Rendezvényszervező cégek számára megrendelések.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

dhusz

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
David Montes

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved
» David Montes, dhusz#0544 «

Ötleted leírása
» Az ötletem az az, hogy a rendezvényszervezői cégek kapjanak/tudjanak a rendszer által étel megrendeléseket végrehajtani ezzel is xp-t és pénzt szerezni a cégnek.
A menetére én 2 ötletet is kigondoltam:
1. Bérelt telep CP-jében lenne egy + opció ahol a napi x rendelés egyikét lehet felvenni majd a rendelést elkészítve vagy raktárból kivéve kell leadni egy NPC-nek. És ezt a napi x limitet lehet fejleszteni, bővíteni úgy mint a szállítmányozásnál.
2. A rendeléseket ugyan úgy a bérelt telep CP-jében lehet felvenni, elvállalni de viszont napi x limit helyett x-x percenként jönne egy rendelés. Fejlesztéssel lehetne megoldani, hogy vagy több rendelés jöjjön x-x percenként vagy kevesebb időt kelljen várni 1-1 rendelés között.

Amennyiben ez bekerül akkor nem árt ha 2 kompakt autó is bekerülne, hogy tudjanak mivel kiszállítani az alkalmazottak. Az egyik kocsi amire gondoltam az a Vapid Pincho ami a kezdőbb cégek számára nyújt megoldást alacsony árával és szükséges szintjével. A másik autó már egy jóval szebb és modernebb darab, a Dinka Blista amit a már fejlettebb cégek tudnának vásárolni. Ez a 2 kompakt autó szerintem nagyon adja a futárkodás élményét.«


Csatolmányok
VGHBEvo.jpg
8qqUpnr.png


Egyéb megjegyzések
» Szeretném ha bekerülne az ötletem mivel rengeteg a konkurencia, kevés a player és inkább minuszos egy étterem fenntartása. (Abba már bele se merek gondolni, hogy a Hookies étterem mindentől messze milyen szarul mehet a sorsuk). Illetve nagyon ballanszolatva érzem a rendezvényszervezői cégeket akiknek a bevétele azon kevés playeren múlik ami megoszlik 4-5 éttermen, miközben a másik 2 cég fajta pár nap alatt nagyon magas szintre jutottak és alkalmazottjaik jobban megélnek mint bármelyik éttermes. Példaként szeretném Kabukit felhozni aki közel 1 milliót keres a farmokkal naponta (állítása szerint) miközben én az eladó NPC-t és a napi bérletet nem tudnám fenntartani a napi bevétellel.«



 
Utoljára szerkesztve:

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Teljes mértékben támogatom, mivel valóban nem korrekt hogy a kevés player szám miatt ilyen pici a bevétel, még az alap munkákhoz is képest. ( Dmitro Alekszejev). ;)
 

pdf

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
zsim zsum
Ha a való élethez viszonyítunk, akkor mindig lesznek konkurenciák, és veszteséges biznisz. Viszont, mivel itt nem lehet minden IRL elérhető lehetőséget kihasználni, így tudom támogatni.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Korábban azért támogattam ezt az ötletet, mert jól össze van szedve, van benne fantázia és ad extra kis RP szitut ezeknek a cégeknek, még akkor is ha nem playerekkel kell itt a kiszállításokkal kapcsolatban interaktálni. Viszont amikor írtam, nem volt még rálátásom a bizniszre.

De a helyzet most már kicsit más, mivel végre hozzájutottam egy étteremhez és céghez is, tehát már rá is látok úgymond a rendszer mechanikájára. Továbbra is tartom azt a véleményt, hogy támogatom. Lássuk is, hogy miért.
- A szerveren a kezdőbb playerek kicsit ki vannak szolgáltatva a rendszernek, farmról álmodni sem tudunk (jómagamat és a karakteremet nem érdekli amúgy sem egyébként), kamionos céget pedig vagy strómannal vagy sehogy alapon tudtam volna szerezni és az előbbi ha összejön utána is okozhat komoly gondokat (stróman kitiltása vagy egyszerűen csak rosszindulatból való cselekedet, stb.). Tehát, marad a rendezvényszervezés/vendéglátás. Ahogy a limites autóknál, itt is megy a kartellezés, a kevés fellelhető étterem miatt, de ez mellékes teljesen.
A lehetőség maga, hogy létezik egy ilyen rendszer, az egy kiváló alapokon nyugvó elképzelés, amit ahogy dhusz kifejtett némi fejlesztésre szorulna.
Sokan vágnának bele a bizniszbe, viszont én is most szembesültem vele, hogy egy páratlan helyen elhelyezkedő étterem is, igen, tud veszteséges lenni. Kicsit lehetne finomhangolni a rendszeren, mégha az generált, motorizált RP szituációkon is alapulna.
Sok étel elkészítése vagy drága (pl. hamburger…) vagy rettentő nehéz (gombapörkölt, szarvasos étel) vagy szinte lehetetlen (nyúl), mert több órás keresést igényel, vagy függ más playerektől akik lehet nem is foglalkoznak vele (nyulat nem lehet vadászni, farmokon tenyésztik de azt sem biztos ha nem éri meg nekik).
Az éhségcsík töltése bizonyos ételeknél lehet, hogy szintén fejlesztésre szorulna. Például, a hamburger keveset tölt, de 500$+ az elkészítése így senki nem készíti el magának, senki nem árulja a placcokon.
A lényeg leginkább az, hogy új szituációkkal feldobható lenne a bevétel és élvezetesebbé tehető az étterem RP-s játékmenet. (Aki több munkát fektet bele, jobban is járhat alapon). Ezen felül pedig az új ételek (új extra jutalmakkal fogyasztás után) talán szintén némi extrát vihetnek, RP szinten, kínálatban, bármiben.
 
  • Like
Reactions: pdf

Maki

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:648
Farmként is van éttermünk és nem lenne rossz egy ilyen script, támogatom.

Annyit tudok esetleg személyesen segíteni, hogy a Weazel News rendezvényein eljöhetnek ilyen cégek ételt árulni, aminek a költségeit mi állnánk mivel általában nem kérünk el pénzt a játékosoktól ezért. Akit érdekel nyugodtan keressen fel ic. Viszont szerintem ez nem fogja megoldani a rendezvényszervezők anyagi helyzetét. A rendezvényszervezés maga minuszos, max a tuning talikkal tudnátok szerintem bevételhez jutni. Bátorítanám az ilyen rendezvényes cégeket, hogy próbáljanak gyakrabban felkeresni minket. Az együttműködésnek számtalan formáját megtudjuk valósítani. Ha felkerestek minket tudunk segíteni, de, ha nem, akkor sajnos nem igazán.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Farmként is van éttermünk és nem lenne rossz egy ilyen script, támogatom.

Annyit tudok esetleg személyesen segíteni, hogy a Weazel News rendezvényein eljöhetnek ilyen cégek ételt árulni, aminek a költségeit mi állnánk mivel általában nem kérünk el pénzt a játékosoktól ezért. Akit érdekel nyugodtan keressen fel ic. Viszont szerintem ez nem fogja megoldani a rendezvényszervezők anyagi helyzetét. A rendezvényszervezés maga minuszos, max a tuning talikkal tudnátok szerintem bevételhez jutni. Bátorítanám az ilyen rendezvényes cégeket, hogy próbáljanak gyakrabban felkeresni minket. Az együttműködésnek számtalan formáját megtudjuk valósítani. Ha felkerestek minket tudunk segíteni, de, ha nem, akkor sajnos nem igazán.
@Maki Én biztosan megkereslek IC, ilyen és hasonló RP lehetőségekkel kapcsolatban. Ezen felül az általunk szervezett 5 eventre, 5 különböző éttermet fogunk elhívni (a legaktívabbakat) , természetesen “fair play” és a “globál RP” jegyében.
De sajnos ez is kevéske lesz ahogy mondtad te is, mivel ide leginkább hosszabb távú megoldás lenne szükséges. Jelenleg a rendezvényszervezős cégek, étterem részéről tudok nyilatkozni, de most jelenleg az a helyzet, hogy kell keresnem egy más bevételi forrást, amiből tudok fizetni egy olyan RP-t, amiből egyébként profitálnom kellene. Jelen állás szerint ilyen ördögi körre hajazó loopban van az egész sajnos. Ennek ellenére tetszik maga az alapgondolat, élvezem is csinálni, ezért mindenképpen várom azt (szerintem még sokan mások is), hogy ezzel kapcsolatban legyen kisebb fejlesztés ami kicsit korrigálja az erőviszonyokat.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,106
.
[SA] Szia, valóban érdekes felvetés, viszont IC is meglehet oldani a dolgot. [/SA]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó