Szabályzatmódosítási ötlet az egyszemélyes, motorral történő rablásokkal kapcsolatban

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

gele.

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Roger Clifford

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Roger Clifford, gele.#3975 «

Ötleted leírása

» A problémám forrása, hogy az egyszemélyes motoros rablásoknak játékélmény rontó hatása van. Itt konkrétan arra célzok, mikor a város fele tartok a Sandy Shores melletti autópályán és utánam fordul egy motoros, majd 150 km/h-s sebességnél előveszi zsebéből(vagy éppen mi az RP rá), a két kilós géppisztolyt majd ennél a nagy sebességnél elkezdi rám fogni azt, adott esetbe lövéseket ad le. A realitását ennek a folyamatnak, több pontban lehet cáfolni.

1, Az amerikai autópályákon nagy rendszerességgel járőröznek, vagy vannak jelen a rendfenttartó szervek. Ezeken az utakon előfordulnak térfigyelő kamerák is. Az, hogy a szerveren belül nem minden percben vannak jelen a BCSO szervezet tagjai nem azt jelenti, hogy reális elkezdeni nyíltan illegális tevékenységet folytatni. Az ilyen eseteket könnyedén szűrik, és villámgyors reakcióval reflektálnak az autópálya vagy az közelében lévő egységek. Tehát az, hogy nyilvános helyen fegyvert fog az illető és lő, már itt cáfolható.

2, A másik cáfolása, az egy kézzel való motorozás. Nem kell hozzá tapasztalat, de ilyen nagy sebességnél teljesen lehetetlen egy kézzel a motort egyensúlyban tartani. Nyílván ezt a GTA világa máshogy fogja fel, de ez a játék nem a valóságra lett építve alapból. Tehát az egykezes motorozás nagy sebességnél irreális, nem beszélve arról hogy egy két kilós fegyverrel ami ráadásul visszarúg, lőni a való életbe lehetetlen folyamat.

3, Ráadásul az se mindegy, hogy jobb vagy balkezes a karakter mivel kuplungozni, váltani, fékezni kell. A motor kuplungozása az szerint történik, hogy a bal kéznél való fogantyú felett helyezkedik el egy kar amivel a kuplungot tudjuk kezelni. A jobb oldalt a gázkar felett van az első fék, illetve a sofőr bal lábánál helyezkedik el a hátsó fék. Ezek a kezelőszervei általánosságban egy motornak. Tehát ebből a szempontból is cáfolandó ennek a cselekvésnek a realitása.

Természetesen másik eset az, mikor a motoron a hátul ülő személy lő. Ez már egy valóságszerűbb történet, ezzel személy szerint nincs problémám. A szabályzat frissítését a következők szerint szeretném ajánlani:

- Tilos a motorról való lövések leadása, a fegyver fogása amennyiben az ezt cselekvő személy a motor vezetője.
- Védett zónának számít a játékpályát körülívelő autópálya, ezekre az utakra a forgalmas hely szabályi vonatkozzanak.

Miért rontja a játékélményt, ez miért nem tesz hozzá az RP világához?

Az illegális világban elhelyezkedő player szempontjából, természetesen ez nagy vagyonszerzési lehetőség. Azonban az illegálosok számára számtalan ilyen lehetőség van, amik ráadásul RP lehetőségeket is adnak. Az autópályás rablások azonban, RP lehetőséget nagy általánosságban nem hoznak. A másik player játékélményét rontják. Természetesen jó lenne ha nem a vagyonra épülne a szerver, de ennek a folyamatát megállítani nem lehet. Mindenki szeretne több házat, több autót és több pénzt. Mindenki szeretne egy adott vagyont szerezni, ami sokszor az RP-hez is szükséges. Ezt nem tudják megtenni normális időn belül, mert épp egy illegális szervezet tagja rabolgat az autópályán, vagy egy illegális életben elhelyezkedő személy. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Ez a topic nem a legál - illegális esélyek változtatására szeretne kimenni, csupán a realitás és a játékélmény növelését célozza be. Kérlek titeket, hogy a hozzászólásokban normálisan álljatok hozzá. Illetve szeretném megemlíteni azt is, hogy nem az autópályán való rablásokról van szó. Teljesen más eset ha többen vannak az elkövetők, csupán az egyszemélyes motoros rablások példájára hoztam fel, az autópályák biztosítását a rendvédelmi szervek által. «
 
Utoljára szerkesztve:

Philips John

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:201
Ha az autópályán lévő eseményeket nagyon szabályozni szeretnénk akkor legyen védett hely az autópálya mondjuk éjféltől reggel 8-ig. Így esélyt kapnak a kamionosok a békés kamionozásra.
Persze lassan az egész map védett a városban nem lehet szöget dobalni autóból lőni, az autopályán meg rabolni teljesen szimpatikus tényleg ha csak igazoltatni akár a rendvédelem.
 

Srilanka

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
-
Annó is volt rá példa hogy kiraboltak így, legjobb ötlet lenne IC megoldani esetlegesen külön létrehozni Non Scriptes szervezeteket / szervezetet amely ügyel arra hogy biztonságosan célba érjen a szállítmány. IRL is van példa nagyobb értékű szállítmányok biztosítására. Amúgy tényleg lassan az egész map védett lesz ha így nyílik minden ilyenre "ötlet"
 

gele.

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Roger Clifford
Annó is volt rá példa hogy kiraboltak így, legjobb ötlet lenne IC megoldani esetlegesen külön létrehozni Non Scriptes szervezeteket / szervezetet amely ügyel arra hogy biztonságosan célba érjen a szállítmány. IRL is van példa nagyobb értékű szállítmányok biztosítására. Amúgy tényleg lassan az egész map védett lesz ha így nyílik minden ilyenre "ötlet"
Nemtudom elégszer hangsúlyozni, hogy a szabályzat módosítási ötlet, továbbra is az egyszemélyes motorról történő rablások ellen szól. Azért mert példának fel lett hozva párszor az én részemről is a kamionos téma nem erről szól. Kérlek ehhez kapcsolódóan írjatok.
 
Utoljára szerkesztve:

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
Szerintem félreértés történt, itt nem külön a kamionosok miatt lett ez felhozva, hanem az állandó rabolgatások miatt, legyen az civil/kamionos. És azért IRL egy személyautóra nincs kíséret. Véleményem szerint a frakciókon/játékosközösségen belüli szóbeli megegyezés lenne a legjobb, hogy megtaláljuk a balancot. Tényleg nem kell mindent leszabályozni, lehessen rabolni, viszont ne az legyen hogy rablás, utána kicsit elmegyünk messzebb, mindenki lenyugszik és megyünk is vissza. Legyenek kidolgozott akciók, blokád, Motoros adjon le egy figyelmeztető lövést, majd előzzön ki, szálljon le aztán tartsa rám a fegyvert. Hasonlók elfogadhatóak lennének. De az hogy teljesen irreálisan jön egy motoros, aki egy kézzel fogja a kormányt 160-nál, de én egy kombival, vagy kisebb autóval nem pitelhetem ki, mert tilos....nem látom a logikát. Ha tényleg álló helyzetben fegyvert fog rám, akkor nyílván megállok, nem fogok beleronygyolni. Illetve az sem megoldás hogy mindenki tartson fegyvert. Egyik ok, hogy nem reális, másik hogy ic sem mindenki teheti meg, hogy legyen engedélye, stb.

Összegezve szerintem a megoldás az lehetne, hogy a frakciók megtalálják a profitszerzés és az RP között a balanszot, mert oké, hogy kell gyors pénz, de ezt meg lehet oldani máshogy is szerintem.
 

Philips John

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:201
@Tommy Andrews
"Illetve az sem megoldás hogy mindenki tartson fegyvert. Egyik ok, hogy nem reális"


Magyarországon tényleg nincs mindenkinél fegyver IRL mert a fegyver tartás nagyon szigorú szabályok között van, de ez még mindig nem magyar jogszabályokon alapuló szerver szóval nincs semmi illúzió romboló abba ha a legtöbb embernél fegyver van amúgy is van annyi fegyver a szerveren hogy egy 3. világháborút 2x le lehetne játszani.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Akkor legyen szabálymódosítás arra, hogy lehessen védekezni egy ilyen rablás alatt. Nem kell védett zóna se tiltás a rablásokra. Amúgy se látom miért nem lehet jelenleg védekezni egy ilyen esemény alatt.
 

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
@Tommy Andrews
"Illetve az sem megoldás hogy mindenki tartson fegyvert. Egyik ok, hogy nem reális"


Magyarországon tényleg nincs mindenkinél fegyver IRL mert a fegyver tartás nagyon szigorú szabályok között van, de ez még mindig nem magyar jogszabályokon alapuló szerver szóval nincs semmi illúzió romboló abba ha a legtöbb embernél fegyver van amúgy is van annyi fegyver a szerveren hogy egy 3. világháborút 2x le lehetne játszani.
Azért hidd el amerikában sincs minden második embernél fegyver. A világháború meg véleményem szerint jelenleg is zajlik a szerveren, az autópályák állapotát elnézve.
 

jadengod.

💫✨
Játékos
Üzenetek:266
austin_bennett
Ha az autópályán lévő eseményeket nagyon szabályozni szeretnénk akkor legyen védett hely az autópálya mondjuk éjféltől reggel 8-ig. Így esélyt kapnak a kamionosok a békés kamionozásra.
A szőlősnél is hasonló megoldás van, itt is elképzelhető lenne egy bizonyos protekció rájuk. De a délutáni időszakra kéne, mivel érdekes, hogy fényes nappal is képesek kirabolni a kamionost az úton.
 

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
Akkor legyen szabálymódosítás arra, hogy lehessen védekezni egy ilyen rablás alatt. Nem kell védett zóna se tiltás a rablásokra. Amúgy se látom miért nem lehet jelenleg védekezni egy ilyen esemény alatt.
azért mert ha egy motoros/autós/bárki fegyvert fog rád, utána elkezd darálni, majd szinte 0 rp-vel elveszi mindenedet elég nehéz bármit is csinálni
 

Philips John

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:201
Azért hidd el amerikában sincs minden második embernél fegyver. A világháború meg véleményem szerint jelenleg is zajlik a szerveren, az autópályák állapotát elnézve.

Becslések szerint mintegy 270 millió lőfegyver van a lakosság kezén Amerikában, ezzel az amerikai nép számít a legjobban felfegyverzettnek a világ összes civil lakossága között.



Ez 89 lőfegyvert jelent 100 lakosonként. Így az Egyesült Államok megelőzi Jement, ahol 55 lőfegyver jut 100 lakosra és Svájcot, ahol 46
 

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
jó oké, ez reális lehet hogy így van, viszont továbbra sem értem miért nehéz megérteni, hogy nem mindenki akar fegyvert a szerveren? Van aki csak szimplán menni akar A-ból B-be, közben rp-zni, dolgozgatni. Mint egy sima civil. Illetve ha ezt nézzük, a fegyverengedély komoly ellenőrzés után van kiadva. Mi értelme annak hogy mindenki összahazudik mindent, és hirtelen civilből pitibűnözővé válik. Ha a játékosok felének lenne fegyvere, szerinted mennyi civil rablás lenne? És az mégjobban megdöntené a balanszot az illegál oldalára, mert úgy még bandát/csoportot sem lehente beazonosítani. Fekete autó, maszk, ruha. És itt vége is. Annyi hogy rendszám lenne, de hidd el megoldanák
 

Nimo0413

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:46
Lucas Marino
Túl nagy hatalma van a fegyvernek és azt eredményezi hogy nulla RP van az illegál részéről, [Tisztelet a kivételnek!] Semmi előzménye nincs csak el van döntve hogy kirabolsz egy kamionost, odamész egyedül motorral, egykézzel szétlövöd a a jó istent is majd miután kiraboltad az illetőt köddé válsz. Én nem tudok arról, hogy ez a szerver az RP hiányról lenne híres. Nyilván nem az a cél hogy felfedezd magad, de semmi esélye nincs így a kirabolt személynek, mivel a beazonosítás egyértelműen esélytelen.
Lehessen akkor tényleg védekezni, ahogy Popek mondta, vissza lőni kamionból vagy kocsiból.
Vagy legyen időzóna amikor tilos a rablás. Más megoldást én nem látok erre.
Ez az egykezes lövöldözés motorról nem fog megszűnni, ezért nincs más opció.
 

Nimo0413

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:46
Lucas Marino
jó oké, ez reális lehet hogy így van, viszont továbbra sem értem miért nehéz megérteni, hogy nem mindenki akar fegyvert a szerveren? Van aki csak szimplán menni akar A-ból B-be, közben rp-zni, dolgozgatni. Mint egy sima civil. Illetve ha ezt nézzük, a fegyverengedély komoly ellenőrzés után van kiadva. Mi értelme annak hogy mindenki összahazudik mindent, és hirtelen civilből pitibűnözővé válik. Ha a játékosok felének lenne fegyvere, szerinted mennyi civil rablás lenne? És az mégjobban megdöntené a balanszot az illegál oldalára, mert úgy még bandát/csoportot sem lehente beazonosítani. Fekete autó, maszk, ruha. És itt vége is. Annyi hogy rendszám lenne, de hidd el megoldanák
Ezt én magam is írtam fentebb hogy ha esetleg valaki komolyabban veszi a karakterét és úgy építi fel, hogy nem szeretne fegyvert viselni akkor ez sem megoldás, hogy legyen mindenkinek fegyvere de sajnos valami ilyesmi lesz a vége hogy 50-50% esély legyen mind a két félnek.
 

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
Túl nagy hatalma van a fegyvernek és azt eredményezi hogy nulla RP van az illegál részéről, [Tisztelet a kivételnek!] Semmi előzménye nincs csak el van döntve hogy kirabolsz egy kamionost, odamész egyedül motorral, egykézzel szétlövöd a a jó istent is majd miután kiraboltad az illetőt köddé válsz. Én nem tudok arról, hogy ez a szerver az RP hiányról lenne híres. Nyilván nem az a cél hogy felfedezd magad, de semmi esélye nincs így a kirabolt személynek, mivel a beazonosítás egyértelműen esélytelen.
Lehessen akkor tényleg védekezni, ahogy Popek mondta, vissza lőni kamionból vagy kocsiból.
Vagy legyen időzóna amikor tilos a rablás. Más megoldást én nem látok erre.
Ez az egykezes lövöldözés motorról nem fog megszűnni, ezért nincs más opció.
az időzóna nem a legjobb megoldás, mert tényleg kell arra is gondolni aki csak egy bizonyos időben ér rá. Ez a lövöldözés meg továbbra sem túl szimpatikus nekem. Vagyis én eddig nem vágytam fegyverre, továbbra is így vagyok vele, hiába van engedélyem.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Nem feltétlen értem, hogy miért köt ki minden második hozzászólás egy olyan útvonalon, ami alig köthető hozzá az alap ötlethez.
Az alap ötletre reagálva én kifejezetten támogatni tudom, hogy motorról ne lőhessen mozgás közben a sofőr. Véleményem szerint immerzió romboló. A második fele, hogy védett legyen az autópálya azt már butaságnak tartom, az tényleg nagyon a háttérbe szorítaná az illegált és a lehetőségeiket. Amíg nem az út közepén rabolják ki a kamionosokat meg ilyenek, addig szerintem nincs vele különösebb gond.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:807
Csak a fő probléma, hogy az autópálya leállósávjába, vagy tegnapi esett a pálya közepén a szalagkorláttal elhatárolt területen rabolja ki az illetőt. Kb úgy néz ki egy rablás kerék kilő mancsokat fel kötelező /me-k, majd tipli.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Én független hogy nem raboltak ki soha sem motorral abszurnak tartom hogy fél kézzel vezetve és fél kézzel tüzelve pontos lövéseket adnak le 110 km/h óránál.
Javaslom hogy csak az tüzelhessen aki nem sofőr. (Feltéve ha két személyes a motor persze)
Viszont ha a motor áll, sofőr ebben az esetben gond nélkül tüzelhessen.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
szóval annak jobban örülnének a playerek ha ketten lennének a motoron és a hátsó lőné szét a gumikat? Az is jó lenne ha kocsiban ülne kettő player és ugyan ez a felállás lenne? Változtatna valamin? Ezért nem értem az egészet, mert nekem tök8, hogy mivel mennyien vannak. Ha ki akarnak, kifognak rabolni.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
szóval annak jobban örülnének a playerek ha ketten lennének a motoron és a hátsó lőné szét a gumikat? Az is jó lenne ha kocsiban ülne kettő player és ugyan ez a felállás lenne? Változtatna valamin? Ezért nem értem az egészet, mert nekem tök8, hogy mivel mennyien vannak. Ha ki akarnak, kifognak rabolni.
Két ember reálisabbnak tartok egy ilyen helyzetben.
Nem arra céloztam hogy örvendetesebb lenne.
Két embernek a szerveszkedése már több RP mint egy felpattanok a motorra majd nagygáz kis szerencse.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:807
Irreális a motorról lövés, ugyan gta fizika engedi. Egésznaposok a rablások, amik ugyancsak irreálisok, hogy ugyanazok a tagok rabolnak ki egy óra alatt x kamionost autóst, és BF-400-al vagy más terep járművel kaszkadőrt megszégyenítő helyeken tűnnek el. Hiába índit a rendvédelem nyomozást esetleg csinál aktát a rablássorozatokról, mert összekötik az eseteket, de mit ér vele a rendvédelem, ha egy idő után a rabló előidéz egy olyan szituációt, hogy meghaljon azzal a fegyverrel amivel rabolt addig, és megöleti magát. Rendvédelem megtalálja a fegyvert ember halott, és aki a rablásokat csinálta 10 perc múlva újraéledve előszed egy másik fegyvert, és újrakezdi? Így az egész egy ördögi körré alakul, mégha az a rendvédelemnek ic siker is, tudja mindenki, hogy ezzel nem oldódik meg semmi.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó