Szabályzat módosítás: AFK nyilvános helyen

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Sanaa Wolton / 𝘬𝘳𝘦𝘬𝘰𝘳#8740 «

Ötleted leírása

»
A jelenlegi AFK rendszer alapján 1 percig lehet AFKolni bármilyen helyen, amikor a játékosra rákerül a fej feletti megkülönböztető jelzés.

A következő ötlettel egy szabályzatbeli módosítást szeretnék kérvényezni. Ez a módosítás az tartalmazná, hogy azon játékosok, akik olyan helyen mennek el AFKolni, ahol interakcióba keveredhet karakterük, ne tehessék meg mert azzal rontják az RP minőségét. Lényegében a szabály szerint, röviden:

Tilos AFK RP szituáció alatt.

Nevezhető ez az ötlet közvélemény kutatásnak is, mert a vissza hallottak alapján sokak ütköznek olyan gondba, hogy a másik fél AFKol, miközben RPznél vele. Vagy pont elmegy AFKolni, amikor RPznél vele.
«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 
Utoljára szerkesztve:

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
Megjegyezném, hogy nem jó ha elmegy valaki afkolni egy kicsit, viszont lehet valamit ooc el kell intéznie. Viszont az hogy van olyan hogy valaki 10 perceket afkol városháza előtt, ahol bármi megtörténhet az nem okés. Viszont nekem lenne egy olyan ötletem, hogy eldugott helyen lehessen afkolni többet is. Pl ha van egy negyed órás teendő ne kelljen kilépni, majd visszalépni. Sok esetben ez lassú folyamat.
Egyébként nem tudom pontosan az AFK szabályzatot viszont most meg fogom nézni. De egyébként meg tudom érteni a te oldaladat is.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Egyébként nem tudom pontosan az AFK szabályzatot viszont most meg fogom nézni. De egyébként meg tudom érteni a te oldaladat is.
1658954946038.png
A jelenleg érvényben lévő oneRP szerver szabályzatában nincs AFKra vonatkozó szabályozás, így bárki, bárhol AFKolhat. Bármilyen körülmények között.

Viszont nekem lenne egy olyan ötletem, hogy eldugott helyen lehessen afkolni többet is. Pl ha van egy negyed órás teendő ne kelljen kilépni, majd visszalépni. Sok esetben ez lassú folyamat.
A módosítás véleményem szerint engedélyezi azon területen az AFKolást, ha ténylegesen nem tudsz ott interakcióba kerülni más idegen játékossal.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Első hogy ne 1 perces legyen az afk mert várom, hogy valaki vissza írjon és már kiírja a fejem fölött hogy afkolok.
Kettő egy rp szituációt nem mindig lehet be fejezni azonnal én például ma kórházban műtöttek nem tudtam volna abba hagyni az rpt de el kellett ugranom apámnak segíteni (és nem fogja megérteni miért nem megyek) úgyhogy egy kB 5 percet le kellett afkolnom sajnos, én nem érezném jogosnak ha emiatt szankcionálnak.
Teljes mértékben egyet értek azzal hogy aki hosszabb ideig afkol azt egy eldugott helyen tegye meg ahol nem tud vele más interakcióba lépni, viszont vannak olyan IRL dolgok mindenkinél amit meg kell csinálni hirtelen így az RP alatt lévő kiafkolás elkerülhetetlen.
De ha én el megyek kajáért vagy cigizni azt mindig olyan teszem mást ne zavarjak azzal hogy afkolok, mindenkinek így kéne alapból gondolkodni.
 

Gery

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:65
Tommy Andrews
Ebben az esetben is azt mondom hogy ha tényleg van max 1-2 perces teendő ooc akkor annyi ideig ha ooc beleegyezik a másik fél lehessen afkolni. De ha a fentebb leírtakat engedélyezné a módosítás annak örülnék. Persze ha lesz.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Kettő egy rp szituációt nem mindig lehet be fejezni azonnal én például ma kórházban műtöttek nem tudtam volna abba hagyni az rpt de el kellett ugranom apámnak segíteni (és nem fogja megérteni miért nem megyek) úgyhogy egy kB 5 percet le kellett afkolnom sajnos, én nem érezném jogosnak ha emiatt szankcionálnak.
Úgy gondolom, hogy maximum 15 perces időintervallumban AFKolni egy tűrhető dolog. Efölött, ha valaki AFKol, inkább lépjen ki a játékból.

Továbbá szkriptileg is tartozik az AFKolókra korlátozás, arra az időre neked nem jár fizetés. Viszont ez nem elég ahhoz, hogy a potencionális AFKolókat visszaszorítsa a szerver.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Úgy gondolom, hogy maximum 15 perces időintervallumban AFKolni egy tűrhető dolog. Efölött, ha valaki AFKol, inkább lépjen ki a játékból.

Továbbá szkriptileg is tartozik az AFKolókra korlátozás, arra az időre neked nem jár fizetés. Viszont ez nem elég ahhoz, hogy a potencionális AFKolókat visszaszorítsa a szerver.
Ezzel egyetértek legyen egy 15 perces limit, bár szerintem elegendő ha meg értik az emberek, hogy olyan helyen afkoljanak ahol nem látják őket.
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Nekem is elő szokott fordulni, hogy irl pár percre ki kell ugranom a gép elől, főleg egy aktívabb napnál, amikor alig van pár perc szabadidőm.

Bár én azt támogatnám, hogy vagy parancsra lehessen AFKolni egy másik dimenzióban, vagy a kihasználás elkerülése érdekében, aki 5 percnél tovább AFKol, az kerüljön át egy másik dimbe.

Persze könnyebb kilépni, de van, hogy nem előrelátható az AFK időtartama.

Ebben a másik dimben pedig semmit nem tudnának kezdeni magukkal, csak AFKolni, de legalább akárhol lehetne, és legalább senkit nem zavarna, vagy senki nem kezdene interakcióba velük.
Vagy ne tunjenek el, de legyenek atlatszoak a playerek, azis egy nem hétköznapi opció.

Elég vegyes érzelmeim vannak ezzel az ötlettel kapcsolatban, de az biztos, hogy a szerepjáték élvezhetőségét segítené.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
[sa]Köszönjük az észrevételed, a szerverszabályzat ezen pontja módosításra került.[/sa]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó