Jogos Thomas Moore - Feri

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Hans

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
panaszkonyv.png

Neved: Hans
Adminisztrátor(ok) neve: Feri
Panasz oka: Helytelen, nem a megszokott rutinnal egyező eljárás - kommunikáció hiánya
Panasz kifejtése:

Háttér
: Sziasztok! Volt egy autóker rablás a mai napon 21 óra körül. Több egység reagált, több lopott autó, tök oké. Én az egyik kék SUV-t üldöztem, különösebben nem piteltem, nem éreztem a szükségét ráadásul tele volt az út elszórt szögekkel így lekövettem a jármű mozgását. A jármű az adottságai miatt nem tudott lehagyni, végig követtem az autót. Egy motoros egység segédkezett nekem, aki amúgy közben ki is esett a szögek miatt, több másik egységgel egyetemben.

21:18-kor az üldözés közben kifagytam. Egyből jeleztem DC-n hogy mivel egyedül üldözök jó lenne egy RP stop, ami meg is történt, de delay-el, amivel nincs is gond. Ellenben amikor visszatértem a szerverre egy teljesen másik szituáció várt, az üldözött autó nem volt a látókörömbe se, annak ellenére hogy végig mögötte voltam! Csatolok lentebb egy képet hogy a visszatérésem pillanatában amikor betöltött a map és az autóm, mit láttam. Semmit.

Egyből jeleztem hogy nem látom az autót akit üldöztem de csak később kaptam választ rá. Csatolok egy képet, ami az indítás után készült, látható hogy az autó mekkora előnnyen rendelkezett (ebből valamennyit le kell vonni, mert nem egyből indultam, nem értettem mi történik). Természetesen ezt kihasználva egyből leadta az autót, így mire tudatosult bennem hogy nem lesz normálisan visszajátszva a szitu már köddé vált az elkövető, akit végig követtem előtte.

Ferivel próbáltam megbeszélni a szitut, de nem jutottunk dűlőre, szerintem fagyás esetén ha van lehetőség akkor vissza kell állítani az eredeti szituációt (nem mindenhol lehet, de egy üldözésnél nem nehéz). Feri a fair-playre hivatkozva okésnak tartotta a kialakult helyzetet (én távolságot, ő leadási időt vesztett), ellenben erről nem kommunikált velünk, így az az információ is elkerülte a figyelmét hogy az elkövető a leadó CP közelébe került, ezért le tudta adni a gépet "egyből". A idő tényezőt kompenzálására is vevő lettem volna, de nem ilyen formában.

Általánosan RP stop esetén eddig minden adminnal jó tapasztalataim voltak, törekedtek arra, hogy mindkét fél számára rendben legyen a visszajátszás, ha nem voltak biztosak valamiben, kérdeztek, akár a 2 szereplő is tudott értekezni. Feri szerint a bevett szokás, hogy RP stoptól játsszuk vissza, de nem ezt tapasztaltam se én se a többi megkérdezett játékos, illetve mivel az RP stop nem azonnal kerül kihirdetésre minden esetben átalakul a szituáció. Ha kifagy üldözés közbe valaki de csak fél perc múlva lesz RP stop, körbevehetjük az autót, spikeot rakhatunk ki elé? Szerintem egyértelműen nem!

Bizonyíték (kép, log, videó): kép1 kép2

[21:18:58] peer disconnected
[21:25:28] [oneAdmin] Feri hozzád teleportált!
[21:25:30] Feri: (( Készen állsz? ))
[21:25:37] Feri: (( Kocsiba be és nyomás ))
[21:25:40] Thomas Moore: (( nem látok még autót ))
[21:25:54] Admin 1 Feri: Kék autó - üldözés RP | Mehet.
[21:25:57] Thomas Moore: (( merre akit üldöztem? :D ))

[21:25:58] Feri: (( megy ))
[21:26:06] PM: Feri [ID: 54]: Rajta van a blip <---indítás után egyetlen blip jelzést láttam, majd többet nem - nagy eséllyel leadásra került
[21:26:15] PM: @Feri [ID: 54]: az oké de előttem volt :D
[21:26:50] PM: Feri [ID: 54]: Ezt én nem tudom, mert nem láttam konkrétan hogy mi történt ott. Amint kiirtam az RP stoppot, ő egyből megállt azt tudom.

Megjegyzés: Köszi ha kapok rá egy véleményt egy vezetőtől és no hate, de a kedvenceim ezek a nyugis üldözések és így füstbe ment az egész :(
 

Feri

Pletykafészek
Adminisztrátor
Üzenetek:124
Szia.

  1. Írtad hogy nem látod a kocsit, beültél, és indítottam(A motor eleve járt, ezt figyelembe vettem az indítás során)
  2. Az rp szituáció megállítását a továbbiakban nem láttam értelmesnek, nem adminügy, nem szabálysértési eljárás lett indítva, volt 9 percem eldönteni hogy a helyzet rendeződjen, eltudtam volna akkoris mondani neki hogy akkor hajts vissza, de én nem éreztem úgy hogy ez lenne a szükséges lépés, és ha ott kérdezem ezt meg, akkor se mondtam volna mást OOC chaten, mint
    • A saját érveimet.

    • Egy ötös admin által javasolt eljárást. (Miszerint, az általam a PK-ban nem megnevezett admin tanácsára, a szituációt onnan indítsuk, ahol az RP stop megtörtént, amennyiben az megfelelő időben lelett reagálva, és szerintem megfelelő időben reagáltam)

    • Csak az időt vesztegettük volna vele, amiből a srácnak eleve kevés jutott.

    • Az RP után egyszerübb rendezni az ilyen helyzeteket, mert ami megtörtént a szerveren, visszafordítható, de ami nem történt meg, az sosem fog megtörténni, és tekintve hogy a fair-nem fair részről vitatkoztunk akkor 20 perce vagy több, háromszor lejárt volna szegény srácnak az ideje.

    • Minden ilyennek az egybevételével, én ezt így láttam fairnek.

    • A fentebb említett saját érvekkel, és a tanáccsal így zártam le az eljárást.

    • Nem tartottam lényegesnek a további kommunikációt, mivel mint mondtam, ez idő kérdése az adott szituációban.

    • Amikor a sráchoz gotoztam, és elrepültem az autódhoz, a lemért távolság 0.21 mérföldött mutatott lent a térképen. Azt nagyjából 280 méter távolságnak kalkuláltam be.

    • Az hogy a leadó CP-t elfelejtettem és nem kérdeztem utána, beleszámolva ennek a lehetőségét is, hogy már ott van mellette, az én hibám, ezt elismertem a szerveren és Discordos társalgásunk alatt is.

    • Nem nyitottam feléd további kommunikációt az RP alatt ugye, amit te kommunikáció hiányának véltél be. Én meg annak hogy nekem volt 9 percem mérlegelni és eldönteni a szituációt, és így döntöttem, számolva azzal, hogy az RP menjen le így, és ha valakinek ezzel problémája adódik, akkor vagy megtudjuk beszélni és egyetértünk, vagy a nem egyetértésünk ide vezet, a Panaszkönyvhöz, amit említettem is, hogy fordulj ehhez az eszközhöz, ha változtatni akarsz a végeredményen. (Ezt is, ahogy korábban említettem, azért tettem meg, mert, ha valami megtörténik, visszafordítható, a pénz amit kapott elvehető, de ha nem történik semmi se, a legkevesebb esélyt se kapja meg a másik játékos arra hogy valamit tehessen a saját érdekében, egy olyan dologért, amiről még ha te nem is tehetsz, de ő még annyira SE.)

    • Az hogy van egy "megszokott rutin" az nem azt jelenti hogy ez nálunk kőbe volt vésve, hogy mi így jártunk el, én ezt az eljárási formát, sosem támogattam, unfairnek éreztem mindig is az illegállal szemben, és ők folyton csak elnyelték, mert ez volt a legtöbb amit kaphattak.
      • Én itt mérlegeltem az időt, távolságot, lehetőségeket, az hogy melyik autó milyen gyorsan megy, a CP-t leszámítva mindenre odafigyeltem.
      • Figyelembe vettem egy ötös admin által rámruházott tanácsot, ahogy ő szokott eljárni az ilyen esetekben. (Az RP szituáció onnan folytatódik, ahol az meglett RP stoppolva, amennyiben az megfelelő időn belül le lett reagálva)

  3. A megszokott rutintól eltérő eljárást alkalmaztam, most kiderül a panaszkönyvből legalább, hogy élhető e az, hogy a lehető legtöbbet megtettem afelé, hogy a szituáció 50-50% eséllyel folytatódjon, és Lucky Me, én a lehetőségeket annak mértem fel, vagy kiderül hogy nem, én rosszul látom, ha kifagy a játékos, akkor az illegál oldal így járt, négy kifagyás ami 9 perces és mindjárt despawnol az autó alóla (megtörtént eset lett majdnem egy korábbi üldözésnél, ahol inkább feladták a jármű leadását is ez miatt, csak megakartak már menekülni a szituációból)
  4. Igyekeztem figyelembe venni azt is a fairség mellett, hogy ameddig a te rpd 9 perce állt, a másik két üldözés majdhogynem lezajlott, az egyiket lelőtték, a másikat vagy elfogták vagy lelőtték nemtudom, de ami biztos, hogy azalatt a 9 perc alatt egyedül üldözted volna, a maradék időben ami elveszett a srác számára, ha nem ott lett volna a CP, akkor a másik két üldözés egységei is bőven betudnak már csatlakozni.

    Igyekeztem összeszedni mindent, amit leírtam neked discordon, nem terveztem újra írni az egészet, csak egy két helyen pontosítottam a fogalmazásomon, mivel a véleményem nem változott efelől.
    Részemről aktuális a bírálat lehetősége, tekintve hogy Discordon is ugyanezek hangzottak el mindkettőnk részéről, mint itt most, és ott sem jutottunk dülőre az ügyben, szerintem itt se fogunk, ha további HSZ-ekkel szórjuk meg a PK-t.

    Üdv, Feri.


 

Hans

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
Fairség - Megváltozott az eredeti felállás egy olyan szitu miatt aminek szerepben nem kellett volna történni. Az idő tényezőt nagyon hangsúlyozod de mivel végig mögötte voltam az autónak és több mint 10 perce üldöztem gond nélkül, nagy eséllyel nem változott volna a végeredmény, azaz kifogy a benzin/lejár az idő stb. Ha valakiről elmondható hogy törekedik arra hogy korrektül járjon el mindkél fél irányába, az én vagyok, de ezt egyértelmű szitunak gondolom
Amúgy hány perc van a leadásra?

Ragozhatjuk a dolgokat, de nem sikerült úgy formálnod a szituációt hogy az korrekt legyen mindenki számára, mert a srác egyből leadta az autót, annak ellenére hogy ha nem fagyok ki erre nem lett volna lehetősége. Ez itt a tényleges hiba. Kapkodtál, abba az irányba terelted az RP-t - mint admin - hogy megadd a másik félnek az esélyt arra hogy elhúzzon, pedig neked adminként annyi a feladatod (véleményem szerint!) hogy az eredeti állapotot állítsd vissza. Ha erre nincs lehetőséged - idő tényező - akkor pedig lekommunikáld velünk hogy mi legyen a megoldás mert mi vagyunk az RP szereplői. Ha itt rákérdezel a CP-re akkor máris máshogy alakul a szitu és nem lettem volna szomorú az üldözésem miatt.

A törölt részét a HSZ-ednek pedig nem értem. Az objektivitás ebben az esetben a te feladatod főként, de nem érzem úgy, hogy ez maradéktalanul teljesült. "én ezt az eljárási formát, sosem támogattam, unfairnek éreztem mindig is az illegállal szemben, és ők folyton csak elnyelték, mert ez volt a legtöbb amit kaphattak."
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,978
-
Sziasztok!

Egyelőre csak két kérdésem van, aztán megvárjuk Feri válaszát még.

Volt egyáltalán kiírva STOP amit mindenki látott? Ha igen, mikor?
 

Feri

Pletykafészek
Adminisztrátor
Üzenetek:124
Megváltozott az eredeti felállás egy olyan szitu miatt aminek szerepben nem kellett volna történni. Az idő tényezőt nagyon hangsúlyozod de mivel végig mögötte voltam az autónak és több mint 10 perce üldöztem gond nélkül, nagy eséllyel nem változott volna a végeredmény, azaz kifogy a benzin/lejár az idő stb.
Megváltozott az eredeti felállás, amiről egyikőtök sem tehet. De az hogy nagy eséllyel nem változott volna a végeredmény, az nem egy olyan dolog amire mi egy ilyen bírálatot alapozhatunk.
Ha valakiről elmondható hogy törekedik arra hogy korrektül járjon el mindkél fél irányába, az én vagyok, de ezt egyértelmű szitunak gondolom
Számoljunk egy kis fiktív matekkal. Az üldözés előtt, feltételezve hogy igaz az hogy a seggébe voltál (mert erről nincs bizonyíték, és ez nem egy megerősített információ sem) volt 70% esélyed hogy elfogd, neki meg 30% esélye arra hogy elmeneküljön, egy-az-egy ellen szituációban történt az üldözésetek. Kifagytál.
Ha te visszatérsz a kifagyásból, mit veszítettél? Semmit, mert az RP megfog várni téged mint az adott szituáció főüldöző egysége.
Ez idő alatt a másik fél, csak veszített, egy olyan dologból, ami amúgy is ellene szól. Te továbbra is fairnek nevezed hogy cselekedjünk úgy mintha mi sem történt volna, és ezután magadra hivatkozol mint korrekt. Az érveid és ez a hivatkozásod önmagadra nekem most összeférhetetlen.

Amúgy hány perc van a leadásra?
30 perc.

Ragozhatjuk a dolgokat, de nem sikerült úgy formálnod a szituációt hogy az korrekt legyen mindenki számára, mert a srác egyből leadta az autót, annak ellenére hogy ha nem fagyok ki erre nem lett volna lehetősége. Ez itt a tényleges hiba.
Ezzel egyet kell értsek, nem kutattam ki a bírálati szemszögemből egy olyan fontos tényezőt, mint a CPtől való távolság, és az instant leadástól lehetőségének ellehetetlenítését, de ez akkor sem történik meg, ha nem jövök a saját érveimmel, hanem csak annyit mondok hogy "az RP szitu onnan folytatódik, ahonnan le lett STOP"-olva, ahogy azt egy nálam magasabb rangú admin tanácsolta. Helyette elkezdtem a saját érveimmel beszállni ebbe az egészbe, hogy mindenki számára belátható legyen, hogy mi, miért történt, és igenis miért kell balanszolni az egyensúlyosak.

A törölt részét a HSZ-ednek pedig nem értem. Az objektivitás ebben az esetben a te feladatod főként, de nem érzem úgy, hogy ez maradéktalanul teljesült. "én ezt az eljárási formát, sosem támogattam, unfairnek éreztem mindig is az illegállal szemben, és ők folyton csak elnyelték, mert ez volt a legtöbb amit kaphattak."
A törölt része a HSZ-emnek egy személyes vélemény volt amit neked intéztem, még discordon, mivel az üzenetem 3/4-ét onnan másoltam ki. A panaszkönyvhöz nem releváns az, hogy úgy gondolom, hogy nem tudsz objektív látás módot nyújtanu.
Teljesen objektívnek eljárás tudod hogy nézett volna ki? Ugyanúgy, ahogy már sokadjára leírtam. Az RP folytatódik onnan ahonnan le lett STOP-polva, Mert itt csak állítva lettek dolgok hogy az üldözés alatt ez meg az történt, bizonyítva semmi sem. Én azért tettem hozzá azt hogy mit, miért tettem és gondoltam úgy hogy ezaz eljárás lenne a megfelelő, mert úgy gondoltam hogy a játékos közösségnek is megkell értenie azt, hogyha egy ilyen eljárási forma elfogadásra kerül amit én tettem, akkor az milyen szempontokból van nézve.
Az hogy beidézted a korábbi eljárási formát sosem támogattam részét az üzenetemnek, az "???". Nem feltétlen értem mire akarsz vele utalni.
Hectoréknak volt egy autóker rablásuk még, két hete. Sorra fagyott ki mindenki, két RP stop történt kifagyás miatt, és egy azért mert az SD tiltott zónán használta a spike-ot.
Tök jó hogy akkor lettek RP újraindítások, meg a SPIKE-os rész törölve lett, de azon a tényen nem változtat, hogy egy autót se tudtak leadni, mert összesen 19 percet veszítettek ezzel, az RP stoppokkal, és ők semmilyen módon nem lett kompenzálva. Az eddigi eljárás csak a legálnak kedvezett, minden szempontból, én úgy döntöttem, hogy megpróbálok a múltkori eset után úgy eljárni a jelenlegi helyzetben, ahol mindkét félnek a lehető legjobban próbálom 50% - 50% esélyre csökkenteni. Amit elismerek, hogy az eljárásban hiba történt hogy a CP távolságával nem számoltam, de azzal is csak annyit értünk volna el, hogy a köztetek lévő távolságot csökkentettem volna.

Volt egyáltalán kiírva STOP amit mindenki látott? Ha igen, mikor?
[21:19:27] Admin 1 Feri: Autóker rablás, KÉK AUTÓ - Üldözés RP STOP!

Továbbra is kezelhető a panaszkönyv részemről, csak tovább és tovább van fejtegetve és három különböző módon van megfogalmazva ugyanaz a mondani való.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,978
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Érdekes magyarázatokat olvastam, vázolom az észrevételeinket vezetőségi szinten:
  • egy RP Stop lehet delayes, ezért nem hagyatkozhatunk a kiírásra minden esetben - Pontosan emiatt nem lehet sosem 2 szituációt összehasonlítani 100%-ban.
  • RP Stop esetén mindkét félnél felmérjük, hogy ki hol állt, hogy folytatásra onnan induljon minden és mindenki, ahol az adott probléma megtörtént (jelen esetben a crash) - Ezt mindig így csináljuk - és így is fogjuk -, pontosan azért, hogy ne legyenek félreértések vagy előnyök egyik fél részéről sem.
  • az illegál játékos rá is kérdezett PM-ben, hogy visszamenjen-e oda, ahol Hans kifagyott, de mégse történt meg ([2024-8-10 21:22:16] [PM] Maximilian Weissinger > @Hardin Lloyd: vissza menjek arra a helyre, vagy majd oda getelsz? - [2024-8-10 21:22:24] [PM] Hardin Lloyd > @Maximilian Weissinger: Maradj ahol vagy.)

Több lehetőséget is fel lehetett volna ajánlani:
- folytatni onnan ahol a crash történt, abból a távolságból, azokkal a feltételekkel
- ha ennyire szűkös volt a crash miatt az idő, akkor resetelni a rablást és újrázni attól a ponttól immáron több idővel a leadás miatt

Érvek amik egy ilyen esetben nem helyénvalóak:
- [2024-8-10 21:27:9] [PM] Hardin Lloyd > @Thomas Moore: A kifagyásoddal ő viszont 5-8 percet veszített a leadási idejéből, úgyhogy ezt a hátrányt most fairnek érzem. - Nem ő tehet róla, hogy kifagyott, ezáltal mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy onnan folytassák, ahol abbamaradt az üldözés.
- [2024-8-10 21:28:26] [PM] Hardin Lloyd > @Thomas Moore: Meg is állt az RP. Van bármi bizonyíték arról hogy pontosan hol tartózkodott? Én újra indítom onnan az RP-t szívesen ha erre megy ki. - Utána lett járva, hogy ki hol tartózkodott? Nem.
- [2024-8-10 21:29:2] [PM] Thomas Moore > @Hardin Lloyd: Bizonyíték? Végig mögötte voltam. Kérdezd meg őt, remélhetőleg nem hazudik.
[2024-8-10 21:29:28] [PM] Hardin Lloyd > @Thomas Moore: Megkérdezem hogy ő mit mond.
[2024-8-10 21:29:53] [PM] Hardin Lloyd > @Maximilian Weissinger: Az illetékes üldöző szeretné ha több előnye lenne a hozzád való üldözésben, a kifagyása miatt szerzet előnyod okán. Neked ez rendben lenne? - Nem a helyes kérdés lett feltéve, hanem olyan állítás lett reprezentálva, hogy "előnyre tenne szert". Milyen előnyre, ha ott volt mögötte vagy utána se lett járva egyáltalán, hogy ő hol volt? Akkor honnan vesszük magát az "előnyt"?

Az eddigi eljárás csak a legálnak kedvezett, minden szempontból, én úgy döntöttem, hogy megpróbálok a múltkori eset után úgy eljárni a jelenlegi helyzetben, ahol mindkét félnek a lehető legjobban próbálom 50% - 50% esélyre csökkenteni.

Erős kijelentés, hogy csak a legálnak kedvezett az eddigi eljárás. Leírtam a lehetőségeket, amiket fel se mértetek, nem is mérlegeltetek, hanem született egy döntés ahol nem volt 50-50% fair, mert már rég nem ott járt a leadandó jármű, ahol a crash pillanatában volt.

A panaszkönyv jogos, hiszen nem lett alaposan utánajárva az egész esetnek. A jövőben örülnék, ha nem ilyen indokok miatt születne egy döntés, hanem mindentől függetlenül objektív és ésszerű kivizsgálás történne. Ezt üzenem a rejtélyes 5-ös adminisztrátornak is, akinek nem lett felfedve a neve.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó