Skill rendszer reformálás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

grazzoka

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Dewon Gray / Darw'in#7711 «

Ötleted leírása

» Skill rendszer újragondolása (craft). Miért is lenne ez jó? Még a craft skillrendszer megfelelő volt (viszonylag) 2018-2020 környékére. Viszont már 2022-őt írunk, ezért ráférne valami vasalás. Mikre gondolok? Például a skillek fixálása, tehát ha a karakterünk kitanult valamit, akkor ne kelljen újra ismételgetni a tankönyvből, mert tudja. A szüreteléshez szükséges 5-ös skill eltüntetése, mivel badarság. (RL is le tudsz tépni egy növényről egy bibét, bármi ilyet. Nem egy diplomás tevékenység.) Esetleg a skillek csökkenésének az időtartamát felvinni. Jelenlegi rendszer ugye 2 óránként veszi el a skilledet, ha nem olvasol könyvet/craftolsz. Ezt felvihetnénk 6-8 játszott órára. Blueprint, mint skill kiváltó. Tehát behozni craft rendszereket blueprinttel és anélkül, értelemszerűleg, blueprinttel a skill nem szükséges. Ezekkel a változtatásokkal mit érnénk el? Rengeteg mindent, mind a civilek, mind az illegálosok részére. Még egy plusz ötlet, ha karaktert szerkesztenénk, váltás szempontjából, akkor nullázásra kerülnének a craft skillek, admin által, mivel az új karakter nem tudná ezeket egyből, értelem szerűleg. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Légyszi. «



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Én az egész skill (képesség) rendszert kivenném úgy ahogy van. Csak a fejfájást okozta mikor aktívan játszottam a szerveren. Figyelni folyamat, hogy megvan-e az a szint, craftolni kell mert veszítek XP-ből és egy ilyen eset előfordulhat majd az egész az napi terv ment a levesbe. Most én maxos vagyok mindenből, pár millió belement, hogy itt legyek de ha egyszer legálozni akarok akkor lófaszt nem tudok velük kezdeni.

Értelem szerűen ha így cakk-um-pack ki van szedve a skill rendszer és a könyvek amit PP-t generálnak az nem lesz tartható mód, viszont szerintem ki tudunk találni valami alternatív megoldást a helyzetre, ami még mindig tartalmaz majd PP lehetőségeket de a vanilla játékosok is tudnak fejlődni benne. Nagyon alaposan kell átgondolni a helyzetet, mert mivel nagyon elavult rendszerről van szó sok intézkedés már megtörtént, hogy jobb legyen a helyzet. Mikor kevés volt a könyv lett hajón vásárolható könyv, mikor kevés volt a component akkor lehetett találni a vízben ládában őket. Így nem csak egy scriptet kell átgondolni, hanem többet is egyszerre és együtt balanszolni. Mivel Legend is nagy Rust fan, biztos vagyok benne hogy valami Rustos megoldás neki is megvan a fejébe amit eltervezett de sose került megvalósításra. Valahogy úgy tudom elképzelni itt mint régen Rustban.

Találhatsz elég sok helyen nagyon leroncsolt fegyvert ami max 10-15%-os. De kell egy research box, amivel a fegyver blueprint (tervrajzát) megkaphatod. Ezt a karaktered mondjuk 1 hónapig észben tartja utána elfelejti. Csak hogy ne legyen ilyen egyszerű és hogy legyen valami értelme a szint rendszernek nyugodtan be lehet ide is hozni. Egy lvl1es player ne tudjon nagykalibert craftolni csak azért mert PPzett (ez azért jó legendnek mert jön a pénz, nekünk mert nem fogja egy 10 perce játszó karakter szétbaszni a gazdaságot, vagyis csak közvetlen nem). Attól független kitudja PPzni a hozzávaló dolgokat (research box, BP, compok) csak craftolni nem tud. Majd keres valakit aki lecraftolja neki.

Felteszek egy kérdést viszont, ennek meghatározó lesz. Melyik a jobb felfogás? Legyen könnyen beszerezhetőek a fegyverek vagy legyenek nehezen beszerezhetőek? Mindkettőnek megvannak a pozitív és negatív hatásai!

A drog meg gépész skillek meg felejthetőek.
 

grazzoka

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
Jelenleg is vannak különféle rendszerek, könnyű fegyverszerzéshez. Amikhez nem kell különösebb affinitás, viszont érthetően, ezek háttérbe szorítják a craft részleget, mivel minek öljünk bele százezreket, ha ott van a Tug, meg egyéb más jóságok és tudunk fegyvert szerezni. A drog, meg gépész meg halálos ítélet. Megnézzük a jelenlegi rendszert, a drog ki lesz ölve a civilek részére. Jelenleg is rengeteg ismerősöm már vasvillákat meg fákjákat készített be a lvl5-ös marihuána leszedés végett. Az meg, hogy az illegál konkrétan rá van függve ezekre, pl a gépész, hogy bármit kezdjen, badarság ismét, minek bányásszak, meg egyebek a gépész szintért? Felesleges. Inkább nem csinálok fűrészt, fúrót vagy lőszercsináló gépet és kész.
Az ötletet feldobtam, biztos vannak jobb megoldások, viszont a jelenlegi rendszer ígyis-úgyis utált.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,606
-
Head of Staff hozzászólás
Szia! Nem tervezünk módosítani rajta.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó