Szabálypont módositás, rablás.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Dmitro Alekszejev / boldogdani11#1299 «

Ötleted leírása

» Rablásnál ne lehessen csomagtartóból rabolni, azaz például ha én az autóm melett állok, és oda jön két rabló, a szabály pont tiltsa azt hogy kinyitathassák velem az autó csomagtartóját és kiszedjék belőle a cuccokat, mert ennek rettentő sok hátránya van , lentebb kifejtem.
Szerintem nagyon elkeseritő és illuzió romboló az hogy a szerver tele van rablókkal akik csak random ugy oda mennek hozzád az utcán, elő kapják a fegyverüket és aztán már rabolnak is kifelé. Eléggé irreális eleve ez a dolog hogy minden ötödik ember rabló és forgalmas helyeken, város részeken, autó pályákon, falvakban ami IRL forgalmas lenne, bárhol kirabolhatnak pár tiltott hely kivételével. Oké még ezt elis lehetne fogadni megyek utcán szembe jönnek velem kiraboltak elvették a nálam lévő pénzt és tárgyakat megengedett értéken belül. Na de az hogy kényszerithetnek arra hogy kinyissam a csomagtartót, ez hihetetlen hogy egy ilyen alap dolgot nem tilt a szabályzat, mivel ennek milliószor több negativ oldala van mint pozitiv. Kezdjük azzal hogy játszik akár egy uj player( itt a 15 óra feletti playerekre gondolok) akár egy pár hete hónapja játszó a szerveren, megy gyüjtöget magának akár fát vasat, tárgyakat fegyvereket bármit, aztán berakja ezeket a csomag tartójába. Megáll például egy utca sarkon bármiért, vagy kijön borászatából aztán bepakolja a nehezen megteremtett borját a kocsiba, amiért vágott egy csomó fát bányászott egy csomót egy csomó időt bele ölt , aztán oda állit két maszkos rabló és ők kinyitassák vele egy szempillantás alatt a csomag tartót és például a 100 ezret érő borját, fegyvereit, vasát stb stb bármi legyen az megfogják és már viszik is. Mig nekik egy fegyver kellet hozzá és két maszk hogy más nehezen megszenvedett dolgát elvegyék, addig a másiknak egy csomót güriznie kellet azért hogy ezt megteremtse. A világ legegyszerübb dolga venni egy fegyvert , főleg hogy egy fegyver árát két óra alap munkával össze lehet szedni, és menni és rabolgatni mindenkit sorra, amivel még nemis lenne akkora gond, de ez a csomag tartós dolog egyáltalán nem fer és ennek sokkal több játékélmény romboló hatása van mint élményt erősitő. Szerintem ez rohadtul elveszi sok ember kedvét a játéktól. Nekem magával a rablással semmi gondom, lehesseb rabolni, sőt aki olyan felelőtlen hogy értékes dolgokkal a háti zsákjában járkál legyen az pénz bármi, igen attól vegyék el, de ami a csomagtartóba van az tabu kellene legyen. Oké lehet dobálózni itt IRL-el hogy a valóságba is kinyitatthatják veled stb, viszont ez egy játék és nem a valóság, és vannak dolgok amik sokkal több rosszt okoznak mint jót. Ha már IRL-nél tartunk, IRL nem fognak 20 percenként kirabolni mikor szeded a szőlőt, IRL nem rabol minden harmadik ember, IRL meggondolják azt hogy egy forgalmas utszakaszon, utcában, faluban, parkolóban rabolnak e ahol amugy sok ember lenne. Nem akarok más szervert felhozni, de nem véletlen az hogy a többi szerveren csomagtartóból való rablás tilos, nemis értem hogy ez a rettentően nagy probléma és kihasználható dolog miért nem lett legalább ennyire szabályozva itt is. A felelőtlenségből nyitva hagyott csomagtartó kipakolást nem kell ide keverni az más lapra tartozik, természetesen az legyen engedélyezett. Köszönöm ha elolvastad az ötletem, és kérek mindenkit gondolja át jól ezt a dolgot. Vagy ha ennyire az IRL-re akarunk hajazni akkor lehessen sima hirdetésből is rabolni és átverni mivel a valóságba is lehetne, még csak akkor szabadulne el még igazán a káosz. :):rolleyes: «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Szerintem ez alap dolog kellene legyen. De ha ugy van szavazásra is lehetne bocsájtani. Mellesleg véleményem szerint ezért az egy dolog miatt rengeteg player elhagyja a szervert, mert igy hogy esély sincs rá hogy a tárgyait értékeit bármiféle képpen megvédje elis hiszem hogy egy két ilyen kivédhetetlen eset után elmegy a kedvük a játéktól. «



 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:629
Millie Evers
Nem támogatom én sem. Több dolog amúgy is hibázik a leírásodban. Van egy határ, hogy mennyi értékben lehet rabolni stb.
Én azt is bullshitnek tartom, hogy a kocsiban tartasz 15 rönk fát, 480 darab szőlőt, 170 kiló vasat és még minden elképzelhetetlen dolgot. Akár ebbe is bele lehetne kötni, de ugyebár ez egy játék.
Te most tartod nagyon sok rablásnak, ami megy… Én (82.000+ perccel) elmondhatom, hogy ezek semmik ahhoz képest amik régebben voltak.
Ameddig alap dolgok nincsenek meg (mint az hogy több autóm van, mint egy komplett legál fknak de házam nincs), addig ezt se hozzuk be.
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Úgy látom nem igazán értettétek meg a probléma súlyát, vagy csak egyszerűen nem akarjátok mert vagy illegális frakció tagok vagytok/ civilként uzitek a rablast aktívan 😊
 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Az nem baj ha a pd csomiz ki, csak az illegál ne tegye? Egyáltalán nem tudom támogatni. Ha ennyire félti az ember a cuccait, tárolja szekrényekbe a lakásán.
 

hypeRRR

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:116
Szerintem (mint civil aki nem folytat illegális tevékenységet) okés és elfogadható ez a szabálypont sok megoldás van rá hogy megóvd a vagyonod vehetsz széfet,házat abba szekrényeket , lehetsz körültekintőbb, hívhatsz társat aki segít az eladásoknál /gyüjtögetéseknél vagy választhatsz olyan időpontott ezekre amikor kevesebb az esélye annak hogy kiraboljanak , tény hogy kellemetlen tud lenni amikor pont egy telecsomagtartónyi értéket vesztesz és le tud lombozni de ha ilyen megtörténik az részben a te hibád is , Szerintem jelenleg viszonylag egyensulyba van az élmény és a valósághoz való közelség főlösleges lenne ennyire megbillenteni az egyik oldal számára kedvezőbbel
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Bár én se igazán vagyok a híve annak, hogy emberek egész éjszaka kocsikázzanak és mindenki körberaboljanak, de attól még nem igazán tudom támogatni az ötleted. Ha odafigyelsz ritkán rabolnak ki, a szerver nyitás óta szerintem talán kétszer ha előfordult velem, hogy ilyen történt és azért az nem ma volt. Alapvetően talán jó lenne valamiféle új korlátozás arra, amit leírtál, de az, hogy a csomi legyen az isten széfe és mexikói hívő nők hada támadjon meg, ha csak eszedbe is jut kinyitni, az nem jó megoldás.
Edit: Azért azt beismerem, hogy néha amiket látok jobban félek a végkimeneteltől, mint amikor este a blahán megkérdezik, hogy mennyi idő van a telómon, de ez csak egy játék, ahol az elveszített dolgokat relatív gyorsan visszaszerzed.
 

Stibii

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Úgy látom nem igazán értettétek meg a probléma súlyát, vagy csak egyszerűen nem akarjátok mert vagy illegális frakció tagok vagytok/ civilként uzitek a rablast aktívan 😊
Szerver nyitás óta egyetlen egyszer lett kifosztva három ember az is a rivális frakció miatt. Szerintem, ha nem tudod mit beszélsz ne írogass ilyeneket.
Igazából látásom szerint neked csak azért szükséges ez a szabálypont, hogy tudjál grindolni. A felettem lévők is leírták amire próbálok kilyukadni.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Sziasztok!

@boldogdani11 a FearRP szabálypontnak megfelelően kell viselkedned egy ilyen szituáció alatt. Az, hogy Téged kényszerítenek arra, hogy kinyisd a csomagtartód, vagy bárki másét, egyáltalán nem történik meg minden órában, sem mindennap. Ezen felül több lehetősége nincs az illegálnak csomagtartót felnyitni, még RP-vel sem, ha az zárva van. Így is elég sok ponton meg van kötve az illegál keze olykor, nem tartjuk szükségesnek ezt tovább szigorítani. Több helyen tudod tárolni a tárgyaidat, széf, szekrény stb. nem szükséges pont egy csomagtartóban vagy kesztyűtartóban, főleg ha már volt ilyen kirablásban részed.

"Ha már IRL-nél tartunk, IRL nem fognak 20 percenként kirabolni mikor szeded a szőlőt, IRL nem rabol minden harmadik ember, IRL meggondolják azt hogy egy forgalmas utszakaszon, utcában, faluban, parkolóban rabolnak e ahol amugy sok ember lenne." - Erre pedig az alábbival tudok reflektálni: "A szervernek nem szándéka a valóság pontos másolása. Ennek oka, hogy ez egy játék és az elsődleges irány a maximális játékélmény nyújtása. A szervernek nem célja a valóság minél pontosabb másolása sem, az előző okokból kifolyólag." - https://rules.onerp.hu/rules.pdf

[sa]Elutasítva![/sa]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó