Szerelőtelep reform

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Destiny McCharm / loco7496 «

Ötleted leírása

» Az elején szeretném leszögezni, hogy az ötlet a teljesség igénye nélkül született meg, az ötlethez érdemben hozzátevő kommentekkel később bővülhet, illetve változhat.
Megpróbálom a legjobb tudásom szerint a lehető legobjektívebben megfogalmazni és átadni a problémát, továbbá vázolni a koncepciónkat.
Elengedhetetlen a hazai környezetben, ezért nem az az ötlet lényege, hogy megszüntessük a hivatásos szerelő RP-t, azonban erre két teljesen kötött frakciót fenntartani abszolút felesleges.

Prezentálom a főbb okokat:
- A szervizpiacot uraló két nagy szerelőtelep miatt egyfajta oligopóliummal jellemezhető a jelenség maga, mindenféle rizikó nélkül éldegélnek békésen egymás mellett, hiszen egy harmadikat létrehozni értelmetlen, és valószínűleg esélytelen is, tudatában annak, hogy a legtöbb vagy leggyakoribb hibákat csak script-tel lehet orvosolni, ezért nem tudnak bejutni a piacra. Nem lehet elfelejteni azt sem, hogy a vezetők alól csak a saját döntésük és az unalom veheti ki a céget. /Természetesen kizárva a szélsőségek eseteket, külső beavatkozásokat./

- A két frakció között nincsen semmiféle piaci verseny vagy manipulálás a vendégekért, nem létezik egyfajta rivalizáció köztük, részben mert tisztában vannak a ténnyel, hogy nem lesz még egy frakció.

- Pontosan a fentebb említett rizikómentes munka végett, nevezhetnénk bizonyos pénzfarmnak is, tulaj és alkalmazott részről egyaránt a befektetett pénz és profit arányt figyelembe véve.
- A telepek tagokkal való szintültig feltöltése és megtartása közel áll a lehetetlenhez, nem feltétlen a jelenlegi peek miatt.
- Monoton, rettentően unalmassá válik azoknak is akik csinálják, illetve azoknak is akiknek csinálják. /Szereltetők többsége AFK ekkor./
- Egy ilyesfajta frakcióban lévő ember, a jelen helyzetében nem tud kipróbálni mást, azon kívül hogy a jelenlegi bizniszek egyikébe megy, szintén csak pénzért. Meg van kötve a kezük illegál terén is.

- Mégis a legfőbb indok, hogy nem RP centrikusak. Ahhoz hogy változatos RP környezetet tudjanak teremteni, egy sokkalta komplexebb autóromlás scriptre volna szükség, ami valljuk be, közel sem elsődleges. Sablon/Minta RP-k vannak minden scriptileg előfordulható probléma kiküszöbölésére, amit naponta többször játszanak be. Azonban ha meg van a színes RP generlás utáni érdek sem fog sikerülni hosszútávon, akárhogyan is módosítgatjuk a sorokat, a végeredmény ugyan az lesz, ugyan azokra a hibákra.

Most nézzük meg, hogyan is illene bele a szerelőtelepek helyzete, mint biznisz a szerver környezetébe.
Akik most szerelő frakcióban vannak, nincs akadálya hogy ne folytathassák, bizniszrendszerben. Tenni kell érte? Igen, ráadásul RP-vel.
Az ötlet maga, hogy a biznisznek legyen IC foganatja, nagyrészét RP-vel kellene egyeztetni, főleg a GSA-val. /Ha ezt nem az online ügyintéző rendszeren keresztül kell majd kitölteni./ Ez a része a kormányra van bízva, hogy ők milyen feltételekhez kötik a telep üzemeltetését és menetét. Példaképpen tűzvédelmi engedély, elsősegély készletek, menekülési útvonalak, különböző engedélyek, etc...

Nem lenne kizáró ok az ötlet felől az, hogy állami támogatást pályázzanak a telepek. Fizetésrendszert a tulaj tudná állítani, gondolok itt arra példaként, hogy egy alkalmazott megkapná a szerelés költségének X százalékát, /ezért már harcolna is azért, hogy az ő munkahelyére menjenek az emberek/ vagy ugyan úgy fix óránkénti fizetés.

Az államot a kormány vezeti, az ő feladatkörükbe tartozik az állam területeinek el-, és kiadása is. Ezért kellene a GSA-val egyeztetni, hiszen ők fogják nekünk beárazni a bérelni kívánt telephelyünket, továbbá felügyelni a pénzmozgást és ellenőrizni az általuk megszabott szükséges feltételeket.

Ha minden le van egyeztetve, és már a célvonalban járunk az üggyel kapcsolatosan, egy céget kellene vásároljunk mint jelenleg is futó rendezvényszervező, fuvaros vagy farmos, végül fórumon megigényelni egy minta alapján a biznisz CP-t, és emelőt. Ezeken kívül szeretném hozzátenni azt, hogy az autó partokat amiket jelenleg a diggaster szolgáltat a két szerelőtelepnek, ugyanúgy ehhez a bizniszrendszerhez szeretnénk csatolni, minden biznisz oldja meg magának a "partok" bevásárlását, például lehetne ehhez külön lehetőség az "Otto Auto Parts"nál.

Az ötlet megvalósításával teret kapna az egészséges versengés, illetve lehetőséget nyerne több RP orientált játékos, akár frakció mellett mint másodállás.
Néhány jelenleg is aktívan futó ns szerelőtelep, akiknek szintén esélyük lenne tovább fejlődni ezzel: Total Ride, La Siesta Car Club.
Persze, csak példaképpen említettem meg őket mert jelenleg is tevékenykednek, de bárkinek lenne így lehetősége kipróbálni magát tisztább céllal.

Előre is köszi a további ötletekért a hozzászólások között, ha lesz. 🥰 «


Csatolmányok

» Credit: @Shaddy @Loco «
 
Utoljára szerkesztve:

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
Ezerrel támogatom, felesleges ragoznom.

u.i: Én személyszerint kíváncsi lennék a jelenlegi szerelőfrakciók leaderei ellenérveire.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
KELL! Egyszerűen kell! Én még hozzádobnám a következőt is az RP színvonal növelése érdekében:

> RolePlay sorok után kapott fizetés. Rengeteg játékos van, aki pár rövid, undorítóan hanyag rp-vel letolja a szerelést, mehetsz, csá... Persze, figyelje az Admin, stb.. Hülyeség. Jelenleg is annyi minden van az "Admin majd megoldja" kosárba pakolva, hogy nem arra fókuszál az Admin, ha fent van a szerveren, amire valóban kéne. Ez a rendszer figyeli az RP sorokat, ezek alapján adja meg a fizetést, és nem 100-200$-okat ad 20-30 sor után, hanem normális árazást a szerver gazdasági helyzetéhez mérten, hogy motiválja is a játékost arra, hogy ezt igenis nyomni kell mert megéri. És végül akkor mi is fogja megérni a játékosnak? - Nem a gombnyomkodás és a végigvárt animáció pár hanyag sorral (tisztelet a kivételnek), hanem az RP.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
> RolePlay sorok után kapott fizetés.
Ezzel egyetértek.
egy sokkalta komplexebb autóromlás scriptre volna szükség
Ezzel is.
u.i: Én személyszerint kíváncsi lennék a jelenlegi szerelőfrakciók leaderei ellenérveire.

Amikkel viszont nem értek egyet emiatt támogatni sem tudom azok pedig a következők: (Az ötletet elolvastam viszont ezeket a részeket nem fogom már linkelni.)
1) Az ügyfelek nagy része tisztelet a kivételnek elintézi azzal, hogy "tessék csináld meg" vagy pedig do segítségével kell megtudni nagy nehezen mi a probléma a járművel ezek után pedig RP-zni nem lehet vele mert leafkol, kimegy cigizni stb és várja a szerelés végét. Nagy gondot jelent például egy fékpedál benyomása egy forgalminál, nehogy be tudjuk vonni valahogy az adott játékost. Először a játékosok mentalitásán kellene változtatni ilyen téren.
2) A leggyakoribb hibák a következők: "meghúztam" ; "karcos lett" ; "nem ég a lámpa" ; "betört egy ablak". Ezeket a hibákat bárhogy is csavarjuk a szavakat egy nagyon max kettő módon lehet megoldani slussz passz. Rányomsz a scriptre és voala kész. A jelenlegi rendszer erre ad nekünk lehetőséget.
3) A szerveren a két szerelőtelep összesen 40 játékost foglalkoztathat. A Benny's esetében egy év alatt kb egyszer volt ilyen. Jelentkezési lappal és személyesen is lehet jelentkezni folyamatosan ezek mellett másodlagos karakterrel is. (Most is vannak.)
4) Ha nem lenne a két szerelőtelep között versengés akkor mind a két helyen ugyanolyan árak lennének illetve nem lenne harc a szerződésekért sem.
5) A tagjaink legalább egy órás betanításon esnek át van minta rp ezek mellett készítettünk egy 13 oldalas szerelési útmutatót is, amelyik minden folyamatra kiterjed.
6) A frakció összes pénzével el tudok számolni, nem lett ellopva, vezetett könyvelés van mindenről. Prémiumot sem szoktam kérni magamnak.
7) Az elejétől kezdve van érvényes tűzvédelmi engedélyünk is minden hónapról.

Végezetül pedig egy kis útravaló:
- 50 playerre két órát vársz a telepen az ügyfelekre, de nem jön senki... (Másik telep nincs nyitva)
- Azoknak pedig küldenék egy számadatot, akik szerintem nem vagyunk elérhetőek és nem dolgozunk. A Benny's dolgozói a közel egy év alatt 23080 db alkatrészt építettek be mindenféle járművekbe átlagosan tehát napi 63 db-ot.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Ne haragudj @Poqu de ebből nem tudtuk meg hogy miért is nem támogatod a fent említett dolgokat. Konkrétan nem is az ötletre válaszoltál. A szerelőteleped ugyanúgy működhetne tovább mindenféle változás nélkül.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Ne haragudj @Poqu de ebből nem tudtuk meg hogy miért is nem támogatod a fent említett dolgokat. Konkrétan nem is az ötletre válaszoltál. A szerelőteleped ugyanúgy működhetne tovább mindenféle változás nélkül.
Pedig az ötlet pontjaira reagáltam. Emellett pedig bizniszként nem tudtám megtartani mert már van egy bizniszem és csak egy lehet. Nem véletlenül ez egy frakció.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
(Ha még egy valamit szereltetni kell az autón mert rothad a kocsi meg ilyen hülyeségek bejönnek, bekattanok.) - Szerintem az ötlet felesleges és amúgy ennyi erővel akkor lehet biznisz a mentős, a tűzoltó, a lifeinvader, meg kábé minden is. Amúgy se értem mit versenyezzenek amikor igazából a szerelő frakik azért vannak, hogy megszereljék a kocsidat amit szarrá törsz (én is) és elég sokszor hallottunk olyat, hogy behívták csak azért a szerelőt az adminok, mert sok kocsi állt sorba. Sosem láttam egy olyan szerelőt se akit például Carl említ, hogy lerendezte pár sorral az autót, pedig amúgy mennyire örülnék neki néha, bocsesz őszinte vagyok szeretem a részletes RPt, de amikor már a kocsiban az összes csavart le RPzi én meg ott állok és nézem, hogy jah ez nagyon szép RP hmm.. De tisztelem őket amúgy. Egy szerelés és bocsi tényleg egy szar szemét alak vagyok, de semmit nem rak hozzá kettő játékos interakciójához és ezt úgy mondom, hogy szerelő alleader voltam. Nem akarom, hogy ez bizniszbe menjen át, mert basszus a jelenlegi bizniszek mennek? Szerintem lehet vak vagyok de igazából van egy csomó éttermes biznisz amiből egyedüli életet a Crucialban tapasztaltam. (Innen is tisztelet nekik.) Ne hozzunk létre megint olyan bizniszeket amiket valaki felvásárol aztán meg ott vagyunk, hogy áll magában.
Amúgy érdekes, hogy valaki azt gondolja nem RPznek a szerelők, szerintem stabilan RPzik mind akivel találkoztam, de ne hazudjunk egymásnak, hogy igazából csak végezni akarsz, sad moment de ez van. De attól függetlenül az ECG odarakja magát a Bennybe annyira nem járok így arról nincs véleményem.
Az meg, hogy kelljen RPzni a városházával én kihagynám mert nagyon ritka, hogy bent van valaki, online formokat meg ne töltsünk már mert zsibbaszt.
Egy másik szerveren ez ment, a városháza eldöntötte arc alapján ki kaphat szerelő telepet, hiába volt tapasztalata benne, ooc döntöttek hogy kit mennyire kedvelnek.
 

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
1) Az ügyfelek nagy része tisztelet a kivételnek elintézi azzal, hogy "tessék csináld meg" vagy pedig do segítségével kell megtudni nagy nehezen mi a probléma a járművel ezek után pedig RP-zni nem lehet vele mert leafkol, kimegy cigizni stb és várja a szerelés végét. Nagy gondot jelent például egy fékpedál benyomása egy forgalminál, nehogy be tudjuk vonni valahogy az adott játékost. Először a játékosok mentalitásán kellene változtatni ilyen téren.
2) A leggyakoribb hibák a következők: "meghúztam" ; "karcos lett" ; "nem ég a lámpa" ; "betört egy ablak". Ezeket a hibákat bárhogy is csavarjuk a szavakat egy nagyon max kettő módon lehet megoldani slussz passz. Rányomsz a scriptre és voala kész. A jelenlegi rendszer erre ad nekünk lehetőséget.
Lényegében kb. senkinek sincs kedve a szerelőrp-hez. És miért? Mert az nem rp hogy /me nyújta a pda-t, /me elveszi, kitölti, visszaadja. Lehet szinesíteni, ja... /me kedvesen nyújtja a pda-t. Aztán az esetek 90%ában látunk egy 2 soros rp-t a kerékcseréről. Ha meg te szeretnél rajta szinesíteni, nem vevőek rá. "Kártyával szeretnék fizetni." - nem engedi a script, húha akkor ez most hogy legyen??? "Nem fogadunk el kártyát."
Jó tapasztalatok barim? @Demzsi

Miért ne adnánk meg a lehetőséget másoknak is? Félsz attól, hogy vevőbbek lesznek például a La Siesta rpjére? Azok lesznek, igen. Mert a jelenlegi telepeken a kreativitás 0. A két soros interakció meg továbbra sem nevezhető rpnek.

3) A szerveren a két szerelőtelep összesen 40 játékost foglalkoztathat. A Benny's esetében egy év alatt kb egyszer volt ilyen. Jelentkezési lappal és személyesen is lehet jelentkezni folyamatosan ezek mellett másodlagos karakterrel is. (Most is vannak.)
Kérdezem én, a 40 játékosból hányan is élvezik ezt?

4) Ha nem lenne a két szerelőtelep között versengés akkor mind a két helyen ugyanolyan árak lennének illetve nem lenne harc a szerződésekért sem.
Könyörgöm, legyünk már kreatívak... A marketing fogalma nem ott merül ki, hogy az egyik helyen olcsóbb, a másikon drágább. És... ha lenne például 4 működő telep, vajon mekkora lenne a "versengés"? Sokkal nagyobb. Természetesen az a telep fog jobban menni, ahol nagyobb a kreativitás. Magamból kiindulva, szivesebben megszereltetem a kocsim X helyen, ha ott élvezhetőbb az RP, hiába drágább teszem azt ezer dollárral.

A többi pontot idézném. Nem érthető számomra, miért nem adnád meg a lehetőséget másoknak is, aztán hajrá, /győzzön a jobbik/. Több illegál frakcióba is teljesen beleillene egy lecsúszottabb telep. La Siesta erre építi a frakcióját, de el kell vigye Bennys-be a kocsikat, mert a script nem engedi, hogy megszereljék maguknak, hiába szakértő benne Y karakter.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Pedig az ötlet pontjaira reagáltam. Emellett pedig bizniszként nem tudtám megtartani mert már van egy bizniszem és csak egy lehet. Nem véletlenül ez egy frakció.
Szia Poqu. A Frakcióleaderi minősítés csak egy formaság. Nem jár vele semmi, csak felelőség, de az nagy. Ezt tudjuk, nemcsak te, vagy én, hanem az a sok-sok leader, aki még rajtunk kívül tevékenykedett/tevékenykedik. Az, hogy te több mint egy éve viszed a Benny's-t, ez neked előny csak, hisz egy év alatt kiépítetted a neved, hogy alkalmas vagy rá. DE! Ez nem jelenti azt, hogy bármi is fix lenne! Semmi sem fix! Sosem tudod, mikor jön az utolsó nap, hogy Te vezeted a frakciót. Az pedig, hogy van egy bizniszed, nem egyenesen arányos, hogy frakcióleader is legyél. Ez nemcsak rád igaz, hanem mindenkire! A Leader egy közösségért, a scriptért és a szerver adott rétegéért felel. Amíg a bisznisztulaj max a pénzt hajtja és néha sír, hogy szar minden meg nem, tud veszíteni, stb... (nem személyeskedés, ezeket hallom, látom...)
Adj neki egy esélyt és ne ismeretlenül mondj valamire véleményt! HA szar lesz, HA bekerül és NEM JÓ, akkor lehet panaszkodni! Addig kérlek, add meg az esélyt, hogy valami változzon.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Őszintén megértem egyébként, hogy miért szeretnétek ezt, de valahogy csak azt tudom belelátni, hogy lesz egy teleptulaj, aki ezzel is megszedi magát, majd amikor lecseng a 2 hetes újdonság varázsa, akkor az összes telep zárva lesz és sehol sem lehet kocsit szereltetni.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Jó tapasztalatok barim? @Demzsi
Igazából nem is értem, hogy ennek az egésznek ebben a formában mi értelme. Mindig is szenvedés volt a legkisebb törés miatt gurulni a szerelő fele, gyakorlatilag bebindelni a PDA átvételt és megvárni még kész a kocsi. Aztán menni tovább és repeat. Azt sem értem, hogy ez hosszútávon, hogyan lehet izgalmas. Mindig ugyan azokat a sorokat lerpzni, ami a kocsi szerelését illeti. Mert lehet tizen-akárhány oldalas puskátok szerelések szakszerű rpzésére. Nem változatos szerintem.

Ennek az egész szerelő cumónak abban a formában lenne értelme, ha biznisz keretben működhetne. Akkor beszélhetnénk versengésről stb stb. De erre frakciót tartani, ráadásul kettőt is... Szerintem oltári nagy hülyeség.

Legyünk kreatívak persze. Csak mikor benyögtem a szerelőnek, hogy kártyával szeretném fizetni a szerelést, olyan crasht kaptak a legtöbben (tisztelet a kivételnek), hogy relogolniuk kellett kb. (innen is pacsi @janette ) A szerelő rp a monotonitásra épült, pár fanatikuson kívül mindig pénz farm frakció szerepét töltötte be. Ez szerintem egy általános igazság.

Több illegál frakcióba is teljesen beleillene egy lecsúszottabb telep.
Bölcs vagy barátom, nyomod ma nagyon.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Az MD roleplay mellett talán a szerelő ami az egyik legmegosztóbb egy átlagos playernek. Természetesen itt nem azokra gondolok, akik megtalálják ezekben az örömüket, a "hivatásukat". Amíg olyan megkötések vannak, hogy ennyit és ennyit kell szerelned, ettől és eddig, addig ne is várjunk csodát. Sajnos a megkötések azok a dolgok, melyek a legjobban elijesztik a playereket. Sokan vannak akik ezen felül szeretnének a további IC életükkel foglalkozni, de ha nincsen szerelő, te vagy az egyetlen játékos aki beállhat, akkor jön a fekete autó és visz be szerelni. A biznisz jó megoldás lehet, de annak is eltűnhet a varázsa bizonyos időn belül.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Húha, úgy látom akadtak itt félreértések. Na kezdjük.

Megpróbálok reagálni a pontjaidra Poqu, de nekem úgy jön le hogy megerősítesz minden pontoddal, hogy miért rossz a jelenlegi rendszer, ellenérveket pedig nem találok az ötlettel szemben. Azokat a pontokat kihagyom amiket megválaszoltak már, és nem érzem szükségét a bővítésének.

1)
do segítségével kell megtudni nagy nehezen mi a probléma
Szerintem ennek az alap kérdésnek kellene lennie, gondolom nem sok idő megkérdezni.

3)
A szerveren a két szerelőtelep összesen 40 játékost foglalkoztathat.
40 játékost foglalkoztathat. Tökéletes megfogalmazás. Foglalkoztatott eddig bármikor is 40 játékost? Nem hiszem.
ezek mellett másodlagos karakterrel is.
Az, hogy valaki másodlagos karakterrel szerelő, illetve másodállásban szerelő, közel sem ugyan az. A másodlagos karakter nem a délutáni arcunk.

5)
A tagjaink legalább egy órás betanításon esnek át van minta rp ezek mellett készítettünk egy 13 oldalas szerelési útmutatót is, amelyik minden folyamatra kiterjed.
Mi ebből a 13 oldalnyi tartalomból mikor látunk valamit?
Vagy annyi áll benne, hogy a leggyakrabban előforduló hibákat hogyan javítsuk meg? Persze, karosszériaelemek, nem nagy kunszt.
Őszinte leszek, nem teljesen értem. Ha jól értelmezem, 13 oldalra elég sok lehetőség ráfér, mondjuk ha kifüstöl a motor... Miért mindig az a fránya hűtő a hibás? Az a legegyszerűbb a 13 oldalról?

Miért nem támogatod azt, hogy biznisz legyen?
Emellett pedig bizniszként nem tudtám megtartani mert már van egy bizniszem és csak egy lehet.
Miért érzem azt, hogy innen fúj a szél? Egy cég miért nem elég?
Először a játékosok mentalitásán kellene változtatni ilyen téren



(Ha még egy valamit szereltetni kell az autón mert rothad a kocsi meg ilyen hülyeségek bejönnek, bekattanok.)
Persze, szerintem se kelljen, jó ez így, mert ezáltal lehet több tíz kocsim, úgyse romlanak el.

Szerintem az ötlet felesleges és amúgy ennyi erővel akkor lehet biznisz a mentős, a tűzoltó, a lifeinvader, meg kábé minden is.
Nem hiszem, hogy párhuzamot lehetne vonni, change my mind. Azoknak az üzemeltetése /kissé/ bonyolultabb magánvállalkozásban, mint elindítani egy kis garázst például.

Amúgy se értem mit versenyezzenek amikor igazából a szerelő frakik azért vannak, hogy megszereljék a kocsidat
Mit versenyezzenek? Hát ezaz. Két kötött, fix fizetésű /mert államilag támogatott/ frakció minek versenyezzen? Átment a lényeg. Tökmindegy mennyi autót szerelnek, úgyis lesz egy fix fizetés, boldogság meg nyaralás. Mindegy, hogy 1 sort RP-znek vagy 20-at, mindegy hogy egy nap 1, vagy 101 autót szerelnek. Nincs értelme a versenynek, ami tök alap lenne.

Bizniszben nem azért lennének, hogy megszereljék a kocsidat? Nem értem teljesen.

Nem akarom, hogy ez bizniszbe menjen át, mert basszus a jelenlegi bizniszek mennek?
Hogyan is mennének a jelenlegi bizniszek? Semmi RP-t nem hoznak, pez-pez-pez.
Ne hozzunk létre megint olyan bizniszeket amiket valaki felvásárol aztán meg ott vagyunk, hogy áll magában.
Mondjuk örültem volna, ha legalább végigolvasod az ötletet, és utána hozol fel ilyen dolgokat. Vagy ha elolvastad, értelmezed.
Segítek, az ötletben pont ez van megfogalmazva, hogy nem előre letett CP-k lennének, hogy ne lehessen őket felvásárolni, hanem tenni kelljen értük.
 
Utoljára szerkesztve:

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Rengeteg autós frakció próbálkozása bukott már be és nem azért, mert nem volt hozzá kedv, vagy energia.. Szimplán nem volt egy olyan központi hely ami odavonzotta a játékosokat, nem volt valami lorehoz illő pénzkeresési mód, hogy meg tudjanak élni az RP mellett, ha ki akarják zárni a rablásokat és egyebeket, belefáradtak, megunták. Erre pont, hogy megoldás a bizniszes szerelés. Központi hely, ami vonzza a játékosokat, tarthatsz car meeteket, egyebeket? - Pipa (fixen betéved nem egy olyan player akit ez érdekelni fog)
Pénzszerzési mód az rp-vel és illik az ns lorehoz? - Pipa.
Szóval, szerintem bőven lesznek vállalkozó szellemű emberek akik mindezt fenntartanák és lesz hol szerelni. Plusz nem kell örült módjára levágásokat keresni, driftelgetni stb.. és nem napi hatszor jársz be a telepre, mert hopp nem adta ki. (tisztelet a kivételnek)
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Szerintem az ötlet felesleges és amúgy ennyi erővel akkor lehet biznisz a mentős, a tűzoltó, a lifeinvader, meg kábé minden is.
Lifeinvader tényleg lehet, a többit nagyon remélem, hogy nem valós példálozásnak hoztad fel. Az államilag fenntartott szerveket sosem lehet párhuzamba hozni profit alapú vállalkozásokkal. Nem is értem ezt a gondolatmenetet.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Amikkel viszont nem értek egyet emiatt támogatni sem tudom azok pedig a következők: (Az ötletet elolvastam viszont ezeket a részeket nem fogom már linkelni.)
1) Az ügyfelek nagy része tisztelet a kivételnek elintézi azzal, hogy "tessék csináld meg" vagy pedig do segítségével kell megtudni nagy nehezen mi a probléma a járművel ezek után pedig RP-zni nem lehet vele mert leafkol, kimegy cigizni stb és várja a szerelés végét. Nagy gondot jelent például egy fékpedál benyomása egy forgalminál, nehogy be tudjuk vonni valahogy az adott játékost. Először a játékosok mentalitásán kellene változtatni ilyen téren.
2) A leggyakoribb hibák a következők: "meghúztam" ; "karcos lett" ; "nem ég a lámpa" ; "betört egy ablak". Ezeket a hibákat bárhogy is csavarjuk a szavakat egy nagyon max kettő módon lehet megoldani slussz passz. Rányomsz a scriptre és voala kész. A jelenlegi rendszer erre ad nekünk lehetőséget.
Persze, RPzzünk a civilekkel, stb... A fék benyomás, kis gáz adása stb... ez még okés, el is fogadható. Írja körbe mit tapasztal a kocsival? - Jobbra húz, kattog valami stb... ez is oké. De az miért a civil dolga legyen, hogy megmondja mi a baja a kocsinak? - És az a poén itt legtöbb esetben a pontos meghatározását várják, nem az alap körbeírást. Nem mindenki lehet profi szerelő, mi van ha én egy egyszerű diák vagyok, akiket rohadtul nem vonzanak a kocsik, akkor kivágtok a telepről mert nem vagyok képes megmondani, hogy hengerfejes az autó, vagy éppenséggel szarok a szelepek? - Kontaktoljon a szerelő a Civillel, nézze át a kocsit, esetleg tájékoztassa a hibákról stb... ez már egy RP szituáció melyhez kettő vagy több fél is hozzá szól. Van erre rengeteg eszköz amivel tudjátok ellenőrizni a kocsi állapotát és nagyon max, beírjátok do-ba az eszközzel való vizsgálat után (nem a scriptes eszközökre gondolok), hogy mit jelzett, vagy esetleg mit tapasztal a szerelő ha átnézi a motorteret. Nem a civil dolga felállítani a diagnosztikát, azért megy be, mert egy rossz állapotú autót szeretne megjavíttatni, legalábbis informálódni a hibáiról és átfogó képet kapni.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:807
Megfelelő szabályozás mellett lehetne biznisz.
Ha viszont bisznisz. Akkor úgy müködjön mint a roleplay munka. Ne afkra meg shift rendszerrel menjen a pénz. Illegálnak valóban jó bevételi forrás és egyéb lehetőség.
 

Chloee

Pletykafészek
Adminsegéd
Üzenetek:125
Nina Cortez
Sziasztok, szép estét.

Végig olvastam az elejétől a végéig az ötletet és szerintem ez akár még tök jó is lehetne. Ezzel olyan embereknek is lenne esély maga az autó szerelés rp-re aki nem kifejezetten tud azonosulni a Benny's illetve a az ECG szerelőtelep "stílusával". Valóban elég sok esetben előfordul, hogy ugyan azt az RP-t látjuk emberektől, és tapasztalatból tudom, hogy vannak is olyan emberek mind a két telephelyen ahol egyáltalán nem vevők arra, hogy a playerekkel RP-t toljanak, ahogy más frakcióba se. Nézünk is rá egy példát, semmi extra nem lett kérve csak bicaj szerelés, mind két telepen volt olyan illető aki azt válaszolta, nem bicó szerviz vagyunk. Ekkor mi szóltunk is az emberkéknek, hogy hahó ne zavarjuk már el azokat az embereket, akik RP-ni akarnak. Azt viszont senkitől nem várhatjuk el, hogy úgy tolja az RP-t mint egy profi autó szerelő, ha irl még egy hűtővizet se tud kicserélni. Itt nagyon sok múlik azon, hogy valóban mennyire szeretnek illetve tudnak is RP-t tolni az emberek. Én személy szerint annyit értek a kocsikhoz irl, mint férfiak a női logikához, de igyekszek illetve még legalább 4-5 embert ide tudok sorolni mind két telepről, élvezhető RP-t tolni.
Szerintem ebben az ötletben egyáltalán nem a szerelőtelepek voltak támadva, vagy ilyesmi, ahogy értelmezem és nekem kifejezetten tetszik a dolog.
Talán pont ez a legnagyobb baj jelenleg a szerveren, hogy ha valaki elő áll egy kreatívabb ötlettel ami még több RP-t tudna kreálni, a többség egyből felkapja a fejét és minden egyes részébe valamilyen módon beleköt, pedig pont ez lenne a lényeg, hogy minél több lehetőséget adjunk a játékosoknak, az egyedi RP-re.

Senki nem várja el, hogy a civil megmondja mi a fészkes fene baja van a kocsinak, csupán ha bejön, akkor mondjuk ő is lehet kicsit kreatív, itt semmi komoly dologra nem gondolok, pusztán az indításnál fura hangot ad ki vagy ilyen apróságok. Szóval ez itt szerintem félre lett kicsit értve.

Egy szó mint száz, én adnék egy esélyt ennek a dolognak, szerintem csak színesítené a szervert.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Megfelelő szabályozás mellett lehetne biznisz.
Ha viszont bisznisz. Akkor úgy müködjön mint a roleplay munka. Ne afkra meg shift rendszerrel menjen a pénz. Illegálnak valóban jó bevételi forrás és egyéb lehetőség.
Természetesen mint írtam is pluszként, ha meg valósul, RP Sorok alapján kapná a player a fizetését. Ez kiszűri az Afkot
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó