Több cég lehetőség.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

JeppY98

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Layla Mitchell / jeppy9698 «

Ötleted leírása

»
Több cég lehetőség, itt gondolok arra hogy tudj venni cégként benzinkutat, boltot, ruhaboltot, ahol te tudod megszabni az áruk árait, és az árut neked kellene feltölteni vagy az alkalmazottnak a céges kocsival. Benzinkút esetén a Diggasterrel kellene megoldani a benzinkút feltöltését úgy ahogy most is.
És lenne egy olyan ötlet amit MTA-an már megvalósítottak és az nem más mint a autófényezés, ilyet még GTA V-ben nem láttam sehol.
«


Csatolmányok

» X «

Egyéb megjegyzések

» Több RP lehetőség, és több pénzszerzési lehetőség «



 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Bolt és ruhabolt ugyanaz lenne mint jelenleg az étterem. Alig csinálja pár ember normálisan mivel alig hoz és kb minuszol ha nem farm melett csinálod. A fényezés az szerelőknek a dolga amit így akkor elvennénk. A benzinkút meg kb a Digasster felét képezi. Szóval ezzel a kettő utóbbival elvennél egy frakcióból számos lehetőséget, illetve a szerelőtelepből. Én nem látom a lényegét hogy belegyen hozva úgy bolt vagy több ilyen fajta cég ha a jelenlegi sincsen használva normális szinten mivel nem lehet fentartani. Sajnos nem minden nap megy egy ember a boltba vagy ruhaboltba. Főleg úgy hogy nagyon sok van mindkettőből a szerveren.
 

JimmyDix

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Matthew Moreno/Jimmy Goldman
Elég jó ötlet, nekem nagyon tetszik. Szívesen látnám ezeknek a megvalósítását a szerveren, nagyot dobna az RP-ken! Támogatom!
 

JimmyDix

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Matthew Moreno/Jimmy Goldman
Bolt és ruhabolt ugyanaz lenne mint jelenleg az étterem. Alig csinálja pár ember normálisan mivel alig hoz és kb minuszol ha nem farm melett csinálod. A fényezés az szerelőknek a dolga amit így akkor elvennénk.
Szerintem simán meglehetne oldva a ruhabolt/bolt mint jelenleg most. Nem kell player ott, van NPC, csak szimplán valakinek befektetés, hogy nem a semmibe megy a pénz amit költenek ott, hanem a tulajnak a kasszájába, amiből levonná a "munkások" fizetését, ami ugye az NPC. Illetve olyan áron árulnád a dolgokat, hogy ne minuszoljon, árulhatsz bármit mondjuk, nem csak amik most vannak, lehetne külön dohánybolt mondjuk, 1 dolláros bolt (ilyen több is van Amerikában) és stb. A fényezés pedig szerintem maradhatna a szerelők dolga, nem feltétlen minden player lenne képes csinálni.
 

JeppY98

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
Bolt és ruhabolt ugyanaz lenne mint jelenleg az étterem. Alig csinálja pár ember normálisan mivel alig hoz és kb minuszol ha nem farm melett csinálod. A fényezés az szerelőknek a dolga amit így akkor elvennénk. A benzinkút meg kb a Digasster felét képezi. Szóval ezzel a kettő utóbbival elvennél egy frakcióból számos lehetőséget, illetve a szerelőtelepből. Én nem látom a lényegét hogy belegyen hozva úgy bolt vagy több ilyen fajta cég ha a jelenlegi sincsen használva normális szinten mivel nem lehet fentartani. Sajnos nem minden nap megy egy ember a boltba vagy ruhaboltba. Főleg úgy hogy nagyon sok van mindkettőből a szerveren.
Autófényezést nem úgy gondoltam mint a szerelőknek, hanem kapsz egy megbízást, elmész a kocsiért, elviszed a műhelyedhez, lecsiszolod, alapozó, száradnia kell és mehet fel a rendes szín amit kér a megbízó, és elviszed ahonnan hoztad. A boltot még akkor úgy lehetne megoldani hogy kivesznek pár boltot, hagynak egy bizonyos boltokat, amiket meglehet venni ha van céged, és akkor nem lenne az hogy valakinek van boltja és még se jön belőle pénz mert olyan boltba járnak ami nem cég hanem simán lerakott bolt scriptileg.
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Szerintem simán meglehetne oldva a ruhabolt/bolt mint jelenleg most. Nem kell player ott, van NPC, csak szimplán valakinek befektetés, hogy nem a semmibe megy a pénz amit költenek ott, hanem a tulajnak a kasszájába, amiből levonná a "munkások" fizetését, ami ugye az NPC. Illetve olyan áron árulnád a dolgokat, hogy ne minuszoljon, árulhatsz bármit mondjuk, nem csak amik most vannak, lehetne külön dohánybolt mondjuk, 1 dolláros bolt (ilyen több is van Amerikában) és stb. A fényezés pedig szerintem maradhatna a szerelők dolga, nem feltétlen minden player lenne képes csinálni.
Én értem, de itt akkor is. A boltot bérelni, az npc-t fizetni kell. Ha meg olyan magas árban adod akkor nem fogják megevenni. Lásd az éttermeket/szórakozóhelyeket. Jelenleg alig lehet venni bárhol nomrális kaját 1-2 helyen kívűl, a többi meg mind minuszol, ha nem az összes mivel nem hoz annyit hogy fentudja tartani.
Meg tudtommal ezek a pénzek jelenleg(bolt, ruhabolt) a gsa-ba mennek, amiből a frakciókat/cégeket támogatják jelenleg.
Edit: Jelenleg ugye a player működtette éttermek is eléggé inaktívak. Most jelenleg a bolt és ruhabolt azért jók mert nem függnek playertől, se semmitől. Most ha ráfüggesztünk playereket akkor azok is lehet inaktívak lesznek. Illetve ha hagyunk pár "normális" boltot akkor meg mindenki oda járna mert valószínűleg olcsóbb lenne.
 

Szomszed

Lelkes Forumozó
Adminsegéd
Üzenetek:45
.
Szia, ezek a boltok/ruhaboltok, azért vannak mivel nem függenek a játékosoktól, illetve az alap dolgokat be lehet szerezni bennük, ami kezdő játékosoknak, vagy bárki más számára jó.
Illetve a jelenlegi éttermekben és szórakozó helyeken sem találni sok esetben nagy felhozatalt, pedig sok dolgot tudnak készíteni pont ezért.
Maga az ötlet egy részét Nem támogatom erősen!
 

Peter1994

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Én támogatom! A boltok/ruhaboltok maradnának így. De lenne rá lehetőség, hogy aki szívesen venne boltot vagy ruha boltot az kinézne magának egy helyet és mint pl az Irish Pub meg a Little Teapot stb... Ilyen módon lehetne egy saját ruhaboltja ahol használt ruhákat lehetne venni. Az én előző karakterem férfi volt és a ruhái eléggé zavarnak mert nincs hova tegyem, de ha lenne ilyen ruha bolt bemennék és az Üzletvezetővel megbeszélném, hogy ő mennyiért venné meg tőlem. A boltot is meg lehetne így oldani szerintem. Mondjuk lenne egy panel ahova beírod a boltod nevét Mitchell 24/7 és akkor megjelenne a térképen, hogy nyitva van ha pedig bezárod akkor nem látszódna a térképen vagy látszódna csak az ikonja piros lenne.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Kiindulva a játékosbázis túlnyomó részéből (98%), sajnos senkit nem érdekelne az ötleted. Fórumon mindenki csápol persze, hogy mennyire egy jó dolog ez. De a gyakorlatban a szerveren senkit nem fog érdekelni sajnos és senkinek nem lesz arra affinitása, hogy akár egy 5 perces rp szituációba keveredjen, ha venni akar egy basic fekete pólót.​
Egyszerűen, gyorsan, érintkezés nélkül.
Jelenleg ennyivel lehetne leírni az egész folyamatot, ami történik. A szerver pedig továbbra is melegágyat kínál erre (lásd farm/kamion/juhar/fakitermelő cégek). Ne értsd félre, én lennék a legboldogabb, ha ezek az opciók működnének, főleg, hogy mind a grocery, mind a ruhavolt rpt próbáltuk/juk.
Az ötletedből leszűrve arra tudok gondolni, hogy te magad szívesen csinálnál ilyen bizniszeket/dolgokat. Csak támogatni tudlak! Ha csinálod, biztosan fogsz látni, mert szeretem az ilyen rpket. Sajátíts ki egy boltot, csináld rá épülő script nélkül. De kicsit féltelek is, attól a hatalmas hideg zuhanytól, amit kapni fogsz. Ettől független amúgy nem rossz rendszer, habár ezeket az árakat is a játékosok kezébe adni nem tudom mennyire jó dolog. Sajnos nem minden esetben érvényesül a minden annyit ér, amennyit adnak érte dolog.​
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:815
Ez a ruhabolt rendszer is olyan lenne, mint az éttermeknél, berakom a ruhákat NPC-be, és kutya sem rpzne csak a pénzt gyűjtené be. Na meg van vagy 2000 féle ruha ha olyan lenne mint az étterem akkor előjönne az, hogy nem tud az ember úgy öltözni ahogy akar, csak a kínálat alapján..Szóval nem támogatom!
 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
"senkinek nem lesz arra affinitása, hogy akár egy 5 perces rp szituációba keveredjen, ha venni akar egy basic fekete pólót."

Ezzel van a legnagyobb gond. Rengeteg jó ötletet már elvetettek itt fórumon, amiatt, mert nem teremt rp-t. Ami teremtene, az meg azért nem jó, mert...
Akkor mi számít jó ötletnek? Mi teremt rp-t?
Nem szeretném megnevezni az adott műhelyt pl tegnapról (kétszer is ráadásul, délután és este), de ott is kb annyi volt az RP, mint mackósajtban a brummogás. Semmi.
Nyilván most nem ez a tegnapi eset a mérvadó, felejtsük is el, csak az a baj ebből a szösszenetből kiemelve, hogy, ha tetszik, ha nem sokaknak, de a legtöbb ember türelmetlen ahhoz, hogy egy kerek RP szituáció ki tudjon élesedni. Írnád a kis /me-det, /do-dat, /dt-d, /macskafarkát ...erre látod a kis ikon-t, hogy gépel, jön a sablon only chat vagy random tovább állás. Mindegy. 🙂
Részben támogatom az ötletet, részben pedig nem, mert ahogy fentebb is írták, jelenleg is vannak helyek amik azért vannak, hogy próbáljon az adott játékos nyerészkedni (meg úgy unblock is minden más téren), ahelyett, hogy értékes RP helyzeteket alakítana ki. 🙂
Mindenesetre mégis azt mondom hajrá, az új mindig jó, esélyt ad pontosabban valami jóra. 🙂
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok! A következő patch érkezésével több lehetőséget fogunk tudni kínálni az RP-t előnyben részesítő játékosoknak, érintve bizonyos üzleteket - többet nem árulhatok el egyelőre. Az ötleted zárom, mert így ebben a formában semmi értelme nem lenne.

Nem kell player ott, van NPC, csak szimplán valakinek befektetés, hogy nem a semmibe megy a pénz amit költenek ott, hanem a tulajnak a kasszájába, amiből levonná a "munkások" fizetését, ami ugye az NPC.
Csodálatos lenne.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó