Meg kell fordítani azt az arányt, hogy frakciós tevékenységért több pénzt zsebelhess be, mint egy cégben. Frakciós tevékenységet meg a leaderek tudják generálni, egy globál rp-vel frakción belüli rpkkel.
Ez egy jó ötlet lenne, viszont még nagyobb inflációt hozna, ha még több pénz lenne forgalomba.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
CP-s megoldásban még annyi RP sincs, mint most. Ergo még kevesebb helyen kéne interakcióba lépj játékosokkal.
Jelenleg is annyi van hogy: Jónapot! /me kitölti a PDA-t. - CP-ben is ennyi lenne. Néha van hogy pár kérdést feldob a szerelő úr. NAGYON NÉHA.
Nem lesz változás, soha. Rengeteg ötlet van annyival lesöpörve (egyébként nem csak script ötletek, managementnél is fent áll ez a dolog) - Hogy "háááát... XY régen így csinálta, a másik se volt jobb. Na itt ez tuti nem működne, ez más!". Váó.

A több karakter rendszertől meg nem tudom miért félnek a playerek, "kihasználnák" ez a legtöbbet használt indok. Kérdezem én, hogy mit nem? Mindent kihasználnak jelenleg is. Lásd: amikor a farmok brokenek voltak, senki se szólt egy árva szót se. Ha kihasználják akkor meg kell büntetni. Ezért is vannak szeretett adminjaink, vagy tévedek?

Változás úgy se lesz. Ahogy fentebb is írták, akinek tetszik az marad akinek nem az pedig szépen lassan majd kipotyog. Ez van, ezt kell szeretni. Én ilyen szempontból már rég reményt vesztettem, párszor beszéltünk illegál meetingek alatt de ott se jutottunk sose sehova. Csak több kérdés született. Ha a többségnek ez a jó akkor hajrá.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Jelenleg is annyi van hogy: Jónapot! /me kitölti a PDA-t. - CP-ben is ennyi lenne. Néha van hogy pár kérdést feldob a szerelő úr. NAGYON NÉHA.
Nem lesz változás, soha. Rengeteg ötlet van annyival lesöpörve (egyébként nem csak script ötletek, managementnél is fent áll ez a dolog) - Hogy "háááát... XY régen így csinálta, a másik se volt jobb. Na itt ez tuti nem működne, ez más!". Váó.

A több karakter rendszertől meg nem tudom miért félnek a playerek, "kihasználnák" ez a legtöbbet használt indok. Kérdezem én, hogy mit nem? Mindent kihasználnak jelenleg is. Lásd: amikor a farmok brokenek voltak, senki se szólt egy árva szót se. Ha kihasználják akkor meg kell büntetni. Ezért is vannak szeretett adminjaink, vagy tévedek?

Változás úgy se lesz. Ahogy fentebb is írták, akinek tetszik az marad akinek nem az pedig szépen lassan majd kipotyog. Ez van, ezt kell szeretni. Én ilyen szempontból már rég reményt vesztettem, párszor beszéltünk illegál meetingek alatt de ott se jutottunk sose sehova. Csak több kérdés született. Ha a többségnek ez a jó akkor hajrá.
Én emlékeim szerint az utolsó illegál meetingen se volt elutasítva hű de sok dolog, sőt. Sok dolognál átrágtuk, meetingen belül szavazást tartottunk. Hogy csinálhatnánk ennél jobban a dolgokat?
Ha pedig szerinted sose változik semmi sem, akkor szerinted miért figyeljük folyamatosan az ötleteket, miért válaszolok én is itt már a különböző felvetésekre x órája? Hát nem azért, mert unatkozom, elhiheted, mert bár már aludnom kéne, még most is a szerverrel foglalkozom, és itt a válaszok mellett még scriptelek is.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó