VoiceRP teljes kizárása a szerverről.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Csoka

Újonc
Játékos
Üzenetek:2
Hali. Remélem nem gond, hogy létrehoztam egy ilyen topicot, én magam is kíváncsi lennék a véleményekre, illetve ebből a fejlesztők is látnának egyfajta a támpontot, hiszen több helyről hallottam vissza, hogy nem jön be nekik a részleges voicerp.
 

my soul is dying

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:73
Részemről a voice teljesen rendben van. Én is úgy érkeztem ide még bőven nyitás előtt, hogy ez biztosan szar lesz így, hogy nyomokban megtalálható a hang alapú kommunikáció elhintett magja(i?).

De nézzünk csak mögé. Azzal, hogy az illegálnak bármelyik boltban elérhető a walkie-talkie egyből balanceolja a rendőrségi rádiót voice terén.( ha nem tévedek )

Bizonyos esetekben szinte lehetetlen text-es ic-t lebonyolítani ilyen például egy rosszfiú menekülés közbeni kommunikációja pajtásaival, ha megállsz írni textbe, hogy "itt és itt vagyok xy helyen erre futok a fél pd a nyakamban vegyetek már fel" stb. akkor elkap a rendvédelem, tűzoltóság, mókusok az erdőben mire leírod akár rádióba, akár sms-ben/hívásban menekülés közbeni történéseket, terveket.

Az én véleményem, hogy ez bizony egy jó dolog, szokatlan, szokni kell de jó, sokkal gördülékenyebbé, izgalmasabbá teszi a történés menetét ami szintén még jobb RP szitukhoz vezet.

Szerintem nincs probléma a jelenlegi rendszerrel.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:820
Szerintem a voice rontja az rp színvonalat, hisz írásban az ember kialakíthat egy oiyan stílust amit voiceon nem tenne meg, ami életidegen az irl valós személytől. Ezt hallja a kismacska a gyereked a feleséged a férjed az anyukád a családod... Akkor ott az a tény is, hogy vagyunk páran akik nem mindig beszélnek szívesen hangba, mert pihen a család... stb..., és ezzel sok ember hátrányba kerülne...és nem nyomon követhető, ha jól tudom vagy hangot is rögzít a szerver ami egy mg gyanús szituációba....
 

Iqbaal

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
Én nagyon nagy potenciált látok a szerverben, rendes rp színvonallal. Ne rontsuk el az egészet a voice rp-vel! Én megjártam már nagyon sok rp szervert, sok embert ismertem meg és sokakkal azóta is tartom a kapcsolatot. Szerintem lehetek sematikus és kijelenthetem, hogy a magyar sampos rp közösség megmaradt tagjai belátták, hogy máshol vár a jövő. Én pár napja beszélgettem néhány régi sampos haverommal és egyszerűen sokan rá sem akarnak nézni egy olyan szerverre, ahol nyoma van voice rp-nek. Kifejtem hoaszasan szükség esetén, hogy szerintem mi a baj a voice rp-vel, de röviden csak annyit mondok, hogy a vocie rp - nem rp. Részlegesen pedig rontja egy szerver színvonalát szerintem, mivel ahogy előbb is említettem már, sokaknak bármilyen szintű voice rp-től elpattan egy ér az agyában és elveszti érdeklődését a szerver iránt. Szerintem ez a 2020-as magyar rp helyzetére való tekintettel érthető is.

Nwm fecsérelve a szót, nagyon sokan keresik azt a gta 5 text rp szervert, amiben valami jövőt láthatnak még rp terén. Szerintem ez az a szerver.
 

Kisszundi

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
A teljesen voice alapú RP szervert messze elkerülöm. Ez egy kis híd az IG karaktered és az IRL karaktered között. És pont azért játszunk RP-t a legtöbben mert kipróbálhatunk egy teljesen más életmódot, egy kitalált karakter bőrébe bújva. De ha a hangomat kell adnom hozzá, az már elvesz az élményből. Nem beszélve azokról a szituációkról amikor a gyerek vagy a párod alszik, telefonál vagy bármi hasonló eset.

A részben voice-t tartalmazó szerverrel pedig az a gond, azon kívül amit már elmondtam az előző részben, hogy ilyenkor fennáll már az is, hogy aki nem használja voice chatet, mert nem akarja vagy mert nincs mikrofonja, az hátrányba kerül. Nem kicsi hátrányba. Képzeljük el hogy egy banda bankot rabol ők voice-t használnak, egy osztag rendőr pedig text alapú chatet. Amit egy rendőr leír 8 másodperc alatt, azt a rabló elmondja 1 másodperc alatt. Ezesetben a rablók hatalmas előnyben lennének a rendőrökhöz képest.

Ez csak egy kisarkított példa volt, hogy értsétek mi a bajom ezzel.
Én örülnek ha ezt kikapcsolnák, de ha bent marad emiatt nem fogom itt hagyni a szervert 🙂
 
T

TheMummy

Vendég
Vendég
Én csak annyit szólok hozzá, hogy ameddig nem volt szeró, addig nekem sem tetszett annyira, de így hogy megnyílt, sokkal kényelmesebb és jobb rádiózás szempontjából a  voice. A telefon meg nálam nem számít, csak SMS-ezek.
 

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
A frakcióm nevében tudok nyilatkozni az elmúlt 5 nap tapasztaltai alapján. Mi teljes mértékben elutasítjuk az ötletet a voice chat kivételéről. Mi nagyon élvezzük a használatát, aki pedig elfunolja az magára vessen, ne másokat büntessenek egy két olyan ember miatt aki nem veszi komolyan a voice rádiót.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
A telefonnak a voice a lényege. Ha text alapú lenne a telefon, akkor értelmét veszítené az SMS. A telefonnak a gyors információ közlés a lényege nem az, hogy valakire várjak, hogy leírjon valamit. Szerintem teljesen rendben van a voice implementáció, és egyáltalán nem zavaró.
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Abszolút egyetértek a hozzászólók egy részével, pláne Kornéllal. Míg a szerver nem nyitott meg, egyszerűen nem fért a fejembe, hogy miért kell a voicet beépíteni a játékmenetbe, miért nem jó a sima, jól bevált text-alapú megoldás. Aztán így, jó pár óra után rájöttem, hogy ez egyébként tök hangulatos, könnyed, simulékony, és egyben hasznos is. Főleg, ha az ember a rendvédelemben tengeti mindennapjait. Nyilván azoknak okozhat némi kellemetlenséget, akik férfiként nőt RP -znek, és egy telefonálás alkalmával egy kedves, selymes női hang helyett megszólal egy medve, vagy nincs mikrofon, nincs ez, nincs az, nem akar, de ezek mind-mind aprócska problémák, könnyedén orvosolhatók. Egyáltalán nem voicera alapul a játékmenet, hiába állítjátok úgy be, elvégre ez csak egy kiegészítés, amit vagy használsz, vagy nem. Senki nem fogja senki fejéhez a fegyvert, hogy tárcsázzon, ott van az SMS lehetősége is.

Én úgy gondolom, hogy addig, míg nem képzi túlzottan is szerves részét a szervernek a voice, és ott van egy csomó alternatíva, addig egyszerűen nem gondolnám úgy, hogy ki kéne azt venni, főleg, hogy az emberek már kezdenek megbarátkozni vele.
 
A

altvplayer49

Vendég
Vendég
Próbálom valahogyan mindegyik fél szemszögéből nézni a dolgokat, de először fontosnak tartom tisztázni, hogy miért is nem gondoljuk a legtöbb FiveM szervert RP szervernek. Az én álláspontom erről az, hogy ugyanannyira működőképes, mint bármelyik szövegalapú, semmivel sem kevesebb. Csupán némi színészi vénára lenne szükség hozzá és egy bizonyos értelmi szintre, amivel a legtöbben nem rendelkeznek. Ha valaki egy SA-MP/MTA szerveren nem tud egy karaktert felépíteni, akkor hogyan várhatnánk el, hogy ez működjön máshol? Ehelyett mindenki egy picit feszültebb, nem tudja elengedni magát és átszellemülni a karakterébe, hiszen az előbb említett emberek miatt ez nem lehetséges. Tehát szerintem ezeken javítva a hangalapú játékmód teljesen működőképes lehet.

Visszakanyarodva az eredeti témához és az első bekezdésemben leírtakat tekintve én jobbnak látnám megszüntetni ezt az opciót, mind a telefonos és a rádiós kommunikációnál is. A következő érveim szólnak emellett:

  • Az alapértelmezett csatorna a text-alapú, így elsődlegesen mindenki arra koncentrál, nehéz figyelni eközben még a voice-ra is.
  • Hátrányba kerülnek azok, akik nem rendelkeznek mikrofonnal, vagy valamilyen oknál fogva nem hajlandóak ezt a fajta csatornát használni.
  • Szinte senki nem fog tudni megszólalni a karakteréhez illően, ezért illúzióromboló lesz a legtöbb esetben.
  • Azt nem tudom biztosan, hogy a hangalapú kommunikálásnál a közelben tartózkodók is hallják-e az elmondottakat, de én személy szerint zenét hallgatok RP-zés közben, így valószínűleg erre fel sem figyelnék.
  • A text már egy évek óta működő és bevált dolog, semmi értelme részlegesen lecserélni.
 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
Mta-n gyakori probléma volt, hogy akció közben mire leírtál volna valamit, már lényegtelen volt / az írás miatt hátrányba kerültél, vagy MG lett a sovány segítségkérésből. Ez a voice kiegészítés ennyi előnyben részesíti az akciókat, hogy zökkenőmentesebbé teszi azt. Már fentebb is említette egy kolléga, hogy nem kötelező használni, aki nem akarja. Szerintem eléggé nyilvánvaló, hogy nem fognak kirakni a frakcióból, csak mert most éppen nem tudsz beszélni RL helyzetek miatt, vagy mert nincs mikrofonod, vagy nem vagy híve a voicenak.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó