Visszanézhető ügyeletes orvos

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

SanyAa

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:184

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Wesley Woods «

Ötleted leírása

» Az ügyeletes orvosnál történő ellátásokról egy lista a rendvédelem számára azért, hogy visszanézhető legyen az, hogy kik vették igénybe olyan sérülésre, amelyet egyébként jelentenének. Ilyen például a szúrt sérülés vagy golyó általi sérülések. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Bőségesebb és jobban követhető RP szálakat teremtene.«



 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Lényegében az erőszakos sérülések esetén bejelentési kötelezettség van.
    • A kórház köteles a lehető leghamarabb jelenteni a helyi hatóságnak, figyelembe véve a beteg sürgősségi ellátásának szükségességét, ha a kórház egy beteg lőtt seb, lőtt seb vagy szúrt seb ellátását biztosítja. A kórháznak írásbeli szabályzatot kell kidolgoznia a jelentés megtételéért felelős személy vagy személyek meghatározására.
    • Az e szakasz bekezdése szerint előírt jelentésnek tartalmaznia kell a következő információkat, amennyiben ismertek:
    • (a) A beteg neve, lakóhelye, neme és életkora;
    (b) azt, hogy a beteg lőtt sebet, lőtt sebet vagy szúrt sebet kapott-e; és​
    (c) a lőtt sebet, lőtt sebet vagy szúrt sebet ellátó egészségügyi szolgáltató neve.​
    • Minden olyan lövedéket, ruházatot vagy egyéb idegen tárgyat, amelyet eltávolítanak egy olyan betegről, akiről a kórháznak e szakasz második bekezdése alapján jelentést kell tennie, meg kell őrizni és őrizetben kell tartani oly módon, hogy azok azonossága és sértetlensége ésszerűen megmaradjon mindaddig, amíg a lövedéket, ruházatot vagy egyéb idegen tárgyakat a hatóság birtokába nem veszik, vagy amíg a kórházban az ilyen tárgyak megőrzésére vonatkozó szokásos megőrzési idő le nem jár, attól függően, hogy melyik következik be előbb.
    • Bármely kórház vagy személy, aki jóhiszeműen, súlyos gondatlanság vagy szándékos vagy szándékos kötelezettségszegés nélkül megteszi az e szakaszban előírt bejelentést, együttműködik az ilyen bejelentéssel kapcsolatos nyomozásban vagy büntető- vagy bírósági eljárásban, vagy megőrzi a töltényeket, ruházatot vagy más idegen tárgyakat, vagy az ilyen tárgyakat a bűnüldöző hatóság rendelkezésére bocsátja az e szakasz negyedik bekezdésében leírtak szerint, mentesül a jelentésből és annak tartalmából vagy a jelentésben foglalt információk hiányából, a nyomozásban vagy büntető- vagy bírósági eljárásban való együttműködésből, valamint a lőszerek, ruházati cikkek vagy más idegen tárgyak e szakasz negyedik bekezdése szerinti megtartásából vagy bűnüldöző hatóság részére történő átadásából eredő vagy azzal kapcsolatos polgári vagy büntetőjogi felelősségre vonás vagy szakmai engedélyezési eljárás alól.
    • E szakasz minden jelentési, megőrzési vagy egyéb követelménye másodlagos a betegellátási szükségletekhez képest, és késleltethető vagy veszélyeztethető anélkül, hogy az e szakasz követelményeinek teljesítésére kötelezett kórház vagy személy büntetést szenvedne.
    Kötelezett bejelentőnek minősül minden olyan személy, aki teljes vagy időszakos felelősséget vállalt egy idős vagy függő felnőtt gondozásáért vagy felügyeletéért, függetlenül attól, hogy az adott személy díjazásban részesül-e vagy sem, beleértve az idős vagy függő felnőttek gondozását vagy ellátását végző állami vagy magánintézmény adminisztrátorát, felügyelőit és bármely engedélyezett személyzetét, vagy bármely idős vagy függő felnőtt gondozóját, egészségügyi szakemberét vagy a megyei felnőttvédelmi szolgálat vagy a helyi bűnüldöző szerv alkalmazottját.
    A bejelentési kötelezettséget teljesítőknek a lehető leghamarabb telefonon kell jelenteniük a bántalmazás vagy gondatlanság feltételezett esetét, és két napon belül ki kell tölteniük az írásbeli jelentést. Az idős vagy eltartott felnőtt személy bántalmazásának bejelentésének elmulasztása vétség, amely legfeljebb hat hónap megyei börtönbüntetéssel vagy legfeljebb 1000 dolláros pénzbírsággal, illetve szabadságvesztéssel és pénzbírsággal egyaránt büntethető. Az a bejelentésre kötelezett személy, aki szándékosan elmulasztja a bántalmazás bejelentését, amennyiben a bántalmazás halált vagy súlyos testi sértést eredményez, egy évig terjedő megyei börtönbüntetéssel, 5000 dollárig terjedő pénzbírsággal vagy szabadságvesztéssel és pénzbírsággal egyaránt büntethető.

    • Ha a beteg azt állítja, hogy sérülése családon belüli erőszak következménye, a kórháznak követnie kell a kialakított eljárásait annak érdekében, hogy tájékoztassa a beteget a beteg biztonságát szavatoló erőforrásokról.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Teljesen megértem miért szeretnéd ezt, de az ötlet nem jó. A rendvédelemnek semmi köze a betegek ellátási információjához szerintem. Úgy van értelme, ha az MDsek látják, hogy kiknél volt ilyen és ők tudják opcionálisan (természetesen IC kötelező, de abba felesleges belemenni jobban) jelenteni a rendvédelem felé, hogy XY volt bent lőtt sebbel.
 

Klicsko

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:95
Szerintem is akkor van csak értelme ha az MD-sek bejelentik IC a rendvédelem fel. Az ügyeletes tegyük fel el logolja kik voltak ott.. Golyót úgy sem kaptok amit bevizsgáljatok ha lőtt sérült kezelteti magát az ügyeletessel. Napközbe kevesen használják szerintem, délután vannak inkább a " lövöldözések " ha vannak. Délután meg ha nincs lehetőség, hogy három MD-s szolgálatban legyen akkor a hibát nem az NPC-nél kell keresni.
 

morcsog

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Teljesen megértem miért szeretnéd ezt, de az ötlet nem jó. A rendvédelemnek semmi köze a betegek ellátási információjához szerintem. Úgy van értelme, ha az MDsek látják, hogy kiknél volt ilyen és ők tudják opcionálisan (természetesen IC kötelező, de abba felesleges belemenni jobban) jelenteni a rendvédelem felé, hogy XY volt bent lőtt sebbel.

Habár számomra már teljesen irreleváns, hogy bekerül-e ez a rendszer vagy sem, azért fontosnak érzem erre válaszolni. Ahogy lent is látod, konkrétan jogi kötelessége egy orvosnak jelenteni ezeket a fajta sérüléseket illetve a c) és a d) (a d) bekezdés sokkal hosszabb, de nem volt fontos ide beillesztenem) bekezdésekben olvasható, hogy mik is azok a körülmények amikor szintén kötelező jelentést tenni bármely rendvédelmi szerv felé. Remélem elnézed nekem, hogy nem keresem meg ugyanezt a Magyarban és nem vagyok száz százalékig biztos abban, hogy jog írja elő itthon is ugyanezt, viszont azt tudom, hogy ugyanúgy jelentik a Magyar kórházakban a hasonló sérüléseket. Tehát az az érved nem állja meg a helyét, hogy a rendvédelemnek semmi köze a betegek ellátási információihoz.


1686998199303.png
Forrás: California Penal Code
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Habár számomra már teljesen irreleváns, hogy bekerül-e ez a rendszer vagy sem, azért fontosnak érzem erre válaszolni. Ahogy lent is látod, konkrétan jogi kötelessége egy orvosnak jelenteni ezeket a fajta sérüléseket illetve a c) és a d) (a d) bekezdés sokkal hosszabb, de nem volt fontos ide beillesztenem) bekezdésekben olvasható, hogy mik is azok a körülmények amikor szintén kötelező jelentést tenni bármely rendvédelmi szerv felé. Remélem elnézed nekem, hogy nem keresem meg ugyanezt a Magyarban és nem vagyok száz százalékig biztos abban, hogy jog írja elő itthon is ugyanezt, viszont azt tudom, hogy ugyanúgy jelentik a Magyar kórházakban a hasonló sérüléseket. Tehát az az érved nem állja meg a helyét, hogy a rendvédelemnek semmi köze a betegek ellátási információihoz.


Melléklet megtekintése
Forrás: California Penal Code
Teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy alapvetően köteles az MDs bejelenteni ezeket a rendvédelem számára. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy ezer és egy okkal lehet IC kereteken belül megoldani, hogy az MDs ne tegye meg. Persze meg van szabva, hogy ez hogy kell kinézzen, de úgy éreztem felesleges részletezzem.
Edit: Az, hogy a rendvédelemnek nincs köze az infókhoz, azt úgy értettem, hogy azt gondolom, hogy ha a rendvédelem meg akarja szerezni xy beteg adatait, akkor azt megfelelő RPs körülmények között kell megtegye, tekintve, hogy ezeket az adatokat nem lehet csak úgy bárkinek kiadni kérésre.
 

morcsog

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Ugye privátban áttárgyaltuk, 2023-ban sem állami sem egy ekkora méretű magánkórházban nem oldod meg hosszú időn át, hogy fű alatt láss el embereket. A lekérdezés pedig csakis kizárólag abban az esetben lenne ha ügyeletes látná el azt a sérülést amit jelenteni kellene. De ezeket ugye átrágtuk PM-ben is.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,551
-
Head of Staff hozzászólás
Belsősre felírva, kövi nagyobb patch-ben várható.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó