Warn adminok közötti visszaélés.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Cactuspie

Újonc
Játékos
Üzenetek:7
Natasha Hernandez

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Natasha Grigorenkova «

Ötleted leírása

» Engem és a játékos társaimnak szeretném az előítéletét jobb szemrevételezésre hozni, akár a pitiáner, enyhe dolgokért való 'Warn' - osztogatásra. Mint tudjuk, 5 Warn után a szerver automatikusan kizár - Az az kibannol. Mielőtt azt hinnénk, és elhihetnénk velünk, hogy ez csak egy figyelmeztetés akkor tévednek, mert minden egyes után egyre közelebb vagyunk a banhoz. 1 warn = 20% ban. Tehát minden egyes warn hozzájárulás, ahhoz, hogy az adott játékost közelebb vigyük, hogy ne tudjon játszani a szerveren. Régóta panaszkodunk, mi játékosok miként kezelik ezt az adminok, szerintük egyáltalán nem rosszabb, mint egy jail. Jailből bármennyit össze lehet szedni ban elkerülésével, viszont a warn büntetés elkerülhetetlen. Szerintünk téves az a hozzáállás, hogy a játékosnak jót tesznek egy warn osztásával, azzal szemben, ha nem akart jailt-t adni. Több tucat kérdést tudnék írni ezzel kapcsolatosan, egyáltalán miért jó. Nem mondom azt, hogy rossz a warn rendszer, de akkor legyen is nyomása, itt azt értem hogy ne egy 'hanyag RP, vagy ütközés utáni RP elhanyagolása, vagy bármi kis" szabálysértés) legyen az indok.


Azt gondolom, hogy egyestől - ötös adminoknak egyáltalán ne legyen hozzáférésük, ha esetleg végső esetben a warn osztására lenne alkalom, akkor felkeresnek egy nagyobb személyt.
«

Csatolmányok

» Köszönöm hogy elolvastad, remélem ezzel megkönnyítem a játékostársaim lelkét vagy bármiféle módon tudok segíteni.«
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Abban egyet értek, hogy maga a warn értelmetlen. Ha valaki szabályt szeg kapjon AJ-t. Amennyiben a warn egy szóbeli figyelmeztetésre lett kitalálva, annak meg egyszerüen nem felel meg. A warn-ról ezt 5-ös "limitet" levenném, és tényleg belevinném más dolgokba. Ha egy player problémás és összeszed 3 warnt azt pl a játékosok is lássák, hogy éppen milyen emberrel kezdnek el egy RP-t.
 

Cactuspie

Újonc
Játékos
Üzenetek:7
Natasha Hernandez
Ha a kigyűlt 5 warn között találhatóak nagyon enyhe szabálysértések, amik alapból nem járnak ban lehetőséggel normál esetben, akkor a játékos enyhe szabálysértések miatt is kerül ban alá. Ezért tartom fontosnak, hogy az enyhébb szabálysértésekre ne warn legyen a válasz. Hanem tényleges nagyobb szabálysértésekre legyen olyan jellegű figyelmeztetés, ami a banhoz vezethet el.
 

Olajos

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Oliver Banks
Ha a kigyűlt 5 warn között találhatóak nagyon enyhe szabálysértések, amik alapból nem járnak ban lehetőséggel normál esetben, akkor a játékos enyhe szabálysértések miatt is kerül ban alá. Ezért tartom fontosnak, hogy az enyhébb szabálysértésekre ne warn legyen a válasz. Hanem tényleges nagyobb szabálysértésekre legyen olyan jellegű figyelmeztetés, ami a banhoz vezethet el.

Számodra enyhe szabálysértés, vagy a warnt kiosztó adminisztrátor számára? Nem mindegy melyik. Az adminisztrátorok tisztában vannak a warn parancs súlyosságával, nem osztogatják csak úgy a warnokat.
 

Cactuspie

Újonc
Játékos
Üzenetek:7
Natasha Hernandez
Számodra enyhe szabálysértés, vagy a warnt kiosztó adminisztrátor számára? Nem mindegy melyik. Az adminisztrátorok tisztában vannak a warn parancs súlyosságával, nem osztogatják csak úgy a warn
Olvasd el kérlek még egyszer amit leírtam pár mondatba foglalva, hátha lejön a lényegre neked is.
Relatív az enyhe szabálysértés, mondok példát ha nem sikerült.
sőt kezdjük a könnyebbel, a súlyos szabálysértés a DM (úgy gondolom) vagy mondjuk a Közösségrombolás, undorító magatartás adminügy közben - vagy sorolhatnám.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Egyébként miért kaptál warnt? Csak, hogy kicsit tisztábban lássunk. Nyilván nem muszáj megosztanod velünk, csak kicsit sántít ez az egész.
 

Cactuspie

Újonc
Játékos
Üzenetek:7
Natasha Hernandez
Egyébként miért kaptál warnt? Csak, hogy kicsit tisztábban lássunk. Nyilván nem muszáj megosztanod velünk, csak kicsit sántít ez az egész.
Itt nem csak rólam, vagy a játékosokról van szó, hanem Rólad is. Mielőtt butaságokra gondolsz, vagy feltételezel akkor nem azért nyitottam meg ezt hogy én itt a traumáimat, vagy a panaszaimat szeretném kezelés alá venni.
Ha esetleg érdemleges, vagy hasznosat mondasz reagálok.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Amúgy ez kicsit egyoldalúan van megközelítve. Mint mondtad, 5 warn kell a banhoz. Tegyük fel elkövetsz valamit és úgy ítélik meg, hogy warn a büntetés. Ha ezentúl többet nem fordul elő, akkor nem fog kigyűlni az 5 warn, szóval nem kell emiatt aggódj. Szóval mondhatni kapsz egy figyelmeztetést, ami az ég világon semmiben nem befolyásol, ha megváltoztatod a dolgaid. Cserébe az AJ-t le kell ülni és az RP-t is megszakítja.
 

Cactuspie

Újonc
Játékos
Üzenetek:7
Natasha Hernandez
Amúgy ez kicsit egyoldalúan van megközelítve. Mint mondtad, 5 warn kell a banhoz. Tegyük fel elkövetsz valamit és úgy ítélik meg, hogy warn a büntetés. Ha ezentúl többet nem fordul elő, akkor nem fog kigyűlni az 5 warn, szóval nem kell emiatt aggódj. Szóval mondhatni kapsz egy figyelmeztetést, ami az ég világon semmiben nem befolyásol, ha megváltoztatod a dolgaid. Cserébe az AJ-t le kell ülni és az RP-t is megszakítja.
Pontosan, tökéletesen világítottad meg a dolgokat. Minden egyes Warn után Te közelebb kerülsz ahhoz a valamihez amiután (kibannolnak, aztán utolsó esélyessé válsz, pitiáner dolgokért.) Leírtam már ezt is, inkább vérnék félórát vagy esetleg egy órát minthogy utolsó esélyes legyen (remélem Te is így gondolod). Nem azt értettem a topic alatt hogy DM, közösségrombolás, visszaeső RP elhanyagolása stbstb - Ne adjanak warnot, mert erre már kell is. UI: Hibát mindig is véteni fogsz, de nem mindegy hogy milyen mértékben. :)
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Pontosan, tökéletesen világítottad meg a dolgokat. Minden egyes Warn után Te közelebb kerülsz ahhoz a valamihez amiután (kibannolnak, aztán utolsó esélyessé válsz, pitiáner dolgokért.) Leírtam már ezt is, inkább vérnék félórát vagy esetleg egy órát minthogy utolsó esélyes legyen (remélem Te is így gondolod). Nem azt értettem a topic alatt hogy DM, közösségrombolás, visszaeső RP elhanyagolása stbstb - Ne adjanak warnot, mert erre már kell is.
Nem, úgy érzem teljesen félreértettél. Ha szankciót kapsz, abból tanulnod kéne. Szóval nem szabadna összegyűljön az 5 warn.
Én azt mondtam, hogy ha tanulsz a hibáidból, akkor a warn JOBB, mint az AJ, mert nem kell leülni csak kapsz egy figyelmeztetést, ami soha többet nem befolyásolja a játékodat, míg az AJ eltart mondjuk 60 percig.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Itt nem csak rólam, vagy a játékosokról van szó, hanem Rólad is. Mielőtt butaságokra gondolsz, vagy feltételezel akkor nem azért nyitottam meg ezt hogy én itt a traumáimat, vagy a panaszaimat szeretném kezelés alá venni.
Ha esetleg érdemleges, vagy hasznosat mondasz reagálok.
Ebben nem teljesen értünk egyet. Ki is fejtem miért:

- elolvasva az ötletedet azonnal levágós,hogy a topic a feltehetőleg friss személyes sérelmed miatt íródott. - ezért nem ítéllek el, én is csináltam már ilyet amúgy.
- kérlek áruld el,hogy rólam ez a dolog miért szól. Természetesen értem,hogy ezt szimbolikusan értetted, és itt a játékosokra és magára a közösségre reflektálsz rajtam keresztül. (Ami ettől függetlenül is megkérdőjelezhető) - de erre mi szükség van? A saját problémádat próbálod itt eladni úgy, mint többször előfordult, tömeges probléma. Ha ez valóban így lenne, minden bizonnyal több panaszkönyv születne.
- Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot, próbáld meg megbeszélni inkább az adminnal a dolgot, akitől a szankciót kaptad. Ha nem tudtok közös nevezőre jutni, vidd a dolgot a nagyok elé, majd ők bírálnak.

Nem olyan egyszerű warnt kapni. Az,hogy a rendszer maga szükséges -e (csak,hogy valami hasznosat is mondjak) teljesen más kérdés, én személy szerint úgy gondolom semmi vizet nem zavar.
 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Ehhez max annyi közöm van, hogy mióta itt játszom a szerveren egyszer sem ültem AJ-t, és nem voltam bannolva sem. Egyetlen egy warnt kaptam, amikor busszal ráhajtottam a földes útra (amit szerintem a vidéki buszsofőrök IRL lazán megtesznek). Lehet, hogy 20%-al közelebb kerültem a banhoz, de ez kb egy éve volt. Azóta nem volt nálam semmi olyan amibe az adminok bele köthettek volna. Vagy csak nem vették észre. De igyekszem úgy játszani, hogy a valóságnak megfelelő legyen, ha már RP szerver. Igazából ha igyekszel úgy játszani, hogy azért ne kapj semmiféle büntetést/szankciót, akkor nem is érdekel annyira, hogy van egy warnod. Vagyis én jelen pillanatban így vagyok vele.
 

Wolfi

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:171
Bruce Mardel
Sziasztok!

Sikerült végigolvasni a topik tartalmát és most megpróbálok reflektálni rá. A négy hónap alatt, amíg köztetek voltam Adminisztrátorként, egyetlen egyszer sem használtam a warn parancsunkat. Hogy miért is nem tettem ezt meg? - Leginkább azért, mert nem találtam olyan súlyosnak a szabályzat egyes pontjának megszegését és próbáltam mindig úgy állni a dolgokhoz, hogy sikerüljön a sértett és elkövető személlyel is tisztázni, de legjobb esetben orvosolni a problémát. Mindig oda figyeltem arra, hogy csak és kizárólag a legvégső esetben, utolsó megoldásként nyúljak olyan parancsokhoz, hogy a másik játékosnak elrontsam vele a játékélményét. Nem hiszem, hogy az Adminisztrátor társaim bármilyen formában is visszaélnének ezzel se most, sem pedig később vagy a jövőre való tekintettel. Ezt a parancsot leginkább a többször átrágott, ezerszer elővett problémák előkerülése után szoktuk használni. - De azért még azt hozzáteszem, hogy a warnok kiadását a mindenkori vezetőség ellenőrzi és felülvizsgálja.

Ui.: Szeretnélek arra megkérni, hogy győződj meg arról, hogy egyik pont sem valósult meg abból amit leírtam.
 
Utoljára szerkesztve:

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Szia @Cactuspie!

Tavaly május óta játszok a szerveren. A recordom-ban egyetlen egy AJ szerepel (FK jump, 60 perc). Se warn, se más AJ, se bann. És ez nem olyan nehéz, tekintettel arra, hogy a szerverszabályzatot is csak 1-2 hónappal ezelőtt olvastam el teljesen :) Az őszintét megszólva nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi parancs.

Ha kaptál egy ilyet, nem csodálkozom, van példa és ellenpélda is arra, hogy valaki kap, valaki nem. Valszeg rossz voltál.

Egyébként egy jó tanácsot kérlek fogadj meg. Próbáld meg színesebben építeni a karaktered, és kis érzelmet is kifejezni vele. Hidd el, sokkal jobban fogod értékelni a karaktert, ezáltal nem fogsz hülyeségeket csinálni vele.

Akinek pedig kigyűlik az 5 warn? Megérdemli!
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Szerintem amúgy azt is érdemes szóba hozni, hogy elég valószínűtlen, hogy egymás után 5x warnt kapjon valaki és 0 AJ-t. Szóval még optimális esetben is, szerintem minimum 8 szabálysértés és szankcionálás történik, mire meglenne az 5. warn.
 

Maki

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:648
ELŐSZÓ
Nem akarom védeni a szabálysértőket, viszont a szerveren rendkívül megosztó ez a téma, így jó lenne egyértelműsíteni mi is valójában a warn, milyen szerepet tölt be. A warn megosztó kérdés és szerintem kell vele foglalkozni. Teljesen ellentétes hozzáállások vannak.



ÁLLÁSPONTOK ÜTKÖZTETÉSE
(FIGYELEMFELHÍVÁS, VAGY SÚLYOSABB BÜNTETÉS)

1. ÁLLÁSPONT: Az egyik álláspont szerint ez egy teljesen ártalmatlan kis figyelmeztetés és figyelemfelhívás, kevésbé súlyosabb, mint egy jail. Itt a játékos nem kap letöltendő perceket. Ezért ő jobban járt, mint egy jail. Nem kell vele foglalkozni. Nincs igazából súlya a dolognak.
-
2. ÁLLÁSPONT Az egyik álláspont szerint, pedig súlyosabb a warm, mint egy jail. Mivel 5 warn után kitilt a rendszer. Ha ezt vesszük figyelembe, akkor ez nem egy figyelemfelhívás, hanem egy jövőbeli ban előkészítése. Így nem azt a szóbeli figyelmeztetés szerepet tölti be, amit Popek is megfogalmazott fentebb. Annál sokkal súlyosabb, mivel ötös limit van rajta.

2.1 Én a második véleménnyel jobban egyet tudok érteni, hogy súlyosabb a warn, mint, ahogy figyelmeztetésként van kezelve. Mondok egy végtelenül egyszerű példát. X játékosnak 4 warnja van, nem megyek bele miért kapta meg. Viszont az ötödiket csak figyelmeztetésből, jó indulatból kapja meg, hogy csak felhívják a figyelmét, hogy ne kövessen el valamit. Elméletben nincs következménye. Nem kell jailt ülnie. Nem követett el olyat, ami mondjuk banhoz méltó lenne. Hanem valami kisebb szabálysértést, amiért nem adnának bant.

2.2 A kérdésem a következő, jogos, hogy olyanért lesz kitiltva, ami alapból nem járna bannal, enyhébb szabálysértés. Ha 5 jail-t nem érdemlő apró dologért kap figyelmeztetést, akkor megérdemli-e azt, hogy ki legyen tiltva a szerverről? Amennyiben 5 warn helyett 5 jailre oszlik el a büntetés nem fog bant kapni. Jogos lenne e az, hogy 2021-2022-ben kapott warn-ok után több évet kibir az illető, hogy nem követ el semmit, viszont rá 1-2 évre becsúszik egy warn és a rendszer, emberi hozzányúlás nélkül kitiltja és ennyi volt neki a játék? Ezzel tudtam a legjobban érzékeltetni ezt a warnos rendszert, én abszolút nem értek azzal egyet, hogy ez egy figyelmeztetés lenne. Egyértelmű tény, hogy 5 jail és 5 warn között mi a különbség. Ha egy játékosnak fel lenne ajánlva, hogy válasszon a súlyosságot warn mondanák nagy részben súlyosabbnak, mivel ott kibannol automatikusan a rendszer. Lehet azt mondani, hogy 1-2-3 warnak nincs jelentősége. Viszont a 4. warn után utolsó esély vagy a szerveren és nagyon nem mind egy szerintem, hogy miért leszel az.


2.3 2020-ben az egyik játékostársam (aki jelenleg az egyik legaktívabb játékos, magára fog ismerni) a 4. warnját kapta meg, higgyétek el, hogy igenis komolyan vettük a warn-ját, éreztük a súlyát. Amit tett a szerverért és ami munkát belerakott, amilyen aktív és szorgos tagja volt az akkori szerverközösségnek sajnálta volna mindenki, ha egyszer csak megkapja az ötödiket és eltávozik. A warm indoka nem ért fel egy ban indokával, de mi mégis úgy tekintettünk rá többen, hogy veszélyben van és nem tudtuk egyszerű kis figyelmeztetésnek venni. Bármikor bannolhatatta volna a rendszer, ha becsúszik egy warn. A megoldást az jelentette, hogy az akkori vezetőséggel megbeszéltek alapján került le róla warn. Ők is érezték, hogy ez nem lenne rendben.



3. ÁLLÁSPONT: Annak adsz warn-t, akit nem szeretnél látni a szerveren, mert úgy érzed teljesen nem ide való.



MIÉRT GONDOLOM AZT, HOGY KIS DOLGOKÉRT NEM KÉNE WARNT ADNI
Kettő példát fogok felhozni, amit kielemzek.

1 Példa:
1 warn indok: Illetőnknek kilyukadt a kereke, hívott szerelőt, de nem voltak online, kétségbe esésébe lassú tempóval elment a legközelebbi szerelőtelepig és ott kiakart lépni, hogy majd holnap megszerelteti az autót. Az utolsó 100 méter volt hátra és a felnin csúszott a kocsival félig meddig már. Itt kapott egy warn-t ezért a mutatványért.

2 warn indok: Illetőnk a buszos melót próbálta ki és lement a földes útra is vidéken, hogy levágja az utat.

3 warn indok: Az illetőnk egy adott eseményen, rp szituációban megnyomta az F2 gombot lehet, hogy véletlen lehet, hogy szándékosan éppen észre vette ezt egy admin és fun miatt került rá egy warn.

4. warn indok: Illetőnk, úgy gondolta, hogy unatkozik a szerveren ezért masszőrlányt fog rpzni és kirakta hirdetésbe, hogy lehet keresni. VAGY Amikor szereltetni akart nem volt a szerveren egyetlen egy szerelő sem, így ic keretek között feladott egy hirdetést, hogy szerelőt keres. VAGY ismerkedni szeretett volna emberekkel, új a szerveren és hirdetést adott fel, hogy fiatal lány munkát keres / fiatal lány ismerkedne. VAGY bármilyen munkát elvállalok keress.

5. warn indok: Illetőnk olyan autóval közlekedett adott területen, amivel ő azt hitte, hogy szabad, de egyébként nem.



2. Példa

1. warn indok: Ocsmány vita az ooc chaten, "kurva anyázás" admin ügy alatt, vagy csak simán egy adott helyzetben.

2. warn indok: Mg-s elő rp nélküli bolt, illetve bankrablás kivitelezése.

3. warn indok: Folyamatos közösségrombolás és esemény elrontása, indokolatlan rp-be nem illő módon.

4. warn indok: Illetőnk direkt nekimegy autóknak. Többször hergeli a bandásokat és a rendőrséget.

5. warn indok: Az adott játékos folyamatos visszaeső, hiába kap már 3x-ra szóbeli figyelmeztetést több admintól is, ő ennek ellenére is megúszásra játszik és megpróbálja hülyének nézni a teljes admin teamet.



Elemzés



Az első példában enyhébb dolgokért járt a büntetés, a második példában pedig súlyos dolgokért járt, olyan dolgokért, ami káros a szerveren játszó játékosok számára. Mind a kettő eset bannal járt. Az első esetben egy szóbeli figyelmeztetés után valószínűleg az illetőnk abba fogja hagyni ezeket a kis apróságokat, amivel egyes szabálypontokat szeg meg. Vagy, ha friss szabálypont modósítás történt, akkor ráveszi magát, hogy olvassa el újra a szabályzatot. Minden játékostól nem várhatjuk el azt, toppon legyen minden egyes szabálypontal A-tól Z-ig. Hogy az addig számára teljesen természetes állapot, amit megengedett magának hirtelen megváltoztatásra került, szabályozva lett pár nappal ezelőtt, így ő nem tud még róla és az admin tájékoztatására tudja meg. Ekkor az illető elsőnek találkozik az adott szabályzati ponttal, ami valószínűleg tök természetes volt neki, addig, hogy ez nem volt szabályozva. Warn nélkül is megfogja érteni azt, hogy nem kéne most már azt a dolgot csinálni, mert változtak az idők. Viszont, ha az admin nem ad lehetőséget a játékosnak, hogy megtanulja és úgy alkalmazza az új szabályzati pontot a tájékoztatás után, akkor elveszi a lehetőségét annak, hogy szabad akaratból onnantól ne cselekedje ezeket meg. Szerintem egy esély mindenkinek jár, ha az adott szabályt eddig nem tudta, kis dologról van szó.



Jogos-e, hogy ezek után az enyhébbnek mondható szabályellenes dolgok miatt kapjon az első példa alanya bant? Azt gondolom, hogy nem igazságos. A rendszer felépítése miatt, viszont ez nem lesz figyelembe véve. Ezért nem kellene ilyen dolgokért adni warnokat. Mert egyszerűen mikor illetőnk unbant ír, ezeket fogja beleírni és a bíráló foghatja a fejét, hogy ezért lett kitiltva valaki.



A második esetben úgy érzem jogosak a warnok, egyszerűen közösségbomlasztás ment, ooc stilusa nem megfelelő, hülyének nézi az admin teamet, részemről itt a warn intézménye az jól használt és jogosak a megitélései.

ADMINOK KÖZÖTT SINCS EGYETÉRTÉS

. Egy volt admin és egy jelenlegi admin véleményét is kikértem a témában és ellenkező véleményen voltak. Nem szeretném megnevezni őket. Az egyik warn ellenes volt, a másik pedig a jail-nél is enyhébbnek vette a warn-t.

KÉRDÉSEK MEGFOGALMAZÁSA ÉS KÖVETKEZTETÉSEK LEVONÁSA


- Miért van az a szerveren, hogy a warn a szerver életében fontos, a végén fix bannal járó büntetési forma nincs letisztázva, hogy mi is az valójában. Ez egy figyelemfelhívás, vagy egy olyan dolog, amiért ban járhat?
- Miért adunk lehetőséget annak, hogy az első példában lévő szabálysértő ilyen enyhe dolgokért mondjuk 1 év leforgása alatt konkrétan bant kapjon? Úgy, hogy semmit se ártott a közösségnek. Nem szidott senkit, nem tette tönkre mások játékát, nem ment be a karácsonyi vásárra és lőtt le mindenkit. Igazságos ez?
- Miért van az, hogy egyes adminok egyszer se használták adminkodásuk alatt a warn opciót, más admin pedig kis dolgokra is kioszt warnt. Pedig nagyon jól tudja, hogy bannal is járhat.
- Miért nincs a warnoknak elévülési idejük?
- Ha valóban figyelmeztetés a célja a warn opciónak, akkor miért bannal végződik? Miért pont 5 a limit?
- Miért jó az, hogy a vak szerencsére van bízva, hogy az adott játékosnak éppen hanyadik warnja van? Jót akarsz az adott játékosnak figyelmezteted, nem akarsz jail-t osztani, de közben bannolja a rendszer..
- Érdemes e felülvizsgálni a warn jelenlegi működését?
- Hogyan lehetne egy jobb rendszer kialakítani, ami nem büntetne bannal az enyhe szabálysértések esetén is?
Szerintem amúgy azt is érdemes szóba hozni, hogy elég valószínűtlen, hogy egymás után 5x warnt kapjon valaki és 0 AJ-t. Szóval még optimális esetben is, szerintem minimum 8 szabálysértés és szankcionálás történik, mire meglenne az 5. warn.
Van rá valós esély, hogy megtörténjen, hogy csak 5 warn-t kap valaki.


Volt olyan hozzászólás, ami a topic nyitó személyét elkezdte támadni és érdemi véleményt nem tudott hozzászólni a témához. Szerintem sokkal jobb lenne, ha valami véleményt formálnánk egy ötlet alatt és nem azzal lennénk elfoglalva, hogy hogyan személyeskedjük el az egészet teljesen feleslegesen. Hogy csak azért is feszültség legyen egy ötletből és a másik emberbe csak azért is belekössünk. Normális kulturált keretek között is lelehet folytatni a beszélgetést. Ez teszi tönkre a közösséget és jó lenne már, ha megszünnének ezek. Érdemi vita viszi elölre a dolgokat, minél több látásmód megjelenítése a témában segíti a megfelelő konzekvenciák levonását, megértését és a közösséget megfelelően ellátó szabályzat megalkotását.
 
Utoljára szerkesztve:

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Fura meglátások, azért felteszek egy kérdést. Tegyük fel nem kapsz egy darab warnt se, hanem 5 AJ-t és mindegyiknél valami komolyabb dolgot tettél, majd úgy ítéli meg az adott admin, hogy ez elég ahhoz, hogy bant kapj. Ilyenre nem gondol senki?
Elég sok dolgot mernék rátenni arra, hogy a kitiltások csak elnyomó része történik a warn kigyűlése miatt és a nagy részük egyéb indokból.
Szerintem az egész téma megszületése felesleges, úgy gondolom a mostani rendszer jó úgy, ahogy van. Ha minden apróság miatt osztogatva lenne a warn még megérteném ezt, de ez nincs így, ahogy fentebb többen is leírták.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,100
.
Sziasztok,

Elolvasva a topikot nekem is (mint többeteknek is) az jön le, hogy a téma megszületése egy személyes sérelem. Szeretném leszögezni, hogy minden adminisztrátor a saját belátása szerint ad büntetést a szabályszegő játékosnak, azonban mindenki tisztában van vele, hogy a warn ki is bannolja a játékost.

Szeretnék reflektálni a leírtakra:

"Jailből bármennyit össze lehet szedni ban elkerülésével, viszont a warn büntetés elkerülhetetlen." - Ezt nem tudom, hogy miből számoltad ki, de egyáltalán nem igaz, már csak a logikáját tekintve sem. Amikor szankciót oszt egy adminisztrátor, akkor mérlegeli a warnok, adminjailek és a már meglévő kitíltásaid számát is.

"Warn adminok közötti visszaélés" - Már a téma címe is érdekes számomra. Ha történne visszaélés a warn parancsokkal, akkor miért nem jelezted ezt eddig senkinek, esetleg tettél panaszkönyvet vagy Te, vagy azok akiknek a nevében írsz? Helyette miért egy topicot nyitsz?

Maki kérdéseire a válasz:

Miért van az a szerveren, hogy a warn a szerver életében fontos, a végén fix bannal járó büntetési forma nincs letisztázva, hogy mi is az valójában. Ez egy figyelemfelhívás, vagy egy olyan dolog, amiért ban járhat? - Szerintem már magában az, hogy figyelmeztetést kapsz valamiért célzó értékkel kellene bírnia minden épkézláb játékosnak, hogy valamit rosszul csinál.

Miért adunk lehetőséget annak, hogy az első példában lévő szabálysértő ilyen enyhe dolgokért mondjuk 1 év leforgása alatt konkrétan bant kapjon? Úgy, hogy semmit se ártott a közösségnek. Nem szidott senkit, nem tette tönkre mások játékát, nem ment be a karácsonyi vásárra és lőtt le mindenkit. Igazságos ez? - Szabályt sértett, figyelmeztetve lett a játékos emiatt az adminisztrátor saját belátása szerint. Úgy gondolom, hogy jobban járt, mintha le kellett volna ülnie akár csak 30 perc admin jailt is ezért a mutatványért.

Miért van az, hogy egyes adminok egyszer se használták adminkodásuk alatt a warn opciót, más admin pedig kis dolgokra is kioszt warnt. Pedig nagyon jól tudja, hogy bannal is járhat? - Mivel minden adminisztrátor a saját belátása szerint dönthet a szankciót illetően. Nem dolgozunk semmiféle admin büntetések listából és nem is fogunk, mivel értelmetlen.
Miért nincs a warnoknak elévülési idejük? -
Mint írtam, jelző értéke van mind a játékos és mind az adminisztrátor felé, hogy a következő szankció súlyosságát be tudja lőni. Ezekbe a döntésekbe beleszámítanak a már megvolt adminjailek, warnok száma és maga a szabálysértés súlyossága, játékos magatartása az ügy kezelése alatt.

Ha valóban figyelmeztetés a célja a warn opciónak, akkor miért bannal végződik? Miért pont 5 a limit? - A warnolás valóban figyelmeztető értékű, de azt se felejtsük el, hogy ez egy szankcionálási forma. Tehát muszáj egy limitnek lennie rajta annak érdekében, hogy ne szaladgáljon valaki 10-15-20 figyelmeztetéssel. Ha valaki szankciót kap, annak éreznie kell a súlyosságát.

Miért jó az, hogy a vak szerencsére van bízva, hogy az adott játékosnak éppen hanyadik warnja van? Jót akarsz az adott játékosnak figyelmezteted, nem akarsz jail-t osztani, de közben bannolja a rendszer.. -
Itt magát a kérdést sem értem. Mint írtam, mielőtt egy játékos szankciót kap, az előtt felül van vizsgálva az, hogy milyen eddigi "trófeákat" szerzett be magának az illető. Az admin látja, hogy mennyi warnja van X embernek, viszont ha nem az a cél, hogy ne játsszon tovább a játékos nyílvánvalóan admin jailt fog osztani, nem warnt.

Érdemes e felülvizsgálni a warn jelenlegi működését? - Személy szerint feleslegesnek gondolom. Ha úgy érzed, hogy jogtalanul kaptál warnt, esetleg bannolt is ki a warn rendszer lehetőséged van PK-ra tenni az adminisztrátort.

Hogyan lehetne egy jobb rendszer kialakítani, ami nem büntetne bannal az enyhe szabálysértések esetén is? - A warn nem csak enyhe szabálysértések esetén használható. Sokszor lehet súlyosabb, mint egy adminjail, ámbár sokszor lehet enyhébb is.

---

A jelenleg is kitíltás alatt lévő játékosok nagyon kis százaléka van jelenleg abban a helyzetben, hogy ne tudjon játszani a warnok miatt. Tehát nem értem, hogy miből lett levonva a konklúzió, habár statot sem láttok ezzel kapcsolatban. 0 a valószínűsége annak, hogy valaki 5 darab warnt kapjon egymás után, legalábbis a 4 év alatt amit itt töltöttem erre még nem volt példa.
Véleményem egyezik többetekével itt a komment szekcióban. Ameddig szabályt követően játszol, addig nem is kell aggódnod a warn rendszer miatt, ha pedig mégis warnt kaptál, akkor vedd figyelmeztető értékűnek, hogy került a szabályszegést. És ezzel a gondolattal zárom is a témát. Jelenleg nem kerül módosításra a rendszer, közösségi szavazás alapján sem.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó