Területfoglalással (CTF) kapcsolatos módosítási előterjesztés

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Niko Mohamad/𝘬𝘳𝘦𝘬𝘰𝘳#8740 «

Ötleted leírása

»
A területfoglalási idő ámbár nincs a jelenleg érvényben lévő szerver szabályzatban feltüntetve, viszont iratlan szabályzat alapján ez az időszak 19:00 és 20:00 közötti időszakra tehető hétfőn és csütörtökön.
A területi NPC-nél pontokért cserébe beváltott tárgyakért és pénzért, bármikor megtehető e megjelölt időszakon kívül.
Javaslom, hogy a területi NPC-nél kizárólag a foglalás ideje alatt lehessen pontokat szerezni. Ez vonatkozik a területet birtokló és foglaló félre is.

Temérdek alkalom van arra, hogy a területet birtokló felek valóban védik a területüket, viszont egy foglaló fél nem jelenik meg a zónákban.
Ez azért fordul elő, mert a területfoglalási időn kívül már beváltották pontjaikat, ami sokkal magasabb lett a birtokló féltől.
Unfear a jelenleg működő rendszer, így ez módosításra szorul.

«


Csatolmányok

» Nincs és nem szükséges «

Egyéb megjegyzések

» Nincs további megjegyzésem. «



 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Ez telibe ugyanez az ötlet volt, nem véletlenül változtattak rajta anno, maga a területfoglalósdi végtelen adminügyet szül, ami senkinek sem jó. RP-t jelenleg is tudsz generálni abból, ha elveszítesz egy területet, jobb esetben.
De azt, hogy a birtokló is csak az utolsó egy órában pakolhasson, teljes mértékben ellenzem, bárhonnan is közelítem meg.

edit: A jelenlegi rendszer arra jó, hogy vigye ki a pénzt, tárgyakat a szerverről, hiszen nem tudhatod, mennyit kell belepakolnod ahhoz, hogy a tiéd legyen. Ez a szerver gazdaságát tekintve pedig csak jó dolog.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
De azt, hogy a birtokló is csak az utolsó egy órában pakolhasson, teljes mértékben ellenzem, bárhonnan is közelítem meg.
Ez így fear, ahogy leírtam.

De ha a személyes véleményem szükséges ehhez, akkor abszolút feleslegesnek találom ezt az egész rendszert.
A javaslatomat pedig vedd egy közvetítésnek, hogy milyen visszajelzések érkeznek abból a frakcióból, amiben jelenleg benne vagyok.

... maga a területfoglalósdi végtelen adminügyet szül, ami senkinek sem jó. RP-t jelenleg is tudsz generálni abból, ha elveszítesz egy területet, jobb esetben.
Nem túlzottan lehet belőle véleményem szerint RP-t alakítani, mert az egész olyan, mint egy BF CTF játékmód.

edit: A jelenlegi rendszer arra jó, hogy vigye ki a pénzt, tárgyakat a szerverről, hiszen nem tudhatod, mennyit kell belepakolnod ahhoz, hogy a tiéd legyen. Ez a szerver gazdaságát tekintve pedig csak jó dolog.
Megértem, viszont az ötletem nem az ellen szól, hogy ily' módon történjen a 'gazdaság elősegítése' programkeret.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Nem túlzottan lehet belőle véleményem szerint RP-t alakítani, mert az egész olyan, mint egy BF CTF játékmód.
Én nem magáról a terület foglalás scriptről beszélek, hanem a következményeiről annak, hogy elveszíted a befolyásod a területen. Megfigyelhetsz dolgokat, nyomozhatsz ésatöbbi.
A javaslatomat pedig vedd egy közvetítésnek, hogy milyen visszajelzések érkeznek abból a frakcióból, amiben jelenleg benne vagyok.
A te neved színesebb mint az övék, vagy miért kell közvetíteni más szavát? Jobban üt?

Egyébiránt én nem kívánom magamnak azt a fejfájást, amit a sorozatos adminügyek okoznának ebből a felesleges darálásból adódóan.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Szia Krekor. Az ötlet tetszik, ugyanakkor nem látom értelmét a "mindent is scriptel megoldani" elvnek. Személy szerint Mi sosem "védtük" se a labort, se az NPCket, de ugyanennyire nem is kempeltük egyiket sem. Igen, az NPC-ben látod, hogy kinek a területe és azt is tudod, hogy meddig lesz az övé. (mivel ugye hétfő csüt. a foglalás)
Ha be akarja foglalni, akkor miért kellene csak 1 órára korlátozni azt, hogy milliókkal keresgesse az NPC-t?(Ami nem is 100%, hogy lespawnol, mint utóbb kiderült..) Nem beszélve mondjuk a dolgozó emberekről, akik nem tudnak 0-24 fentlenni, neadjisten, napi 2-3 óra jut a szerverre? Igen, miért akar mindent egyedül csinálni? (!?) Lehetséges, hogy van egy rendszere, amit még nem osztott meg senkivel, vagy nincs olyan személy, akire rá merné ezt bízni. Bármi lehet, sok a feltételezés benne, de vizsgáld meg kérlek ezt az oldalt is.

Nem gondolom fear-nek, de fairnek főleg nem, ha lekorlátozod egy órára azt, hogy az adott frakció mikor mehet oda és foglalhat magának területet.
Hirtelen sok lett az illegál frakció és nem marad hely? Pont ez a lényeg, harcolni a területért. Vannak olyan frakciók, ahol rendesen világvégének élik meg, ha elvesztik a területet. Hidd el, jó ez. Esetleg egy leírást lehetne erről is készíteni, hogy mit mikor merre, valamint ahogy írtad, belefoglalva nincs a szerverszabályzatban (?), ezt is bele lehet(ne) írni, bár nem látom értelmét.

Egy civil nem sokat fog azzal foglakozni, hogy most melyik területen van. Amióta kikerült a DM zóna, már nem számít, ki merre jár.. Ha elviszik, elvitték, 150k-ig! Nemzetin lesz túsz? Nabummm, lehet még kedvet is kap az illegálhoz. :)

Amit pedig Bálint írt, azzal sem lett volna gond, igaz ennek hatására változott egy-két dolog. Érdemes lehet onnan is csemegézni pár dolgot, függetlenül attól, hogy az a téma már lezárásra került-e vagy sem.

Írnék még sokmindent, de nem lehet. Reméljük, megfelelő lesz minden frakciónak a döntés, amely ezzel az ötlettel kapcsolatban születik 🤝
 
Utoljára szerkesztve:

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Kettős érzéseim vannak az ötleteddel kapcsolatba. Vannak benne nagyon jó ötletek, viszont amióta nem látjuk, hogy másik frakció mennyi pontot rakott bele, szerintem innentől kezd izgalmas lenni a történet. Ki tudtok egy plusz rp szituációt alakítani, az NPC-k megfigyelésével. Ha visszaemlékszel, kb két hete is ez volt, mikor az NPC-hez mentem, és egy kezdőt oda állítottatok az NPC mellé. (Nem azt mondom, hogy feszt campeljeketek)
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
és egy kezdőt oda állítottatok az NPC mellé. (Nem azt mondom, hogy feszt campeljeketek)
Igen, oda állítottuk az ismerősünket (féltünk, hogy hülyeséget csinál) a területfoglalás idején, ami továbbra is 19:00 és 20:00 közötti időszak hétfőn, illetve csütörtökön. A területi NPC kezelési módja jelen hivatalos álláspont alapján a kezelési módja OOC. Tehát még mindig nem látom a benne rejlő élményekkel teli szcenáriókat. Fentebb említettem már, hogy számomra ez az egész rendszerről mi az én személyes véleményem.

Köszönöm mindazoknak, akik próbálnak meggyőzni érveikkel. Teljesen felesleges nekem ecsetelni, hogy ez miért jó, mivel alapvetően én nem használom ezt a rendszert és legszívesebben egy az egyben megszüntetném a rendszer müködését. A frakcióm véleményét és kétségeit közvetítettem az én szavaimmal megfogalmazva.

Szóval nagy örömmel fogadnám, ha nem hozzám szólna honnan, miképpen lehetne ‘csemegézni’. Nem én vagyok a döntéshozó és megvalósító.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Nekünk mindegy szerintem.
Mi nem megyünk területre, alapból idegelő az, hogy belenyomsz x összeget, nem látod mennyit rak be a másik majd bukod az egészet, úgy hogy illegálba aki nem farmolja a pénzt, nagyon nem tud pénzhez jutni másképp. Szóval mi nekünk ez offos.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Nekünk mindegy szerintem.
Mi nem megyünk területre, alapból idegelő az, hogy belenyomsz x összeget, nem látod mennyit rak be a másik majd bukod az egészet, úgy hogy illegálba aki nem farmolja a pénzt, nagyon nem tud pénzhez jutni másképp. Szóval mi nekünk ez offos.
Ez pont azért lenne jó hogy megtudd védeni a területed ne a gazdagabb legyen méggazdagabb.
Ha pedig erősebbek voltak akkor használtak kis resurce-ot és volt “támadás” a területen nem csak hajnali 3-kor megpakolták az NPC-t.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ez pont azért lenne jó hogy megtudd védeni a területed ne a gazdagabb legyen méggazdagabb.
Ha pedig erősebbek voltak akkor használtak kis resurce-ot és volt “támadás” a területen nem csak hajnali 3-kor megpakolták az NPC-t.
Összességeben én támogatom, valószínűleg harcok lesznek, de ez a terület lényege. Azért IRL sincs az, hogy jajj le fizetem a valakit és enyém a terület hanem ott ilyenkor területharcok alakulnak ki. Lövöldözéssel jár? Igen. Baj ez? Miért? El nem tudom képzelni, hogy IRL az utcán egymásnak megy két banda egy területért és azt megbeszélik, hogy jó ebben a hónapban tiétek a terület, de a másik hónapban mi jövünk. Nincs ilyen, nincs kegyelem, akkor véres leszámolások vannak. Szóval legyen harc és jöjjön be ez a rendszer. Jön a PD? Nem baj nekik is kell az izgalom. Amikor itt mellettünk volt egy terület harc abból tudtunk RP-t generálni, még ha törölték is.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Összességeben én támogatom, valószínűleg harcok lesznek, de ez a terület lényege. Azért IRL sincs az, hogy jajj le fizetem a valakit és enyém a terület hanem ott ilyenkor területharcok alakulnak ki. Lövöldözéssel jár? Igen. Baj ez? Miért? El nem tudom képzelni, hogy IRL az utcán egymásnak megy két banda egy területért és azt megbeszélik, hogy jó ebben a hónapban tiétek a terület, de a másik hónapban mi jövünk. Nincs ilyen, nincs kegyelem, akkor véres leszámolások vannak. Szóval legyen harc és jöjjön be ez a rendszer. Jön a PD? Nem baj nekik is kell az izgalom. Amikor itt mellettünk volt egy terület harc abból tudtunk RP-t generálni, még ha törölték is.
Ha ennyire ugy allunk hozza, hogy legyen mindig kotelezo lovoldozes, akkor szerintem engedjuk el azt a szabalyt, hogy a pd ne szalhasson be ezekbe a csetepatekba es ne nyomozhasson.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ha ennyire ugy allunk hozza, hogy legyen mindig kotelezo lovoldozes, akkor szerintem engedjuk el azt a szabalyt, hogy a pd ne szalhasson be ezekbe a csetepatekba es ne nyomozhasson.
Szerintem is engedjük el ezt a szabályt a PD vegyen részt benne mindenképp, csak ne helikopterrel jöjjön, hanem egy speciális alakulat legyen erre a célra.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
es ne nyomozhasson.
A nyomozás eddig se volt tiltva, nem tudom ezt honnan vettétek, de már nem először merült fel. A múltkori Attesszal történt beszélgetésig egyszer nem merült fel a PD részéről a nyomozással kapcsolatos kérdés. Egyedül az van "tiltva", hogy ne vegyetek részt az ottani akcióban, mert megbillentheti a viszonyokat a két fél között. (igen, volt rá példa, hogy X azért hívta ki a PD-t, hogy helyettük végezzék el a piszkos munkát és "darálja" ki Y-t)
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó