Temetkezés mint RP munka.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Enzo Santoro/3sm4rt«

Ötleted leírása

» Szeretnénk megalapítani a szerveren egy új rp lehetőséget ami nem más mint egy temetkezési vállalat. Mikor valaki úgy dönt, hogy nem tud már kihozni többet az adott szerepéből és ahhoz folyamodik ,hogy CK-t írjon rá annak meg szeretnénk adni a végtisztességet. Szeretnénk kicsit összekötni a szerveren működő GOV-ot Kórházat és a PD-t is. Mikor valaki CK-t kér és nem csak elutaztatja a karaktert, akkor a testhez ugye kimenni a PD, megvizsgálni ,hogy gyilkosság vagy egyéb dolog történt e, ezt követően a test bekerülne a Kórházba ahol alaposabban át tudnák vizsgálni a testet, Majd a GOV megírná a halotti bizonyítványát a karakterednek.Ezt követően kapnánk mi meg a tested, és szerveznénk meg neki a ceremóniát, és a temetést. (A halotti bizonyítványról már készítettem egy mintát is amit csatolok). Így nem csak egyszerűen eltűnne a karaktered, hanem 4 másik szervezetnek is adna egy kis tennivalót.Ez ugyan úgy működne civilek és Legális frakció tagoknál is, viszont szeretnénk ha az Illegál tagok se csak úgy eltűnnének. Itt jön a fekete oldala a temetkezésnek, ha egy illegál banda keresi fel őket (több pénzért) de azokat a hullákat is eltüntetnék kérdezősködés nélkül. Mivel nem szeretnénk a munkásainkat ingyen dolgoztatni, így a legális temetésnek 20.000$ lenne az ára, az illegálisnak 40.000$ emellett minden lövöldözésből/balesetből (anim halál) száramzó halálesetekkor a betegbiztosító 1000$ folyosítana a számlánkra.Amennyiben ti is látjátok ebbe a lehetőséget, és nem sajnáljátok rá a keretet úgy gondolkodtunk egy HAVI 10.000$ os adón, temető fentartási hozzájárulást cimen, ezért cserébe minden héten 1x karban lenne tartva Los Santos temetője RPsen. (fű nyirás, seprés, sirkő tisztitás, növények gondozása) élményképekkel bizonyítva (Persze ez a díjszabás mindenkire vonatkozna, saját tagokra is!!) «


Csatolmányok

» https://cdn.discordapp.com/attachments/1146495004479594557/1152677302417772645/HalottiKivonatSargas.jpg«
 

Olajos

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
Oliver Banks
Ez egy tök jó elképzelés, de szerintem ezt egy NS frakcióként is tudnátok működtetni rendesen a megfelelő RP-vel, nem feltétlen szükséges ehhez ennyi script. Szerintem az említett frakciók is vevők lennének erre, de ettől függetlenül támogatom az ötletet.
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:190
Eugene Miller
Szia! Az ötlet maga nagyon jó, és kreatív. Szép eseményeket lehet kihozni belőle, és tökéletes mellékmunka, de akár egy illegális frakciónak is megfelelő fedőcég. Azonban van néhány pont, ami annyira nem tetszett.

Ezt követően kapnánk mi meg a tested, és szerveznénk meg neki a ceremóniát, és a temetést.

Ehhez elég sok erőfeszítés kell, hogy ilyen szinten meg legyen szervezve. A több frakció megmozgatása magával vonja azt a faktort, hogy mindegyik frakcióban nagyjából egy időben (vagy kicsi csúszással) legyenek fent.

ha egy illegál banda keresi fel őket (több pénzért) de azokat a hullákat is eltüntetnék kérdezősködés nélkül.

Alapvetően jelenleg úgy működik ez a hullázás dolog, hogy nem vesszük RP-be a nevet. Nyilván, ha az ellenkezője lenne, akkor minden alkalommal CK-ra kerülne a karakter, amit valljuk be, mindenképp el akarunk kerülni. Na ha most mindegyik hullának halotti anyakönyvet állítunk ki, akkor mindenkit CK-zni kellene? Mivel kerülnétek el az MG szituációját, hogy ez a "kérdezősködés nélküli" dolog ne abból álljon, hogy csak úgy szemet hunynátok?

emellett minden lövöldözésből/balesetből (anim halál) száramzó halálesetekkor a betegbiztosító 1000$ folyosítana a számlánkra.

Ezt milyen jogon? Ha arra gondolsz, hogy azért, mert az utcáról ti takarítanátok el a hullákat, akkor az szerintem nagyon nem, mert ezért van az MD-nek CORONER egysége. Másrészt pedig elég hamar megduzzadna az a bankszámla.

Amennyiben ti is látjátok ebbe a lehetőséget, és nem sajnáljátok rá a keretet úgy gondolkodtunk egy HAVI 10.000$ os adón, temető fentartási hozzájárulást cimen, ezért cserébe minden héten 1x karban lenne tartva Los Santos temetője RPsen.

Ezzel egyáltalán nem tudok érvényesülni. Mi a garancia arra, hogy a rendetétel nem csak egy "/me megfogja a gereblyét és összegereblyézik" lesz? A GOV adhat ki erre támogatást, mivel valószínűleg ők lennének a fenntartótok, hisz a temetők nem magánszemélyek kezében vannak. Itt szerintem kicsit megslisszant a gondolatmenet.


Érzek egy kis pénzszerző fókuszt az ötletben így a végére érve, de ha ezt meg tudod cáfolni, akkor meg egy remek RP lehetőség kerekedhet ki belőle.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:673
Dexter Sosa
Próbáld meg megvalósítani. Így meglátod, hogy mennyi érdeklődés van az ilyenre. Én nem tudom elképzelni, hogy ez valaha is működne, de ne legyen igazam. Jelen helyzetben ezt tökéletesen meg lehet csinálni, nem kell semmi script hozzá.
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
Szia! Az ötlet maga nagyon jó, és kreatív. Szép eseményeket lehet kihozni belőle, és tökéletes mellékmunka, de akár egy illegális frakciónak is megfelelő fedőcég. Azonban van néhány pont, ami annyira nem tetszett.
Alapvetően ez egy NS frakció fedőcége lenne.Így alapból nem várjuk el a plusz scriptet. RP alapon menne minden, akár megbízásonként.
Ehhez elég sok erőfeszítés kell, hogy ilyen szinten meg legyen szervezve. A több frakció megmozgatása magával vonja azt a faktort, hogy mindegyik frakcióban nagyjából egy időben (vagy kicsi csúszással) legyenek fent.
Nem kell 1 óra alatt lezavarni egy ilyen dolgot, mikor megtörténik a CK és a személy szeretné ennek a lebonyolítását akkor akár 1-2 nap is lehet ennek a véghezvitele. Mikor én CK-ztam kb 1 hétig volt a karakterem teste a hullaházba.
Alapvetően jelenleg úgy működik ez a hullázás dolog, hogy nem vesszük RP-be a nevet. Nyilván, ha az ellenkezője lenne, akkor minden alkalommal CK-ra kerülne a karakter, amit valljuk be, mindenképp el akarunk kerülni. Na ha most mindegyik hullának halotti anyakönyvet állítunk ki, akkor mindenkit CK-zni kellene? Mivel kerülnétek el az MG szituációját, hogy ez a "kérdezősködés nélküli" dolog ne abból álljon, hogy csak úgy szemet hunynátok?
A halotti bizonyítvány csak és kizárólag CK esetében lenne kiállítva, nem minden halál esetkor. Ha minden halál esetkor ki kéne állítani egy ilyet naptól estig csak ezt írnánk.
Ezt milyen jogon? Ha arra gondolsz, hogy azért, mert az utcáról ti takarítanátok el a hullákat, akkor az szerintem nagyon nem, mert ezért van az MD-nek CORONER egysége. Másrészt pedig elég hamar megduzzadna az a bankszámla.
A pénzügyi részét igazából 2 oldalról közelítjük meg, az első az ott dolgozók fizetése, amit nem kötnénk szinthez, így egy már rp szituáció keretein belül kereshetnék vagyonukat a friss szerverlakók, és nem csak buszozással és társai. Ennek az egésznek a lebonyolítása nem 1 órás folyamat, és ha "sírásó" fizetésekkel számolnánk az óránkéti 8000 is elég sokra tud kijönni.
Ezzel egyáltalán nem tudok érvényesülni. Mi a garancia arra, hogy a rendetétel nem csak egy "/me megfogja a gereblyét és összegereblyézik" lesz? A GOV adhat ki erre támogatást, mivel valószínűleg ők lennének a fenntartótok, hisz a temetők nem magánszemélyek kezében vannak. Itt szerintem kicsit megslisszant a gondolatmenet.
Ahogy említettem is a végén, mindenről szépen vezetni fogunk élményképeket a fórumon, elkerülvén ezt a
/me megfogja a gereblyét és összegereblyézik"
De akár ezt a napot kitűzhetjük a héten egy fix napnak és látogatható lesz az "esemény".
Nem a pénz mozgatja ezt az ötlet, viszont ahogy fentebb is írtam ez egy fedő cég lenne az NS frakciónk alatt. Amivel kicsit megmozgatnánk a jelenlevő frakciókat, és akár jó új szövetségeket is ki tudunk alakítani.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:819
Én azt mondom NS-ként ez nagyon jól müködhet. Viszont opcionálisan a CK-zó játékosok kérhetik, vagy ahol volt komolyabb rp szál, hogy a karakternek meg akarják adni a végtisztességet. Egy temetkezési vállalatot simán meglehet oldani. Jellenleg a szerveren úgy néz ki a helyzet. Bejelentés hogy holtest van, Coroner kimegy megnézi a sérüléseket, ha olyan átadja a PD-nek a helyet. Ezek az alap rp-k megvannak. Ha valaki ckzna, akár autóbaleset vagy hegyibaleset stb.... Letudja beszélni az RP-t az érintett szervezetekkel, akik nyitottak erre. Viszont az ötlet temetővel kapcsolatos részét nem támogatom,
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:79
Chase Dalton
Én azt mondom NS-ként ez nagyon jól müködhet. Viszont opcionálisan a CK-zó játékosok kérhetik, vagy ahol volt komolyabb rp szál, hogy a karakternek meg akarják adni a végtisztességet. Egy temetkezési vállalatot simán meglehet oldani. Jellenleg a szerveren úgy néz ki a helyzet. Bejelentés hogy holtest van, Coroner kimegy megnézi a sérüléseket, ha olyan átadja a PD-nek a helyet. Ezek az alap rp-k megvannak. Ha valaki ckzna, akár autóbaleset vagy hegyibaleset stb.... Letudja beszélni az RP-t az érintett szervezetekkel, akik nyitottak erre. Viszont az ötlet temetővel kapcsolatos részét nem támogatom,
Igazság szerint a temetői ötlet a most megszavazott szemétszállítási tövényjavaslat mentén fogalmazódott meg. Ugyan úgy egy Rp-ért fizetnek a cég ileltve szórakozóhelyek havi szinten 15-30.000 $-t.
 

Srilanka

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
-
Szerintem ez egy elég színes és egyedi ötlet. Adna egy RP-t az említett frakcióknak, és a CK se csak úgy megtörténne. Támogatom.
Ha valakit Bandából / Maffiából ck-zak vagy esetlegesen életfogytiglanos életbüntetést kap remek lehetőség lenne ez az opció... Hogy a szó szoros értelemben a "karakter" el legyen temetve
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó