Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey
Több karakter - vezetőségi jóváhagyással

Q&A

Q:
Miért érné meg a vezetőségnek, hogy ezt bevezesse?
A: A válasz egyszerű. A szerepjáték magját a karakterek képezik, ez pedig azt jelenti, hogy minél több karakter van, annál színesebb a szerver és annak környezete.

Q: Mi haszna lenne a szervernek ebből?
A: A szerveren több karakter lenne jelen, így sokkal változatosabb, egyedibb és élvezhetőbb szerepjáték szituációk alakulnának ki.

Q: Azt gondolom, hogy a szerepjáték közösség még nem érett erre. Mi a megoldás erre a problémára?
A: Ahogy azt a topic címében is írtam: több karaktert csak is a vezetőség jóváhagyásával lehetne alakítani.

Q: Hogyan működne a második - esetleg több - karakter igénylése? A: A fejemben a procedúra szinte ugyanaz lenne, mintha írnál egy egyszerű alap leírást a karakterről. A fejedben összerakod a történetet/alapokat, megformázod majd kirakod a karaktertörténetek vagy egy erre kialakított külön fórumrészbe "xy. karakter" címkével. Ezt egy vezetőségi tag ellenőrzi, és az alapján eldönti hogy érdemes-e második karaktert alakítanod. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehetne például rendőr karakter mellett maffiózót alakítani?A: Erről az a véleményem, hogy egészen addig kivitelezhető a dolog, ameddig a két karakter szálai nem kapcsolódnak össze. Onnantól nem folytatható tovább a több karakteres dolog. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Q: Lehet mindkét karakterem ugyanabban a frakcióban? A: A legtöbb ember ezt a lehetőséget úgyis erre használná, így igen. Adott Anonymus, aki az LSPD vezetője (Captain+, továbbiakban Lt), viszont a Captain+ nem végez járőrszolgálatot, legfőképpen adminisztrációs munkát végez - ez pedig unalmas. Anonymus szeretne egy második karaktert, hisz, az első elég unalmas. Az ötlet elfogadása esetén Anonymusnak van erre lehetősége, másképp nincs. Ez csak az én elképzelésem, az ötlet elfogadása esetén a vezetőség megoldása ettől eltérhet.

Ahogy azt a téma címébe is beleírtam: a nem érett a közösség kommentek megelőzése érdekében ez nem egy általánosan elérhető funkció lenne, hanem szervervezetőségi engedélyhez kötöttként gondoltam.


Kérlek titeket, hogy a téma alatt nyugodtan fejtsétek ki gondolataitokat - természetesen ezt kulturált formában tegyétek meg -, azonban, hogy a vezetőség részletes felmérést tudjon készíteni arról, hogy ki támogatja és ki ellenzi az ötletet, használjátok az alábbi "tageket" a hozzászólásaitok alján:


+ | Támogatom az ötletet.

- | Nem támogatom az ötletet.

S | Semlegesen állok az ötlethez.


credits: @sentinel180
 

my soul is dying

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:73
Ismervén a magyar gta5rp közösséget ebből komoly problémák születnének. Megugrana az MG-re vonatkozó szabályszegés és annak gyanúja is, erős vádaskodások mennének jobba - balra (akinek nem inge ...!).. Ha mindezt félre tudnánk rakni és ténylegesen nem szándékos szabálytalan előnyszerzés céljából ugranánk be pl.: PD-be miközben a 'main' kari illegálos, vagy fordítva, remek lehetőségeket biztosítana a játékosok számára.
A derűs oldalon; a dutyban "monoton" rp-t végző játékosok, pl: md, szerelők. ki tudnának kapcsolódni, hisz mentősként nem mész el verekedni a gettóba, de bandásként simán megteheted bandádtól függően, természetesen. - És fordítva.
Ha valaki színvonalasan, szabályosan tud vinni egy-egy karaktert két teljesen eltérő szálon, és soha még csak gondolatban sem hozza összefüggésbe a kettőt, nem funolgatni jár fel a 2. karival, és tudja is ehez tartani magát adott játékosunk.. Mindenképpen támogatandó ötletnek érzem, hiszen ezzel a lehetőséggel erősen színesíteni lehetne a szervert hétköznapjait.
Szóval ez egy kétélű penge amit óvatosan kell megközelíteni.
Mindezek tudatában örülnék, ha megjelenne eme frankó lehetőség a szerveren.
+
 

pdf

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
zsim zsum
A szerepjátékban (magyar viszonylatban) nem igazán sikerült sose kiegyensúlyozni, vagy teljesen eltüntetni az ilyen ötlettel járó MG-t. - Én ezt nem tudom támogatni, nem hoz annyit, mind amennyit visz. -
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Sziasztok!

Ez az ötlet már egyszer kint volt, akkor el lett utasítva, én is hevesen elleneztem. Azóta bőrömön tapasztaltam milyen a két karakteres rendszer és megláttam a pro érveket is.

Vezetőségi ellenőrzéssel én is támogatom az ötletet. Nagyon sok olyan játékos van, aki szereti a karakterét, de ezek mellett igénye van a változatosságra is. Felügyelve a dolgot, kordában tartva igenis lehet pozitív hozadéka a dolognak.

Szeretem a karakteremet és szívesen alakítom, de szeretnék egy prostituált karaktert is, amivel pénzt farmolok, de hiányzik egy jamaikai karakter is a repertoáromból, amit akarva akaratlanul is nagyon megszerettem.

Az egész ötlethez annyit tennék még hozzá, hogy nem engedném,hogy két saját karakter között bármiféle anyagi átruházás történjen, ameddig arra a vezetőség rá nem bólintott.

De bízok benne,hogy bekerülés esetén a játékosok új rp szituációkat fognak majd keresni új emberekkel. ❣️
 

Brownie

🍪Süti, a modi🍪
Fórum moderátor
Üzenetek:262
Camilla Roberts
Fórum moderátor hozzászólás
Az ötletedet a minta szerint nyisd újra. Zárom.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó