ékszerbolt rablás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Rowan / carnage#0704«

Ötleted leírása
» Visszanézve amikor beindult a szerver, még legálosként is bezsongtunk amikor minden patchel újabb és újabb scriptek jöttek be illegálba, mert egy rettentő fontos eleme a szervernek. Ez mára szerintem elhalt. Régóta nem jött olyan script ami beindítaná az illegál és pd közötti versengést és kellő interakciót. Van rengeteg ötlet ami ezt szerintem újra beindítaná. Az ékszerbolt szinte minden fivemes szerveren megtalálható mint rablási lehetőség. Amiért ez annyira felkapott, mert minden nagyágyú aki gyorsan szeretne pénzt keresni egy olyan városban mint los santos, besétál egy sarki óráshoz és elhoz több százezret. Aki játszott a singel-el tudja, hogy milyen elképzeléseim vannak. Ezzel a scriptel lehetne valami újat mutatni, és megmutatni, hogy tényleg egyedit is lehet alkotni. Amit eddig én nagyon hiányoltam az az, hogy én dönthessem el, hogy hogyan is akarok belevágni ebbe (pl. payday2). Az első, hogy leszögezem tényleg akárhogy lehet ezt csinálni. Ha valaki nem akar sokat tökölni a tervezés felett és a kisebb nyutalommal is beéri akkor hajrá, viszont ha valaki belefekteti az időt, azt jól meg kell jutalmazni ezért.
Az első lépés a tervezés lenne. Van egy tök jó NPC rendszer ami folyamat változtatja a helyét az illegálok tudják már ezt. Nála lehetne információt vásárolni. Az információ nem tartalmazna sok mindent, csak egy dolgot: mi a főnyeremény. Ez a rész opcionális, ha valaki nem szeretne ezért pénzt kiadni, ő dolga. A másik eldönteni, hogy nagyot akarsz-e kaszálni vagy sem. Ha igen akkor előbb kell szerezned egy üvegvágót (h4_prop_h4_cutter_01a és táska hozzá h4_prop_h4_bag_cutter_01a). Ezt a bányából lehetne craftolni. A vas már megvan mint item, már csak gyémánt hiányzik. Ha ez megvan, igazából készen állunk az egészre. Mostmár mint egy megszokott script menne tovább. Bementek az ékszerboltba majd amikor valaki elkezdi kifosztani a pultokat indul a riasztó. Ahhoz hogy balanszolt legyen nem használhatjuk az eredeti animációkat. Az ékszerbolt rabláshoz van nagyon sok animáció, viszont azok rövidek. A karakter a fegyverrel beveri az üveget, benyúl és volt nincs ékszer. Na mi nem használjuk az animációt, helyette van egy progressbar ami ha végbemegy megkapjuk a jutalmat ez olyan 1 perc lenne. Ez azért fontos, mert az ékszerbolt lenne a bolt és a bank közötti híd, amivel azért jót lehet kaszálni viszont nehezebb is. Na de mi van a főnyereménnyel? A főnyeremény az ékszerboltban elhelyezett fülke lenne a benne lévő tárgyal. Aki kivitte a cayo pericos missionokat az tudja, hogy mire gondolok. Lenne egy gyámánt, egy nyakék, egy antik alkoholos üveg valamint a fő-fő ritkaság egy arany párduc tele kis safírokkal. Minden főtárgynak más és más ára lenne, ezért érdemes először tájékozódni az NPC-nél és akkorra tervezni amikor valami nagyfalat van terítéken. Ha minden megvan és ellógtak a rablók az ócskásnál vagy ahol az információt vetted, annál az NPCnél tudnád eladni jó drágán. (úgy drágán, hogy az az egy item adja az egész rablás súlyát)«


Csatolmányok

» - «

Megjegyzés

»Egy valamit kérek, hogy ne menjen "de ez IRL nem így van" próbáljunk meg egyszer tényleg a játékélményre adni ne a realitásra. A szabályozás része érdekes ennél az ügynél. A hely ahol ez az egész zajlik elzárt helyen van és csak két úton lehet megközelíteni vagy elhagyni a helyet. Ebbe én annyira nem szólnék bele, biztos vagyok benne, hogy kellő érettséggel most tudunk közösre jutni, ami tényleg élvezetes. ui: tudom nem valami szépen lett megfogalmazva, átláthatatlan de egy nagyon régi ötletből dolgoztam, amit sose terveztem, hogy majd így kell megfogalmaznom. «
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Támogatom. Igazából tényleg sokkal kevesebb interakció van. Bank vagy boltrablás szinte nincs is. Legalább High Risk High Reward legyen akkor az illegálnak is. Ami ugye új dolog.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Támogatom. Igazából tényleg sokkal kevesebb interakció van. Bank vagy boltrablás szinte nincs is. Jó lenne valami ami ad az illegálnak is jó dolgokat. Legalább High Risk High Reward legyen akkor az illegálnak is.
Bolt nem éri meg - High risk/Low reward (20-50 ezer, maga a prep többe kerül)
Autóker is gyengusz - Low risk/Low reward (távolabb van és az új script miatt gyorsabban törni zárat, de still kevés a jutalom egy lehetséges DD megfigyelésért és egy komoly MDC-s priuszért)
Nemzeti - Extremely high risk/Upper medium reward (Max emberszám kell vagy közeli, így 15 felé szétosztva 200-300K fejenként és konkrétan akár egy frakcióbuktatás melegágya is lehet egy ilyen illegál RP)

Így valóban lenne egy újabb lehetőség ami kicsit felpezsdítené mindkét fél életét, megpumpálná az adrenalin szintet. Nem mindig cél az IRL-re törekedni, vannak bizonyos szituációk amikor jól jönne és vannak amikor teljesen negatív irányba vinne bizonyos helyzeteket. Itt, a megfogalmazott ötlet szerintem viszont nagyon is kellene, mindenkinek. Legál-illegál egyaránt.
 
Utoljára szerkesztve:

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Bolt nem éri meg - High risk/Low reward (20-50 ezer, maga a prep többe kerül)
Autóker is gyengusz - Low risk/Low reward (távolabb van és az új script miatt gyorsabban törni zárat, de still kevés a jutalom egy lehetséges DD megfigyelésért és egy komoly MDC-s priuszért)
Nemzeti - Extremely high risk/Upper medium reward (Max emberszám kell vagy közeli, így 15 felé szétosztva 200-300K fejenként és konkrétan akár egy frakcióbuktatás melegágya is lehet egy ilyen illegál RP)

Így valóban lenne egy újabb lehetőség ami kicsit felpezsdítené mindkét fél életét, megpumpálná az adrenalin szintet. Nem mindig cél az IRL-re törekedni, vannak bizonyos szituációk amikor jól jönne és vannak amikor teljesen negatív irányba vinne bizonyos helyzeteket. Itt, a megfogalmazott ötlet szerintem viszont nagyon is kellene, mindenkinek. Legál-illegál egyaránt.

Az összes scriptre van ötletem amiket felsoroltál, hogy hogyan lehetne átalakítani. Régen mindenről volt szó, csak sose került leírásra de fejembe megvan. Ha van rá igény mindenről nyitok topicot, hogy én hogy képzelem el a v2-es scripteket. Illetve azért még van ötlet a tarsojomba, mert tényleg elkél egy igazi illegál update.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Az összes scriptre van ötletem amiket felsoroltál, hogy hogyan lehetne átalakítani. Régen mindenről volt szó, csak sose került leírásra de fejembe megvan. Ha van rá igény mindenről nyitok topicot, hogy én hogy képzelem el a v2-es scripteket. Illetve azért még van ötlet a tarsojomba, mert tényleg elkél egy igazi illegál update.
Mi lenne veled, ha Discordon nemcsak a baromságaidat tolnád … Támogatom az általad leírtakat. 😂
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Hát.. ha igény van rá akkor jöjjön. Véleményem szerint inkább bővíteni kéne az illegál palettát mintsem hozni egy újabb szokásos rablást. A mostaniakat balanszba rakni ha tényleg annyira rossz. (Én nem látok bele) Mondjuk azért a 200-300K szerintem nem rossz.

Chop-shop, illegál gamblingen keresztül rengeteg más lehetőség is lehetne. De mint mondtam, ha az illegálnak van igénye rá.. akkor miért ne.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Hát.. ha igény van rá akkor jöjjön. Véleményem szerint inkább bővíteni kéne az illegál palettát mintsem hozni egy újabb szokásos rablást. A mostaniakat balanszba rakni ha tényleg annyira rossz. (Én nem látok bele) Mondjuk azért a 200-300K szerintem nem rossz.

Chop-shop, illegál gamblingen keresztül rengeteg más lehetőség is lehetne. De mint mondtam, ha az illegálnak van igénye rá.. akkor miért ne.
Bővíteni a palettát de ne legyen szokásos rablás. Mire gondoltál pontosan? Van valami ötlet?
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Bővíteni a palettát de ne legyen szokásos rablás. Mire gondoltál pontosan? Van valami ötlet?
Kapásból kettőt is írtam! "Bővíteni a palettát" - Ez alatt azt értem, hogy nem biztos hogy egy újabb rablás lenne jó. Hanem új rendszerek, ötletek behozatala. De mint mondtam, ha hatalmas az igény rá akkor why not?
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,100
.
Kapásból kettőt is írtam! "Bővíteni a palettát" - Ez alatt azt értem, hogy nem biztos hogy egy újabb rablás lenne jó. Hanem új rendszerek, ötletek behozatala. De mint mondtam, ha hatalmas az igény rá akkor why not?


Szia,

Ha van valami ötleted amivel szeretnéd bővíteni a palettát kérlek írd fel ide fórumra. Sokat segítene a szerver előrehaladásában :)
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Kapásból kettőt is írtam! "Bővíteni a palettát" - Ez alatt azt értem, hogy nem biztos hogy egy újabb rablás lenne jó. Hanem új rendszerek, ötletek behozatala. De mint mondtam, ha hatalmas az igény rá akkor why not?
Attesz, neked egyébként tényleg jó ötleteid szoktak lenni, minden viccet félretéve. Én szívesen csemegéznék.
Az összes scriptre van ötletem amiket felsoroltál, hogy hogyan lehetne átalakítani. Régen mindenről volt szó, csak sose került leírásra de fejembe megvan. Ha van rá igény mindenről nyitok topicot, hogy én hogy képzelem el a v2-es scripteket. Illetve azért még van ötlet a tarsojomba, mert tényleg elkél egy igazi illegál update.
Várom sok, sok szeretettel, itt is csemegéznék szívesen.
Hát.. ha igény van rá akkor jöjjön. Véleményem szerint inkább bővíteni kéne az illegál palettát mintsem hozni egy újabb szokásos rablást. A mostaniakat balanszba rakni ha tényleg annyira rossz. (Én nem látok bele) Mondjuk azért a 200-300K szerintem nem rossz.

Chop-shop, illegál gamblingen keresztül rengeteg más lehetőség is lehetne. De mint mondtam, ha az illegálnak van igénye rá.. akkor miért ne.
Hidd el, hogy nem sok a mai economy mellett. Egy óra alatt összehozható ez a pénzösszeg bármi más módon.
Nemzetin kockáztatod a frakciót, az embereiedet és tervezéssel, elő RP-vel, minimum 5-8 óra indulástól a végéig, HA (very big HA) sikerül, akkor a tiétek ez a pénz. PD erős, így a veszteség borítékolható még ha minimális is (fegyverek, lőszerek, alapanyagok, karakterek, járművek). Ez az összeg amit írtam, az bruttó. Tehát ebből nincs leszámolva a költség, minden főre leosztva, csak piszkos pénz váltása (~10%). Annó voice-on 4 millió jött, átváltva olyan 3,6 millió.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Hidd el, hogy nem sok a mai economy mellett. Egy óra alatt összehozható ez a pénzösszeg bármi más módon.
Nemzetin kockáztatod a frakciót, az embereiedet és tervezéssel, elő RP-vel, minimum 5-8 óra indulástól a végéig, HA (very big HA) sikerül, akkor a tiétek ez a pénz. PD erős, így a veszteség borítékolható még ha minimális is (fegyverek, lőszerek, alapanyagok, karakterek, járművek). Ez az összeg amit írtam, az bruttó. Tehát ebből nincs leszámolva a költség, minden főre leosztva, csak piszkos pénz váltása (~10%). Annó voice-on 4 millió jött, átváltva olyan 3,6 millió.
Na így már nekem is más. Egyáltalán nem láttam bele mivel nem az én stílusom, így persze nem is járok ilyenre. De ezek alapján lazán lehet emelni a jutalmat.
Attesz, neked egyébként tényleg jó ötleteid szoktak lenni, minden viccet félretéve. Én szívesen csemegéznék.
Már elkezdtem írni kis ötlet csomagot, megnézni kinek mennyire jönne be pár új irány. Csak azért gondolkodni kell miként lehet kapcsolni a mostani rendszerekhez úgy, hogy ne legyen se op se túl gaga. Holnapra valszeg kint lesz.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó