The Background Power

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:102
TCPQRFF.png

Az egész szervezetnek tömören a szerepe egy illegális bűnszervezet, mely minél jobban a háttérből próbál meg aktívan maradni az illegális életben. A vezetője egy teljesen legális beálítottságú nagyhatalmú személy a város nagyobb rendű rétegéből, ki minden illegális tevékenységet a háttérből figyel, és onnan is irányít az alatta lévő vezetői tagok segítségével. Ő információkat gyűjt, melyet továbbít az emberei felé, illetve teljesen kimaradva a többiek ügyeiből felmér a városban több lehetőséget is, illetve beruház olyanokra, ami pénzforrás lehetne számukra. A szervezet nincs nemzetiségek, bőrszin, és egyebek szerint kategorizálva. Bármilyen karakter hozható.
[A nagyfőnök egy akción sincs terepen, mindent külsősként szemlél végig]



XAk3kLV.png
Az egész szervezetnek egy összetettebb felépítése van, a lebukás veszélyének nehezitése érdekében. Nem egy szervezeti ág fog tevékenykedni az egészen belül, hanem 2 illetve egy külsős beszervezve. A kettőt továbbiakban jellemzem, képekkel kísérve, viszont a harmadik ágat nem szeretném lelőni késöbbi dolgainkra való tekintettel. Az első szervezeti ág a "Maffia" ág, illetve a második ága a "Motorosbanda". Mind a kettő ágnak van egy kirendelt vezetője, illetve nekik egy helyettesük ha valamelyik éppenséggel nem lenne játékközelben, akkor ő váltja fel a másikat. Van a nagyfőnök a családfa legtetején, őt csak az alvezetők ismerik, a szervezet többi tagja nem ismeri, nem kontaktál vele, illetve semmit se sejt róla a civil életben hogy ő irányítaná az egész háttérhatalmat. Az alvezetőkön keresztül kontaktálnak a szervezet tagjai a nagyfőnökkel, illetve ők viszik fel a híreket a piramis aljáról a felső szintre a kijelölt heti megbeszéléseken, melyek mindig máshol vannak, és más móddal van kihirdetve az alvezetők felé.
[Ergo heti meetingek, melyeken a nagyfőnök és az alfőnökök vesznek részt, és beszámolnak a hét történéseiről, illetve tervezgetnek]

N7Syj7R.png

  • Saját embereik karbantartása, velük állandó interaktálás, és ők segítése.
  • „Nagyfőnök” teljes diszkrécióban tartása, emberei előtt is csak Nagyfőnöknek szólítják.
  • Minden infó a megbeszélésekről, annak a tárgyáról és helyszíneiről csak rájuk tartozik, és magukban tartása, nem teljes részletezése.
  • Nagyfőnöknek tanácsok adása, balhék leszervezésében komolyabb szerepvállalás.
  • Külvilág felé egymás ismerésének letagadása, illetve egy helyen tartózkodás esetén egymás kerülése.
[Ők nem adnak ki a nagyfőnökről semmi infót, embereiknek azt titulálják hogy még ők se tudják száz százalékra hogy ki a nagyfőnök, illetve az ő szavaként járnak el feléjük]


RpsmU1D.png

  • A nagyobb balhék (Mint: ékszerboltrablás, bankrablás, túszejtés stb.) szervezése az ő irányításuk alatt áll.
  • Balhékban ők hackelnek, törnek széfet és intézik a piszkos munkát.
  • Főbb feladatok elvégzése. (Terep felmérés akár drónnal, menekülési terv alapos kidolgozása, kellő felszerelések járművek, fegyverek, ruhák, és minden másnak összegyűjtése).
  • A hálózat alatt futó cégek ügyeinek teljesen legális intézése.
  • Többi illegális, legális szervezettel való kapcsolat fent tartása
  • Illegális szervezettel: Illegál kaszinóban közös kártyapartykon kapcsolat fenttartás, információ szerzés
  • Többi illegális szervezettel való eseményen egy a többitől (motorosbanda) különálló szervezet titulálásának fenntartása.
  • Legális szervezettel: Ők segítése a mindennapi dolgokban, teljes egyetértés velük és szimpátia kialakítása.
Bővebben: PD-nek ételosztás, cégen belüli események szervezése és kapcsolatok kiépítése (Későbbi gyanúk elkerülése végett).

YEKW6sH.png
Telephely, ahol ők tevékenykednek. Ez a hely csak az alvezetők és embereinek megbeszélésre, összegyűlésére illetve a szervezet által nem kedvelt egyének eltávolítására szolgálna célt. A húsfeldolgozó üzem késöbb az elintézett egyént alaposan feldolgozva, belekeverve a többi húsba, bekonzervezve tovább árusítja a petshopnak mint állateledel, esetleg a kirendelt éttermeibe beviszi kisebb mennyiségben termékeibe belecsempészve. [Ez az ECG-től nyugatra helyezkedik el]
1jzHQ64.png
bxnhL9r.png

z5cWVRp.png


E699Sei.png

  • A maffia csoport által előírt tárgyak beszerzése (Járművek kiválasztása, fegyverek és tárak kiválasztása, beszerzése hogy mindenkinek elég legyen).
  • Balhékra túszok szerzése ha előírja a terv.
  • Balhékban ők figyelnek a rendre, illetve tárgyalnak a rendőrökkel ha kell.
  • Drogokkal való foglalkozás a termesztéstől a terítésig, akár más szervezetek felé akár saját célra.
  • A rablásból eredő bevétel (bank, ékszerbolt) tisztára mosása, eladása majd begyűjtése.
  • Illegális szervezettel: Illegál kaszinóban közös kártyapartykon kapcsolat fenttartás, információ szerzés.
  • A társszervezet tagjainak maximális letagadása még a partykon is (maffia hálózat).
Bővebben: Többi illegális szervezettel való eseményen egy a többitől (maffia) különálló szervezet titulálásának fenntartása.

YEKW6sH.png
Ez a telephely csak a nagyobb akciók utáni búvóhelyként szolgálna nekik, illetve egy saját bárt valahol még igényelnénk nekik.
hVqWgSA.png
QubPdi4.png
CieERbg.png


RAhfmWx.png

Erre a laborra azért lenne szükségünk, mert kiesik a városból, itt nyugodtan tevékenykedhetne a motorosbanda a saját illegális droghálózatának felépítésében. Bent el lenne rejtve egy droglabor, ahol gondosan nyugodtan intézhetné a saját tevékenységét a banda.
cEZyHbW.png

r1BX78I.png


PQeMoWe.png
Ez egy külsős hálózati ág, melyet nem szeretnék komolyabban részletezni, a késöbbi dolgok érdekében. A szerepük tömören csak annyi lenne, hogy a nagyobb akcióknál kívülről segítik elő a bent lévő szervezeti ágak sikerességét, és kintről próbálják manipulálni a veszélyforrásokat, illetve információt juttatnak be a bentlévő embereknek.

haTsfvE.png

  • Mind a kettő szervezeti ágban a kapcsolatépítés jelen van, így barátkozással, beajánlással lehetőség van bekerülni az adott szervezetbe.
  • Amelyik szervezeti ággal ismerkedik az adott személy, nyilván abba az ágba kerülhet be és vállalhat fő szerepet.
  • Későbbiekben ha nem érzi otthon magát a motorosbanda tagja, vezetőjén keresztül válthat át a másik szervezeti ágra, esetleg ezzel előre is léphet.
  • Ugyanígy a maffiánál, lefokozásképpen átkerülhet a motoroságra.
  • A szervezett illegális kártyapartikon nagy érdeklődés által késöbbiekben kapcsolatot építve szintén felkerülhet valamelyik ágba, amelyik felé nyit.

fRaEPtp.png

  • Rúni
  • Rogers5661
  • PuFFy
  • Félnótás (Licsikee)
  • DanilFy
  • Jimmy
  • DrJeppy
  • Ray
  • Krisztián
  • Pöcök
  • Illetve vannak akik még nem adták nevüket hozzá, de lehet igényt tartanának rá.


Rólam:
Sziasztok! 25 éves srác vagyok, 2010-es évek óta Rp-zek, úgy 13 lassan 14 éve. Akkori időszakban rengeteg illegális szervezetet vezettem az ottani szervereken (inkább az akkori színvonalhoz mért gettó rp-ket), viszont a 2014-es évek után már inkább visszavonultabb, civil Rp-ket játszottam. 2016-17-es időszakban AV-RP-n egy Latin gettó bandát vezettem, melynek sikere volt az akkori fülekből visszahallva. OneRp karrierem alatt legál életet folytattam mindvégig a szervernyitás óta, egy két kisebb belekóstolgatással az illegálba, de akkor se mint frakció. Jelenlegi karakterem már 3 éve megvan, elég hosszú karriert futott be a szerveren, és szeretném tovább vinni az ő történetét egy kisebb érdekességgel.
 
Utoljára szerkesztve:

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:102
Szia Sanyi! A karakterem már eleinte úgy indult 3 éve, hogy egy lázadó, állandóan bulizó, kicsapongó 46 éves kapuzárásis fickó, aki a pénznek él, állandóan felvág vele és szereti is mutatni. Akkoriban aki játszott vele az pontosan emlékezhet is rá hogy így is játszottam a szerepét. Majd mikor abbahagytam 1,5 évre a játékot, utána meghagytam őt csak megöregítettem, mert a története szerint abban az időben eléggé elhagyta magát, kaszinózott, drogoknak és alkoholnak élt, egész vagyonát eljátszotta, így eléggé lesüllyedt. Majd mikor most kijött a szarból, kezdi újra építeni a vagyonát és mégtöbbet akar. Illetve van egy meglátása is a dolgokkal kapcsolatban, rengeteg kapcsolata is van legális, illegális, és képesnek érezné magát egy ekkora szervezet megkezdéséhez. Ő járt rengeteget az illegál kaszinóba mikor volt a szerveren, üzletelt több illegális hálozattal is mikor jelen voltak, illetve rengeteg emberről tudott rengeteg háttér információt.
 

smashing machine

Haladó
Játékos
Üzenetek:20
Ario Stokes
A pályázat tökéletesen prezentálja a kis mondanivalót nagy kontextusban. Nem tudom felfogni, hogy ki az az ember akinek még eszébe jut ebben a precíz világban két komplementer színt összemosni egy teljes oldalon keresztül, ráadásul visszataszító árnyalatokban. De ez csak az én szubjekív véleményem. A leírásban mindent megtudunk az olyan tervekről, melyeket már ezerszer vázoltak az utóbbi években, és egy tizenkét éves gyerek is fejből feltudná sorolni őket ebben a sorrendben. A lényeges témákról -mint például a tagfelvétel megvalósulása, annak követelményei, a hierarchia rendszerről- konkrétan semmit sem lehet megtudni. A kardinális hiba, hogyha az ilyen projektek teljesednek ki a szerveren, azok visszalökik a közösséget a tizenhetes-tizennyolcas évekbe, ahol fontosabb volt a mennyiség, mint a minőség. Erre makulátlan példa a "Red-Handed" nevű jelenség, amelyet szintén az öt évvel ezelőtti 'szerepjáték világból' sikerült integrálni. Ha ez a cél, ám legyen, de valaki indokolja meg, hogy miért. És a legszomorúbb tény, hogy kicsit indiszkrét legyek; nem az a probléma, hogy egy ilyen félrelépés megvalósul, és támogatást szerez, hanem az, hogy ezt egy szerver adminisztrátor írta. Akit érdekel a bővebb kifejtés a pályázatbeli hibákról, szívesen megírom, bár szerintem szomorú lehet, ha valaki nem látja ebben saját szemeivel a kivetnivalót.
 
Utoljára szerkesztve:

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:102
Én véleményem szerint rossz oldalról közelíted meg a dolgokat. A pályázat lényegében, összesűrítve, tömörítve írja le egy maffia hálózat pontos működését. A 17-18-as években volt jellemző pont az hogy egy szerveren a maffia mindent maga intézett, majd egy ember elvezette a rendőröket a legfelsőbb rétegig és ennyi volt, mindenki tudott róluk mindent. Itt ennek a kiküszöbölése érdekében van felosztva több részre, illetve kiosztva a feladatok nem egy ágra, hanem többre, mint a valóságban is. Nem érzem feltétlen fontosnak azt hogy a bekerülés menetét, követelményeit illetve a többit részletezzem egy pályázatban, mert az már az In Game dolgokra vonatkozik, illetve nem a frakció fő részét mutatja be. Ennél jobban nem lehet bemutatni a projekt valósságát, hogy mire menne ki anélkül hogy lelőjjem már most a poént, illetve a már késöbbiekben tervezett terveket vele.
 

Zsizipizsi

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Én azt nem értem, hogy most Ti egyszerre két scriptre pályáztok mint egy baráti társaság? Ha ez meg is valósulna azzal Nektek meg lenne mindenetek, és konkrétan más frakciókkal semmi interakció nem lenne, hisz minek. És pont ez a baj a szerveren, hogy összeszokott régi baráti társaság kap egy frakciót vagy kettöt, és akiknek nincs öszeszokott társaságuk feleslegesen pályáznak hisz bukásra vannak itélve. Ezen a mentalitáson kéne változtatni.
 

Vilmos

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:105
Simon Khorozian
Én véleményem szerint rossz oldalról közelíted meg a dolgokat. A pályázat lényegében, összesűrítve, tömörítve írja le egy maffia hálózat pontos működését. A 17-18-as években volt jellemző pont az hogy egy szerveren a maffia mindent maga intézett, majd egy ember elvezette a rendőröket a legfelsőbb rétegig és ennyi volt, mindenki tudott róluk mindent. Itt ennek a kiküszöbölése érdekében van felosztva több részre, illetve kiosztva a feladatok nem egy ágra, hanem többre, mint a valóságban is. Nem érzem feltétlen fontosnak azt hogy a bekerülés menetét, követelményeit illetve a többit részletezzem egy pályázatban, mert az már az In Game dolgokra vonatkozik, illetve nem a frakció fő részét mutatja be. Ennél jobban nem lehet bemutatni a projekt valósságát, hogy mire menne ki anélkül hogy lelőjjem már most a poént, illetve a már késöbbiekben tervezett terveket vele.
Szia, itt ezzel csak az a probléma, hogy a motorosbanda és a maffia kettő teljesen különb szervezet, aminek az összevonása nem éppen kivitelezhető, maximum a motorosbanda dolgozhat a maffiának, de egyáltalán nem vonható össze az egész... Illetve kérdezem én, hogyha a lebukás elkerülésének érdekében lenne egy al-szervezet, akkor miért éppen a legfeltűnőbb opcióra esett választás? Szerintem itt az őszinte igazság az, hogy a csapat egyik felének motorosbandához van kedve a másiknak meg maffiához és mivel nincs elég tag, hogy kettő külön bűnszervezetet alakítsatok ezért egybevontátok, ami szerintem nonszensz mert realitását veszti az egész. Ez az egész tényleg a nagyon régi 17-18-as évekre utal vissza, egyáltalán azt nem tudom elképzelni, hogy egy maffia egyik fő szerepe, hogy lehet egy túszdráma meg egy bankrablás? Ezeket a dolgokat nagyon maximum egyszer csinálják meg életidejük alatt, hogy szerezzenek elég pénzt arra, hogy ott hagyják az egész ilyen típusú életet, nem pedig heti program...
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
3 éves karakterrel, akivel eddig a szerveren csak legáloztál semmi képen nem vehető komolyan a dolog. Ne haragudj. Friss CK a minimum.
Büfés, dj és politikus. Aztán maffia. Nem nem és nem.
 

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:102
Én azt nem értem, hogy most Ti egyszerre két scriptre pályáztok mint egy baráti társaság? Ha ez meg is valósulna azzal Nektek meg lenne mindenetek, és konkrétan más frakciókkal semmi interakció nem lenne, hisz minek. És pont ez a baj a szerveren, hogy összeszokott régi baráti társaság kap egy frakciót vagy kettöt, és akiknek nincs öszeszokott társaságuk feleslegesen pályáznak hisz bukásra vannak itélve. Ezen a mentalitáson kéne változtatni.
Nem feltétlen baráti társaságra alapul. A fix emberek között felsoroltak nem is mind ismerik egymást, illetve aki nincs a felsorolásban azok között is van akinek fogalma sincs a másikról. Interaktálnánk a többi frakcióval is, pont ezért lett megemlítve az illegális kaszinó része a dolognak, illetve megvan több helyen is említve hogy máshogy is lenne interakció velük. Akit azzal kapcsolatban bevonnánk hogy ő vigye azt a részt, őt pl szerintem csak én ismerem a felsoroltak közül.
Szia, itt ezzel csak az a probléma, hogy a motorosbanda és a maffia kettő teljesen különb szervezet, aminek az összevonása nem éppen kivitelezhető, maximum a motorosbanda dolgozhat a maffiának, de egyáltalán nem vonható össze az egész... Illetve kérdezem én, hogyha a lebukás elkerülésének érdekében lenne egy al-szervezet, akkor miért éppen a legfeltűnőbb opcióra esett választás? Szerintem itt az őszinte igazság az, hogy a csapat egyik felének motorosbandához van kedve a másiknak meg maffiához és mivel nincs elég tag, hogy kettő külön bűnszervezetet alakítsatok ezért egybevontátok, ami szerintem nonszensz mert realitását veszti az egész. Ez az egész tényleg a nagyon régi 17-18-as évekre utal vissza, egyáltalán azt nem tudom elképzelni, hogy egy maffia egyik fő szerepe, hogy lehet egy túszdráma meg egy bankrablás? Ezeket a dolgokat nagyon maximum egyszer csinálják meg életidejük alatt, hogy szerezzenek elég pénzt arra, hogy ott hagyják az egész ilyen típusú életet, nem pedig heti program...
A fent említett emberek az ötletem prezentálásáig nem is tudták hogy hogyan tervezem a dolgot kivitelezni, így hülyeségnek tartom azt a felvetést hogy egyik felének ehhez, másik felének ahhoz lenne kedve. :D A motorosrésze a maffia ágnak dolgozna, és nem maffiatagok lennének egyértelműen, maffia beosztáson. Teljesen külön lennének választva és kezelve a két ág, ezért is van a nagyfőnök, és az ő főnökük, akik egyeztetnek több megbeszélésen is a továbbiakról, és nem csak nézni mennek egymást hetente egyszer.

3 éves karakterrel, akivel eddig a szerveren csak legáloztál semmi képen nem vehető komolyan a dolog. Ne haragudj. Friss CK a minimum.
A karakter rengeteg illegális dologba bele volt folyva, de háttérből. A szerepre teljesen alkalmas lenne, mert senki nem sejt róla semmit, és tisztában is van rengeteg dologgal. Fegyverekkel bizniszelt, drogokkal is kereskedett, illetve tartotta több illegális szervezettel is a kapcsolatot a régebbi időkben, így rálátása is van valamilyen szinten. A megvalósításra pedig senki se születik bele, mindenki saját maga osztja a lapjait és teljesen 0-ról indít egy karriert, épít fel egy ilyen téren.
 

Vilmos

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:105
Simon Khorozian
Nem feltétlen baráti társaságra alapul. A fix emberek között felsoroltak nem is mind ismerik egymást, illetve aki nincs a felsorolásban azok között is van akinek fogalma sincs a másikról. Interaktálnánk a többi frakcióval is, pont ezért lett megemlítve az illegális kaszinó része a dolognak, illetve megvan több helyen is említve hogy máshogy is lenne interakció velük. Akit azzal kapcsolatban bevonnánk hogy ő vigye azt a részt, őt pl szerintem csak én ismerem a felsoroltak közül.

A fent említett emberek az ötletem prezentálásáig nem is tudták hogy hogyan tervezem a dolgot kivitelezni, így hülyeségnek tartom azt a felvetést hogy egyik felének ehhez, másik felének ahhoz lenne kedve. :D A motorosrésze a maffia ágnak dolgozna, és nem maffiatagok lennének egyértelműen, maffia beosztáson. Teljesen külön lennének választva és kezelve a két ág, ezért is van a nagyfőnök, és az ő főnökük, akik egyeztetnek több megbeszélésen is a továbbiakról, és nem csak nézni mennek egymást hetente egyszer.


A karakter rengeteg illegális dologba bele volt folyva, de háttérből. A szerepre teljesen alkalmas lenne, mert senki nem sejt róla semmit, és tisztában is van rengeteg dologgal. Fegyverekkel bizniszelt, drogokkal is kereskedett, illetve tartotta több illegális szervezettel is a kapcsolatot a régebbi időkben, így rálátása is van valamilyen szinten. A megvalósításra pedig senki se születik bele, mindenki saját maga osztja a lapjait és teljesen 0-ról indít egy karriert, épít fel egy ilyen téren.
Arra még mindig nem kaptam választ, hogy miért pont a legfeltűnőbb al-formátumra esett a választás, mint lebukás elkerülése végett... Tehát, mindenhova viselik mellényeiket, amiken majdnem minden információ fel van tüntetve róluk. Másrészt pedig, az milyen elképzelés, hogy többszörös nagyobb rablások? Ahogy érveltem fentebb is, ezt általában egyszer szokták elsütni az emberek egész életidejük alatt, nem éppen reális, hogy egy bűnszervezet arra alapul, hogy majdnem hetente ilyeneket visz véghez. Hasonló attrakciók, mint túszdráma és bankrablás nem kis figyelmet vonzanak, ezért sem érzem benne a valóságot.
 

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:102
Ha tisztában vagy egy motorosbanda, klub működésével, akkor tudhatod azt is hogy egy nagyobb illegális tevékenységen sem viselik a badget, illetve semmit se ami elvezethetné a rendőröket hozzájuk. Nem említettem a pályázatban sehol sem hogy rendszeres, többszörös rablás lenne, csak hogy ha esély van rá akkor megvalósulhat.
 

Razor

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:63
Zhaire Malone
Elég "egyedi" ötlet, kár, hogy már 2018-ban is ezt hittük... Már akkor sem volt az.

Több sebből vérzik amiket itt leírtál, legszomorúbb, hogy ráadásul Adminisztrátor is vagy és semmit mondó érvekkel reflektálsz egy jó meglátásra.
A 17-18-as években volt jellemző pont az hogy egy szerveren a maffia mindent maga intézett, majd egy ember elvezette a rendőröket a legfelsőbb rétegig és ennyi volt
Erre pedig saját példámmal érvelnék. 2019. jan. 5.-én történt az eset ahol egy FÉL ÉVES beépülés után buktattak le minket, akkoriban ugyan ezt a rendszert képviseltük mint LCN egy másik játékszerveren. És ott is csak engem kaptak el mint frakció leader, a frakció tulajdonosra semmit nem tudtak bizonyítani... Ennyit erről.
 

Vilmos

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:105
Simon Khorozian
Ha tisztában vagy egy motorosbanda, klub működésével, akkor tudhatod azt is hogy egy nagyobb illegális tevékenységen sem viselik a badget, illetve semmit se ami elvezethetné a rendőröket hozzájuk. Nem említettem a pályázatban sehol sem hogy rendszeres, többszörös rablás lenne, csak hogy ha esély van rá akkor megvalósulhat.
Tisztában vagyok vele hogy működik, de erre ne is térjünk vissza, mert attól független, hogy nem viselik a badgeket éppen akkor, de a napnak minden másik órájában pedig igen. És de éppen említetted, hogy többszörös rablás lenne, mert úgy írtad le a "SZERVEZET LEÍRÁSA"-nál, hogy nagy balhék irányítása. Mivel a szervezet leírása pont alatt található, nekem az jött le, hogy nem éppen említenél meg egy szökő évente végbevitt bevételi forrást, ha már többesszámba raktad.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó