[Szerelő] Payman Mechanic Garage

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

mangoldmartin01

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:27
iThynl7.png



History of our workshop

A mi történetünk egészen régen kezdődött, még a 90-es évek előtt pontosan 1987-ben. Egy csodás nyári nap volt ez, július 25. mikor Travis Payman-nak a 20. születésnapja volt, ekkor döntött úgy, hogy egy saját műhelyt nyit.  Még aznap beszélt testvéreivel, a 19 éves Michael-lel és a 17 éves Jashon-nel. Mind hárman autószerelőnek tanultak, Travis már 2 éve és Michael csak 1 éve ugyan abban a Los Santos-ban található műhelybe dolgozott, ebben az időben Jashon éppen végzet a szakmával, ő még sehol se dolgozott. Pont ezért is jött az ötlete Travisnek, mivel már mind a hárman végeztek a szakmával, hogy alapítsanak egy saját műhelyt. Mivel Travis volt a legrégebb óta a szakmában így a vállalkozás az ő nevén indult el még 1987-ben, ekkor vásároltak egy kisebb műhelyt Sandy Shores-ban, ami a Payman Mechanic Garage nevet kapta, az elnevezés a Payman a családunk nevét tükrözi. Minden pénzüket ebbe a műhelybe költötték, fel lett újítva és kerültek be gépek minden, ami egy műhelybe szükséges meg volt. Szépen lassan ahogy teltek az éve, ahogy közeledtünk a 2000-es évek felé kezdtek elavulni a berendezések, ekkor az egész műhely teljesen fel lett újítva a legmodernebb gépekkel és szerszámokkal fel lett szerelve. Ahogy ismét teltek az évek egyre ismertebb lett a műhelyünk, folyamatosan volt munkánk, néha már sok is. Ekkor már 2018-at írtunk, még mindig családi vállalkozásként működött a műhelyünk, de már éreztük, hogy ehhez mi hárman kevesek vagyunk.  Eldöntöttük, hogy kibővítjük a műhelyünket, ezzel új munkahelyeket hozunk létre. 2019-ben már folyamatban volt az új műhely építése, létrehoztunk egy fényezőkamrát, megvásároltuk az ahhoz szükséges szerszámokat, gépeket. Mivel a műhely nagyobb lett és többen fogunk itt dolgozni ezért minden szerszámot és gépet lecseréltünk ismét a legmodernebb és legjobb technológiára, vásároltunk vontató kocsikat is. 2020-tól a műhelyünk már a motorikus szerelések mellett vállalni fog karosszériás és fényezéssel kapcsolatos munkákat, de még vontatni is fogunk tudni.


Structure of our workshop

Műhelyünk és vállalkozásunk igazgatója Travis Payman, igazgatóhelyettese Michael Payman és műhelyünk vezetője meg Jashon Payman. Jelenleg még csak ők hárman dolgoznak műhelyben, mivel még családi vállalkozásként működik a műhely. Ahogy a műhelyünk történetében olvasható volt, eldöntöttük, hogy kibővítjük a műhelyünket, ezzel új munkahelyeket hozunk létre, ezért szükségünk volt egy logikusan felépített új struktúrára. Az alábbi ábrán megtekinthető ennek felépítése. Egy listában is összefoglaltuk a vállalkozásunk új struktúráját pontos leírással.​

[float=right max=70%]
3vqEcvZ.png
[/float]

• Director of Workshop
• Deputy Director of Workshop
• Workshop Leader
• Master Mechanic
• Veteran Tow Truck Driver
• Tow Truck Driver
• Veteran Vehicle Body Mechanic
• Vehicle Body Mechanic
• Veteran Car Painter Master
• Car Painter Master
• Veteran Car Mechanic
• Car Mechanic
• Learner


Director of Workshop
A vállalkozás igazgatója jelen esetben Travis Payman ~ autószerelő mester ~.
Az ő feladata a vállalkozás vezetése és a vállalkozással kapcsolatos ügyek lebonyolítása, műhellyel kapcsolatos fejlesztések és ötletek elbírálása.

Deputy Director of Workshop
A vállalkozás igazgatóhelyettese jelen esetben Michael Payman ~ autószerelő mester, könyvelő ~.
Az ő feladata a vállalkozás pénzügyeinek lebonyolítása ez annyit jelent, hogy ő szabja meg az munkadíjnak árait, illetve a fizetéseket is. Egyéb feladata még a vállalkozás vezetése, ha az igazgató szabadságon van.

Workshop Leader
A műhelyünk vezetője jelen esetben Jashon Payman ~ autószerelő mester ~.
Az ő feladata a műhely vezetése, neki kell rendet tartania a műhelyben, figyelnie kell a munkafolyamatokat, szintén az ő dolga az autóalkatrészek megrendelése vagy elhozása az autóalkatrészeket árusító boltból. Szintén feladata az új szakemberek toborzása és felvétele.

Master Mechanic
A mester szerelő feladata a tanuló szerelők betanítása az önálló munka végzésre, ez alatt minden típusú szakember beletartozik, tehát a karosszériás, járműfestő, motorikus szerelő, de még a vontatós is. Ha úgy véli, hogy már megfelelő tudással rendelkezik a szakember az önálló munkavégzésre, akkor műhely vezető, illetve az igazgatóságóság engedélyével engedheti már az önálló munkára.

Veteran Tow Truck Driver
A veterán vontatós feladata megegyezik vontatós feladatával, csak régebb óta van a szakmában.

Tow Truck Driver
A vontatós feladata a lerobbant, karambolos esetleg defektes járművek bevontatása a műhelyünkhöz, kisebb hibákat akár helyszínen is megtud csinálni.

Veteran Vehicle Body Mechanic
A veterán karosszéria lakatos feladata megegyezik karosszéria lakatos feladatával, csak régebb óta van a szakmában.

Vehicle Body Mechanic
A Karosszéria lakatos feladata a járművek karosszéria elemeinek készítése, szerelése. A karambolos sérüléseket is javítja, a gépjármű-karosszériákat karbantartja. A járműveket olyan a kényelmet és esztétikumot szolgáló felszerelésekkel és berendezésekkel látja el, mint pl.: a klimatizáló berendezés vagy a tetőablak. A gépjárműveknek az energiatakarékosság és a hasznos teher megnövelése érdekében egyre könnyebbeknek kell lenniük. Ezt a megfelelő tervezés mellett új anyagok beépítése is elősegíti.

Veteran Car Painter Master
A veterán játműfestő szakember feladata megegyezik járműfestő szakember feladatával, csak régebb óta van a szakmában.

Car Painter Master
A járműfestő szakember feladata a járműfényezés. A karambolos sérült autóknak az újra fényezésé az ő feladata miután a karosszéria lakatos végzet a sérülések javításával. De a járműveket akár extra fényezéssel is eltudja látni vevő kívánsága szerint.

Veteran Car Mechanic
A veterán autószerelő feladata megegyezik autószerelő feladatával, csak régebb óta van a szakmában.

Car Mechanic
Az autószerelő feladata:
• Felméri a jármű hibáját, behatárolja a feladatot
• Megállapítja a lehetséges hibaforrásokat
• Összegyűjti a szakmai háttér információkat
• Kiszűri a hibák lehetséges okát, okait
• Kiválasztja a szükséges mérési, vizsgálati módszert
• Adatbázisból beállítási, mérési adatokat keres
• Gondoskodik a javítás feltételeiről, előkészíti a szükséges szerszámokat, műszereket, anyagokat, segédanyagokat
• Kiszereli a hibás egységet, az egységen, vagy annak alkatrészén ismételt mérést végez
• Megjavítja a motort
• Megjavítja az erőátviteli berendezéseket, ellenőrzi a hajtásláncot
• Feltárja a futómű esetleges hibáit, megjavítja a futóművet
• Megvizsgálja a fékrendszer állapotát, javítja a fékberendezéseket
• Karbantartja a kormányberendezést
• Megjavítja, illetve cseréli a jármű egységeit, részegységeit, alkatrészeit
• Kicseréli az élettartam behatárolt alkatrészeket
• Az előírt biztonsági követelmények teljesítését ellenőrzi
• A beszerelt anyagokról kimutatást készít
• Dokumentálja a javítást

Learner
Tanuló, általában az a szakember, aki éppen most végzet a szakmával vagy most került be a műhelyünkbe. Lehet akár motorikus szerelő, karosszéria lakatos, járműfestő, de akár vontatós is. Ők még önállóan nem végezhetnem semmilyen munkát, a mester szerelő feladata, hogy betanítsa ezeket a szakembereket. Miután úgy véli a mester szerelő, hogy már megfelelő tudással rendelkezik a szakember az önálló munkavégzésre, akkor műhelyvezető, illetve az igazgatóságóság engedélyével engedheti már az önálló munkára.


Our tools in our workshop
A műhelyünkben megtalálható minden szükséges szerszám és gép. Számunkra nagyon fontos a munkánk minősége ezért a legmodernebb gépekkel dolgozunk. Ezért készítettem egy képet és írtam egy listát is, itt megtalálható majdnem minden, amit használunk:
• OBD szkenner
• Szerszámkocsik - Szekrények és Satupadok
• Szerszámosládák
• Krokodilemelők
• Mobil homokfúvó gépek - Homokfúvó kabinok
• Láncos - Kézi csörlők
• Motorkiemelő zsiráfok - Motorforgató állványok
• Szerelőbakok, tartóbakok, fűrészbakok és szerelőállványok
• Fáradtolaj leeresztők - Leszívók, Olajfeltöltők
• Elektromos Csörlők
• Műhelyprések
• Motorkerékpár - quad szerelőállványok és Csápos emelők
• Olajemelők
• Raklapemelő békák, molnárkocsik, kézikocsik
• Olajpumpák Zsírzópumpák
• Gurulós aláfekvő és szerelő székek
• Alapozók, festékek, lakkok
• Fényezőkamra
• Hidraulikus emelő
• Szerelőakna
• Villáskulcskészletek
• Csőkulcskészletek
• Festékszórók
• Kombináltfogók
• Steklámpák
• Alkatrészmosók
• Kéztisztítók és higiéniai termékek
• Munkavédelemhez szükséges eszközök

O1cV7JU.png


49GENjD.png




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​



Terveim a frakcióval
Martin: Legfőbb célom egy családias hangulatú frakció létrehozássá, ahol mindenki jól érzi magát és mindenki mindenkivel jóban van. Szeretném a tudásomhoz megfelelően vezetni a frakciót, ezért minden tőlem telhetőt megteszek az ügy érdekében. Számomra nagyon fontos az RP minősége, elsődleges célom InGame az lesz, hogy a frakcióba mindenki az RPre törekedjen és ne a profitra. Úgy gondolom, hogy egy RP szerveren ez a fontos nem az hogy mennyi pénzünk és mekkora vagyonunk van. 

Rólunk
~Travis Payman~
Martinnak hívnak 18 éves vagyok esti tanuló, jövő tanévben érettségizik és megyek szakmát tanulni. A Roleplay világába még 2015 decemberében csöppentem be, azóta nagyon aktívan játszok MTA-val. Anno még AVRP-n is rengeteget játszottam, nagyon szerettem a közösséget sokkal jobb volt, mint más szervereken, igaz nagyon sajnáltam, hogy ez lett a vége, de miután megtudtam, hogy GTA V-ben folytatjátok a projektet mindjárt jobb lett a kedvem. Pont a minap láttam, hogy elindult a frakció pályázás, mivel egy másik szerveren elég sokáig voltam szerelő frakció tagja, így a mai nap úgy döntöttem, hogy megpróbálkozok a pályázattal, mivel úgy gondolom, hogy elég tapasztalattal rendelkezem már ehhez, voltam már leader pozícióban is.

~Michael Payman~
Arnoldnak hívnak 16 éves vagyok, fűtésszerelőnek tanulok jelenleg, az iskolában 10. osztályos vagyok. A Roleplay világába 2015 végén csöppentem bele, azóta kisseb nagyobb kihagyásokkal folyamatosan játszottam a MTA világában. Egy időben még AVRP-is sokat játszottam, már akkor is nagyon tetszett a közösség és vezetőség is, én is sajnálom, hogy ez lett a vége. Sok jó embert ismertem meg ott is, de megörültem, amikor láttam, hogy újra fog nyitni a szerver főleg GTA V-ben. Mivel egy másik szerveren is szerelő frakció tagja voltam ezért itt is fog menni és ebben van már tapasztalatom.



Aktivitás
Martin: Mivel estin tanulók, így csak heti 2x járok iskolába (kedd, csütörtök), akkor is csak délután kb 3-7ig. Ezért rengeteg szabadidőm van jelenleg. Általában már reggel 9-10től egészen éjjel 2ig ébren vagyok. Így hétköznap rengeteg időm van a frakció vezetésre, kivéve hétvégén, akkor csak délután/este fele érek rá vagy előfordul, hogy akkor se (ha itt van a barátnőm), ilyenkor az alleader Arni (Michael Payman) fogja intézni a frakcióval kapcsolatos ügyeket, dolgokat. Ha ő se érne pont rá, akkor meg Adrián (Jashon Payman) műhelyvezető irányítja addig a műhelyt. Mivel hárman vagyunk nagyon kevés esély van arra hogy pont senki sincs fent.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
 

claudeINAKTIV

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:439
Szia, az elírásokat és helyesírási hibákat javítsd, egy tanács: a szervezet felépítését a megadott linken található eszközzel készítsd el.
A lap kinézete egyébként tetszik, habár nem teljesen olvastam el.
 

mangoldmartin01

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:27
Szia!

Persze az elírásokat és helyesírási hibákat javítani fogom.
Linket nekem valamiért nem akarta megnyitni :( , esetleg eltudnád küldeni?
Egyébként meg köszönöm a szép szavakat.
Pacsi.
 

mangoldmartin01

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:27
Szívesen, bár én egyedibb megoldással rukkoltam elő!  ;)

EDIT: A "History of our workshop" és a "Structure of our workshop" bővítve lett + új ábra!
 

Arni123456

Újonc
Játékos
Üzenetek:1
Köszönjük a szép szavakat mindenkinek! Ismét bővítve lett a "rólunk" rész.
Ha bárkinek bármi kérdése vagy ötlete van, az ne tartsa magában!
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Szervusz!

Örömmel értesítelek, hogy a pályázatod elfogadásra került!
Kérlek keress fel Discordon egy neked megfelelő időpontban!

Nagyon részletesen kidolgozott. Tetszenek a leírások és a kidolgozottság.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó