A pocsék gazdaság balance-olása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

Stan Collin / Sysko#4034

Ötleted leírása

Hol is kezdjem?
Kezdem az elején... Anno 0.7-be hatalmas szó volt, ha valaki nem alapmunkás robotként akart boldolulni, akkor alakíthatott vállalkozást, ahol rákászatnál akár 2, borászatnál akár 6 embert is tudott foglalkoztatni.
Ezután részemről egy hosszú kihagyás után láttam, hogy út közbe bejöttek a Kamionos és farmos cégek, amivel nem is lett volna probléma, ha rendesen balanszolva lettek volna a kifizetések.
A probléma, hogy arra jöttem vissza, hogy az elején komolynak hitt félig HC RP szerverből egy Light Rich RP szerver lett, ahol a pénz bősége végett minden mindegy és ha az ember belecsöppen egy RP-be, olyan silány minőséget kap cserébe, hogy Pandorán ezt admin bünteti...

Szóval kamionozás 60-80 ezres bevétel körönként, a farm is durván komoly hasznokkal bírt, szerencsére ezt az 1.1-be kicsit visszafogtátok (Mikor már mindenki rommá kereste magát)...
Jah igen, indoklásotok az volt, hogy "nem lett tesztelve, most tudtuk meg mennyire OP volt" (1 hete)

Mit adott nekünk az v1.1 gazdasságilag? Megfejelte a már eleve rich szervert még több pénzzel, még több közömbösséggel és konkrétan monopóliummal, ellehetetlenítéssel.
A gazdag, gazdagabb lett, a szegény meg ne panaszkodjon, hisz itt a v1.1....

Számoljunk kicsit....

Alap munkák, mindegyiket kipróbáltam és 1 óra effektív munkával lehet szerezni kb 25-35 ezer dollárt (és itt effektív munkát értek, nem kamionozást), némi extra tárgyakkal, mint fa, műanyag, vas, lőpor st.... [Ezzel nincs gond!]
Rákászat - körönként amit ha az ember jól csinál kb 45-50 perc, míg leadja válogat stb 10 perc, ergó 1 óra - 30-60 ezer értékben lehet leadni rákokat, fém hulladékokat és extrákat amihez IC keresni kell velőt [Ezzel sincs gond]
Autókereskedés - Szerintem zseniális, ahhoz kell talpraesettsége, kreativitás, kitartás és sok RP-t szül
Borászat - A legtöbb erőbefektetést igénylő vállalkozás, 1 óra alatt az ember semmire sem jut, átlagban 8 hordónál 3 óra munkával ki tud hozni olyan 76-120 ezer dollárt.
- Eddig hiánycikk volt a fa amire később kitérek
- Maga a szőlő begyűjtése és rendszerezése, préselése, a hordók és présgép kezelése rengeteg időt vesz el, amivel nem lenne baj, ha kifizetődő lenne, vagy többen lehetne csinálni.
NEM lehet 2 embernél többen csinálni, mert olyan minimális lesz a bevétel, hogy nem éri meg... Persze csinálj több hordót és jó lesz... (Igen de akkor több munka megy bele)
Ár érték arányban nem éri meg hosszú távon. 1 palack bort 300$ -ért lehet leadni; legalább 500$ az a minimum amivel fel lehetne venni több embert.
(Próbálkoztam az éttermeket felkeresni, már ahol nem NPC-k mosolyognak 0-24 -be... A soksok étteremből egyetlen egyet érdekelt 450$ / palack áron 160db, ez jó 1 hétre elég nekik vagy több...
Pálinka, vagy Moonshine - Nevetséges, ne is beszéljünk róla, senki nem csinálja, túl nagy a rizikó faktor, minimális bevételért.
Kamionozás - Még 6 emberrel is megéri vannak akár 49 ezer $ -os fuvarok is, úgy gondolom elég jól lett optimalizálva.
(Az egy másik dolog, hogy egy betanított majom is el tud vinni "A" pontról valamit "B" pontra, ez is probléma...)
A kamionozásnál lehetne például a rakományt felpakolni, lepakolni, legalább minimálisan mint a Digasstery-nél

Akkor mi a probléma?

Csupán csak annyi, hogy akár 1db fatelep is olyan mennyiségű fát tol ki magából, hogy a tulajok már nem is keresnek vevőket, viszik egyből az ócskáshoz, ami nevetséges....
2 nap alatt a 2.200$ -os fa értéke lement 500$ -ra...
Ezekből a fatelepekből van 7db... és nem hazudok ha 0 erőbefektetéssel keresnek akár napi 300-400.000$ -t.
Gyorsabban termelik ki a fát, mint ahogy az a maradék pár ember, aki hajlandó bekoszolni a kezét farmolással és borászkodni, fel tudná használni.
Anno 40 fáért az ember ölni lett volna képes, most?! vettem kb 600db fát és az ember konkrétan átnézett rajtam, meg se rebbent a szeme és kaptam a trash RP-t a számba....
Legalább HARMADÁRA kéne csökkenteni a fa kitermelését, mert NINCS értéke!!!
A gazdasságot tönkre teszi ráadásul LVL30 kell hozzá?!

A borászathoz nem kell szint és jelenleg az a legösszetettebb a munkák terén VS fakivágás LVL30?!?!?! WTF?!
A FA a borászoknak kell, nem a már eleve kamionozásból meggazdagodott szervernek amiben 0 ERŐFESZÍTÉS volt.

Összegezzük:
- Senki nem alapmunkázik, mert minek?
- A cégek 0 erőfeszítéssel rommá keresik magukat a rendesen farmoló emberekkel szemben
- A kereslet hanyatlik, a kínálat bőséges
- A pénznek nincs értéke
- A munkának nincs értéke
- A fatelepek a kis ember kellene, hogy üzemeltetni tudják nem a LVL30-as ultra milliomos, akinek minden mindegy... (LVL10 - LVL15 öt javasolnék a fatelephez)
és van egy olyan érzésem, hogy ezek a gazdassági döntések ad-hoc jelleggel, hasraütés szerűen történtek.
- A fatelepek termelését dupla annyi időre és kb harmad annyi fára korlátoznám.

Nem olyan megoldást szeretnék ahol leveszünk egy tizedes vesszőt mindenről.
Tartós stabil megoldást szeretnék, mert igaz, hogy a gazdasságot a játékosok alakítják, de a szerver fix értékei határozzák meg.
Ha ezt sikerülne megoldani, nagyon sok dolog van még ezen kívül amivel növelni lehet a játék élményt, hogy ne egy GTA5 Online-ba érezzük magunkat.
Úgy gondolom, ha most elkezdünk foglalkozni a problémákkal, még lehet újra hírneve a szervernek és nem süllyed el, mint a voice és csak remélni tudom, hogy már nem túl késő.

Ha eddig eljutottál, lehet köpködni, lehet savazni, lehet védeni a Rich RP-det, de a OneRp anno nem erről szólt, nem egy Csudapest2 akart lenni anno!


Mit javaslok?
Nagyon egyszerű!
Mérlegelnünk kell a befektetett effektív munkát az idővel és annak kitermelt profitjával.
(Közgazdasságtan első lecke)


Még egy költői kérdés:
Feltűnt, hogy az illegálok nem mennek rabolni, fosztogatni?
Hát persze, hogy nem mennek, minek?
Mennek 2 nonrp-s kamion kört és megvan ugyan az a pénz, csak nulla kockázattal; easy money...

Csatolmányok

Vannak pontosan kiszámolt ajánlataim, ha valakit érdekel meg tudom osztani, de csak annak akit komolyan érdekel nem pedig annak aki csak kötekedésből állna bele egy párbeszédbe.
 
Utoljára szerkesztve:

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Én szívesen meghallgatnám ahogy kifejted a számításaidat. Konstruktívan adnék hozzá, minden irónia és szarkazmus nélkül.
Viszont itt ugye nem csak engem kell majd meggyőzni, hanem a community-t és a vezetőséget. Én is számolgattam, gondolkodtam. Volt kamionos cégem, csináltam 4 napig, nem tovább. Nagyon kevés RP, sok pénz. Maradok inkább az használtautó-kereskedésnél, kevesebb pénz, több RP.
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Félreértés ne essék, tudom, hogy több 100 fejlesztésen esett át a szerver idő közben, amit, kapkodósan, gyorsan kellett összerakni, főleg, hogy egy fejlesztő van + a vásárolt cuccok. De hiába van előtted egy svédasztal, ha nem vagy éhes...

Ez egy high-end content, csak végjáték nélkül.

Bármilyen döntés születik (véleményem szerint semmi), az a játékos tábor egy részének tetszeni fog, másiknak nem.
Egy tényt viszont el kell fogadni, soha nem lesz olyan, hogy mindenkinek jó legyen.

A cél, hogy élvezetesebb legyen és felejtsük már el az anyagi javak halmozását, ne egy játékban kompenzáljunk...
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Megpróbálom részletesen kibontani, mi az amivel fel lehetne dobni, helyre lehetne állítani a gazdasságot?

KEZDENÉM CSAK AZ ALAP MUNKÁKKAL, majd ha láttok benne lehetőséget csak azután érdemes kitérni a vállalkozásokra és cégekre.

FONTOS megjegyeznem, hogy mivel egy rendszerről beszélünk az egyik dolog befolyásolja a másikat lavina, vagy láncreakció szerűen

Alap munkák
Probléma:
Jelenleg csak az megy el alap munkázni, aki kezdő
Lehetséges megoldás:
NE csak azért menjen el valaki alap munkázni, mert valamennyi pénzt össze lehet vele keresni vízre és kenyérre, adjunk neki értelmet, érdekességet, egy kis extrát

Favágás
Probléma:
- Senki nem vág fát! Sök idő, kevés haszon, szétmegy a kezed és ontják magukból a fát a fatelepek
- Ha én elvből nem akarok fatelepről fát venni?!
Lehetséges megoldás:
A jelenlegi 0-4 fa helyett legyen 3-6 fa egy kör, így 10 kör alatt ami kb 50 perc a legrosszab esetben is 30 fával és kb. 13.000$ -al leszünk gazdagabbak.
Legjobb esetben 60 fa és 13.000$
- Az ócskásnál NE lehessen fát eladni, kényszerítsük rá az RP-re a fatelepeseket

Kőfejtés
Probléma:
- Mindenki csak a vas és lőpor végett megy bányászni, nem a fizetségért vagy a gépész skillért
Lehetséges megoldás:
Vezessük ki a gépész szakkönyveket a szerverről, hogy legyen értelme ércet olvasztani
Opcionális lenne az arany és gyémánt ércekhez arany rögöt és gyémánt követ gyártani, amit le lehetne adni egy ékszerésznél

Busz sofőr
Probléma:
- Személy szerint nekem nincs vele problémám, bár nem mennék el busz sofőrnek megint, egészen az első autóm megvásárlásáig volt hasznos, ez viszont baj.
Hogyan tehetnénk érdekesebbé?:
IRL is előfordul, hogy valaki otthagyja a táskáját vagy a telefonját
Az illegálok sokat kűzdenek azzal, hogyan szerezhetnének kamu telefont ami nem a saját nevükön van.
A fent említett példával mondjuk... IC valaki otthagyta a telefonját a buszon a felszállók közül.
(Szabályzat jelenleg nem tudom mit enged, de ha szóba jöhet személyi igazolvány, horgász engedély, vagy vadász engedélyt is lehessen kis eséllyel találni, mondjuk 3 napos - 1 hetes lejárattal)

Taxisofőr
A problémám és az érdekesebbé tétel is ugyan az lenne mint a busz sofőrnél és ráadásul lenne végre Taxi a városban.

Farmer
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a farmer kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár gyümölcs, virágföld, esetleg találna ezek mellett
érdekesebb dolgokat mint koka vagy fű mag
opcionális:
Ugye a farmos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X farmerként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki farm cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Fuvarozó
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a fuvarozó kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár autó alkatrész
opcionális:
Ugye a kamionos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X fuvarozóként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki kamionos cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Szemétszállító
Probléma:
A szemétszállítással elvileg ugye műanyagot lehet szerezni, mondjuk nekem még nem sikerült.
Hogy tehetnénk érdekesebbé?!
- Város szerte vannak kukák, minden kukába csak 5db szemetet lehessen pakolni (a sok kukára való tekintettel) és ha megtelt, ne lehessen beledobni szemetet,
amíg a szemétszállító ki nem üríti azt.
- Lehessen a kukában turkálni :)
- NE lehessen a földre ledobni itemet, így mindenki rá lesz kényszerítve a kukák használatára
- A szemétszállításnál random kapjon meg a kukás egy kukából 1-2 itemet

A kertész, újságkihordó, közmunkás-ra még nincs ötletem, de ha a fentiek nem nyerik el a tetszését a vezetőségnek akkor mindegy is :)
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Megpróbálom részletesen kibontani, mi az amivel fel lehetne dobni, helyre lehetne állítani a gazdasságot?

KEZDENÉM CSAK AZ ALAP MUNKÁKKAL, majd ha láttok benne lehetőséget csak azután érdemes kitérni a vállalkozásokra és cégekre.

FONTOS megjegyeznem, hogy mivel egy rendszerről beszélünk az egyik dolog befolyásolja a másikat lavina, vagy láncreakció szerűen

Alap munkák
Probléma:
Jelenleg csak az megy el alap munkázni, aki kezdő
Lehetséges megoldás:
NE csak azért menjen el valaki alap munkázni, mert valamennyi pénzt össze lehet vele keresni vízre és kenyérre, adjunk neki értelmet, érdekességet, egy kis extrát

Favágás
Probléma:
- Senki nem vág fát! Sök idő, kevés haszon, szétmegy a kezed és ontják magukból a fát a fatelepek
- Ha én elvből nem akarok fatelepről fát venni?!
Lehetséges megoldás:
A jelenlegi 0-4 fa helyett legyen 3-6 fa egy kör, így 10 kör alatt ami kb 50 perc a legrosszab esetben is 30 fával és kb. 13.000$ -al leszünk gazdagabbak.
Legjobb esetben 60 fa és 13.000$
- Az ócskásnál NE lehessen fát eladni, kényszerítsük rá az RP-re a fatelepeseket

Kőfejtés
Probléma:
- Mindenki csak a vas és lőpor végett megy bányászni, nem a fizetségért vagy a gépész skillért
Lehetséges megoldás:
Vezessük ki a gépész szakkönyveket a szerverről, hogy legyen értelme ércet olvasztani
Opcionális lenne az arany és gyémánt ércekhez arany rögöt és gyémánt követ gyártani, amit le lehetne adni egy ékszerésznél

Busz sofőr
Probléma:
- Személy szerint nekem nincs vele problémám, bár nem mennék el busz sofőrnek megint, egészen az első autóm megvásárlásáig volt hasznos, ez viszont baj.
Hogyan tehetnénk érdekesebbé?:
IRL is előfordul, hogy valaki otthagyja a táskáját vagy a telefonját
Az illegálok sokat kűzdenek azzal, hogyan szerezhetnének kamu telefont ami nem a saját nevükön van.
A fent említett példával mondjuk... IC valaki otthagyta a telefonját a buszon a felszállók közül.
(Szabályzat jelenleg nem tudom mit enged, de ha szóba jöhet személyi igazolvány, horgász engedély, vagy vadász engedélyt is lehessen kis eséllyel találni, mondjuk 3 napos - 1 hetes lejárattal)

Taxisofőr
A problémám és az érdekesebbé tétel is ugyan az lenne mint a busz sofőrnél és ráadásul lenne végre Taxi a városban.

Farmer
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a farmer kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár gyümölcs, virágföld, esetleg találna ezek mellett
érdekesebb dolgokat mint koka vagy fű mag
opcionális:
Ugye a farmos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X farmerként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki farm cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Fuvarozó
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a fuvarozó kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár autó alkatrész
opcionális:
Ugye a kamionos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X fuvarozóként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki kamionos cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Szemétszállító
Probléma:
A szemétszállítással elvileg ugye műanyagot lehet szerezni, mondjuk nekem még nem sikerült.
Hogy tehetnénk érdekesebbé?!
- Város szerte vannak kukák, minden kukába csak 5db szemetet lehessen pakolni (a sok kukára való tekintettel) és ha megtelt, ne lehessen beledobni szemetet,
amíg a szemétszállító ki nem üríti azt.
- Lehessen a kukában turkálni :)
- NE lehessen a földre ledobni itemet, így mindenki rá lesz kényszerítve a kukák használatára
- A szemétszállításnál random kapjon meg a kukás egy kukából 1-2 itemet

A kertész, újságkihordó, közmunkás-ra még nincs ötletem, de ha a fentiek nem nyerik el a tetszését a vezetőségnek akkor mindegy is :)
Úristen legendás ötletek, nekem nagyon be jön. Ez kell a szerverre!
 
Utoljára szerkesztve:
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Megpróbálom részletesen kibontani, mi az amivel fel lehetne dobni, helyre lehetne állítani a gazdasságot?

KEZDENÉM CSAK AZ ALAP MUNKÁKKAL, majd ha láttok benne lehetőséget csak azután érdemes kitérni a vállalkozásokra és cégekre.

FONTOS megjegyeznem, hogy mivel egy rendszerről beszélünk az egyik dolog befolyásolja a másikat lavina, vagy láncreakció szerűen

Alap munkák
Probléma:
Jelenleg csak az megy el alap munkázni, aki kezdő
Lehetséges megoldás:
NE csak azért menjen el valaki alap munkázni, mert valamennyi pénzt össze lehet vele keresni vízre és kenyérre, adjunk neki értelmet, érdekességet, egy kis extrát

Favágás
Probléma:
- Senki nem vág fát! Sök idő, kevés haszon, szétmegy a kezed és ontják magukból a fát a fatelepek
- Ha én elvből nem akarok fatelepről fát venni?!
Lehetséges megoldás:
A jelenlegi 0-4 fa helyett legyen 3-6 fa egy kör, így 10 kör alatt ami kb 50 perc a legrosszab esetben is 30 fával és kb. 13.000$ -al leszünk gazdagabbak.
Legjobb esetben 60 fa és 13.000$
- Az ócskásnál NE lehessen fát eladni, kényszerítsük rá az RP-re a fatelepeseket

Kőfejtés
Probléma:
- Mindenki csak a vas és lőpor végett megy bányászni, nem a fizetségért vagy a gépész skillért
Lehetséges megoldás:
Vezessük ki a gépész szakkönyveket a szerverről, hogy legyen értelme ércet olvasztani
Opcionális lenne az arany és gyémánt ércekhez arany rögöt és gyémánt követ gyártani, amit le lehetne adni egy ékszerésznél

Busz sofőr
Probléma:
- Személy szerint nekem nincs vele problémám, bár nem mennék el busz sofőrnek megint, egészen az első autóm megvásárlásáig volt hasznos, ez viszont baj.
Hogyan tehetnénk érdekesebbé?:
IRL is előfordul, hogy valaki otthagyja a táskáját vagy a telefonját
Az illegálok sokat kűzdenek azzal, hogyan szerezhetnének kamu telefont ami nem a saját nevükön van.
A fent említett példával mondjuk... IC valaki otthagyta a telefonját a buszon a felszállók közül.
(Szabályzat jelenleg nem tudom mit enged, de ha szóba jöhet személyi igazolvány, horgász engedély, vagy vadász engedélyt is lehessen kis eséllyel találni, mondjuk 3 napos - 1 hetes lejárattal)

Taxisofőr
A problémám és az érdekesebbé tétel is ugyan az lenne mint a busz sofőrnél és ráadásul lenne végre Taxi a városban.

Farmer
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a farmer kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár gyümölcs, virágföld, esetleg találna ezek mellett
érdekesebb dolgokat mint koka vagy fű mag
opcionális:
Ugye a farmos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X farmerként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki farm cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Fuvarozó
Probléma:
- kicsi kereset, érdektelen...
Lehetséges megoldás:
Annyival lehetne érdekesebbé tenni, hogy a fuvarozó kezébe maradna időnként egy két dolog, mint pár autó alkatrész
opcionális:
Ugye a kamionos céghez való jelentkezéshez is van egyfajta kötelező szint, de X fuvarozóként eltöltött idővel ki lehessen váltani ezt, mondjuk egy XP báron;
sőt tovább megyek, ahhoz hogy valaki kamionos cégnél dolgozzon mint alkalmazott ne szint kelljen, hanem XP amit innen lehetne szerezni és fenntartani.

Szemétszállító
Probléma:
A szemétszállítással elvileg ugye műanyagot lehet szerezni, mondjuk nekem még nem sikerült.
Hogy tehetnénk érdekesebbé?!
- Város szerte vannak kukák, minden kukába csak 5db szemetet lehessen pakolni (a sok kukára való tekintettel) és ha megtelt, ne lehessen beledobni szemetet,
amíg a szemétszállító ki nem üríti azt.
- Lehessen a kukában turkálni :)
- NE lehessen a földre ledobni itemet, így mindenki rá lesz kényszerítve a kukák használatára
- A szemétszállításnál random kapjon meg a kukás egy kukából 1-2 itemet

A kertész, újságkihordó, közmunkás-ra még nincs ötletem, de ha a fentiek nem nyerik el a tetszését a vezetőségnek akkor mindegy is :)
Várom a cégekre is az ötleted. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire gondolkodunk még hasonlóan!
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Megpróbálom részletesen kibontani, mi az amivel fel lehetne dobni, helyre lehetne állítani a gazdasságot?

FONTOS megjegyeznem, hogy mivel egy rendszerről beszélünk az egyik dolog befolyásolja a másikat lavina, vagy láncreakció szerűen

Vállalkozások/cégek
Probléma:

Nincs túl sok hang fektetve a csapatmunkára, csináld magad ha tudod....
Lehetséges megoldás:
Tegyük dinamikusabbá, legyen több csapatmunka és ne szálljunk el az árakkal

Rákászat
Probléma:

- Csak egy ember tudja csinálni, hosszas betanítás után tudtuk ketten, persze fele annyi pénzért
Lehetséges megoldás:
- Az egyik egy bugfix lenne, hogy a hajón álló emberek ne csússzanak le róla
- A másik csak egy ötlet, hogy legyen 2 nagyobb méretű "ipari" pecabot téve a rákászhajó hátsó oldalára
amivel míg 15-20 percet várunk a doboz felvételével (ami optimálisan amúgy 22 perc vízben tartás), addig
lehessen egy kis rákász feelinget belevinni. Ugyan azokat lehessen fogni ezzel a bottal mint amiket a rekeszek
fel tudnak hozni.
Másik opcionális megoldás:
A rákász hálót lehessen bedobni, amivel fejenként 4-5 itemet fel lehet hozni

Borászat
Probléma:

A túl sok erőbefektetés nem térül meg anyagilag
Nem igazán vonzó mások számára elmenni alkalmazottnak egy borászatba, nincs csapatjáték, mert alacsony a pénz
Lehetséges megoldás:
Az ital nagykernél 300$ / üveg helyett legyen 450$ / üveg, így lehetne többet fizetni egy alkalmazottnak, ami ott tartaná és nem kéne 2 naponta új embert keresni.
Másik lehetséges megoldás:
Random a bor kiöntésénél kapjunk Prémium minőségű bort amit dupla annyiért adhatunk le (600$) és dupla
annyira oltja a szomjat.

Autókereskedés
Probléma:

Talán csak a konkurencia
Lehetséges megoldás egy izgalmas játékra:
- A maffia tud kocsit lopni az autókerből, amit el kell vinni különböző garázsokba
Miért ne lehetne ezeket a kocsikat hetente egyszer az autókeresek között egy garázs bazár rendezvény keretébe licitálással megvásárolniuk?
A licit 50-75%-ról indulna, mint amennyit az autó ér az autókerben.
Nyilván kéne egy rendszám csere rá, akár egyéb megszorítások.
legalább 3-4 autókeres jelentkezzen be a licitre, természetesen személyes licitálásról lenne szó.

Fatelep
Probléma:

Sok fa, 0 erőbefektetés (TUDOM NERFELVE LETT!)
Eddig 50x80 fát lehetett előállítani, most 50x10-et, DE!
LVL30 amit sokallok, minimum LVL15-nek kéne lennie
Lehetséges megoldás (gyengébbik):
Ahogy az alapmunkáknál is javasoltam 3-6 fát lehessen kihozni a favágásnál, miért ne lehetne a fatelepen egy teljesen kifejlődött fa
értéke egyenlő egy favágásos alapmunkánál vett 7 rönk leadásával?!
NE fix 10 fát lehessen a fatelepen kivágni, legyen random 4 és 6 között!
[Legjobb eset 50x6 ~ 300; legrosszabb 50x4 ~ 200; átlagos ~ 250
Mégegyszer mondom 0 erőbefektetéssel ennyi!
Matekozzunk:
Átlagosan az 125.000$ másfél naponta - max 20.000$ a bérlés + max 1 óra míg eladja (500$ / fa ár esetében)
Naponta nem megéri még így is? Más ezért 8 hordónyi szőlőt vasat fát farmol össze 3 óra alatt!
Másik lehetséges megoldás (talán a jobbik):
Maradjon az 50x10fa kitermelése, csak legyen kivéve az ócskástól a fa eladása, így lehet külön embert fölvenni a maradék
200 fa eladási árából, hogy ő foglalkozzon a piszkos munkával.

Kamion
Probléma:

0 RP, sok pénz
Probléma forrása:
Sok pénzt termel, nem függ semmitől és senkitől.
Lehetséges megoldás:
- A maximális 49.000$ dollár vegyük le 45.000$ -ra, DE a cégvezető ne 50, hanem 40%-ot kapjon meg ebből!
A 45.000$-os fuvarnál 27.000$ a sofőrnek és 13.000$ a cég vezetőjének / fuvar
DE! Mielőtt megdobálnátok majom kakival, hallgassatok végig!
Hogyan generáljunk több RP-t, elfogadható pénzért?
Egyszerű, vegyük alapul az Euro Truck Simulator-t!
Lehessen konvoj-ba menni, olyan fuvarokat elfogadni, amiket csak többen lehet leszállítaní!
Legyen benne rizikó, ha a konvoj vezetője leadja az árut, legyen 1-2 perce a konvoj többi tagjának leadni az árut.
Így, lenne 1 személyes fuvar (0 bónusz), 2 személyes (+10% bónusz), 3 személyes (+15% bónusz) és 4 személyes (+20% bónusz)
+5% bevétel minden konvoj minden tagjának ééééés a cégvezetőnek is!
4 ember esetén a 45.000$ +20% az 54.000$, amiből a tagok fejenként 32.400$ -t kapnak és a cégvezető 4x21.600$-t
Természetesen ez 4 fuvarnak felelne meg!

Így a sofőröknek és a cégvezetőnek is érdeke a csapatjáték!

FARM
Sajnos nem ismerem annyira, hogy bármit mondhassak róla.

Még egy nagy szívfájdalmam, hogy csak az tudja leadni a vadászat által elejtett vadász engedély nélkül a trófeákat, bőrt és húst, aki illegálos...
Nemár ! Lehessen sima civilként is, eleve, ha a tag nem illegálos nem igazán ismeri a leadó helyeket...
Illetve több RP-t szül, mert a vadászat szerver szinten beindulhat.
 
Utoljára szerkesztve:

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
- Város szerte vannak kukák, minden kukába csak 5db szemetet lehessen pakolni
- A szemétszállításnál random kapjon meg a kukás egy kukából 1-2 itemet
- Lehessen a kukában turkálni :)
Ezzel több probléma is van. Ha csak kukánként 5 szemetet lehetne kidobni, akkor hamar megtelne minden kuka és nem tudnál semmit se kidobálni, ergo a földre lenne dobva minden. Ha random itemeket megkapsz, akkor az főképp romlott kaja, sorsjegyek és iratok lennének. Az iratokkal pedig kukázás és megkapás terén is több gond van. Ha belegondolsz, akkor reális keretek között nem dobod a kukába a személyid vagy forgalmidat, szimplán azért mert lejárt. Ezeket mindenki a megfelelő módon semmisíti meg.

Lehetséges megoldás egy izgalmas játékra:
- A maffia tud kocsit lopni az autókerből, amit el kell vinni különböző garázsokba
Miért ne lehetne ezeket a kocsikat hetente egyszer az autókeresek között egy garázs bazár rendezvény keretébe licitálással megvásárolniuk?
A licit fele annyiról indulna mint amennyit ér az autókerben.
Nem hiszem, hogy az balanszos lenne, ha féláron lehetne kocsikat venni. Arról nem is beszélve, hogy a PD valószínűleg lefoglalná ezeket a megvett lopott kocsikat.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ezzel több probléma is van. Ha csak kukánként 5 szemetet lehetne kidobni, akkor hamar megtelne minden kuka és nem tudnál semmit se kidobálni, ergo a földre lenne dobva minden. Ha random itemeket megkapsz, akkor az főképp romlott kaja, sorsjegyek és iratok lennének. Az iratokkal pedig kukázás és megkapás terén is több gond van. Ha belegondolsz, akkor reális keretek között nem dobod a kukába a személyid vagy forgalmidat, szimplán azért mert lejárt. Ezeket mindenki a megfelelő módon semmisíti meg.


Nem hiszem, hogy az balanszos lenne, ha féláron lehetne kocsikat venni. Arról nem is beszélve, hogy a PD valószínűleg lefoglalná ezeket a megvett lopott kocsikat.
Téged annyira imádlak, mert sose mondasz semmi ötletet, csak bele kötsz mindenbe. ❤️
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Ezzel több probléma is van. Ha csak kukánként 5 szemetet lehetne kidobni, akkor hamar megtelne minden kuka és nem tudnál semmit se kidobálni, ergo a földre lenne dobva minden. Ha random itemeket megkapsz, akkor az főképp romlott kaja, sorsjegyek és iratok lennének. Az iratokkal pedig kukázás és megkapás terén is több gond van. Ha belegondolsz, akkor reális keretek között nem dobod a kukába a személyid vagy forgalmidat, szimplán azért mert lejárt. Ezeket mindenki a megfelelő módon semmisíti meg.


Nem hiszem, hogy az balanszos lenne, ha féláron lehetne kocsikat venni. Arról nem is beszélve, hogy a PD valószínűleg lefoglalná ezeket a megvett lopott kocsikat.
Nem venni, licitálni! A rendszám csere nyílván szükséges lesz, akár egyéb megszorítások.
 
Utoljára szerkesztve:

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
[mod] Kedves @Tiiskid94! Mielőtt belekezdenénk a konfrontációba, már hagyjuk abba. Ahogy te is, ő is leírhatja véleményét mindenféle következmény nélkül. És ha jól olvastam semmi célzást, rossz szándékú mondandót nem írt bele.

Köszi![/mod]
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
Nem venni, licitálni! A rendszám csere nyílván szükséges lesz, akár egyéb megszorítások.
Vannak jó ötleteid, de ezt a részét gondolt át újra. Ha egyesek olcsóbban vesznek meg autókat, hogy aztán eladják őket (valószínűleg változatlan áron) az továbbra is csak az elgazdagodást támogatná és nem az ellenkezőjét.
 

fearlest

Veterán
Játékos
Üzenetek:249
Többnyire minden felhozott problémával egyetértek.


A cégekkel kapcsolatban tanácstalan vagyok, és az eddig leírt ötletek sem igazán győztek meg.
Jelenleg van egy szállítmányozó cégem, de 2 hét alatt (napi több hirdetéssel) egy alkalmazottat sem találok, mivel szinte senki nem szeretne már kamionozni (érthetetlen okokból, mivel a megkereshető összeg azért továbbra is kellőképpen túl lő egy frakciófizetésen). Több ismerősöm rendelkezett / rendelkezik szintén ilyen céggel, és ugyanezt hallom vissza: ha vannak is elegen, de már senki nem kamionozik. Ennek fényében a további nerfet egyáltalán nem támogatom.

A szintekkel kapcsolatos bekezdés egyértelműen támogatós.
A korlátozás által csak olyan játékosok férhetnek hozzá ezekhez a cégekhez, akik több száz órát beleöltek a játékba (vagyis már most több milliós vagyonnal rendelkeznek). Minderre rátesz egy lapáttal, hogy 1.1-től már tagja sem lehetsz bármilyen cégnek, szinttel való korlátozásra került a tagság is.
A cégek szinthez kötöttségének nem látom értelmét, kellőképpen nagy kihívás mostanság egyébként is a cégalapítás (cégalapítás, járművek, telephelyszerzés nehézsége, valamint ára, cég fejlesztése). Egy kezdő mindezt csak nagyon távoli célnak tűzheti ki, mert számára hónapokig telik eljutni ide a korlátozások miatt.
Röviden: Az új játékosok apró tőkével kezdenek, és kevés vagyonuk is marad, a veteránok viszont a nagy tőke ellenére további milliókat halmozhatnak fel.

Az autókereskedések "világa"
Az 1.1 megjelenésekor a játékosok fele az autókereskedésbe sietett, ami a korábbiakat látva nem okozott túl nagy meglepetést. Mindenki egyre halmozta fel a sportautókat, volt, aki egyszerre 3-4-5 új kocsit is vásárolt. Jelenleg ha vásárolsz egy autót, a következőt 1 napon belül csak további adó ellenében teheted meg. Ez viszont a régi játékosokat egyáltalán nem hatja meg. Szükség lenne egy olyan szabályozásra, ami súlyt ad az autóvásárlásnak, például egy 3 napos limit a vásárlás után.
A többség nagyrésze anno megfordult az egykori konkurens szerveren, ahol ez a limit 2 hetes volt, ráadásul egyszerre csak 10-15 autó volt a kereskedésben, ezek pedig naponta cserélődtek. Ez a szabályozás ott olyan szinten megoldást nyújtott az itt fennálló helyzetre, hogy fel sem merült a rendszer megváltoztatása. Ez nem jelenti azt, hogy itt is ilyen szigorúan kellene ezt szabályozni, viszont egy 3-5 napos limitet teljesen reálisnak tartanék.

Borászat & Moonshine & Rákászat - hobbi- és alapmunkák módosítása
Ahogy @stancollin írta, ezek a hobbik is megértek a buff-ra, az alapmunkákkal együtt. A cégrendszer teljesen elnyomja a hobbimunkákat, egyáltalán nem kapnak elég figyelmet..szinte el is felejtjük, hogy léteznek. Mindenképpen lenne mit változtatni ezen munkák profitálásán is.

..és nem beszéltünk még az illegális frakciók, ill. az LSPD helyzetéről, de ezt majd egyszer egy másik topicban..
 

Colin_Colbert

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:56
Kamion
Probléma:

0 RP, sok pénz
Probléma forrása:
Sok pénzt termel, nem függ semmitől és senkitől.
Pont hogy de függ, méghozzá a többi kamionos cégtől. Az akik nem függenek senkitől és semmitől a mezőgazdász cégek, mert csak megvárják még jó árat dob a rendszer és leadják az X cuccot.
Kamionosok vannak vagy 20an 1 táblázaton, ahol folyton belopják előled, út közben megállít az illegál, szög az úton, nem siethetsz a pd miatt. Szóval akkor ki nem függ senkitől? :D

De témában meg ez a sok ötlet jó, és valamit meg kéne valósítani, mert alapmunkázni nekem sincs semmi kedvem, mert se pénz, se plusz cuccot nem ad annyira mint a biznisz rendszerek.
Egy globális újragondolás kell már lassan, hiába lett 1.0 és 1.1.
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Pont hogy de függ, méghozzá a többi kamionos cégtől. Az akik nem függenek senkitől és semmitől a mezőgazdász cégek, mert csak megvárják még jó árat dob a rendszer és leadják az X cuccot.
Kamionosok vannak vagy 20an 1 táblázaton, ahol folyton belopják előled, út közben megállít az illegál, szög az úton, nem siethetsz a pd miatt. Szóval akkor ki nem függ senkitől? :D

De témában meg ez a sok ötlet jó, és valamit meg kéne valósítani, mert alapmunkázni nekem sincs semmi kedvem, mert se pénz, se plusz cuccot nem ad annyira mint a biznisz rendszerek.
Egy globális újragondolás kell már lassan, hiába lett 1.0 és 1.1.
Mit gondolsz egy konvojos bónusz rendszer ami adna a profitra ösztönözhetné őket?!
Illetve a cég tulajokat, hogy ne csak alkalmazottak legyenek, hanem csapat?!
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
Mit gondolsz egy konvojos bónusz rendszer ami adna a profitra ösztönözhetné őket?!
Szerintem a mostani helyzetben senki sem csinálná, mivel az illegál nagyon rá menne ezekre, hogy kirabolják őket. Ha a scriptes illegális dolgok kapnának kis bónusz fizut vagy valami lenne, amivel ösztönözve lennének, hogy ne csak kamionosokat rabolgassanak (tisztelet a kivételnek) akkor az ötlet egyébként teljesen jó.
 

stancollin

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Stan Collin
Szerintem a mostani helyzetben senki sem csinálná, mivel az illegál nagyon rá menne ezekre, hogy kirabolják őket. Ha a scriptes illegális dolgok kapnának kis bónusz fizut vagy valami lenne, amivel ösztönözve lennének, hogy ne csak kamionosokat rabolgassanak (tisztelet a kivételnek) akkor az ötlet egyébként teljesen jó.
Kivéve, ha az illegál kapna egy jobb, zsírosabb célpontot... pl több pénz a boltokból... mert jelebleg nevetséges mi jön ki egy bolt rablásból.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó