Több karakteres rendszer megvalósítása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Ryan Leavey / doctorjuan «

Ötleted leírása

» Több karakteres rendszer behozatala a ONERP szerepjáték szerverére. Indoklások, előnyök, miért érzem szükségesnek a rendszer kifejlesztését és megvalósítását.


A rendszer fontossága a mostani helyzetben: A jelenlegi egy karakteres rendszerrel korlátozva vannak a játékosok, hiába van sokaknak jó és hasznos ötlete karakter- frakció- szerepjáték tekintetében. Mivel csak egy karaktert birtokolhat ezért ezeknek a nagy része vagy várat magára, vagy a feledésbe merül amiért a jelenlegi karakterének a történetébe nem fér bele. Sokszor túlságosan is illúzióromboló lenne ha a meglévő karakterével egy olyan döntést hozna amivel befolyásolná az egész történetét. (Rövid és érthető példákkal statuálva: Ryan Leavey Police Officer szerepében játszódik, kitűzött céljai között szerepel, hogy nyomozásokat folytasson. Ryan Leavey szerepéhez ezáltal nem nem köthető az, hogy Rancho utcáján egy latin-amerikai környéken részese legyen egy utcai bandának az életének.)

A szerver életében jelenleg főleg a civil élet, valamint a legális frakciókban való időtöltés az ami vonzza a játékosokat éppen emiatt a szerver illegális oldala haldokló félben van. Sorra szűnnek meg illegális frakciók, valamint az a maroknyi létszámú játékos aki még benne van ebben a körben újra ugyanazokat a köröket járja csak másik frakcióban. Az elmúlt hetek, vagy hónapok tapasztalatából kiindulva hiába szeretem az aktuális karakteremmel való szerepjátékot, hogyha a társaság akikkel együtt játszok éppen nem ér rá akkor halott teljesen minden lehetőségem amivel a karakterem életét előrébb vihetném.
Ilyen helyzetekben tökéletes lehetőséget nyújtana ha feltudnék lépni egy másik karakteremre, és az egyenruhát lecserélve belebújhatnék egy bandatag szerepébe, vagy szelhetném az utakat két keréken egy bőrmellénnyel magamon. Ismerek olyan embereket akik az aktuális karakterükkel azért nem járnak fel a szerverre, mert a barátai éppen valami mást csinálnak az adott időszakban. Nincs kedvük azért fellépni, hogy üres köröket tegyenek a városban. Emiatt érzem fontosnak, és prioritásban előrébb valónak, hogy a ONERP szerver játékosai ne csak egy, hanem több karakterrel is rendelkezhessenek.

A rendszer előnyei: A játékosok egyszerre több ötletüket is megtudnák valósítani, ezzel színesítve a szervernek az életét és akár a szituációk növelését érhetnénk el azzal, hogy engedjük Őket, hogy több karakterrel rendelkezzenek.
Újból több utcai banda, maffia kerülhet létrehozásra azzal, hogy a jelenlegi karakterük mellett lehetőségük lenne ahhoz, hogy egy másik szerepet is felvehessenek.
Bizniszek, üzletek kerülhetnek megvalósításra azzal, hogy nincsenek a jelenlegi karakterükhöz kötve. (Például hiába birtokolja valaki egy előző karakteréből a Bahamast, ha a jelenlegi karakterének a történetébe és életébe nem fér bele, hogy vezetve legyen a hely.)
Növelheti a fentlévő játékosoknak a számát azzal, hogy az adott játékosnak már nem kell másokra várnia. (Korábban említett probléma)

A rendszerrel való egyéb ötletek, és leírások: Érthető amiért vannak akik szabályszegéstől félnek, viszont ezek a szabálytalanságok kiküszöbölhetőek lehetnek azzal, ha minden alkalommal az új karakternek a létrehozásakor indoklást kell benyújtania az adott játékosnak az új karakternek az okáról, és terveiről. Érhető, hogy vannak akik attól félnek, hogy a játékosok MG-t fognak használni amiért a másik karakterükkel olyan információkhoz jutnak amiket a második számú karakterükkel nem tudhatnak. Viszont ha örökre megmarad bennünk ez a félelem akkor szervert nyitni is kár, hiszen a lehetősége akkor is fentáll annak, hogy mások szabálytalanságot fognak elkövetni amikor csak egy karakterrel rendelkeznek. Ha nem adjuk meg a bizalmat a játékosoknak, akkor sose tudhatjuk meg, hogy ez valóban problémát jelentene-e (nem).
A kiemelt karaktereknél adminisztrációs figyeléssel is lehetne kísérni, hogy az adott játékos nem-e használ fel olyan információkat amikhez a másik karakterével nem jutna hozzá.
«

Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Százszónak is egy a vége, a játékosok örömmel fogadnák ha a jelenlegi karakterük mellett vezethetnének több másik karaktert is, ezzel több lehetőséget biztosítva maguknak és a szórakozásuknak. Hiszen azért játszunk végsősoron, hogy szórakozzunk és jól érezzük magunkat. «



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Támogatom, viszont ezt először fixen egy teszt fázisban vezetném be. Pár embernek "aktiválni", velük tesztelni a rendszer előnyeit és hátrányait, mire érdemes és kell figyelni, ha egy ilyen rendszer bevezetésre kerül. Hisz ezt szabályozni is kell majd valamilyen úton módon.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Kell és kellett volna már egy ideje. Régen azzal lett vétózva a dolog, hogy sok lenne az MG meg a vagyon mozgás. Breuh, az MG-re létezik 1000x könnyebb felület (Discord). Rengeteg új születhetne és lehet nem cserélnének az emberek hetente karaktert. Nyomod Juansz.

Nem születne minden rangon és mindenhez értő karakter (remélhetőleg) - Mert jelenleg rászorulnak az emberek.
Lehetséges, hogy olyan projectbe vágnak ami amúgy nem töltené ki teljes játékidejüket. Vagy csak bizonyos napokon tudják elővenni.

Kíváncsi lennék azok véleményére is akik amúgy lehúzzák az ötletet. Miért fáj ha lehet két karakter?
 
Utoljára szerkesztve:

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Cső Juán.

Adnám, ha a kőgazdag szerelőteleptulajt hétvégén egy baszó maffiatagra cserélhetném. Adnám, ha a mentős, aki ellátott tegnap, másnap letartóztatna. Adnám, ha Orlando barátom vágyainak kielégítése helyett inkább nyomoznék ellene.

Ellenben. A felvetett problémák valósak, aktívak. Sok volt a többes szám, hisz egy ember nem gondolkodhat mindenki fejével.
A frakciók 20 plafon taglétszámát(már amelyiknek) feljebb kellene vinni, hogy pl a PD-be legyen hely, ha valaki oda akar menni.
A szabályokat olyan szinten kellene megváltoztatni ehhez, hogy Laca (nemmondom kétszer sem) azonnal fejfájással szenvedne (melletted és nem ellened :) )

A rendszer nem lenne rossz. A kérdés. A két karakter között mi lenne a közös? Vagyon, ingóság, ilyenekre gondolok.

Számomra megfelelő lenne, de ha olyan szigorú követelményeket kap (vagy még szigorúbbakat) mint a HCRP, akkor ismét oda jutunk, hogy a keménymag (Ti és még sokan mások) azonnal lehetőséget kap(hat)nak, míg a többiek, akik csak élnének a lehetőséggel, számukra nem lesz, vagy nagyon hosszú és vérizzadós napok után.

Én felkerestem már Demzsit, hogy mit merre kellene csinálni. (Utólag is köszi Mester, a segítségeden azóta is dolgozom.) Ha követem, amit ő említett, akkor sok helyen a karakterem elfogja veszíteni a létjogosultságát. Kérdés, tudod-e vinni a kettőt együtt ? Eltudsz-e vonatkoztatni az egyik-másik szereptől.

Sokaknak (én meglátásom) még az egy is nehéz, hogyan tudnák ezek a személyek a kettőt (vagy többet) megvalósítani.

Szavaimra tekints, mint észrevétel, senkit megbántani nem szándékozom a leírtakkal.

Ment a plusz a topicra.
 

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Mióta benne vagyok az RP világában, a legtöbb helyen lehetett több karaktered, viszont VAGY sehol se éltek vele, VAGY pedig hamar elvetették a gondolatot. A modern RP -ben, ahol ennyi lehetőséged van akár egy karakterrel is, kétlem, hogy megállná a helyét az, hogy egyszerre két karaktert vigyen az ember. Illetve, túl sok változással járna a negatív irányba, szerintem. Példák:
- Több inaktív tag frakciókba, mert az illető "kipróbálja" az RPt, aztán megunja/folytatja a főkarakterét
- Rengeteg szereptörés amikor az illető a másik szerepet kezdi folytatni az aktuális helyett
- Valószínűleg szigorúbb CK szabályzat ( Pl. első életfogytiglan=CK )
- Konkrétan az egész szerverszabályzatot át kellene írni, és ehhez kellene optimalizálni, ha bekerül egy ilyen volumenű rendszer
Engem overall nem érdekel a több karakter, de szerintem, a negatív túlmutat a pozitívon ennél az esetnél, mindig is így volt.
 

ketamine_bojack

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Mégis hogy mutatna túl a negatív a pozitívon ennél az esetnél? Külföldi szerveren a játékosok 70 százalékának van több karaktere párhuzamosan és tökéletesen működik a rendszer. Aki meg kijátszani próbálja az úgyis lebukik és szankcionálva lesz. Még csak külön engedélyhez sincs ott kötve ez a dolog. Nem értem miért lenne negatív az, hogy az egyik karaktered mondjuk egy OCG-ben van benne a másikkal pedig neonáci karaktert alakítasz vidéken. Túlságosan bele vagytok kényelmesedve a régi dolgokba, amiknek már évek óta nincs létjogosultsága.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,547
-
A frakciók 20 plafon taglétszámát(már amelyiknek) feljebb kellene vinni, hogy pl a PD-be legyen hely, ha valaki oda akar menni.
Ez egy kattintás körülbelül, nem pedig probléma.

A szabályokat olyan szinten kellene megváltoztatni ehhez, hogy Laca (nemmondom kétszer sem) azonnal fejfájással szenvedne (melletted és nem ellened :) )
Nem kell teljes egészében, elég lenne egy külön pont [kicsit hosszabban megfogalmazva] erre a rendszerre.

A rendszer nem lenne rossz. A kérdés. A két karakter között mi lenne a közös? Vagyon, ingóság, ilyenekre gondolok.
Semmi nem lenne közös, ez az egyik értelme. Miért kellene bármit is megosztani a két karakter között? Két külön karakterről van szó, akik jobb esetben hírből se ismerik egymást. Miért lenne közös bármilyen ingó vagy ingóság? Nope.



Értelemszerűen nem mindenkinek való ez a rendszer, de ki mondta, hogy mindenki kötelezve lenne rá? Senki. Aki szeretne él vele a szabályokat betartva, aki pedig, hát nem. Nincs fegyver fogva senki fejéhez, hogy neki részt kell venni egy ilyen funkció kihasználásában. Ha valakinek elég egy karakter, akkor ugyanúgy meg lenne a lehetősége arra, hogy eszébe se jusson létrehozni egy másikat.



Az MG kérdése pedig... valljuk be és tegye a szívére a kezét mindenki, hogy mindenki MG-zett már, vagy így - vagy úgy... álszentség lenne azt mondani, hogy nem. Higgyétek el, hamar kiderülne, ha XY az egyik karakterével a PD-ből információkat szivárogtatna az MDC-t kihasználva az illegálos karaktere és társai számára. :)



Ahogy anno is voltak a rendszer mellett pro érveim, úgy most is vannak - hiába lett elutasítva többségi döntés alapján, vezetőségi szinten. Részemről nem lenne akadálya, ha megvalósulna.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Mióta benne vagyok az RP világában, a legtöbb helyen lehetett több karaktered, viszont VAGY sehol se éltek vele, VAGY pedig hamar elvetették a gondolatot. A modern RP -ben, ahol ennyi lehetőséged van akár egy karakterrel is, kétlem, hogy megállná a helyét az, hogy egyszerre két karaktert vigyen az ember.
Hát én is itt lófrálok már egy ideje. Én viszont nem találkoztam olyan szerverrel ahol NEM éltek volna vele. Olyannal igen, hogy elvetették az ötletet. Magyar közösségekben ez valamiért mindig egy ördögtől való dolognak számított. De erre lehetne sorolni a példákat, itthon sok mindent nem tudunk elképzelni.
- Több inaktív tag frakciókba, mert az illető "kipróbálja" az RPt, aztán megunja/folytatja a főkarakterét
Hát akkor sajnálatos módon ez van, illegális frakciókban lévő emberek tapasztalják ezt egy karakterrel is (rengeteg 1 hetes karakterrel találkoztam és találkozni napi szinten). Ezt pont nem a több karakteres megoldás fogja okozni. A nagy részét kilehet szűrni egy megfelelő lappal.
- Rengeteg szereptörés amikor az illető a másik szerepet kezdi folytatni az aktuális helyett
Ezt nem egészen értem, sose láttam még ilyet. De ha valaki ilyesmibe is esne, arra ott vannak a szankciók.
- Konkrétan az egész szerverszabályzatot át kellene írni, és ehhez kellene optimalizálni, ha bekerül egy ilyen volumenű rendszer
Nem hinném, hogy az EGÉSZ szerverszabályzatot át kellene írni. Plusz szabályokat hozni kéne? Naná! De ez nem egy olyan rendszer amitől lehal a fél szerver, mert borít mindent. Főleg ha a fent említett szabályozott, teszt fázisában kerül be elsőnek. Akkor pedig végképp nem fog kavarni semmit.
Ez a rendszer több helyen is kilett próbálva, mind külföldön mind itthon is. Sose láttam még hatalmas káoszt és pusztítást csak azért mert valakinek több karaktere volt. Lesznek belőle szabályszegések? Igen! Miből nem? Naponta szegnek szabályokat, újnál újabb emberek. Kiperegnek, ahogy az szokott lenni. De megfelelő átgondolással és elővigyázatossággal ezeket is lehet csökkenteni. (lásd: Több frakció kérelem stb.) (Külföldön egyébként ha CKban részesül a karaktered akkor az KONKRÉTAN törlődik, de ezt inkább itthon tényleg ne, mert akkor lenne fáklyás menet. Ezt csak viszonyítási alapnak próbáltam felhozni.)

Én csak több pozitívumot látok, akár egy frakcióban tudnak az emberek több karaktert alakítani. Lásd: Akár PD-ben, tud valaki egy irodai/főnöki pozíciót vállalni pár órára egy héten amikor kell közben pedig ott a fő karaktere ahol tud tevékenykedni reális keretek között. Vagy egy detektív tudna üzemeltetni egy sima Officer-t maga mellett és nem lennének arra kényszerülve hogy váltogassanak amikor éppen egy hétig nincs semmi. Vagy ha esetleg! Egyszer valaha eljut oda a playerszám, hogy képes lesz a szerver fenttartani egy működő börtönt akkor ott is rengeteg de rengeteg út nyílna az illegál számára. Bár ez egy távoli kép. De rengeteg példa van még, illegál-legál oldalon egyaránt.
 

Pop Haze

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:173
Lui-V
Én ebben csomó potenciált látok. Sajnos már el volt utasítva ez az ötlet mégis van értelme újra nyitni.
Szigorított szabálypontok mellett meg nem hiszem, hogy aki ezzel a lehetőséggel élne, az ki akarná használni.
Így valamilyen szinten a fegyvert és a pénzt is ki lehetne szorítani a gazdagokból akik belekóstolnának másba is.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Mióta benne vagyok az RP világában, a legtöbb helyen lehetett több karaktered, viszont VAGY sehol se éltek vele, VAGY pedig hamar elvetették a gondolatot. A modern RP -ben, ahol ennyi lehetőséged van akár egy karakterrel is, kétlem, hogy megállná a helyét az, hogy egyszerre két karaktert vigyen az ember. Illetve, túl sok változással járna a negatív irányba, szerintem. Példák:
- Több inaktív tag frakciókba, mert az illető "kipróbálja" az RPt, aztán megunja/folytatja a főkarakterét
- Rengeteg szereptörés amikor az illető a másik szerepet kezdi folytatni az aktuális helyett
- Valószínűleg szigorúbb CK szabályzat ( Pl. első életfogytiglan=CK )
- Konkrétan az egész szerverszabályzatot át kellene írni, és ehhez kellene optimalizálni, ha bekerül egy ilyen volumenű rendszer
Engem overall nem érdekel a több karakter, de szerintem, a negatív túlmutat a pozitívon ennél az esetnél, mindig is így volt.

- Több inaktív tag frakciókba, mert az illető "kipróbálja" az RPt, aztán megunja/folytatja a főkarakterét

A tagok akkor is inaktívak lesznek, hogyha nem élvezik a jelenlegi frakciójukat. Nem mindig van legális oldalon akkora élet, hogy az adott karakterhez kedve legyen a játékosnak hiszen csak üresben afkolna a telephelyen/kórházban/járőrautóban. Ezzel a lehetőséggel legalább megmaradhatnak abban a frakcióban amit amúgy élveznének amikor történik is valami. Ráadásul az unalmasabb időszakokban tudna bármi mást csinálni amit azzal a karakterével nem.

- Rengeteg szereptörés amikor az illető a másik szerepet kezdi folytatni az aktuális helyett
Lássuk be jelenleg nincsenek olyan kiemelt karakterek csak elenyésző számban akik rendesen vezetnék a történetüket.

- Valószínűleg szigorúbb CK szabályzat ( Pl. első életfogytiglan=CK )
Ez jelenleg is így van, amennyiben életfogytiglant kap a karaktered akkor CK-t kapsz. (Javítsatok ki ha tévednék!)
- Konkrétan az egész szerverszabályzatot át kellene írni, és ehhez kellene optimalizálni, ha bekerül egy ilyen volumenű rendszer
Engem overall nem érdekel a több karakter, de szerintem, a negatív túlmutat a pozitívon ennél az esetnél, mindig is így volt.


Miért kellene átírni az EGÉSZ szabályzatot? Mint mások is kifejtették csak kiegészíteni kellene ezzel a lehetőséggel. Mi az aminél szerinted átírásnál lenne szükség?

Elkerüli a figyelmedet a téma egyik lényege, hogy a több karakterrel lehetőséget nyissunk azoknak akik NEM EGY KARAKTERREL akarják végigjátszani a szervert. (Lásd egy karakterrel van jelen az összes legális frakcióban, majd lép át illegális útra)
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
Én ebben csomó potenciált látok. Sajnos már el volt utasítva ez az ötlet mégis van értelme újra nyitni.
Szigorított szabálypontok mellett meg nem hiszem, hogy aki ezzel a lehetőséggel élne, az ki akarná használni.
Így valamilyen szinten a fegyvert és a pénzt is ki lehetne szorítani a gazdagokból akik belekóstolnának másba is.
Korábban sem mi utasítottuk el, hanem Ti, játékosok nagy része, mivel szavazás lett erről tartva. Nem tudom, hogy pár hónap alatt mennyit változott a játékosok véleménye, ezért akik akkor nemmel szavaztak, azok most nyugodtan kifejthetik, hogy miért.
 

Bolondmike

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:218
bolondmike
Máshol is nagyot ment ez az egész, szóval szerintem itt is elférne. MG lenne belőle? - Abból nagyobb MG van hogy network URL-nél ott van a felhasználó neved!
 

Pop Haze

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:173
Lui-V
Korábban sem mi utasítottuk el, hanem Ti, játékosok nagy része, mivel szavazás lett erről tartva. Nem tudom, hogy pár hónap alatt mennyit változott a játékosok véleménye, ezért akik akkor nemmel szavaztak, azok most nyugodtan kifejthetik, hogy miért.
Így van, bár én sokáig nem is tudtam, hogy lehet szavazni mert nem voltam túl aktív fórumon. :rolleyes:
Én igazából megvagyok nélküle is, elvagyok a magam karakterével.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Sziasztok!

Itt nem csak arra kellene gondolni, hogy nektek tökéletesen elég az egy karakter és mindent el tudtok érni vele. Vannak ebben a közösségben olyan játékosok is, akik a realisztikusabb és valósabb összkép végett korlátokat húznak saját maguknak.

Én elhiszem, hogy egyszerű olyan karaktert hozni, aki nő létére csinos, szép és fiatal. Mindemellett természetesen ért a kocsikhoz, valamennyire a fegyverekhez is, mert a családban volt, aki szolgált. És akkor mindezek mellé sokszor be-be fér még a kamionozás, töckölés, juharozás. Helikopter vezetés minden hülyeség. Tekintettel arra, hogy a szerver light rp szerver talán ez nem is akkora probléma.

Viszont attól, hogy TI nem, és TI tökéletesen elvagytok ebben a sémában, vannak olyan játékostársaitok, akiknek ez nem fér bele. Akik fő karakteren akár rendőrt vagy mentőst alakítanak, de unalmasabb és szárazabb napokon másban is szuperálnának. Miért kéne elvenni ezektől a játékosoktól a lehetőséget?

Vannak olyan játékosok, akik szeretik azt, amit a fő karakterükkel csinálnak. Nem akarnak lemondani róla. Pedig tudják, hogy kis segítséggel vagy lökéssel szívesen kipróbálnák magukat másban is. Miért vennénk el ezektől az emberektől a lehetőséget?

Le lett írva, hogy komoly feltételekhez lenne kötve a dolog, hogy bárki ne csinálhasson random második karaktert. Simán beleférne, ha a második karakter vagyona nem öröklődne. Mi az akadály akkor?

A szerver játékosközösségének nagy része grindolja az anyagi javakat, ha nem, akkor pedig keresi az erotikus rpt. Miért vegyük el a lehetőséget azoktól az emberektől, akik jóra és hasznosra is tudnák használni ezt a lehetőséget?
 
Utoljára szerkesztve:

Botosjeti

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Felipe Contreras
Egyáltalán nem látom abban a problémát, ha a playerek tudnának több szerepet vinni, azonos időben. Több pozitívumot tudnék felhozni, mint negatívumot ellene. Például:
  • Különböző frakciókban megnőne a létszám, igaz, lehetséges,hogy nem 0/24 azzal a karakterrel lesz aktív a közösség életében, de mégis többet tud odatenni más-más frakciók életéhez, akár még színesíteni is tudja.
De ez csak egy példa volt a többi közül. Az, hogy hatalmas pénz mozgások lennének... Már ígyis akkora összegű pénzeken ülnek az emberek, amit még MINDIG hajszolnak, hogy több legyen, hisz nem tudnak betelni vele. Ez valami rossz betegség a közösségen belül, tehát ezt a negatívumot el is engedhetjük.

Én részemről big pump Juanszky!
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Sziasztok!

Az véleményem valószínűleg nem lesz népszerű, de én csak úgy tudnám elképzelni a második karakter lehetőségét ha le lenne szabályozva a fő karakter FK tartozása szerint.

Hogy miért is?

Nem mindig van legális oldalon akkora élet, hogy az adott karakterhez kedve legyen a játékosnak hiszen csak üresben afkolna a telephelyen/kórházban/járőrautóban. Ezzel a lehetőséggel legalább megmaradhatnak abban a frakcióban amit amúgy élveznének amikor történik is valami. Ráadásul az unalmasabb időszakokban tudna bármi mást csinálni amit azzal a karakterével nem.

Amennyiben ezt vesszük alapul úgy mi is történne ha utána valami netán történik? Rob, lövöldözés stb. Nem lenne ember aki ezzel foglalkozik, vagy DC-n kellene mindenkit riadóztatni, hogy hellóka lépj át a másik karidra mert kell mentős, PD-s stb. Arról meg ugye ne is beszéljünk, hogy ha nincs PD-s úgy az illegál oldalon sem lehet scriptes rablásokat stb. véghezvinni.
Félreértés ne essék, most nem a legál oldalt akarom védeni, de ha az illegális oldalon csinálnának másik karit, amivel legálba vannak és mondjuk csak bankrob vagy stb tervezés esetén ugrik át a másik karira, még mindig jobb mintha ezt egy PD-s vagy FMD-s csinálja.
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Sziasztok!

Az véleményem valószínűleg nem lesz népszerű, de én csak úgy tudnám elképzelni a második karakter lehetőségét ha le lenne szabályozva a fő karakter FK tartozása szerint.

Hogy miért is?



Amennyiben ezt vesszük alapul úgy mi is történne ha utána valami netán történik? Rob, lövöldözés stb. Nem lenne ember aki ezzel foglalkozik, vagy DC-n kellene mindenkit riadóztatni, hogy hellóka lépj át a másik karidra mert kell mentős, PD-s stb. Arról meg ugye ne is beszéljünk, hogy ha nincs PD-s úgy az illegál oldalon sem lehet scriptes rablásokat stb. véghezvinni.
Félreértés ne essék, most nem a legál oldalt akarom védeni, de ha az illegális oldalon csinálnának másik karit, amivel legálba vannak és mondjuk csak bankrob vagy stb tervezés esetén ugrik át a másik karira, még mindig jobb mintha ezt egy PD-s vagy FMD-s csinálja.

Úgy gondolom, hogy ez a koncepció egyébként csak errefelé nem működik. Ahol több karakteres lehetőség van, ott írásos engedélyt kell kérni arra, hogy több frakcióban lehess, és ezt nyilván is tartják. Példának okáért nekem van 3 karakterem, akkor a felhasználómhoz tartozó karaktereket nyilvántartják, és nézik hogy milyen frakcióban van. Ha nem kérsz engedélyt, és úgy csinálod, akkor repülsz a szerverről (nálunk ez megoldható lenne egy komoly szankcióval).

A fő koncepció nem arra alapul, hogy egyik karaktereddel maffia leader vagy, a másikkal pedig police Supervisor. Ezt azért szigorú engedélyhez kell kötni.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó