Szerelő rendszerben egy kis újítási ötlet!

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Esteban Velasco / Marc#5290 «

Ötleted leírása

» Kettő ötlet jutott az eszembe még pedig:
1. Át dolgozni a szerelések árát és nem setprice-al állítani a szerelés összegét, hanem a járműkereskedés árát venné alapul az adott járműnek és annak X%-át vonná le az illetőtől és adná oda az adott telepnek! Ezzel realisztikusabbá tenni, azt hogy a 2 milliós kocsit, ne 4500-ért szereljék meg és a 10.000 dolláros járgányt se 4.500-ért!
2. E ötletem arról szólna, hogy hasonlóan mint a MD-nél mikor nincs fent szerelő egyáltalán, semelyik telepen, akkor mindegyik telepen megjelenne egy NPC ahol tudnának szerelni és nem kellene várniuk az embereknek, persze ezt felár ellenében mondjuk a kereskedésben lévő árának X%-ért! «


Csatolmányok

» --- «

Egyéb megjegyzések

» Ave OneRP «



 
Utoljára szerkesztve:

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
@Tiiskid94 ezzel változna a motorgenerál ára is, főleg ha pl a motor 350.000 akkor nem 100.000 egy generálozás. 100.000 lenne max egy Hiper-huper kocsinál. Tehát a kezdőknek is kedveznénk, mint ahogy írtuk is, hogy 10.000-es kocsinál körülbelül 1.000 dollár lenne a javítás vagy kevesebb!!
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
És nekünk? Akik ezeréve játszanak de nincsen pénzünk? Nem mindenki frakiban van és kapja a pénzt, sokan csak játszanak és elvannak, értem, hogy egy kezdő 1000 dollárt fizet, de én még 70ezret a motoromra. Ha én le ppzek 30 ezer forintért egy autót, akkor én már IC is gazdag vagyok? Nem csak szeretném azt az autót, de emiatt ne legyen már ellehetetlenítve a karakterem, hogy a garázsban álljon az autó mert nincs pénzem megszereltetni...
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:252
És nekünk? Akik ezeréve játszanak de nincsen pénzünk? Nem mindenki frakiban van és kapja a pénzt, sokan csak játszanak és elvannak, értem, hogy egy kezdő 1000 dollárt fizet, de én még 70ezret a motoromra. Ha én le ppzek 30 ezer forintért egy autót, akkor én már IC is gazdag vagyok? Nem csak szeretném azt az autót, de emiatt ne legyen már ellehetetlenítve a karakterem, hogy a garázsban álljon az autó mert nincs pénzem megszereltetni...
Ha te veszel egy drága autót vállalod hogy drága a fenntartása is, sajnos ez magával érhető.
Vállalod a drága autód drágább javítási költségeit.
Megszűnne az eszetlen halmozás, gazdagok tényleg lehetnek gazdagok nagy tételes kiadásaikkal és ha ügyes vagy te pedig tudsz spórolni alacsonyabb kategóriás autoiddal.

Edit:Nem menne az eszetlen racsézás az utakon mindenki figyelne a járművére így egy realisztikusabb légkört is teremtene a rendszer.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:395
find out ic
És nekünk? Akik ezeréve játszanak de nincsen pénzünk? Nem mindenki frakiban van és kapja a pénzt, sokan csak játszanak és elvannak, értem, hogy egy kezdő 1000 dollárt fizet, de én még 70ezret a motoromra. Ha én le ppzek 30 ezer forintért egy autót, akkor én már IC is gazdag vagyok? Nem csak szeretném azt az autót, de emiatt ne legyen már ellehetetlenítve a karakterem, hogy a garázsban álljon az autó mert nincs pénzem megszereltetni...
Jogosan beszélsz, nem mindenki engedheti meg magának, hogy a helyi Andrew Tate legyen.

A kategóriabesorolást még akkor annyival kiegészíteném akkor, hogy ne a járművek szaloni árához kötni, hanem a valós kategóriájukba. 10 ezer alatt amúgysincs sok, számszerint négy ilyet tudok felhozni hirtelen, azokból kapásból három a Faggio, és változatai. Szóval gondoltam itt arra, mint amit MTA-n is láttam, külön motorkategória, és akkor újra nem lenne egálban egy motor, és egy Turismo.


EDIT: Utólag rájöttem, hogy nem kellene egy helyre sorolni egy Faggiot és egy Batit például. Semleges a hsz.
 
Utoljára szerkesztve:

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ha te veszel egy drága autót vállalod hogy drága a fenntartása is, sajnos ez magával érhető.
Vállalod a drága autód drágább javítási költségeit.
Megszűnne az eszetlen halmozás, gazdagok tényleg lehetnek gazdagok nagy tételes kiadásaikkal és ha ügyes vagy te pedig tudsz spórolni alacsonyabb kategóriás autoiddal.

Edit:Nem menne az eszetlen racsézás az utakon mindenki figyelne a járművére így egy realisztikusabb légkört is teremtene a rendszer.
Én Ppből veszek autót, el kell adnom a 30ezer forintos autómat mert nem tudom szereltetni majd?
Bocsánat megyek is valami kamion szerelő céghez grindolni. Így is kevés az RP, meg vannak mérhetetlen gazdag emberek már. De akik rpzni jönnek azok nem fognak a kis idejükben grindolni.
Ha most én hozok egy zenész karaktert akinek abból van pénze hogy zenél RP szerint és ezért van olyan autója, amilyen. Akkor majd így ooc titokban menjek fuvarozni reggel 6kor meló előtt, hogy délutánra tudjam a rendes RPmet játszani? Mert nem hiszem, hogy zenészként vagy akár bármi más állást ha rpzek abból nekem lesz pénzem. Ne akarjatok el küldeni azokat az embereket farmolni akik nem szeretnének, jelenlegi rendszer jó.
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:699
-
Egyáltalán nem támogatom.
A szerelőtelepek talán így is a leggazdagabb frakciók a szerveren. Feleslegesnek tartom azt, hogy még több pénzt tegyenek zsebre ezek a frakciók. A pénz egy mértékig boldogságot okoz, de a kapzsiság már betegség. Akinek nem inge...
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:252
Egyáltalán nem támogatom.
A szerelőtelepek talán így is a leggazdagabb frakciók a szerveren. Feleslegesnek tartom azt, hogy még több pénzt tegyenek zsebre ezek a frakciók. A pénz egy mértékig boldogságot okoz, de a kapzsiság már betegség. Akinek nem inge...
Alkatrészárak megnőnének természetesen a rendszer behozatalával és végre gátat szabhatna a "minden jött ment gazdag" és így igazi privilégium lehetne ha vannak luxusautóid.
 

Mrjeges

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:123
Támogatom, aki nem támogatja nem tudja miről beszél.
Emellé hozzátennék, hogy ez balancolva legyen illtve még reálisabb legyen eme rendszer legyen szereléseknek anyagbeszerzési ára, mondjuk 50% vagy hasonló.
 

Mrjeges

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:123
Támogatom, aki nem támogatja nem tudja miről beszél.
Emellé hozzátennék, hogy ez balancolva legyen illtve még reálisabb legyen eme rendszer legyen szereléseknek anyagbeszerzési ára, mondjuk 50% vagy hasonló.
@Mrjeges Most is van anyagbeszerzési ár és nem sokkal fölötte dolgozunk.
Én ezt úgy gondoltam, hogy amennyiben bejönne az említett rendszered, akkor legyen szereléshez kötve az anyagbeszérzési díj.
Csak, hogy ne az legyen, hogy egy Panto-nak annyi az alkatrésze mint egy Comet-nek, hanem az alkatrészbeszerzése vegye alapul, hogy mihez kell az adott alkatrész és abból kalkulálja ki annak az összegét.
 
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Én ezt úgy gondoltam, hogy amennyiben bejönne az említett rendszered, akkor legyen szereléshez kötve az anyagbeszérzési díj.
Csak, hogy ne az legyen, hogy egy Panto-nak annyi az alkatrésze mint egy Comet-nek, hanem az alkatrészbeszerzése vegye alapul, hogy mihez kell az adott alkatrész és abból kalkulálja ki annak az összegét.
Ha speciàlisan szeretnéd, hogy adott típushoz kelljen alkatrész, az rengeteg feladat lenne a beszállítónak. Az áraink így is alacsonyabbak, hogy a szerelők is profittal tudjanak dolgozni. Lassan egy éve nem emeltem árat, nem is tervezem, kivéve, ha Legend módosítja a vásárlási árakat.

Ha félreértettelek, akkor sry
 

grazzoka

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
Az ötlet nem rossz. Viszont a százalékos téma az butaság. Ha százalékra leosztjuk a dolgokat, akkor érezhető lesz a közösségtől, hogy inkább mászkálnak normál autókkal, minthogy a luxust használják, mert átszámolva, 3x-i javítás egy NERO-t, az majdnem egy Mirror Parki ház, garázzsal meg ilyenekkel.


Hogyan lehetne kiküszöbölni, hogy megfelelő legyen az árnövekedés, beszerzési ár és még csak ne is gazdagodjanak túlságosan el a szerelőtelepek?
1.1- Különböző formátumú alkatrészek behozatala. Normál-luxus. Két féle árral, természetesen. (Tudom, most is van beszerzés.)
1.2-A százalékolást felejtsük el, helyette hozzunk egy listát, $3.000-$20.000 között és ezen fektessük fel a különböző szereléseket. (A luxus alkatrészek $15.000 körül lennének.)

Ezzel mit érünk el? Kissé resztriktáljuk a luxust, viszont mégsem milliókat kell kidobni a kocsira, hetente. A pénz befolyása sem a legkitűnőbb ezen módon a szerelőtelepeknek, ezért nem lesz még jobban elgazdagodása. Persze megértem, hogy van aki már a kenyérért küzd napról-napra, de akkor is sajnos vannak dolgok, amiket megengedhetünk a szervernek, vannak amit nem. Jelenleg ahogy néztem, a pénz kevesebbet ér, mint egy szelet kenyér. Reméljük, hogy az 1.1 megfelelő változásokkal érkezik és nagyjából tudjuk majd a gazdaságot állítgatni.
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Én személy szerint 3 kategóriára osztanám az alkatrészeket. A legalacsonyabb kategória szerelési árai azok lennének mint most, a közép kategória olyan 8000 dollár, a felső pedig 12.000 dolcsi.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Én személy szerint 3 kategóriára osztanám az alkatrészeket. A legalacsonyabb kategória szerelési árai azok lennének mint most, a közép kategória olyan 8000 dollár, a felső pedig 12.000 dolcsi.
Szerintem reális elgondolás, viszont sok esetben a bugok, sync issue-k harcolják le a kocsikat, legalábbis ha magamból indulok ki.
De videóm nincs róla, mert egyszerűen nem tudok/tudunk órákat videóra venni. Ezzel kapcsolatban kellene kis rugalmasság úgy gondolom, mert rengetegen ragaszkodnak videóhoz még mindig hasonló esetnél. Abszolút kifizethető árak amiket leírtál, de sok esetben nem is lenne igazán indokolt IC-t csinálni belőle.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
Első része 1.1-el változik, a második részét nem támogatjuk. Zárok.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó